van weenen Nederlander is niet honltvast H.M. de Koningin verricht symboiisciie openingsdaad Plotselinge gladheid verraste tal van automobilisten Swiebertie in Eilanden-nieuws Restaurant „Tonbré" Sommelsdijk Vrijdag 12 november 1971 No. 4037 CHR. STRSEKBIJID OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond INGEZONDEN A.S. maandagmorgen om twintig minuten over elf zal H.M. de Koningin de symbolische handeling tot de officiële ingebruikname van de nieuwe wegverbinding over de Haringvlietdam verrichten. Hare Majesteit doet dat in de autohal van Vermaats' Autobedrijf te Hellevoetsiuis waar tevoren de ontvangst plaats gevonden zal hebben. Door het omzwaaien van twee T-L lampen zal H.M. een oplichtend Deltateken lormeren, waarna een zeer beknopt klank- en beeldverhaal van de reaUsering van de Deltawerken zal volgen. Na de openingshandeling zal nog een bezoeK aan het werk en de Brouwersdam volgen. H.M. en de overige genodigden zullen met een aantal bussen vervoerd worden naar het wegdek, de nieuwe Rijksweg en de Brouwersdam. Langs de te rijden route zullen op diverse plaatsen de schoolkinderen worden gegroepeerd. De inwoners van Ouddorp, Goeree en Stellendam wordt vriendelijk verzocht de driekleur idt te steken wanneer de Koningin binnen de gemeente is. Het sluizencomplex met de toeleidende wegen, rechts onderaan het bedieningsgebouw aan de flakkeese zijde. modehuis dirksland tel: 396 Route op Westflakkee VOOE MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Middelhanüs Presentatie KUSSENS voor uw rookfauteuil Dan is hij weer als nieuw. yïÓNINGINRICHTmS^ aandag gaat wegverbinding aringvlietdam officieel open ABONNEMENTSPRIJS 4 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Geachte Redactie, Sinds vele jaren' lees ik uiw blad waar in het leven ap Goeree en Overflakkee weersiplegelt. „Eilanden-Nieuws", de naam herinnert aan de hechte eilanden, thans verbonden met het vasteland door afsluiting der zee-armen. Waarom af gesloten? En dan denken we aan de waterramp van 1953, die honderden mensenlevens eiste en gezinnen en fa- imilies uiteen rukte, ja ook geheel deed vergaan. Het leven snelt voort, ook op Flak- kee. Veel is veranderd, veel is er niet meer te bespeuren. Ons „Eilanden- Nieuws' is er nog. Cliristelijk blad op Gereformeerde Grondslag. Gelukkig is die 'grondslag op Flakkee nog te vin den. Daarvan getuigt Eilanden-Nieuws oak, met haar meditaties, stichtelijke overdenkingen. We mogen ook verwach ten dat dit blad doortrekken is van die Gereformeerde Grondslag. Het mag geen plaats bieden voor de tijdgeest. Toch is er iets O'm over na te denken. Trou wens, iik las het kort geleden in uw blad, eeri opschrift „Om over na te denken," gevolgd door enkele woorden van Watzon. Eén ervan trof ma, nl. „Die de wereld lief heeft kan het kruis niet beminnen". Maar helaas bespeur ik el ders in uw blad dat het Eilanden- Nieuws niet is gezuiverd van wereld liefde. De redactie vond het nuttig ara verslag te geven van de heropening van een bedrijf in Dirksland. Op zich zelf genomen een blad eigen. En dan is het zeer noodzakelijk om erbij aan te kondigen dat Swiebertje naar Dirlis- land komt om die belangrijke daad te verrichten. „Swiebertje", zo schrijft men, bekend van de T.V. Men vindt Swiebertje n.l. niet in de kerkdieristen, daar moet Swiebertje niets van hebben. Swieber tje is een blijmoedige zwerver, zo schrijft de verslaggever. Waarom is hij zo blijmoedig? Wel, hij kan zijn we reld-liefde ten volle uitleven. De hele wereld lacht om hem. Kinderen? nee ■volwassenen. Hij vermaalrt de liefheb bers van de wereld. Die het kruis be minnen hebben geen behoefte aan Swie bertje, hebben ook geen T.V. Luister slechts naar de gesprekken tussen sohoclkinderen, zoals ik hoorde ,,hé, heb jij ook die grote Injectienaald gezien, die in haarging. (Abortus op de T.V.) En op eeri andere pagina van Eilanden-Nieuws een foto waarop onze Swiebertje prijkt. Ik zag liever een af- ibeelding van Bunjan, dat was ook een zwerver. Was Bunjan ook blijmoedig. Ja! hij beminde het kruis en had de tegenwoordige wereld een scheidbrief gegeven. Korn, geachte redactie, zwijg op Ge- reformeerde grondslag over Swiebertje- geesten en wees niet zo bekend met de T.V. Houdt U niet op met dergelijke verslaggevingen. Laat de wereld er maar tussenuit. Dat kost U wellicht ad verteerders en wellicht abonnees, maar., heb de tegenwoordige wereld niet lief. M. J. van Lieburg Rotterdam. Commentaar van de redactie. Brieven van deze streiiking die een „broederlijk verm^aan" inhouden, hou den we liever buiten de publiciteit maar inzender stelt prijs op publicatie en on ze bezwaren zijn dan ook weer niet zo groot dat v/e dat zouden weigeren. Het geeft ons gelijk de mogelijkheid recht te zetten wat scheefgetrokl!;en wordt want daaraan heeft inzender zich menen wij toch wel schuldig geniaalst. Niet dat we een lans zouden willen breken! voor de T.V. of voor Swiebertje uiteraard niet maar we vinden liet wel van alle werkelijldreidszin ontbloot als inzender het programma van Svsrie- bertje (welhaast het meest onschuldige wat de T.V. biedt) zo'maar in één adem noemt met het meest schuldige dat de T.V. tot dusver liet zien, n.l. de uitzen ding van de uitvoering van een abor tus. We weten niet of inzender in hem bekend gezelschap verkeerde toen hij schoolkinderen de door hem geciteerde uitspraak heeft horen dc'en, maar we hopen dat daar een ernstig vermaan aan kinderen en ouders is gevol£;d. Helemaal gelijk heeft inzender als hij constateert dat zij die het kruis beminnen geen behoefte hebben aan Swiebertje maar dan raakt hij weer het andere uiterste door te zeggen dat Swiebertje zijn we reld-liefde ten volle uitleeft. We weten evengoed als inzender dat we niet met Swiebertje door het leven lïunnen maar we menen er als redactie van een nieuws blad (ook al is het geschoeid op Gerei Grondslag) niet zover naast te zitten als we zijn aanwezigheid in Dirksland signaleren, dat hoeft n.l. nog geen sym pathie of aanprijzing in te houden. Het is, zoals inzender zelf schrijft: ,,op zich zelf genomen een blad eigen..." Natuur lijk leggen wij bij onze berichtgeving maatstaven aan maar dat is niet of iemand wel of niet op de televisie komt, Swiebertje lijkt ons daarom geen groter zondaar of verleider dan velen van ons. -O- Om elf uur 's morgens hoopt de Ko- lüngin in de autohal van Vermaat te Hellevcetsluis te arriveren waar Ze zal worden verwelkOimd door de burge meester van Hellevcetsluis, Z.E. Minis ter Drees van Verkeer en Waterstaat en de Commissarissen van de Koningin in Zuid Holland en Zeeland, alsook fle voorzitters van de Eerste en Tweede 'Kamer. Nadat de Koningin om 11.20 ■Jiur de openingshandeling zal hebben iverricht maakt ze met een klein aantal genodigden een' korte rondrit door Hel levoetsiuis met een oud Ford busje uit 1920! Intussen hebben de overige geno digden gelegenheid in de gereedstaande bussen te gaan waarmee, met aan het hoofd de bus met H.M. de Koningin, naar de dam zal worden gereden. Ter hoogte van het vroegere noordelijke ka- belbRanplateau staan een aantal vracht wagens opgesteld waartussen oranje spandoeken die worden verwijderd wan neer de stoet arriveert zodat de door- tociit vrij wordt gemaakt. Rond kwart voor twaalf zal de Ko ningin met de genodigden de dam en 'hef Iruispunt Kortweegje/Rijksweg bij Stellendam passeren op weg naar Oud- porj). Daar zullen ook de schoolkinde en van Stellendam staan om H.M. toe juichen, en van de zijde van de ptellendamse Oranjevereniging wordt pt publiek gevraagd zich op deze plaats concentreren omdat men hier de meeste kans heeft de Vorstin die rechts in de bus zit te zien. Via de Provinciale weg wordt naar Ouddorp gereden', vanaf de Provinciale weg rijdt het gezelschap via de nieuwe weg naar het strand, de weg D 1 naar het nieuw ste gedeelte daarvan, weg C 2 naar de Vrijheidsweg, de Groeneweg, de West- nieuwlandseclijk naar de Brouwersdam aan het eind vi^aarvan zal worden ge keerd. De Ouddorpse schooljeugd wordt opgesteld op de parallelweg ter hoogte van de Pr. Hendrikweg (bij de voetgangers-lichten). De route vanaf de Brouwersdam loopt gelijk aan de heen route tot even voorbij Goedereede waar linksaf wordt geslagen naar het Haven hoofd waar de schoolkinderen van Goeree acte de presence zullen geven. Vandaar rijdt het gezelschap naar het bedieningsgebouw. Hieruit blijkt dat de Koningin op haar tocht over de kop van Flakkee de bus niet zal verlaten. Nadat H.M. na haar tocht nog een kort bezoek gebracht zal hebben aan een Nablaligger en het sluizenco>mplex komt ze naar het bedieningsgebouw waar een' twintigtal Deltawerkers aan Haar worden voorgesteld. Deze „voor gestelden" zullen daarna in Hellevoet- sluis met de genodigden lunchen. H.M. de Koningin doet dat in het bedienings gebouw waarna Zij met een helicopter vandaar vertrekt naar het werk in de Oosterschelde. De nieuwe route zal zo rond 1 uur 's middags voor het ver keer toegankelijk zijn. -k Grote variatie in salades. OCDK TONCaS Dirksland Telefoon 13 33 MELISSANT Keiikdienst. Zaterdagavond half acht hoopt voor de Ger. Gemeente (Beatrix- laan) voor te gaan ds. Baayens van Tricht-Geldermalsen. UUSlUUlk M-tti Slechts 9% van het hoger en middel baar personeel in Nederland wil onder geen beding van de huidige huis en haard weg. Dit blijkt uit het onderzoek dat door IMAR (de personeelswervingsgroep van Intermaroo (DelaMar) is ingesteld. Uit dit rapport blijkt een opvallende gehechtheid aan de streek van de Zui derlingen: 47 "/o kan geen streek noe- ■men waarheen men zou willen verhui zen; niemand zou naar de drie grote steden willeri verhuizen, slechts 2»/o naar het westen en nog eens 2"/o naar het noorden. Het minst gehecht aan hun eigen streek zijn de Noorderlingen. Zo zou bijv. 34»/o graag naar Gelderland ver huizen, 14% naar Overijssel en 10% naar Twente. Toch hebben ook de Noorderlingen uit gesproken aversies. Zo wü 21»/o onder geen beding naar de drie grote steden eri 14''/o niet naar het westen. Zetten wij de provincies in volgorde van aantrekkelijkheid, dan staan Gel derland en Noord-Brabant bovenaan. Daarna komen de provincies Overijs sel, Drente en Limburg, terwijl ook Utrecht nog redelijk in trek is. Onderaan de ranglijst prijken Zee land, Friesland en Groningen en de pro vincies Noord- en Zuidholland, als zijn- der „minder populaire" gebieden. De meeste weerzin bestaat tegen de drie grote steden. Een plotseling optredende gladheid, waartegen langs de Provinciale weg bij Oude Tonge d.m.v. grote blauwe borden wordt gewaarschuwd, is woensdagmor gen vroeg niet minder dan 4 perso nenauto's fataal geworden. Een onbe kend aantal wagens ramde bovendien nog de houten bebakening nabij de Wit te Stee omdat dat houtwerk over een flinke afstand totaal versplinterd werd aangetroffen. De les uit dat alles is dat de waarschuwing wel terdege se rieus kan worden genomen. Niet vermoedend dat het wegdek door een vleugje vorst spekglad zou zijn reed woensdagmorgen half zeven de electro- monteur A. Demmers (Langeweg 14) uit Middelharnis met zijn Volkswagen ke ver van huis, richting Oude Tonge. Boven op de oprit bij Nieuwe Tonge (kruising Oudelandsedijk) raakte de wa- De wagens van de heren Dammers en Schellevis uit Middelharnis, daarnaast de restanten van de lantaarn. gen In een slip, reed een lantaammast finaal af en kwam zwaar beschadigd onder aan de dijk in de sloot tot stil stand. Passanten! hadden het ongeluk zien gebeuren en! hielpen dhr. Demmers uit zijn wagen. Hij bleek een gebroken rechter sleutelbeen en een zware her senschudding te hebben opgelopen. Ter wijl de politie daar nog bezig was werd ze gewaarschuwd voor een soortgelijke slippartij bij Oude Tonge, nabij de z.g. Witte Stee. Daar was dhr. A. P. Koole, uitvoerder, wonend te Kamperland met zijn fo-nkelnieuwe Chrysler van de weg geraakt om zwaar beschadigd onder aan de dijk in een sloot tot stilstand te komen. Dhr. Koole kwam er zonder let sel af. Aan de andere kant van de dijk schoof vervolgens een Austin Mini van de dijk, bestuurd door de militair J. Goedegebuur uit Melissant. Ook dhr. Goedegebuur kwam er zonder kleer scheuren af. Toen de politie daarna in Nieuwe Tonge terug kwam bleek de verongelukte Volkswagen gezelschap te hebben gekregen, dhr. J. Schellevis, bouwkundig opzichter-tekenaar te Mid delharnis was ook door de gladheid verrast en was met de Opel Kadett van zijn vader dezelfde gang gegaan. Ook dhr. Schellevis liep geen noemenswaar dig letsel op maar de materiële schade die moest worden genoteerd is aanzien lijk. Direct na het gebeurde is met het strooien van zout begonnen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1