èn leveren tegen ,,stunt" prijzen N.V. Van Rumpt te Stad maakt officiële entree in de auto-branche I pasfoto's I Finse huizen xeif ie boumfen Node van morgeig vooi* de man van vandaag 89.00 Wat 'n gemakalles onder één dak! Peugeot-dealer^voor Goeree-Overflakkee Rienws pit iBBïmi ■k Voorlopig alleen voor rekreatie MOLENWEG 4 OUDDORP TEL. (01878) 597 LEVENSMIDDELEN - COSMETICA HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN GROENTEN EN FRUIT SLAGERIJ - SLIJTERIJ ELECTRO (met eigen service dienst) RESTAURANT - VISHANDEL TEXTIEL COMPLETE WONINGINRICHTING FOTOSHOP ALLEEN DONDERDAG 9 SEPTEMBER UIT ONZE GROENTEAFDELING 1 kg. Rode kool 0.35 UIT ONZE SLAGERIJ 1 kg. gehakt half om half 3,S4 Ons assortiment is te groot om te vermelden Ook voor X FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK 79.00 ''"^"^en vanaf 97,50 Originele „HARRIS-TWEED" KOLBERTS in ruitdessins en effen tweed Speciale prijs MASSA-MARKT De N.V. van Rumpt te Stad aan 't Haringvliet, befaamd door haar Rumpt- stadploegen en haar landbouwwerktui- gen heeft nu ook een succesryke entree in de automobielbranche gemaakt. J.I. vrijdagmiddag vond de officiële start van deze nieuwe bedrijfstak plaats toen burgemeester Joh. van Es van Miiddel- harnls met een glanzende Peugeot 504 de papieren barricade tussen de giarage en de wijde wereld spleet, dit, ten aan- schouwe van de familie van Rumpt en vele van haar relaties. „De oude boom heeft een nieuwe loot gekregen", zo il lustreerde burg. van Es de aantrekking van het Peugeot dealerschap, toen hy na gedane arbeid in de voortreffeiyk ge outilleerde gaxage zijn openingswoord sprak. Burg. van Es doorbreekt met een riante Peugeot 504 de stevige pa pieren scheidingswand. Peugeot ver overt Flakkee stond boven de deur geschreven. Moed en inzicht. „Het moet aldus de burgemeester toch van m.oed en inzicht getuigen wanneer men anno 1971 tot nieuwe in vesteringen en tot het openen van een nieuwe bedrijfstak overgaat terwijl men in eert goed bedrijf gesetteld is". „De automobielbranche zo vervolgde dhr. van Es kent een enorme onderlinge concurrentie en vraagt goed gekwalifi ceerde en gespecialiseerde werkkrachten waarbij bovendien berekend is dat men i:ï*ii*i^^^*rf<!:WS'+r^ji:i;^i|;ïti^^^'i^'ii:Kt:-^^^ een jaarlijkse omzetvermeerdering van 20''/o dient te behalen om een redelijk bedrijfsrendement te bereiken"zo hield hij de heren van Rumpt voor die daar overigens niet zo erg van schrok ken. Dat gebeurde ook niet toen de burgemeester het had over begrippen als „dollarcrisis, zwevende internatio nale valuta's en inflatie, veeleer spra ken begrippen als schaalvergroting en horizontale en verticale integratie tot de verbeelding van de ondernemende he ren van Rumpt, die gewoon geloven in de kwaliteiten van het door hen ver worven merk Peugeot. Burgemeester v. Es voorzag dan ook dat de heren het hen eigen technisch vernuft, hun ver kooptechniek en hun orgsmisatiesjablon, kortom hun „know-how" ook in de nieuwe bedrijfstak zullen gaan toepas sen. Spr. gaf hen daarbij goede kansen temeer omdat het verzadigingspunt in de autoverkoop nog lang niet bereikt is.i Spr. vergeleek tenslotte de N.V. van RiHnpt met een boom die al voor de oorlogsjaren is geplant, een boom met een sterk vertakt wortelstelsel waarop thans met goed gevolg een nieuwe tak is geënt, waarvan de voedingssappen zich al met die van de oude stam vere nigd hebben. Burgemeester van Es be sloot zijn openingsspeech met een har telijke gelukwens tot werkgevers en werknemers. Namens de Gebr. Nefkes, de Peugeot Importeur te Utrecht werd gesproken door dhr. van Bergen die alle vertrou wen in de toekomst uitsprak omdat dui delijk is dat het dealersohap iri vakbe kwame en betrouwbare handen is ge legd. Vervolgens sprak aannemer Roos een woord van dank voor de ontvangen opdracht, waarna een dankwoord werd gesproken door dir. A. J. van Rumpt. Goede voornemens. Dhr. van Rumpt illustreerde in zijn dankwoord dat de Fa. van Rumpt ook thans weer van de beste voornemens is bezield om ook de nieuwe afdeling tot een succes te maken. „Wij willen op een eerlijke manier een bedrijf opbouwen met betrouwbare auto's en vakbekwame monteurs". Spr. wist van de zware con currentie die de autohandel beheerst mede waardoor de automobielhandel niet altijd om haar solidariteit bekend staat en dhr. van Rumpt was er geluk kig mee dat Goeree-Overflakkee daar op een goede uitzondering maakt. „Hier ligt een kans voor een bonafide zaak een goede relatie op te bouwen met de autobezitter die erop aan moet kunnen dat elke onderhoudsbeurt en elke repa ratie voor lOO'/o goed gebeurt. Spr. bracht een compliment aan verkoper de Jong die al 25 nieuwe wagens aan de man heeft gebracht, een getal dat een rol speelde bij de „beloning" van burg. van Es voor de officiële opening. Dhr. van Rumpt overhandigde de burg, een enveloppe met 25 x 10,te besteden aan het bejaardenwerk in „Trefpunt" plus nog een attentie voor zichzelf. Het werd door burg van Es gaarne geaccepteerd en reeds bij voorbaat gaf hij te kennen dat voor de opening van een uitbreiding van het bedrijf best een beroep op hem mag worden gedaan! Het ziet er naar uit dat, na het on derhoud van woningen, nu ook de bouw daarvan een doe-'t-zelf aangelegenheid gaat worden. Zij het dan voorlopig al leen het „tweede huis". Dit veelbelovende nieuws komt uit het hoge noorden, uit Finland. Daar bouwen al heel lang mensen hun eigen huis. Onverschillig of dit een eerste of een „tweede huis" is.i Konstruktie en kwali teit zijn dusdanig dat de Finnen deze huizen zonder meer permanent kxinnen en mogen bewonen. Sinds kort zijn deze originele Finse Niskap-huizen ook in Nederland lever baar. Zij worden als bouwpakket, met alle hout gezaagd en genummerd, over een komstig een voor iedereen begrijpe lijke bouwtekening, regelrecht uit Fin land op de bouwplaats aangevoerd. Exklusief glas, dakbedekking, centrale verwarming, sanitair en keuken komt dit afhankelijk van de grootte op een bedrag van 13.500,— tot 22.475,—. Wie een beetje handig is, kan het huis met enkele vrienden in korte tijd zelf in elkaar zetten. En is men wat minder handig uitgevallen, dan zal men er wat langer over doen, zonder dat er echter ooit iets fout kan gaan. Alle onderdelen passen in elkaar en er komt geen spij ker aan te pas. Gaat men op zandgrond bouwen, dan kan de benodigde fundatie meteen worden bijgeleverd. De bungalows zijn verkrijgbaar in diverse modellen, welke alle de namen dragen van de Finse arohitekten, die deze huizen ontwierpen: Kakuuri, "Talo- nen, Jemström e.d. Over het algemeen bevatten zij: een grote eetkamer met open keiiken annex eetbar, twee kleine slaapkamers en één grote (met wasge legenheid), een „natte eenheid" met wastafel, doche en toilet, alsmede een De entree-party, waarop de balkenkonstruktie duidelijk te zien is. bergruimte die ook gemakkelijk als sauna ingericht kan worden. De vloe ren zijn van greneri hout, maar kunnen De leefruimte met keukenbar. Een kant-en-klaar Niskap-huis. odk in Fins berken parket worden uit gevoerd. De daken (dakbedekking naar keuze) en vloeren zijn dubbel geïsoleerd, de deuren zijn van dubbel hout tegen het kromtrekken; rustieke gladde, kromme takken fungeren als deurkruk ken. Naast de geheel uitneerabare ra men bevinden zich dekoratieve ventila tie-jalouzieën. Het leven in deze huizen is erg plezierig; men leeft er niet in geuren van beton of kunststoffen, maar in die van de zuivere natuur. Voor de mooie dagen is er een ruim terras, terwijl men tegen de koude be schermd is door een perfekte centrale hete lucht verwarming via roosters in de vloer. Als men wO, kan men bij de opbouw van het huis enige dagen deskundige assistentie krijgen van de importeur van de Finse landhuizen, Saunaland in Apeldoorn. Via Saunaland, dat nauw samenwerkt met de Finse architekt Prof, Olli Kivinen en met Nederlandse architekten, kan men de bouw ook ge heel overlaten aan aannemers die met de konstruktie van de Finse huizen al de nodige ervaring opdeden. In dit ge val wordt de prijs van de aanschaffing natuurlijk hoger. Er bestaat sinds kort ook een uitvoe ring, afgestemd op bewoning door ge- handikapten. Onlangs werd een derge lijk huis in een Tros TV programma aangeboden aan de Nederlandse Cen trale Vereniging ter bevordering van de Revalidatie. Volop terreinen. In het geval van de Niskap-huizen is dit probleem veelal direkt op te lossen, daar Saunaland de beschikking heeft over verschillende prachtige terreinen in diverse delen van ons land: o.a. bij Lemmer (watersportcentrum met eigen haven), bij Venray, in de omgeving van Tilburg, nabij Emmen en Zweeloo, in de buurt van Holten en in Zeeland. Men kan de percelen deels kopen, deels in erfpacht verkrijgen. Tevens kan be middeling worden verleend bij het ver werven elders in het land. Wil men zijn huis liever in het buitenland zetten, dan kan men bij Saunaland ook terecht voor bouwterrein bij o.a. Alicante in Spanje en Bologna in Italië. En wie het zich heel gemakkelijk wil maken, behoeft slechts een uitstapje te Sportieve ruiten accentueren de Een vrijetijdsjasje van een soepele mannelijke stijl van dit kolbert wevenit kwaliteit, om je heerlijk met brede revers ongedwongen in te kunnen maken naar het rekreatiecentrum „De, Bronzen Emmer" in het Drentse Mep-j pen (gemeente Zweeloo) bij Emmen, 1 waar een aantal kant-en-klare, volledig] ingerichte Finse bugalows met 800 1000 m'^ grond te koop zijn. Middels de importeur kan men bij de aankoop van deze zeer degelijke huizen] bij een bank een hypotheek afsluiten, tegen een normale staffelrente. I Wie zich in Meppen vestigt, kan te vens gebruik maken van een verwarmd zwembad en een veilig kinderbad. Het grote bad met een 80 kub. filter wordt om de vier uur gezuiverd, dat voor de kinderen elk uur. i Geschikt voor permanente bewoning. Het is bijzonder spijtig dat dit soort huizen, dat tegen alle weersomstandig heden bestand is, in Nederland in te genstelling tot Finland nog niet per manent mag worden bewoond. Hoewel Eén der dekoratieve ventilatie-jalouzieën. men er in overheidskringen beslist niet afwijzend tegenover staat, zullen de hui zen de eerste tijd uitsluitend voor re kreatie (ook als clubhuizen) kunnen worden gebruikt. Een hoognodige her ziening van de verouderde bepalingen in dezen zou het mogelijk maken middels deze oerdegelijke huizen een zij het be scheiden, maar toch zeer weH^ome bij drage te leveren tot oplossing van de voor zoveleh nog altijd bestaande wo ningnood. SINT MAARTENSDIJK Gouden bruiloft. Het echtpaar C. M. Zwagemaker-Hartog hoopt woensdag 8 september zijn 50-jarige echtverbinte- nis te vieren met een receptie in üe Stadsherberg. THOLEN Geslaagd. Mevr. D. Blaas-Ridderhof slaagde deze week te Utrecht voor nei examen coupeuse-lerares. Aanbesteding nieuwe weg. Door ae Prov. Waterstaat te Middelburg wera deze week aanbesteed het maken van een nieuwe weg vanaf de nieuwe bru„ over de Eendracht via Molenvliet naar de Prov. weg nabij het Stenen Kruis, ter lengte van 2980 meter. Van de 24 in schrijvingen was Aann.i Bedrijf J- '-■ Suijkerbuijk uit Hogerheide de laagsw met een bedrag van 1.670.000,—. —Benoeming. Dhr. J. L. Rijstenbil, chel van de afdeling Ruimtelijke Ordenin= ter gemeentesecretarie, is met mgan» van 1 dec. 1971 benoemd tot referenaa- ris hoofd Algemene Zaken op de ge meentesecretarie te Baarn. Benoeming. Dhr. M. A. Blok, amwe- naar te secretarie, is per 1 november De noemd tot adj. commies op de gemeen tesecretarie te Poortugaal.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 2