r-ni idiu Wij hebben enorme kollekties op alle afdelingen o.a. in onze Sint-Nicolaas is in onze zaak aanwezig Dames Heren Jongens en Meisjes-konfektie „Mijn werk wordt iloor bedrijven geaccepteerd Uur van uw eigen bakker bij aankoop vanaf f 100.— after shave J. KEUVELAAR Jubilerende industriepredikant Ds. van Drenth Fa. Gebr. van Eesteren Nieuwe-Tonge nam nieuwe bloemenkas in gebruiic MODEHUIS Een Pontiac is een gelukkig bezit I ^en er- »rke Iff U IJK Het is de moeite waard om eens te komen kijken. ZATERDAG 20 NOV. 2 UUR WOENSDAG 24 NOV. 2 UUR ZATERDAG 27 NOV. 2 UUR WOENSDAG 1 DEC. 2 UUR ZATERDAG 4 DEC. 2 UUR drogisterij drogisterij hisschemöller boekhoudt zandpad 18 middelharnis zandpad 148 middelharnis KADE7-9 MIDDELHARNIS TEfc 01870 ^2172 Het is een mooi en goed iiorloge. Zandpad 32 - Middelharnis geef eens een mode kadp een ceintuur of riem dat is mode. mode voor man en vrouw jongen en meisje. er zijn ceintuurs van leer suède lak metaalbruin zwart en andere kleuren, er zijn er van 5 gulden maar ook van 35 gulden waar? bij modehuis kramer zandpad 86 middelharnis "k Thans ruinrs 600 m^ verkoopruimte 8g water- es miMmm 2857 1 Een echte BOTERLETTER cadeau!! iets wat hij altijd ban gebruiken dit zijn zijn merken: tabac - valdelis old spice - boldon - sir - agaca brava - exclusiv - pitralon - men nen - barnbus - williams - ver gulde hand Zelfs dat kleine beetje ervaring op piano of accordeon Is voldoende om binnen korte tijd te spelen als een volleerd musicus op de één-klavlers Phillcorda. Metz'n makkelijke bespeling, briljante toon en reglstratie- mogelijkheden. Kom daarom naar onze zaak en ontdek de Phillcorda van uvs/ keus. Er zijn Phillcorda's in diverse uitvoeringen: één- en tv^ee-klaviers, met klein en groot pedaal. Afb; Eén-klaviers Phillcorda meteen klavleromvang van 4 octaven en 3 voetmaten, compleet met versterker en zweipedaal f. 1.395,-. 3 maanden gratis privêles Hydraulica, vi^aterdicht en condensproof. EdelstaaJ Pontlao Simpatlco. Een goed horloge voor de jeugd Onderstaand interview door de „Ede- se Courant" met ds. J. van Drenth werd afgenomen in verband met het feit dat ds. Van Drenth op 8 december a.s. 25 jaar predikant is en het echtpaar Van Drenth-Tichelaar op maandag 15 no vember j.l. 25 jaar getrouwd was. Ds. Van Drenth stond van 1951 tot 1932 als hervormd predikant te Ooltgens- plaat en is voorts op Flakkee geen on bekende, daar hij in die tijd in ver schillende besturen en colleges zitting had. Wij geven het interview hieron der onverkort weer. EDE Industriepredikant, onder de werknemers van een aantal Edese be drijven „de dominee" genoemd. J. van Drenth heeft zich na negen jaar in deze functie te hebben gewerkt duide lijk waar kunnen maken. Dat is liet bestuur van de stichting Evangelie en Industrie waar in eeri vijftal kerkge meenten samengaan, onder voorzitter schap van ds. P. Bouw (emerituspredi kant), van mening. Ds. Van Drenth is als beclrijfspre- dikant in 19G2 aangesteld door de stichtmg. Het initiatief kwam toender- tijd van de kant van het Edese bedrijfs leven. Ds. Van Drenth, van huis uit hervormd, vertelt zelf dat er in het be gin nog wel eens raar tegen zijn werk werd aangekeken. Nu wordt hij op een zevental grote bedrijven volledig ge accepteerd. „Er kwam eens in een bedrijf een ■man bij me 'met de vraag of ik de directeur er niet toe kon brehgen iets minder frequent te vloeken. Mijn reactie was: ga zelf eerst eens praten met de directeur en schakel anders de bond in. Dat laatste was niet eens meer nodig en de directeur stopte met het uitvloeken van zijn per soneel." Zo kan de predikant vele anec dotes vertellen van voorvallen die hij tijdens de afgelopen negen jaar heeft meegemaakt. Op 8 december is het voor het echt paar Van Drenth feest, aangezien de dominee dan 25 jaar zijn ambt beoe fend, terwijl het echtpaar vandaag zijn zilvererï huwelijksfeest viert. Zes jaar geleden waagden de gebroe- Mrs van Eesteren uit Nieuwe Tonge het ^rop een bloenienlias in te ricliten voor M verkoop van bloemen en planten aan PKbhek, zich toen nog afvragend of net wel of niet zou lulcken. Nu, zes jaar «er kunnen ze vohnondig zeggen dat nin bedrijf is „aangeslagen", zodanig iiit h 'r''i' eigenlijk al jaren geleden fV r-i waren gegroeid waarin ze utstijds het bedrijf opzetten. Met ingang woensdag ziet de verkoopruimte w van Eesteren er daarom nogal wat anders en royaler uit De nieuwe kassen die, niet meer ach- maar nu naast het woonhuis, in ge- tiop y^'''5en genomen hebben een nut- kmt'""^ van ruim zeshonderd vier- hpKK ""^"^6=^^ en in die immense ruimte 'M Den nogal wat bloemen en planten plaatsje gekregen, de groene en bto^ieiidepiantl;nln7lhunve?scheTden- Uok was er ruimte voor een vij- heid. verpartijtje keuris met een fontein waarom- ^ta^„ opgemaakte bloembakjes Mdan gegroepeerd. Vóór in de kas wor- heen den de snijbloemen verkocht die in een ruimte daarachter worden gebost en daar is ook een collectie vazen' en bak ken opgesteld. De royale ruimte heeft de fa. van Eesteren in staat gesteld het assortiment vollediger te maken omdat er nu ruimte genoeg voor aanwezig is. Het is voor hen een verademing niet steeds met de ruimte te moeten woe keren zoals dat in de vroegere ruimte was. Daar stond evenveel onder als op de 'tafels en zowel voor verkoopster als klant was het een zaak van behelpen. Begrijpelijk is het een lust in deze verwarmde bloemenhof zijn keuze te maken, gehoor gevend aan de oproep „vaker een bloemetje mee te nemen..." Daar kan de Fa. van Eesteren van mee praten en daarvoor heeft ze haar lig ging langs de Provinciale weg dan ook mee. Veel automobilisten pakken in derdaad even een bloemetje mee, van daar ook de grote parkeerruimte die gelukkig voor hen nogal eens tjokvol staat! In zes jaar tijds zijn de heren van Eesteren bepaald niet achter ge bleven. Een zwart-wit foto geeft maar een gebrekkige afbeelding van het kleurryke Interieur. ,,Ik 'ben industriepredikant geworden, omdat ik me altijd veel heb geïnteres seerd voor de sociale facetten van werk nemers en werlcgevers. In het begin werd ik er wel eens van verdacht in opdracht van de directie te handelen. Maar 'met directeuren heb ik wel eens gepeperde gesprekjes. Voor de bedrijfs- predikant zijn er specifieke taken, v>;"aar voor ei'genlijik geen opleiding bestaat". Wel heeft hij drie jaar geleden zijn stu die taedrijfsverhoudvngen beëindigd. Raadsman Naast het begeleiden van werkne mers moet persoonlijke problemen in het 'bedrijf en het bijwqnen' van staf vergaderingen, 'geeft ds. Van Drenth lei ding aan gespreksgroepjes, die regel matig 'bij elkaar komen. In Nederland is de fabriekspredikant slechts een tiental jaren ingeburgerd. Er zijn er in ons land in totaal nu ze ven. „Ik ben onafhankelijk 'en raadsman voor mensen in alle gelederen. Mijn werk wordt vergemakkelijkt doordat ik de mensen in hun werk opzoek. Ze hoeven bij mij niet op het stoepje te staan. Het is me geble'ken dat daar door een 'drein.pel is weggevallen", al dus de binnenkort jubilerende predi kant. Dat door het werk van de heer Van Drenth teven de oecumenische ge dachte bevorderd wordt is een toeval ligheid. Iets waar aO'Vv'el ds. Van Drenth als 'ds. Bouw overigens erg blij om. zijn. Uitgaande van de Vereniging van Varkenshouders „Zuidhollandse Eilan den" en de Veren'iging voor Bedrijfs voorlichting „Goeree-Overflakkee" zal op vrijdag 26 november a.s. des nam. 7.30 uur in het Veren, gebouw „De Schakel" te Dirksland een voo'rlich- tingsavo'nd ge'ho'uden worden. Het on derwerp: „W'ater- en luchtverontreini ging en de toepassing van de Hinder wet in de Landbouw" zal door de he ren ir. T. T. Wind en mr. M. M. Zijp, beiden werkzaam bij het Landbouw schap, worden behandeld. Gezien de problemen die z'ch nu reeds vcordoeri en 'de kosten die er binnenkort voor de „vervuilers" uit voortvloeien is dit onderwerp zeer actueel en derhalve verwacht men alle belangstellenden op deze leerzame avond. i(P>(, De Chr. Boeren- en Tuindersbond West Nederland organiseert voor de Kring Goeree-Overflaltkee een Praat- vergadering op rnaandaig 29 november a.s. des nam. 7.30 uur in Hotel Jacobi te Middelharnis. De leden en belang stellenden kunnen 'hun vragen', wensen, kritiek 'en ideeën rondom 'het landbouw beleid in de ruimste zin van het woord voor le'gigen aan een dele'gatie van het 'bestuur en het secretariaat van de C.B.T.B. West Nederland, o.a. aan de heren C. A. van Loon (Oude Tonge); J. A. V. d. Bijl (Zonnemaire)P. van Hoeve (Axel); A. Lorier (Middelburg); E. Baerends (Goes) en mej, J. A. Stuk je (Goes). Het bestuur hoopt, dat allen die in de gelegeniieid zijn aan deze uitnodiging gehoor zal geven en de vra- 'gen en opmerkingen in het midden van de vergadering neer zal leggen. Ook de dames zijn van harte welkom en ook vrienden en kennissen zal het bestuur gaarne begroeten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 11