B. en W. van Middelharnis willen af van woonwagencentrum van weenen Duiyenspon Polder „Goeree" breidt watergemaal sterk uit „Instandhouding daarvan geen werkelijk belang voor woonwagenbevolking'!" RsstaiH'ant „Toiiliré" De verbüjfsrecreanten Sommelsdijk gemeentehyis Oude Tonge Vrijdag 29 oktober 1971 No. 4033 CHE. STREEKBLAD OP GEIREFORMEEEDB GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tu)eemaal per week: dinsdag- en vrijdagaoond Niet omdat de bewoners ervan nou zoveel overlast veroorzaken maar meer uit sociale overwegingen willen b. en w. van Middelharnis op de duur af van de instandhouding van het woonwagencentriun aan de Dwarsweg. De raad zal in haar vergadering van a.s. donderdagavond daaromtrent worden geïnformeerd omdat de nieuwe Woonwagenwet id. 1 oktober 1970 een en ander weer actueel heeft gemaakt. Deze wet schrijft alle gemeenten voor een openbaar centrum voor woonwagens in stand te houden. G.S. kunnen van die verplichting echter ontheffing verlenen en b. en w. adviseren de raad die ontheffing aan G.S. te vragen. Het liouden van iedere gemeente van een woonwagencentrum is in feite een anachronisme (past niet in deze tijd), vinden b. en w., die meer voelen voor een groter centrum elders in de Provincie met alle daarbij behorende voorzieningen. Zondagsdienst artsen Zondagsdiensten tandartsen GROOT ALARM VOOR MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad Middelharais Strokiamp In de brand BANKSTELLEN in ruime verscheidenheid, in vele kleuren, in vele prijzen. -yTÖNINGINRICHTlHS^ Nieuwe besiemming veor vroeger Voorlichtingscentrum „De Vraagbaak'' OhafM Oiieboliendag N.V.V. Centactdag op 13 ii®¥eifs!feer modehuis dirksland tel: 396 Be kampioen van O^dd© Om over na te denken UW5 POSTBOX 8 - MnXDELHABNIS jjedactle en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SntmnelscUik Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 187930 ABONNEMiaiTSPHIJS 4.— FKR KW.ARTAAL ABVJfiHTKNTIEPRUS 17 eeiö per mm. B^ eoüteast epeel^il teiteC. Overwegend dat het kamp in de atgeloperi jaren behalve tijdens de ocgstbezigheden standplaats voor een vier- of vijftal wagens was, me nen b. en w. daaruit op te lïunnen ma ken dat de behoefte aan de mogelijk heid hier een standplaats in te nemen gering is. „Voor dit vier- of vijftal wa gens en voor de tijdelijke toeloop in late zomer en de herfst zal aldus b. en w. geen centrum kunnen wor den ingericht, dat op redelijke wijze aan de eisen van de wet voldoet. B. en w. vervolgen: „Noch een centrumge bouw, noch een school zullen kunnen worden opgericht. Ook moet in aan merking genoimen worden dat de be reidheid en de mogelijkheid om de woon wagenbevolking bij de oogstwerkzaam- heden in de landbouw in te schakelen afneemt in verband waarmee de trek naar Goeree-Overflakkee zal vermin deren. Niemand heeft er aldus b. en w. helang bij de woonwagenbewo ner te laten gaan naar een gebied waar de kans op het voorzien in eigen le vensonderhoud in het geheel niet of slechts voor een korte tijd aanwezig ds. De conclusie van b. en w. is dan ook 'dat met instandhouden van het centruna Van zaterdag 30 oktober tot maandag 1 november ^idcielharnis-Sommelsdiik: Van zaterdagmorgen 9 uur tot maan- igmorgen 8 uur heeft dienst dokter w'ieringa, tel. 2090, Middelharnis. Deze 'S v.roensdag a.s. van 12—24 uur af wezig. ^'"'ksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur heeft dienst dokter ot, tel. 01877-1227, Dirksland. FItikfcee Oost: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan- tegmorgen 9 uur hebben dienst dokter ™fh,. tel 01871-306, Den Bommel en Tons '-' van Hattem, tel. 01874-259, Oude Uilsluitend voor spoedgevallen tand arts Sypkehs, Middelharnis, van 9 tot ".30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Meïi.ssöiU-Dirksïand-Herfcingen: van vrijdagavond 6 uur tot maandag- "«tend 8 uur zr. v. d. Nieuwendij k, tel. 0];j70-2883. •^"•de Tonge - Nieuwe Tonge: ^^an vrijdagmiddag 12 uur t.m. maan- ■agmorgen 8 uur zr. Melissant, tel. "18.3-390, b.g.g. 321. ^it Gele Kruis Achthuizen: Dienst heeft zr. Anna, tel. 01873-577. Goedereede: 30 okt. zr Pais, tel. 01878-321. 31 okt., -k Waar drinkt U Chantevin de onovertroffen rosé? 1 nov. en avonddienst zr. Freylink, tel. 01879-363, ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Tjebbes, tel. 1870-2966. MIDDELHARNIS Misschien bent u 'maandagavond ook oor- en ooggetuige geweest van het luidruchtig voortsnellen van de politiewagen over het Zandpad, de Nieuwstraat (in ver boden rijrichting) en de Middel- harnisse Voorstraat waarna u zich zult hebben afgevraagd op welk geboefte jacht werd geimaakt. Het bleef die avond voor velen on duidelijk waartoe de opvallend haastige spoed van dit politionele gerij diende, het werd zeer na drukkelijk ook de pers niet ge openbaard maar thans mogen we het grote geheim ontsluieren. In geuren (van de rubber van de autobanden) en kleuren (van het knipperende zwaailicht) nog wel. Op het postkantoor had een be diende de zeer beveiligde kluis niet op de juiste manier ge sloten wat terstond een alarmsig naal aan de landelijke alarmcen trale te Rotterdam tot gevolg had. In no-time was de politie gewaar schuwd en die begaf zich in snelle draf naar de aangegeven plaats waar de verbouwereerde bedien de de alarmering niet ongedaan kon maken vooraleer hij in het bezit was van een sleutel. Enfin, het is allemaal goed uitgekomen, er waren geen inbrekers, de po litie had weer eens een goede oefening en de alarmering is bij zonder effectief gebleken. Kijkje op het kamp te Middelharnis geen enikel werkelijk belang van de woonwagenbewoner is gediend waarom zij de raad voorstellen G.S. ontheffing te vragen van de verplichting tot het instandhouden ervan. Wanneer G.S. daarop gunstig beslissen dan houdt de gemeente de plicht om voor degen'en die hier de laatste jaren vaste standplaats hadden een regeling te treffen waardoor hun binding met de gemeente gehand haafd blijft. „In goed overleg met be trokkenen zal zeker een oplossing mo gelijk zijn", verwachten b. en w. Zolang de ontreffing niet is verleend zal het centrum in stand worden ge houden en evt. worden aangepast aan de nieuwe eisen'. :SïSSïSs^Ss5Ss5ïSïSs5^Sï5s5!5^S^^SïSs5^Sv5s^!3s9 INGEZONDEN De stoere taal van burgemeester Smith, geuit op de bijeenkomst van de Streekplancommisise te Ooltgensplaat en verslagen in het Eilanden-Nieuws van 1'5 oktober j.l., kan niet anders dan met instemming worden gelezen door allen die het wel en wee van Ouddorp ter harte gaat. Vooral de dui delijke voorkeur voor verblijfsrecrean- ten boven de dagrecreanten vroeger heette dat dagjesmensen' liegt er niet om en terecht wordt ook door Zijne Edelachtbare eien accent gelegd op het economisch voordeel dat de vakantie gangers brengen aan de Ouddorpse ge meenschap. Hulde burgemeester!! Het is alleen wel jammer dat deze woorden aan glans verliezen door het energieke en met veel machtsvertoon plaats gevonden hebbende verzegelen van de woning van een van deze zo hoog geprezen verblijfsrecreanten, die meende zijn rust inderdaad ook in Oud dorp te moeten zoeken. C. J. M. de Neeve, Rotterdam OUDDORP Woensdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor het 'blussen van een brandende stroklamp, vlak naast de schuur van dhr. A. Meijer Pzn. op de z.g. ,,Oude Stee" aan de Oudelandseweg. Eerst werd gespoten met de middeldruk waarna één straal op de waterleiding werd aangesloten. De schade bleef tot het stro beperkt. Verkoping. Bij de publieke verkoop van het vifaonihuis, schuur en erf van de fam. Meijer aan de Dorpswe'g is dit in gezet door makelaar Bakker van Roc- kanje op 39.000,—. Het perceel land op 8.000,door A. Meijer Pzn. De afslag is 'bepaald op 2 november. Het vroegere igem.eentehuis van Oude Tonge dat na de gem. herindelipjg ihaar functie verloor krijgt v/elliicht een an dere bestemming in de sfeer van de 'bejaardenzorg. Een particuliere uit Rot terdam heeft het pand voor tien jaar ge huurd van Sporthuis Centrum, welke N.V. het getoouw enkele jaren geleden 'heeft gekocht in het kader van haar grootse recdatie plannen buitendijks bij Oude Tonge en Battenoord. De huurster 'heeft het voornemen het pand inwen dig 'geschikt te maken voor de huis vesting van een achttal alleenstaande be jaarden'. De 'bes'pre'ldngen tot het ver- krijigen van de nodige vergunningen is zij inmiddels begonnen. Zandpad 126 Middelharnis Postbus 20 Tel. 01870-2791 BOUWMATERIALEN Dirksland Telefoon 13 33 MID'DEDHARNIS - SOMMELSDI-JK De boskabouters van de Flakkeegroep van 'het Nederlandse Padvindsters GUde afdeling Middelharnis-Sommelsdijk, houdt woensdag 3 november a.s. haar jaarlijkse oliebollendag. De oliebollen zijn bij de 'kabouters te bestellen' of U kunt ze kopen op de markt. Draagt U allemaal een steentje bij, zodat we van de op'brengst ons liluib- huis in stand kunnen houden. Bij voor baat onze hartelijke 'dank. De N.V.V. Bestuurdersbond houdt op zaterdag 13 november een contactdag voor de bestuursleden van de N.V.V. afdelingen op Goeree-Overflakl5;ee en Sohouwen-Duiveland, in het ver. ge bouw 't Centrum te Ooltgensplaat. Aan vang 's middags half drie. Door de N.V.V voorzitter dhr. H. ter Heide zal 's mid dags een inleiding worden verzorgd. Voor 's avonds is er een amusements programma samengesteld. Zoals U zeer waarschijnlijk reeds hebt gehoord, kunt u gratis huishoudkundige voorlichting krijgen op bovengenoemd adres. Dit kan: schriftelijk. Postbus '20, Mid delharnis, telefonisch 's woensdags 10 12.30, 13.3016 uur; mondeling 's woens dags van 13.30 tot 16.00 uur. Wilt u zeker zijn, dat voldoende tijd voor u beschikbaar is, maakt u dan een afspraak. U kunt ook advies krijgen over een woning, die u gaat bouwen of verbou wen. Misschien denlrt u er 'Over om de keukeri te veranderen. Ook 'hierover kunt advies krijgen. Bij een verbouwing is het wel nodig, dat u een plattegrond op schaal m_eeneerat. Instuif - Beter Bewegen Hebt u, mevrouw, v/el eens deelgeno men aan een cursus „Beter Bewegen" van de Stichting Huishoudelijke Voor lichting" ten Plattelande? Zo niet! Komt u dan woensdag 10 november 1971 naar ,,Dieikhuus", Zandpad 140 te Middelharnis, waar 's ochtends een in stuif wordt gehouden. Het staat onder leiding van mevr. van Driel-L'Odder. De eerste groeip begint om 9.30 uur tot en met 10.30 uur. De tweede groep begint C'm 10.45 tot en met 11.45 uur. U behoeft niet echt gymnastiekMeding aan te hebben. Het is al voldoende, v/anneer u gemakkelijk zitten'de kleding aan hebt (b.v. een lange broek met een blouse) en gymnastiekschoenen. De kosten bedraagt 1,per per- soo'n. Spreekuur voor naaiadviezen Elke laatste woensdag van de maand kunt u 's ochtends van 9.30 tot 11.30 uur naaiadviezen krijgen, behalve in de cember. U kunt zioh hiervoor schriftelijk op geven, maar ook telefonisch (01870- 2791) op woensdag. De kosten bedraagt 1,50 per advies,, voor ten hoogste een half uur. Consumenteriinformatrice G. A. Rozenibroek-Muntinga „Wij geloven, dat alle uitverkorenen verenigd zijn in één kerk, tot één ge meenschap, tot één volk van God, vjelks Koning en Leidsman onze Heere Chris tus is. Deze gemeenschap ils katho liek, te weten: over de gehele wereld verspreid, want er zijn er niet twee of drie: alle uitverkorenen Gods zijn zo verenigd en met Christus als hun Hoofd verbonden, dat zij als leden van één lichaam uit Hem wassen, hetzelfde ge loof, dezelfde hoop, dezelfde liefde en daarom ook dezelfde Geest Gods be zitten en tot dezelfde erfenis des eeuwi gen levens geroepen ?ijn." Calvijn. (Uit: „Instruction et Confession de Foy", geciteerd door dr. E. Stickelber- ger: „Calvijn, een levensschets," uitg. Kok, Kampen, 1931, blz. 57). Een Idasseduif van C. J. Tanis uit Ouddorp, k-wam in het „FCC wie lieaft ze beter klassement" op de tiende plaats. Plaatselijk versloeg deze nestdoffer alle rivalen. Het is een 'blauwe staaloger, ring ,,462852", afstammend van een duif van Lagor uit Vlissingen, gekruist met een Nipiusduif. Vijfmaal vloog deze oer sterke, 'gezonde vo'gel vroeg in de F.C.C., in de vereniging vloog hij achtmaal raak Op 9 januari kwam hij reeds op nest en kweekte vervolgeris tussen de vluch ten door volop jongen, v/on in de na toer nog e'en paar kopprijzen en heeft desondanks nu al zijn laatste pen ge ruid. Op zo'n duif moet je zuinig zijn, maar bij sohüder Tanis worden ze niet vol gens het 'boekje be'handeld. Op de Oud-Nieuwlandse weg, zijn oude woonst, was het duivenho'k een puinhoop en toch kwamen de duiven er zo nu en dan verassend goed. Nu hij in het 'hart van het dorp wo'ont, voldoet het ho'k aan aesthetische eisen, maar dui- veri-technisc'h v/ordt nog togen vele re gels gezondigd. Eén ervan is b.v. een heel jaar volle bak, een ander veel duiven in een klein hok, het schijnt al lemaal weinig nadeel te geven. „Ik 'praat met ze", zegt Tanis en dan komen ze toch wel. Dat bewezen ook de jongen, v/aarmee hij in de vereniging Ie aangewezen en 2e onaangew^ezen werd. Deze gezellige Ouddorpse duiven- liefhebber heeft datgene, wat nodig is om tot succes te geraken en dat is volop moed voor 1972. De „462852" zal er weer bij zijn en er komen' wat „'goei" van plaatsgenoot Mierop in de vaart. Met zoveel ambitie zal hij mee blijven tellen. Enkele merkwaardige prestaties De „500106" van B. Visser, Stad aan 't Haringvliet, vloog achtereenvo'lgens de eerste O'p Survilliers en de Ie op Noyon. De „1236008" van A. Idijn in Ouddorp, vliegt de 19e Orleans en de Ie Tours, beide vluchten onder 'moordend zware omstandigheden. De „1244491" van C. Vermeulen is een Survilliersvlieger. Éénmaal wordt 'hij tweede, andermaal 3e van ca. 1000 duiven. 'Die op de wereld verliefd is, zal het kruis niet beminnen. Die 'de Waarheid niet hoger acht dan zijn leven, zal nooit zijn leven afleggen voor de Waarheid. De engelen gevallen zijnde hebben 'geen medicijnmeester gevonden, maar ons mensen is een Medicijn meester 'gezonden'. Woorden van Vv^atzon Door 'het onmogelijk worden van de natuurlijke lozing O'p de haven van Ouddorp door het constante waterpeil in het Grevelingenmeer is de polder „Goeree" moeten overgaan tot sterke uitbreiding van het gemaal tussen Goe dereede en Ouddorp. Via dit gemaal zal voortaan 700 ha. méér land dan voor heen haar water moeten lozen, nu, in- plaats van naar de Grevelingen naar 'het Zuiderdiep. De uitbreiding is een z.g. „aanpassingswerk" en zal in het kader van de Deltawet zo goed als vol ledig worden vergoed. De uitbreiding betreft het aanbrengen van een' tweede pomp en de verbreding van de dui ker. Tegelijkertijd is de duiker die on der 'de Provinciale weg doorloopt ook verlengd i.v.m. een toekO'mstige ver breding van deze weg. Gedurende de werkzaamlieden wordt het verkeer via 'de paralUeweg om de werkplaats ge leid en die stagnatie zal waarschijnlijk tot eind december duren. Daarna wordt de paralelleweg afgesloten om in de te graven bouwput de duiker te kunnen verlengen. Het karwei, dat rond een miljoen gulden zal kosten', wordt ver richt door 'de firma's Dijkers en de fa. C. Boeter Zn. te Sommelsdijk. Het 'gebouwtje waarin de pompen staan zal ook worden uitgebreid en worden gemo derniseerd. O.a. wordt het aan de bui tenkant voorzien van een betimmering en zal het een plat dak krijgen zodat het een fraaier beeld zal opleveren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1