was weinig boeiend radio-nrogran van weenen Melkslijter Mourik ruilde auto in voor paardlentractie 99 i$ Voordelen: sneller.... en véél goedkoper oydste Restaurantjonliré' Vrijdag 26 november 1971 No. 4041 mm. SimHEKBUÜD OP GMIEFOEMEERDE GRONDSLAG VOOR E>E ZUID-HOLLANDSS EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ST. NBCOLAAS koopt zijn cadeau's van blijvende waarde bij: o een flakkees water voor Ftotterdam ynieke VEILING te SOMMELSDIJK ACHTHUIZEN VOOR MOOIEKE Fa. KORTEWEG Zandpad l^ddelharsaisi Zondagsdlenst artsen il iet de modehuis dirksland tel: 396 Aisto volkomen vernield tegen boom over inflatie POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Middelharnis centraal Degenen die dinsdagmiddag tussen twaalf en één het radioprogramma Middelharnis-Centraal" van de VARA hebben gemist hoeven daar geen spyt van te hebben. Het toch wel serieus op- programma verzandde al gauw een ratjetoe van weinig hout snijden de opmerlsingen waardoor Goeree-Over- flakkce er naar onze smaalt opnieuw bekaaid aflcwam, de positieve bijdragen aan het program, die er gelulükig ook waren, niet te na gesproken. De presen tatie van deze life uitzending vanuit ho tel Jacobi berustte bij Hans Zoet, Greet Schreiner en Henk van Stipriaan. Jan Knape Mzn. uit Sommelsdijk, oud gemeentesecretaris en oud dir. van N.V. Brugverbinding Haringvliet gaf als eerste een historische blik op ons eiland, de geleden armoe, de tegenstel ling tussen Middelharnis en Sommels dijk (die naar de waarneming van dhr. Knape thans verflauwt), het artikel van Tom Pauka over Flakkee dat destijds zoveel stof deed opwaaien en dat alles kon dhr. Knape besluiten met de verze kering blij te zijn op Flakkee te mogen wonen. Duidelijk stelde mevr. Grinwis-Blok (raadslid voor de P.v.d.A. te Goedereede) zich vervolgens op tegen de inhoud van het streekplan Zuid-Holland Zuid waar in Goeree Overflakkee een conser verend beleid wordt aangepraat. „Wij willen natuurlijk geen grote stad maar we kunnen er best wat mensen van bui ten bij hebben", vond mevr. Grinwis. Namens de Stichting Goereese Ge meenschap werd het woord gevoerd door de heren Louis en de voorz. v. d. Wind te Ouddorp, voorzien van het zelf vervaardigde foto-album als wapen in sti-ijd tegen de gem., bestemmings plannen met een deel van de kern van Goedereede. „Als Stichting zijn wij bang dat deze plannen erin voorzien te ver wijderen wat nog aan historisch bezit overgebleven is", verklaarde dhr. Louis een opmerking direct tegen het zere teen van raadslid mevr. Grinwis die hem geruststelde dat er zeker geen bull dozer aan te pas zal komen. Gevraagd naar de opmerking van burg. H. J. Smith dat Ouddorp het verblijfstoerisme prefereert boven het dagtoerisme vond dhr. V. d. Wind dat daar wel wat voor te zeggen is al is het anderzijds een kwestie van de mensen op te voeden en voorzieningen aan te brengen waarin ze hun afval kurmen deponeren. Nu het toch over Ouddorp ging moest zo nodig gezegd worden dat daar nog mensen wonen die nooit eens van hun erf zijn afgeweest, nog nooit het strand zagen en nooit een radio hebben gehad waarbij dhr. Sipriaan ds. de Jong in het zon netje zette als iemand die de radio een duivels ding vindt. „Ouddorp loopt wel een aantal jaren achter" vond dhr. v. d. Wind (en zo ga je dan het land in red.) Gelukkig was dhr. Sipriaan zo correct van dit onderwerp af te stappen «omdat de andere partij niet aanwezig 'S (ds.i de Jong had zijn medewerking geweigerd) en zich niet kan verdedigen". Vervolgens kwam dhr. Kik, gemeente- pode van Oostflakkee aan het woord die ffl de rampnacht van 1 fetor. 1953 twin tig familieleden heeft verloren en, even eens uit de rampnacht verhaalden de lieer en mevr. Groenendijk uit Nieuwe "onge. Mevr. Groenendijk kreeg in de nacht van 2 februari een baby zonder oat medische hulp aanwezig was. Pas de dag daarna werd ze met een vlot afge naaid en naar het ziekenhuis gebracht, baby van toen is zoon Bas van nu, oankwerker bij de Droogdok My. Ook >nwr. ICreeft uit Achthuizen (vorige "eek stond haar relaas in ons blad) 'ertelde haar bevindingen van voor namelijk na de ramp en wellicht hebben zij de reputatie van Flakkee weer wat op kunnen vijzelen. Dhr. L. C. Kievit P.v.d.A. raadslid te Middelharnis en administrateur van de Drinkwaterleiding werd geïnterviewd o.m. over het verzoek van een Rotter dams particulier bedrijf drinkwater te leveren waarop dhr.i Kievit bekend kon maken dat het bestuur afwijzend heeft beschikt. Desgevraagd verklaarde dhi-. Kievit het water van prima kwaliteit: „Behalve de fluor", voegde dhr. Knape daar aan toe. Het woonwagenkamp, pas i.v.m. een raadsbesluit te Middelharnis in het nieuws geweest werd vertegenwoordigd door mevr. Mol die nog eens van de gelegenheid gebruik maakte haar ver ontwaardiging te kennen te geven over de opmerking van het raadslid dhr. P. Grinwis dat woonwagenbewoners als vee onder elkaar leven. „Beslist niet waar" verzekerde mevr. Mol, die het de interviewer overigens wel toe moest ge ven dat het kamp er soms als een mest vaalt bijUgt. Ds. H. D. van Hoogstraaten sprak vervolgens over de verschillende ver schijningsvormen van de Ned. Herv. Kerk op Goeree-Overflakkee, de Geref. Bondsrichting en de Buitengewone Wijkgemeente waarvan ds.i predikant is. Moeilijk te beantwoorden vond ds. de vraag hoe andere predikanten tegen over hem staan; „met de Remonstrant se predikant en de kapelaan van de R.K. parochie heb ik goede contacten gehad maar met de Hervormde predi kanten ligt dat uit de aard der zaak an dersverklaarde ds. van Hoog straaten. Men is hier overwegend ge hecht aan de leer van de Vaderen uit de 16 en 17e eeuw, de begintijd der Refor matie waarin voor hen de kern van het geloof ligt; wij zijn het daar niet hele maal mee eens, wij trachten ook de oecumene te dienen maar door de struc tuur hier komt die niet zo erg van de grond". Dokter Wieringa, Groninger van ge boorte en inmiddels 24 jaar op ons eiland bracht als op een na laatste goed nieuws met de verzekering dat de lucht uitermate gezond is, dat de men sen goed gezond zijn, lichamelijk en naarmate men zich meer losmaakt van de traditiegebondenheid ook geestelijk. De gebroeders Han en Rien Boomsma (resp. 204 en 170 pond verklapte Rien) sloot de rij van geïnterviewden en ze zouden wellicht nog aan de microfoon gehangen hebben als dhr. van Sipriaan de woordenstroom over oorlog en ramp niet had afgebroken. Oud burg. Rijnders kreeg nog een veeg uit de pan omdat hij niet gezorgd had dat ze destijds hun ge vorderde huis teruggekregen. Zo had Middelharnis een uur lang cen traal gestaan UUUTUUIJL 6S-«J De levering van duinwater uit Goeree aan smaak-bewuste Rotterdammers zal niet door gaan. Het bestuur van de Stichting Drinkwaterleiding Goeree- Overflakkee heeft afwijzend beschikt op een gedane aanvrage onder verwijzing naar het bepaalde in art. 9 van de „Voorwaarden van Waterlevering", waarin staat: Zonder speciale vergunning van de Stichting, is het aan de verbruiker van water geleverd door de waterleiding, verboden dit water af te geven, te ver kopen of toe te staan, dat het door derden wordt genoanen tot gebruik bui ten het perceel. Deze bepaling is niet van toepassing voor water geleverd overeenkomstig het bepaalde in art. 13 (waterlevering ten behoeve van openbare dierist). Het bestuur van de Stichting is niet genegen direct, noch indirect aan de levering van drinkwater aan derden deze speciale vergunning te verlenen. Indien de levering indirect zou plaats vinden zou het «bestuur bevoegd zijn de levering van water aan toetrokkene te doen staken. op: VRIJDAGAVOND 26 NOVEMBER a.s., aanvang 19.30 uur zal in: zaal „VITA NOVA" v. Aerssenstraat. Erkend veilinghoudersbedrijf M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. deurwaarder H. L. van Kampenhout uit Sommelsdijk een partij goederen, publiek a contant bij opbod, verkopen waaronder nieuwe: ir 6- en 12 delige cassettes •k zwart-wiit T.V.'s "A" stereo apparatuur ■;*r platenspelers "Ar bandrecorders TJt draagbare radio's ir suiker-room tafelsets -Ar auto - radio's -A" draagbare T.V.'s ir stereo radio meubelen ■Ar zaanse klokken i^ dames- en herenhorloges "Ar gouden sieraden, waaronder gouden dames- en hereuhorloges. ■Ar excl. wand ornamenten en wat verder ter tafel zal worden gebracht. AUe goederen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.30 uur. Voor handelaren en/of particulieren bestaat de gelegenheid tot het in brengen van goederen tot 18.00 uur. ™entebode Kik aan het woord. Naast hem dhr, en mevr. Groenendyk, rechts de presentatoren van het programma. Elf jaar lang heeft melk- en zui- velhandelaar W. Èlourik te Achthui zen zich van een auto bediend om zijn handel te vervoeren maar veer tien dagen geleden heeft hij een wat wonderlijk besluit genomen, wonder lijk maar wél overwogen. De bestet- Lücgert werd opgeruimd en er kwwm een paard voor in de plaats, en dat wekt anno 1971 wel enige verbazing! Desgevraagd verklaarde dhr. Mou rik dat zijn motieven om zich een edel ros te verschaffen louter van financiële aard zijn en dat hij dus niet een voorbeeld heeft willen stel len hoe zelfs de melkboer mee kan helpen de luchtverontreiniging te rug te dringen. „De wagen die ik het laatst gehad heb, een Mercedes bestel met benzinemotor zal me. krap geschat, zo'n honderdtwintig gulden per week gekost hebben", verklaarde dhr. Mourik en' zijn ge zicht wordt één grote onbezorgde glimlach als hij de kosten van zijn paardentractie meedeelt: ,,twee tien tjes per weekGeen hoge ben- zjierekerüngen meer, geen wegen belasting, geen dure reparaties, niet langer het vermoeiend in- en uit stappen, alleen maar hó en vort roe pen, dat zij de voordelen die dhr. Mourik al aan de portemonnee en! aan den lijve heeft mogen ondervin den. „Ik heb er wel enorm tegenop ge zien", verklaarde dhr. Mourik ons eerlijkheidshalve, „maar het is me bijzonder goed bevallen, het is goed koper en het gaat zeker niet lang zamer. Bovendien toen ik een paar denliefhebber en ik heb ruimte te over om het te stallen en te weiden. De. klanten! van dhr. Mourik in Acht huizen en de Langstraat zijn al aan de verschijning van het paard ge wend en sommigen van hen verwen nen het dier met suikerklontjes, een sl-ukje romantiek is daarmee her leefd. Het kan best zijn dat dhr. Mourik de eerste van velen is die de „melk koe" die de auto geworden is inruilt voor het paard. Dreigende parkeer belasting, hogere wegenbelasting, stijgende benzineprijzen gaan dan langs je heeri en Minister Drees die zo gaarne de auto melkt en afroomt heeft het nakijken. Zó bezien is het besluit van dhr. Mourik zo wonder lijk nog niet .'v>.^>.i>j>j3<£SiK;>s3sj\.;K5s9v>^£>.i>.;x:>.js:x>s;>.^^ Van zaterdag 27 november tot maandag 29 november Middelhamis-Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9 uur tot maan dagmorgen 8 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090, Middelharnis. Deze is w^oensdag a.s. van 1224 uur afwezig. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur heeft dienst dokter Elvé tel. 01877-1262, Dirksland. Flakkee Oost: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur heeft dienst dokter Bouman, tel. 01871-269, Stad aan 't Ha ringvliet en dokter Kramers, tel. 01873- 201, Ooltgensplaat. ZONDAGSDIENSTEN TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Sypkens, Middelharnis van 9 tot 9.30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Meüssant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur zr. Koppejan, tel. 1234, ib.g.g. 1412. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur t.m. maan dagmorgen 8 uur zr. v. Wijk tel. 01874- 289, bjg.g 01877-1707. Wit Gele Kruis Achthuizen: Dienst heeft zr. Anna, tel. 01873-577. Goedereede: Zaterdag 27 nov. zr. Freylink, tel. 01879-363. Zondag 28 en maandag 29 november ert avonddienst zr. Pais. tel. 01878-321. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Tjebbes, tel. 01870-2966, Middelharnis. INGEZONDEN 9V' Geachte redactie. naar aanleiding van uw verslag over de zangvereniging ,,Advendo", in Eilan- den-nieuws van dinsdag 23 nov. j.l. zij het volgende opgemerkt: U schrijft daarboven: „de oudste van Flakkee". Dit is niet het geval. De zangver. (ziengschole) „Ons Genoe- geri" te Sommelsdijk, bestaat 60 jaar langer. Dit staat nergens beschreven, maar werd ons 3 jaar geleden verteld door dhr. M. V. d. Veer, bewoner van het Rusthuis, die toen afscheid nam van onze vereniging, na 70 jaar actief te zijn geweest, waarvan 40 jaar als di rigent. Hij vertelde ons, dat toen hij lid werd, er zangers waren die, toen al 25 jaar lid van de vereniging waren. Thans zijn er ook nog verschillende leden, die 40 of 50 jaar lid zijn. U hartelijk dankend voor de ruimte in uw blad. Hoogachtend, J. C. Troost Anjerstraat 6, Sommelsdijk BOUWMATERIALEN Dirksland Telefoon 13 33 STELLEND AM De 33-jarige vertegenwoordiger A. M. Stoffels uit Rotterdam is dinsdagmor gen na een ongeluk in de Fortuinweg vrijwel ongedeerd uit de restanten van zijn auto gestapt, niet door de deur opening maar voorlangs. Dat kon door dat de voorzijde van de wagen was weggeslagen tegen eert boom waartegen de wagen na een slip terecht was ge komen. De slippartij vond plaats tijdens een hevige hagelbui die het wegdek glad had gemaakt. De wagen, een Opel iKadett, was eigendom van de Vrumóna fabriek te Bunnik. Het wrak is naar een garage te Utrecht gesleept. ■Ar Jachtschotel. mmVi TONGE De Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Goeree-Overflakkee houdt op 13 dec, 's middags om 2.00 uur in „De Schakel" te Dirksland eert studiemid dag onder het motto: Akkerbouw en inflatie". Inleider is drs. S. Cuperus, medewerker van het L.E.I.; achtereen volgens zal hij aan de orde stellen: hoe de inflatie ontstaat, wie ervoor verant woordelijk zijn en wat er tegen te doen is. MELISSANT Geref. Gem. in Nederland. Dinsdag avond '7.30 uur hoopt voor de Geref.. Gemeente alhier voor te gaan ds. v. d. Berg van Bruinisse. Aanvang 7.30 uur. DEMONSTRATIE BEDRIJFSVOOKLÏCHTING De Ver. voor Bedrijfsvoorlichting or ganiseert volgende week donderdag 2 dec. 's morgens om 9.30 uur een de monstratie in het uithalen van kuilvoer, in samenwerking met de specialist voor Landbouwwerktuigen en Arbeidsmetho- den van het Consulentschap te Barend- recht. De demonstratie wordt gehouden op het bedrijf van dhr. A. v. B'ergeyk, Voorstraat 47 te PiershU,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1