„Ik heb een heerlijk werk mogen doen" PFAFF Hoogste punt bereikt in bouw nieuw( Raiffeisenbanl( te Melissant Mej. M. Langbroek na 40 jaar onderwijs: met dubbel Volleybal LICHTVAL Deja-nieuws voor de stoffeerders I stof-transport Middelharnis: huishoud-naaimachine ter wereld de ICampereEi @p beerderij hoQrt h\ vrijheid v^n bedrijfsvoering" I GRAiVBSVBOFOON- OOK VOOR PLATEPi J. ZAI^DSTRA SOMIVIELSDIJE Bladz. 2 .JBILANDEN-NIEÜWS' Dinsdag 9 november Een afscheid na een lange alitieve pe riode draagt altijd iets vian weemoed in zich, zoals dat ook het geval was bij het afscheid van mej. M. Langbroelt, j.l. vrijdagavond in de aula van de Chr. MAVO-school, maar gelukkig hebben de hartelijkheid en de dankbaarlieid deze avond verre gepraevaleerd. In de veertig jaar die juffrouw Langbroek voor de klas heeft gestaan heeft ze zich vele vriienden gemaakt van wie de besten vrijdagavond aanwezig waren om haar de betekenisvolle stap naar een nieuwe levensperiode te helpen nemen. Ze de den dat primair door hun aanwezigheid maar ook met goede woorden en prach tige cadeaux, dat allemaal mogelijk ge maakt door het Bestuur van de Groen van Prinstererschool en een stel aktieve dames die samen het Comité van voor bereiding vormden. Het is op medisch advies dat juffr. Langbroek, eerder dan ze zelf had gewild „met pensioen" gaat maar dat neemt niet weg dat ze royaal veertig jaren als onderwijzeres bij het chris telijk basisonderwijs haar taak ei) roeping heeft verstaan en dat bleek door velen hoog gewaardeerd. Allereerst gaf dhr. P. Peeman dat na mens het schoolbestuur te kennen. ,,God de Heere gaf u gaven en krachten om in dit deel van Zijn wijngaard het Ohristelijk Onderwijs bezig te zijn en u hebt zich met al uw krachten ingezet om onze kinderen te helpen vormen", zag dhr. Peeman terug, wetend dat zij de kinderen vooral ook gewezen had op die Ene Naam door dewelke ook zij moeten zalig worden. „Wij zijn u daar bijzonder dankbaar voor", gaf dhr. Pee man te kennen. Hij sprak tenslotte de wens uit dat de scheidende juffrouw Langbroek in de komende periode van rust, Gods genade zal mogen ervaren en dat zij eenmaal in de eeuwige rust zal mogen ingaan. Hij bood haar de recep tie, het receptiealbum en de gemaakte foto-reportage aan. Fijn geweest. „Het is fijn geweest met juffr. Lang broek in een team samen te hebben mo gen werken", zo vertolkte dhr. M. Ede waard, hoofd van de Groen van Prin stererschool eigen en anderer gevoelens. Hij èn de collega's namens wie dhr. Edewaard ook sprak hadden juffrouw Langbroek leren kennen als iemand die wel eerlijk voor haar mening uitkwam maar die niet aan anderen trachtte op te dringen. Nooit had ze ook het „hoogste woord" w^illen voeren en terugziend kon dhr. Edewaard haar dan ook hartelijk danken voor de ondervonden vriend schap, collegialiteit en hulpvaardigheid, onveranderd ook na haar „come-back", in 1964 nadat ze 9 jaar aan de V.G.L.O. school werkzaam was geweest. „Ook toen" zo herinnerde zich dhr. Ede waard „gaf ze weer blijk van een laaiend enthousiasme en een jeugdig élan". „U hebt al uw krachten gebruikt, op gebruikt ten dienste van uw leerlingen en van de school", waardeerde haar dhr. Edewaard die haar daarvoor hartelijk dankte. „Het doet ons goed te weten dat u met uw vervroegde afscheid ver zoend bent en dat u het uit de kracht van uw geloof hebt aanvaard. „Moge u nog lang van een welverdiende rust ge nieten", hoopte dhr. Edewaard, haar mede namens de collega's een fraaie plaid aanbiedend. Geschenken. Het aanbieden van „stoffelijke blijken" kwam goed op gang toen het Comité van voorbereiding, namens de oud-leerlin- gen, aan het woord kwam. Gezeten in schoolbanken deed elk van hen zijn en haar zegje en mevr. Robijn liet dat re sulteren in de aanbieding van een prach tig gouden horloge. Dat werd al ras ge volgd door een lederen tas en een fraaie tuinstoel, allemaal geschenken die bij juffr. Langbroek een goed onthaal kre gen. Bij binnenkomst in de school was haar al een rijk boeket bloemen met or chideeën en een cot-sage aangeboden. Uit wat aan goede woorden en geluk wensen naar voren werd gebracht bleek dat juffrouw Langbroek in 1929 bij het onderwijs in Herkingen kwam. In mei 1931 verbond ze zich aan de Groen van Prinstererschool die ze pas in 1955 ver liet voor een overstap je (in hetzelfde schoolgebouw) naar de V.G.L.O. om in 1964 weer op haar schreden terug te keren. Meerdere sprekers. Dat juffrouw Langbroek haar werk met veel ambitie heeft gedaan was weth. J. H. Koppelaar uit eigen waar neming bekend omdat hij in mei 1932 haar klas was binnengestapt. Ook uit de latere periode wist dhr. Koppelaar, sprekend over de signatuur van de school, dat juffr. Langbroek die altijd centraal heeft gesteld zozeer dat hij haar het leggen van een hoeksteen toeschreef in de voorbereiding van de jeugd op hun plaats in de maatschappij. Ook in zijn kwaliteit van voorz. van de I.e.v.a.o. bracht dhr. Koppelaar mej. Langbroek zijn oprechte dank hopend, dat zij na haar aardse leven als een getrouwe dienstknecht in de eeuwige heerlijkheid zal mogen ingaan. Ook de heren R. Rijksen te Zeist en C. P. Kijkuit uit Gouda spraken als oud collega's juffr. Langbroek harte lijk toe en met name dhr. Kijkuit stond de moeilijke beginperiode van de school nog helder voor de geest. „Het was een intens diepe strijd met mensen met wie je zondags naar de kerk liep maar die hun kinderen niet aan je toevertrouw den omdat ze andere maatstaven aan legden", herinnerde zich dhr. Kijkuit, nu temeer gelukkig met de groei van de school, ondanks de opnieuw heersende stormen. „Nu je wordt afgelost gaat het stil worden", zo richtte dhr. Kijkuit zich tot juffr. Langbroek; „ik hoop dat het zo stil mag worden dat je de troostende stem van God zal horen en dat je Zijn rijke beloften zal mogen ervaren". Innig dankbaar en verwonderd over het blijk dat het door hem op school gegeven Bijbels onderwijs aan een jong hart werd gezegend voegde dhr. Kijkuit juf frouw Langbroek toe: „Roem Hem om dat hij ook jouw wilde gebruiken". „Ge zegende dagen en een rijke levensavond toegewenst; het zal heerlijk zijn als wij elkaar Boven in de volmaaktheid zullen mogen aanschouwen". Herinneringen. Dhr. B. Vroegindeweij is blijkens de herinneringen die hij ten beste gaf be slist niet de allerbraafste geweest maar ook hij had aan juffr. Langbroek de beste herinneringen, kennelijk omdat ze een zwak had voor ondeugende kerel tjes. „Juffr. Langbroek stopte onze kou sen wat ons thuis een pak voor de broek bespaarde", prees haar dhr. Vroeginde weij. „Soli Deo Gloria" voor het vele prachtige werk dat u voor zovelen van ons hebt gedaan; moge Zijn zegen rij kelijk uw deel zijn", besloot dhr. Vroeg indeweij .i Tenslotte sprak nog juffr. van Noort van de L.E.A.V.O. school een afscheids woord onder aanbieding van een boe- kenbon. Dankwoord. Welbespraakt als ze is heeft mej. Langbroek een breedvoerig maar amu sant dankwoord gesproken v/aarin zij over een bijzonder goed geheugen bleek te beschikken. O.m. besteedde ze aan dacht aan de gevoerde strijd de chris telijke school ingang te doen vinden, een strijd die tenslotte met de overwinning werd bekroond. Voorts greep zij terug op de barre oorlogsjaren en van recen ter datum haar overstap naar de V.G. L.O. wat haar zo bekende ze eerlijk tranen heeft gekost toen ze haar kin dertjes moest missen. „Ik heb een heer lijk werk mogen doen. Het is daarbij al tijd mijn lust geweest uit de Bijbel te vertellen en het zal mijn grootste vreug de zijn te mogen bemerken dat iets daarvan beklijfd is.i „Houdt het bij het Woord van God dat een toevlucht, een troost en een sterkte is", riep ze ieder op. „Hem de ere Die mij in staat stelde het werk op school met Zijn Geest te doorweven. „Moge de Groen, „mijn Groen" tot in lengte van jaren onze jeugd ten zegen zijn", zo besloot mej. Langbroek. Tot slot van de avond werd haar, staande, Ps. 121 4 toegezongen: „De Heer zal u steeds gadeslaan". Er hangen nog maar weinig blad'ren aan de bomen, We kunnen nu de open lucht 'weer zien. Kwam daarom laatst die harde wind misschien. Opdat het bladgordijn zou worden weggenomen? De 'bomen hebben nu een kleurig bladerdak. Als najaarszon haar schoonheid gaat ontladen Dan valt er licht op alle wandelpaden, Alsof men gouden luchters overal ontstak. Door 't open bladerdak kan 't zonlicht binnenstralen. Het bronzen pad wordt dan een gouden straat. Waarover men met lichte voeten gaat. Nu alles van Gods grootheid wU verhalen. Wie in dit licht het najaarsschoon geniet Kan blij van hart van Scheppers goedheid zingen, Omdat hij door 't gordijn van veel belemmeringen. Toch altijd weer Gods open hemel ziet. LANERTA. 0^!X'ïsJX^S3siSi3^2^0X3V>..^^.3^23^2^iS2s3^^^ MIDDELBURG Zeeuwse Zendingsdag Op D.V. 13 november zal te Middel burg in de kerk der Gereformeerde Ge meente aan de Segeerstraat de Zeeuw se Zendingsdag der Gereformeerde Ge meenten worden gehouden. Op de mid dagvergadering die om 15.30 uur be gint zullen spreken ds. H. Rijksen uit Zoetermeer, ds. A. Vergunst uit Rot terdam en ds. C. Hegeman uit Tholen. Op de avondvergadering zullen spreken ds. J. C. Weststrate te Meliskerke en dhr. C. P. Huissen' te Middelburg waar na de bijeenkomst door ds. G. A. Zij- derveld zal worden gesloten. THOLEN Burg. Stand. Geboren: Boudewijn, zoon van P. Hoogedeure en M. J. ICie- vit. Erwin, zoon van L. C. Oostdijk en C. D. Aamoudse. Overleden: Maatje Bout, 77 jaar, echt genote van C. V. d. Heuvel. Dina Hen- drika Vroegop, 70 jaar, weduwe van J. M. Verkamman. Erwin, 13 dagen, zoon van L. C. Oostdijk en C. D. Aarnoudse. Collecte. De te Tholen gehouden col lecte voor de geestelijk gehandicapten heeft 610,opgebracht. SCHERPENISSE Opbrengst verkoping. De door de Vrouwenvereniging van de Geref. Ge meente, Waakt en Bidt, gehouden ver koping van eigen gemaakte «goederen heeft 2050 opgebracht. POORTVLIET Collecte. De te Poortvliet gehouden Zeeuwse collecte heeft 473 opge bracht. OUD VOSSEMEER V/ijksuster. In verband met het ver trek van zr. Bruinessen zal zr. Krijger uit Poortvliet tijdelijk het wijkwerk in Oud Vossemeer waarnemen. BERGEN OP ZOOM Christen Vrouwenbond. De Christen Vrouwenbond, afd. Bergen op Zoom, houdt woen'sdaig 17 nov. in de zaal van de Geref. Kerk aan de Drabbestraat haar jaarfeest. Tijdens de meubelbeurs die dezer da gen in Utrecht wordt gehouden zal wor den aangetoond, dat in de collectie voor het komende seizoen een duideliike trend in poolweefsels merkbaar is. Be halve de Cordsoorten, waarin enkele nieuwe variaties worden gebracht als aanvulling op de nog steeds sterk in de belangstelling staande kwaliteiten, zijn er nu een aantal bijgekomen, die duidelijk laten zien, dat de vraag over het algemeen uitgaat naar een matter en ook enigszins ruiger pooldek. Trou wens, de kwaliteiten „Birma", „Helgo land" en „Cordoba" hebben hun ver koopkracht al bewezen. Opvallend is verder het grote succes van linnen velours, uitgevoerd in an tique, een hoo'gpolige kwaliteit en bo vendien in een fraai streepdessin. Van de hoogpolige wollen velours noemen wij de wolteddy", terwijl er in pool- weefsels ten'slotte nog 2 jacquard kv,ra- liteiten zijn,' die alle aandacht verdie nen. („Bergamo" en ,,Bayonne"). De volgende stap is chenille, met welk 'garen een zodanig effect bereikt kan worden, dat de stof een warme glans krij'gt. Chenille kwaliteiten zijn mede daardoor een snel opkomende voi-m tussen velours on platweefcel. Een van de mooiste jacquardsoorten is wel de „Gravina", hoewel ook de „Bon'galen" in uni het vermelden waard is. Wat de nieuwe, veelal wollen, plat- weefsels betreft, ook hierin Is (met in- graatdessins) een groot assortiment bij eengebracht, waarbij tevens enikele zeer geslaagde soorten zitten in de meest populaire prijsklasse. Er zijn p'latweef- sels in vlas, v/ol en frbranne, zowel in fijn als grof. Uiteraard moet men deze stoffen eerst gezien hebben om ze goed te ktmnen beoordelen; wij volstaan daaro^m met het noemen van slechts enkele namen, zoals de „Eufraat", „Bornholm", „Frisia", „Helsimki", „Chi li" en „Carelie". Tot slot mogen wij de aandacht vra gen voor de zeer zware wollen jacquard weefsels „Camusa" en „Bourbon", die zich enderscheiden door hun bijzonder mooie dessinering en kleurstellinig. De Deja-leerdoekcollectie is eveneens uitgebreid met het resultaat van de nieuwste ontwikkelingen op dit gebied. Zo wordt de skai L Lancia thans ge bracht in verschillende uitvoeringen, waarvan wij allereerst de skai L Lan- cina-U presenteren. Deze werd, in fraaie helle tinten, speciaal ontwikkeld voor het moderne, progressieve meubel en kan geleverd worden in 7 kleuren. De skai L Lancina-V daarentegen heeft een heel ander aanzien. Dit is wel het aller nieuwste O'P het gebied van meubel- bekleding: het is een veloursachtige kwaliteit met ve'le positieve e'igenschap- pen. Zo> is de skai L Lancina-V o.a. lucht- en waterdampdoorlatend, alcohol bestendig en bestand tegen voohtinwer- king. Het materiaal is geheel uitgetest ^n laat zich gemakkelijk verwerken op meubelen in een' elegante vorm'geving. Overigens zijn de toepassingsmogelijk heden legio en 'bovendien ibezit skai L Lancina-V een interessant kleurenscala. Het skaiprogranxma in zijn totaliteit omvat, zoals bekend, vele kwaliteiten, 'dessins en kleuren. Niet alle zijn ech ter geschikt voor rneubelbekleding; op de Meubelbeurs zullen evenwel de door Deja gecollectioneerde kwaliteiten, waar van wij ook de alleenverkoop hebben voor Nederland, naar voren' worden gebracht, opdat toch een goede indruk kan worden verkregen van de vele mo gelijkheden. Wij zullen er nog één noe men: de skai „Nevada", een geschuim de kwaliteit op tricotbasis, voorzien van een fijne perforatie w^aardoor het arti kel oo'k ventilerend is. Daarnaast heeft Deja een groot pak ket andere, zeer goede leerdoeken, waaruit gemakkelijk keus kan worden gemaakt. Een bezoek aan stand 4052 (midden in de Bemardhal) ds dan ook Eilleszins de moeite waard! NAAIMACHINEHUIS BERGEN OP ZOOM Korte - Meestraat 17 Tel. (01640) 3 58 78 BON: Voor gratis folders zenden aan Pfaff Antwoordnummer 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats: LAND- EN TUINBOUW De moeilijkheden die de liefliebber ondervond bij het aanschaffen van ver se grond voor het op'potten van kamer planten, zijn thans van de baan. Tot nu toe werd potgrond verhandeld in zakken van vele kilo-'s en het was niet zo prettig om deze zware zakken te moeten sjouwen. Thans is dit probleem door een ge heel nieuwe vinding volledig opgelost, want er is nu plantenaarde te verkrij gen als sterk &a,m.engeperste blokjes, waaruit het water is verwijderd. Deze instant plantenaarde van de PO'konfabriek, is van hoogwaardige kwa liteit en bevat naast een hoog gehalte aan organische stof, ook alle noodzake lijke sporen'elementen. Het is dus wel iets geheel nieuws op 'het 'gebied van plantenverzorging. In plaats van 'de zeer zware potgrond, stopt men nu een klein vierkant blokje in de boodschap'pentas. Opgelost in waiter krijgt men in een mum van tijd IV2 liter verse planten aarde, welke kan worden gebruikt voor kamerplanten, bloeimboUen, bloembak ken -enz. Handig die 'blokjes, die onibeperkt houdbaar zijn en waarmede op elk mo ment verse plantenaarde in een wip 'kan worden: gemaakt. Ze zijn verkrij'gbaar bij elke goede bloemen- of zaadhandel. MELISSANT Verkiezing. Op de woensdag j.l. ge houden ledenvergadering der Ned. Herv. Kerk is in de vakature P. A. Leydens, waarvoor als dubbeltal was gesteld L. Kats en A. Keizer, eerstgenoemde ge kozen, terwijl in de vakature C. Noor dijk, uit 'het gestelde dubbeltal G. Jop- pe en J. J. Koppenaal, eveneens eerst genoemde werd gekozen^ Heren: Intermezzo a - Pendrecht a De Intermezzo-juniren revancheerd zich zaterdag op een geweldige xnw voor het ma-gere gelijke spel tegen An!' l'O. In een goede en boeiende wedsS werd het sterke Pendrecht uit Roü?," dam met 3-1 verslagen. Zeer geconcentreerd en met veel i zet begon Intermezzo aan de ie Pendrecht bood echter zoveel i^} stand, dat na een kwartier spelen dn' de lange rallyes de stand nog niet h ger was dan 5-3 voor Intermezzo, La'i zaam maar zeker liep Intermezzo daar' na uit naar een 15-7 setzege. Pendre-'i had weinig kijk op de verrasserj smashes, die AJidré Driesse vr.:iaf midvoorplaats nogal eens losliel. In de 2e set verslapte Intermezj, enigszins, waardoor Pendrecht een vo'>» sprong kon nemen, die het niet mZ uit handen gaf. Het werd in deze sei 15-9 voor Pendrecht. Intermezzo speelde in de volgen'', twee sets weer zo zelfverzelrerd" fa Pendrecht weini'g kansen meer ijre., om nog verder succes te behalen, Vii 15-7 en 15-5 wonnen de Intermezzo, junioren deze ontmoeting met 3-1. Dames: Interrhezzo 4 - Delta Spon 1 j.j Na het verdienstelijke gelijke spel van Intermezzo 4 tegen Delta Sport twp weken geleden in Zierikzee v^^erd zatet' dag j.l. een spannende return verwaclii in de sporthal. Delta Sport 1 bleek ecii. ter lang niet meer zo sterk als het geweest is. Vooral technisch was Inter- mezzo stukken beter. Ook het team. verband was stukken beter, dan dat van Delta Sport, waar in het achterveld nogal eens misverstanden ontstonden. Intermezzo 4 had daardoor verrassenj wein'ig moeite om met de achterstanden 15-6, 15-10 en 15-9 met 3-0 te winnen, Overigen uitslagen van zaterdag: Dames: Intermezzo - Set Up 3-0 Intermezzo 5 - Zuidland 0-3 Intermezzo a - VoUey '68 3-0 Heren: ZVC 2 - Intermezzo 1 0-3 In agrarisch gebied moet het kam peren O'P 'de b'oerderij tot de vrijheden van bedrijfsvoering gerekend v?orden, die ook in ons land, zonder echter mi lieu en landschap geweld aan te doen, toelaatbaar horen te zijn. Dit is de mening van het dagelijks bestuur van 'de ZLM Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Bra- toant. Er moeten twee caravans op een agrarisch bedrijf kunnen staan zon der dat er speciale voorzieningen zijn; en wanneer er vijf a zes cara vans staan is een toilet- en 'wasgele- 'genheid, en een goede se'ptietank of igierkelder voldoende, aldus de maat schappij. In geen van beide gevallen vindt zij daarvoor een speciale ver- 'gunning nodig. In een provinciale kampeerverordening zouden deze zaken geregeld kunnen worden. ♦«^«^««««#^««««^4>^^«««*«*« In de bouw van de nieuwe Raiffeisen- bank aan de Beatrixlaan te Melissant is j.l. vrijdagmiddag het hoogste punt bereikt en dat was het sein om als sym bolische handeling de driekleur in top te hijsen. Dat gebeurde door de voorzitter van het Bankbestuur, dhr. A. W. van Kempen nadat architect A. Koole in het kort de stand van zaken had gereleveerd en, het ijzer smedend terwijl het heet was, het personeel van de aannemers- combinatie de Blok en Tieleman had op geroepen aUe zeUen bij te zetten om de zaak zo snel mogelqk glasdicht te krij gen. Architect Koole zag daar'in terug op de stagnatie die is opgetreden, voorname lijk omdat de kozijnen te laat geleverd werden waarmee de bouwtijd met ette lijke maanden vertraagd is. Normaliter had de Bank rond deze tijd gereed moe ten zijn, vandaar het verzoek van dhr. Koole alle mogelijke spoed te betrach ten. Afwachten. Daarom ook namen de heer van Kem-, pen en dhr. C. Sieling, voorz. van de Raad van Toezicht nog even een afwachtende houding aan en bleef het steken van de loftrompet nog achterwe ge. „We houden ons kruit nog wat drooggaf dhr. van Kempen te kennen. Niettemin had hij voor elke werlmemer die heeft meegebouwd een enveloppe met irihoud meegebracht en dat was een duidelijk blijk dat de goede verhoudingen er niet onder hebben ge leden. In een van de zalen van „Melis- hof" waar later het traditionele ..paU" netoier" werd genuttigd was men het er al gauw over eens dat de vertraging^" kwalijk nog niet is., Dhr. P. L. A. Tiele man, aannemer en zelf lid van de B.as» van Toezicht kon verzekeren dat de ko zijnen waarop het lang wachten was van superieure kwaliteit zijn en weer een ander voerde aan dat het de Bank on gunstig uit zou komen om in de dru» decembermaand te moeten verhuizen. daarom heerste er pais en vree tussen aannemer en opdrachtgever en name beiden zich stellig voor de Bank over a 4 maanden in gebruik te nemen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 2