Weth. n. de Vos (66) heeft 25 jaar Ie ambtelijke stormen doorstaan Prinses Beatrix en Prins Claus komen op 5 oktober naar Middelharnis Zes weken voor Oude Tongenaar Plaatseliik nieuws laarprogramma P.B. „Goeree" RAAD OOSTFLAKKEE Raad debatteert over beloningen van brandweerpersoneel Dinsdag 14 september 1971 No. 4020 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Even kleurrijk als opvallend waren gisteravond in de raadzaal van Oostflakkee de bloemen die precies voor de zetel van wethouder A. de Yos de raadstafel sierden. Ze bleken de „stoffelijke" blijken van hul- debetoon van de zijde van het gemeentebestuur te zijn ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van dhr. de Vos die 25 jaar geleden zijn intiede deed in het Plaatse raadscollege. Ook ontving de jubilerende wethouder de zilveren gemeentepenning van verdienste en een fijne doos sigaren. Dat allemaal aan het begin van de raadsvergadering die na een succesvolle voortzetting tenslotte eindigde met een les sexwele voorlichting Met genoegen Beloningen voor de brandweer Gemeentepenning Kindertunnel WEGGEVLOGEN: 3 pracht rossella's Wethouder de Vos in de bloemetjes. Man slaat 4 andere mannen tegen de grond In het kader van een officieel werkbezoek aan de Provincie zullen H.K.H. Prinses Beatrix en haar echtgenoot Prins Claus op dinsdag 5 oktober ook in Middelharnis zijn. Een officieel pro gramma over dit bezoek dat zal plaats vinden op 5, 6 en 7 oktober zal tijdens een persconfe rentie op 22 september worden bekend gemaakt zodat v/e op dit moment nog niet over defini tieve gegevens beschikken. Wel kan met grote waarschijnlijkheid worden gezegd dat het Ko ninklijk Paar, met leden van Gedeputeerde Staten in hun gevolg, in Middelharnis aan een diner aan zullen zitten. Het bezoek aan Middelharnis lijkt overigens kort te zullen zijn. Hun aankomst wordt in de namiddag verwacht terwijl ze al 's avonds zullen vertrekken naar Den Haag van waaruit de volgende dag het programma zal worden voortgezet. Prins en Prinses hebben zich voorgenomen aan alle provincies een dergelijk werkbezoek te brengen. Reeds werd een werkbezoek aan Overijssel gebracht waarna Zuid Holland als tweede op het programma staat. Bromfiets botst op ayto Geschrokken automo bilist maakt brokken loor klapband de sloot in Stronken, zonder rijbewijs, verzekering of kenteken W. van Qorsei ontving beroepen 43e jaargang POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactle en advertenties: Kantoor Liangeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPBIJS 4,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Eerst was het de beurt aan wethou der de Vos om uitvoerig te worden geprezen voor het vele dat hij voor de gemeenschap heeft gedaan, een taak (He burgemeester van der Harst vlot afging. De bekende beeldspraak bezi gend illustreerde dhr. van der Harst dat weth. de Bonte alle politieke stormen heeft getrotseerd en dat hij zich bij wind, krachtige wind en bij hevige stor men heeft gehandhaafd als een rots in de branding, „Als men kan bogen op een zo groot algemeen vertrouwen dan betekent dat aldus de voorz. dat men kwaliteiten heeft ontwilckeld en dat men de eigen belangen heeft uitgescha keld ten behoeve van de belangen van de gemeenschap. De voorz. begreep dat dat een bijzondere zware opgave is om dat liet ten 'enenmale onmogelijk is iedereen tevreden te stellen. „De kracht van 'het besturen is niet gelegen in het aantal keren dat men „ja" heeft ge zegd, maar veeleer in het aantal keren dat men „nee" durfde zeggen terwijl de gemeente vond dat het niet an ders dan „ja" mooht zijn", igaf de voorz. te kennen. Spr. wees er voorts op dat dhr. de Vos reeds 22 jaar wetho'Uder is en dat zijn wethouderschap werd ge kenmerkt door een geweldige ontwikke- lings- en veranderingsdrang waarin men vaak wordt heeri en weer geslingerd tussen wat goed en verkeerd is. „U bent zo vervolgde de voorzitter nooit een doordrijver of doordrammer geweest, u hebt eerst geluisterd voor u een eigen mening gaf en wellicht hebt u het daardoor zo lang kunnen uithou den." Met waardering sprak de vO'orz. ook over de goede teamgeest die weth. de Vos in het college van B. en W. aan de dag legt, voorts werd gerele'veerd dat het er na de samenvoeging „har der en zwaarder" op geworden is en dat de oppositie haar intrede in de raad had gedaan. Een en ander samen'vattend kon de voorzitter weth. de Vos har telijk dank zeggen voor zijn volledige inzet t.b.v. de gemeenschap waaraan hij vele avonden heeft opgeofferd waar door ook het gezin er niet altijd onbe schadigd afkwaim. „Uw verdiensten kunnen niet hoo'g geno'eg worden ge schat" zo besloot 'de voorz. die de jubi laris gaarne de gemeentepenning en een royale Idst sigaren aanbood. In een kort dankwoord gaf weth. de Vos te kennen zijn ambt steeds met groot genoegen te hebberi vervuld, om aldus zijn steentje aan de oip'bO'UW van de gemeenschap te kunnen bijdragen. Dhr. de Vos, eenmaal .als jongste in de raad begonnen en thans aanwezig als de oudste sprak de wens uit dat hij nog enkele jaren in een goede verstandhou ding de gemeenschap zal moigen blijven dienen. Het rondje dat weth. de Vos gemeend had te zullen geven moest worden uit- 'gesteld tot een volgende vergadering omdat caféhouder Poll met vakantie bleek te zijn. Weth. de Vos die daar zelf mededeling van deed werd er prompt van verdacht daar zelf de hand in te hebben gehad Het voorstel tot herziening van de vergoedinigen en beloningen voor de vrijwillige brandweer heeft nogal wat ongezouten critiek ontvangen. Het bleek de raad n.l. dat de vergoedingen voor de commandant, de ondercomman dant, de plaatselijke coimmandanten en de bevelhebbers no'gal wat werden op getrokken' (resp. van 600,naar 102G, van 450,naar 769,50, van 350,naar 480,en van 150,naar 408,maar 'dat de vergoeding voor de machinisten- pompbedieners gehandhaafd zou blij ven op 400,per jaar en dat laatste wekte de nodige critiek. „Degenen die in het mooie pakkie lo pen en hun handen schoon houden krij gen weer het meeste", liet dhr. de Jon ge overduidelijk horen: „Het wérk gaat bij mij boven het geven van bevelen," gaf 'hij te kennen. „Dan zouden we eigenlijk de hele salaris verordening moeten wijzigen," weifelde de voorzitter. Dhr. de Jonge kreeg overigens alle steun van de heren van Dam (SGP) en Kroon .P.v.d.A.) terwijl ook dhr. Ever- dink (K.V.P.) als zijn mening te ken nen gaf dat het gevolgde systeem niet klopt orndat ook iemand die een jaar lang schittert door afwezigheid zijn ver goeding kan opstrijken. De voorz. had het er wat moeilijk mee om de raad duidelijk te ;maken dat het voorstel is ingegeven door de eilande- iijke Verenigingen van Brandweercom mandanten die voor het gehele eUand een uniforme regeling voorstaan, c.q. overal op het eUand een gelijke belo ning in een' gelijke functie. „Laten we de haan maar eens goed laten kraaien", hield dhr. de Jonge vol, ds heren lopen maar in een mooi pakje en de anderen moeten veel minder betaald het werk doen." De voorz. werd het er tenslotte met de raad over eens dat het voorstel werd aanvaard met de bepaling dat de Ver eniging van Brandweercommandanten van de critische opstelling van de raad t.a.v. de beloning van machinisten-pomp bedieners op de hoogte wordt gesteld. Het voorstel bevatte ook eert verho ging van de uurlonen van 4,tot 7,50 per uur en een wijziging van de vaste jaarlijkse toelage. Tijdens de rondvraag heeft dhr. Kroon teruggegrepen op de toekenning van de bronzen penning van verdien ste van de gemeente Oostflakkee aan een meisje uit Stellendam als eerste prijs voor de bloemschikwedstrijd op de in Middelharnis gehouden tentoonstel ling. Wanneer dhr. Kroon de verdien sten van de deze avond onderscheiden wethouder vergeleek met die van het meisje dan kon hij niet anders conclu deren dan dat door laatstgenoemde te kening de penning devalueert en' in waarde vermindert voor de mensen die de penning met ere mogen dragen. De voorz. hield het er echter op dat de betreffende verordening ruimte laat voor het toekennen van de penning voor prestaties bij sportmanifestaties en aan verenigingen zowel als aan voor de 'gemeente verdienstelijke personen. De verleningamogelijkheid beperkt zich niet tot de eigen gemeente en de voorz. meende dat verzamelaars er eeri ter rein dn zouden' kunnen ontdeldien om dit soort prijzen gangbaar te maken. Het is aan het organiserend comité de penning al dan niet voor hun doel te aanvaarden. De voorz. was het er be slist mee oneens dat een dergelijke toe kenning een devaluatie zou betekenen. „Ik zie er een degredatie in voor mensen die hem wel eoht hebben ver diend," 'hield dhr. Kroon vol. „Waar blijft de kindertunnel was de kreet die dhr. de Jonge opnieuw lanceerde. „Het geld ligt klaar en wij durven het maar niet aan", mopperde hij niet begrijpend: „op andere plaatsen zou het allang voor elkaar zijn ge weest!" „Het geld ligt inderdaad al jaren klaar", beaamde de voorzitter die er tot zijn grote spijt aan moest toevoegen dat de grondaankopen tot geen enkel resultaat hebben geleid. Daarom is aan de Kroon machtiging gevraagd de be nodigde grond te onteigenen maar dat ibesluit zal ongeveer een jaar op zich lateri wachten. „We zijn nu echt geneigd te denken dat men de gevaren die onze kinderen daar lopen zwaar onderschat", moest de voorz. toegeven. „Ik hoop niet dat het 'grote offer van een kinderleven daar eerst gebracht m'oet worden maar helaas is onze gemeentelijke taak afge lopen en kunnen w^e niet anders dan af wachten wanneer de beschikking van 'de Kroon afkomt". [Australische platstaartparkieten) Inlichtingen, tegen beloning gaarne z.s.m. bij: D. GRINWIS Weststraat 1 - Ouddorp - Tel. 371 De 31-jarige krachtpatser J. W. van der L. uit Rozentourg heeft zaterdagavond bij de Haringvlietbrug een viertal vol wassen kerels tegen het wegdek gesla gen. De geprikkelde Rozenburger uitte zodoende zijn gramschap op de bestuur der van de andere auto, en drie van diens mede-inzittenden, over de wijze waarop D. J. B. uit Melissant hem had ingehaald. Die inhaalmanoeuvre had al twee kilometer voor de tol van de brug plaats gevonden. De Melissanter had toen met zijn Opel de Mercedes van de Rozen burger ingehaald en vervolgens bij het terugkeren op de rechter weghelft „ge sneden", zo werd achteraf verklaard. De Rozenburger, daardoor geprikkeld, pas seerde op zijn beurt weer en bleef al zigzaggend over de weg rijden, zodoen de B. belettend hem andermaal in te 'halen. Bij de tol stopte de Mercedes plotse ling, waardoor B.i verrast wei-d en bo venop de auto botste. De Rozenburger kwam daarop uit zijn auto en timmer de de vier mannen uit de Ford, die even eens naar buiten waren gekomen, in el kaar. Tegen de Rozenburger is proces ver baal opgemaakt wegens mishandeling en voor zijn gedrag op de weg. De po litie sprak na afloop over „cowboys, die met hun stalen karossen de rijksweg hadden bereden, alsof de weg een prai rie was". MIDDELHARNIS Op de kruising Hobbemastraat-Doetin- ohemsestraat had zaterdagmorgen een aanrijding tussen een bromfiets en een personenwagen plaats. Mej. G.P.P. die met haar brommer over de Kon. Julia- naweg de kruising naderde werd geen voorrang verleend door dhr,, M. IBoot met als gevolg dat mej. Pee-man tegen de wagen terecht kwam. Zij liep daarbij enkele gekneusde ribben op. Radio brengt goed nieuws voor bejaarden. De afdeling Middelharnis van de Stiöhting Ned. Federatie van Vrouwe lijk Vrijwillige Hulpverlening zou gaar ne het volgende onder de aandacht van onze bejaarden willen brengen. Bij de N.C.R.V., die iedere woensdag middag van 15 - 16 uur een uitzending verzorgt (In 't Zilver) heeft men uit tal van brieven en telefoontjes kunnen constateren, hoe groot de eenzaamheid bij veel ouderen en zieken is. Men nam n.a.d. contact op met de Commissie bejaardenwerk van boven genoemde Stichting, met als gevolg, dat er in de to'ekomst een organisatie in 't leven zal worden geroepen, die kortweg zal worden aangeduid als „Foon-in" ak- tie. Over deze aktie zal op 15, 22 en 29 september a.s. worden gesproken en een programma van de N.C.iR.V. In de eerste uitzending op 15 septem ber zal de bedoeling worden uiteenge zet. Gaarne roepen wij onze bejaarden op, daarnaar te willen luisteren. Het is het programma „In 't Zilver" van 15- 16 uur. DIRKSLAND Bejaardenmiddagen: Op D.V. dinsdag 21 Sept.! hopen we weer met onze be jaardenmiddagen te beginnen. Het co mité der Ned. Herv. Kerk nodigt u al len uit om op deze middag weer te ko men. Deze middag zal voor ons verzor gen Dr. Stoel met dia's over zijn va kantie. Wij willen u weer komen halen, maar wel moet u zich dan even opge ven aan onderstaande adressen: Mevr. Tanis-Mastenbroek, Tel. 1265; Mevr. Spek-v. Zetten, Tel. 1348; Mevr. Schul- ler-Vogelaar, Tel. 1714. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. donderdag 16 sep tember hoopt des avonds om half acht voor 'de Ger. Gemeente alhier voor te gaan Ds. E. Venema uit Zwijndrecht. OUDDORP De automobilist dhr. C. v. d. Wende heeft vrijdag een ware peohrit gemaakt toen hij, komend uit de Achterweg, van een van rechts naderende auto schrok en het stuur naar rechts omgooide. Via de stoeprand stootte hij op een gepar keerde Peugeot welke wagen vervol gens door een omheining reed, gevolgd door de Cortina van dhr. v. d. Wende. De Peugeot schampte ook nog een daar voor geparkeerd staande Fiat 850 zodat er al met al van een gecompliceerde botsing sprake was. De omlheüiing werd over een afstand van 7 meter vernield. OUDE TONGE Vrijdagavond belandde op de Provin ciale weg bij Oude Tonge een Ford be stelwagen tengevolge van een klapband in de sloot. Daarbij deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De wagen was eigendom van een installatiebedrijf te Rotterdam. De Ohr. Plattelandsvrouwenbond „Goeree" heeft voor het komende ver- gaderseizoen een interessant program ma samengesteld. We laten het hieron der volgen. Belangstellenden zijn op elk van de bijeenkomsten hartelijk welkom. 14 oktober: Jaarvergadering, gezamen lijk een koffiemaaltijd gebruiken, te gelijk pakjesavond, dia's van de reis vertonen, aanvang 19 uur! 11 november: De heer C. J. Schreurs, Rotterdam, onderwerp: „Het gebruik van verdovende middelen". 16 december: Kerstwijding. 20 jianuari: Demonstratie met het ge bruik en over de mogelijkheden van Vlieseline. 17 februari: De kaarsenfabriek Gouda- Apollo „Gouda" houdt een inleiding over kaarsen maken"./ 16 maart: Mejuffrouw Tine Tusveld, Den Haag, onderwerp: „Naar het land van zon en zand" (Egypte). 13 april: De heer van Dam, Gouda, on derwerp: „De begeleiding van onze kinderen naar de volwassenheid". 16 mei: Zuster Haayer, Rotterdam, on derwerp: „Reddingswerk in donker Rotterdam". „U zat aan alle kanten volkomen mis", merkte de politierechter te Rotterdam, mr. G. J. E. Poerink, vrijdag op tegen de 26-jari'ge metselaar Piet uit Oude Tonge, Piet 'had op 10 april in Rotter dam dronken achter het autostuur ge zeten!. Het ontbrak hem daarbij aan een rijbewijs omdat Piet december vorig jaar ooik voor dronken rijden was ver oordeeld, waartoij hem een jaar ontzeg ging was opgelegd. Om de maat vol te maken was de auto niet verzekerd en stond het ken tekenbewijs niet op naam van de met selaar. „Dat alcoholpercentage van u 2.3 promüle was bijna dodelijk" ver telden politierechter en officier mr. H. R. G. Fo'ber samen aan Piet, die toe'gaf vijftien -glazen bier te hebben gedron ken. Hij was in 1964 ook al veroordeeld voor dronken rijden', in 1965 wegens joy riding, mishandeling en vernieling en rijden zonder rijbewijs. Dit alles ont lokte aan mr. Feber de opmerking dat de drank tooh wel een al te grote rol speelt in het leven van Piet. De officier vorderde twee maanden cel, dire jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en onttrekking aan het ver keer van de auto. De metselaar antwoordde daarop dat 'hij herkeurd as en nooit meer een rijbe wijs krijgt. Mr. Poerink veroordeelde Piet tot zes weken cel en drie jaar niet rijden. De auto waarmee Piet enkele malen over de kop was gegaan tijdens zijn rit, krijgt hij terug om te verkopen (Nwe Brielse Courant) OUDE TONGE Op ds. W. van Gorsel die op 10 septem ber 4 jaar aan de Herv. Gemeente al- 'hie,i- verbonden was zijn reeds een aan tal beroepen uitgebracht o.a. door de Herv. Gemeenten van Papendrecht, Ouderkerk aan de IJssel, Veen (N.B.), Woudenberg, Hasselt (O.), de Herv. Ge meente van Dordrecht en van Rotter dam-Delf shaven.!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1