IIAriDEn tllEUWS ledrijfsadministratie Bevolking Herkingen op contact avond voorgelicht over ambitieuze jachthavenplannen „de Mosselbank" BUIJSSE iroei deviezen- m komsten ruim zeventig miljoen gulden Vrijdag 5 november 1971 No. 4035 i KOLFF - Middalharnis Verzenden kranten kost P.T.T. jaarlijks Roken is slecht voor de huid Particulier bedrijf wil voor Herkingen creëren voor i^ i^ Een particuliere onderneming (N.V. Arie de Boom, Caravan en Boot imp. te Krimpen a.d. IJssel) heeft ambitieuze plannen tot de aanleg van een jachthaven voor duizend boten op de plaats van de tegenwoordige haven van Herldngen. Dat was het grote nieuws dat biJTgemeester M. Bos van Dirksland op de maandagavond gehouden gem. contactavond aan de geïnteresseerden die deze avond bezochten mee kon delen. Be naar schatting zestig aanwezigen („verheugend veel", vond de burgemeester) hebben deze avond een veelheid van informatie gekregen over de 't¥aar- schijnlijke bouw van de jachthaven en de aspecten van de plaatselijke ruimtelijke ordening m.b.t. het saneringsplan kom HerMngen en de voor genomen uitbreidingsplannen van het dorp. Het jachthavenplan onder vond verreweg de meeste bespreking waarin zowel vóór- als tegenstem men werden gehoord. Particulier initiatief Bespreking Zwemgelegenheid Procedure Crisis Geen vermaakcetórum Opvangen iibeisrs iii het Diekhuus De heer L. V. Wallenburg erelid Uiv Modehuis Pen ondernemer heeft tot taak, de „tel bereilïbare mogelijteheden voor zijn ,pdriif tot werkelij'khexd te maken. om dat te kunnen bereiken; dient hij ^yeten wat er binnen en bmten zijn Ipfiriif omgaat en wat de toekomstmo- "klieden zijn. Dit houdt in, dat het fpiien van een bedrijf, vooral bij de h,iïdi"e schaalvergroting veel omvatten der wordt en dat aan de administratie voor een juiste bepaling van het be- (iriiisbeleid, een steeds grotere beteke nis moet worden toegekend. Het uitgangspunt mag niet meer al- „n zijn: „wat heb ik in het verleden bereikt ert hoe trek ik die lijn door"... „aar ,welke mogelijkheden bestaan er tot vergroting van het bedrijfsresul taat" Nadrukkelijk moet worden ge steld dat het daarbij niet uitsluitend oni liet omzctverloop gaat. Even belang rijk, misschien wel belangrijker, is het verloop van de kosten. Op ieder gewenst moment moet de administratie de nodige informaties kun nen verschaffen. Deze moet daarom een centrale plaats innemen, temdden van de andere beleidsinstrumenten. Helaas blijkt in de praktijk nog al te dikwijls leen onderwaardering van de admini- istratie te bestaan. Het „schrijfwerk" zoals dat dan wordt genoemd, kan niet altijd rekerien op de volle sympathie van de ondernemer. Hij is nog té gauw geneigd deze werlczaamheden te be schouwen als een karweitje, dat hij t.z.t. in een verloren half uurtje wel eens zal opknappen. Bedacht moet worden dat (Ie administratie signalen kan geven over de gang van zaken in het bedrijf, hetzij groen, hetzij rood. In het laatste geval is het voortbestaan van de onder neming er maar al te dikwijls mee ge moeid. Natuurlijk is het zó, dat al naar ge lang de aard van de onderneming, de branche en de bedrijfsomvang, andere eisen aan de administratie moeten wor den gesteld. Het is niet de bedoeling in deze korte beschouwing een volledig inzicht te ge- veri in de technische eisen, waaraan een administi-atie moet voldoen, en de daar voor beschikbare technische hulpmid delen. Er zijn voldoende mogelijkheden om daarover voorlichting te krijgen. Wij noemen alleen maar uw organisa tie, de accountant, het Economisch In stituut voor het iVIidden- en Kleinbe drijf (dat verschillende instruktieve brochures heelt uitgegeven over dit on derwerp), de Rijksconsulenten voor het Midden- en Kleinbedrijf en Toerisme eri het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf te Amsterdam. Enige belangrijke punten, waarop uw administratie U volledig moet kunnen inlichten, willen wij echter wèl aan geven. Eerst de omzet. Het verloop daarvan moet U op ieder gewenst ogenblik kun nen vaststellen. En, U moet die nauw keurig kennen, oimdat U daaruit de gegevens moet kunnen' distilleren voor uw inkeep. Hierbij gaat het niet alleen om het totale omzetverloop, doch om die van de verschillende artil^elen of artiltelgroepe.n om tot een goede samen stelling van liet assortiment te l^omen. Een doelmatige inkoop is mede bepa- ïlend voor het winstresultaat. De voor- 1 raad mag niet te groot, doch ook niet te klein zijn. „Neen"-verkopen stoot klan- j'; ten at, en 'n te grote voorraad drukt de I winst. Omzetcijfers moeten daarom aan- wijzingen geven over de gangmakers in s het assortiment en over de artikelen met een lage omzetsnelheid. De kosten vormen eveneens een zeer voor veilige verzekeringen en lage premies. Bijzonder snelle schade afwikkeling. Zeer scherpe tarieven voor autoverzekeringen en na 1 jaar schadevrij rijden reeds 20"/e korting. Financieringen. VOORSTRAAT S6 TELEFOON (01870) 2012 8\ina een eeu'w assurantie- agenten. De groei in ontvangsten van bulten- lancise deviezen is op het ogenblik gro- wi- clan de groei in uitgaven van het ""gaande toerisme (het geld dat Ne- aeria-jdei-s in het buitenland uitgeven). Dar. !-!?tekent, dat het negatieve sal do houdii OD r}. reisverkeersbalans (de ver in geld tussen binnenkomend w Uitgaand toerisme) steeds kleiner «li'ctt. In het eerste kwartaal '71 beo- ?'"f>'<^.'^^de ontvangsten uit het reisver- J^-r 329 miljoen (tegenover de uit- g.ven 429 miljoen). Vergeleken met vV~ 1 f periode in '70 toen de ont- rL"u^ miljoen bedroegen (en oe attgaven '357 miljoen) betekent dit E^n groei in ontvangsten van 51 "/o. ^e T ^^-^ tweede kwartaal '71 bedroe- 6 11 do ontvangsten uit het reisverkeer i, riiijoen (tegenover 576 miljoen aaii Uitgaven), /ergeiejjgjj met de ontvangsten uit '■^;il. f 356 miljoen (uitgaven 554 D.!"'',„ «'S" S'^oei van 27»/o. ''^i'-aetering in de uitgavenverhou- din bu; van Nederlandse valuta's in het -u-n.and ten opzichte van deviezen- der''"'"van buitenlanders in INTe- zioh"''" 1 wordt verwacht 7f>iia°^'L^" kwartaal '71 voort zeifen. (CONSU). belangrijk bedrijfs-economisch geigeven. De administratie moet ooik daarover vol ledige informatie verschaffen. En niet alleen over de totale kosten, maar over de verschillende kostensoorten en! het verloop daarvan. Bij een uitgebreid as sortiment, per artikel of artücelengroep. De financiële positie van uw bedrijf, uw „eigen" geld, de liquide middelen waarover U op een bepaald moment kunt beschikken, de stand van vorde ringen en schulden, bezittingen e.d., ook daarover mag uw administratie U niet in twijfel laten. Bij uitbreidingsplannen, bij de aan schaf van nieuwe (moderne) bedrijfs middelen, waarvoor U niet over vol doende eigen middelen beschikt kunt U een beroop doen op geld van derden. Er zal echter niemand te vinden zijn die U krediet wil geven, als uit uw ad ministratie niet duidelijk blijkt, dat uw onderneming „goed" is voor het ge vraagde bedrag. De fiscus heeft ook belangstelling voor uw administratie. Die stelt even eens zijn eisen. Denk bijv. maar aan de B.T.W. Hierover moet uw administratie op twee punten de juiste gegevens kun nen verstrekken. 1. Het totaalbedrag van de omzetten w^aarover de belasting is verschul digd; 2. Een inkcopadministratie (met be wijsstukken), waaruit de door de on dernemer betaalde B.T.W. foutloos kan worden vastgesteld. Het geeft vertrouwen als blijkt, dat uw administratie betrouwbaar en deugedlijk cijfermateriaal kan verstrekken. U heeft dan minder moeilijkiheden met de fiscus te ver-wachten. Dit zijn enige punten, waarvoor wij nog eens uw aandacht vragen. Als uw administratie niet in orde is, neem dan op de kortst mogelijke termijn maatre gelen om deze aan te passen. Tot slot nog dit. Aan het begin heb ben wij geschreven, dat het de taak van de ondernemer is, bereikbare moge lijkheden te realiseren eri dat hij daar voor kennis dient te nemen van hetgeen ér binnen en buiten zijn bedrijf gebeurt. Daarmede bedoelen wij óók te zeggen, dat zij eigen cijfermateriaal alléén, nooit volledig houvast lean geven. Zijn eigen gegevens moet hij regelmatig vergelij ken met die van andere branchegenoten: De verschillende statistiekeri van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf bieden daartoe vele mo gelijkheden. Bovendien bestaan er in verschillende branches clubs, waarvan de deelnemers aan mondelinge bedrijfs- vergelijking doen. Over dit laatste kun nen uw organisatie, het Centraal Insti tuut voor het IMidden- en Kleinbedrijf en de Rijksconsulenten voor het Mid den- eri Kleinbedrijf U volledig inlich ten^ De grootste klant van de Posterijen is de Girodienst. Volgend jaar zal de Girodienst bijna honderdvijftig miljoen gulden aan het Postbedrijf betalen als vergoeding voor lokethandelingeri die ten dienste van de Giro worden ver richt en voor het vervoer van de giro opdrachten en -afrekeningen. Dat be drag van bijna honderd vijf tig miljoen gulden is het resultaat van zorgvuldi ge kostprijscalculaties omdat uitgangs punt is dat de Girodienst de reële prijs dient te betalen. Er mag geen sprake zijn van onderlinge subsidies of der gelijke. De slechtste klant van het Postbedrijf wordt gevormd door de igroep uitgevers die dagbladen en periodieken per PTT verzenden' naar hun abomiees. Van de ruim honderd miljoen -gulden verlies waar drs. Leenman dit jaar op rekent, wordt maar liefst zeventig müjoen gul den veroorzaakt door verzending van kranten en periodieken. „In de tariefstelling voor de verzen ding van de bladen, ia sprake van een enorme achterstand. Volgend jaar gaan de tarieven yoor de dagbladen met ge- -middeld dertig procent omhoog, nadat ze sinds begin 1967 niet zijn gewijzigd. Dat lijkt een enorme sprong maar in centen betekent het dat het tarief van 2,5 cent omhoog gaat naar ruim vier. Dat inmpliceert niet dat we met die tariefsverhoging veel opschieten want zij zal wel niet genoeg zijn om de in middels weer gestegen loonkosten op te vangen. Uiteindelijk is dat tarief systeem voor kranten en periodieken echter een politieke zaak, getuige met name ook de discussies in beide Ka mers der Staten Generaal. „Overigens zijn het de drukvi/erken, maar meer nog de pakketten, die be langrijk in het verlies van de Post bij dragen", meent drs. Leenman. (Elsevier) Vrouwen die veel roken, moeten hun 'huid grondig verzorgen. Het vaatver- nauwend vergif nicotine verstoort de stofwisseling te sterk, dat een vette huid nog vetter wordt en voortijdig verslapt. Hier kan slechts een uitgebrei de cosmetische behandeling uitkomst brengen. Er moet namelijk weer vol doende bloed naar de huid gaan stro men. Overigens is het in zo'n geval eenvoudiger eri vooral goedkoper om het roken te staken; en dit zeker niet alleen voor de huid. (CONSU) Burgemeester Bos herinnerde eraan dat de gemeente een jachthavenplan had laten opstellen door de Ned. Heidemy waarin gedacht werd aan een aanleg- mogelijkheid voor zo'n achthonderd schepen. Daarbij bleef het echter een open vraag in hoeverre en zo ja wan neer er gerekend mocht worden op een subsidie van het Ministerie van C.R.M., waarvan voor de gemeente de financiële haalbaarheid afhing. Wel was het duide lijk dat een en ander nog jaren in be slag zou nemen waarom dhr. Bos zich bijzonder gelukkig toonde met het thans gepresenteerde particuliere initiatief dat haar planneh wellicht eerder kan ver wezenlijken. Het nieuwe plan wijkt to taal af van het gemeentelijke plan, ook qua, oppervlakte omdat het een gebied zal beslaan van 5 ha, bijna zo groot als het hele dorp Hét ontwerp voorziet in een aanleg- mogelijkheid voor duizend boten, een aantal drive-im woningen en als recrea tieve elementen een wandelpier met de mogelijkheid daarop winkels en een ser vice-station te creeëren, een zwembadje een strand, een grote parkeerplaats (waar nu het Spui is) en evt. de bouw van een flink aantal recreatie-woningen buitendijks. De raad zal in haar volgen de vergadering het plan in behandeling nemen maar burgemeester Bos meende al wel te kunnen voorzien dat de raad in beginsel, in meerderheid, accoord gaat zoals ze dat ook bij een vorig voorstel te kennen gaf. De contactavond bedoelde een gele genheid te zijn om in alle openheid en ongedwongenheid met elkaar (burgerij - gemeentebestuur) van gedachten te wis selen, vandaar ook de geboden gelegen heid zijn mening over dit jachthaven plan duidelijk te maken waarmee de raad wellicht bij haar besluitvorming rekening kan houden. Er werd gretig ge bruik gemaakt, allereerst door iemand die zich afvroeg hoe hoog de ligplaats- gelden zullen worden en waar de sport visser met zijn bootje moet blijven om dat hij die waarscliijnlijk hoge kosten niet zal kunnen betalen en temidden van de luxe jachten niet eens gewenst wordt. De burgemeester kon hem evenwel goeddeels geruststellen omdat in het kader van het nieuwe plan in een ha ventje voor sportvisiboten zal worden voorzien. Ook heeft de Ned. Sportvis sersfederatie plannen om tussen Melis- sant en Herkingen een haven te bouwen met een capaciteit van 1000 sportvis- boten zodat deze categorie straks ruim schoots aan zijn trekken komt. Weer een ander bleek zich zorgen te maken over de zwemgelegenheid voor „de gewone Herkenaar" wanneer het grote plan wordt gerealiseerd. Burge meester Bos meende echter dat het aan te leggen strand daartoe een unieke ge legenheid biedt wanneer het water ten minste voldoende hoog komt. Hij nam voorshands aan dat het strand voor het publiek toegankelijk zal zijn. Gevraagd naar de procedure die met het plan dient te worden gevolgd ver klaarde burg.i Bos dat het, na accoord- verklaring door de raad, aan het Pro jectbureau Grevelingenbekken zal wor den voorgelegd welk bureau Herkingen als watersportsteunpunt heeft aangewe zen. Wanneer ook dit projectbureau ac coord gaat dan behoeft het nog het fiat van Domeinen waarna het werk kan worden begonnen. „Het is denkbaar dat het over een jaar zover isver wachtte burgemeester Bos. Met de evt. vestiging van een super market en andere winkels' op de wan delpier bleken meerderen uit de aan wezigen vri-l. middenstanders niet erg gelukkig en ook het gemeentebestuur gaf daar blijk van, temeer omdat in het sa neringsplan kom Herkingen een winkel galerij gepland is, welke plaats op een te verwaarlozen afstand van de haven ligt. Ook de toekomstige exploitant is ontvankelijk gebleken voor dat argu ment. Er waren ook mensen in de zaal die een meer sombere blik op de toekomst hadden van wie dhr. C. Geluk uit Dirks land het woord voerde. „Eerder zullen we geconfronteerd worden met een vol ledige, totale economische ineenstorting dan dat deze plannen door zullen gaanvoorzag dhr. Geluk. „U re deneert maar alsof de welvaart ons nog met de paplepel wordt ingegeven zo richtte dhr. Geluk zich tot burgemees ter Bos die ondanks deze critische be nadering toch bleef vertrouwen op het initiatief van iemand die weet wat ds „markt" hem kan bieden en die duide lijk mogelijkheden ziet. Duidelijk werd door de burgemeester benadrukt dat men onderscheid dient te maken tussen een oord van vermaak en een oord van ontspanning. Waar door dhr. Kievit de mogelijke verstoring van de zondagsrust werd aangeroerd ver klaarde de burg. dat de realisering van het plan ongetwijfeld van invloed zal zijn op het dorpsleven. Echter de manier en de mate waarop dat gebeurt is nog niet meetbaar maar wel kan worden verzekerd dat het geen „pretzaakje" gaat worden.i „We kunnen onze haven en onze wegen niet afsluiten van de rest van de wereld en daarmee het risico van verstoring van de zondagsrust uitslui ten", gaf de burg. te kennen", wel kun nen we in overleg met de exploitant de zaak in goede banen trachten te leiden". „Wij bieden aldus dhr. Bos geen vermaak in de negatieve zin van het woord maar we maken gebruik van de mogelijkheden die onze omgeving in zich heeft". „We schieten als christenen zelf te kort"; constateerde dhr. R. IViitvliet, „wij zijn niet zoals we als christenen moesten zijn, Onze gemeente is daar ver vanaf, dan zouden we deze mensen opvangen en onder hen evangeliseren opdat ze ook met het Woord van God in aanraking worden gebracht Het saneringsplan. De burgemeester, gesteund door de wethouders en de raadsleden, zocht ook begrip voor de lange duur van het sa neringsplan kom Herkingen in het ka der waarvan wel een aantal huizen zijn gesloopt maar waar nog geen nieuw bouw of nog maar verbeteringen voor in de plaats zijn gekomen. Ter illustratie daarvan werd nog eens teruggegrepen op de historische uitspraak van raads lid J. C. Kalle die hij in de laatstgehou den raadsvergadering herhaalde: „het lijlrt wel of er een tank door het dorp gereden heeft!" Het saneringsplan is vergelijkbaar met het toepassen van een harttrans plantatie voor de kern van Herkingen dat in de oude situatie nauwelijks een duidelijk centrum had. De uitvoering daarvan echter is niet mogelijk zonder overheidssubsidie die inmiddels is ver kregen tot 80°/o van de verwervings kosten. Ook is nu officieus een subsidie toegezegd van 50% voor de extra grond- aanvuUingen, noodzakelijk door de dijk- situatie. De aanwezigen die nu alweer geruime tijd tegen de, na bet slopen gebleven, puinhoop aanlcijken geloofden het alle maal wel en hoopten opnieuw dat het waar zal zijn dat de verbetering van de hoek Molendijk - Peuterdijk spoedig ter hand zal worden genomen. In het tot standkomen van een winkelcentrum al- GARANTIES. Aan burgemeester Bos werden g deze avond enkele garanties ge- geven. O.m. dat hij bij de eerste de beste wandeling over het voet- g pad Kaaidijk naar de toegang tot s het Adoptieplein voorover op de neus klapt zodat hij dringend g heellcundige hulp nodig heeft. Een s andere garantie kwam van dhr. J. C. Huizer die de burgemeester uit- nodigde eens twee dagen in zijn g onpractische magazijn te komen helpen: „Gegarandeerd dat u dan s twee weken de stoel moet hou- s den..." Burgemeester Bos heeft er kennis van genomen daar zagen de meesten weinig i^erspec- tieven omdat de hoge lasten daarvan eenvoudig niet gedragen kunnen wor- denj Uitbreidingsmogelijkheden. Wel bestond er veel belangstelling voor de uitbreidingsmogelijkheden van het dorp Herkingen. Burgemeester Bos ontvouwde daartoe het ontwerp be stemmingsplan dat wordt omgeven door de Molendijk, tot aan het denkbeeldige verlengde van de Stoofweg, voorts het zgn. Paardegat en het Onderlangs en de Peuterdijk. Het plan biedt plaats aan 118 woningen. Het huidige bestemmings plan is bijna volgebouwd en er bestaat dan ook behoefte aan een nieuwe uit- breidingsmogelijkheid. De burgemeester hoopte dat er over een jaar over kan worden beschikt. De grondprijs is bere kend op 46,per ni2 (bouwrijp). Dhr. Bos kon in dit verband melding maken van een stijgende woningbehoefte en die behoefte moet aangetoond kunnen worden om de wenselijkheid van een bestemmingsplan aannemelijk te maken. Ook deze bespreking werd afgesloten met de wens dat er geen stagnatie zal optreden en dat de woningbouw voort zal kunnen gaan. Een tekening van het plan in een schaal van 1 1000. Op deze tekening is het haventje voor visboten' nog niet ingetekend, het komt geheel links met de ingang op de daar getekende punt. Ptechts daaronder op het zwart ingete kende vierkant is een waterloods van 70 X 120 mtr. gedacht. Rechts daar naast, de zware ,schuinonder elkaar ge tekende rechthoeken zijn appartemen ten met boten berging. Rechts langs de haven is de wandelpier met daarop ge projecteerde voorzieningen. Aan de buitenliant van de gebogen wandelpier komt het strand. Geheel rechts en ge heel links op de foto is plaats voor de bouw van vakantiewoningen. Op de kleine ingepaste tekening is die plaats d.m.v. zwarte blokjes aangegeven. Als opidrachtgever staat op deze kaart de N.V. Recron genoemd. MIDDELHARNIS In de maand oktober startte in het Diekhuus een ruilbeurs voor de leef tijd van 7 tot 16 jaar. De beurs telt reeds 35 leden. De contributie is 50 cent per keer waarvoor een zakje ruilma teriaal naar keuze ter beschikking wordt gesteld. Op de ruilbeurs kan van alles word-en geruild zoals lucifermerken, postze-gels eri suikerzakjes. In de maand november wordt de beurs gehouden op de 6e en de 20e van half tien tot half twaalf. BOEKBESPREKING Prekenbundel „Het heil in Christus" door ds. G. Zwarus. Tweede druk ten bate van de kerkbouw te Slik kerveer, Prijs 6,90. De eerste oplage van de prekenbun del van wijlen ds. G. Zwerus, in leven predil!:ant 'te Slikl^erveer v.h. in de Geref. Gemeente te Middelhamis was spoedig uitverkocht. Een teken dat -het „goede waar" is; goede geestelijlïe kost. Wij hebben deze bundel in ons blad reeds aanbevolen en behoeven dit niet weer opnieuw te doen. Wie deze pre-lsen nog hebben wil, bestelle spoedig, want de tweede oplage is niet zó groot als de eerste. In de in dit nummer voorkomende advertentie kunt U lezen, dat de bundel te bestellen is bij G. Vroegindeweij- Zwerus, Westdij-k 46 te Middelharnis, Tel. 01870-2637 of bij A. J. Zwerus, Oranjestraat 47 te Slilikerveer. Telef. 01804-5357. MIDDELBURG De afdeling Middelburg -van de ver eniging voor Slechthorenden hield een dezer dagen de eerste bijeenkomst in het seizoen. Op deze avond, die onder leiding stond van mevrouw Haag wer den onder ,meer dia's vertoond met beelden van Karinthië, de oostelijke provincie van Oostenrijik. De dia's vervaardigd door mej. H. A. van Visvliet gaven een goede indruk van het natuurschoon van dit deel van Oostenrijk, dat wel -het land van de tweehonderd meren" wordt ge noemd. Mej. Van Visvliet was deelneemster voor deze activiteiten onlangs door de heer L. van Wallenburg voor de ver eniging georganiseerd. Onze medewerker, de heer Van Wal lenburg is uit waardering voor deze ak- tiviteiten onlangs door de algemene vergadering te Lunteren voor de een enveertigste reis -benoemd tot lid van verdienste. Ook kreeg hij het ere-kruis van verdienste opgespeld. De heer Van Wallenburg, die voorts meedeelde, dat „Ons Landhuis" te Lun teren zal worden verbouwd, maakte tot slot no'g melding van een contri- -b-utieverho-ging. De presidente van de Middelburgse afdeling wenste tot slot de heer Van Wallenburg geluk met de hem ver leende onderscheidin-g en bood hem voor het vele werk, dat hij voor de ver eniging verricht hij verzorgt onder ''■•mmmMm/^s^BmmiiaigyiasmmmwïeaBi£X2St,x:si!sais<r MAlDUliJLUK BU MIDDEL.HARNIS meer reeds gedui;ende twintig jaar het secretariaat het foto-boe-k „Kenterend Getij" aan. (Uit de P.Z.C.) ST. ANNALAND Kerkdienst. Donderdag 11 nov. a.s. -hoopt des sav. 7.30 uur voor de -Geref. 'Gemeente alhier voor te gaan ds. A. Snoep van Vlissingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 9