Over het ambt der Overheid Gesprokene voor de microfoon in ander licht gesteld Kerstavond Ring Hervormde Verenigingen Ledenvergadering Rode Kruis Oolt gensplaat met zes bestuursleden Echtpaar KI. Groen-Aupperlee a.s. zaterdag in het goud Smits Oosterland n.v. sloot haar bedrijf Plaatsëlllh nieuws Brand in silo te ncbthuizen 6 Supermarkt stuntverkoop Dinsdag 14 december 1971 No. 4046 Oni. STRKEKBLAD OP GE3REFORMEERDB GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSB EN ZEEUWSE EILANDEN Verschiint tweemaal per iveek: dinsdag- en vrijdagavond Stichting Goereese Gemeensciiap 4 OUDDORP MIDDELHARNIS jgejsst^flS POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEME>fTSPRIJS 4,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. pe Gereformeerde predikant van Ooltgensplaat en Den Bommel, drs. A. y¥, Meeder, heeft in zeer broederlijke (in zijn collega te Stad aan 't Haring vliet, ds. Th. Weerstra op Bijbelse gron- jen terecht gewezen, over zijn schrijve- rij in het Centraal Weekblad der Gere formeerde Kerken, betreffende de be moeienis van de Gezamenlyke kerken, jjj fle plaatselijke overheid om een la tere café-sluiting te Middelharnis tegen te gaan. Op de kwestie zelf gaat ds. Meeder niet in, maar wèl op de uitdruk- ,„g, dat „het niet de taak van de over- Jëid'is te zorgen, dat de onderdanen Gods geboden naleven". In zijn terecht- ivijzing komt hy geheel in de lyn, met lietgcen onze redaktie hierover naar voren heeft gebracht. Daarom geven wij dit artikel hieronder in zün geheel weer. „Het is natuurlijk eigenlijk niet zo nuttig, als een predikant een andere predil^ant in het openbaar gaat tegen- sprelcen. Het staat ook niet zo erg vrien delijk en de mensen zullen er het hunne irel van denken. Daartegenover staat, dat tegenwoordig met veel nadruk wordt geleerd, dat we genuanceerd moeten denken.1 En om te voorkomen, dat ik de schijn op me laad helemaal nergens aan méé te doen, zal ik me dan ook maar een keer „genuanceerd" opstellen en met collega Weerstra van mening verschil len. Trouwens: in de algemene spraakver warring klinken er zoveel stemmen door elkaar, dat ik me maar vrijmoedig in het geroezemoes stort om met een eigen geluid voor de dag te komen. Met dat geluid wil ik me dan niet zo zeer bemoeien met de kwestie van de caféslulting in Middelhamis, waarover ds, Weerstra in ons kerkblad een arti keltje heeft geschreven. Waar ik wèl even op in wil gaan, is, wat mijn collega aldus formuleerde: „Ik geloof ook niet, dat het de taak van de overheid is om voor de zondagsheiliging zorg te dragen. Het is niet de taak van de overheid te zorgen, dat de onderdanen Gods gebo den naleven". In alle broederlijkheid mag ik hem toch wel wijzen op wat in Art. 36 van de Nederlandse Geloofsbelijdenis staat. Zolang als de drie formulieren van Enigheid het officieel akkoord vormen tussen geref. kerken en wij, predikanten daaraan mét onze gemeenteleden zijn gebonden, durf ik het voor dat 36e ar tikel nog wel van harte op te nemen. En daarin staat dan toch maar dui- tóijk te lezen, dat het ook tot het ambt van de overheid behoort om het Ko- ninlcrijk van Jezus Christus te doen vorderen; het woord des Evangelies overal te doen prediken, opdat God van een iegelijk geëerd en gediend worde, gelijk Hij in Zijn woord gebiedt. Er staat »lfs nog bij, dat de overheid de hand heeft te houden aan „de heilige Kerke- dienst". Onze belijdenis spreekt zich dus wel enigszins anders uit dan mijn collega het deed. Al wil ik er wél graag even aan toevoegen, dat de overheid natuur lijk niet de enige en eigenlijke instan tie is om hierin op te treden en dit ook niet met ongeoorloofde middelen zou Wogen doen. Het is heel goed mogelijk, dat een oienaar des Woord zich op dit punt niet meer in de belijdenis kan vinden. Maar als hij meent dat in deze principiële zaak (de taak van de overheid) onze be lijdenis het mis heeft, dan moet hij dat JP een andere manier kenbaar maken Jan door middel van een artikeltje in to kerkblad. Overigens: met name op zaterdag avond kan iemand beter vóór elf uur dan na één uur z'n bed opzoeken, voor al als hij in een café wat anders (waar schijnlijk) heeft zitten doen dan droog- 'open en stemmetje spelen. Hoe moet «1 anders op zondagmorgen tijdig en "iet een helder hoofd wakker worden voor de heilige kerkdienst? Of moeten «het maar over onze kant laten gaan, »at iemand in diepe slaap onder de de- lïMs de zondagmorgen „viert"? hn?' °-'^- maandag 20 december a.s. iZ,,", Hervormde verenigingen hun ^anijiise Kerstavond in ringverband hH 'l""?^" in het Verenigingsgebouw 730 u Middelhamis. Aanvang dnn^l vermeldt: meditatie "ur ae jeugdwerkleider over „'t Is niet e geloven". Een liturgie door de Meis- jweremging te Nieuwe Tonge, een ■^wslverhaal door Kees van Alphen. Blni-fl door Coby en Netty Looij, f^nr^- A Kempen, Netty Looij «1 Kia Slinger. Katy Muldef^'^^ Brooshoofd en Wo^rti *''^^°°ft een mooie avond te nen en evenals andere jaren reke- kantT belangstelling van de Eino-ov!^'^ meisjesver., jongensvereni- *^W en jeugdverenigingen. De Stichting Goereese Gemeenschap heelt gisteren in hotel de „Gouden Leeuw" te Goedereede een openbare bij eenkomst gehouden zoals die naar mededeling van de voorz. dhr. A. van der Windt te Ouddorp voortaan elke eerste vrijdag van de miaand gehouden zal worden met als hoofdschotel een onderlinge gedaehtenwlsseling om te ko men tot een (nog) betere leefbaarheid binnen de gemeente. Eén ding leek dat schone streven volstrekt in de weg te staan, te weten de bewering door de voorzitter voor de VARA microfoon ge daan dat „Ouddorp nog een aantal ja ren achter zou lopen" en in de zaal was dan ook met name het raadslid dhr. G. Tainis die met zo'n voorstelling van za ken beslist geen genoegen wenste te ne men. Dhr. V. d. Windt heeft zijn woor den in een totaal ander licht gesteld dan ze bij het publiek (en krant!) waren overgekomen en na aangeboden excuus was opnieuw de vrede getekend. „Ik heb het genoegen gehad die VARA uitzending vanaf een bandje te beluiste ren", gaf dhr. Tanis te kennen, zich ras realiserend en corrigerend dat het al lerminst een genoegen was geweest, re den waarom hij (het gebeurde na de raadsvergadering) ontstemd was opge staan en de raadzaal had verlaten. „Waar haalt u eigenlijk de wijsheid van daan om te stellen dat Ouddorp achter gebleven is, komen we wellicht nog voor Ontwikkelingshulp in aanmerking7" vroeg hij dhr. v., d. Windt dan ook op de man afu bent van de Overkant, u bent hier niet opgegroeid en u kent de Ouddorpse bevolking nog lang niet, voer dhr. Tanis voort, „heel Nederland heeft het toch maar gehoord en dat van iemand die hier zo vriendelijk ontvan gen is en vriendelijk met z'n buren om gaatwierp dhr. Tanis dhr. v. d. Windt voor de voeten. „Natuurlijk zijn er in Ouddorp mensen die aan de con servatieve kant zijn en die van de zon dagsrust houden maar daarmee zijn we nog geen achtergebleven gebied. We hebben hier een goede samenleving, Ouddorp is ook wat dat betreft een pracht-dorp", zo bezong dhr. Tanis de lof van zijn geboorteplaats. „We bieden elkaar hulp bij geboorten, bij huwelij ken tot bij een begrafenis toe, andere delen van ons land en van de wereld kunnen daar nog een puntje aan zui gen", betoogde dhr. Tanis verder: „in Moskou, Peking en in Washington ver bijten en vereten ze elkaar en gelukkig zijn wij in Ouddorp daar nog van ge vrijwaardzo besloot dhr. Tanis zijn relaas, onder vermelding dat hij niet gerekend wenste te worden tot die cate gorie die vindt dat de „overkanters" maar moeten blijven waar ze horen Graag excuses. Dhr. v. d. Windt bleek gaarne bereid het boetekleed aan te trekken, hij stelde voorop d.m.iV. zijn gezegde niet te heb ben willen discrimineren, noch iemands eer en fatsoen te hebben willen aantas ten. „Al veertig jaar geleden kwam ik graag op Ouddorp en toen al nam ik me voor er na mijn pensionering te gaan wonen en nu kan ik zeggen dat ik me in Ouddorp heel goed thuis voel: „Ik vind het prettig die goede verstandhou ding en die onderlinge hulp te ervaren en, wUlen we een betere samenleving hebben, dan moeten we elkaar meer gaan helpen en bijstaan, gelukkig is men in Ouddorp daar royaal toe bereid", aldus dhr. van der Windt. Hij vervolgde: „Ik heb in dat radioprogramma bedoeld te zeggen dat we juist in dit opzicht achterblijven bij andere gebieden, in die dingen die men elders niet meer vindt maar die toch zo belangrijk zijn in de samenleving". „Het is zo verzekerde dhr. v. d. Windt nooit mijn bedoeling geweest iemand te kwetsen, ik woon in Ouddorp prettig temidden van u, te midden van mensen met een bepaalde moraal die ik als christen (wat ik met vallen en opstaan probeer te zijn) zeer kan waarderen. Niettemin graag mijn excuses enhet is voor mij wel een lesje geweestgaf dhr. v. d. Windt te kennen. Allerhande. Onderwerpen als de sanering van de bebouwde kom van Goedereede (althans het kennelijke voornemen daartoe van het gemeentebestuur) en de aangevraag de uitbreiding van het waterwingebied kwamen weer eens aan de orde alsook de minder goede start die de Stichting bij burgemeester Smith heeft gemaakt doordat een schrijven aan het Instituut Stad en Land bij de burgemeester te recht kwam inplaats van dat hij, i.e. het gemeentebestuur het eerst benaderd was Het gesprek dat daarop gevolgd was werd door dhr. v. d. Windt als .onple zierig" gekenschetst. „Omdat we van daag de dag nog prijs stellen op een goe de verstandhouding met het gemeente bestuur hebben wij als Stichtingsbestuur maar besloten die brief te betreuren en opnieuw zal er onzerzijds een schrijven aan het college en de raad worden ge richt om tot een nieuw gesprek te kun nen komen", verklaarde dhr. v. d,. Windt. Meer ontspannen. De sfeer leek aanvankelijk wat ge spannen maar na de introductie van de doelstellingen van de Stichting („we gaan niet persé iemand tegen de sche nen schoppen") kwamen de tongen wat beter los, ook toen dhr. v. d. Windt meende dat er best wat meer gelachen kon worden', waarop prompt een wat laohwekkencl dialoog, in goed Goerees dialect volgde: Ene heer Groenendijk: „Vroeger was het hier leefbaarder en wat mij betreft, gezien in het algemeen belang, mag er best wat afgebroken worden. De mi- Alleen woensdag Mr. C. H. Muntz, oud-kring- commissaris overleden De afdeling „Ooltgensplaat" van het Ned. Rode Kruis heeft maandagavond 13 december een Algemene- en een Buitengewone Algemene Ledenvergade ring gehouden waarop zegge en schrij ven! zes personen aanwezig waren en die zes waren allen nog bestuursleden. Deze vergadering was verplicht erare den er nieuwe Statuten en een Huis houdelijk Reglement moet worden vast gesteld. Voor een dergelijke wijziging moet in eerste instantie 3/4 van de leden aanwezig zijn, indien niet vertegen woordigd moet een volgende vergadering worden uitgeschreven waar geen aantal verplicht is. Om half acht waren er zes leden van het bestuur en derhalve kon de vergadering toen niet doorgaan. De volgende vergadering die om kwart voor acht was uitgeschreven bleef het aantal op zes en was de vergadering wettig. Burgetmeester W. M. van der Harst als voorzitter sprak een sumier welkomstwoord waarna de Statuten werden vastgesteld zoals deze door het Algemeen Bestuur zijn toegezonden met de nodige aanvulling of keuze van een bepaald artikel. Voor deze Statuten zal een Koninklijke goedkeuring worden aangevraagd. Idem ging het zo met het Huishoudelijk Reglement, dat ter goed keuring aan het Hoofdbestuur zal wor den toegezonden. De heer Van der Harst sprak over een „historische daad", die dan is verricht met zes van de ruim 700 leden. Mr. Muntz herdacht Aandacht werd geschonken aan het overlijden van mr. C. H. Muntz te Rot terdam, oud-kringcommissaris van Zuid Holland die op de leeftijd van 67 jaar tijdens een vakantie door een ongeval om het leven kwam. Mr. Muntz is voor de afdeling „Ooltgensplaat" geen on bekende, daar hij tijdens de rampdagen' in 1953 uit hoofde van zijn functie het rampgebied bezocht en zorgde dat on middelijk hulp werd verleend. Voorts heeft hij vele keren een vergadering van de afdeling „Ooltgensplaat" be zocht om een gewonnen campagnebord uit te reiken. Derhalve zal mr. Muntz om deze reden en ook om zijn sym- phatieke omgang en hartelijke belang stelling en medeleven door genoemde afdeling in hoge ere worden gehouden. Diversen. Mededeling werd gedaan door de sec retaresse, mevrouw M. L. Geerst-Quis- pel, dat vorige week een vertegenwoor diger van het Jeugd Rode Kruis voor de leerlingen van de klassen 5 en 6 der lagere scholen een bezoek heeft ge bracht, waarbij de jeugd een quis werd voorgeschoteld, met diverse vragen over het Rode Kruis, welke door Jeanet Heijkoop werd gewonnen. Zij kreeg daarvoor een pakket voor handenarbeid. Het was een heel leuk spel. Voorts be sloot het bestuur dat in februari-maart a.s. de ledenvergadering zal worden' ge houden en in juni 1972 zal het 25-jarig bestaan van de afdeling zal worden her dacht. OOLTGENSPLAAT Verkiezing notabel. Ter vervulling van één plaats in het kollege van nota belen in de hervormde kerk, werd gis teravond (maandag 13 dec.) stemming gehouden, waarbij 32 stemmen werden uitgebracht, t.w. op C. W. Braber Lz. 13 stemmen; L. C. Dorsman 10; M. Meijer 1; L. C. Korteweg 4; C. J. v. d. Welle 1; A. Mans 1 en C. in 't Veld 2 stemmen. Daar niemand een meerder heid behaalde zal een tweede vrije stemming gehouden worden op maan dag 20 dec. a.s. des nam. van 6.30 tot 7.30 uur in de consistoriekamer. van vers fruit MANDARIJIVEN heerlijk zoet zonder pit, 30 stuks 2,98 2'/2 kg GOLDEN DELICIOUS98 cent (tas oi emmer meebrengen.) lieuihygiëne is hier in Goeree altijd al 'onvoldoende geweest, hier en daar liggen de mestputten langs de straat en ze 'gooien er oude en jonge katten en' van alles in Op de vraag van dhr. v. d. Windt of die klacht al ter kennis van het ge meentebestuur was gebracht moest dhr. Groenendijk ontkennend antwoorden. Dhr. Louis (bestuurslid): „als uw buur man zijn vuilnisbak open voor zijn huis zet is dat toch nog geen reden om z'n huis af te breken?" Over de sanering viel nog meer te horen: „als jullie de sanering tegen houden en het gemeentebestuur houdt de uitvoering van „de Nieuwe Oostdijk" tegen dan komt er nooit enevan!" Krijn Troost: „Als ze dat sanerings plan willen uitvoeren dan wordt het net als „de Nieuwe Oostdijk", alles platma- ken en niks bouwen". Het gebit. Dhr. v. d. Windt verliet zich vervol gens op een beeldspraak waarmee hij het kwaad van een sanering meende aan te kunnen tonen: „als er in een ge bit eenmaal getrokken' wordt dan is zo 'het hele gebit eraan". Dhr. P. den Eerzamen stelde daar tegenover; „dan krijg je nieuwe en daar ben je dan beter mee dan met al die rotte Dhr. V. d. Windt: „maar wie zegt me dat ze allemaal rot zijn?" Dhr. Louis: „Het is een kwestie van of naar Evlpan gaan en alles laten trek ken of naar de restaurateur gaan en hier en daar een gouden kroon laten aanbrengen". „'t Bluuft dan toch surrogaat", hield dhr. den Eerzamen vol. De brief. Wethouder L. Visser, lid van het Stichtingsbestuur verklaarde het te be treuren dat er nog geen nieuw gesprek met b. en w. is geweest en spr. maakte 'bekend dat er een nieuwe brief uitgaat waarin de Stichting zich tot een neuw gesprek bereid verklaart. M.b.t. het bet- stemmingsplan „Nieuwe Oostdijk" ver klaarde dhr. Visser dat daarin niet ge bouwd zal kunnen worden (door G.S. zo bepaald) vooraleeer de gemeente een plan heeft voor de stichting van 50 wo ningwetwoningen in dat plan. „Wanneer de gemeente dat doet dan kunnen' de mensen die nu in het saneringsgebied wonen evt. hun huisje daar verkopen en zo'n nieuwe woning betrekken. Daar mee behoud je dan een stuk vrijheid, terwijl je bij sanering waarschijnlijk zult moeten gaan onteigenen en aan kopen tegen zeer hoge kosten", vond dhr. Visser, zich kerend tegen' de ver onderstelling als zou de Stichting alleen maar een museum willen maken. Over het radioprogramma wUde dhr. Visser ook zijn mening nog wel geven: „we waren tenslotte kotsmisselijk van het hele verhaal". Ca. tien uur werd het officiële ge deelte beëindigd en bestond er voorts nog gelegenheid met het Stichtingsbe stuur informeel- van gedachten te wis selen. Het voor de buitenwacht zo flore rende bedrijf van Smits Oosterland N.V. groothandel in landbouwprodukten heeft j.l. vrijdag moeten sluiten. De di rectie, geadviseerd door mr. den Hol lander te Middelhamis heeft daartoe moeten besluiten i.v.m. de slechte cre- dietvoorziening tengevolge van de mi nimale prijszetting van uien en aard appelen. Het bedrijf dat dertien jaar heeft bestaan had 79 man personeel in dienst die allen ontslag zijn aange-' zegd. Onder hen zijn transportarbei ders, chauffeurs en administratief per soneel. Het personeel werd donderdagavond op verzoek van de geïnformeerde vak bonden van de onherroepelijke slui ting op de hoogte gesteld. De finan ciële situatie is dermate pricalr dat er geen geld beschikbaar is om het perso neel uit te betalen maar zo lezen we in de PZC de Bank heeft zich onder voorbehoud garant gesteld voor de lonen' tot 10 december. De gemid delde leeftijd van de 79 ontslagenen ligt boven de 40 jaar en het lijkt er igegeven de 'huidige omstandigheden niet op dat ze spoedig ander werk zullen vinden. De directie heeft tevergeefs getracht het bedrijf nog te redden, d.m.v. een fu sie of evt. verkoop maar de situatie in deze bedrijfssecotr maakte evt. gega digden niet bepaald enthousiast. J.l. maandag heeft de directie tenslotte on der ogen moeten zien dat een' laatste poging om de zaak veilig te stellen mis- Het heeft wel wat overredingskracht gekost maar daar zit ze dan toch, in de nette jurk naast haar man op de foto. Dat kun je allemaal overkomen wanneer je 50 jaar getrouwd bent zoals dat a.s. zaterdag het geval is voor het echtpaar Klaas Groen en Johanna Groen-Aup perlee te Middelhamis. Het liefst had ze het hele komende ceremonieel onder tafel geschoven (dat wil ze ons tenmin ste doen geloven maar daar heb ben de 8 kinderen een stokje voor ge stoken, „vader en moeder Groen zullen a.s. zaterdag in de „Jeugdhaven" hun gouden bruiloft vieren", zo heeft de fa milieraad besloten. Wanneer je zoals hij en zij, resp. 72 en bijna 72 bent geworden en je hebt een halve eeuw huwelijksleven achter de rug, welnu, dan kun je over je be levenissen „wel drie boeken vol schrij ven". Het begon allemaal op de brui loft van Bas Groen en Kee van den Berg waar broer Klaas Groen natuurlijk aanwezig was. Daar zat me dan een alleraardigst meisje, bescheiden in een hoekje, een lege stoel naast haar en waar zou Klaas Groen beter kunnen zijn gaan zitten dan juist daar? Hij mocht haar die avond zelfs thuis bren gen maar de verkering die er uit ont stond leek niet zo hecht te zijn omdat de visserman Klaas Groen ook wel eens een uitstapje met zijn kameraden pre fereerde eri zijn meisje zomaar vergat... „Zo'n keer of vier is het uit geweest tussen ons", herinneren bruid en brui degom zich nu maar toch kwam er vier jaar na de eerste kennismaking de hu- welijksverbintenis. De beide partijen waren het eens geworden, en hoe! ,,We hebben alles wat we hebben meese- maakt in liefde gedragen," verzekert nu mevr. Groen, die ziekte van haar man, de armoe die ze hebben moeten meemaken maar ooIï de rijkdom van 8 gezonde kinderen. De ziekte van dhr. Groen' noopte hem af te zien van zijn vissersberoep dat hij sinds zijn He jaar had uitgevoerd. Plm. veertig jaar is 'hij met textiel e.d. over Flakkee ge trokken waarbij hij voornamelijk West Flakkee bezocht. Eerst ging dat op de fiets, later per motor-carrier en daarna per luxe wagen maar een aantal jaren geleden verkocht hij de winkel op de Westdijk en stopte met de handel. Sinds enkele jaren is de heer Groen tele- (grani besteller te Middelhamis maar ook die activiteit gaat hij binnenkort beëindigen. Misschien zit er bnnen niet al te lange tijd een bejaardenhuisje voor hen in en daar willen ze dan graag de oude dag doorbrengen. Eerst moeten ze zaterdag naar de „Jeugdhaven" waar ze minstens kurmen rekenen op de aanwezigheid van hun 8 kinderen, 43 kleinkinderen en hun 5 achterkleinkinderen'. Bij de vele gelukwensen die ze t.g.v. die dag zullen ontvangen voegen we ook graag de onze. MIDDELHARNIS Ledenvergadering Geref. Gem. Woensdagavond a.s. zal er ledenverga dering worden gehouden door de Ger. Gemeente alhier om te komen' tot het beroepen van een eigen herder en leraar De kerkeraad stelde het volgende twee tal: ds. N. W. Schreuder van Goes en ds P. Honkoop van Kampen. Aanvang 7.30 uur sav. HERKINGEN A.s. zondag 19 december hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan student Bac van Moerkapelle. De jaarlijkse Kerstbijeenkomst met de leerlingen van de Prins Johan Friso School zal plaats vinden D.V. op don derdag 16 december a.s. in het kerk gebouw der Ger. Gemeente onder lei ding van haar voorzitter ds. P. Blok van Dirksland. De Geref. Gemeente 'heeft ten bate der kerk een gift ontvangen van 100,-. Van gemeentewege is door de fa. D. Ras een aanvang gemaakt met het slo pen van de 300-jarige ,,Soos" aan de Söharloodijk, hetgeen een kale aanblik aan het dorpcentrum te zien geeft. OUDDORP Verloting P.V. Verloting P.V. „De Trekvogels". No. 1652, 1525, 1094, 1171, 1458 ollfantno. 831. Prijzen afhalen bij A. Kleijn, Ge leedstraat 32, Ouddorp. Konijnententoonstelling. Vrijdag van 7^10 uur en zaterdag van 26 en 710 uur wordt er in gebouw Sportland aan de Molenweg te Ouddorp een tentoon stelling gehouden van konijnen cavia's sier- en postduiven. Toegang gratis. lukte waar na het sluitingsbesluit moest -worden genomen. De PZC schrijft uit de mond van de directeur van het bedrijf, dhr. Tijssen dat de stichter van het bedrijf, dhr. M. Smits, zijn pri vé vermogen aan de Bank heeft gece deerd (beschikbaar heeft gesteld). Voor de arbeidsvoorziening in de re gio betekent de sluiting van het bedrijf een gevoeUg verlies. Gistermiddag plm. 2 uur brak er brand uit in de silo (drooginstallatie) van de fa. J. M. van Reijen te Acht- huizen, gelegen achter de molen. Om één uur die middag was de oliestook installatie in werking gezet, een uur la ter was er waarschijnlijk sprake van oververhitting waardoor de olie zich in de silo verspreidde en vlam vatte. De brandweer van Ooltgensplaat werd te hulp geroepen, de aanvankelijke poging om met de inhoud van twee brandblus- apparaten de brand te bedwingen mis lukte waarna met water werd gespoten waarmee men de zaak gauw onder con trole had. De aan de installatie ont stane schade is aanzienlijk, ook de partij graan van 1600 kg. is waardeloos (geworden. OOLTGENSPLAAT Kijka-üond Chr. School. De ouders van de leerlingen van de Chr. Nat. school werden in de gelegenheid ge steld het werk van de leerlingen te bezichtigen (de agn. Kijkavond) op don derdag 16 dec. a.s. des nam. van 6.30 tot 8 uur in de school. Over het Kerst rapport kan alsdan ook met het per soneel worden gesproken. Kaarten voor deze Kijkavond worden niet verzonden'. JVaar Australië. Na een half jaar met vakantie in Holland te zijn geweest is mej. C. Markus heden dinsdag weer naar Australië vertrokken waar zij voor elf jaar naar toe is geëmigreerd. Via Brussel wordt de reis per vlieg tuig gemaakt, met voorlopige bestem ming Horsham (Australië). Vóór dat mej. Markus naar hier kwam was zij werkzaam als verpleegster in het „Dim- boola Hospital" te Dimboola. DIRKSLAND Nieuw kantoor Woningbouwvereniging. Morgen, woensdag zal door de aanne mer het nieuwe kantoorgebouw dat aan de Ring werd gebouwd, aan de wo ningbouwvereniging worden overgedra gen. Daartoe zal een bijeenltomst wor den gehouden die 's middags om 2 uur begint in „Onder de Wiek".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1