Echtpaar A. Witte-van SplHRder te Ouddorp in fiet goud Teogavond1971 Siraaliiaa Laatste gashouder op Goeree-Overflakkee gaat verdwijnen Vraagtekens rond verkoop m.s. ,Hariiiivliel' Diplema zwemmen Stellendam Ondanks tegenslagen al vijftig jaar gelukkig Pliatsiiiik niinirs Bfjeenkoiiii! oïer Deitischailewe! Caravan gestolen I Ondernemend® i I koe I Pfoegwedstrijcf vasi jJ. zaterdag afgelast 43e jaargang Dinsdag 31 augustus 1971 No. 4016 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KERKNIEUWS fuuiuuiiiiiuyiuiiiiiiiiiuiiiuiiuiiiiiiuiiuiiuiniuiniiiiiiiuuiiiiiiiu INGEZONDEN POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS jledactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per,mm. Bij contract speciaal tarief. Met al die ontevredenheid en die on rust waarmee de kranten dagelijks vol staan lijkt het erop dat er geen tevre den mens meer op dit ondermaanse rondwandelt maar vergist u zich niet. Sinds maandagmiddag kennen we er twee die eigenlijk volmaakt tevreden zijn met wat het leven hen gebracht heeft en dat is maar een heel klein beet je rozegeur en maneschön geweest. Za terdag a.Sj zullen ze. Aren Witte (77) en Jacomijntje (Mina) Witte-van Splunder (71) een halve eeuw in de Echt verbon den zijn. Beiden hebben ze een zwak liart miaar dat maakt de dankbaarheid nog des te groter dat ze samen oud mochten worden, ze hebben elkaar, hun kinderen en hun huisje en dat laatste zouden ze nog voor Soestdijk niet wil len ruilen. Er zijn in Ouddorp heel wat mensen die het woninkje Kelderweg 58 van bin nen kennen. Dat zijn de vele familiele den, de pensiongasten die niet van de fam. Witte zijn weg te slaan, dat is de dokter die tweemaal per week op be zoek komt en steevast elke keer een appeltje toegestopt wordt, dat is de melkboer Klaas Hameeteman voor wie elke maandagmiddag een kop soep ge reed staat en dat is de kruidenier Kees Bosland die er al menig kopje koffie gedronken heeft. Met deze vermelding is de lijst natuurlijk verre van compleet maar er is geen tellen aan begonnen. Evenmin als je de talloze wandversie- ringen zou kunnen tellen die in het woonkamertje zijn opgehangen. Reken er op dat liet er gezellig is, de bloemen voor de ramen, de vogeltjes in de kooi, de foto's van kinderen en kleinkinderen, de visjes en vooral de sfeer van te vredenheid die het pas echt plezierig maakt. Groot verschil. Als ze uit het raam kijken kijken ze op een Hagelnieuwe bungalow van een van iiun kleinkinderen. Hij is zeevisser, trouwde een aardig vrouwtje, bouwde een keurig huis en heeft een auto voor de deur. Opa en oma zullen het ze van harte gunnen maar 't is wel een klein yerschilletje met hun „start" in 1921 'oen ze een kamer huurden voor 1,50 die van de wekelijkse zes gulden aan inkomsten betaald moest worden. Na em jaar konden ze hun intrek nemen ill het huisje dat ze nu nog bewonen. Daar is het een hele poos pure armoe geweest al hebben de drie kinderen geen gebrek gekend. Er was nogal eens ziekte reden waarom de lange huwelijksperio- de medisch begeleid werd. Mioeder Mina heeft voor niemand geheimen en het mag dan ook best in de krant dat ze wel eens onder de tafel gekropen is voor de .molenaar die ze weer niet betalen kon. >nderzijds mag het ook best eens ver meld Vv-orden dat ze arm als ze was toch wel eens werk heeft geweigerd als er door veel beter gesitueerden niet meer tegenover werd gezet dan een stiikje oud spek of wat oude kousen, l^lma niet gezien. Wat kan ze gezellig kletsen over haar verkeringstijd toen haar man nog eens wee uur naar huis moest lopen als hij naar had thuisgebracht. Over de kinde- 'J*^" weet ze veel te vertellen en met dankbaarheid zegt ze dat ze allemaal zo goed voor haar zijn.. De periode dat de oeide zoons naar Duitsland moesten was een akelige tijd maar schrijnender s iiog de herinnering aan het verlies van een kleinkind. Pijnlijk was het ook naar man in 1957 tengevolge van "^rtaanval invalide werd maar ze lebben er zich dapper doorgeslagen en "u gaat het met dhr. Witte zelfs boven verwachting goed. ..Met tobben en wurgen zyn we oud geworden maar we zijn er doorgerold" zeggen ze dankbaar en ze weten en belijden aan Wie ze dat te danken heb ben; „de Heere is altijd goed voor ons geweest". Die goedheid mogen ze elke dag ervaren, dat zullen ze ook zaterdag doen als ze in het Verenigingsgebouw in het middelpunt van de belangstelling staan. Ook op die dag zal hun bede zijn dat ze nog lang bij elkaar mogen zijn en dat wensen we hen zo hartelijk toe. Wie deze fijne mensen een gelukwens wil sturen die doet hen een groot ge noegen, hun adres Kelderweg 58 te Ouddorp. De Toogavond van de Ned. Herv. ver enigingen zal dit jaar gehouden worden D.V. VRIJDAGAVOND 22 OKTOBER a.s. in de Ned. Herv. kerk te Middel- hamis. Sprekers: Ds. J. T. Cazander te Mid- delhamls en Ds. E. F. Vergunst te Ca- pelle a. d .ilJssel. Zang door het toeroemde koor „DEO CANTEMUS" te Rotterdam o.l.v. Arie Pronk. Houdt alvast deze datum vrij. Nadere berichten volgen spoedig. CHR. PLATTELANDSVROUWEN BOND AFD. FLAKKEE Op maandag 6 september hoopt de C.P.B, afdeling Flakkee weer te begin nen aan haar jaarlijkse programma. We zullen starten met een fondue-demon stratie, waarna volgt een onderwerp op sociaal gebied en een bespreking op me disch terrein. Wilt U zich aansluiten bij onze afdeling? U bent van harte welkom op 6 septemiber 's avonds om half acht in het bovenzaaltje van café de Kok te Sommelsdijk. Het Bestuur. Bevestiging en intrede Kand. W. Arkeraats, afkomstig van Nieuwe Tonge, zal D.V. woensdag 1 septemiber a.s.i in de Hervormde Ge meente te Zegveld als predikant worden bevestigd door ds. J. van Sliedrecht van Ouderkerk a. d. IJssel, waar kand. Ar keraats geruime tijd vicaris is geweest. De intrede zal des avonds plaats hebben. De Ned. Herv. pastorie te Zegveld is telefonisch aangesloten onder no. 03489 -261. MIDDELHARNIS Kerkdienst. Woensdagavond hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. Aanvang half acht. 5 De Lekkerlander veehouder J. g A. Broere heeft verleden woens- g dagmiddag iets unieks meege- g maakt. Nadat hij een zo juist ge- s g kochte koe in de weide had ge- s daan en even later weer keek, zag g hij dat beest met een onverstoor- s g bare rust de andere oever van de g g Lek beklom. De koe was zonder g aanvaringen de druk bevaren ri- g g vier overgezwommen. g MIDDELHARNIS Blikseminslag. Tijdens het korte maar hevige onweer is gisteravond te gen tienen de bliksem ingeslagen! in het pand Pr. Margrietstraat 56, bewoond door de familie C. Blolt. Dat gebeurde via de op het dak staande T.V. mast. De electriciteit viel uit, het T.V. toestel werd onklaar en de gordijnen in de ka mer vertoonden schroeipiekken. Jubileum Zondagsschoolvereniging. De zondagsschool der Geref. Gemeente alhier bestaat op 7 september a.s. 40 jaar.i Dit heugelijke feit hoopt men te herdenlien D.V. 22 oktober a.s., bij wel ke gelegenheid ds. R. Boogaard te Lei den, voorzitter van de bond van zondag schoolverenigingen een herdenldngsrede hoopt te houden. SOMMELSDIJK De zangver. „Zanglust" hervat haar repetities a.s. maandagavond om half acht in „Vita Nova". Nieuwe leden har telijk welkom. HERKINGEN A.s. zaterdag 4 september hoopt des avonds om half acht voor de Ger. Ge meente voor te gaan student C. G. Vreugdenhil van Capelle a.d. IJssel. Restauratie. Met de restauratie van de toren is men zover dat de spits er af is en deze zal worden voorzien van nieuwe bekleding. Als de toren eh muur van de kerk afgewerkt Is zal men van het geheel een fraaie aanblik krijgen. OUDDORP De Postduivenver. De Trekvogels vloog mee in de vlucht Duffel 21-8-71. In concours waren 265 duiven. Gelost om 9 uur. Afstand 90.074. Eerste duif was binnen om 10.13.20 m.p.m. 12.26.04. J. Balïelaar 1,35. Joh. Grinwis 2, 18, 25, 39, 50, 52. K. Westhoeve 3, 13, 36, 38. J. Kaptijn 4, 16, 34. K. Breen 5, 8, 40, 43, 51. C. Voogd 6, 14, 30. A. Knape 7, U, 21, 22, 24, 42. W. Kievit 9, 28. H. Ideijn 10, 15, 44, 46, 47.. C. J. Tanis 12, 26, 32. C. H. Taijis 17, 27, 20, 37. L. Hoek 19. A. Klijn 20, 33. R. Klijn 23, 49, 53. A. J. Klink 31, 45. D. Pijl 41. G. Quist 48. Bejaarden over de dam. Het jaarlijk se reisje van de bejaarden van Ouddorp 'ging over de dam naar Hellevoetsluis. Vandaar ging de reis naar Noordwijk, waar de koffie met gebak klaar stond; dat allen goed smaakte. Na deze pauze iging de reis verder naar Amsterdam, waar per boot de oude stad werd be zichtigd, onder het genot van een lunch pakket, vandaar naar Volendam en Houten. De gehele reis stond onder leiding van de heer en; mevr. Ruizeveld, zuster van der Starre, de heer en mevr. Hoek en enkele leden van de E.H.B.O. Half acht werd de thuisreis aanvaard en negen uur behouden thuis. AUe medewerkers hartelijk dank. Har telijk dank ook voor dr. Ouderkerk die die dag alleen voor zijn rekening nam. NIEUWE TONGE Kerkdiens't. Woensdagavond half acht hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. Hage van Krabben- dijke. OOLTGENSPLAAT Vijftig jaar getrouwd. Vrijdag 3 sep tember a.s. herdenkt het echtpaar Jac. Fun-Troost, Pr. Hendrikstraat 17, al hier, het feit dat zij 50 jaar zijn ge trouwd. Dhr. Fun is in de gemeente geen onfeökende. Hij,is al bijna 45 jaar leider van de Zondagschool en vele ja ren bestuurslid van de Kolenbond. Het edhtpaar Fun mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. Chauffeur viel van vrachtwagen en brak pols. Bij het laden van een vracht wagen in een der havens te Rotterdam, viel dhr. J.i H. J. Sturris van ongeveer drie meter hoogte op de grond. Hij liep een zware hersenschudding op en brak een pols. Na behandeld te zijn in het Dijkzigt-ziekenliuis werd dhy. Sturris per ambulance naar huis. Voorstraat 2 te Ooltgensplaat, vervoerd. Op zaterdag 4 september wordt in Goes een vergadering gehouden voor bestuursleden van vissersverenigingen en boekhouders van mosselkwekersbe- drijven, waar door een aantal personen de Delta Schadewet zal worden toege licht. Na het welkom van dhr. A. L. S. Lockefeer (voorzitter Zevibel) spreekt de heer W. A. Emeis (de grote man van het Ministerie) over de Belangrijkste Bepalingen van de Delta Schadewet. Vervolgens dhr. G.i Plaisler over toe passing wettelijke normen voor het be palen van de Bedrijfswinst, de derde spreker dhr. J. A. C. van der Gronde behandelt het onderwerp: Bepalingen van waarde van vrijkomende arbeid en vrijkomend kapitaal en ten slotte de he ren P. Boogaard (Rotterdam) en A. P. R. Rammeloo over Taxatie van vaar tuigen en netwerk. Op een latere datum, zullen vergade ringen worden gehouden, waarbij de Deltaschadewet ook met de vissers zelf zal worden behandeld. Nadat de betreffende sprekers aan het woord zijn geweest zal een forum wor den gevormd, waarna door de betrokke nen vragen kunnen worden gesteld. MIDDELHARNIS Vannacht (maandag op dinsdag) rond twee uur is de caravan van de fam. G. aan de Rottenburgseweg gestolen. De caravan stond geparkeerd op de voor de begraafplaats gelegen parkeerstrook. De dieven hebben voor ze konden vertrek ken het slot waarmee de koppeling was vergrendeld moeten forceren. Hun snel le aftocht werd evenwel opgemerkt en slechts minuten; na het gebeurde we^d de politie van de vermissing in kennis gesteld. De direct ingestelde speuractie leverde geen resultaat, wel kwam via de .mobilofoon het bericht dat ergens een auto met caravan was gesignaleerd welke melding vandaag door de poütie wordt onderzocht. Evt. tips van degenen die iets omtrent deze diefstal kunnen medeidelen zullen de politie tel. 01870- 2444 bijzonder welkom zijn. Geachte redactie, U had, zoals U zelf zegt, de euvele moed uw neus in andermans zaken te steken. Daar is m.i. niets op tegen, voor het geval dat je deskundiger bent dan de persoon in wiens zaken de neus gesto ken most worden. Deze keer was U echter abuis. Wel bestaan er in groot Middelhar- nis een Molensti'aat, een IWolenweg, een Molenlaan en meer dan één Molendijk, evenwel nimmer een zelfde gelijkna mige straat in één woonkern. Vergissing is daarom uitgesloten. De mensen die brieven schrijven naar personen die aan de Molendijk te Stad aan 't Haringvliet wonen, adresseren dit nimmer naar Middelharnis. Vergissingeri bij de P.T.T., noch hij de administratie van de E.M.G.O. of waterleiding komen voor. Maar weet U wat voor kosten er veroorzaakt worden als een straat van naam of zelfs maar van nummering ver andert? Bij de administratie van de waterlei ding moet een gevirijzigd perceel op 5 kaartsystemen gewijzigd worden. Bij de E.M.G.O. voor gas en electriciteit op het dubbele aantal kaarten en tekeningen. Hoeveel veranderingen er bij de gemeen te voor het bevolkingsregister en bij cle gem. ontvanger moeten plaats vinden west ik niet, maar ook de Rijksontvan- ger en; de P.T.T. voor telefoongidsen, giroboeken, ,enz., bij de administratie van de couranten, periodieken, verze keringen, en vele, vele anderen moeten hun adressenlijsten wijzigen. Een tenslotte het briefpapier, de giro stroken, de voorgedrukte nota's, enz. van de particulieren moeten allerf gewij zigd worden. Geachte redactie, U had dit zeker niet over'wo'gen toen U uw neus in deze zaak ging steken. Maar namens allen die het aangaat, v/ilde ik aan de gemeente Middelhar nis vragen: „laat het zo het is" en be spaar ons het vele werk en het geld dat dergelijke, onnodige veranderingen met zich meebrengt. „Stichting De Drinkwaterleiding Goeree en Overflakkee" (F. Ch. Geerling). Naschrift: V/e hebben ons direct na binneriïomst van dit ingezonden schrijven naar de Molenlaan gespoed maar gelukkig de straatnaambordjes waren nog niet verhangen.De gemeenten zijn nl. nooit zo bijster vlot met het overnemen van zrenaar ideetjes. Daarom geen nood, al kun je je afvragen of de verandering nou zo onoverkomenlijk is als inzender wil doen geloven. Er staat tien wonin gen; 3 scholen en wat pakhuizen, aan zienlijk minder dan kortgeleden op de Oosterv/eg in Ouddorp waarvan een ge deelte in Hoige Pad werd omgedoopt. Het zal er maar van afhangen of de naam Elise van Calcar hoger genoteerd staat dan de moeite van een geleidelijke administratieve verandering. Wij zullen er heus niet langer op-aandringen BRUINISSE Oorlogsmuseum in nieuwe behuizing. Al enkele jaren staat in de V.V.V.- folder van Bruinisse ook het oorlogs museum vermeld. Tal van curiositeiten, v/aarmee de Nederlander in de bezet tingsjaren geconfronteerd werd en die men „in die tijd" gewoon moest vinden, of als gewoon moest ervaren, zijn door dhr. H. Kok, verzameld en tentoonge steld in een oude woning, die eigenlijk te klein was, om alles te bevatten,. Het Gemeentebestuur heeft nu kortelings, een andere oude woning (eveneens in de Molenstraat ter beschikking van dhr. Kok gesteld, waarin alles nu overzich telijker en gerangschikt, naar de „be zettingsperioden" is tentoongesteld. Het komt ons voor, dat vooral vele ben meegerhaakt, deze tentoonstelling jongeren, die de bezettingstijd niet heb- nodig met een bezoek zouden moeten vereren. En dat elke schoolklas op Schouwen - Duiveland en omdiggende eilanden, zeker een bezoek aan deze particuliere verzameling zou moeten brengen, nee opwekkend is het niet wat men daar te zien krijgt, maar wel, leerzaam. De laatste van de in totaal zeven gas houders die op verschillende plaatsen op Goeree-Overflakkee hébben gestaan zal over enkele weken verdwenen zijn. De fa. Mijnders en' Vroegindeweij te Middelharnis heeft de sloop van deze laatste kolos die op het terrein van de voormalige Gascentrale aan het Bene den Zandpad te Middelharnis staat aan genomen. De te amoveren houder is nog betrekkelijk jong, hij werd pas in 1950 in bedrijf genomen toen de Gascentrale ook een gedeelte van Oostflakkee van gas ging voorzien. De komst van het aardgas heeft het gebruik en de instand houding van de gashouder overbodig gemaakt. Er zal plm. zo'n 180 ton me taal af kommen tijdens de sloop die naar men verwacht een vijftal weken zal du ren. Het vrijkomehde terrein zal door de N.V. EMGO als opslagplaats in ge bruik worden genomen. In het zwemfead te Stellendam zijn za terdagochtend 28 aug. j.l. diploma zwem mers in actie gev/eest. Het vrolijk, met vlaggen versierde bad, en de muziek, konden toch de nare weersomstandig heden' niet doen vergeten, er stond een harde koude wind met regenvlagen en het zwemwater was slechts 18 graden. Toch waren er nog 74 gegadigden die onder leiding van badmeester Snoeij en gestart door zijn assistent badmeester Lodder, te water gingen. Onder niets ontgaand en streng toe zicht van de vertegenwoordigers van de K.N.Z.B. de heren J. W. van Bodegraven en G. Prins te Middelharnis, zijn voor diploma H 42 kinderen geslaagd en; 12 afgewezen en voor diploma B 16 ge slaagd en 4 afgewezen. Na afloop kon badmeester Snoeij aan de nog wat verkleumde, gelukkige 58 kinderen hun diploma uitreiken. Diplo ma A: Uit Stellendam waren dat: meisjes: Connij Wielaard, Joke Kramer, Nellij Blokland, Petra Kemmer, Connij Koese, Ina van Hogchem, EUa Rcon, Erma van Heest, Cobij van Es. Jongens: Marco vj d. Wal, John de Later, Bas v. Driel, Dannij v. Seters, Jaap Heekman, André Human. Uit Ouddorp: meisjes: Anja Dorsman, Karin Bezuijen, Jos Tanis, Yolanda Be- zuijen', Connij Reinhoud, Joke Grinwis, Be a Sperling, Wilka Breen, Eveline Westhoeve, Greetje v. d. Bok. Jongens: Marius Knöps, Martin Lod der, Pieter Voogd, Willij Padmos, Jaap V. d. Bok, Piet Sperling. Goedereede: meisjes: Aat Orgers, Margreet de Ronde, Jeannet Dul. Jongens: Gert Groenendijk, Gert Or gers, Bemhard Dul. Melissant: meisjes: Jannij Frank. Jongens: Tjette Vogelaar. Dirkslancl: meisjes: Tineke Jelier. Jongens: Krijn Roodzant, Hans Je lier. Diploma B: Stellendam: meisjes: Annemarie Jan sen, Llza V. Dam, Clara Bijdevaate, Wil- ma de Goede, Krijntje Krijger, Karin Keijzer, Marjo v. d. Wal, Annemarieke Raukema, Martha Koese. Jongens: Arie Keijmel, Johan Reijn- goudt. Aren v. d. Nieuwendijk, Giel Schaaf, Walter Kruik. Goedereede: Greetje van Dam. Ouddorp: Jan Kasbergen. De ploegwedstrijd die voor j.l. zater dag op het programma stond is door ge brek aan voldoende belangstelling afge last. Er hadden zich slechts 3 deelne mers gemeld waarop de organisatoren, de L.J.C, en de Ver. voor Bedrijfsvoor lichting het voornoemde besluit namen. De verkoop en afname van het m.s. Haringvliet", de voormalige RTM veer pont op de vaart Middelharnis-Hellevoet sluis, aan^ de Italiaanse koper verloopt niet zo vlekkeloos als misschien mocht worden verwacht. Verwachte moeilijk- hederi; bij de voorgenomen vaart via De Golf van Biscaje en de Middellandse Zee schijnen aan de thans gerezen on zekerheden debet te zijn. De koper die de boot contractueel voor 1 september zou overnemen zal vandaag dinsdag (beslissen of de Haringvliet al dan niet afgenomen wordt. Hangende deze 'beslissing heeft de Provincie eigena resse van de boot de vluchthaven van Zijpe al uitgezocht als .opslagplaats' van de „Haringvliet" wanneer de Itali aanse koper zich terugtrekt. Weliswaar is er een koopcontract gesloten maar schending daarvan lijkt geen ernstige consequenties te hebberi. NIEU'WERKERK In memoriam J. C. Piaipeveld. Vrij dagmorgen 27 aug. j.l. overleed op bijna 60-jarige leeftijd in de Cornelia Stich ting te Zierikzee, dhr. J. C. Papeveld, in leven, wachtmeester eerste klas van de rijkspolitie te Nieuwerkerk.i Dhr. Pa peveld was al lange tijd ziek, doch mocht vorig jaar zijn 25-jarig jubileum bij de politie vieren. Dhr. Papeveld werd op 10 september 1945 agent te Zierikzee, waar hij dit twee en een half jaar was, alvorens hij naar Nieuwerkerk werd overgeplaatst. Dankbaar werk heeft de overledene vooral in de na-rampse dagen verricht. Met dhr. Papeveld is een geziene per soonlijkheid in Nieuwerkerk heenge gaan. De begrafenis zal plaatsvinden a.s. dinsdag op de algemene begraaf plaats te Zierikzee. Ger. Kerk Nieuwerkerk - Oosterland. De jaarlijkse „Oogstkollekte", welke ge houden is in de Geref. Kerk te Nieuwer kerk op zondag 22 aug. j.L bracht op voor de kerk: 1297,66 en voor de dia- konie 253,59. Nieuwe ouderling. Dezer dagen werd in de Geref. Kerk te Nieuwerkerk (Oos terland) een verkiezing gehouden we gens het periodiek aftreden van dhr. Joh. Rotte als ouderling. Gekozen werd dhr. C. P. van Putten, welke in middels zijn benoeming heeft aangenom-en. Bevestiging zal plaatsvinden D.V. op zondag 16 september a.s. in de middag- dienst van 5.00 uur. SCHEKPENÏSSE Kerkdienst. Woensdagavond 1 sept. hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. C. Hegem.an om 7.30 uur H.D.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1