Raad Middelharnis voteert ruim half miljoen voor uitbreiding scholen Duivensport ik Liggelden voor jachten weer in discussie Plaatselijk nieuws Inbraak in slijterij van Kolf! SCHAKEN Korenmoien van Sommelsdijk zal worden gerestaureerd Raadslid L. C. Kievit (PvdA) te Middelharnis ziet periodiek kans om, gezeten op de rug van zijn stokpaardje, de leden van de Watersporwer. „Flacquee" op stang te jagen. Dat deed hij ook gisteravond door opnieuw te protesteren tegen de z.i. te lage ligplaatsgelden voor jachten in de gem. jachthaven zonder overigens tegen een matiger tarivering të"stem- men. B. en W. stelden nl. voor voortaan een uniform tarief te berekenen (een soort harmonisatie) voor alle 79 ligplaatsen van 85,per jaar. Met de opbrengst daarvan kunnen de kapitaalslasten die uit de gedane investeringen zijn voortgevloeid worden gedekt, er is dan nog een marge van rond 500,per jaar voor evt. onderhoud maar door de kwaliteit van het gebruikte materiaal is dat vrijwel nihU. Overige kosten zijn er voor de gemeente aan de exploitatie van de jachthaven niet verbonden omdat de watersportver. zelf zeer tot tevredenheid van het gem. bestuur het beheer regelt en B. en W. zouden het op prijs stelléiTdie situatie te continueren. Brief Te laag Pleidooi Uitbreiding scholen Verhuur Aanschaffingen X OOK VOOR X X GRAMMOFOON- PLATEN J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK Fluoridering Voorbehoedsmiddelen PREDIKBEURTEN Abonneert U op yyEllanden-nleuws" Zondagsdienst artsen PREDIKBEURTEN ZEELAND BUidz. 3 ^ILANDEN-NIEUWS' Vrijdag 8 oktober «71, Kennelijk was het bestuur van de Watersportver. van enige „tegenstroom" op de hoogte waarom ze zich met een schrijven tot het gemeentebestuur had gericht waarin ze uiteenzette dat het maar zeer ten dele waar is dat de ta rieven in Middelharnis veel goedkoper zijn dan elders. Naast het liggeld van 85,betaalt elk jacht 50,voor ha vengeld en bovendien exploiteert de Ver. het clubhuis dat 3500,per jaar kost. De havenmeester, voorz. van de Ver. doet zijn werk belangeloos en dat drukt de kosten voor de gem. met zo'n tien duizend gulden per jaar die aan een toezichthouder zouden moeten worden gespendeerd. Bovendien werd er in de brief op gewezen dat de Ver. zorgt voor de plaatsing van vuilnisbakken, het ver zamelen van het vuil en het schoonma ken van de haven. „Als dat niet zou gebeuren zou de haven er net zo uit zien als die van Sommelsdijkgeeft de Ver. ten overvloede in haar schrij ven te kennen, dat wordt besloten met de constatering dat Middelharnis door al 'die activiteiten over een schone, ge zellige haven beschikt die het aanzien van de gemeente ten goede komt, en de hoop dat de tarieven niet hoger worden gesteld dan noodzakelijk is. Die wens leek wat dhr. Kievit betreft niet in vervulling te gaan. „Op de ex- ploitaite van de haven in z'n totaliteit lijden we een groot verlies"; hanteerde dhr. Kievit als argument, overigens in de wetenschap dat niet de Watersport Ver. daaraan debet is. Toch wilde dhr. Kievit hen er wel bij betrekken omdat ze ook van de oude haven gebruik ma ken. „Nu krijgen kostbare jachten die soms meer dan een ton kosten een lig plaats voor minder dan een ^kwartje per dagberekende dhr. Kievit en dat was z.i. tooh wel bijzonder weinig. Het ging z.i. niet aan dat de Ver. ook de kosten van het clubhuis in het ge ding brengt", dat geldt dan ook voor de benzine die verstookt wordt en het bor- reltje dat aan boord gedronken wordt", vond dhr. Kievit. Temeer omdat havens in de omgeving een dubbel tarief als dat van Middelharnis kennen leek het dhr. Kievit gewenst nu alvast een stapje vooruit te doen naar honderd gulden en in de toekomst zeker op 150,per jaar aan te sturen. Daar schrok mevr. van Loon-Dirkx (VVD) wel wat van omdat zij juist vond dat de leden van de Watersportver, de haven zo piekfijn schoon houden, een karwei dat de gemeente een heleboel geld zou kosten. Ook vocht ze de rede nering van dhr. Kievit aan over jach ten van meer dan een ton; „er liggen ook heel goedkope jachtjes bij waarvoor dan hetzelfde zou moeten worden be taaldvoerde ze aan. Mevr. van Loon gaf te kennen ook met een tarief van 80,genoegen te willen nemen. Voor de heer P. Grinwis (SGP) was naar hij verklaarde een beslissing in de zen niet gemakkelijk geweest. De vorige maal had de SGP fractie tegen gestemd omdat de dag des Heeren steeds weer ontheiligd wordt en dhr. Grinwis waar schuwde de op de politieke tribune aan wezige leden van de Ver. dat ze daarvan eens rekenschap zullen moeten afleggen. Ondanks deze principiële bedenkingen zou de SGP fractie haar goedkeuring niet aan het voorstel onthouden. „De si tuatie is helaas zo gegroeid", betreurde dhr. Grinwis die overigens wel opriep tot een meerdere eerbiediging van de zondag. De verdedi'ging van het voorstel door de voorzitter burg. van Es betekende geUjk een warm pleidooi voor de Wa tersportvereniging. „De haven is een erfenis uit het verleden en die zal ons ontzettend veel blijven kosten, ook al zou de Watersportver. geen enkele ac tiviteit ontplooien. Niemand zal er ech ter voor voelen om de haven dan maar dicht te gooien", stelde de voorz. aller eerst vast. „Voor de exploitatie van de haven innen we havengelden maar al zouden we die vertiendubbelen, dan ikwamen we er nog niet uit", wees de voorz. aan. O'mdat de in de jachthaven gedane investeringen door de Water sportver. gedekt worden vond de voorz. het niet noodzakelijk nog eens een sur plus op de ligplaatsgelden te leggen. Bijzonder ingenomen bleek de voorz. met de zelfwerkzaamheid van de Wa tersportver. waardoor de ge>m. geen per soneelskosten aan de jachthavenexploi- tatie behoeft te maken. De Ver. zorgt voor de inning van de gelden, houdt zelf het toezicht in de haven en exploi teert het clubhuis, zaken die anders van de gemeente zouden mogen worden ver wacht M.b.t. het gebruik van de haven op zondag vergeleek de voorz. dat een gem. bestuur ook het bezoek aan plant soenen en bossen op zondag niet kan verbieden. „U bent een goed pleitercom plimenteerde dhr. T. Arensman de voorz. Niettemin hield dhr. Kievit zich aan zijn eigen lezing, z.i. kon een portie van de exploitatiekosten van de gehele ha ven wel in de tarieven voor de Water sportver. worden 'doorberekend. De jachtver. brengt maar 3000,— per jaar aan havengeld op en voornamelijk voor hen zijn er twee sluismeesters in dienstvoerde dhr. Kievit aan. In de lage tarievering zag hij ook nog een oneerlijke concurrentie tegenover de door particulieren geëxploiteerde jacht havens. „Als we het lek boven willen krijgen dan zullen we de havengelden drastisch moeten verhogen maar dat is voor de bedrijfsvaart allerminst aantrekkelijk", zo rondde de voorz. de discussie af waar na de raad zich unaniem met het voor stel van B. en W. accoord verklaarde. De raad stelde vervolgens een crediet beschikbaar van 525.000,(nog toe te voegen op de begroting 1971) voor de noodzakelijke uitbreiding van de Open bare en Bijzondere kleuterschool te Middelharnis en de Openbare Lagere school te Sommelsdijk welke laatste school een bedrag vraagt van 285.000,- Met B. en W. kenden ook de raad aan deze uitbreidingen de hoogste prioriteit toe en het college zal trachten spoedig liTgentieverklaring los te krijgen. Dhr. P. Grinwis (SGP) vond het uit principieel oogpunt wel een wat pijn lijke zaak al wüde hij niet tegen het voorstel stemmen. „De openbare school heeft tengevolge van de geest van de tijd de wind mee" constateerde hij: „veel ouders begeren geen christelijk onderwijs meer voor hun kinderen en dat zou ik graag anders hebben gezien of dat de openbare school nog een chris telijke school was zoals vroeger". Dhr. Grinwis had ook bezwaar ge maakt tegen de verwijdering van de houten woning van dhr. Kamp maar op dat punt kon de voorz. hem gerust stel len, die woning kan waarschijnlijk blij ven staan. M.b.t. het principiële aspect 'in het betoog van dhr. Grinwis wees de voorz. erop dat het gemeentebestuur de zorg voor alle scholen heeft, door dhr. Kleingeld aangevuld met de op merking dat het onderwijs in Neder land op de meest democratische leest is geschoeid weshalve de keus aan de ouders is. De raad ging accoord met verhuur van het pandje Kerkstraat 7 te Sommelsdijk aan de foto- en diaclub „De Rarekiek", voor de huurprijs van 20,per maand. „De Rarekiek" moest naar een nieuw onderkomen uitzien omdat haar huidige clubgebouw aan de Nieuwstraat op het punt staat gesaneerd.te worden. De nieu we inrichting, aankleding en afwerking van het gehuurde pand komen op kos ten van de vereniging. Een crediet van 26.500,werd be schikbaar gesteld voor de aanschaf van een nieuwe vrachtwagen voor Gemeen tewerken ter vervanging van de 8 jaar oude oude Bedford die blijkens een keu ringsrapport aan vervanging toe is. De wagen wordt ingeruild voor een nieuwe wagen met kip-installatie en een laad vermogen van ong. 4,5 ton. Achthon derd gulden voteerde de raad voor de aanschaf van een stencilmachine voor de Openbare lagere school te Nieuwe Tonge terwijl de J. C. van Gentschool te Sommelsdijk een bandrecorder aan kan schaffen waarvoor 528,werd gevoteerd. Ook de Chr. Nat. Schoolver. had een verzoek ingediend dat w^erd ge- De raad ging gisteravond gaarne accoord met het voorstel een gemeente lijke subsidie te verlenen in de kosten van restauratie van de korenmolen „de Korenbloem" van de gebrs. Meijer te Sommelsdijk. De molen die meer dan een kwart eeuw oud is wordt nog dagelijks gebruikt als windmolen voor het malen van graan. In het voorstel dat de raad ontving wordt erop gewezen dat het door ernstige gebreken bijna niet meer mogelijk is het malen voort te zetten, terwijl men door het ontbreken van mechanische middelen volledig op windkracht aangewezen is.i Door de gebrs. Meijer is daarom aan de Rijksdienst voor Monumentenzorg verzocht een restaura tieprogramma op te maken. De kosten van restauratie worden daarin ge raamd op 52.500,De raad besloot 30''/o daarvan, zijnde 15.750,voor gemeente-rekening te nemen. Tot het Min. van C.R.M, is een verzoek ge richt 40°/o en tot de Provincie om ISVo bij te dragen. Desgevraagd verklaarde de raadsvoorz. burg. van Es dat het subsidiebe drag van C.R.M, niet lang op zich zal laten wachten omdat de „molenpot" daar kennelijk beter gevuld is dan andere restauratiepotten. In dit verband vroeg de raad naar een mogelijkheid dat de gerestaureerde molens van Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet regelmatig weer in bedrijf komen waarop de voorz. een positief antwoord kon geven. Er is contact tot stand gekomen met iemand die daar vakkundig zorg voor zou willen dragen, de Dienst Gemeentewerken werkt momenteel aan een daar toe op te stellen regeling. honoreerd. Een bedrag van 2200, werd uitgetrokken voor het aanschaffen van de nieuwe leermethode Ned. Taal en Vad. Geschiedenis. Voor de vervan ging van de centrale verwarmingsinstal latie van de openbare kleuterschool te Nieuwe Tonge tenslotte iverd een cre diet van 10.000,beschikbaar ge steld. De nieuwe installatie zal op aard gas branden, de vroegere stookte op olie. Bij de vaststelling van de jaarreke ning 1970 van de Stichting „De Drink waterleiding Goeree-Overflakkee" nam de SGP fractie in haar geheel, bij mon de van dhr. Grinwis stelling tegen de daarin opgenomen posten m.b.t. de fluo ridering. Dhr. Grinwis wüde het thans maar kort maken: „Vóór de volgende vergadering zult u ■wrel meer van me hebben gehoordgaf hij te kennen. Tooh moest dhr. Grinwis nog even kwijt dat (het allemaal een prestige kwestie geworden is van medici, directeuren en burgemeesters en het deed dhr. Grinwis deugd te vernemen dat er steeds meer gemeenten zijn die de fluoridering af wijzen. „Men kan deze aantasting van onze persoonlijke vrijheid als een oordeel toeschouwen", betreurde dhr. Grinwis. Ook dlhr. Edewaard (ar) gaf zijn „te gen" tegen de posten m.b.t. de fluoride- ring te kennen. De voorz. kon de raad mededelen dat het Dag. bestuur van de Stichting zéér binnenkort over de fluoridering zal dis cussiëren. De Alg. Politieverordening werd in die zin gewijzigd dat het anders dan in besloten ruimten verboden zal zijn voorbehoedsmiddelen te verkopen of voorhanden te hebben. Sommigen uit de raad vonden het nodig daaraan een dis cussie te wijden waarin dhr. Hoogzand zijn sympathie betuigde met de werk zaamheden van de N.V.S.H., dhr. Ja cobs (WD) voorstelde de voorbehoed middelen ook buiten besloten ruimten verkrijgbaar te stellen maar w^el een vergunningenstelstel te hanteren terwijl dhr. Drooger zijn verontrusting kenbaar maakte voor de te constateren ontaar ding en ontwaarding van de geestelijke en zedelijke normen. Het voorstel werd overigens ongewijzigd vastgesteld. De appel viel niet ver van de stam. Ik overviel duivensportliefhebber Joh. Wolfert te Dirksland wat, toen hij met zijn schone vrouw, kinderen en hond zat te genieten van rust na een drukke werkweek. Een overvallen in die zin, dat hij er zioh niet van bewust was, dat zijn „838397" nog als beste tweede oude duif uit de bus was gekomen. Mijn bezoek kwam eigenlijk een jaar te laat. Vorig jaar had ik beter over zijn duiven kunnen schrijven, o.a. over de „428656", over de „428661", over de „421168" en over de „428658". Zij hielpen toen het kampioenschap algemeen oud behalen. Ook toen was de „838397" al een duif met 5 FCC prijzen, waaronder een Ie Corbeü. Dit jaar wint deze blauwe staaloger zeven prijzen. Het is een wils krachtig type, altijd in beweging, geen tentoonstellingsduif, behalve wanneer op zicht zou worden gekeurd. Wat is de herkomst van deze vitale zoveel prijzen vliegende duiven? Wolfert kreeg ambitie in de duiven- sport toen in 1964 een Engelse duif werd gevangen. Het was niet deze duif, maar wel een jaar later opgevangen Belgi sche doffer van de Mechelse Quirainist de Pauw, die tesamen met een duivin- neke van plaatsgenoot Arensman de basis vormden voor een serie voortref felijke midfonddoffers. De Quivrainlst voerde het Jansenbloed wat gemengd werd met de duiven van Wj v. 't Hof, die geen plezier meer in zijn nachtvlie- gers van Bordeaux had en zijn hele hok overdeed. Op hun beurt kwamen deze duiven van J. Mijs, die ze weer bij „Ni- pius" had weggehaald. Genoemde liefhebbers hebben mis schien nauwelijks beseft welk een waar devol materiaal hun hokken heeft be volkt. Nu dit jaar de oudere uitgaven van het ras het wat kalmer aan deden, i kwamen na de „97" ook de „1244408" en de „1244404" beiden met vier kopprijzen goed naar voren. Jammer dat door drukke werkzaam heden aan de jeugd niet voldoende aan dacht kan worden besteed, al heeft Wolfert wel blijk gegeven te kunnen ziften op intuïtie. Dat de weduwduivin- nen niet aan de tand gevoeld worden is beslist een nadeel, dat zich op de duur in de kweek gaat wreken. Er is echter gewoon geen tijd voor om ze te spelen, de zaken gaan voor en de duivensport, die zonder poules wordt bedreven, blijft zuiver liefhebberij. De duiven van Wolfert zijn daar blijkbaar heel dankbaar voor. Nog even recht zetten dat de Flak- keese kampioenduif de „23" niet 9 maar 10 kopprijzen behaalde. Van de eige naar L. Arensman kwamen tevens voor het „wie heeft ze beter" klassement in aanmerking de „428963" en de „428857" die o.a. 6e Survilliers en 6e Tours won. GRIJPSKERKE Fietsend meisje door auto gedood. Een 9- jarig meisje is woensdag op een kruising in haar woonplaats Grijpsker- ke met haar fiets door een auto ge schept. Het slachtoffer P. P. Louwerse, was op slag dood. De verslagenheid in de gemeente is grootj MIDDELHARNIS Verkoping Zendingskrans Ger. Gem. Dinsdag 12 okt. a.s. houdt de Zendings krans „Bidt en Werk" alhier haar jaar lijkse verkoping 's middags van 3-5 uur en 's avonds van 7-9 uur. Deze verkoping wordt gehouden in de pasto rie a,i d. Hobbemastraat. DIRKSLAND N.C.V.B.: De afd. Dirksland van de N.C.V.B. hoopt donderdag 14 okt. haar vergadering te hebben. Ds; van Dop uit Amersfoort zal een lezing houden over het onderwerp: „Hoe komt een dominee aan zijn preek?" Daar het wintersei zoen weer begint wil het bestuur trach ten een cursus te organiseren. Deze cursus wordt gegeven door de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Platte- lande. Het ligt in de bedoeling een cur sus „kleine karweitjes" aan te vragen; hierbij worden allerlei aardige en nut tige dingen geleerd en gemaakt. Dames die hieraan mee willen doen worden verzocht zich op deze avond hiervoor aan te melden. NIEUWE TONGE Opbrengst. De kollekte voor het Prinses Beatrixfonds heeft in Nieuwe Tonge opgebracht 1052,55, waarvoor hartelijk dank. OUDE TONGE Ds. van Gorsel bedankte. De Herv. predikant ds. W. van Gorsel heeft op nieuw voor een aantal uitgebrachte be roepen bedankt, t.w. van de Herv. Gem., van Woudenberg, Papendreoht, Dord recht en Meerkerk. Recentelijk ontving hij nog beroepen uit Katwijk en Vee- nendaal. STAD AAN 'T HARINGVLIET Spreekbeurt G-B.S. Heden (vrijdag) avond hoopt voor de GerefBijbel Stich ting te spreken in het kerkgebouw van de Ger. Gem. aan de Molendijk, ds. S. de Jong, Herv. predikant te Ouddorp. Aanvang half acht. OOLTGENSPLAAT Spoedeisende ingelanden vergadering polder Sint Adoltsland. Verkoop gronden. De stemgerechtigde ingelanden van de polder Sint Adolfsland te Ooltgens- plaat worden in een spoedeisende ver gadering bijeengeroepen tegen donder dag 14 oktober a.s. des nam. 8 uur in Hotel „Hobbel". Voor deze bijzondere vergadering staan enkele verkopen van grond op de agenda, t.w. een perceeltje bouwland aan de Vroonweg aan de huurder, de heer A. H. Jacobs; een per ceel bouwland ten zuiden van de z.g. Binnenhaven aan de huurder, de heer M. van Nieuwenhuijzen; een dreef ten noorden van de z.g. Binnenhaven aan de huurders, de gebroeders C. J. en P. J. van Oorschot; de binnendijks gelegen gronden van het Galathese gors aan de pachters, de gebroeders Ras en tenslotte het polderdeel Weipolder, t.w. het bin nendijks gelegen Weipoldersegors aan de betreffende pachters. Op een en an der komen we nog nader terug. ZONDAG 10 OKTOBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. T. Cazander, nam. bed. H. Doop. Extra kollekte Pastoriefonds Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Schra- vendeel Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Ger. Kerk (vrijge maakt) 11 en 4 uur ds. J. Bloikland van Rotterdam in de hal van de Ger. Lag. school Sportlaan Buitengew. Wijkgem. 10.30 uur ds. H. D. van Hoogstraten en 19.00 uur jongeren- dienst. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. A. V. d. Beek. Extra koUekte BLO- scihool Rem. Kerk 10 uur ds. G. C. H. Duinkerk te Rotterdam. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. L. J. Geluk en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. A. Terlouw en 6 uiu- ds. H. Kraaij Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Cysouw, voorm. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. H. de Valk. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. B. V. d. Akker, nam. opening winterwerk Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. M. de Wit, Rotterdam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. V. Hensibergen en 6.30 uur ds. L. J. Geluk, voorm. bed. H. Doop. Extra maandel. kollekte kerk. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. Tj. Ausma te Monster Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doops- gez. Gem. dhr. v. d. Dool uit Rotter dam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade, voorm. voorb. H.A. Extra kollekte fonds Chr. Be langen Ger. Gem. 10 en 6 uur le zen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ■ds. W. van Gorsel, voorm. bed. H.A. en nam. dank. H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur, voorm. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Th. Weer stra Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Ouwendijk Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. A. W. Meeder, Ooltgensplaat. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en en 6 uur ds. A. W. v. d. Plas Ger. Kerk 9.30 uur dhr. C. van Baaren te Scheveninigen en 3 uur ds. W. M. de Bakker van Zwijndrecht-Grote Lindt Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. J. Neyenhuis, Voorburg. MIDDELHARNIS Tijdens de afgelopen nacht dojnj dag op vrijdag is er een inbraak 1'" pleegd in de slijterij van de N.V uS' Kolff en Zn. aan de Oost Achterweg Middelharnis. Vanmorgen ontdekte n soneel van dit bedrijf dat het glas v de buitendeur uit de sponningen J" geUcht en naast de deur was gezet. Dm het aldus ontstane gat kon de dief het deurslot aan de binenzij de kom waardoor hij de deur kon openen. Qp*' de slijterij aanwezige kassa werd geiii'I van enkele honderden iguldens en oo" uit het kantoor werd een geldbedrag* meegenomen. Nadat de dief zijn duistej! arbeid had verricht heeft hij nog slokje de Betuwe tweedrank genuttiüJ en is daarna zijns weegs gegaan. De i litie probeert na te gaan waarheen 2 dan wel mag zijn... De Oost Achterwj is een donkere weg en de dief heeft oo' nog geprofiteerd van het feit dat l dichtstbijzijnde lantaarn verstek hi gaan. Van zaterdag 9 oktober tot maandag 11 oktober Middelharnis-Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9 uur tot maan. dagmorgen 8 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121, Sommelsdijk, Deze is woensdag a.s. van 1224 uur Dirlksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 01877-1227, Dirksland. Flakkee Oost: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur hebben dienst dokter van Hattem, tel. 01874-259, Oude Tonge en dokter Bouman, tel. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet ZONDAGSDIENSTEN TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Overbeeke, Dirksland van 11 tot 11.30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herktngen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur zr. Koppejan, tel. 01877- 1234 b.g.g. 1412. Oitde Tongfe - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur t.m. maan dagmorgen 8 uur zr. van Wijk, tel. 01874 -289, b.g.g. 01877-1707. Wit Gele Kruis Achthuizen: Dienst heeft zuster Anna, tel. 01873- 577. GoetJereede: 9 oktober zr. Freylink, tel. 01879-363. 10 en 11 okt. en avonddienst zr. Pais, tel. 01878-32 1. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Minderhoud, tel. 01870-2897, Middelharnis. SCHAAKVER. „DE ZWARTE PION" TE MIDDELHARNIS Uitslagen d.d. 4 oktober Ie Afdeling: C. Littel G. de Jager 0-1 C. Poortvliet J. de Jager Vt—'!'- M. L. V. d.i Waal P. Lesuis 1-0 C. Smit W. Peeman afgebr, 2e Afdeling: C. V. d. Groef A. Robijn 0-1 J. Noordijk J. Non 1-0 J. Vroegindeweij J. Hollander 0—1 M. Moerland J.i Kruik 1-' A. Visser H. de Zout 0-1 J. de Wit A. V. Loon 0-1 N. V. Bracht C. Vis M R.S.B. 5 okt.: Shah Mata 3 Zwarte Pion 1 3-7 NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. H. V. d. Heuvel Geref. Kerk 10 en 5 uur ds., M. C. Kersten te Scheve- ningen Chr. Geref. Kerk 10 uu^ lezen 3 uur ds. P. op den Velde te Zierikzee Geref. Gemeenten 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. J. van der Schee uit Zierik zee Geref. Kerk: Gez. diensten mei de kerk van Nieuwerkerk in de kerk aldaar Geref. Gemeente 10 en 6.30 uur student Vreugdenhil uit Capelle aan den IJssel, 2.30 uur lezen Oui Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ds. Ai van der Meer. SOHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 uur ds. M. V. d. Linden, 2.30 uur ds. 0. Mulder, deurkoUekte kerkvoogdij - Geref. Gem. 9.30, 2 en 6.30 uur lezen, Donderdagavond 14 okt. om 7,30 uur hoopt ds. C. Hegeman voor ons voor te gaan. SINT MAARTENSDIJK Herv. KfrK 9.30 en 2.30 uur ds. J. Catsburg G^J' 'Gem. 3 x lezen Ger. Gem m Ned. 3 X lezen Oud Ger. Gem. 9.30,2 en 7 uur ds. H. C. Zwijnenburg van Gou derak (vjn. Bed. H.A., n.m. nabetrj NED. HERV. GEM. THOLEN THOLEN 10 uur ds. C. Mulder, H-D. 6.30 uur ds. G. Voortman. POORTVLIET 10 uur lezen 6 uur dr. J. C. Hooijkaas uit Den Haag. STAVENISSE 10 uur ds. H. A. Samson, 6 uur ds. Jj Catsburg. SINT ANNALAND 10 uur ds. X Cats burg, 6 uur ds. C. Mulder. OUD VOSSEMEER 10 uur ds. P. 0°°^" terman uit Goes en 6.30 uur ds. Samson.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 2