Morgen beëindigt de „Haringvliet een geschiedenis I Voorlichtingscentrum I „de Vraagbaak" I start op 8 september DEN BOMMEL: j|.3Q|g|. kantcIt lil 111606 wet6ring, b6Stuurd6r werd gered van weenen Plaatselifk nieuws ftgstaarant „Tonbré Sommelsdijk 43e jaargang Vrijdag 13 augustus 1971 No. 4011 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Grotere ar'beids- reserve in rayon VOOK MOOIEKE bloemstukjes Fa. KORTEWEG I Zandpad Middelharnis Helm voor bromfiets ves modehuis dirksland tel: 396 IVIobïele clandestine zender gepakt Leest de advertenties! Winkelen is recreatieve bezigheid Jeugdige stropers gepakt Notaris l^r. J. M. üempeni&is per i sept. met pensioen FEUILLETON EEN LATE LENTE Bedlbanken Opklapbedden De oplossing voor een kleine slaapkamer. V*ONINGINRrCHTVt*& Eerste bejaardenflats te Vlissingen in 1SI2 gereed Zondagsdienst artsen POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 28 Na 5.30 uur (01870) S3 82 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,— PER KWARTAAL, ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin^ Het voorlichtingscentrum „de Vraagbaak", van de Stichting Huishou delijke Voorlichting ten JPlattenlande, ondergebracht in het kantoor van de voormalige Gascentrale aan het Zandpad te Middelharnis zal haar werlizaamheden op Goeree-Overflakkee officieel op 8 september begin nen. Eerder, op dinsdag 31 augustus, 's middags om half drie zal burge meester Joh. van Es van Middelharnis het Voorlichtingscentrum officieel openen. Daarmee zal Middelharnis en Goeree-Overflakikee een voorlichtings centrum krijgen zoals er in den lande al ettelijke functioneren als onder deel van de activiteiten van voornoemde Stichting. Op Flakkee bleven die tot dusver beperkt tot het geven van groepsvoorlichting en cursussen zo als bloemschikken, koken, tuinbouvvr en het houden van lezingen en de monstraties. „De Vraagbaak" bedoelt een meer individuele voorlichting te geven op het terrein van de Technische huishoudelijke voorlichting. Met vragen over de aanschaf van huishoudelijke apparaten, vloerbedekking, huishoudtextiel, verwarmingsapparaten (actueel i.v.m. de overschakeling op aardgas) koelkasten, diepvriezers, vragen over de juiste inrichting van de keuken en andere ruimten bij verbouw en nieuwbouw, kan men bij „de Vraagbaak" terecht. Mevrouw Rozenbroek-Muntinga houdt daar met in gang van 8 september elke woensdagmiddag van 2 tot 4 uur spreekuur., Ook kan zowel telefonisch als schriftelijk contact worden opgenomen, het adres is Zandpad 126 of Postbus 20. In „de Vraagbaak" zullen dankzij de aanwezigheid van de vroegere showroom van de Gascentrale ook allerlei apparaten aanwezig zijn voor een aanschouwelijke voorlichting. Onder leiding van de voorlichtster zullen deze apparaten ook gebruikt kunnen worden. De Stichting verwacht dat er zowel van groepen huisvrouwen als van dames individueel belang stelling voor haar dienstverlening zal bestaan. De geregistreerde arbeidsreserve vaai mannen steeg in de maand juli van 156 tot 210 (Hoeksche Waard 68, Voorne en Putten 58, Goeree Overflakkee 84). De stijging was in hoofdzaak een gevolg van afnemende activiteit in de bouwsector. Aldus mededelingen van het Geweste lijk Arbeidsbureau in Oud-Beijerland. Vorig jaar bedroeg het aanbod aan het eind van de overeenkomstige maand 123 (Hoeksche Waard 40, Voorne Putten 37, Goeree Overflaklcee 46). Het aantal openstaande aanvragen om mannelijk personeel daalde in de ver slagmaand van 1251 tot 1100 (Hoeksche Waard 339, Voorne Putten 620, Goeree Overflakkee 141). Het grootste tekort deed zich voor in de metaalnijverheid, waar het aantal openstaande aanvra gen 506 bedroeg. Vorig jaar bedroeg de vraag naar mannelijk personeel 1135 (Hoeksche Waard 585, Voorne Putten 418, Goeree Overflakkee 132). Het aanbod van vrou welijk personeel is in de verslagmaand gelijk gebleven en bedroeg 77 (Hoeksche Waard 32, Voorne Putten 30 en Goeree Overflakkee 15)4 De vraag om vrouwelijke arbeids krachten daalde van 267 tot 241 (Hoek sche Waard 49, Voorne Putten 145, Goe ree Overflakkee 47). In Zuid-Holland steeg de geregistreerde arbeidsreserve van 7253 tot 7910 en de geregistreerde vraag daalde van 26,580 tot 25.400. Morgen, zaterdag 14 aug. zal het m.s. „Haringvliet" met haar laatste over steek van Middelharnis - Heilevoetsluis v.v. een definitieve punt zetten achter een geschiedenis die op 30 april 1909 begon. Op die datum werd n.l. de veer dienst Heilevoetsluis - Middelharnis ge opend met het s.s. „Minister van der Sleijden". Op diezelfde dag werd de stoomtramdienst Middelharnis-Haven - Ouddorp en Middelharnls-Haven Ooltgensplaat feestelijk in gebruik ge nomen. Bij gaande foto geeft een bUk op die gebeurtenissen. Op de linkerfoto ligt de V. d. Sleijden in Middelharnis-haven afgemeerd. De autoriteiten die voor de ze gebeurtenis waren uitgenodigd ver laten hier de pontonbrug. Ze werden overigens wat in de war gebracht toen ze het nieuws van de geboorte van Prin ses Juliana vernamen, moesten zij in hun gemeenten blijven nu een Oranje telg haar intrede had gedaan of hoog gehoed en zwart gejast naar Flakkee gaan waar in de grandioos versierde tram remise op hun komst werd ge rekend? De meesten besloten toch maar te gaan De rechter foto toont de versierde locomotief die het gezelschap naar Mid delharnis bracht. Meerdere ponten heb ben sindsdien dienst gedaan, laatstelijk de „Haringvliet" die in het najaar van 1957 in dienst werd gesteld. Op 30 april 1909 werden de autoritei ten uitgenodigd voor de eerste tocht, za- De bijna twee miljoen bromfietsers in Nederland moeten binnenkort verplicht met een goedgekeurde valhelm op rij den. Dat geldt voor bestuurders en duo- passagiers. Kinderen worden niet vrijgesteld. Als er geen passende helm voor hen te vin den is, mogen zij niet op een bromfiets zitten. Dit besluit is in de ministerraad ge nomen. Het kabinet is hiertoe gekomen omdat bij ongelukken onder deze cate gorie weggebruikers veel hoofdletsel voorkomt. De verplichting om een helm te dra gen wordt pas van kracht als iedere bromfietser een goedgekeurde helm kan kopen. Men wil op grond van studies, van de Stichting wetenschappelijk on derzoek verkeersveiligiheid, zo snel mo gelijk keuringseisen voor een lichte goedkope en doelmatige bromfietshelm bekend maken. De produktie van deze helmen kan dan op korte termijn begin nen. Overigens is het de bedoeling goedge keurde helmen voor motorrijders, ook voor bromfietsers toe te laten. Maandagavond ontdekte een opspo ringsambtenaar van de Bijzondere Ra- diodienst van P.T.T., dat in een in Wad- dinxvéen voor hem rijdende personen auto met een clandestiene zender op 27 Megahertz werd gewerkt. Bij aanhouding bleek de 30-jarige verkoper E. W. M.i uit Waddinxyeen te werken met clandestiene zendappara tuur onder de roepnaam „511". Hij voer de via de zender gesprekken met zijn 27 -jarige eclitgenote B. C. M.-V., die in hun huis ook over clandestiene appara tuur bleek te beschikken en werkte on der de roepnaam 23-2. Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt. itr Waar eet U goede sateh? OUDE TONGE ff De landbouwer G. Rosmolen, Tilsedijk ^,te Den Bommel is woensdagmiddag ijna letterlijk door het oog van de paid gegaan toen hij gekneusd maar ^^vend van onder zijn in de watering pantelde trekker werd gehaald. Even ^^oren was hij nog aan het ploegen '^Weest maar toen de zware John Deere *cht bij de kant kwam kantelde ze "kwam op de kop in de sloot terecht. I'S.ukkig waren in de directe omgeving "•jnsen aan het werk. Dhr. G. Lokker Den Bommel was het eerste ter Zo lag de treliker in de sloot met dhr. Rosmolen eronder. plaatse, hij zag hoe dhr. Rosmolen zijn hoofd juist boven water kon houden, hij gebaarde de toesnellende zoon van dhr. Rosmolen dat er kettingen moesten ko men. Vervolgens söhreeuwde dhr. Lok ker een op de dijk passerende tractor combinatie aan (bestuurder dhr. A. Zuidijk uit Den Bommel). Ook dhr. Zuidijk begreep wat er op het spel stond, hij koppelde de wagens af en reed in no time de enkele honderden meters af. Door de snelle aktie kon dhr, Ros molen na plm. 7 minuten worden ge red. De ziekenwagen die kort daarop arriveerde kon zonder dhr. Rosmolen naar Dirksland terugkeren. Het dokters- onderzoek had uitgewezen dat opname in het ziekenhuis niet noodzakelijk was. Daarmee was voor degenen die van het gebeurde getuige waren geweest het wonder compleet OUDDORP Gyjnniastiekver. De Gymnastiekver. „Ouddorp" is weer met de lessen be gonnen voor de kleuters en voor de kin deren. De dames starten op 9 sept. a.s. Nieuwe leden kunnen zich nog opgeven bij Mevr. Breen, Havenweg 3, tel. (01878) 417. NIEUWE TONGE Kerkdienst. Maandagavond 16 au gustus a.s. hoopt voor de Geref. Gemeen te alhier voor te gaan Ds. G. Mouw van Oudemirdum. Aanvang 's avonds 7.30 uur. DEN BOMMEL Bejaardencomité bakt oliiebollen. Het bejaardencomité dat zich reeds vol ledig inzet voor de bejaarden van Den Bommel, o.a. door het verzorgen van bejaardenmiddagen, die natuurlijk geld kosten, wil nu de financiële middelen wat opvoeren. Ze gaat daartoe oliebol len bakken, welke op maandag 16 en dinsdag 17 aug. a.s. aan de inwoners van het dorp te koop zullen worden aan geboden. Het comité verwacht dat ie dereen deze aktie zal steunen en min stens één zak oliebollen zal willen ko pen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht Noyon, jonge duiven 7-8- '71, afstand 255 km. los 10.30, Ie duif 13.7.34. Comb. Sturris-Troost 1-6-50; G. Koppe naal 2-13; Jac. v. Gurp 3-19-48-55; Gebr. de Boed 4-5-7-15-34-35-45-53; L. Moe renhout 4a-24; H. v. d. Valk 8-11; H. X Bom 9-18-27-42; B. Visser 10-30; A. de Gans 12-23-44-49; P. Trommel 16-36-39; P. J. Huijzer 17-29-32-33; A. Donker sloot 20; Jac. Bevaart 21-28-31-37-38-51; A. de Boed A.z. 22; Gebr. Visser 25-40- 41-43-52-54; H. Bevaart 26-47; Comb. V. V. 46. Winkelen is meer dan een zich tegen de overhandiging van geld voorzien van het nodige, nuttige of plezierige zaken. Het is ook een plezierige activiteit op zich: een recreatieve bezigheid. Dit zei de heer H. Relmer, di recteur-generaal vian het midden- en kleinbedryf en toerisme, toen hij vrijdagmiddag in Roosendaal het winkelcentrum „De Rooze- laar" officieel opende. MIDDELHARNIS De Rijkspolitie van Middelharnis heeft dinsdagavond drie juegdige stropers, afkomstig van het woonwagenkamp, in de kraag kunnen vatten. De jongelui waren de Pallandtpolder ingetrokken met twee honden (zgn. lange honden) die hun baasjes al een haas en een fazant hadden gebracht. Het wild werd in beslag genomen en tegen de jongelui werd procesverbaal opgemaakt. MIDDELHARNIS Per 1 september a.s. zal notaris mr. J. M. Hempenius te Middelharnis het notariaat neerleggen, i.v.m. het bereiken van de leeftijd van 70 jaar. Mr. Hem penius is dertig jaar als notaris in Mid delharnis werkzaam geweest. Een comi té zal ervoor zorg dragen' dat aan het afscheid gepaste aandacht zal worden besteed, men stelt zich voor daartoe een receptie te beleggen in hotel Jacobi op woensdag 1 september, 's middags van 3 tot 6 uur. Op verzoek van het co mité (gepresideerd door burgemeester Van Es te Middelharnis) delen wij mede dat ieder die op enigerlei wijze aan de te houden afscheidvlering wil meewer ken gevraagd v/ordt zich met een van de comitéleden in verbinding te stellen vóór zaterdag 21 augustus a.s. De na men van de comitéleden zijn: burg. v. Es, Ir. M. van Eek, P. van Rumpt, J. W. Mastenbroek en J. Doornbos. Een lezeres uit Ouddorp schreef ons een kaartje met het verzoek het feuille ton „de late lente", dat jaren geleden door ons gepubliceerd moet zijn nog eens te herhalen. Voorlopig zal dat echter niet moge lijk zijn. Wellicht zijn er lezers die dit boek hebben en het aan de belangstel lende mevrouw ter lezing willen geven. Wanneer u ons dat te kennen geeft zul len wij graag haar adres verstrekken. Redactie. terdag 14 augustus 1971 zullen tal van genodigden getuige zijn van de laatste vaart.i Goeree-Overflakkee heeft zijn vaste verbindingen en daarmee werden de oudgedienden overbodig. OOSTDIJK 53-61 Van de in totaal 196 nieuw te bouwen bejaardenflats bij het bejaardencentrum „Ter Reede" te Vlissingen zullen de eerste zes verdiepingen flats in de loop van 1972 worden opgeleverd. Er zal een laagbouw-dienstencentrum bij worden gebouwd, dat wordt geëxploiteerd door de stichting „Dienstencentrum Souburg" „Ter Reede" zelf zal de nieuwe flat woningen verhuren. Met liften zijn de woonafdelingen te bereiken. Er is een ziekenafdeling aan het huidige „Ter Reede" verbonden^ BOtrWMATERIAIiEN Dirksland Telefoon 1333 Van zaterdag 14 augustus t.m. maandag 16 augustus Middelharnis-Somraelsdijk: Van zaterdagmorgen 9 uur tot maan dagmorgen 8 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 01877-1262, Dirksland. Flakkee Oost: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur hebben dienst dokter Bouman, tel. 01871-269, Stad aan 't Ha ringvliet en dokter van Hattem, telef. 01874-259, Oude Tonge. ZONDAGSDIENSTEN TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Overbeeke, Dirksland van 11 tot 11.30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uurzr. A. H. Stolk, tel. 01877- 1500 b.g.g. 1776. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur t.m. maan dagmorgen 8 uur heeft dienst zr. van Wijk, tel. 01874-259, b.g.g. 01877-1707. Wit Gele Kruis Achthuizen: Dienst heeft zr. Vrij, tel. 01871-312, b.g.g. 534. Goedereede: 14 aug. mevr. Mijnders. 15 en 16 aug. en avonddienst zr. Pais. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Minderhoud, tel. 01870-2897, Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1