Goed milieubeheer als eerste op verlanglijst „De Vliedberg" te Ouddorp heeft haar eerste bewonersl PFAF Wendelmoet Beverius Raad Mlddelharnis onvervulde wens TELEURGESTELD... RUIL ZÊ IN W. RIKKEN N.V. meubi iJ!ILAND&N*HIB0WS' •k 100.000,- gereserveerd voor zuiveringsinstallatie ir Open zwembad blijft nog X GRAMMOFOON- X X PLATEN X t J. ZANDSTRA t I SOMMELSDIJE Eerste vleugel al bezet, tweede in februari gereed OVER UW ZIG-ZAQ NAAIMACHINE? "voordo- inöderne PFAFF zlg*zag.lichtgewicht Wij ruilen alle morkonjn,; ook vroomdö! mmisms op seoom VERVOLGVERHAAL LENA H vn Bij in assiste ee ti ^«•©•gllj Bladz. 2 Dinsdag 7 december 1971 sdag 7 dec De gemeentebegroting 1972 van de gemeente Middelharnis ziet er met een batig saldo van ruim 150.000,veelbe lovend uit maar desondanks hebben de raadsleden tijdens de behandeling van deze begroting in de donderdagavond gehouden raadsvergadering geen gedurf de verlanglijstjes gepresenteerd. De Alg. beschouwingen die werden gehouden waren dan ook zodanig mild dat ze hier en daar het karakter van de vroegere rondvraag kregen. De raad schikte zich daarmee geheel achter de visie van het college van B. en W. dat in haar aanbie dingsbrief vooral het aspect van de mi- lieubeheersing had aangevoerd. Mét het college bleek ook de raad bereid „wense lijkheden achterwege te laten'", een ge voelen dat werd geïllustreerd met de reservering van een bedrag van 100. 000,uit de post onvoorziene uitgaven voor een te bouwen rioolwaterzuive- riingsinstallatie^ Overigens ontbrak het niet aan de animo om die beschouwingen te houden, sommigen weinig zeggend en anderen met waardevolle en opbouwende sugges ties zodat toen om half twaalf de laat ste hamerslag viel gemeentebestuurlijk gezien de avond welbesteed mocht wor den genoemd. Geen kapitaal. Dhr. L. C. Kievit (P.v.d.A.) had toen in zijn beschouwingen een kritische noot geplaatst bij het huidige Centrale finan cieringssysteem wat voor Middelharnis de consequentie heeft dat er moeilijk kapitaal kan worden aangetrokken en dat heeft dan weer zijn weerslag op het verlangde zwembad en de uitvoering van nodige kapitaalswerken aan havens, riolering en waterzuivering. Dhr. Kievit stelde vervolgens een aantal vragen m.b.t. het te bouwen boezemgepaal, van de beantwoording waarvan zijn fractie haar medewerking zou laten afhangen. Zo wilde dhr. Kievit weten of de bouw van zo'n gemaal de demping van de haven van Sommelsdijk niet in de weg zal staan en ook wilde dhr. Kievit ge ïnformeerd worden over het praktisch nut van zo'n installatie. M.b.t. de gem. belastingen lanceerde dhr. Klievit het verzoek t.z.t. de onroerend goed belas ting uitsluitend op de eigenaren te ver halen. Gevit. Dhr. Jacobs (V.V.D.) werd door de wat zorgelijke omstandigheden niet weer houden zich te verliezen in gevit op de samenstelling van het college van B. en W. en spr. maakte ieder graag deelge noot van zijn genoegen dat er deson danks nog T.V.'s op scholen waren ge plaatst, dat de jachthaven was uitge breid en dat de cafe's waarschijnlijk tot twaalf uur open zullen mogen blijven,! dat alles gaf hem dan ook .,hoop op del toekomst". Ook de huidige groei van het bevolkingsaantal met 2°/o deed dhr. Ja cobs genoegen al wilde hij graag naar 4 a St'/o.i Aan demping van de Sommels- dijkse haven wil de V.V.D. fractie gaar ne voorrang geven al kost het haar de grootste moeite in te stemmen met ver schuiving van de zwembadplannen. Spr. dacht dat een Stichting de plannen eer der zou kunnen realiseren dan de ge meente waartoe dan t.z.t. een dringend beroep op de bevolking zou dienen te worden gedaan. Voorts sprak dhr. Ja cobs over brandbeveiliging in het kader waarvan hij te kennen gaf de instand houding van 4 brandweerkorpsen wel wat veel van het goede te vinden. Wel wilde spr. naar hij te kennen gaf mee werken aan een zuinig beleid zonder dat van bezuinigingswoede mag worden ge sproken. Onhoudbaar. Ook dhr. E. Edewaard (a.r.) liet in zijn beschouwing de onhoudbare toestand met de haven van Sommelsdijk zwaar wegen hij suggereerde als tussentijdse oplossing de riolering die nu in de haven uitkomt om te leiden via het Stamriool in de Prinsesselaan naar het (dan te verzwaren) rioolgemaal te Middelharnis^ Dhr. Edewaard meende dat dat finan cieel haalbaar is en gedaan moet worden omdat een dergelijke situatie anno 1971 niet meer te tolereren is. Sprekend over de woningbouwplannen vroeg dhr. Ede waard zich af of die i.v.m. de economi sche omstandigheden nog kans van sla gen hebben, Welvaart - welzijn. Dhr. Drooger (S.G.P.) verklaarde in zijn beschouwing ook de hoogst moge lijke prioriteit aan de waterzuivering te willen geven. Voorts voerde dhr. Droo ger een veelheid van onderwerpen en vragen aan, bij dat alles duidelijk ma kend dat welvaart en wel zijn geen be grippen zijn die in eikaars verlengde lig gen en hij maande daarom in alles ge hoor te geven aan het betrouwbare Woord Gods. Over het hoofdstuk „Ge meentelijke belastingen" haalde dhr. Drooger vooralsnog de schouders op: „het is net alsof je bij de dokter komt die je eerst geruststellend toespreekt, la ter zorgelijk doet en je vervolgens voor bereid op een operatie zonder nog de tijd daarvoor te weten", vergeleek dhr. Drooger. Wel wilde dhr. Drooger graag weten of de P.v.d.A. fractie nog steeds be zorgd is over de juiste behartiging van de onderwijsportefeuille door zijn frac tiegenoot weth. Koppelaar. „Op de scho len blijkt die ongerustheid niet te be staan", gaf spr. te kennen. Spr. besloot met een principieel slot tegen het licht van de huidige omstandigheden. Daarom kon dhr. Drooger blij zijn met het geza menlijk optreden van de kerken tegen een latere cafésluiting. „Het is zeer te betreuren dat de meerderheid van uw college daar positief tegenover staat", vond dhr. Drooger herinnerend aan de voorbede in de verschillende gemeenten. Zorg om het milieu. Enerzijds bleek dhr. D. Hoogzand (P.v. d.A.) tevreden over de toename van de bevolking en de vordering van de wo ningbouw maar anderzijds zag hij in het alsmaar optrekken van de huren een ge vaarlijke ontwikkeling. Het grootste pro bleem bleek ook voor dhr.. Hoogzand ge legen in de milieuverontreiniging en hij vond het navrant (schrijnend) in de gemeente in het voorjaar als monsters verklede mensen met chemische midde len te zien sproeien. Spr. vond het noodzakelijk dat er be paalde dingen gaan gebeuren en andere worden nagelaten zoals het veelvuldige sproeien en het pekelen van de wegen bij elk schrimpje vorst. „Rupsjes in de plantsoenen moeten we niet meer be spuiten", maande dhr. Hoogzand die graag een verordening zag ingesteld die het verbiedt chemische middelen te spui ten op bermen en het oppervlaktewater en graag zag dhr. Drooger van de zijde van het college een nota over het leef milieu tegemoet. Ter afsluiting van zijn betoog zei dhr. Hoogzand het college gaarne zijn steun toe en een op de toe komst gericht beleid. Dat bracht hem tegelijkertijd op de beantwoording van de vraag van Dhr. Drooger: „Zakelijk gezien is dhr. Kop pelaar een van de beste raadsleden en wethouders uit de streek, maar als er bepaalde voorstellen komen op het ge bied van het onderwijs waarover wij ruimer denken dan hij, dan zijn wij beangstigd over de uitvoering van dat beleid". Dhr. Koppelaar heeft zijn prin cipes en wij de onze, het dagelijks be stuur gelieve daarom rekening te hou den met onze fractie die minstens even sterk is en evengoed de gem. belangen wenst te behartigen", zo verklaarde dhr. Hoogzand. Beantwoording. Na met de beide wethouders ca. een uur in beraad te zijn geweest zette de voorz.i burg. van Es zich aan de beant woording van de talrijke vragen. M.b.t. het gewenste zwembad corri geerde de voorz. de mening als zou dat op de lange baan worden geschoven. De voorz. maakte duidelijk dat dat zeker niet een vooropgezette bedoeling is. De voorz. achtte het zeker nuttig de bevol king bij de plannen te betrekken, echter pas wanneer er meer concrete plannen bekend zijn. De gedachte van dhr. Kievit dat een open zwembad door het wegvallen van andere zwemgelegenheid misschien als aanpassingswerk zou kunnen aange merkt vond de voorz. wel „aardig" maar niet haalbaar. De voorz. kon aan de heer Kievit ook de verzekering geven dat de demping van de Sommelsdijkse haven niet door de bouw van een boezemgemaal behoeft te worden uitgesteld. Echter kan de demping pas gerealiseerd worden als de polders die er op uitwateren over een andere lozingsmogelijkheid beschikken. Bij wijze van tussentijdse provisorische oplossing zal zo gaf de voorz. te ken nen worden getracht een verbinding tot stand te brengen tussen het gemaal op de „Wurft" te Sommelsdijk en het gemaal te Middelharnis. Van daaruit zou dan een persleiding in de richting van het havenkanaal kunnen worden gelegd zodat het vuile water van de bebouwde kommen vandaan wordt gebracht., Zijn visie gevend op de komst van een evt. dubbelstad (Middelharnis - Som melsdijk - Dirksland) door dhr. Droo ger ter sprake gebracht verklaarde de voorz. liever te hebben gezien dat Goe- ree-Overflakkee tot één gemeente ge worden was, „zeker geldt dat voor het centrumgedeelte van het eiland", vond de voorz. Positief kon "de voorz. zijn over het toegekende woningbouwcontingent voor 1972. Aanvankelijk zou dat tot 70 wo ningen beperkt gebleven zijn maar na „enige gesprekken" kon dat tot 165 wo ningen worden opgetrokken. Geen maskers. M.b.t. de zorg voor het milieubeheer kon de voorz. dhr. Hoogzand de verzeke ring geven dat het komend jaar de be sproeiingen met maskers achterwege zullen blijven; „er mag van ons best een grassprietje groeien". De besproeiing In plantsoenen gebeurt niet met zeer gif tige stoffen en op bermen wordt door de gemeente niet gesproeid. Dhr. Kievit moest nog twee opmer kingen kwijt; weliswaar verklaarde hij blij te zijn met de 165 woningen maar het ontging dhr. Kievit waar die ge bouwd kunnen worden en m.b.t. de haven van Sommelsdijk voorzag spr. dat het straks, wanneer de polderconcen tratie een feit is, gemakkelijker onder handelen zal zijn omdat dan die lastige poldervoorzitters verdwenen zullen zijn. Geen medewerking. Bij de hoofdstuksgewijze behandeling van de begroting had dhr. Tiggelman namens zijn P.v.d.A. fractie een waar schuwing in petto aan het adres van de voorz. „Tweemaal hebt u een verzoek om de ligplaatsgelden in de jachthaven te verhogen langs u heen laten gaan maar wanneer u niet eerst daartoe be reid bent mag u niet op onze steun re kenen bij een voorstel tot evt. verhoging van intree prijzen voor het zwembad en de sporthal", gaf hij te kennen. De voorz. voerde daartegen aan dat de ligplaatsgelden jaarlijks aan de orde komen. Overigens behoeft de raad nog geen voorstel tot verhoging van de sporthaltarieven tegemoet te zien, wel zal dat voor het gebruik van het instruc tiebad het geval zijn. Tegen subsidies. Dhr. P.I Grinwis (S.G.P.) verklaarde zich tegen verlening van subsidie aan Schouwburgen en muziekgezelschappen. Spr. heeft moeten constateren dat de muziek die wordt gespeeld bepaald niet strekt tot de eer van God. De gehele S.G.P. fractie verklaarde zich tegen een subsidie van 60 aan het voorzieningsfonds kunstenaars. Tegen half twaalf was de begroting doorgenomen en door de raad vastge steld onder dankzegging aan die ambte naren die in de tijdige totstand koming hun aandeel hebben geleverd. X OOK VOOR X OUDDORP Inlevering vakantiebonnen. Vakan tiebonnen van de landbouw met op druk 19711972 kunnen voor ten hoog ste 250,worden verz;iverd op 10 en 11 december bij P. Bakelaar, Visser straat 22 te Ouddorp. Een zó groot ziener hebben we nog niet gehad die heeft kunnen vermoeden dat er in Ouddorp een groot bejaarden verzorgingscomplex tot stand zou ko men maar ziedaar men heeft het er sinds de eerste paal in oktober 1969 steen voor steen zien geworden en nog vóór maart a.s. zal de laatste hand eraan worden gelegd. Voor dit centrum waarin straks ruim 90 bejaarden geriefelijk zul len wonen is de toepasselijke naam „de Vlledberg", bedacht, synoniem aan „de hil", dat plekje waar een eigen privacy beleefd kan worden, maar het had ook het mirakel van Ouddorp mogen heten, gewoon omdat het anno 1971 toch wel een wonder is als alle gemeentelijke kerkgenootschappen elkaar op deze ma nier weten te vinden in het tot stand brengen van wat al zo lang werd gemist. Inderdaad, werd gemist, zoals met velen ook Pieter Bakelaar te Stellen- dam, thans 74 jaar oud, heeft ervaren, maar vrijdagmorgen was hij ineens een belangrijk man, omdat hij als eerste zijn intrek nam in het nieuwe NAAEVIACHINEmnS SiuttmeestT. 17 - TeL «MM-KSIS BON: VodT gratis folders zenden aan Ffaü antwoordnummer 102, Bergen op Zoom. Naam: DIRKSLAND Beroepen. Ds. L. J. Geluk, Ned. Hedv. predikant alhier, heeft een beroep ont vangen naar St. Annaland. DOOR HERMAN HAGE 14 Ik ben nooit Patriot geweest. Peer. Maar je moet wel eens doen alsof, hè? Maar nu geen gezeur meer. Luister, ik ben een dag of tien weg geweest. Naar Engeland. De vrachtrijder zette grote ogen op. Hij wist wel, dat Sinjeur Moulijn in de loop der jaren verschillende malen in het buitenland geweest was. Maar nu... in deze tijd naar Engeland, dat een vij and van de Fransen, dus nu ook van het eigen land was, dan moet je toch wel durf in je lijf hebben! Naar Engeland, herhaalde de koop man. En daar heb ik afspraken gemaakt. Je weet natuurlijk, dat we geen handel mogen voeren met Engeland. Daarom hebben we geen thee, koffie, chocolade, tabak en nog meer koloniale waren. Er is in ons land schreeuwend gebrek, je weet het. Nou, ik heb een paar scheeps ladingen gekocht en die moeten hier binnengesmokkeld worden. Hier in Zierikzee, Sinjeur? Nee, dat kan natuurlijk niet, zei Sin jeur Moulijn, ongeduldig. Aan de kust van Schouwen, we zullen later wel zien waar. Daar komt dan in een donkere nacht een schip, dat met sloepen zijn lading aan land brengt. Daar wordt die in ontvangst genomen door een groepje gedurfde kerels, een stuk of vijf zes is voldoende, opgebor gen in een schuur in de buurt en dan breng jij het spul geleidelijk mee naar hier in je pakhuis of in een pakhuis, dat je hier probeert te krijgen, maar het beste is in je eigen pakhuis, want hoe minder mensen op de hoogte zijn, hoe beter.i En dan zal ik het wel verkopen. Daar moet je relaties voor hebben. Doe je mee of niet? Jij wordt de leider. Je moet daarginds wat rnannetjes zien te vinden, dat lukt je wel. En jullie ver dienen geld als water. De koopman haalde uit zijn weelderig versierd wanbuis een zakje voor de dag en het geld rinkelde. Dit is al vast een voorschot voor jul lie. In orde? Dronkers had met stijgende verbazing, maar ook met ongerustheid, het relaas aangehoord. Hij had respect voor het gedurfde voornemen, maar voelde ook, dat er groot, groot gevaar in school. Mag ik er een paar dagen over den ken. Sinjeur? Vroeg hij, bevend voor de machtige man. Nee, was het keiharde antwoord Ik moet nu je beslissing hebben. Maar ik moet toch eerst mannetjes zien te vinden en een schuur, om de goederen voorlopig op te bergen? Sinjeur Moulijn werd mUder gestemd. Daar heb je gelijk in. Alleen kun je niets beginnen. Maar nu goed afspre ken. Je doet mee? Ja, Sinjeur. Het „ja" klonk niet bepaald overtui gend, maar Donkers durfde niet te wei geren ende gouden dukaten lachten hem wel toe Dat is één: Het tweede is, dat je met de grootste spoed mannetjes ziet te krij gen in Brouwershaven of Renesse, want in die buurt zal het schip wel komen, én een schuur voor het bergen der waren, het liefst zo dicht mogelijk bij het strand Als je terugkomt moet het voor elkaar zijn. Dan kom je naar mij toe en we spreken nader af. En nog eens: mondje potdicht, begrepen? Maar mijn vrouw mag het toch wel weten, Sinjeur? Nee, nee en nog eens nee. Sinjeur Moulijn was verdwenen. Met een glimlacht op het blozende gelaat. XVIII 't Had al nachten vrij sterk gevroren, al was het nog maar 15 december^ On danks de droeve tijden werd er op de stadsgrachten druk schaats gereden door jong en oud, het meest door jong. In de pastorie tn de Poststraat was het noenmaal genuttigd. Dominee Beverius wenkte zijn vrouw in de ijskoude, lange gang. Anneke kun je straks even op mijn kamer komen? Dat kan direct wel, Peter. Wendel en de maerte kunnen het werk wel af. Zij zullen wel haast maken, glimlachte zij, want ze willen allebei gaan schaatsen. Mooi. Ga dan met me mee. Wat heb je, Pieter? vroeg zij, in het studeervertrek gezeten. Hm. Een vervelende geschiedenis, 'k Was vanmorgen bij de Maire, nee stil nu maar, jij blijft natuurlijk burgemeester zeggen, maar, als ik het zou willen, dat kan ik als predikant nu eenmaal niet doen. Nu, ik was dus bij de Maire en ontmoette ik bij mijn vertrek zoon Jo- han, die, evenals onze Maarten, met va kantie is. Hij vroeg mij, of hij mij vana vond alleen kon spreken. Zo, ik geloof, dat ik het begrijf, Pieter. Dat zal wel. Ik begreep het ook on middellijk. Hij komt natuurlijk de hand van Wendelmoet vragen. Wat moet ik nu doen? 't Is wel een hele eer, onze dochter met de zoon van de burgemeester, het roemrijke geslacht van de Zuilenstetns! zeide de predikantsvrouw zo droog mo gelijk. Spot nu niet, Anneke.i Hij had aan haar toon, onmiddellijk door, dat zij er werkelijk de spot mee dreef. Ik heb Voor de ingang van het imposante gebouw werd deze groepsfoto ge maakt. Van links naar rechts, een van de bouwers, dhr. R. Ligtendag, de adjunct directrice mej. Zr. K. van Oostenbrugge, (geboortig van Stel- lendam), mej. E. de Jong, hoofd van de huishouding, naast haar^^ de direc teur, dhr. J. Bout, vervolgens dhr. A. W., de Ronde (lid van het dag. bestuur van de Stichting), dhr. P. Bakelaar, burg. H. J. Smith (voorz.) dhr. M. Aleman, lid dag. bestuur en dhr. A. H. Tanis (administrateur). verzorgingscentrum. Sinds zijn vrouw in 1962 overleed hebben zijn kinderen alle zorg aan hun vader willen be steden, „maar zei hij vrijdag ochtend vertrouwelijk in zijn nieuwe omgeving „oud en jong, dat gaat niet zo samen". En óf dhr. Bakelaar een belangrijke gast was. Vergezeld van de voorzitter van de Stichting Maatschappelijk en So ciaal werk in de gemeente Goedereede, burg. H,i J. Smith, enkele bestuursleden en de volledige staf van het Centrum werd hij rondgeleid, hij zag er de grote recreatiezaal in wording, de fantastisch geoutilleerde keuken, de prachtige ka mers, de kantoren, de kerkzaal, de zie kenkamers met het nieuwste m.ateriaal, de imposante hal en hij werd ingelicht over het altijd en overal bereikbare alar meringssysteem waarmee dag en nacht de „zuster" kan worden geroepen. Dhr. Bakelaar heeft er, gezeten op een spe ciaal ontworpen en daarom bekroonde bejaardenstoel, samen met de anderen op geklonken, zij een glas wijn, hij pre fereerde een glaasje water en aan het tevreden gezicht van dhr. Bakelaar, geboren Ouddorper, was te zien dat hst beleven van wat levensvreugde wél aan omstandigheden, maar niet aan leeftijd gebonden ds Behoeften. „Er zijn drie dingen waaraan een be. jaarde, in materiële zin, behoefte heeft, gaat burgemeester Smith dan vertellen, 1 „aan beschutting, aan „warmte" en aan voedsel, en dat alles proberen wij 1 op niet commerciële basis te geven, Wij willen onze bejaarden zo lang mogelijk 1 in de gemeenschap laten functioneren, wie hier zijn intrek neemt mag hier büj. ven, ook al gaan zich lichaamsgebreken voordoen omdat we over een volledige ziekenboeg beschikken". Spoed I Burgemeester Smith meent het heel ernstig als hij de bejaarden die geïnte resseerd zijn in een kamer (met slaap kamer, wasgelegenheid, toilet, ijskastje 1 enz.tot enige spoed maant om zich op te geven of zich van gewenste inlichtin-1 gen te laten dienen. De thans gereedL komen vleugel met 49 appartementen is geheel uitgegeven, voor de volgende vleugel die 44 appartementen zal bevat ten en die vóór febr. a.s. gereed komt zijn al 18 aanmeldingen binnen waaruit volgt dat er nog zo'n 25 kansen zijn. Eigen ge meentenaren genieten nog altijd voor keur maar de Stichting kan zich niet 1 permitteren op hen te wachten en kost- bare kamers leeg te laten staan. Bejaarden behoeven normaliter geen haast te maken maar geïnteresseerden die nog wat aarzelen moeten toch wat worden aangespoord. Straks mogen ze in „de Vliedberg" uitrusten. „Oud en gaat niet zo samen, zei dhr. Bakelaar 1 maar oud en oud zullen elkaar daar wel weten te vinden. Op 3 decen dochtertje SOMMELS Het behaag dig gedrag Valcke, uit geliefde zus op de leefti Dirks Herki Sommeli MiddelhE Sommelsdij Jacob Ba De begrafei plaats geha op de algen Vers_ door de bel Een pracht dagen, zeer te doen. Ine leesbaar bo aanschaffen zoek lieten schijnen. Uitgave met aanbel recht van d Kreekstraal kend geme 2737, groot ming van B termijn leej Inschrijving leveren tot v.m. ten ka Middelham verkrijgen Het pensi Bc Geboden w< pretti event mogel salari SolUcitaties laan 4 te B< EERDAAG! Ned. Herv. Dhr. Bakelaar maakte al gauw een gezellig babbeltje met Zr. van Oostenbnigge' H H Plus min. 2 Uitgave liever antwoord op mijn vi'aag. Wat moet ik doen? Nu, wat je meent te moeten doen, Jij bent het hoofd van het gezin en de vader van Wendel, dus jij moet beslissen. Maar ik begrijp, dat het een moeilijke beslissing voor je is. Het liefst weiger je hem de hand van Wendel te geven. Of zei ik dat verkeerd? Je hebt gelijk. Maar ik kan mijn goe de vriend, de Maire, toch niet voor het hoofd stoten?! Maar lieve help, Pieter! zou je dan tegen je zin „ja" willen zeggen, alleen om de burgemeester een genoegen te doen? Zou je daarvoor Wendel in het ongeluk willen storten? Want dat komt er van. Johan is een trouweloze losbol, dat weet je. Tja, ik zou het op de lange baan kun nen schuiven, niet „ja" en niet „neen" zeggen. Hè, hoe wil je dat doen? Wel, zeggen, dat Wendel nog wat jong is en dat het nu geen tijden zijn om aan een huwelijk te denken. Hij studeert no ta bene nog, tenminste als hiJ studeert. Goed, jongen. Maar daar kom je niet verder mee. Dat is uitstel van executie. Je maakt het je veel te moeilijk. Weet je dan een andere weg? Welnu, je antwoordt, dat je zeer ver eerd bent, maar dat hij by Wendel moet zijn met zijn vraag! Stomverbaasd keek de dominee zijn vrouw aan. Maardat is toch de gang van za ken niet. Dat is tegen de gewoonte in. l" heb jouw hand toch ook aan je vader gevraagd? Zo hóórt het toch! De domineesvrouw lachte hartehjlS' Wat valt er nu te lachen? Lieverd, je hebt gelijk, dat je naar va der bent gegaan.. Maar toen waren het al lang eens, jongen! Dat naarvade; gaan was niet meer dan een formality' We wisten immers allebei, dat vade „ja" zou zeggen?! Maar hier staat W anders. Er is niets tussen Wende! en J°' han van Zuilenstein, dat kan ik je de hand op het hart verzekeren. Als W op het verzoek van Van Zuilenstein ,,J' zou zeggen, omdat je je vriend de W' gemeester niet voor het hoofd wiK ten, dan staat Wendel voor een voldon gen feit. Dan moet zij, volgens jow redenering, gehoorzamen. En kan hem niet zien, om het zo eens uit dnikken. Moet er nu in ons vredig n^ herrie komen? Want ik vrees, aat W«' del weigert. Ofvrezen is goede woord niet. Ik ben er zeker vai^j Je denkt er gemakkelijk over. Je dwars tegen de gewoonte in. Je bent g woon revolutionair! j Och, Pieter, er is al zoveel verander Ze hebben in Frankrijk de koning en koningin zelfs het hoofd afgeslagen- Je weet heel goed, dat ik dat stre™ afgekeurd heb. (Wordt vervolgil ^ij moeten 'an opslagruin age prijs verk( ajtje =nz., waarondi *n mooi nooie lage sale kas If 3 kastjes alontafel met •en kloosterta «gde eiken "uderwetse blo .sla »mmen enz.: C\r\f^ j ood deur, '^et kozij.,, Sfan 3 stuks stuks; een 2ki jnen; st< rnaat 85 x auteuütje: 85 2 JN. TIEI Margrietlaan 4 Melis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 2