Verlenging sluitingsuur cafe's te Middelharnis Raad Goedereede verheugd over snelle groei gem. vismijn Week-end huisje werd terecht verzegeld Plaatselijk nieuws stuntverkoop Jongeman (24) in Amsterdam verdronken Aanvullend crediet van ruim 3 ton voor nieuwbouw Dinsdag 30 november 1971 No. 4042 CMR. STR^IKBIaAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VöOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond (R) Supermarkt OUDDORP Politie betrapte jeugdige indringers Ii®p-staart botsingen op Dirkslaaidse dijk Raad EViiddelliarnis vergadert a.s. donderdagavond I3e jaargai« POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Zoals bekertd is in de 1.1. gehouden raadszitting te Middelharnis op verzoek van de caféhouders een voorstel ter ta fel gekomen, om het sluitingsuur voor cat's op 's nachts 1 uur te stellen. Bij de voorbereiding door burgemees ter en wethouders is er een meerder- heidsvoorstel gekomen tot sluiting om 12 uur. Het verststrekkende voorstel (tot 1 uur) is toen in stemming geko men, waarbij de stemmen staakten, om dat een van de 15 leden, de heer Ede waard wegens ziekte niet aanwezig was. Vóór waren vijf man van de P.v.d.A. en 2 van de V.V.D. Tegen 5 leden van de S.G.P. en twee van de A.R.; ook hier was wethouder Van Eek tegen' (die zich wel verenigen kon met 12 uur sluiting). Men heeft dit alles in het betreffende raadsverslag in ons blad, breedvoerig kunnen lezen. A.s. donderdag komt de raad weer bijeen en wordt het voorstel opnieuw in stemming gebracht. Volgens het reg lement van orde wordt er dan over het punt zelf niet meer gediscussieerd, maar zonder meer in stemming gebracht. Is de raad voltallig en blijft men bij de zelfde gevoelens, dan is de verwachting dat het meest verststrekkende voorstel zal worden afgewezen en het meerder- heidsvoorstel van b. en w. (12 uur slui ten) zal worden aangenomen. Door het sluitingsuur op 12 uur te stellen, wordt zonder meer de zondag, de Dag des Heeren, in gedrang ge bracht. Daarom is er door de gezamen lijke kerken uit de gemeente Middelhar nis, n.l. de vier Hervormde Kerken, de Chr Geref. Kerk, de drie Gereformeer de Gemeenten en de twee Gereformeer de Kerken te Middelharnis en' Stad aan 't Haringvliet, een schrijven uitgegaan naar b. en w. om de middelen aan te grijpen het voorstel te temperen en op U uur te houden. Een loffelijk streven dat wij zeer op prijs stellen. Naar wij vernemen hebben afgevaardigden van deze kerken een bespreking gehad met b. en w., om hun sohrijveri nader toe te licliten. Wat daar besproken is, is ons uiteraard niet bekend. Onze redacteur- verslaggever, de heer Grinwis, heeft al le moe.te gedaan om een copy van dit adres in handen ts krijgen, maar het werd niet publiek gegeven. Jammer, want wij menen, dat het publiek en ook de raadsleden die dit nog niet weten, wel beken'd mogen zijn dat de kerken zich t.o.v. de ontheiliging van de dag des iHeeren te weer stellen. Nu stonden we zeer verbasad in het Centraal Weekblad voor de Gerefor meerde Kerken in Nederland, van za terdag 27 noverober j.l. onder het ker kelijk nieuws van Stad aan 't Haring- vLet over dit onderwerp een artikel te lezen, getekend Th. W. (waarschijnlijk dus van de hand van de plaatselijke predikant der Geref. Kerk ds. Th. Weer stra te Stad), wat tot inhoud heeft, dat de kerken zich daarmee -maar niet moeten bemoeien. Op zichzelf al een contradictio in terminus dat hij daar tegen ageert, omdat de Geref. Kerk van Stad aan 't Haringvliet het aan b. eri w. gezonden adres mede ondertekend heeft. Maar de inhoud is nog veel droeviger. Wij laten het hieronder volgen. Ds. Weerstra schrijft: Is het de taak van de kerken zich hiermee te bemoeien? Ik dacht van niet. U hebt allemaal gelezen dat in de gemeenteraad van Middelharnis ge sproken is over verlenging van het sluitingsuur voor cafe's tot 12 of 1 uur. Nu wordt er een actie ondernomen om het sluitingsuur op 11 uur te la ten. Men meent hierdoor de zedelijk- hed eri de zondagsrust in onze ge meente Middelharnis te bevorderen. Ik geloof niet dat dat op een derge lijke manier moet. Ik geloof ook niet dat het de taak van de overheid is om voor de zondagsheiliging zorg te 'dragen. Het is niet de taak van de overheid te zorgen dat de onderdanen God geboden naleven. Gods wet en de wetten van Nederland mogen wij net door elkaar mengen. U weet, dat dit wél de visie is van de SGP, maar ik vind dit een zeer gevaarlijk, on-de- niokratische visie. De SGP wil d.m.v. aardse middelen het Godsrijk op aar de vestigen' en wat dat betreft staat zij dus op één lijn met ultra-linkse actiegroepen. We komen zo bij de dictatuur terecht. Ik vind het belachelijk om van slui- tingstijden van cafe's zo'n principiële zaak te maken. En de kerk maakt zich ook in de ogen van vele buitenstaan ders weer belachelijk als zij gaat op treden als zedemeester. Als er ver keerde zaken zijn, dan moeten die op E 'n andere manier aangepakt worden. Zijn er werkelijk geen andere, grotere problemen? Het blijde Evangelie van ;Iezus Christus van redding en ver- ioss ng voor deze wereld is werkelijk iets anders dan een kleingeestige bra- "e-Hendrikenmentaliteit. Th. W. Woordelijk wordt er in gezegd, dat 't niet de taak is van de overheid te zorgen, dat de onderdanen Gods ge- ■ooden naleven! En in een adem gaat het üai) verder, dat Gods Wet en de wetten Van Nederland niet door elkaar mogen worden gemengd. Hier brengt de schrij- '■"^- dus de scheid ng van Kerk en staat in het geding. Een propaganda, dat Kerk en Staat maar zonder verband naast elkander moeten werkeri! Nu ligt ■he Kerk en Staat wel onderscheiden maar niet gescheiden. Onze vaderen, uit de tijd der reformatie, stelden reeds, dat de Staat zich niet zou hebben te zetten op de stoel der Kerk, maar omgekeerd betekende dit niet, dat de Staat zich van de Kerk niets zou aantrekken. (Art. 36 N.G.B.) De uitspraken in het geciteerde arti kel zijn nog erger dan de heidenen. Calvijn to.v. wijst er op, dat zelfs bij de heidense wijsgeren de godsdienst de eerste plaats innam en' dat hun wetten over de openbare staatsaangelegenheden daarop gericht waren. Hij schreef dien aangaande in zijn Institutie, boek IV, hoofdstuk XX, par. 9: „Nu moeten wij ter plaatse beknop- telijk aanwijzen, hoedanig het ambt der overheid is, zoals het naar Gods Woord beschreven wordt en waarin het (bestaat. Al leerde de Schrift ons niet dat het zich tot de beide ta felen der Wet uitstrekt, zo zouden wij dit nochtans kunnen vernemen uit heidense schrijvers. Want geen van hen heeft van het overheidsambt, het geven van wetten en de openbare staatsaangelegenheden gehandeld, die zijn (begin niet heeft gemaakt met de dienst eri verering der goden. En dus 'hebben zij allen erkend, dat geen bur gerlijke regering met gelukkig ge volg kan worden ingesteld, tenzij vooral gezorgd wordt voor de gods dienstigheid en dat de wetten, die, met veronachtzaming van het goddelijke recht, alleen de belangen der mensen op het oog hebben, verkeerd zijn. De wijl dan de godsdienst bij alle wijsge- reri de eerste plaats bekleedt, en dit door de alge'mene instemmng van al le volken altijd onderhouden is ge weest, zo behoren de christelijke vor sten en overheden zich wegens hun zorgeloosheid te schamen, indien zij evenzo deze zaak niet behartigen. En wij hebben reeds aangetoond, dat de ze last hun door God in het bijzon der is opgelegd; gelijk het ook billijk is dat zij het hunne doen om. Zijn eer te handhaven en te verdedigen', naardien zij Zijn stedehouders zijn en door Zijn genade regeren. Hierom worden ook de heilige koningen in de Schrift het meest geprezen, omdat zij de vervallen of verstoorde dienst van God hersteld hebben of bezorgd zijn geweest, dat de godsdienst onder hun regering zuiver en ongeschonden bloeien mocht". Wij geven hieronder nog een' citaat van een onbetwist anti-revolutionair dr. D. J. de Groot, uit zijn boek „De Reformatie en de Staatkunde". In het 'hoofdstuk de verhouding Kerk en Staat geeft dr. de Groot, nadat hij de meningen van Calvijn, van dr. A. Kuy- per, van de S.G.P. enz. (ook over art. 36 N.G.B.) onder de loupe heeft geno men, aan het slot een eigen conclusie op blz. 219. Hij zegt daar: „Als regel zal de geïnstitueerde Kerk zich hebben te bepalen tot het verkon digen van de algemene beginselen voor het staatkundig leven, die zij in de H. Schrift vindt. De toepassing daarvan kan zij in normale gevallen overlaten aan haar politiek georganiseerde leden, die zorg dragen, dat zij bij de wetge vende arbeid in de volksvertegenwoor diging zoveel mogelijk tot geldigheid komen. Er kunnen zich echter ook O'm- standigheden en gelegenheden voordoen waarin zij (de Kerk, red.) wel degelijk geroepen is om ambtelijk en rechtstreeks tot de overheid te spreken. Wanneer b.v. de volksvertegenwoordiging in haar taak schromelijk tekort schiet, of ge heel wegvalt, en ook wanneer deze zich voor diep ingrijpende beslissingen ge steld ziet, kan het nodig zijn, dat zij haar stem duidelijk laat horen. Zij heeft de plicht om in de Naam des Heeren te protesteren, wanneer zij ziet, dat overheid en volksvertegenwoordiging heersende volkszonden laten voortwoe keren, zonder daar met de middelen, waarover zij besohikken, tegen op te treden. Zij moet de overheid aan Gods gebod herinneren, wanneer zij op god deloze wegen: gaat". Duidelijker kan het o.i. niet worden gezegd. Dat is dus andere taal dan in genoemd stukje, om het „belachelijk" te vinden, dat de overheid Gods geboden naleeft. Er zou nog veel meer van te zeggen zijn, maar wij zullen het hierbij laten. Wij prijzen het, dat de plaatselijke ker ken, de overheid naar Gods Woord en Wet, op hun taak heeft gewezen. Wij hopen zeer, dat het neg deze invloed mag hebben, dat men op zijn schreden weerkeert en dat bij de stemming in de raad van donderdag a.s. het sluitings uur van cafe's niet wordt verlengd. HERKINGEN De oogstkoUekte heeft met dankdag in de Herv. Kerk opgebracht 2800, De lijstkollekte ten bate van de Herv Zondagsschool voor de kerstfeestviering heeft opgebracht 475, De heer Chr. Huizer kwam tijdens zijn werkzaamheden zijn linkerduim zo danig te verwonden dat hij in het zie kenhuis moest worden behandeld. A,s. vrijdag 3 december zal des nam. 4 uur door ds. P. Blok in de Ger. Ge meente het huwelijk kerkelijk worden bevestigd van Johannis Melissant en Christina Struijk. ledere woensdag van vers fruit. Deze week (alleen ■woensdag) Golden Delicious 2V2 kg 0,98 1 kg. BANANEN 0,79 (tas of emmer meebrengen.) OUDDORP J.l. vrijdagavond rond half negen is te Amsterdam de 24-jarige Simon Jaco bus Voortman uit Hendrik-Ido-Ambacht verdronken. De jongeman woonde tot vóór 4V2 jaar in Ouddorp vanwaar hij met zijn imoeder naar zijn nieuwe woon plaats verhuisde. Een half jaar geleden nam hij zijn intrek in het gezin van zijn stief zuster en haar man, varend op het binnen vartschip PET AN JA" van 1324 ton. Vrijdagavond toen de ,Petanja' gemeerd lag aan het Stenen Hoofd, langs een van de Amsterdamse kaden, was de jongeman met zijn zwager naar de wal gegaan. Om half negen kwamen ze terug in 'gezelschap van kennissen die ze in de stad ontmoet hadden'. Het vaartuig lag met het voorschip strak tegen de wal en op die plaats wilde de schipper en zijn kennissen dan ook aan boord gaan maar Simon, die nog betrekkelijk onervaren was, sprong, on danks de verschrikte waarschuwing van zijn stiefzuster die hem die 'bewegng zag maken, vanaf de wal naar het achterschip dat plm. 75 cm van de kant lag. Het dek was door de regen glad geworden, het slachtoffer sloeg achter over en verdween in het water. Pas 2V2 uur later werd zijn stoffelijk over schot door de politie te water opgedregd, het zal morgen, woensdag, in Hendrik- Ido-Ambaoht ter aarde worden besteld. OUDDORP De Rijkspolitie heeft zondagmiddag een drietal jeugdige indringers 'betrapt toen ze het zomerhuis „de Valk" bin nen waren 'gegaan. Ze werden meege nomen naar het bureau om daar te w^orden verhoord. De jongelui die uit Ouddorp afkomstig zijn zijn van 15 tot 18 jaar oud. De politie tracht na te gaan of ze ook verantwoordelijk zijn voor sommige van de vermissingen van aller hande artikelen uit zomerhuizen, zo als die sinds enkele jaren frequent wer den gemeld. „Het is een forse investering. De vis sers moeten nu tonen wat het ze waard is". Dat zei burgemeester H. J. Smitli donderdagavond in de gemeenteraad van Goedereede, waar een voorstel werd beliandeld voor een aanvullend krediet ten behoeve van de bouw van de nieuwe vismijn^ In december 1970 was daarvoor door de raad reeds 875.000,gevoteerd, maar om verschil lende redenen, was het bedrag voor de bouw en inrichting tot 1.177.000 opge lopen. B. en W. vroegen wan de raad dan ook nog eens 302.000,als aanvulling. De heer Smith zei overrgeris niet bang te zijn voor een geringe belangstelling: „De vissers willen het Goereese Gat openhouden. Dat is gebleken. Nu hebben we van de minister van verkeer en waterstaat een toezegging voor 7 jaar daartoe. Daarna komen er echter weer jaren. Als de vissers tonen dat het uit groeien van de Stellendamse vismijn hen ernst is en dat ze daar wat voor over hebben, 'dan kunnen wij met zijn alleri niet anders doen, dan maar blij ven hameren bij de rijksoverheid en de belangen bepleiten van de visafslag met al de daarbij opgebloeide bedrijven zoals de Go'inavi etc." 'Burgemeester Smith meende dat de opgang van de gemeentelijke vismijn in Stellendam expliciet is: In 1965 was er een aanvoer van zeevis voor onge veer 65.000, nu in 1971 zijn we enkele weken 'geleden de 10 miljoen omzet gepasseerd". De heer W. 't Mannetje (raadslid voor Visserijbelangen, maar tevens voorzit ter van de visserijveren'iging) hield een krachtig pleidooi vóór de vismijn en vóór de vissers: „Een aanvoer van 100% van onze Goereese vissers mogen w^e nooit rekenen. Maar ik durf te zeggen dat de verwachte aanvoer van 12 miljoen voor volgend jaar ruim zal wor den overschreden met zo'n outillage". Burgemeester Smith zei later nog: „Ik wil 'hier graag de trouwheid roemen van die Goereese vissers, die van stonde af aan naar hun eigen vismijn kwamen, hoe'wel ze op de veiling in Schevenin- gen méér konden krijgen. Juist deze menseri hebben het belang van de eigen vismijn gezien". Er bestond bij de raadsleden echter grote behoefte aan nadere explicatie van de stijging van de oorspronkelijke ramingen. Ongeveer 100.000 komt voor rekening van de sinds 1 jaar O'pgelopen bouwkosten. Nog 110.250 moet worden ■geraamd voor aanleg van de terreinen en de aansluiting op het wegenibeloop (B. en w. hadden gehoopt dat rijkswa terstaat dit zou doen). De overige méér- kosten komen ten goede aan uitbrei ding, verandering of verbetering van de outillage en inrichting. Hoewel uit de debatten twijfel sprak over de rentabiliteit van de nieuw te bouwen vismijn. De heer T. van Dam (SGP): „Blijft het bij deze verhoging? Op de Dirkslandse dijik, ter hO'O'gte van de boerderij „de halve maan" zijn zaterdagmiddag enkele personenwagens op elkaar gebotst. De aanleiding daar toe was de uitwijkmanoeuvre van dhr. Wiegman uit Oostvoorne die met zijn auto, rijdend in de richting Middelhar nis, rechts afsloeg naar de inrit van ge noemde boerderij. Dhr. Wiegman wil de daar n.l. keren omdat hij meende op de verkeerde wO'g te zijn. Een achter hem rijdende Daf kon zijn wagen ont wijken, dat lukte ook aan mr. den Hol lander Jr. uit Middelharnis maar de wagen die daar weer achter reed, be stuurd door dhr. A. Brooshooft uit Me lissant kwam niet tijdig tot stilstand 'en botste achter op de Peugeot van dhr. den Hollander. Beide w^aigens kwameri op 'de linkerhelft van de weg terecht, juist op het moment dat ze zouden worden ingehaald door dhr. Bouthoorn uit Meeuwenplaat. Ook deze laatstge noemde wagen botste met die van dhr. Brooshooft en al met al ontstond er een flinke ravage, gelukkig zonder persoon lijk letsel. MIDDELHARNIS Spreekbeurt in Chr. Ger. Kerk. A.s. donderdagavond 2 december hoopt voor de Öhr.- Geref. verenigingen in de kerk aan de Hoflaan te spreken ds. B. de Romp'h van Naarden over „Opwassen en toenemen in de genade en kennis van de Heere Jezus Christus". Aanvang 7.30 uur. Ieder belangstellende is har telijk welkom. OUDDORP Gul van 1.07 meter. In 'de nacht van vrijdag op zaterdag is vanaf het strand te Ouddorp een 'gul van 1.07 meter lang en 25 pond gewicht gevangen. De ge lukkige visser was dhr. Stougie, wo nend aan de Zinkweig te Oud-Beijer- land. Hij bracht zijn kolossale vangst in 5 minuten tijd van 100 meter ver met een 35/lOOste lijntje op het strand. Dankdag. Woensdag hoopt voor de Ger. Gem. 's middags om half drie en sav. om 'half acht ds. Blok van Dirks- land voor te gaan in een dankstond voor het 'gewas. Een aantal weken geleden is na een genomen raadsbeslissing de toegang tot het pandje Mannenpad 9 te Ouddorp verzegeld, zodat het niet meer door de eigenaar, de Rotterdamse havencontro- leur dhr. C. Hozeman betreden' en be trokken kan worden. Dhr. Hozeman die het pandje als tweede huis had bestemd en er voornamelijk in de week-ends in woonde had het woninkje voor 10.000 gekocht terwijl het al in 1962 onbe woonbaar was verklaard. Door het toch te (betrekken handelde hij in strijd met Het omstreden piandje. de gem. verordening en de raad, met uitzondering van Weth. Visser zag dan in haar voorlaatste vergadering ook geen andere mogelijkheid dan voormel de maatregelen te nemen. Een onder zoek van de zijde van de Inspecteur van Volkshuisvesting had uitgewezen dat het pandje niet meer in een 'bewoon bare staat zou kunnen worden gebracht. Bovendien is de aanwezigheid van een' recreatief verblijf in strijd met het straks voor dit gebied geldende plan „landelijk gebied". Daarop heeft de heer Hozeman een kort geding aangespan nen tegen de gemeente Goedereede dat j.l. vrijdag te Rotterdam diende. De Rechtbankpresident mr. J. G. L. Reu der moest dhr. Hozeman echter opnieuw teleurstellen: „Wie een boerderijtje of huisje voor week-end recreatie wil ko pen, moet zich tevoren degelijk van al les op de hoogte stellen, dat 'kan een hoop narigheid voorkomen" zo waar- sc!huwde mr. Reuder. Volgens mij komt er nog wel een ton bij. We moeten de wind in de zeUen houden om de exploitatie sluitende te houden." Verder vond hij: „Ik vind het jammer dat de plaatselijke aannemers niet bij de aanbesteding zijn betrokken" (De aanbesteding was ondershands - red.) De heer J. C. Komtebedde (V.V.D.) „Er blijven risico's aanwezig. Het is jammer dat de afschrijving (t.w. 50 jaar) bij die omzet maar 2''/o is en de reser vering daardoor minimaal". De heer A. A. den Eerzamen: „Naar mijn mening nemen' we eigenlijk een te grote schuld op ons. We hebben de vis sers hard nodig om hier zoveel moge lijk te markten." B. en w. konden echter de angst voor een verliesgevende exploitatie bij de raadsleden wregnemen door o.m. te ver klaren dat er bij de laatste calculaties nog een stille reserve was gevonden en dat er verd-er no'g een teruggaaf op de BTW was te verwachten van 63.000.. De heer G. G. Reus (PvdA) had die zg. „vernieuwingsreserve" óók -gevon den 25000) en de belastingschade ta xeerde hij voor b. en w. op 83.000. Een: meevaller dus van méér dan 1 ton. De voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe vismijn zijn in volle gang De steigerbouw (5 stuks) zal vermoe delijk medio februari kunnen worden voltooid, waarna N.V. Delf- en Schie- land te Vlaardingen die ook de vorige vismijn bouwde aan het werk kan gaan. Wanneer de bouw afloopt, is niet precies bekend, maar wel verklaarde burgemeester Smith tegenover de Goe reese vissers bij het behalen van de 10 miljoen omzet: „Volgend jaar vie ren we Vlaggetjesdag in de nieuwe vis mijn". OUDDORP Cafetaria ruiten bij worsteling vernield Een 16-jarige jongeman, K. v. D. uit Ouddorp heeft zaterdagavond, na slui tingstijd, herrie geschopt in cafetaria Voogd in 'de Weststraat nadat 'hem i.v.m. het late uur een consumptie werd geweigerd. Ook w^eigerde hij het cafetaria te verlaten zoals hern w^erd gevraagd, waarna de fam. Voogd hand- kraoht 'ging gebruiken om de jongeman buiteri te werken. Direct al sneuvelde de ruit van de koelvitrine, voorts de ruit van de voordeur en eenmaal buiten schopte de jongeman nog een spiegel- ruit in. De schoonzoon van de fam. Voogd gaf de jongeman buiten nog een pak slaag, naar hij verklaarde, om hem tot de orde te roepen. Met een bloe dende 'hand moest v. D. zich onder doktersbehandeling stellen. OUDE TO'NGE Zilveren jubileum. Woensdag 1 dec. 1971 is het 25 jaar geleden dat de heer B. Les, Kolfweg 7 Oude Tonge als be steller in dienst trad bij de P.T.T. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 1 dec. des nam. 2.30 uur zal in ,,Elthato" de maandelijkse Bejaardensamenkomst ge houden worden. Kerkdienst. Donderdag 2 dec. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds. P. Blok te Dirks- land. De 'gemeenteraad van Middellnarnis gaat a.s. donderdagavond, naar mag worden verwacht, een langdurige ver gadering tegemoet i.v.m. de dan vast te stellen gemeentebegroting 1972. Overigens is er, wat de laatste regel van deze begroting betreft 'geen reden' tot klagen, er is zelfs een royale post Onvoorziene van rum anderhalve ton. Het voorstel van b. en w. is om een ton 100,000,te reserveren voor de steeds urgenter wordende bouw van een rioolwater-zuiveringsinstallatie, waarna er nog een post Onvoorziene van 57.000,of 4,50 per inwoner zal resteren. De af te handelen agenda bevat 25 punten. Een daarvan is de doortrek king van de Koningin Julianaweg vanaf de Langeweg naar de Dorpsweg, dit i.v.m. de wens zo spoedig mogelijk te kunnen beginnen met de realisering van de nieuwe bestemmingsplannen te Som melsdijk die door deze aan te leggen weg ontsloten zullen worden. De nieu we weg zal vanaf de Langeweg achter de thans aanwezige groengordel lopen en aansluiten aan de Rozenlaan, het zal zo menen b. en w. voor het ver keer in 'het dorp een belangrijke verbe tering (betekenen'. Voor de aanleg zal een gedeeelte van de beplanting moe ten verdwijnen maar dat wordt door b. en w. niet bezwaarlijk genoemd omdat aan de zuidzijde van de weg een nieu we brede beplantingsstrook zal wor den aangelegd. De nieuwe weg zal on geveer in het midden een aansluiting krijgen met de Prinsesselaan, welke straat, in overeenstemming met het plan Zuid II aan de zijde van de Langeweg zal worden afgesloten. Op de kruising Langeweg-Kon. Julianaweg zal een ver- keersgeleider komen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1