Met *ii geheel verzorgde vakantiereis bedoelen we precies wat we zeggen iillejsenbankn Boerenleenbank SWINHOYE Luchthaven bij Goeree zou in twaalf jaar afgebouwd kunnen zijn Deel van strand zou moeten verdwijnen Nieuws «it Zeelaad DANKBETUIGING KRIJNTJE BUTH Chr. School te Oude Tonge tafels en stoeltjes 1 Emmastraat 22 - Oude Tonge - (01874) 284 WOONRUIMTE HET LEVEN VAN LOT Dan bedoelen we geen geharrewar achteraf. U boekt 'n geheel verzorgde reis, dus u krijgt 'n geheel verzorgde reis en daarmee af. Zo bent u dat immers gewend van uw eigen vertrouwde Raiffeisenbank of Boerenleenbank. Waar u, net zoals u dat ook al voor andere bankzaken doet, eenvoudig even binnenwipt. Voor de mooiste vakantiereis die u maar kunt verlangen. Per vliegtuig, boot, trein, bus of eigen auto. Of naar 'n kant-en-klaar ingerichte bungalow. Volop voor het kiezen uit gratis gidsen, die u zó kunt meekrijgen. Oók als u nog nooit eerder bij ons bent geweest. Mooie gelegenheid, om nu dan toch maar eens naar een van onze 3000 vestigingen bij u in de buurt te gaan. 3000 vestigingen kinder/ wandelwagen nette vrouw zoekt in verband met de opening van het bejaardentehuis per 1 februari 1972 diverse medewerksters: bejaardenhelpsters Gegadigden dienen in het bezit te zijn van het di ploma bejaardenhelpster. leerling-bejaardenhelpsters Gegadigden die de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, worden in de gelegenheid gesteld via het nijverheids onderwijs een 2-jarige cursus te volgen. huishoudelijk personeel keukenhulpen - tet bejaardentehuis is gelegen aan de Rijksweg, 10 min, van het station Zwijndrecht. Het wordt modern en efficiënt opgezet. Een gebouw waarin het prettig werken is. Voor al deze funkties wordt geboden: i^ salariëring volgens de richtlijnen van de L.S.B. goede secondaire arbeidsvoorwaarden ■y^ welvaartsvaste pensioenregeling voor inwonende personeelsleden staan moderne ingerichte kamers ter beschikking. Schriftelijke sollicitaties te richten aan mej. D. Bimmel, direc trice bejaardentehuis, p/a Vinkplein 73, Zwijndrecht, telefoon 01850 - 22212. ZANDBANKEN. Goed idee Bontmantels, Bonthoeden en Colliers De Bontkoning 14 december 1971 JBILANDBN-NIEUWS- KadK. S Inplaats van kaarten Voor onze klantenkring COK VAN BS jIAGDA HERMANS hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgeno men liuwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op woensdag 29 december a.s. des n.m. om 14.00 uur in het gemeente huis te Ooltgensplaat. Kerkelijke bevestiging des n.m. 14.45 uur door de weleerwaarde heer ds. J^ Ouwen- dijk in de Ned. Herv. Kerk te Den Bommel. pen Bommel, 13 december 1971. Emmastraat 24 Emmastraat 22 Beceptie: 20.00 - 22.00 uur in het gebouw „'t Trefpunt", Oranjelaan, Stad aan 't Ha ringvliet. Toekomstig adres: Ant. van Weelstraat 6, Den Bommel. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelne ming, ons betoond, na het overlijden van onze ge liefde tante betuigen wij u onze oprechte dank. Fam. A. Vroegindeweij. Dirksland, december 1971. Tramweg 1 (■■iniliffilUllliWillUliUilllllIJIIIlHIIllllUlllllffl^ SI biedt te koop aan, wegens aanschaf nieuw nog enkele gebruikte 5,per stel. Inlichtingen na 4 uur bij het hoofd der school dhr. S V. Oosterom. s s iiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiitiiitiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii»^ ^^^g^^^ reizen Wij zoeken voor onze kleuteronderwijzeres met kookgelegenheid te Melissant. (desgewenst voor tijdelijk) m.i.v. 1 febr. '72. Opgave en inlichtingen bij de secr. v. h., school bestuur: J. N. V. Kempen, ICraaijerdijk 23, telefoon 1649. Verschenen de nieuwste druk van floor de bekende Edese predikant W. CHR. HO- VIUS. PrUs 10,93, franko huis. Een prachtig geschenk voor de komende feest dagen, zeer geschikt om ook aan jongeren kado te doen. Indien U een goed en tevens gemakkelijk leesbaar boek voor Uzelf of voor Uw gezin wilt aanschaffen, bestel dan dit boek! Op veler ver zoek lieten wij thans weer een nieuwe druk ver schijnen. Uitgave: Stichting Prot. Periodieke Pers Amstelkade 26, Uithoorn. DISCO - JANSEN voor: grammofoonplaten in: ge wijde en klass. muziek, marsmuziek - kinderplaten vaderlandse liederen koffers - borsteltjes enz. Westdijk 53 - Sonmielsdijk (01870) 3291 - 2605 Te koop: in goede staat verkerende Mutsaert Tel. (01878) 404 Heer alleen, zoekt van middelbare leeftijd, Prot. Chr,i, voor gezelligheid en huishoudelijk werk, evt. inwonend. Goed huis met CV. tegenover de Geref. Gem. Kerk, Geldersedijk 2, Dirksland. Inl. bij bovenstaand adres of Tel. (01877) 1279. BEJAARDEN- EN VERPLEEGTEHUIS ZWIJNDRECHT Drie aannemingsmaatschappijen, Adri- aan Volker, Bos Kalis Westminster Dredging Group en Van Hattum en Blanlcevoort, hebben een plan uitge werkt om de tweede nationale luchtha ven op een eiland voor de kust van Goeree aan te leggen. In het rapport Falkenhagen wordt be zwaar gemaakt tegen Goeree als moge lijke plaats van de tweede luchthaven, omdat de aanleg van een eiland op de zandbanken van Goeree te veel gaat kosten. Volgens Kyltswaterstaat zal de grondprijs honderd gulden per vierkan te meter bedragen. De drie aannemers, verenigd in de werkmaatschappij Inter national Port en Harbour Construction N.V. kunnen door een nieuwe methode de prijs echter op twintig gulden hou den. Het dertig vierkante kilometer grote eiland zal zeven- tot achthonderd mil joen gulden gaan kosten^ Voor de aan leg van het eiland hebben de aannemers zes jaar nodig. De bouw van het eigen lijke vliegveld zal ook nog eens zes jaar vergen. De aannemers kwamen tot hun plan, omdat zij menen dat de tweede nationale luchthaven in het zuidelijke deel van de Randstad moet komen. „Dat zuidelijke gedeelte groeit het snelst", zegt de heer H. B. Burger van de International Port en Harbour Con struction. Een vliegveld in de Marker waard lijkt hem minder aantrekkelijk, omdat Amsterdam toch al Schiphol naast de deur heeft. De drie aannemers zochten daarom naar een plaats in het Deltagebied, en Goeree heeft naar hun zeggen sterke voordelen. „Het leefklimaat in de omge ving dient zo weinig mogelijk te worden aangetast door de geluidshinder, die een luchthaven met zich meebrengt, en die in de toekomst ook door mee geluidsar me vliegtuigen zal worden veroorzaakt", schrijven zij in een beknopte beschou wing van het plan. De aanvliegroutes zouden voornamelijk in de noord-zuid richting liggen, boven zee dus. Daarbij komt, dat de ongeveer tweehonderd duizend mensen (vijftigduizend werk nemers en gezinnen) die aan de lucht haven verbonden zullen zijn binnen een straat van ongeveer 45 minuten reizen, woongelegenheid op Goeree Overflakkee en Schouwen zouden kunnen vinden. Het vliegveld zou in eerste instantie ruim veertig miljoen passagiers per jaar kunnen verwerken. Voor hen zouden riante parkeerplaatsen bij het vliegveld worden aangebracht. Het wegennet in het Deltagebied zou moeten worden uit gebreid. De bestaande deltadammen zouden onmogelijk die verlceersstroom kunnen verwerken, en daarom denken de drie aannemers aan een brug- of tunnelverbinding naast de bestaande dammen. Tevens zal een railverbinding met de randstad worden aangelegd. De aanleg van het eiland, dat gedeel telijk aan de kust van Goeree is vastge plakt, geeft geen moeilijkheden. Voor Goeree liggen een aantal zandbanken. Het water is ondiep. De aanleg van een eiland elders in zee, zou veel meer pro blemen met zich mee brengen. Rond het eiland zouden geen zware dammen ko men te liggen. De taluds zouden worden uitgevoerd als flauw hellende, onverde- digende stranden. Deze bouwmethode is een resultaat van de ervaringen, die Adriaan Volker bij de aanleg van de Maasvlakte heeft opgedaan. De aanleg van de tweede nationale luchthaven zou echter de recreatiemo gelijkheden in het midden-Deltagebied aantasten. Een gedeelte van het strand van Goeree zou moeten verdwijnen. De zee voor Goeree zou veranderen in een binnenmeer met een oppervlakte van achthonderd hectare. Goeree en Schou wen zouden volgebouwd worden, wegen en spoorlijnen het land doorploegen. De iniatiefnemers van het plan schrij ven, dat „de dagrecreatie in de kop van Goeree momenteel uit enkele duizenden personen bestaat. De toename hiervan ten gevolge van de aanleg van de lucht haven (een toeristische trekpleister) zal het inkomstenverlies ten gevolge van een eventuele vermindering van de ver blijfsrecreatie (tienduizend personen per jaar) ruimschoots compenseren". Op de vraag ot de aannemers daarbij niet voorbijgaan aan het feit dat door de opstelling van de dammen de recreatie in dit gebied in de komende jaren zal vertiendubbelen, geeft de heer Burger toe dat er nadelen aan dit plan verbon den zijn. „In Nederland is het niet mo gelijk een luchthaven ,aan te leggen zon der nadelen". DIEPGAANDE STUDIE. De IHBC heeft het plan ingediend bij alle instanties, die met de tweede natio nale luchthaven te maken hebben. Als reactie hoorden de initiatiefnemers, dat „het plan in diepgaande studie is ge nomen". Mochten die instanties niets zien in de aanleg van een vliegveld voor de kust van Goeree, dan zullen de drie aannemers niet meedingen aan de uit voer van andere plannen (bijvoorbeeld de aanleg van de tweede luclïthaven in de Markerwaard)j „Wij voeren alleen werken in zee uit", zegt de heer Burger. International Port en Harbour Con struction is twee jaar geleden opgericht door de drie Nederlandse aannemings maatschappijen om zich wat meer op de internationale markt te richten. De maatschappij heeft op het ogenblik wer ken in uitvoering in Duinkerken en Zuid-Afrika. De drie aannemingsmaat schappijen hebben gezamenlijk twaalf duizend werknemers in dienst. Het plan voor de aanleg van een vlieg veld voor de kust van Goeree is het eerste concrete plan voor de tweede na tionale luchthaven in Nederland. „Het zal daarom wel de nodige kritiek krijgen Een concreet plan roept nu eenmaal vlugger en gemakkelijker kritiek op. Wanneer er nu een uitgewerkt plan zou bestaan van bijvoorbeeld een vliegveld bij Steenbergen, dan zal dat een storm van kritiek ontlokken", zegt de heer Burger, die het initiatief van de drie aannemingsmaatschappijen een zeer real e kans geeft. („de Rotterdammer") voor Uw bont in ieder ge val kijken bij de grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland. Duizenden korte en lange egen aantrekkelijke lage... betaalbare prijzen!!! Bont kopen Is een zaak van vertrouwen. Een 3-jarlg ga rantie-certificaat IS dat ver trouwen waard. Meer waar borg voor bont. Desgewenst zeer soepele kredietseivlce. Hoogstraat 97, Rotterdam- Centnmi, tel. (010) 117117. Bij aankoop krijgt U alge hele reiskosten voor 2 per sonen terugbetaald. Vrijdagsavonds tot 9 uur geopend. THOLEN Geestelijk verzorger rusthuizen. Door de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland te Middelburg werd tot gees telijk verzorger in algemene dienst be noemd ds. J. L. Altena, Ned. Herv. pre dikant te Zoutelande. Omstreeks 1 fe bruari '72 treedt hij in dienst en zal dan in de verschillende tehuizen van de stichting zelf bij toerbeurt een aan tal kerkdieristen verzorgen van onge veer 40 per jaar, dus ook in het rust huis Ten Anker te Tholen en het be jaardentehuis te St. Maartensdijk. Onderhoud prov. wegen. Het onder houd van de provinciale wegen op het eüand Tholen in het jaar 1972 werd dinsdag te Middelburg aanbesteed. De laagste inschrijving was van de firma J. V. Vossen te St. Annaland met een bedrag van 274.600,—. Nieuw kerkgebouw Geref. Gemeente Namens het bestuur van de Geref. Ge meente heeft architect G. Geluk uit Vlaardingen het bouwen van een kerk in de Dalempolder gegund aan aann. Bedrijf J. Ligten'dag te St. Phüipsland voor de som van 700.000, Bouw garageboxen. Aann. Bedrijf S. M. de Korte uit Tholen en firma M. Contant willen resp. 8 en 9 garageboxen gaan bouvren in de Minneputterstraat. Basisschool voor St. Maartensdijk. Het gemeentebestuur van Tholen is voor nemens te St. Maartensdijk een 6-klas- sige bas'sschool te laten bouwen. De dienst gemeentewerken heeft hiervoor een plan gemaakt waarvan de begroting komt op 680.000,—. ST. MAARTENSDIJK Riolering en bestroting. Door de Cen trale Dienst werd aanbesteed het leggen van riolering en het maken van be strating in plan West, 3e fase nml. het doortrekken van de ]31oemenlaan naar de Hogeweg. De laagste inschrijving was van firma A. v. d. Werff te St. Maartensdijk met 97.014, YERSEKE Nieuw gebouw Delta Instituut. Don derdagmiddag werd het vernieuwde en uitgebreide Delta Instituut voor Hydro- biologisch Onderzoek officieel in ge bruik genomen. In het Verenigingsge bouw werd gesproken door de directeur dr. K. T. Vaas; de voorzitter van de commissie van beheer van het Delta Instituut, drs. J. J. Zijlstra; mr. C. Pijl- Hoigeweg, burgemeester van Reimers- waal; mevr. prof. C. Mac Gillary na mens de Kon. Ned. Academeia van We tenschappen; het hoofd Deltadienst van Rijkswaterstaat ir. H. A. Ferguson; dr. Kolen van het Rijks Instituut voor de Zuivering van Afvalwater (Riva); ar chitect P. Götzen uit Middelburg en aannemer Marteijn uit Yerseke. Naast de verschillende geschenken' werd o.m. aangeboden een wandkleed naar ontwerp van de Zeeuwse kunste naar J. C. van Schagen, waarvan de motieven betrekking hebben op de werkzaamheden van het hydrobiologisch onderzoek. GOES Zeeuws Technisch Instituut. Het 45- jarig bestaande Zeeuws Technisch In stituut voor het onderwijs in weg- en waterbouwkunde zal moeten verdwijnen omdat het niet past in de Mammoetwet. Over de opheffing van de school wordt nog overleg gepleegd onder meer met de Raad van Bestuur van het Bouw bedrijf, die in Goes de aannemersoplei ding verzorgt. Het Z.T.I. werd opgericht door de huidige directeur ir. W. J. v. d. Hooft.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 3