Vragen van Statenlid m.b.t. paratyfus in Herl(ingen beantwoord Miele keetjuffrouw In hei zicht van de Lange Jan I gezinshelpsters Nieuws uit Zeeland MEESTERLIJK imermeisje I Fa. S. Bezuyen Zonen 1 chrysantje en calangoë Cursus fijne keuken Cursus naaien Jachthond Jlarflbeiplanten leerling- ziekenverzorgster HOTEL JACOBI 1.25 BOSLAÜD HENDRIKA VROEGINDEWEIJ WILLEMTJE KRANSE MARINUS VAN DEN BOSCH ANDRIES VAN SINT ANNALAND echtgenoot van C. de Haas kinderwag^en nieuwe mantel FIAT 850 SPECIAL FIAT 8§0 SIMCA 1000 RALLIJE P. KOLLE WASSEN - DROGEN STRIJKEN - AFWASSEN DE MIELE AFWASAUTOMAAT VAKBEKWAME VOORLICHTING SNELLE AFDOENDE SERVICE Fa. D. V. d. Heijden Zomerstraat 6 - Dirksland TeL 01877-1236 J. Tanls Bokweg 13 Ouddorp Bioeitieniiuls MARGRIET Aluminium cent met een gat er in Gedeputeerde Staten hebben dezer dagen een uitvoerig antwoord gegeven nn de vragen die mevr. mr. E. K. Wes- »i-Tuinstra (D '66) medio juni had oesteld naar aanleiding van de explosie van paratyfus gevallen in Herkingen. In de eerste vraag vroeg vraagstelster naar een mogelijk verband van de para- tyfuïgevallen met de lozing van onge zuiverd rioolwater. Uit de beantwoor ding blijkt dat dat niet het geval is. Dat kan aan de hand van een drietal watermonsters worden vastgesteld. Blij kens de resultaten van dit onderzoek is in de haven van Herkingen en het Grevelingenbekken nauwelijks sprake van bacteriologische verontreiniging en is in het Haringvliet sprake van een geringe bacteriologische verontreiniging. Ook vroeg mevr. Wessel-Tuinstra Wanneer hebben Gedeputeerde Staten liun goedkeuring onthouden aan een voorstel van de gemeente Dirksland om een rioolwaterzuiveringsinstallatie te bouwen en waarom? ïxi-n, Gedeputeerde Staten bereid met hei gemeentebestuur van Dirksland be sprekingen te voeren om zo spoedig mo gelijk tot een oplossing te komen, zoals zij dit in een dergelijke zaak in juli 1970 deden met het gemeentebestuur van Rotterdam naar aanleiding van vragen üon de heren Hoek van Dijke et al. Beantwoording: De vragen werden als volgt beantwoord: In mei 1967 en november 1969 gingen wij akkoord met de door de raad van Dirksland verleende voorbereidingskre dieten voor een riool-waterzuiveringsin stallatie in het dorp Dirksland en een I rioleringsplan voor het dorpsdeel Kra lingen. Op 4 november 1970 stelde de raad voor de uitvoering van genoemde plan nen kredieten: van resp. 610.000,en 340.000,beschikbaar. Hoewel wij van de urgentie van de onderhavige werken overtuigd zijn, zagen wij ons tegen het einde van de beslissingster mijn als bedoeld in artikel 230 van de gemeentewet genoodzaakt aan beide be sluiten goedkeuring te onthouden. Het ontbreken zowel van dekkingsmiddelen (uit belastingen en een eventuele rijks bijdrage in het kader van de Deltawet) als van middelen ter financiering van deze kapitaaluitgaven vormde een' be letsel door goedkeuring. Van de zijde der gemeente werd vernomen, dat aan de raad zal worden voorgesteld de dekking van de tradi tionele lasten veilig te stellen door in principe te besluiten tot verhoging van de rioolbelasting. Aangenomen, dat het dekkingspro bleem aldus zal worden opgelost, zal, naar het zich laat aanzien, de vaste fi nanciering van de uitgaaf voor de bouw van de zuiveringsinstallatie vrij spoedig haar beslag kunnen krijgen. Uit hoofde van de hoge urgentieraad hebben wij n.l. aan dit project reeds bij voorbaat een plaats ingeruimd op de aan het ministerie van binnenlandse zaken' over gelegde lijst van met voorrang te fi nancieren nieuwe kapitaalwerken. In deze omstandigheden zien wij voor een bespreking met het gemeentebe stuur op dit moment niet voldoende grond, aldus G.S. Tot onze diepe droefheid overleed onze geliefde schoondochter, schoonzuster en tante echtgenote van J. C. Ramp op de jeugdige leeftijd van 24 jaar. Oude Tonge: S. Kamp J. C. Kamp-v. Zielst Stellendam: H. v. Bruinisse-Kamp C. P. V. Bruinisse Marleen Simon trooste de Heere haar man en kinderen. Sommelsdijk, 11 augustus 1971. Eangstraat 15 Heden overleed te Ooltgensplaat nog onverwacht, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze geliefde zuster, toehuwdzuster en tante, mevr. echtgenote van L. H. Korteweg in de leeftijd van ruim 55 jaar. Fam. Kranse 10 augustus 1971. Hoe klein zijn wij! Hoe groot is God! Op het ogenblik dat dit wordt ge schreven is de maanreis nog niet ten einde; er kan nog van alles ge beuren, al is vol gens plan gewerkt. Dat hebben we ge zien aan de laatste reis van de Rus sen: een perfekte landing, en de as tronauten dood in de cabine, in de haven nog veron gelukt, na al de halsbrekende toeren. Voor ongelukken staat alle verkeer open, hetzij op het land, hetzij op de zee of in de lucht.i Wat was er jaren lang veiliger dan het treinverkeer? Dacht men aan ongelukken als we in de trein stapten? Een eeuw geleden was het nog een waagstuk om met de trein te reizen: wie zou er mee durven met zo'n duivels ding? Welke ongelukken zouden er van komen! Alles kan een hele tijd goed gaan, maar onverwacht gebeurt er iets, dat we tot de werkelijkheid worden ge bracht, dat ons leven een handbreed is, waar we ons ook bevinden en met welk- venfoermiddel we ons ook voortbewe gen. Er kunnen van die ongedachte din gen komen, waar niemand op rekende. Denk maar aan het treinongeluk op de Zeeuwse lijn. Wie had er nu erg in, dat een vloeddeur zou gesloten zijn? Dat die het water niet keren zou, maar een aan stormende trein? Om op die maanreis terug te komen: er is hier al meer over geschreven, en het is niet leuk om in herhalingen te vallen. Nu is het wel zó, dat niet ieder een elk stukje van de krant leest, en zo kan het gebeuren dat het voor de één oude koek is, maar voor de ander een nieuw gezichtspunt. Afgezien van gevaren, van de toela- «ng van God, kunnen we zoggen, dat we met zo'n maanreis twee kanten uit kunnen. Het is als met de boekdruk kunst, die door Da Costa genoemd werd: oen stap ten hemel en een stap ter hel. Hij bedoelde: door de boekdrukkunst wordt lektuur op de markt gebracht, die uiteindelijk tot eer van God zal moeten uitwerken: de mensen kunnen door het lezen en overdenken van het gedrukte tot andere, tot vernieuwde mensen ge maakt worden; dus een stap naar de hemel. Aan de andere zijde bedoelde ^a Costa, dat er ook door middel van drukpers slechte lektuur in omloop zou komen; lektuur, die een averechtse Uitwerking op de mensenziel zou heb oen; die tot het verderf zou leiden. En neeft hij ongelijk gehad? Zie dat maar «ns in onze tijd, hoe zedeloos er ge- Wreven wordt en door middel van de Pors in de wereld komt. J" zouden we ook kunnen zeggen ^an het reizen naar de maan: aan de one zijde kan de uitwerking zijn, dat de mensen gaan zeggen: zie je wel, dat de d7t"^i ™s''^ 3® bp t ^^^n meer dan zesduizend jaar «taat, en meer van dat soort dingen. pj"" nog bij, dat de mensen zich OKen lang met niets meer bemoeien ■"'^t net vertoon en de afloop van Z3 «Periment naar de maan. Al de ümv worden verdrongen, din- 6 n die veel zwaarder moesten wegen f""iger zijn. Maar aan de andere «t kan het zijn, dat we hoe langer 'oe meer stilgezet worden bij de al- jlj^V^an God, die de Schepper van stand Wordt stuk gaan dat we huiveren van de af- ^«n, die er zijn in het heelal. Alles - cies te wonderlijker, nu we een van Gods schepping van dichtbij non verkennen. De maanste- Wet/"'^""* '^o'^ geschapen, en wij Waar waarom. Wij vermoeden niet op die grote maanhol niets an ders moet zijn dan stof en stenen, ge steenten van allerlei soort. Wij mogen niet vragen waarom de Heere dit alles heeft voortgebracht, want zullen wij tot Hem zeggen: Wat doet Gij? Alles wat de Heere gewrocht heeft zal juichen tot Zijn eer, dus ook de maan en de miljarden sterren, die zich bewe gen langs vaste banen door een onnoem bare ruimte, waarvan wij moeten duize len. Als we deze dingen op ons laten in werken, dan is er geen geest meer in ons. Dan moeten we zeggen met de koningin van Scheba: de helft is mij niet aange zegd.; Nog erger moeten wij getuigen: een heel klein stukje is ons nog maar aangezegd. Job getuigt: „Hij breidt het noorden uit over het woeste; Hij hangt de aarde aan een niet". Luther heeft dit vertaald: „Hij breidt het noorden uit, nergens aan; en hangt de aarde aan niets". Bij dit laatste schreef hij deze kanttekening: „Dat dezelve in het mid den der wijde wereld zich houde, maar Zijn almacht behoudt ze". Verder sprak Job: „Wat een Idein stukje der zaak hebben wij van Hem gehoord? Wie zou dan de donder Zij ner mogendheden verstaan?" Het is een klein stukje der zaak. Wij moeten ons verwonderen, niet om wat de mensen presteren in de eerste plaats, want per slot van rekening zijn dat schepselen met de adem in de neus maar wij moeten ons verbazen over de wonderen van het heelal, en de groot heid van de Schepper van hemel en aarde uitroepen, opdat God de eer zou ontvangen. En dan nog iets: wat is de aarde, die God de mensenkinderen heeft gegeven om op te leven, een klein nietig onderdeeltje van het grootse scheppingswerk! En dat onderdeeltje wordt ook door God onderhouden. Daar heeft Hij betoond te willen wonen on der de mensen. Christus is nedergedaald naar de benedenste delen der aarde, uit liefde tot een verloren wereld, die in het boze ligt. Niet voor vrienden, maar voor vijanden, waarvoor Hij de dood is ingegaan. Als wij dit overwegen, dan zijn er geen woorden meer. Dan kon David al leen maar uitroepen: „O Heere, onze Heere! hoe heerlijk is Uw Nöam op de ganse aarde! Gij, die Uw majesteit ge steld hebt boven de hemelen. Als ik Uw hemel aanzie, het werk Uwer vingeren, de maan en de sterren, die Gij bereid hebt; wat is de mens, dat Gij zijner ge denkt, en de zoon des mensen, dat Gij hem bezoekt? O Heere, onze Heere! Hoe heerlijk is Uw Naam op de ganse aarde!" Miljarden zonnen staan aan 't firmament, als afglans van het Licht waaruit z' ontstonden. Hun namen zijn alleen bij God bekend. Zij prijzen Hem met stille vuren monden. Welk scihepsel zal de grootheid Gods doorgronden? Wij zijn slechts stof in 't mateloze zwerk. Hoe meer wij tastten en geheimen vonden, hoe meer wij duizelden van 't machtig werk. Wij voelden ons verheven, wijs en sterk, maar werden zwak, onmachtig bij ons pogen. Wij stortten neer met afgeknakte vlerk en zonken laag met neergeslagen ogen. Hoe klein zijn 'wij, wat zullen wij vermogen? Het is gena wat ieder mens gewon.: Wij zijn een niet in Godes hand gewogen. Gij waart er reeds voordat de tijd begon. ZWERVER. Met leedwezen geven wij u kennis van het over lijden van ons erelid, de heer Met inzet van a'l zijn krachten heeft hij onze ver eniging gedurende vele jaren als bestuurslid ge diend. Zijn werk en zijn persoonlijkheid zullen wij steeds met dankbaarheid blijven gedenken. Het bestuur van de plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis" te Melissant, K. Jj Huisman, voorzitter. C. van Damme, secretaris. Melissant, 10 augustus 1971. Hedennacht nam de Heere na een langdurig, ge duldig gedragen lijden uit onze familiekring weg, onze lieve broeder, behuwdbroeder en oom in de leeftijd van 53 jaar.i Den Bom.mel: J. van Sint Annaland-Hoedemans Dirksland: Den Bommel: M. van Sint Annaland J. van Sint Annaland-Zoon J. Wolfert-van Sint Annaland D. Wolfert M. V. d. Hoelk-van Sint Annaland neven en nidhten Rotterdam, 13 aug. 1971. Asterlo 49 De begrafenis zal D.V. plaats hebben op maandag 16 aug. n.m. 2.00 uur te Den Bommel, vanuit „Westerlioht", Oranjestraat 35. Gelegenheid tot condoleren: zaterdag van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur in „Westerlicht". DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van deelneming ons betoond na het overlijden van onze geliefde vrouw en der kin deren zorgzame moeder en grootmoeder Maatje Willemina Doornhein betuigen wij onze onuit sprekelijke dank. Uit aller naam, Matth. V. d. Vliet Melissant, Marijkelaan 25. DANKBETUIGING Voor de vele felicitaties, bloemen en cadeau's, ont vangen bij ons 40-jarig hu welijksfeest zeggen wij U langs deze weg, ook namens onze kinderen, hartelijk dank. A. Kreeft T. Kreeft-van Dam Ooltgensplaat, aug. 1971. Prins Hendrikstraat 10 DANKBETUIGING Voor de blijken van deel neming betoond bij het overlijden van onze zwager, oom en oud-oom, de heer. Jan Mooijaart betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: D. Mooijaart Den Bommel, augustus 1971 DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is allen persoonlijk en schriftelijk te bedanken, voor het medeleven bij het voor ons zo onverwacht overlijden en bij de begra fenis van onze innig gelief de en zorgzame man, vader, zoon, schoonzoon, broeder, behuwdbroeder en oom Cornells Klem echtgenoot van Arendje Lena Notehoom betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Uit aller naam: A. Lj Klem-Noteboom Fam. Klem Fam. Noteboom Dirksland, augustus 1971. DANKBETUIGING Mede namens onze kinde ren en kleinkinderen willen wij U hartelijk dankzeggen voor de belangstelling die wij mochten ontvangen, zo wel van binnen als buiten de gemeente, bij ons 45 ja rig huwelijksfeest, in de vorm van felicitaties, bloe men en cadeaux. J. Moyses P. Moyses-v. d. Ree Stellendam, augustus 1971. Mr. Iman Caustraat 75 Te koop: merk: Mutsaert kleur: donkerblauw (linnen) in zeer goede staat. G. v. d. Boogert Azaleastraat 31 Sommelsdijk Tel. (01870) 2133 Weggelopen, een ras Griffon luistert naar de naam Wal do, kleur grijs-bruin, ruig- behaard, 1 jaar oud. Inlichtingen of terugbezor gen bij: A. PIJL „Sunny-Home" - Ouddorp Oost«rweg - Tel. (01878) 366 Te koop: maat 46 Kleur: donkerbruin. Halve prijs. Telef. (01870) 2497 in soorten vroeg - middel en late J. HOGCHEM N.A.K. klasse Aj Vroonweg 11 - Dirksland Tel. (01877) 1354 Geboortekaartjes worden bq on« direct gedrukt. Vele variaties. V\r adres hiervoor is: GEBRS. DE WAAL TeL 27 29, Sommelsdük TE KOOP: Goede gebruikte AUTO'S bouwjaar 23 - 10 - 1968 met radio bouwjaar 12 - 9 - 1966 bouwjaar 13 - 11 - 1970 km. stand 18.128 Werkplaats: Tuinstraat 25 DIRKSLAND Telef. (01877) 1478 Garantie - ruilen - financieren. STICHTING DE RUSTENBURG ROTTERDAM Werken en leren in een modem verpleeghuis Wilt U meedoen aan de eerstvolgende vooropleiding? Meldt U zioh dan nu aan als V moet dan: i^ Tenminste 17 jaar zijn Goed gezond zijn Na de lagere school 3 jaar op school zijn geweest. V krijgt dan: it Een uitstekende opleiding voor het Rijksdiploma it Prima salaris met onregelmatigheids toeslag •jV Eerste aanschaf unifonn gratis ■jV Reisgeldvergoeding buiten de stad. Wanneer U zich NU aanmeldt dan is er wellioht nog een mooie kamer vrij met eigen douche en toilet. Ook externen zijn welkom. Brieven of aanmeldingen omgaand aan de directrice, Mathenesserlaan 500, Rotterdam., Telef. (010) 25 10 06. Wèg met het elke dag terugkerende sleur- werk van de afwas. Met MIELE volauto matisch afwassen.' U zet alles erin van het hele gezin - altijd een opgeruimd aanrecht (...en gezicht). Éénmaal per dag zet U de knop om en na een uur gaat alles glanzend schoon en droog de kast in! is Uw onmisbare hulp in de keukenl Onverwoestbaar en tóch betaalbaar I vraagt een voor zo spoedig mogelijk. Het salaris is afhankelijk van de leeftijd. Minimum loon voor 16 jaar 301,38 per maand. Heb je belangstelling bel dan even (01870) 2704, of kom even langs. Ons adres is Vingerling 55, Middelhamis. 1 De Stichting voor Maatschappelijk en Sociaal s Werk in de gemeente Goedereede vraagt voor g spoedige indiensttreding 1 voor de gezinsverzorging en hulpverlening aan M bejaarden. g Bruto loon in vaste -dienst, bij een leeftijd van 17 i jaar 478,74, 18 jaar 523,72 oplopend tot 23 jaar en ouder 770,90 per maand. Beloning voor personeel in losse dienst voor hal- H ve dagen of een bepaald aantal uren per week, 23 1 jaar en ouder 4,53 per uur inclusief de vakan- tietoeslag. Sollicitaties te richten aan het bestuur van voor- H melde stichting, N.Z. Haven 15 te Goedereede. 1 Nadere inlichtingen verstrekt de leidster mej. E. s van der Starre, Wilhelminaweg 19 te Ouddorp, 1 telj (01878) 654. t l Soil.: Havenweg 49, Ouddorp, Tel. (01878) 324 4 vraagt voor direct in directiekeet Oude-Nieuwlandseweg te Ouddorp. Werktijd van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur< SAMEN VOOR 2,45 ■EEIiEFOON S71 OUDDOSF 100 gnam Gelderse 100 gram Boterhamworst 1 kg RODE KOOL 35 cent 500 gram gesneden SNIJBONEN 98 cent 500 gram blauwe zoete DRUIVEN 1,25 IV2 kg. sappige HANDPEREN 1,39 OTJDDORPSE BIJENHONING (beperkte voorraad). TELEFOON 371 OUDDORP CHR. HUISHOUDSCHOOL „WESTVOORN" 1 Margrietweg 23 - Ouddorp 1 organiseert bij voldoende deelname voor belang- s stellenden vanaf 18 jaar 3 (12 maandagavonden van sept. - december) s (12 maandag of dinsdagavonden van M sept. - december) s Cursusgeld 2,25 per avond plus onkosten van 1 materialen. g U kunt zioh sohriftelijik of telefonisch opgeven g voor 21 augustus bij de direktrice van de school Telef. (01878) 471 school 667 huis. f A. Minterman, idirektrice. a THOLEN Kinder-wakantiespel. Op een terrein aan de burg. Van der Hoevenstraat wer den in twee legertenten en in de open lucht kinderspelen gehouden onder lei ding van een damescomité met assisten tie van Middelbare scholieren. De onge veer 150 tot 175 liinderen werden bezig gehouden met allerlei spelletjes, het ma ken van vliegers, poppenkleertjes, mode show, wedstrijden op de step, straatte- kenen enz.. De laatste dag van dit kin- dervakantiespel werd besloten met een kampvuur waarbij burgemeester J. E. van Boeijen de kinderen toesprak en de initiatiefnemers en helpers dank bracht voor hun mooie werk. SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 10-8-'71 Doré bonken 8,10 - 8,40; Doré 1: 13,60 - 14,20; Doré apart: 9,—; Doré drielingen: 8,60 - 8,20. Doré kriel: 29,60. Lekkerianders 1: 11,30 - 11,50; Lefckerlanders 2: 10,20 - 10,—; Lek kerianders apart: 8,70 - 9,60; Bintjes bonken: 15,70 - 16,70; Bintjes 1: 12,60 - 13,10; Bintjes 2: 11,70; Bintjes apart: 10,20 - 9,70; Bintjes drielingen 7,70 - 8,30; Bintjes kriel: 31,50. Eigenheimers 1: 19,60; Eigenheimers apart 10,70; Eigenheimers drielingen: 5,60. Voer 5,14. Aardappelprijs per honderd kilogram.] Aanvoer 235 ton. STAVENISSE Beroep aangenomen. Kandidaat H. A. Samson te Breukelen heeft het door de kerkeraad der Hervormde Gemeente op hem uitgebrachte beroep aangeno men. Hij bedankte voor Meeuwen, Poe- deroijen en Willige Langerak. In het rapport van de „Muntcommis- sie" (commissie Stevens), in 1968 inge steld door de toenmalige minister van financiën, dr. H. J. Witteveen, staat te lezen, dat de bronzen cent in de toe komst vervangen zal worden door een aluminium cent met een gat er in. De belangrijkste reden van deze vervan ging is de prijs; momenteel kost een bronzen cent, circa 1,4 cent. In 1948 werden er IV2 miljard van gemaakt. In genoemd rapport wordt ook mel ding gemaakt, dat op langere termijn waarschijnlijk munten van vijf en tien gulden zullen worden vervaardigd, al wordt dit door de directie ontraden. De commissie spreekt zijn voorkeur uit, dat de „muntreekt 1990" uit stuivers, dub beltjes, kwartjes, guldens, rijksdaal ders en een tien gulden stuk zal bestaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 5