Raad Middelharnis ziet geen perspectieven voor bewoners woonwagenlcamp Steunt het UNICEF kinderfonds Gewonden en enorme ravage bij botsing op Rijicsweg Haringvlietbrug Rfsciielilds.ll.Omnierini van de led. Herv. Gem. Vezorgingsfiat „Dirksland" nadert voltooiiog Dinsdag 9 november 1971 No. 4036 CHR. STEEEKBIxAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week dinsdag- en vrijdagavond ö*a De raad van Middelharnis is in haar vergadering van j.l. vrijdagavond helemaal accoord gegaan met het voorstel van burgemeester en wethou ders aan G.S. vrijstelling te vragen van de verplichting een woonwagen centrum in stand te houden. B. en w. argumenteerden hmi voorstel dat met de huidige voorzieningen niet kan worden voldaan aan de bevorde- m" van het maatschappelijk welzijn van de woonwagenbevolking. De kinderen van het kamp zouden verstoken blijven van onderwijs en er kan ook te weinig voor hen gedaan worden aan doelgerichte activiteiten. De recente mededeling dat de Minister het in stand houden van kleinere woonvi^agenkampen wel zeer mogelijk acht weerhield de raad er niet van het verzoek doorgang te doen vinden, ook al verwachtte de voorz. burgemeester Joh. van Es dat de uitslag negatief zal zijn. Aankoop percelen Verkoop grond Bijstand woonwagen bewoners Verschrikkelijk! Aankoop pandje Subsidieverdubbeling Bij botsing twee wagens totali-ioss iet ¥oikswagei -o- Raad Oostfiakkee vergadert a.s. maandag BiJHsei nu in i43i talen uws POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel, (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. i nianier liaiions- Jfcunnen frsierker van 2 i 2iin fnofoon l'teraard 'gebruik -Tl. Slaande e aan u Dat kon dhr. L. J. Kievit (PvdA) overigens maar matig in de voorzitter waarderen: „het spijt me dat ik liierom- trent defaitistisdie geluiden iioor, we moeten liier volledig achter staan in het besef dat het in het belang van deze mensen is," probeerde hij de voorzitter wat optimistischer te stemmen. „Het handhaven van kleinere kampen is vol ledig in strijd met het streven de woon wagenbewoners te laten integreren, de jeugd daarvan zal zich opnieuw niet aan de maatschappij aan kunnen pas sen," zo zette dhr. Kievit zijn stand punt kracht bij. „Onbegrijpelijk dat de regertog niet ingrijpt", verbaasde zich dhr. P. Grin- wis (SGP), gewone woningen moeten aan allerlei eisen voldoen en die men sen wonen maar in allerhande wagens als vee onder elkaar Spijtig moest de voorz.' niettemin vaststellen dat 'bij C.R.M. de tenden's naar kleinere kampen weer aanwezig is, echter zal de heersende problematiek m;b.t. het kamp te Middelharnis aan G.S. worden voorgelegd. Besloten werd van de Geimeentelijke Instelling voor iVIaatschappelij ice Zorg te Sommelsdijk een tweetal percelen grond aan te kopen, resp, 7800 en 17970 m2 groot voor de prijs van 2,per m2 t.b.v. de uitvoering van (het plan „Sommelsdijk-Zuid I". Eeri van de per celen is verhuurd ais tuingrond en dat deed bij de heren Grinwis (SGP) en Arensman (AR) de vraag rijzen of er voor de liefhebbers vervangende tuin grond aanwezig is. „Zoek ernstig naar een andere oplossing voor deze mensen," raadden deze heren het college. Voorshands wilde de vcorz. daar nog zo zwaar niet aan tillen; de tuintjes behoeven nog niet te 'worden opgeheven en de belangstelling voor volkstuintjes ondergaat eeri duidelijke vermindering. De verhuur loopt van jaar tot jaar en kan elk jaar worden opgezegd. Met enkel de stem van diir. Kievit (PvdA) tegen werd besloten aan dhr. P. J. Blankers te IMiddelharnis een per ceel grond te verkopen, groot plm. 1300 m2, gelegen langs de Langeweg te Som melsdijk in het bestemmingsplan „Som- melsdijk-Zuid I", voor de prijs van 47,50 per m2. Die kostprijsberekening kon volgens dhr. Kievit niet helemaal reëel zijn waarop hij zijn „tegen" dan ook baseer de; „die prijs lijkt me bijzonder laag,..", gaf dhr. Kievit te kermen. „Dhr. Kievit is kennelijk allergisch voor deze gronden," constateerde de voorzitter in zijn beantwoording; „het 'bestemmingsplan is nog niet goedge keurd maar daar kunnen we ook niet op blijven wachten. De kostprijs is wel gecalculeerd en de manier waarop dat is gebeurd geeft ons de stellige indruk dat we er goed en royaal uit komer^", ver klaarde de voorzitter. „Ik kan er mijn stem niet aan geven," hield dhr. Kievit aan zijn standpunt vast"; het wordt een luxe particuliere bouw in de plaats waarvan 8 woningen zouden kunnen staan; die grond zou ook al daarom minstens 72000,moe ten kosten", 'beredeneerde dhr. Kievit. De voorz. evenwel verklaarde de open heid bij de entree van de gemeente bij zonder op prijs te stellen waarom hij op de daar te verkopen grond liever een bungalow dan een aantal woningen' gebouwd zag. De vcorz. gaf neg wel te kennen dat dhr. Blankers liever wat minder grond had willen hebben maar door eerdergenoemde reden kon daar geen gevolg aan worden gegeven. Dhr. Kievit bleef tegen. Bij de ingekomen stukken vroeg dhr. ti'ggelman (PvdA) of het Rijk de ter secretarie verstrekte bijstand aan woon wagenbewoners inderdaad zoals toe gezegd voor lOOVo zal vergoeden Waarop de voorz. geen concreet ant woord kon geven. De volledige terug- Ostaling is wel door het Rijk toegezegd ï^aar het kan niet voor lOO'/o zeker ge zegd worden dat het Rijk alles accep teert van wat gemeentewege is ver strekt. „Het Rijk beeft wel eens meer Voor verrassingen gezorgd maar we gaan -yvel van een volledige terugbeta- tog uitgaf de voorz. te kennen. Enpassant gaf de voorz. een kijkje in de bezigheden van de aldeling Sociale Zaken; „zij werlien aan een vervelende zaak, liet is zo'n verschrikkelijke aan gelegenheid dat hun gezondheid erbij betrokken is", verzekerde de voorz. erop wijzend dat de ambtenaren bij het ver strekken van steun aan de woonwiagen- bewoners veelal door een politieman en weth. van Eek worden gecoacht om een en ander in goede banen te kunnen houden. Van de eigenaresse mevr. wed. Taaie de Gans werd aangekocht het sanerlngs- 'Pandje Oostdijk 6 te Sommelsdijk. Des gevraagd zei de voorz. te verwachten dat 'het pandje nog niet direct gesloopt zal worden oimdat daarbij de zijgevel van het naastgelegen pand vrij zou ko men en een dure voorzieninig zou ver gen. Van de zijde van de Stichting Kraam- centrum was een verzoek ontvangen het subisidebedrag per inwoner dat tot dusver 0,10 bedroeg tot 0,25 te ver hogen i.v.m. de tekorten ■waarmee de Stichting bij laaar werkzaamheden kampt. Ook werd verzocht het daarna nog resterende tekort per verzorgings- dag over de gemeenten over te mogen slaan maar b. en w. hadden op dat laat ste afwijzend beschikt omdat daarmee de verant'woordelijkheid voor de finan ciële uitkomsten van het stichtingsbe- tieer voor het grootste deel naar de ge meenten zou worden verlegd. OOSTERLAND Er was grote belangstelling zondag morgen 7 november toen in de grote zaal van de Sporthal alhier aan de van den Abeelestraat ds. H. Ommering af scheid nam van de Herv. Gemeente die hij 4 jaar heeft gediend. Op verzoek van de scheidende predikant bad deze dienst een sober karakter. Geen predikanten uit naburige gemeenten' waren aanwe zig, wel enkele kerkeraadsleden uit na burige gemeenten, terwijl ook burge meester de Kam van Duiveland met vrouw en dochter aanwezig waren en de oud-burgemeester de heer van Eeten. De tekstwoorden voor deze laatste dienst waren uit Koloss. 3 15, deze woorden: ,,En de vrede van Christus, tot welken gij immers in één lichaam geroepen zijt, reigere in uwe harten, en weest dank baar". „Vier jaar", aldus begon de predikant, ,,heb ik getracht u het Woord van God te brengen." We hebben voortdurend geestelijk voedsel nodig. God is het be gin en' ook het einde. Verder belichtte de predikant de fig^iur van de aarts vader Jacob en zijn uiteindelijke wor steling met God. Hij vreesde eerst de men (zijn broeder Ezau die hem met een groot leger tegemoet trad) doch God is hem te machtig geworden en het einde was een El Bethel. We moeten evenals Jacob met de zijnen reisvaar- dig gemaakt worden. De kerk is mo menteel in heftige beroering en velen verlaten haar. iVIaar blijft in Gods Huis, gemeente, ook als ik weg ben, zo riep de predikant de gemeente toe. Blijf daar waar Christus is. God laat u niet los. In Zijn Huis heeft God Zijn ten'ten opgeslagen, doe de afgoden van u. Blijft igetroiiw en doet wat God van u vraagt, zo eindigde ds. O'mmering zijn laatste predikantie. Gezongen werd hierna Gez. 135 2 en 2, het bekende: „Dankt, dankt nu allen God". Hierna volgde dankgebed en na het zingen van Gez. 173 6 volgde de zegenbede. Ouder ling br. H. A. van der Werf sprak na mens de kerkeraad en de colleges en de gemeente dankwoorden tot de schei dende predikant. Vooral dankte hij het gemeentebestuur van Duiveland voor het afstaan van de grote zaal van de sporthal om deze dien'st in te kunnen houden. Wijzende op de vierjarige amibts'bediening van de leraar memoreer de br. van der Werf dat er veel up en dows waren geweest zowel in het amb telijke leven als in het gezinsleven van dende predikantj De Woordverkondiging stond steeds OUDDORP Twee bijna fonkelnieuw^e riante per- sonen'wagens zijn zondagmiddaig bij een botsing op de kruising Oostdijkseweg- Hofdijksweg dermate ernstig bescha digd dat ze v/aarschijnlijk totall-loss zullen zijn. De op de voorrangsweg rij dende Ford Taunus GXL 2000, bestuurd door de zeevisser Adam Tanis van Goe- ree Havenhoofd werd op het kruisings- vlak aangereden door aannemer A. Be- zuijen' die een 3 weken oude Volvo be reed, welke v/agen niet all-risk verze kerd was. Weliswaar w^as de materiële schade groot maar met de persoonlijke onigelukken liep het goed af; enkel de verloofde van d'nr. Tanis, mej. Ina Ba- ikelaar liep een lichte verwonding op. MIDDELHARNIS De 19-jarige M. J. K. uit Nieuwe Ton- ge die vrijdagavond de VW kever van zijn vader mocht gebruiken is in de Hobbemastraat te IWiddelhamis met de wagen in een slip geraakt en vervol- igens, na een boom te hebben geknakt, 'gekanteld. De bestuurder en zijn vriend J. de J. kwamen ongedeerd tevoorschijn maar de wagen was zwaar gehaven'd. Volgens de bestuurder raakte hij in een slip nadat hij door een tegenligger ver blind werd. UNICEF is het kinderfonds van de Ver. Naties en betekent HULP en HOOP voor alle kinderen ter wereld. Hulp bij ziekte, ondervoeding, verwaarlozing en scholing. Het geeft hoop op een geluk kige toekomst. Uit de verklaring van de Rechten van het kind: „De mensheid is aan het kind het beste wat zij geven kan verschul digd". Een belangrijke bron van inkomsten zijn n.l. de UNICEF wenskaarten en agenda's.! WENSKAARTEN: 6,— per doosje van 10 dubbele kaarten en enveloppen, te gebruiken voor Kerst- en Nieuwjaars groeten, maar ook als geluk-wenskaar- ten. AGENDA'S: 9,— per stuk, waarin een rijke verzameling reproducties in kleuren, die na gebruik als KUNST BOEK bewaard kan worden door de agendabladen te verwijderen. Per dag is veel schrijfruimte door de grote af meting. Handig op het bureau of bij de telefoon. Een bijzonder geschenk. Nieuw zijn dit jaar de z.g. BIINI- KAARTJES: 7,50 per doosje met 25 kaartjes en enveloppen in 5 verschillen de ontwerpen. Handig en charmant bij een cadootje, bos bloemen, als uitnodi ging of menukaart je te gebruiken. U koopt behalve deze mooie kaarten en agenda's een stukje geluk voor een paar van die 800 miljoen kinderen in onze wereld, die zoveel te kort komen. In het UNICEF-COMITé Goeree- Overflakkee hebben de volgende perso nen zitting: Voorzitter: Burgemeester W. M. v. d. Harst, Oudedijk 1, Ooltgensplaat, tel. (01873) 433. Vice-Voorzitter: Burgemeester Joh. van Es, Stationsweg 9, IVliddelharnis, tel. (01870) 2492. Secretaresse en Voorlichting: iVIevn G. Gravendeel-Flach, Korteweegje 9, Nieuwe Tonge, tel. (01875) 304. Penningmeester: Dhr. J. J. Eenhoorn, Voorstraat 33, Middelharnis, tel. (01870) 2961. Leden: Dhr. J. A. Barendse, Doetin- chemsestraat 30, Middelharnis, tel. (01870) 2831; Mevr. M. Breen-Meijer, Haven 14, Goedereede, tel. (01879) 384; Mej. A. Flinterman, Beatrixweg 9, Ouddorp, tel. (01878) 667; Mevr. M. Geluk, Polder Klinkerland 1, Her kingen, tel,, (01876) 202; Mevr. C. M. V. Loon-Dirkx, Oost Moerpolder 1, Stad aan 't Haringvliet, tel. (01871) 241; Mevr. Soldaat-PoortvUet, Burg. Zaaijerlaan 69, Dirksland, tel. (01877) 1542; Mevr. Wijnhof, Dabbestraat 29, Oude Tonge, tel. (01874) 598. centraal en u zocht met ons de echte Waarheid te zoeken. Dit was een hoogte punt, doch er waren ook dieptepunten. Namens de gemeente en de verschillen de colleges danken we u hartelijk voor alles wat u tijdens uw vierjarige dienst- periode voor onze gemeente hebt gedaan. We hopen dan ook allen dat u in uw eerste gemeente Oosterland veel hebt geleerd. Ook mevr. Ommering-Korpel werd oprecht dank gebracht voor alles wat ook zij tijdens de vier jaar onder ons, heeft mogen verrichten. „U was de laatste tijd wel uitgeschakeld toen de kleine Mirjam moest geboren worden", aldus dhr. van der Werf die tenslotte de wens uitsprak dat het dominee en zijn gezin in zijn nieuwe standplaats Glaner- brug in alles goed mag gaan onder Gods onmisbaren zegen. Staande werd Ds. en mevr. Ommering toegezongen: Gez.i 130 1, 12 en 13. Ds. Ommering sprak ten slotte een dankwoord voor de vriende lijke woorden. Eén levensgevaarlijk gewonde, vier minder ernstig gewonden en een grote materiële schade waren het gevolg van een inhaalmanoeuvre van een inwoner van het Branbantse St. Willebrord, zondagavond om kwart voor zes op de Pajksweg vanaf de Schaapsweg naar de Volkerakdam. De Ford Cortina die door hem werd bestuurd maakte zich daar los uit de file om de-voorrijdende wa gens te passeren juist op het moment dat uit tegengestelde richting een Volks wagen K 70 naderde, bestuurd door dhr. J. V. d. Linde, exploitant van café „de Tram" langs de Provinciale weg te Nieuwe Tonge. Er volgde daarop een frontale botsing van beide wagens die elk met een snelheid van plm,. 80 km. per uur reden. De bestuurder van de Cortina M. M. V. E. uit St. Willebrord liep een hersen schudding en tal van snijwonden op, zijn passagier, de 23 jarige man uit Hoeven (N.B.) bekwam ernstig oogletsel en is levensgevaarlijk gewond in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. Beide Brabanders hadden een dag langs de- kust wezen vissen. De heer van der Lin de liep een lichte hersenschudding en snijwonden op, hij keerde na in het ziekenhuis verbonden te zijn naar huis terug, zijn vrouw werd ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Het zoontje van de fam. v. d. Linde kwam er zon der noemenswaardig letsel af maar het dochtertje liep een gebroken armpje op. Aldus het trieste resultaat van een in haalmanoeuvre die inplaats van de be oogde secondenwinst opnieuw veel el lende veroorzaakte. MIDDELHARNIS Bejaardenmiddag. De N.C.V.B. afde ling Bejaardencomité van Middelharnis- Sommelsdijk nodigt alle bejaarden uit op dinsdag 16 november 1971 naar „Jeugdhaven" te komen. De bijeen komst begint om half drie. De heer Jonge jan komt ons het één en ander uitleggen over de Bijstands wet en andere sociale voorzieningen. Voor vervoer kunt u zich wenden tot mevr. Vlietland, Berkenlaan 5, Middel harnis, tel. 2847. OUDDORP Ve7-kopingen: Het perceel bou'wland dat door A. Meijer Pzn. voor 8000, is ingezet is door L. Akershoek afge- mijnd op 9000,—. Het boerderijtje van de fam. Meijer aan de Dorpsweg dat werd ingezet op 39.000,door makelaar Bakker te Rocikanje is afgemijnd op 41.000, door Adr. Kamp te Rotterdam. NIEUWE TONGE Verzilvering vak.antiezegels. In de periode van 15 tot 27 nov. 1971 kunt u vakantiezegels voor de kerstdagen inle veren. 30 dagzegels bouwbedrijf of 6 weekzegels schildersbedrijf bij do P.V. A. K. V. d. Doel, Westdijk 15a. STAD AAN 'T HARINGVLIET De collecte tijdens de dankstond voor gewas en 'arbeid in de Geref. Kerk heeft 2428,70 opgebracht. OOLTGENSPLAAT Kerkeiijke huwelijksbevestiging V/oensdag 10 nov. des nam. 3.30 uur zal in de Herv. Kerk een huwelijks- bevestiginig plaats hebben van Dirk Frans Schilperoort en Anne Areke Pie- ternella Poortvliet (Dirksland), door ds. P. Vermaat te Vlaardingen. Kerfcdien.st. Donderdag 11 nov. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds. Molenaar te Ka- pelle-Biezelin'ge. Dubbeltal. Door de kerkeraad van de Geref. Gemeente is in verband met het beroepingswerk het volgende dub beltal opgemaakt (Alph.) ds. W. Hage te Krabbendijke eri ds. Chr. v. d. Poel te Yerseke. Na de kerkdienst van don derdagavond zal een ledenvergadering ■gehouden worden, waar uit dit dubbel tal een keus moet worden gemaakt. Hernieuwing van uw schoolkennis. Evenals vorig seizoen zal de heer C. W. J. Geerts, hoofd der O.L. School, alhier, bij voldoende deelname ook in dit winterseizoen gelegenheid geven om de lagere schoolkennis te hernieuwen. Dames en heren die langer of korter tijd van school zijn en' voor de leerzame en prettige lessen interesse hebben, kunnen op donderdag 11 nov. a.s. in de O.L. School, Weespad 33 des nam. te 8 uur alle gewenste inlichtingen 'krij gen. Vorig jaar was er een flinke be langstelling voor deze leerzame en ook gezellige avonden. Vrijstelling dienstplicht. De minister van defensie heeft voorgoed -vrijstel ling van de dienstplicht verleend aan Marinus J. Troost te Ooltgensplaat we gens kostwinnerschap; Adrianus Her mans te Den Bommel en' Cornelis M. V. d. Made te Achthuizen wegens broe- derdienst; Adrianus J. Buscop te Oude Tonge wegens een bijzonder geval; Cor nelis van den Berge te Oude Tonge wegens persoorJijke onmisbaarheid; vrij stelling tot na 1 juli 1973 aan Jacobus van 'de Tonnekreek te Oude Tonge we gens een bijzonder geval. De gemeenteraad van Oostfiakkee is togen a.s. maandagavond om half acht in openbare vergadering bijeen geroe pen ter afhandeling van onderstaande agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen'. 4. Verkoop bcuwterrein aan de Woningbouwver eniging „Den Bornmel" te Den Bommel voor de bouw van 26 bejaardenwonin- igen. 5. Verhuur perceeltje grond aan de Steigerdijk te Ooltgensplaat aan de he ren L. Helleman en P. H. van de Ree te Ooltgensplaat. 6. Verhuur perceel grond aan de Kade te Den Bommel aan de Watersportvereniging „Het Bomimel- se Gors" te Den Bommel. 7. Verlenen recht van overpad aan de heer J. Kan tors te Oude Tonge over een groen strook aan de Beatrixstraat te Oude Tonge. 8. Vaststelling krediet in reke ning-courant voor het jaar 1972 met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten te 's Gravenhage. 9. Beschiikbaar- stelling krediet voor de aanschaffing van een grasmaaimachine. 10. Wijziging Uitkerings- en pensioenverordening wethouders van Oostfiakkee. 11. Uitke ring aan gemeentepersoneel in verband met nacalculatie „trend 1971". 12. Wij ziging Verordening op de heffing en invordering van begraafrechten in de gemeente Oostfiakkee. 13. Vaststelling voorbereidingsbesluiten ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van de bestemmingsplan nen: a. Weipolder Ooltgensplaat. b. Ca- pelleweg Oude Tonge. c. Langstraat, d. Recreatieigetoied Oude Tonge. 14. Onbe woonbaarverklaring van de woningen Achthuizen 114 en Galatheseweg 12a te Achthuizen. 15. Benoeming van leden in de Woonruimteadviescommissie voor 1972. 16. Voordracht voor benoeming van een Cornmissaris in de N.V. E.M.G.O. te Middelharnis ter voorzie ning in de vacature van de heer W. E. de Vin te Oude Tonge. 17. Goedkeuring 'besluit van de Stichting voor de Licha melijke Opvoeding en de Sport te Oude Tonge tot wijziging van de tarieven voor het gebruik van de sporthal te Oude Tonge. 18. Verlenen exploitatie bijdrage aan de Stichting Verenigings gebouw Den Bommel. 19. Goedkeuring van een door de Stichting tot bevorde ring van Ontwilakeling en Ontspanning te Oude Tonge aan te gane geldlening ad 1.600,voor het aanschaffen van meubilair. 20. Begrotingswijzingen. 21. Rondvraaig. 22. Sluiting. De afwerking van het flatgebouw aan de Staakweg te Dirksland vlot geheel vol'geris het schema. De oplevering door de bouwers, de I.B.B.-Kondorgroep aan het bestuur der Coöperatie zal op 3 de cember a.s. plaats hebben, waarna met de stoffering begonnen kan worden. De bewoners worden per 13 december a.s. verwacht hun meubilair over te bren gen. De eerste maaltijden zullen cen traal verstrekt worden vanaf omstreeks die datum. De directie zal gevoerd worden door het echtpaar de heer en mevrouw^ Ree- ser^Elzerman te 's Gravenhage die zich zullen vestigen in de woning Vroonweg 8, vlak naast de ingang van het terrein. „In het jaar 1970 werden bijbelge deelten gepubliceerd in acht talen waar in nog nooit enig gedeelte van de bijbel was uitgekom'en. Vijf talen konden voor het eerst beschikken over een volledig nieuw testament. En voor het eerst kon de gehele bijbel ook in vijf andere talen verschijnen. Het gevolg is dat de bijbel of gedeelten ervan nu op de markt is in 1431 talen, tegen 1413 talen in 1969. Meer dan 95 pet. van de wereldbe volking kan de bijbel nu in de eigen taal lezen. De andere vijf procent spreekt duizend taaltjes. Meestal spre ken zij echter naast hun eigen beperk te stamtaal ook nog een belangrijker taal van hun land of woongebied, waar in de bijbel wel verschenen is. Niette min wordt ijverig voortgewerkt aan dit soort pioniervertalingen. Het ziet er naar uit dat in de jaren zeventig het accent op een geheel nieu we manier van 'bij bel vertalen zal liggen. Steeds meer blijkt dat vertalingen uit het verleden geschilrf zijn voor het kerkpubliek, maar niet voor mensen buiten de christelijke gemeenschap. Daar om is besloten dat in belangrijkste ta len van de wereld in de komende ja ren naast kerkelijke vertalingen ook vertalingeri in de omgangsvormen zul len verschijnen. Deze vertalingen wor dden meestal „missionaire vertalingen" 'genoemd, omdat ze zich richten op niet-ch ris tenen. Dergelijke vertalingen zullen binnen niet al te lange tijd verschijnen in het Thai, Koreaans, Hindi en Swahili en andere talen. In de westerse talen zijn dergelijke uitgaven verschen'en in het Engels, Frans, Spaans en Duits en wordt gewerkt aan het Portgees. Begin volgend jaar wordt in het Ne derlands een Nieuv^r Testament in de omgangstaal verwacht." (Overgenomen uit Centr. Weekblad, 18-9-'71)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1