Raiff. bank 23 miljoen vol Vogeltentoonstelling in „Melishof" Ernstige autobotsing op smalle weg Volleybal houdt Latere café-sluiting Streek-dameskoor Bdvent-zangdienst PlaatselOk nieuws Dinsdag 7 december 1971 No. 4044 CMR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond MIDDELHARNIS: 4 6 Supermarkt stuntverkoop il^evrouw Tax (S) Dood door kolen- dampverglftig'mg Auto In d© sloot Oogstkol lekte ruim iialve ton Blauw in aardappelen kost meer OUDDORP;: POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONiSTEMENTSPRUS 4 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Goed dat er politie isvinden ook de directie en het bestuur van de Coöp. Raiffeisertbank te Middelharnis en dat niet alleen omdat ze de Bank helpen beschermen tegen overvallen" maar ook omdat ze kennelijk goed kunnen sparen. Wachtmeester J. H. Heemskerk, sinds twee jaar te Middelharnis en sinds 3 maanden gehuwd was het die op 27 november op het bijkantoor van de Raiffeisenbank aan de Doetinchemstraat de 23 miljoen aan ingelegde spaargelden yolstortte. Voor de Bank was dat op nieuw het sein om de inlegger op het kantoor te ontvangen en hem te be denken met de traditionele enveloppe met inhoud. Dat deed de voorzitter, dhr. J. Doornbos met een toepasselijk speechje waarin duizelingwekkende cij fers naar voren kwamen, in 5V2 jaar tijds groeide het spaartegoed van 9 miljoen tot 23 miljoen en vrijwel zeker zal nog dit jaar de 24 miljoen' volko men! En beter kan de belangstelling van Raiffeisenbank al niet worden ge ïllustreerd. Na afloop van de bijeen komst drukten de heren van de Bank dhr. Heemskerk vriendelijk de hand waarbij ze hoopten dat een volgende ontmoeting met hem een even plezierig karakter zal dragen! Wmr. J. H. Heemskerk Dames Intermezzo 2 verzuimt door te drukken tegen Rovok 3 Intermezzo's 2e damesteam is zater dag tegen Rovok 3 niet verder gekomen dan een 2-2 gelijkspel. Intermezzo speel de verdedigend redelijk goed, maar in de aanval werd Marijke Weert nogal gemist. Er kwamen te weinig goede smahses en ook lag het tempo door veel onderhands spel nogal laag, waardoor Rovok zich steeds kon herstellen. In de Ie set Icwam Intermezzo 2 met 10-4 achter te staan, maar een wissel waarbij Susan 't Mannetje in het veld kwam bracht meer vaart in het spel van Intermezzo, waardoor de achter stand werd weggewerkt. In de slotfase van de set kwam Intermezzo opnieuw met 14-11 achter te staan, maar het slaagde er toch in met 16-14 te winnen. De 13-7 voorsprong, die Intermezzo 2 in de 2e set opgebouwd had leek vol doende voor de setzege. Rovok 3 kwam echter terug en! Intermezzo 2 maakte de ene fout na de andere, waardoor Rovok 3 nog juist met 15-13 wist te win nen, Na een goed herstel en winst in de 3e set nam Intermezzo 2 in de 4e set op nieuw een voorsprong. Rovok gaf zich niet gewonnen en er ontspon zich een spannende eindstrijd, waarin Rovok 3 tenslotte met 15-13 aan het langste eind trok. Intermezzo 6 - SVD 2-2 Het 6e en tevens jongste damesteam van Intermezzo behaalde zaterdag het eerste succes door gelijk te spelen tegen nieuwkomer SVD uit Oosterland. In termezzo 6, dat tot zaterdag j.l. er nog niet in geslaagd was een punt te beha len, kwam al in de Ie set met 11-0 voor te staan, maar door zenuwachtig spel verloor het deze set toch. Na ook de 2e set verloren te hebben kwam Inter mezzo 6 goed terug. Zowel de 3e als de 4e set werden gewonnen, waardoor een verdiend gelijkspel bereikt werd. Overige uitslagen: Dames: Rovok a - Intermezzo a 0-3 ZVC 3 - Intermezzo 3 3-1 Heren: Spirit 2 - Intermezzo 2 3-0 Programma voor a.s. donderdag: Heren: 10.00 Pendrecht 5 - Intermezzo 2 20.15 Pendrecht 3 - Intermezzo 1 Op dinsdag 14 december a.s. zal het Flakkee's Streekdameskoor een advents zangavond houden in de Ger. Kerk te Stellendam. Dit zal het eerste optreden naar buiten zijn sinds de oprichting febr. j.l. Het programma is met de meeste zorg samengesteld, het is ge heel op het Kerstfeest ingesteld. Het dameskoor heeft zich de mede werking verzekerd van het Dameskoor „Harmonie" uit Papendrecht en het Ger. Kerkkoor „Jubilate Deo" uit Krim pen a.d. IJssel. Orgelbegeleiding A. Vrij hof. Trompet G. Vrijhof. Dirigent Peter van Sprang. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Samenzang met aanwezigen. OUDDORP Uitslag trekking Vogelverg. ,„De Putter" Ie prijs no. 1477. 2e pr. no. 1124. 3e pr. no. 1031. 4e pr. no. 1534. 5e pr. no. 1425. 6e pr. no. 1198. 7e pr. no. 1065. 8e pr. no. 1721. 9e pr. no. 1212. 10e pr. no. 1582. Vrijdagavond aanstaande, om half acht, opent Burgemeester Bos in het Verenigingsgebouw „Melishof" te Me- ussant de grote tentoonstelling van de Eerste Flakkeese Vogelvereniging. Reeds vele malen heeft „Melishof" een tentoonstelling binnen de muren êehad doch voor het eerst zullen nu vogeis het tentoonstellingsobject zijn. De gehele collectie zal uit on geveer 350 vogels bestaan, ingezonden ™or een 30-tal leden van de Eerste Flakkeese. Te zien zullen zijn o.a. een 200-tal Kanaries, in een grote verscheidenheid van kleuren. *ie denkt dat een kanarie alleen Maar geel kan zijn doet er goed aan ^ijn licht eens te gaan opsteken in „Me- Iishof". "lakkeese kwekers laten zien' wat in een jarenlange kweek bereikt wordt. met alleen worden getoond de zoge naamde klassieke kleuren doch ook de moderne kleurslagen zoals pastel, ivoor en opaal, Kleurslagen waarvoor in de «rste plaats van de kwekers kennis «n geduld nodig is. Naast de kleurkanaries zijn ook een «ntal postuurkanaries aanwezig, zgn. Deze vogeltjes, met hun boven de ^fhangende kuifjes, ook wel ,Beatles' senoemd, vormen een grappige afwis- '■emig m het geheel van Meur. eer fl'' kanaries zijn er nog en loO-tal andere gevederde vrienden te zien o.a. bastaarden, gekweekt uit bijv. wildzang kanarie, Mozambiquesijs edelzanger enz. Een belangrijke plaats nemen even eens in de vele soorten parkieten. Niet alleen de kleine grasparkieten zijn te zien doch ook de grotere soorten zoals Turquoisines, Elegantparkieten, Rood rugparkieten, Valkparkieten en niet te vergeten: de Prachtrosella Papegaaien, tropische vogels en kwartels sluiten het geheel af. Niet alleen voor ingewijden maar ook voor de niet-ingewij den vormt de ten toonstelling een prachtig kijkspel. Voor de kwekers zijn de laatste dagen dagen van spanning geweest, immers wie zal dit jaar de kampioerisvogels op tafel kunnen brengen? De keuringsrap porten zullen dit uitbrengen. Maar, al is een vogel geen kampioen, hij kan toch bijzonder mooi zijn en het aanzien dubbel waard zijn. Ook aan een niet prijswinnende vogel heeft de kweker zijn volle aandacht besteed en heeft er al maanden' lang zijn plezier aan beleefd. In een tijd, waarin men spreekt over luchtvervuiling en milieubeheer vormt een tentoonstelling als in „Melishof" een aangenaam rustpunt. Als U één dezer dagen even vrij bent ga dan eens even naar „Melishof". De tentoonstelling is vrijdagavond geopend tot tien uur en' op zaterdag van tien uur 's morgens tot half tien 's avonds. OÜDDOKP Alleen woensdag van vers fruit- van vers fruit- 30 zoete MANDARIJNEN 5 zonder pit2,98 J IV2 kg STOOFPEREN 98 et. 1 kg BANANEN 79 et. J^ (tas of emmer meebrengen.) J INGEZONDEN: Ik heb met belangstelling kennis ge nomen van het ingezonden stuk van Ds. T. Weerstra, Geref. Predikant te Stad aan 't Haringvliet over de café-sluiting te Middelharnis. Ik heb niet de eer Ds. T. Weerstra persoonlijk te kennen. Maar uit be trouwbare bron weet ik wel, dat hij een zeer ijverige predikant is, die hard in zijn gemeente werkt. Dat blijkt ook wel uit zijn ingezonden stuk. Hij wil zelfs aan evangelisatiewerk gaan doen. Hij wil zich dus beschikbaar stellen voor, om zo te zeggen, Inwendige zending. Hij hoopt op positieve reakties,. Niemand zal dus durven beweren dat Ds. T. Weerstra als predikant de kantjes er af loopt. Naar mijn bescheiden mening maakt hij als herder en leraar toch een fout, en wel in deze zin, dat hij van mening is, dat de kerk met betrekking tot latere café-sluiting, waarbij ook de zondags heiliging betrokken is, geen taak heeft. Dergelijke zaken, zegt hij, moet men maar aan vakkundige raadsleden over laten. Hij acht de raadsleden vakkundig genoeg om zelf te beslissen over de sluitingstijden. Vandaar dat hij het niet nodig vindt dat de kerken zich hiermede bemoeien. In dit opzicht verschil ik van mening met Ds. T. Weerstra. Het gaat bij de kerk niet alleen over de zaken van eeuwige waarde, al zijn deze verre weg de belangrijkste. De kerk spreekt niet alleen over de geestelijke dingen en de eeuwigheid, maar zij brengt alles ter sprake. De vragen van de dag waartoe ook de latere cafésluiting tot één uur 's nachts behoort, vooral omdat daar de zondagsheiliging bij betrokken is. Als de cafe's in de nacht van zaterdag op zondag tot één uur open mogen blijven, dan is het dienstpersoneel om één uur nog niet klaar. Hiermede komt de zon dagsheiliging in het gedrang. In ex. 20, waarin de Tien Geboden zijn opgenomen staat dat het verboden is op de Sabbat normale werkzaamheden te doen. Er wordt uitdrukkelijk bij vermeld dat dit gebod ook geldt voor dienstpersoneel, dus ook voor hotel-personeel. Men mag zelfs de dieren op zondag niet laten werken* De kerk brengt dus alle dingen van het dorpsleven, wanneer daartoe aan leiding is, ter sprake. De kerk mag vol gens het oordeel van vele mensen ook niet aan politiek doen. De kerk brengt echter ook de dingen van het nationale en internationale leven ter sprake. Wij verdragen dat tegenwoordig niet meer. De dominees doen het in het al gemeen ook niet, omdat de gemeente het niet wil. Maar tot de taak van de kerk behoort het naar de bijbelse en gerefor meerde leer zeer stellig. De kerk heeft veel pijlen op haar boog om zich tot de overheid te richten. Het is dus niet on gehoord, wanneer op een kerkeraads vergadering gehandeld wordt over een besluit of een voorgenomen besluit van de burgerlijke autoriteiten ter plaatse aangaande viering van een kermis of het handhaven van de zondagsrust. Met het bemoeien van de kerk met alle we reldse aangelegenheden is geen grens. Er zijn geen dingen waarover de kerk niet mag spreken of waarvan te voren vast staat, dat de kerk er natuurlijk niet over zal spreken. De kerk heeft tot taak wanneer dat nodig is zich met het Woord Gods tot de Overheid te richten. Ook in de vorm van een adres of een protest. Ik herinner mij tijdens de Duitse bezetting, 1940-1945, hoeveel er bewogen werd, als er weer een adres van de Kerk tot het Rijkscom- missariaat (Seys Inquart) was uitgegaan, en als de Synode van alle kansels een kanselboodschap deed voorlezen. Dat was prophetie in optima forma. Hoeveel het heeft uitgewerkt, is niet te overzien. Dat doet in dit verband ook niet ter za ke. De Kerk heeft haar plicht gedaan en haar roeping begrepen. Het moet de kerk niet te gering zijn de waarheid uit te spreken. Op succes behoeft zij daarbij niet te rekenen,, De Bijbel is dus geen duister boek, waar niemand wijs uit kan worden, maar een boek, waarin ieder, ook voor de maatschappelijke en staat kundige vraagstukken, de wegen kan vinden, die hij bewandelen moet. Het voorgenomen evangelisatiewerk van Ds. T. Weerstra kan alleen maar worden toegejuicht. Goed voorbeeld doet goed volgen. Maar om het evange lisatiewerk met succes te kunnen doen zal hij ook goed wethouder moeten zijn. Ik bedoel niet wethouder van de bur gerlijke gemeente, maar wethouder van de Kerk van Christus. Wij zijn het er allemaal wel over eens dat de Overheid de Tweede Tafel der Wet moet handha ven, want daar hebben wij persoonlijk belang bij. Wij eisen van de Overheid bescherming van persoon en goederen (Gij zult niet doodslaan; Gij zult niet stelen 9;) Wij eisen ook handhaving van de openbare orde en zedelijkheid in de samenleving; het straffen van valse ge tuigenissen (meineed) enz. Wanneer de Overheid de Tweede Tafel der Wet heeft te handhaven, dan spreekt het daaruit vanzelf, dat zij ook de Eerste Tafel der Wet heeft te handhaven. Want zoals de Wet niet van het Evangelie is los te ma ken, zo is ook de Tweede Tafel niet van de Eerste Tafel los te maken. Ooltgensplaat. P. BOM. INGEZONDEN: In uw krant las ik het artikel over mevr. Tax te Herkingen, nou, ik hoop dat ze nog lang hier blijft want ik had ischias aan beide kanten, ik liep met stokken maar nu heb ik geen pijn en geen stok meer. Mevr. Tax heeft me een poos gestreken en kruiden gegeven. Ik hoefde niet eens veel te betalen, de kruiden kreeg ik soms geheel gratis. Ook mijn zwager, die bijna dood is geweest, is bij mevr. Tax in behandeling geweest, hij had een maagzweer maar nu heeft hij geen pijn meer. We hopen dat mevr. 'Tax nog lang leeft want de dokter maakte me niet beter. (Naam inzendster bij redactie bekend) Van de volgende ondertekende brief die we ontvingen enkele passage's: Ik ben heel erg ziek geweest en' heb eindeloos gelopen naar allerlei doktoren', ik ben ook in Leiden geweest, maar al lemaal zonder resultaat. Ten einde raad heb ik het laatste gedaan wat ik kon doen'en ben naar mevrouw Tax gegaan. Ik moest natuurlijk betalen, maar dat is logisch, want wat ben ik bij al die doktoren niet kwijt geweest., Mijn nieren werkten op den duur ook niet meer van al die vergiften die ik moest slik ken. Nu gaat het prima met me. Ik ben nog wel niet helemaal beter, maar mijn exceem is weg, ik heb geen' pijn meer in de hartstreek en lig niet meer te trillen in mijn bed. De eerste keer heb ik ongeveer 2 uur lang met mevr. Tax gesproken en daar heb ik geen cent extra voor hoeven te betalen. Ook daarna als het nodig was heeft ze zeer lange gesprekken met me gehad en dat heeft me goed geholpen. Probeer dat maar eens met een arts te doen, dan betaal je je blauw. Ze heeft me wel aangeraden, ook bij mijn arts te blijven. MELISSANT De Rijkspolitie heeft gisteravond (maandag) omstreeks 6 uur de 46-jarige alleenwonende doofstomme man A. van der Vliet dood in zijn dijkwoninkje Bouwdijk 46 aangetroffen'. De politie was gealarmeerd omdat dhr. v. d. Vliet maandag niet op zijn werk in de Soc. werkplaats te Middelharnis was ver schenen. Een van zijn collega's dhr. C. van Wijk ging 's avonds na het werk eens poolshoogte nemen maar hij vond het huisje gesloten. Kort daarop stelde de politie een onderzoek in. De man zat dood in zijn' stoel, hij zal waar schijnlijk j.l. zaterdag al overleden zijn tengevolge van kolendampvergiftiging. MELISSANT Kerkdienst. Donderdagavond hoopt voor de Ger. Gemeente aalhier voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. Aan vang 7.30 uur. MIDDELHARNIS De heer J. A. Pun, Rembrandlaan te Middelharnis is zaterdagmiddag even na zessen met zijn auto, nabij de Lan- gendam in de sloot terecht gekomen. Dhr. Fun die op de parallelweg reed moet door tegemoetkomend verkeer ver blind zijn geweest waardoor hij het spoor bijster raakte. De auto werd be schadigd maar zelf kwam hij er met de schrik en een nat pak a£. DIRKSLAND Het bejaardencomité van de Ned. Herv. Kerk nodigt de bejaarden uit voor de middig die we hopen te houden op D.V. dinsdag 14 dec. Deze middag zal ds. v. Hensbergen de Kerstmedi tatie houden. De heer 't Jonk van Me lissant zal ons begeleiden op het orgel. Geef even een berichtje door als u gehaald wilt worden aan een der on derstaande adressen. Mevr. Tanis, tel. 1265. Mevr. Spek, tel. 1348. Mevr. SohuUer, tel. 1714. HERKINGEN Uitslag verloting t.b.v. Verenigings gebouw „Ons Huis" te Herkingen Ie prijs no. 1343. 2e pr. no. 1681. 3e pr. no. 1552. 4e pr. no. 1658. 5e pr. no. 1371. 6e pr. no. 1479. U gelieve onder overlegging van het winnende lot de prijzen af te halen ten' huize van de heer J. van der Groef, Klinkerlandsestraat 27 te Herkingen (te lefoon 01876-304). De kerkvoogdij der Herv. Kerk hoopt a.s. zaterdag 11 december voor de laatste maal zitting te houden tot de ontvangst van zitplaatsen- en erfpacht- gelden des avonds van half zeven tot aoht uur, tevens kan men de huur voor de tuintjes voldoen voor de diaconie. Men hoopt deze avond dat een ieder meewerkt oim deze zaken af te hande len ter besparing van veel overlast. De Kerstsamerikomst met de lünde- ren van de Herv. Zondagsschool hoopt men te houden op vrijdag 24 december des avonds om half zeven. HERV. KERK OUDDORP De oogstkoUekte die vorige week dins dag tijdens de jaarlijkse dankdag voor gewas en arbeid in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden heeft de kapitale op brengst van 52931,48 gehaald. Voorts mag nog op enkele duizenden guldens nagiften worden gerekend. In de beide gehouden diensten werden telkens twee koliekten gehouden. Vorig jaar was de koUekte opbrengst iets minder, inclusief de nagiften werd toen de halve ton be naderd, terwijl die nu royaal over schreden werd. RECTIFICATIE: GELUKKIG NIET „WIJLEN" Bij het schrijven van het bericht over de verkoop van Garage de Lignie, op genomen in het nummer van j.l. vrijdag hebben we een wat pijnlijke vergissing begaan. We schreven over de vader van dhr. J. de Lignie als „wijlen" J. A. S. de Lignie, maar maandagmorgen belde deze 80-jarige ons persoonlijk op om ons van zijn welstand te overtuigen en' daar hebben we uiteraard met zeer veel genoegen kennis van genomen en gaar ne excuses voor deze onzorgvuldigheid. Redactie OOLTGENSPLAAT Verkiezing notabel Herv. Kerk. Van de twee nieuw gekozen notabelen, de heren. A. Buscop en KL van Ree, heeft de heer Buscop zijn benoeming aan vaard. De heer Van Ree heeft bedankt. Op maandag 13 dec. a.s. des nam. van 6.307.30 uur zal er voor deze vacature weer een vrije stemming plaats hebben in de consistoriekamer. OogstkoUekten. De oogstkoUekten gehouden tijdens Dankstond voor het Gewas hebben opgebracht in de Herv. Kerk totaal (met nagiften) 4.353, in de Ger. Kerk 3.639,— en in de Ger. Gemeente bijna 2.900, Verhuring zitplaatsen. Zaterdag 11 dec. des nam. 2 uur zal in de Herv. Kerk verhuring plaats hebben van vrij gekomen zitplaatsen. Kerstavond 18 december. In eerate instantie wordt bekend gemaakt dat op zaterdag 18 dec. a.s. in de Herv. Kerk een kerstavond zal worden georgani seerd door de Chr. Gem. Zangvereni ging „Jubilate" en het Kinderkoor. Me dewerking verlenen Jan Both te Ede, orgel, B. van Zij 11 te Middeüiamis, or gel en Adrie Stam te Dubbeldam, solo. Het geheel onder leiding van dirigent C. C. V. d. Heuvel. Houdt allen deze avond vrij. STAD AAN 'T HARINGVLIET Gevonden een portemonneetje met enig geld. Terug te halen bij C. H. Kna- pe Oranjelaan 19. MAANDBLAD „BURGERRECHT" MOET OM FINANCIëLE REDENEN VERDWIJNEN UTRECHT Het maandblad „Bur gerrecht", uitgave van de stichting Co mité Burgerrecht, wordt „tenzij er een wonder gebeurt" per 1 januari '72 opgeheven. De redactie deelt in het novembernummer mee, dat er te weinig geld is om het blad zonder verlies in '72 uit te geven. „Burgerrecht" is 26 jaar uitgegeven door N.V. Uitgeverij Civitas Humana. Volgens de redactie nam het in de Ne derlandse perswereld een volstrekt unie ke plaats in. Het blad heeft een oplage van 10.000 exemplaren. De redactie wekt op tot steun, ook in de vorm van adverteren. „Voor 'Burgerrecht' is het nu echt vijf voor twaalf", zo schrijft de redactie. LAND- EN TUINBOUW Veel aardappelen helaas en alweer la ge prijzen. Voor menige boer is dit een lelijke strop. Maar een strop kan een waarschuwing zijn. Bij vrees voor her haling kan men bijv. overleggen op een teelt van 1 op 4 over te gaan. Minder verbouwen dus. Of, wat misschien beter is, de afzet van de volgende oogst meer gaan bundelen, meer contracten afslui ten met grote afnemers voor levering over het gehele seizoen. Bij bundeling vsm de afzet, opdat men niet met zijn produkt blijft zitten, gaat de kwaliteit van de aardappel meer tel len. Het binnenhalen en bewaren moet met alle zorg geschieden. Het mesten ook. Heeft men „blauw-gevoelige" per celen, dan op basis van grondonderzoek ruim met kali bemesten. Als een veilige maatregel tegen blauw wordt in zo'n ge val wel genoemd 600 kg. kalizout 40''/o in het najaar en in het voorjaar nog eens 1000 kg patentkali per hectare. Men krijgt nu bovendien een aard appel die prima in de kook is en de grootafnemer zal het volgend jaar weer graag met zo'n zelfde kwaliteit in zee gaan. Is zo'n ruime kaligift niet duur, hoort men weleens vragen. Het ant woord daarop is gauw gezegd: blauw kost meer! Op de smalle en onoverzichtelijke Klepperweg te Ouddorp had zaterdag middag een ernstige botsing plaats tus sen twee elkaar tegemoet rijdende per- sonen=wagens, een Opel Record, be stuurd door de 19-jarige T. H. Hoek Klzn. uit de Hondsweg en een impo sante Buick Riviera, bestuurd door dhr. J. J. Euser uit Zwijndrecht. Belde be stuurders verklaarden na het gebeurde elkaar niet tijdig te hebben opgemerkt. Te oordelen aan de schade, beiden wa gens raakten' totall-loss, moet de snel heid van een of van beiden vrij hoog zijn geweest. De Buick bestuurder kwam er zonder verwondingen af, dhr. Hoek werd wel verwond maar kon naar huis worden vervoerd. Zijn passagiere, de 16-jarige mej. T. Noordijk uit Som melsdijk moest per ambulance naar het ziekenhuis worden! vervoerd. Zij liep, doordat ze met haar hoofd door de voorruit sloeg een zware hersen schudding en verwondingen op.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1