Nteuws W( met dubbel De kleren maken de mens van zijn tijd RaiffeisenbankQ Boereneenbank MIDDELHARNIS urr VE KmncsH KAPELLE-tel. 01102-1441 Sparen, dat is stap voor stap bezit opbouwen, dalV, later goed van pas kan komen. Dat is vandaag al rekening houden i met uw financiële behoeften van morgen, Zoals 5V2 miljoen spaarders dat al bij onze banken doen. "^^-^ Daar blijkt wel uit dat het goed sparen is bij onze bank.' U kunt kiezen uit vele uitgekiende spaarvormen. .-*r '.-m'^'^J 1 Stuk voor stuk meesterzetten om de financiële --"-' J toekomst van uzelf, uw kinderen, het hele gezin veilig te stellen. Doe die zet in de Spaarweek'^71, van 25 t/m 29 oktober. J de feank voor iedereen 2900 vestigingen Burg. noemers met vervroegd pensioen Immigratie naar Zuid-Afrika huishoud-naaimachine ter wereld stoMransport Bladz. 2 IL ANDEN-NIEUW S- NED. HERV. KEKK Beroepen te Ede C. den Boer te Zeist; Amersfoort en Bameveld J. Maasland te Wilsum. Aangenomen naar Putten R. Kuus te Voorthuizen. Bedankt voor: Delfshaven, Hasselt, Veen, Dordrecht, Meerkerk, Papen- drecht en Woudenberg W. v. Gorsel te Oude Tonge; Bameveld H. Jongerden te Veenendaal. Ds. B. Haverkamp te Nijkerkerveen staat 25 jaar in het ambt. Hij werd in 1946 predikant te Langerak en stond vervolgens te Veen (1949-1953), Nieuw- Lekkerland (1953-1957); Groenekan (1957-1967) en Nijkerkerveen. GEREF. KERKEN Beroepen te Barendrecht H, Hiensch te Weesp; Brielle H. Bade te Surrey; Aalten en Nij kerk J. v. Buuren te Wom- mels; Arnemuiden S. Feenstra te Oos termeer; Den Dol der kand. L. Wieringa te Amsterdam. Aangenomen naar: Den Dolder kand. L. Wieringa te Amsterdam. Bedankt voor: Zaamslag H. Bade te Surrey; Lutten H. Dijkstra te IJlst. Overleden: In de leeftijd van 77 jaar overleed Ds. D. Brouwer, em. pred. Hij aanvaardde in 1919 het ambt te Oost- wold en stond vervolgens in Paessens en Rozenburg, waar hij van 1926-1948 het ambt bekleedde. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Schildwolde J.i Geersing te Staphorst. Aangenomen naar: Velp D. Vreug- denhil te Zwolle. Bedankt voor: Ureterp M. Brandes te Hengelo; Vlaardingen A. Hendriks te Delft. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Assen A. v. d. Veer te Nieuwe Pekela. Ds. J. H. Carlier te Leiden heeft een operatie ondergaan en is opgenomen in het academisch ziekenhuis aldaar. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Scherpenisse A. Hooger- land te Werkendam; Almelo C. Vj d. Poel te Yerseke. Aangenomen naar: Terwolde H. Lig- tenberg te Genemuiden. Bedankt voor: Apeldoorn E. Venema te Zwijndrecht; Benthuizen P. Honkoop te Kampen; ZwoUe W. Suyker te Lisse; Utrecht J. v. Haaren te Amersfoort; Amsterdam, IJsselmonde en Waarden burg C. de Ridder te Nunspeet. Rijssen: De kerkeraad had verzocht of de leden een klein gedeelte van hun va kantiegeld voor de kerk wilden bestem men. Deze aktie heeft 8.500,opge bracht. OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Doorn J. v. d. Poel te Ede. Bedankt voor: Alphen aan de Rijn M.i Miera te Krimpen aan de IJssel. Thema van de spaarbankkalender 1972 De kalender die de meeste Bonds spaarbanken eind oktober ter gelegen heid van de Wereldspaardag zullen uit reiken, gaat uit van het spreekwoord: de kleren maken de man. Letterlijk da teert dit 'gezegde al uit de oudheid. De spaarbankkalender heeft het ech ter uitgebreid tot: de kleren maken de mens van zijn tijd. Welbewust is ook de vrouw er bij betrokken en' de kleding is in tijdsperspectief geplaatst. Het dekblad laat een 'hedendaags mo debeeld zien. De kalenderbladen tonen portretten van vier jonige echtparen uit verschillende eeuwen: Amolflni en zijn vrouw, het wereld bekende schilderij van Jan van Eyck uit de 15e eeuw; Petrus Paulus Rubens en zijn vrouw Isabella Brandt, door hemzelf geschil derd in het begin van de 17e eeuw; de heer en mevrouw Andre^ws ge schilderd door Thomas Gainsboro'Ugh (18e eeuw); het echtpaar Sisley 'geschilderd door zijn collega Pierre Auguste Renoir (19e eeuw). YERSEKE Spreekbeurt. Zaterdag 23 oktoker hoopt ds. G. Post Herv. pred. van Arne muiden een spreekbeurt te houden in Yerseke. De lezing staat onder auspiciën van de afd. van de Geref. Bond in de Herv. Kerk. Na de koffiepauze zal er zoals ge woonlijk weer gelegenheid zijn Om naar aanleiding van het onderwerp dat spre ker behandeld, vragen te stellen. Plaats van samenkomst gebouw Tref punt en aanvang 7 uur. ZVC 3 3-1 MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Algemene Bond van Bejaarden De leden dezer 'bond worden uitge- nodi'gd tot het bijwonen van een con tactmiddag op dinsdag 26 oktober 1971 nam. 2 uur in het Diekhuus te Middel- hamis, ook donateurs zijn hartelijk wel kom. Na de opening door de voorzitter, zul len door de heren Boomsma prachtige dia's worden vertoond, n.1. van hun laatste reis naar Finland, boven de Poolcirkel met Noordkaap, en de Fjor- 'denkust van Noorwegen. Daarna zal in de pauze koffie ge serveerd woorden en zal verkoop van loten plaats vinden, waarna vervolgens de verloting zal plaats hebben met zeer vele mooie prijzen. Daarna sluiting van deze bijeenkomst. OUDDORP Geref. Gemeente. Woensdagavond half aoht hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. P. Blok van Dirks- land. OUDE TONGE Kerkdienst. A.s. vrijdagavond half aoht hO'O'pt voor de Ger. Gemeente alhier voor te gaan ds. Sohipaanboord van Rotterdam-Zuid. NIEUWE TONGE M.V. „Draagt elkanders lasten" 'houdt haar verkoping D.V. 28 oktober in het ver. gebouw Molendijk 85. Er zijn leuke attracties, ook voor de kinderen, 's Mid dags om 'half drie tot 5 uur gra'bbel' 's Avonds 6.30 uur begint de verko Opbrengst voor Kerk en' Zending. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Woensdag 20 oktol a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de G Gemeente voorgaan ds. Mol van Ht dinxveld - Giesendam. Boekenruilen op donderdag. He boekeru-uilen van de leesbibliotheek „Elthato" zal voortaan niet meer op vrijdag- maar op donderdagavonden plaats vinden van 6 tot 7 uur. De Fakkels bijeen. De huis-aan-huis- kollekte voor het Blindenwerk „De Fakkels bijeen" heeft 97,31 opgebracht. THOLEN Dammen. De uitslagen van de onder linge oompetitie van de damclub De Eendracht luiden deze wee'k: Senioren: D'. Verburg S. de Korte 02. M. Schot C. van Splunter 20. W. A. BO'Ogerd D. de Vos 02. W. van O'soh P. C. v. d. Velde 11. C. Droogers T. de Rijk afgebr. Junioren: P. PoUie P. Gerritsen 20. P. Deurloo L. Comelisse 02. A. Qiüst K. den Boer 02. J. Eve- raers P. Jam 0^2. R. v. d. Ree P. Gerritsen 11. Daines: SpartalH - Intermezzo 2 1-3 Vrijdagavond j.1. vond opnieuw een 'derby plaats in de sporthal. Deze keer ging het tussen de dames van Sparta en Intermezzo 2. De overigens matige wedstrijd eindigde in een 3-1 overwin ning voor Intermezzo 2. Intermezzo 2 had aan Sparta echter geen eenvoudige te'genstander. Gedeel telijk had 'het dit door traag en onnodig veel onderhands spel aan zich zelf te wijten. Door een beter ploegverband won Sparta de Ie set met 15-11. Na ge makkelijke winst in de 2e set verviel Intermezzo 2 in de 3e set weer in de oude kwaal. Intermezzo 2 presteerde aanvallend zeer weinig en deze set werd hierdoor maar moeizaam met 15-13 ge wonnen. In de 4e set liep het aanvallend iets beter, en kreeg de ploeg meer zelfver trouwen. Intermezzo 2 kwam nu niet meer in ge'Vaar. Het werd een 15-11 set- ze'ge. Het 2e 'herenteam van Intermezzo haal de zaterdag 'de eerste competitiepunten 'binnen tegen een zwak ZVC 3 uit Rot terdam. Na winst in de Ie en 2e set, waarin bij Intermezzo 2 Hans v. Hoorn aanvallend door goede smashes opviel, maakte Intermezzo 2 het zich erg moei- lij'k in de 3e set. Men liet een 13-8 voor sprong verloren gaan. Deze set werd met 15-13 door ZVC 3 gewonnen. ZVC 3, dat ho'ofdzakelijk uit oudere spelers bestond, had in de 4e set de energie niet meer om 'door te gaan. Deze set leverde een 'gemakkelijke 15-4 zege op voor Intermezzo 2, dat de wedstrijd hierdoor met 3-1 won. Middelhamis. Het feit dat de fa. Fa- bert sponsor is van de volleybalvereni ging Intermezzo, is nu oo'k in de prak tijk duidelijk zichtbaar geworden. Zaterdagavond j.1. presenteerden zo wel het Ie dames- als het Ie herenteam van Intermezzo zich in de nieuwe don- kerro'de trainingspakken, die een rekla- metekst van de fa. Fabert voeren. Namen's de fa. Fabert overhandigde de heer J. van Splunter symbolisch de nog resterende trainingspakken aan de heer Bisschop, voorzitter van Inter mezzo. Het door beide partijen afgesloten contract houdt o.a. in, dat de trainings pakken door de hoogste Intermezzo teams 'gedragen worden bij het spelen van competitiewedstrijden en gedurende toernooien waarop Intermezzo in- sohrijft. Tevens wordt tijdens thuiswed strijden van deze teams een reklame- 'bord van de fa. Fabert in de sporthal geplaatst. J 1 vrijdagavond had een vrij ernstig auto-ongeluk plaats nabij de „Langen- dam", 'de 'boerderij van dhr. A. de Wit tussen Middelhamis en Nieuwe Tonge. Daar raakte de landbouwer J. A. de Wit iiit 'de Zuidzijde ((Bommelsedijk 9) met ho'ge snelheid van de wC'g waardoor zijn wagen als een brug over de links van de weg gelegen sloot terecht kwam, met de neus in de 'kant geboord. Het is nog niet 'duidelijk Of , en zo ja welke rol een voor dhr. de Wit rijdend Volkswa- 'genbusje in dit gebeurde 'heeft gespeeld. Het busje, bestuurd door Opper de Waard te Middelhamis reed langzaam over de rechterbaan, dhr. 'de Waard was voornemens linksaf te slaan naar de boerderij van dhr. de Wit. Opper de Waard en zijn passagier dhr. de Wit die het ongeluk achter zich hoorden en za gen gebeuren boden' de gewonde be- Het 'bestuur van de 'Stichting ontwik- kelingg- en saneringsfonds voor de land- bo'uw heeft de studi'ekosten bij omsciho- ling, samengaand met bedrijfsbeëindi ging, aangepast. De schorsing van de regeling is daar mee opgeheven. Reeds inigediende aan vragen zullen zo snel mo'gelijk worden afgehandeld. Nieuwe aanvragen kunnen weer worden ingediend. De perio'de gedurende welke een in komensgarantie wordt verstrekt, is na der 'b'paald op maximaal twee jaar op ibasis van dagonderwijs. Verder is de mogelijkheid geopend om in bijzondere gevallen bij een langere opleidingsduur voor één extra jaar een 'bijdrage ineens van 5.000 te verkrijgen. Aanvra'gers dienen de leeftijd van 48 jaar nO'g niet te hebben bereikt. VLISSINGEN Dr. D. Roemers', burgemeester van Vlissingen, zal, naar hij heeft mee'ge- deeld, een aanvraag tot keuring voor pensioen indienen zulks na ingewon nen medisch advies. Dit zal waarschijnlijk inhouden, dat 'hij zijn functie als burgemeester van Vlissingen zal 'gaan neerleggen. De heer Roemers, die met ingang van 1 novem ber 1967 tot 'burge'meester werd be noemd, is 52 jaar. Ds. L. H. Stavast, een oud Nederlan der, 'die reeds twintig jaar in Zuid- Afrika woonachtig is, is vanaf septem ber 1971 voor een bezoek van enkele maanden in Nederland. Ds. Stavast is predikant van de Gereformeerde kerk Eloffsdal-Wonderboom-Suid te Pretoria. Hij is goed bekend bij de Nederlandse Immi'granten in Zuid-Afrika. Voor zijn 'komst naar Preto'ria, twee jaar geleden, was hij jarenlang voorzitter van het West-Kaaplandse streekkomitee vir Europese Immigrasie te Kaapstad. Hij heeft vele immigranten aan boord van 'de schepen ontmoet en verder ge holpen in 'hun nieuwe vaderland. Thans is hij ondervoorzitter van het streekko'mitee van de M.E.I. te Preto ria, en hij bezoekt Nederland in op dracht van 'de Deputateri voor Immi gratie van de Gereformeerde kerk te Zuid-Afrika. Ds. Stavast wordt vergezeld van zijn echtgenote en vier van zijn zeven kin deren. Hij zal 'graag belangstellenden inlich tingen verstrekken over Zuid-Afrika en hij is OO'k beschikbaar voor preek- en spreekbeurten in Nederland en België. Het adres van de familie Stavast is in Nederland: Meentweg 37. De Meern (U) tel. 03406-2520. Overgenomen uit nieuws uit Zuid-Afrika. MELISKERKE De Kiesvereniging der S.G.P. te Mariekerke, „Trouw^ aan ons beginsel", hield op 13 okt. een ledenvergadering in het vereniigingsgebouw te Meliskerke. De agenda werd op een vlotte wijze afgewerkt onder leiding van de voor zitter dhr. A. Provoost. De inleider van deze avond was dhr. C. v. d. B'övenkamp, getiteld: „Gezag- stuurder hulp. Dat wUde oOk de pa s - serende auto-mobilist F. van Oostenbruj. ge uit Breskens doen waartoe hij ajn Citroen op de weg keerde. Toen de ze wagen gedeeltelijk op een parkeerstrook en nog met de neus op de weg stnd schampte daar een naderende Renault 'Op, bestuurd door mej. C. J. E. Gelut uit Zierikzee. Haar wagen werd van voor tot achter beschadi'gd. De heer J. A. de Wit w^erd naar het ziekenhuis ve r'- voerd, o.m. heeft 'hij een hersenschuil. ding en hoofdwonden: opgelopen. Z ija wagen werd zaterdagmorgen door gara- 'ge Nijsse te Oude Tonge weggesleept. vermindering". Gezag heeft in zich het woord zegg en en is van God afko'mstig. God spralc. Hij is de oorzaak, bron en 'gebieder van het 'gezag. Hij heeft Adam gesteld over zijn schepping als geza'gdragers, zo heeft Hij de geschiedenis door ooli na de val, dragers van het gezag aangesteld, Overheden en machten over ons gesteld als Gods 'dienares U ten goede, zo ook in kerk, maatschappij en 'gezin, 't Ge zin is de 'bakermat van de maatschap pij en de samenleving. De gezagsdevaluatie is niet nieuw, want ze is reeds lang merkbaar alleen na de oorloig en vooral de laatste jaren in versneld tempo. Door 'de gazagsdra- 'gers eii de gestelde wetten is de recht spraak in het geding 'gebracht: de straf zo erg verlicht. Doodstraf afgeschaft. De revolutiegeest van geen God en geei^ meester", wordt vrij 'gepropageerd. De bestuurverspreiding is ook al een vorm waardoor de revolutie vrij spel geeft De televisie is in ons land met de sex- boetieks een vmicum in Europa om de zedeloos'heid op te voeren. Het Rode boekje wat toch als verboden lectuur moet worden beschouwd, is overal te koo'p. Het Communisme heeft op het oog alle omverwerping van het gezat, in het westen. Alleen het coimmunisme handhaaft gezag en Op 'de wijze van terreur. Alleen de kerk heeft toekomst, want Christus als de opperste gezagsdrager zal ook het recht volbrengen en zaï dan ieder 'gezagsdrager ter verantwoor ding roepen op de dag door Hem daa toe gesteld, tot verlossing van Zij» Kerk. ST. MAARTENSDIJK Woningbouw. Naar een ontwerp va architect Weertman uit Goes S^ a i Aann. Bedrijf Gebr. Uijtdewilligen vari Nieuw Vossemeer in plan West 20 w ningen bouwen. Dirksland

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 2