PFAFF Sint Nicolaas arriveerde in IVlicidelharnis Au..b.d,«. n. J. van Rumpt ml A' de pil w met dubbel DeBIVIW1602en2002 Dodelijk ongeluk W. RiKKEN N.V. kunnen elke test doorstaan. Evenals de gloednieuwe BMW 1802 Kuide^^ibQ*i^kfB> I opf stof-transport I hul POSTZEGELS. huishoud-naaimachine ter wereld Programma V.U. „Akademeia'^ Veroordelingen wegens verkeers- misdrijven Ie halfjaar 1971 Orgelconcert te Middelharnis Molendijk 85, Stad a/h Haringvliet Telefoon 01871-553 Ruim 625.000 leer lingen bij liet Algemeen Voortgezet Onderwijs (AVO) voor hJ betere gereedl Beg jaai ledl 26 cle< i opI Bladz. 2 EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 26 november 1^1 26 nc •"•■'a-;^^ -h, S"'^>k?:-~ C°?? Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelharnis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerde AMUSEMENT Wij hebben gehoord, dat er instellin gen of verenigingen zouden zijn, die ge zellige avonden verzorgen voor zieken huizen, bejaarden- en gehandicapten- huizen, enz. Graag zouden wij voor ons bejaardentehuis hier ook eens een keer gebruik van willen maken. Kujit u ons helpen aan een adres van zo'n instel ling? Antwoord: Inderdaad zijn er verschil lende instellingen en verenigingen die zich op dit gebied bezig houden.i Wij raden u aan om zich eens een keer te wenden tot de Club 2000, p.a. Victor Conselman, Dillenburgstraat 13, Utrecht, tel. (030) 5132 67. Ik ben een verwoed postzegelverza melaar. Nu zou ik graag willen weten, wanneer exact de eerste postzegel van de bekende serie van Kon. Juliana uit 1953 is verschenen. Indien mogelijk ook van de serie van 1969. Antwoord: Wij hebben uw vraag voor gelegd aan de Filatelistische Dienst van de P.T.T. te Den Haag (hier kunt u te vens een opgave vragen van alle nog verkrijgbare postzegels bij de P.T.T.). Zij antwoordde ons: de eerste postzegel 0,10) van de Koningin Juliana-serie van 1953 werd aan de postkantoren verstrekt op 7 september 1953; 1 2 werkdagen later werden ze in de ver koop genomen. Voor wat de serie uit 1969 betreft, geschiedde de eerste ver- streldting aan de postkantoren op 11 maart 1969 1,zegel). Ook hierbij werden de zegels 1 a 2 dagen later in de verkoop genomen. ERFENIS Moet een zoon, die een erfenis krijgt in verband met het overlijden van zijn vader, dit bedrag optellen bij zijn be lastbaar inkomen, zodat hij er inkom stenbelasting over moet betalen? In dien niet, moet hij dan toch opgeven dat hij een erfenis gekregen heeft? En hoe? Antwoord: Een erfenis behoort niet tot het belastbaar inkomen. Wel moet er zgn. successierecht over worden be taald, doch dit is bij het erven door een kind slechts gering vergelel^en bij de inkomstenbelasting. Hij moet dit dus wel opgeven, en wel aan de inspecteur der Registratie en Successie, welke meestal gevestigd is in iedere provincie hoofdplaats. Indien u daarheen belt zal men u inlichten hoe u de aangifte kunt doen. WOLLUIZEN Ik heb in mijn planten veel last van woUuizen. Van alles heb ik al gepro beerd, ook het bespuiten met PoUflor- zomer, maar niets helpt. Weet u nog een oplossing? Antwoord: WoUuizen worden uitste kend beschermd door de wasachtige draden waardoor ze zijn omhuld. Het beste resultaat wordt toch bereikt, door de luizen met een penseeltje, gedoopt in een oplossing 2V2"/o Poliflor-zomer, aan te tippen. Deze behandeling moet wel enige malen herhaald worden. Het door u genoemde middel was dus wel goed, maar u moet niet spuiten maar aantip pen. HISTORISCHE ROMANS. Kunt u mij helpen aan enkele titels en namen van auteurs) van historisch verantwoorde romans uit de tijd van Lodewijk XVI? Madama Royale (door Maria de Lannoy) en de Gouden Koli- bri (door Jo van Ammers KüUer) heb ik reeds gelezen. Antwoord: Over Lodewijk XVI zelf hebben wij geen boeken gevonden. Wel over Marie Antoinette: „Bekentenissen van een koningin" (door Holt), „Marie Antoinette" door Plady), „Romance tus sen Marie Antoinette en Axel von Ver- sen" (door Moeschlin). Verdere infor maties kunt u o.a.i inwinnen bij een Openbare Leeszaal in uw omgeving. KOMEET VAN HALLEY. In welk jaar zal de komeet van Hal- ley weer met het blote oog zichtbaar zijn? De laatste maal was dit meen' ik in het eerste decennium van deze eeuw. Antwoord. Edmund Halley (1656-1742) berekende voor het eerst de banen van kometen en ook de terugkeer van de naarhem genoemde komeet. De in 1531 door Apianus waargenomen komeet; de na ca. 76 jaar op 16 oktober 1607 door Kepler waargenomen komeet en de op 4 september 1682 door hem zelf ontdek te, liepen volgens Halley's waarnemin gen in vrijwel dezelfde baan om de zon. Hij konkludeerde hieruit, terecht, dat deze waarnemingen, verricht met tus sentijden van ca 76 jaar en 2 maanden, betrekking hadden op een en hetzelfde hemellichaam, waarmee de eerste perio dieke komeet was ontdekt. Hij durfde nu ook te voorspellen dat de volgende terugkomst zou plaatsvinden in 1758, hetgeen ook gebeurde op Kerstdag van dat jaar. Rekenen wij nu verder, dan vonden de volgende verschijningen plaats: 24 januari 1833; 18 januari 1910 en de eerstvolgende in maart 1986. AANNEMERSPROBLEEM. Ik heb onlangs mijn woonhuis laten verbouwen. Mijn aannemer timmer- en metselwerk presenteert mij nu een reke ning, welke bijna 10.000,boven de afgesproken begroting uitkomt. De aan nemer sanitair komt bijna 6.000, boven zijn aanneemsom uit. Met hen is niet tot een vergelijk te komen. Daarom heb ik beide aannemers de afgesproken aanneemsom betaald en ben met hen overeengekomen het werk en de reke ningen te laten beoordelen door een des kundige arbitragecommissie. Kunt u mij helpen aan het adres van een ONAF HANKELIJKE arbitragecommissie? Antwoord: Wij raden u aan zich te wenden tot de Raad van Arbitrage van de Bouwnijverheid, Pres. Kennedylaan 921, Amsterdam, tel. (020) 7185 86. Wat u tot nog toe heeft gedaan (de aanneem som betalen) is heel goed geweest. In dien deze Raad niet tot een bevredigen de oplossing kan komen, dan kunt u nog altijd met de aannemers procederen. Uiteraard heeft u hiervoor de hulp van een advokaat nodig. Hopelijk heeft u van beide SCHRIFTELIJKE opgaaf van de aanneemsom, hiermede staat u ster ker. ONTWIKKELINGSHULP. Ik ben van mijn vak metselaar. Nu zou ik graag uitgezonden willen worden naar een ontwikkelingsland. Er moet hier ergens een stichting zijn o.i.d. die dit allemaal regelt. Kunt u mij aan het adres hiervan helpen? Antwoord: Het door u bedoelde adres luidt: Stichting Nederlandse Vrijwillli- gers, Muzenstraat 30, 's Gravenhage, tel. (070) 65 33 95. ANTIEK Aangezien ik mij erg interesseer voor antiek, verzoek ik u mij enige informa ties te verstrekken van enliele infor matieve bronnen. Antwoord: Er is een zeer goed tijd schrift onder de naam „Antiek", uitg. De Tijdstroom, Postbus 14, Lochem.i Verder kunt u ook veel kennis opdoen van de (schriftelijke) leergang in Antiek, p.a. Burglaan 41, Apeldoorn. Uiteraard kan een goed gesorteerde boekhandel u inlichten over diverse (vaalc gespeciali seerde) boeken op dit gebied. ZETELVERDELING. Graag zou ik willen weten hoe de ze tels van de Tweede Kamer zijn ver deeld onder de politieke partijen. Antwoord: In de Tweede Kamer zijn 15 partijen vertegenwoordigd. De 150 zetels als volgt verdeeld: Partij van de Arbeid: 39 Katholieke Volks Partij: 35 VoUcsp. V. Vrijheid Demokratie: 16 Anti Revolutionaire Partij: 13 Demokraten '66: 11 Christelijk Historische Unie: 10 Demokratisch Socialisten '70: 8 Communistische Partij Nederland: 6 Staatkundig Gereformeerde Partij: 3 Politieke Partij Radikalen: 2 Gereformeerd Politiek Verbond: 2 Pas. Socialistische Partij: 2 Boeren Partij: 1 Ned. Middenstands Partij: 1 De Jong (eenmansfraktie)1 AUTEUR. Ik ben op zoek naar het adres van de Nederlandse schrijfster Alet Schouten, welke het bekroonde kinderboek heeft geschreven.] Kunt u mij dit opgeven? Antwoord: Alet Schouten kunt u be reiken via haar uitgever Unieboek, Nwe. 's-Gravenlandseweg 19, Bussum, tel. (02159) 34241. NAAIMACHINEHUIS BERGEN OP ZOOM Korte - Meestraat 17 Tel. (01640) 3 58 78 BON: Voor gratis folders zenden aan Pfaff Antwoordnummer 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats: Het programma omvat vijf avonden met een gevarieerde keus. Dinsdag 30 november 1971: Jan P. Strijbos „De Waddeneilan den" de Parels van onze Waddenzee. Donderdag 30 december: F. Huisman met „Drugs en drugge bruik". Donderdag 27 januari 1972: Dr. G. D. vanWengen met „Land en Volk van Suriname". Donderdag 10 februari 1972: Prof. Dr. J. H. Plokker met „Her senspoeling". Donderdag 23 maart 1972: Dr. J. van der Grient met „De ont moeting der generaties en een we reld van l5;antelende waarden". OUDDORP Wijziging ophaleri huisvuil In verband met de in de Ned. Herv. Kerk op 30 november a.s. te houden dankdag zal het huisvuil op maandag 29 november i.p.v. op dinsdag 30 no vember worden opgehaald. Sint Nicolaas is j.l. zaterdag per schip in de haven van Middelharn:s aange komen, welgeteld voor de achtste ach tereenvolgende maal. De Sint werd met zijn zwarte Pieten opgewacht door een honderdkoppig publiek en de muziek vereniging en als officiële vertegen woordiger van het gemeentebestuur burgemeester Van Es en zijn echtgenote. Burg. Van Es begroette daar een „mo derne" St. Nicolaas, omdat hij als zovelen lange haren, een snor en' een baard draagt. Zeer verheugd was de burgemeester met het fedt dat Middel harnis sinds het laatste bezoek van Sinterldaas 'driehonderd inwoners méér Sint tijdens zijn rit over de Voorstraat heeft gekregen en dat betekent dat er voor al die inwoners ook cadeaux zul len moeten worden gekocht maar zo stelde de burgemeester de Sint ge rust, de middenstand heeft daar op ge rekend en zal u graag van dienst zijn. Gezeten op een schimmel reed Sinter klaas vervolgens, voorafgegaan door de muziek, door het dorp op weg naar „Sjaloom" en het Rusthuis waar jaar lijks op zijn aanwezigheid kan worden gerekend. Uit de november-aflevering van de maandstatistiek politie en justitie van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat volgens voorlopige tellingen het aantal onherroepelijke veroordelin gen wegens verkeersmisdrijven in de eerste helft van dit jaar rond 7100 be droeg tegen 7400 in de eerste helft van 1970 4 »/o). Wegens rijden zonder drankinvloed met een motorrijtuig werden rond 2800 (2600) veroordelingen onherroepelijk. Voor bromfietsers en fietsers samen liep het cijfer terug tot 660 (870). Doorrijden na een ongeval leidde tot ca. 2140 veroordelingen (2250) en ver oorzaken van dood of zwaar lichamelijk letsel door schuld tot 484 (600) veroor delingen; van de laatste gevallen waren er 58 (56) waarbij de veroordeelde onder drankinvloed was. Het aantal veroordelingen wegens joy-riding liep iets terug: 450 tegen vo rig jaar 460. Zaterdag 27 november a.s. wordt in de Grote Kerk te Middelhamas weer een orgelconcert gegeven, ditmaal door Jaap Nieuwenhuyse, organist te Rotter dam. Het concert wordt georganiseerd door de Stichting Kerkconcerten Goeree en Overflakkee. Jaap Nieuwenhuyse hoopt werken te spelen van Joh. Seb. Bach, J. G. Walter en F. Mendelsohn. Het programma, ver krijgbaar bij de kerk a 2,voor de aanvang van het concert, bevat een uit voerige beschrijving van de te spelen komposities. De aanvang van het con cert is gesteld op 8 uur. 01 dat nu een door specialisten uitgevoerde multitest, een roadtest of een rally is. De BMW slaagt met glans. Nog belangrijker is de mening van de BMW-rijders zeU. Zij gaven iiun indrukken weer over de prestaties van hun BMW 1600 en BMW 2002 in de Autokampioen nr. 12-71. Het resultaat: een rapport met lioge cijfers voor prestatie, wegligging, veiligiieid, comfort en betrouwbaarlield. De uitslag van de multitest van de Autovisie nr. 1/2-71 tussen 6 wagens In een gelijke prijsklasse onderstreept nog eens deze kwaliteiten: de BMW 2002 werd eerste. Voor BMW- rijders geen verrassing. BMW mag getest worden. Graag zelfs. Autorevue (nr. 14-71) testte de BMW 1S02. En wéér kregen BMW-rijders gelijk. Ook de 1802 kwam tevoorsclijin als een superieure auto. Comfortabel, technisch perf ekt, snel, veilig en fraai van lijn. Kortom: BMW. Vraag bij onseen tesfrapport of-beter nog- een proefrit aan. Beste meisjes en jongens! In dit Kinderhoekje wordt het laat ste raadsel in november geplaatst, en jullie weten' dan dat het inzenden is. Ik weet dat het vlug gaat, en dat er kinderen zijn, die er van schrikken, dat het weer al inzenden ds. Maar als jullie elke week het raadsel maakt, en de oplossing bewaart, dan komt het inzen den nooit onverwacht: dan zijn jullie l^:laar. De oplossingen worden opge schreven, een klein babbeltje wordt ge maakt, en dan kan de brief vreg. Het moeilijkste van alles schijnt wel het vermelden van jullie adres en jullie leeftijd! Je kan het niet begrijpen, hè? Bij de laatste prijswinners was er één, die geen adres en geen leeftijd had op geschreven. Ik heb al meer gezegd, dat deze eigenlijk niet voor een prijs in aan merking kunnen komen. Maar omdat het kind haar eerste prijs zou ontvan gen, heb ik haar toch niet over willen slaan. En nu het laatste raadsel voor novem ber. NOVEMBER-RAAJDSEL 4 1. Bekende koning van Israël. 2. Va der van Elimelech (Boek Ruth). 3. Jo hannes de Doper was devan de Heere Jezus. 4. Volk dat Israël in het Nieuwe Testament overheerste. 5. Vriend van Job. 6. Plaatsje bij Jeru zalem. 7. Zoon van Jakob. 8. Woon plaats van een' waarzegster in Sauls tijd. 9. Eén van de grote profeten. 10. Drank die aan Jezus werd gegeven aan het kruis. 11. Poort van Jeruzalem (Ne- hemda). 12. Man die met God wandelde. 13. Stad in Klein-Azië. 14. Profeet die Blia opvolgde. 15. Zuster van Laban. 16. Ander woord voor Blijde Boodschap. 17. Nachtdiscipel van Jezus. 18. Zoon van Aaron. 19. Krijgsoverste die door een vrouw werd gedood (Richteren). 20. Woord dat „Meester" betekent. 21. Moe der aller levenden. 22. Aartsvader. 23. Stad waar Jona predikte. De beginletters van deze woorden vor men een gedeelte uit een bekende Psalm. Dit raadsel werd ingezonden door Henk van Rossum, Melissant. Vriendelijk bedankt, Henk! CORRESPONDENTIE Greetje van L. Niewwe Tonge. Zo'n herfstvakantie ds spoedig voorbij, maar toch altijd welkom. Je moeder zal het best leuk gevonden hebben, dat je thuis was. Nu 'ging het werk met z'n beiden vlug af. Schiet je al een beetje op met orgelles? 's Middags zijn jullie vroeg klaar op school. Krijnie M. Nieuwe Tonge. Ik zal je raadsel bewaren tot het aan de beurt is om een plaatsje te krijgen. Je zit nu al aan je rapport te denken, en dat is geen wonder, want daar hangt veel van af. Kinderen, die hun best doen, hebben meestal behoorlijke cijfers. Is dat met jou ook zo? Ik merk wel, dat 'het poe- sieversje een mooi plaatsje heeft ge kregen in je album. Velen zullen het al gezien hebben. Kees V. Oostdijk. Die soldeeAout zal goed van pas komen. Heb je er al mee gewerkt? Maar het gouden tientje was ook heel mooi; je moet maar bij de gelukkigen vallen! Is alles nu van het land af? Dan kan de ploegschaar er in, en kan het land wat rustert tot het vol gende jaar. Corien van R. Zeist. Je korte vakan tie was spoedig om, maar je kon nu toch wel iets doen wat anders niet kan, omdat de school roept. In de bus naar Utrecht was zéker wel leuk, want dat ben je niet vreemd, oim met de bus mee te gaan. Waren er nog kastanjes te vin den? Het zijn mooie vruchten, hè? Joke V. Ouddorp. Dat is heel mooi, om in die vakantie met z'n allen uit te gaan. Dat is het hoogtepunt van de va kantie. Nu begrijp ik, dat ik een kaart uit Gouda van je ontving. Ik wist niet, dat jullie met z'n allen daar waren. Het is zoals je zegt, dat je wel een dag no dig hebt om die mooie ramen goed te bekijken. In de regel moet dat maar vluchtig. Heb je het orgel ook gehoord? Het zou wel toevallig zijn als het juist werd bespeeld. Jannie van R. Zeist. Het kan altijd geen' lange brief zijn. Er is nog genoeg te schrijven aan de oplossingen. Het is meestal een heel uitgezoek, maar je hebt het toch kranig gedaan. De laatste tijd hoor ik geen klachten over moeilijke en lange raadsels, maar het kan nog ko men. henie de J. Ov/idorp. Als je iets graag doet, vliegt de tijd om, m'aar o wee, als we iets met tegenzin moeten verrichten. Jij had op die tentoonstelling geen be roep meer te kiezen, want dat staat bij jou al vast, als je het mag beleven. Daarom doe je zo graag handwerken op school. Margreet van B. Middelburg. Wat heb jij je vakantie mooi kunnen' indelen, al kwam dat niet vanzelf van jou al leen af. Het mooiste van die tocht zal wel het Panorama-Mesdag zijn ge weest, omdat ik weet, dat jij zo graag tekent. Wist je dat er behalve het eigen lijke Panorama ook nog prachtige schil derijen zijn? Ik vrist dat ook niet, toen ik er voor het eerst was. Mevrouw Mes dag-van Houten wist ook met het pen seel om te gaan! Ik denk dat je daar alles mooier vond dan in het Planeta rium, al was dat nog zo interessant. Janneke V. Ouddorp. Ja, ik heb de kaart uit Gouda ontvangen, en 'bedankt er voor. Behalve de kerk, waarover ik al wat gezegd heb tegen Joke, is er ook gelegenheid om te winkelen, zoals jullie ook hebben gedaan. Maar het is zoals je zegt, niet zo goedkoop. Voor smalle beurzen is er niet veel bij. Ook die pij pen zijn prijzig, vind je niet? Als je op reis gaat, moet je zeker een portenaon- nee met inhoud bij je hebben. Arja van R. Zeist. Je had weinig tijd om er nog veel bij te schrijven. Dat neem ik je niet kwalijk, want ik weet, dat er voor school veel, te doen is. En je weet, dat het schoolwerk vóór moet gaan. Toch zijn de oplossingen er bij; dat ene woordje heb je wel gezien bij de oplossingen, hè? Janny de J. Ouddorp. Heb je de ko ningin nog gezien bij de opening van de Haringvlietdam? In de regel zie je er niet veel van; aUes staat opgepropt van mensen, en de doortocht gaat behoorlijk snel. Het is een historisch ogenblik ge weest, en er zijn dingen gemaakt, waar van we vroeger niet gedroomd zouden hebben. Zijn er nog steeds leerkrachten te kort? Wordt er niet meer voor onder wijzer en onderwijzeres geleerd? Coby van R. Melissant. Gelukkig dat je geen onvoldoendes meer hebt. Pro beer het zo maar te 'houden als je kan. Die boeken heb ik niet uitgezocht, en ook niet gelezen. Natuurlijk kunnen ze geruild worden. Dat kan altijd. Die werklui bij het bouwen van het flat doen hun werk niet mopperend, merk ik. Misschien hebben ze nog wel plezier in de arbeid, en dat is zo slecht nog niet. Alie K. Zeist. Fijn, dat André gezond opgroeit. Het is met je vriendin Nellie nog goed afgelopen; het had heel wat erger kunnen zijn. Daar horen we zo vaak van. In het verkeer moeten we altijd zeer voorzichtig zijn en goed uit kijken. Zonder de verkeersregels zou er niets van terecht komen, maar die re gels moeten ook worden opgevolgd. Zij zal wel een paar nieuwe tanden moeten hebben', want -wisselen is er niet meer bij voor haar. Hanna de J. Ouddorp. Hoe is het in de repetitieweek gegaan? Het is een zware week geweest. Wat moet er veel geleerd worden, hè? En het is niet al leen leren, maar je moet het ook ont houden, anders schiet je er niets mee op. Ik zal het beste er maar van hopen. Ja, ik meen, dat jullie in februari weer zoiets te wachten staat. Thijs de J. Ouddorp. Gefeliciteerd, Thijs, met je zesde verjaardag. Ik denk, dat je blij bent, dat je nog niet naar de Ideuterschool moet. Dan kun je nog een beetje bij moeder thuis blijven. Als de school nu dichter bij was, dan... dan was je vrije leventje uit. Piet K. Zeist. Het is een hele uitzoe- kerij om uit de oude kranten nog les waardevols te 'halen', maar het takt, zoals je ziet. Is de tuin opgeknapt? Er is nu niet veel eer meer mee te behalen. 1 En zijn jidlie nog gaan vissen ook? En het resultaat? Greet de J. Ouddorp. Wat was de uit slag van het schoolonderzoek? Misschin 1 heb je ondertussen al bericht over het tweede onderzoek, want je schrijft: de volgende week weer hard werken. Ik hoop dat je alles met glans hebt door staan. Ik denk zomaar dat het we! meegevallen is, het ene dan wel iets beter dan het andere natuurlijk. Allemaal. Er blijven nog enkele brie ven liggen tot de volgende week. Nu moet ik er mee ophouden. Denkt allen' nog aan het inzenden! De hartelijke groeten van Oom Ko, Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft in „Mededeling" no. 7582 voorlopige cijfers gepubliceerd over het avo. Tot het avo worden gerekend met vwo (voorbereidend wetenschappelp onderwijs), het havo en het mavo (resp, hoger en ^middelbaar algemeen voo^tg^ zet onderwijs), alsmede het aflopend vhmo. De cijfers hebben betrekking op de aantallen scholen (gemeenschappen) en' leerlingen op 1 september 1971. Het onderwijs in de eerste vier leer jaren wordt volgens de bepalingen vas de nieuwe wet op het voortgezet on derwijs (WVO) gegeven. In de overige leerjaren wordt nog onderwijs gegeven volgens de bepalingen van de oude wetten. Een uitzondering hierop vonnen de sOholen, die vóór augustus 1968 heb- 'ben deelgenomen aan door het Kijli goedgekeurde experimenten. Op deze scholen wordt het onderwijs „nieuwe stijl" ook reeds dn verschillende hogere leerjaren gegeven. Uit de resultaten van deze enquête blijkt o.m. het volgende. Het aantal scholen, waarop avo wordt gegeven, liep terug van 1575 naar 1526, Deze daling houdt voornamelijk verband met het feit, dat een aantal scholen in 19^1 een fusie is aangegaan met andere scho len. Zo daalde het aantal categorale ma vo-scholen met 47. Het totaal aant^ leerlingen bedroeg 625.000 tegen 591.000 in 1970 d.i. een toeneming met 5,8" Onder het aantal leerlingen' 'warer. 52,2"/o jongens en 47,8''/o meisjes, Hei aantal toegelatenen tot het eerste leer jaar (brugjaar) bedroeg 142.800 (49,6 jongens en 50,4"/o meisjes). Vergeleken met vorig jaar betekent dit een stij'gmS met 7,7''/o. Bij de jongens was de toe neming 6,4% en bij de meisjes 9,0°o, De belangstelling voor het avo, geme ten aan de gemiddelde generaties 12- 13-jarigen van de bevolking waartoe oe toegelatenen tot het eerste halfjaar m 1970 en 1971 in hoofdzaak behoordffl- nam toe van 57,5°/o in 1970 tot 60,81 in 1971. Voor de jongens steeg het per centage van 56,4»/o tot 58,9''/o, voor meis jes van 57,7»/o tot 62,7"/o. ST. ANNALAND De vijftienjarige Margaretha den En gelsman uit St. Annaland is zonaa^^ morgen om het leven gekomen bi] et' auto-ongeluk in Steenbergen. Het me-^. je zat 'in een auto, die in een bot'' slipte en daarna tegen een 'boom r^^ Het imelsje was op slag dood. De stuurder van de auto, de 21-jange^ van der S. uit Oud-Beijerland is e^ stig gewond in een' ziekenhuis te Ber» op Zoom opgenomen. Want op het lesge| wijl u gee bezitten. I u meestel ziek. DarT methodell zenden N half jaar g| Konden I *Als offi| orgelsche nleuwe-l zuiddql Het Besi^ „MiddelhJ iedere we uur, ten 10a te Mil |lllllllllllllllllllll||||Ill| I Notaris baar verlj I op i telkens 1 gebouw J Ten verz^ I Bok-v. I EezichtiJ j 4 decemi j Betaling! I Aanvaar! i Lasten

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 6