Zwemexamen in „Oe Singel" Prijswinnaars Expo Gouden Delta HUTSSPRRRBflNK Kiiide^Aae^kfB Ed. Hoornik over een kind dat te Middelhafnis verdronk Schrikt U nergens meer van sammmvim Bruinisse Geslaagde oefening Reddingsbrigade^" Bruinisse De mosselliandel GRAlVliVIOFOON PLATEN J. ZANDSTRA SPAARBANK EN ALU} BANfiZAEEN VOOB GEZIN ES BEDRUF Voorstraat 36, Middelhamis B^ Laageweg 15, OoLtg^osplaat HLsdK. 2 JüfcAMBBV-HIBVWa" Vrijdag 6 augustus ig^i In het „Dagblad voor Rijn en Gouwe" sclireef MHR onderstaand indrukwek kend artikel, dat wij om z'n grote actu aliteit ook onze lezers onder hun aan dacht wil brengen. Het is een droef re laas, maar houdt ook een appèl in te genover de medemens. MODERN REQUIEM Het is al jaren geleden dat de onlangs overleden dichter Edj Hoornik een hele cyclus verzen wijdde aan een kleine jongen die verdronk bij een boerderij in een kanaal te Middelhamis. De indruli die dit ongeluk op hem maakte was blijkbaar zo groot dat hij er dagenlang niet van loskomen kon. Te Middelhamis is een kind verdronken. Sober berichtje in het lavondblad: onder een hooiberg die had vlam gevat en naast een zolderschuit, die was gezonken. Zes dagen heeft het in miö nagehlonken. Op het kantoor vroeg men: zeg, heb je wat? Ik werkte door, maar steeds weer hoorde ik dat: te Middelhamis is een kind verdronkeni. De kranten waaien weg en z^in verouderd, de dagen korten, nachten worden kouder, maar over 't water komt zijn kleine stem. Te Middelhamis denk Ik, 'k denk .aan hem. en bed zijn hoofdje tussen hart en schouder, en zich voor hem dit lichte requiem. Sober berichtje in het avondblad. Het moet wel een hele poos geleden zijn ge weest dat Hoornik dit vers sdhreel. Als je nu het avond- (of morgen-) blad leest, gruw je van de vele ongeltücken die gebeuren en van wat de mensen el kaar aandoen en waarbij dikwijls niet een maar vele kinderen zijn betrokken. Ik geloof niet dat er nog veel dich ters zijn dit daar allemaal over schrij ven. Want we worden hoe langer hoe onverschilliger als we tegenwoordig de kranten lezen. De enorme slachting die alleen reeds het moderne verkeer aan richt onder de mensen die er aan deel nemen maakt nauwelijks meer indruk. Voor mij ligt een krantefoto van een leuk jong gezin man, vrouw en vier kinderen. De man was gemeente-ambte naar in Bergen op Zoom.. Het gebeurde op de Boudewijnweg in de buurt van Geel. De auto schoot op een rampzalig moment door de midden berm en botste op een tegenligger.! Waarschijnlijk schrok de bestuurder van een auto die te scherp inhaalde. Man, vrouw en kinderen vonden een gruwe lijke dood in de vlammen. Het is één ongeliik van de vele. Je leest ze en gaat over tot de orde van de dag. Je zegt te gen elkaar: zeg las je dat. Wat een ver schrikking, maar in het volgende ogen blik mopper je weer dat je vrouw de koffie te koud opdiende of dat de tele foon overging. Maar ik moet bekennen dat de dood van die ambtenaar en zijn gezin nog dagenlang door mijn gedachten heeft gemaald. Ik heb er geen verzen over geschreven, maar ik balde wel de vuis ten om de mogelijke onbekende die de verongelukte ambtenaar aan het schrüc- ken maakte. Zo doe je dan om je schrik of pijn af te reageren. Maar de vraag blijft Wat doen we elkaar aan? Vooral in het verkeer. Wij zijn allemaal deeltjes van een (Irwets- bare) gemeenschap, maar die deeltjes passen helaas niet in eikaar. Ze botsen op elkaar. Ze doen elkaar pijn en we denken bij ons zelf, (als we nog de moei te nemen om over dit alles na te denken) zoiets zal mij niet overkomen. Maar de volgende dag betrappen we er ons zelf op dat we todh weer niet het gedvild kunnen opbrgen om rustig ach ter iemand te blijven rijden op een tweebaansweg, maar loeren om op een gunstig ogenblik als een flits langs hem of haar heen te schieten. We moeten inmiers zo laat daar zijn. De gedachte dat we tien minuten eerder van huis hadden kunnen gaan of dat we ons zelf of anderen de dood had den kunnen injagen met dergelijke ris kante „grapjes" komt meestal te laat. Te Middelhamis is een kind verdronken. Mien vond zijn mutsje aan de waterkant Zwaar en aanhoudend heeft de klok geldonken. Boerinnen kwamen haastig over 't land. Dit is het beeld. Het wijkt. Het is verzonkeni Ik ben weer bg mijn uitgangspunt beland. Te Middelhamis is een kind verdronken Het houdt met lalles en met niets verband. Of wilt u wat anders. Wat actuelers. Wat schrikbarender. Of schrikt u ner gens meer van. Zeg, las je dat. In 't land der Zuider buren is zaterdag een heel gezin ver brand. Zij moesten een verkeersfout hels bezuren hun auto stond in lichterlaaie aan de kant. Dit is het beeld. Het wijkt. Het zal niet duren. Ik ben weer bij mfln uitgangspunt beland. Zeg, las je dat in 't land der Zuiderburen is zaterdag een heel gezin verbrand. In dezelfde verzencyclus Requiem voor een kind schreef Hoornik: Procureurs en priesteren pleiten!, boet ik mijn schuld er door? Door stenen dringen verwijten: het water is achter en voor. In het kussen wil ik 't verbijtenj Ik sliep in, Gy beet im m\jn oor. Hier komt de schuldvraag om de hoek kijken. Had ik er wat aan kunnen doen, vraagt Hoornik zich af. Misschien een zinloze vraag. Een vraag die opkomt bij mensen die te lang ergens over pieke ren. Dat moet je tegenwoordig niet doen Als je de krant leest moet je het vermo gen in je hebben om alles weer gauw kwijt te raken, anders wordt je gek. Anders maal je maar door: Procureurs en priesteren pleiten. Maar boet ik mijn schuld erdoor? We doen elkaar grove verwijten, maar lenen elkaar geen oor en te laat gaat het ons spijteni dat we altüd maar zeggen: Ik voor! MHR. BRUINISSE Het vrij geven van de mosselexport voor Waddenzee mosselen maakte een einde aan een periode van drie weken, dat de mosselkotters gedoemd waren werkloos in de haven te liggen, de sChoonmaohines op Yerseke stal stonden en de auto's die het product overal heen brachten niet konden rijden. En het bevestigde tevens de waarheid van het gezegde, dat er in het mossel- bedrijf, altijd wel iets is, dat anders is dan een vorig seizoen en dat de nodige aanpassingsmogelijkheden voor kweker en handelaar vraagt. Drie weken stil stand in de maand juh, een strop zeker en een bedreiging van verlies van een export-markt bovendien. We hoorden wat dat betreft verlulden, dat de Duitse mosselexporteurs al of niet in samenwerking met de Deense afnemers in België een contract onder de neus hadden geduwd, waarin zij werden verplicht niet alleen mosselen af te nemen, in de weken dat men in Holland niet leverde maar ook, in de tijd daarna, door hun tot afname van een bepaald totaal kwantum te ver plichten. Er is veel aandacht besteed aan de „mosselvergiftiging" teveel onzes in ziens, want we zijn het eens met wat we deze week via de radio uit Yerseke hoorden, ieder jaar krijgen wel eens een paar toeristen last van darmstoor nissen (het verschijnsel is bekend) al of niet door het eten van mosselen vroeg in het seizoen. In het begin was het ook „in" ver band te leggen tussen de afgesloten Grevelingen en de darmstoornissen. Toen darmstoomissen optraden, na het eten van mosselen, ook buiten de af- sluitdammen tot op de Waddenzee toe, was natuurlijk de stelling, de Grevelin gen is vergiftigd niet houdbaar. Bedenkelijk zijn ook sommige reacties in de pers van journalisten die de klok hoorden luiden, maar toch echt niet wisten waar de klepel hing. Als geschre ven wordt: De verplaatsing van de mosselcultuur van Zeeland naar de Waddenzee is een gevolg van de Delta werken en de mosselkwekers hebben op de Waddenzee ruime compensatie voor het verlies van hun mosselgronden in Zeeland, dan is dat een enorme blun der, want de mosselcultuur verplaatste zich naar de Waddenzee toen in het jaar (seizoen) 1950-'51 een mosselpercelen in Zeeland verwoestte en mosselcultuur in Zeeland (tijdelijk) onmogelijk werd. Want de mosselkwekers in Zeeland zitten nog steeds met smart te wachten op die compensatie voor hun verloren percelen. Mosselgronden zijn aanwezig in Zeeland en op de Waddenzee die on benut blijven liggen, terwijl de rege ring talmt met de uitgifte ervan. Wel mag natuurlijk worden gezegd, dat het overschakelen van de mossel kwekerij naar de Waddenzee, de mos selkwekers in de kaart speelde toen bleek, dat de handel (export) een veel grotere vlucht kon nemen dan men vroeger ooit had gedacht, omdat gebie den in Frankrijk konden bewerkt en van mosselen worden voorzien, die men vroeger niet kon bereiken.! Zeeland al leen zou aan de toenemende vraag nooit hebben kunnen beantwoorden. Zo is de mosselhandel thans hervat en in Yerseke werden vrijdag enkele vrachten aangevoerd, (allen voorver kocht) waarvan de Harlingen 27 als hoogste 20,noteerde. De kwaliteit van de aangevoerde mosselen was dus danig, dat de notering beslist als laag moet worden gekwalificeerd. Er is mo menteel nog weinig vraag naar mosse len (mede vanwege de contracten met Duitsland, die men in België moest slui ten. Gehoopt wordt, dat de toestand van markt en export spoedig weer normaal zal zijn. Berichten over een algengroei op de Waddenzee waardoor het onmo gelijk is, de onder het groen liggende mosselen te vangen, wijzen dan weer in de richting van nieuwe moeilijkhe den. Een forse storm zal dan nodig zijn om de gronden algenvrij te maken. OOKYOOH De heren F. de J. en J. S. uit Rot terdam reden donderdagavond laat op hun motorfiets (één als duopassagier) over de parallelweg langs de Grevelin- gendam (Zuid-Hollands gedeelte). Zij werden ingehaald door de Vauxhall- auto bestuurd door mevr. Wed. B. uit Battenoord, die de rijders niet opmerkte. Zij werden door de auto geschept en enkele meter meegesleurd. Beiden moesten met een hersenschudding naar het Paulina van Weel Ziekenhuis te Dirksland worden vervoerd. Predikbeurt Geref. Gem. in Ned. Donderdag 5 augustus (voor de Mbuma zenxüng) ds. Dorsman Herv. predikant te -Staphorst. Een afspraak op Bruinisse alleen be kend aan en tussen de Gemeentesecre taris dhr. B. de Groot en de voorzitte) van de Reddingsbrigade Bruinisse (wet houder W. van Gilst) heeft zaterdag morgen geleid tot een zeer goed geslaag de oefening van 'genoemde Reddings brigade. Wel was hierbij de B.B. uit Goes in geschakeld en deze deelde om precies elf uur aan de Centrale meldpost (he1 bedieningspersoneel van de Grevelin gensluis) mede, dat een overvliegenc vhegtuig Martins Aircharter, had ge constateerd, dat op het Grevelingenmeei op de lijn lijn Sirjansland op Schouwer -Duiveland en Herkingen op Goeree- Overflakkee een zeiljachtje was omge slagen en dat twee opvarenden, zicih zwemmiend in westelijke richting bega ven, c.q. in moeilijkheden verkeerden Op dit bericht (niemand twijfelde aar de echtheid) kwam alles zoals het op papier al eens was uiteen gezet in aktie. Twintig minuten na het Goese tele foontje, voeren de Gebroeders Bout met hun motorsdhip de Grevelingen op naar de aangegeven plaats. De loco-biirg. (een der twee personen die wisten dat het spel was) werd ge waarschuwd, hij bleek niet thuis te zijn, maar was bereikbaar op het gemeente- huis)4 Het Roode Kruis en de politie werden gewaarschuwd enz. Ook de Gebroeders Bout, waren be reid, toen ze ontdekten, dat de door hen opgepikte drenkelingen geen echte drenkelingen waren direct bereid, de oefening tot het einde toe mede te spe len. Het aan land brengen van dhr. B. de Groot, als bewusteloze drenkeling, verwekte natuurlijk de nodige schrik en consternatie, maar voorgeschreven han delingen, het aanrukken van een bran card door het sluispersoneel en het ak- tief worden van het Roode Kruis waren realistisch en werden perfect uitgevoerd omdat ieder dacht dat het echt was. De heer de Groot, enthousiast watersporter op zijn zeilboot Paula, speelde zijn rol van drenkeUng uitstekend en bij de einde van de oefening was er dan ook wel sprake van enige anti climax. Iedereen begreep echter dadelijk wat hier tussen twee mensen was afgespro ken, was bedoeld als een eenmalige oefening, omdat morgen sprake kan zijn van een echt geval, omdat immers op initiatief van weth. Jumelet,,die getuige was van een verdrinkingsgeval, de zaalc van de Reddingsibrigade aan het rollen kwam. Wethouder van Gust, heeft als voor zitter van de Reddingsbrigade allen die te hulp schoten hartelijk bedankt en iedereen was het er mee eens, dat een zeer geslaagde oefening was gehouden. BRUINISSE De Postduiivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker" had 112 duiven in con- coiirs in de wedvlucht voor jonge dui ven vanuit Arras op 24 juli. De afstand was 178 Ion. Gelost om 9 uur arriveerde de eerste duif om 11.17 uvcc, de laatste prijswinnende duif om 11.30 uur. De uitslag was: A. S. de Koning 1-3-6 -7-14-15-19-24-26; B. de Ruiter 2-4-5-9- 20-21; Wim van Kooten 8; J. van Boven 10-17-22; Abr. IJzelentaerg 11-27-28; J. J. de Jonge 12-18; A. N. IJzelenberg 13-23; Ph. Steketee 16-25; Oude duiven: Jj J. de Jonge 1 (aankomst 11.27 u) en 2; Ph. Steketee 3. Winnaars verenigingsprijzen waarschijnlijk: A. S. de Koning en B. de Ruiter. OOLTGENSPLAAT - STELLENDAM In het Zwembad „De Singel" te Ooltgensplaat hebben een groot aantal dames en heren, jongens en meisjes examen afgelegd. Het diploma zwem men werd afgenomen door de heren J. W. van Bodegraven en G. Prins te Mid delhamis, vertegenwoordigers van de K.N.Z.B. Ook uit Stellendam werd door een aantal aan het examen deelgeno men. De lessen zijn gegeven te Oolt gensplaat door badmeestér L. Tom en te Stellendam door de badmeesters Snoeij en Lodder. Voor het diploma A slaagden: Pieter Neels en Leendert P. Hokke uit Ooltgensplaat; René H. Daane uit Rot terdam; Marja J. Crezee, NeUeke N. Bom, Ina Gj de Wit, Greet G. N. Korte weg, Bastie A. J. Neels, Lienke C. Kor teweg, Stizy M. Korteweg, Krijnie Beijer en Ada M. de Bonte, allen uit Ooltgens plaat. Voor diploma B slaagden: Johan C. van Ree uit Ooltgensplaat; Sieb van Seters uit Stellendam; Tonnie van de Klundert uit Adhthuizen; Marry Korteweg, Diny S. van Gurp, Sary D. van Gurp, Anja A. Neels, Ineke J. Don kersloot en Bertha van Dam, allen uit Ooltgensplaat. Voor Zwemvaardigheddsdiploma I slaagden: de heren W. van Seters, J. van Soest en J. van Seters, all enuit Stellendam. De dames H. van Seters, C. d van der Steenhoven en C. van Keulen, allen uit Stellendam. Voor Zwemvaardigheidsdiploma II slaagden: de dames J. KUnk en M. van Dam uit Stellendam en de heer L. J. A. Troost uit Stellendam. Met een hartelijke gelukwens aan de geslaagden, de nodige opmerkingen en een vermanend woord werden de diplo ma's door de heer Van Bodegraven uitgereikt. Een felicitatie ging ook uit naar de badmeesters de helpers(sters) voor het behaalde resultaat. Dit jaar is het nog éénmaal diploma-zwemmen, aan het eind van het seizoen. Ie prijs: gevallen op het boeJtet Rutli met 260 punten van p. E. J. van Weenen te Nieuwe Tonge, waardoor hij in het bezit komt van de wissel- beker staande asbak aangeboden door Rubberfabriek Heivoet. 2e prijs: gevlekt Arensman-Van Prooyen met groene specht schemerlamp aan geboden door Fa. Poortvliet. 3e prijs: gevlekt: Z. Koene Zn. met groene specht, reisweltker aangebo den door Boerenleenbank, Oude- Tonge. Groep rood. Ie prijs: K. Mastenbroek met Eurovisia, Wijnstolp aangeboden door Ned. Gladj ver. 2e prijs: N. van Heiikelen met Forest Fire, Gladiolenvaas aangeboden door R.D.M. 3e prijs: Jac. Hanenberg met Eurovision Etageschaal aangeboden door alle veilingvertegenwoordigers. Groep rose. Ie prijs: D. C. Admiraal met Spie en Span, Houten sierpot aangeboden door Vulcaan Dirksland. 2e prijs: H. Visser met Spring Song. Beker aangeboden door J. v. d. Wal Zn. 3e prijs: J. Vroegindewey met Ben Tro- vate. Klokje aangeboden door Fa. J. Arensmanj Groep lUa. Ie prijs: L. Arensman mét Pandion. Kristallen vaas aangeboden door F. Stoop. 2e prijs: Gebr. Struyk met Pandion. 2 thermometers aangeboden door IJsselmuiden. Groep blauw. Ie prijs: P. E. J. van Weenen met Bhje Conqueror, naftalineverdamper aan geboden door Fa. Europa. Groep Abrikoos oranje. Ie prijs: K. Mastenbroek met Toulouse Lautrec, Lepelrek lepels aangebo den door Ligtermoet Chemie, Rotterdam. 2e prijs: P. E. J. van Weenen met Tou louse Lautrec, Koffiekan aangeboden door Gj Baltus. Groep geel. Ie prijs: P. E. J. van Weenen met Flo wer Song, 10 gaasbakken aangebo den door G. V. d. Bosch. Groep purper en paars. Ie prijs: D. C. Admiraal met Aristocraat Kapstok aangeboden door Mobllsta- tion De Ronde Boom. Groep licht rood. Ie prijs: M. Tanis met Beaumonde, Tafelaansteker aangeboden door J. G. Baltus Zn. Groep smoky en gestreept. Ie prijs: L. Bom met Chantilly, Thermo meter aangeboden door IJsselmuiden. Groep donker roodj Ie prijs: Fa. Arensman-Van Prooyen met Oscar, Gril aangeboden door H.B.G. Groep wit. Ie prijs: A. de Wit met White Flower. Sigarendoos aangeboden door HOBAHO. 2e prijs: Gebr. Mijnders met Morning Kiss. Fondu met vorken aangeboden De prijswinnaar van de tentoon stelling met zijn wisselbeker, de heer P. E. J. van Weenen te Nieuwe Tonge. Aan zijn ene zijde zijn echtgenote en aan de andere zijde het rose boeket „Kutli", waarvoor hij 260 punten oogstte, Het is de tweede maal, dat hij in het bezit ïs van de wisselbeker. door A. VISBEEN ZOON N.V., Transportbedrijf, Nieuwe Tonge. Groep Zalm. Ie prijs: A. de Wit met Peter Pears. Sigarettendoos aangeboden door Bloembollenveiling „West Friesland" 2e prijs: A. de Wit met Thomas Mann. Tinnen asbak aangeboden door CAAGO Middelhamis. Het mooiste boeket van de stand van de Ned.i Gladiolers vereniging is BEAÜ- GESTE en Won hiermee een beker aan geboden door CIBECO, Goes. Inzender van dit boeket is Blom en Padding, Beverwijk. OVERSCHOT BIJ DE R.P.S. OVER JULI De Rijkspostspaarbank hééft de afgelo pen maand een spaaroverschot geboekt van 35 miljoen gulden. De maand juli 1970 gaf een overschot te zien van 25 miljoen. Ingelegd werd 167 milj. (juli 1970: 172 milj.) en opgenomen 132 milj. (juli 1970: 147 mUj.). Het inleggerstegoed bedroeg ultimo juli 1971 6240 milj. gulden tegen 5695 milj. ultimo juli 1970. Beste meisjes en jongens! Nu is voor de meeste kinderen de va kantie afgelopen, en ik hoop dat alle meisjes en jongens weer in gezondheid terug zijn mogen keren van hxin reizen en trekken. Dat is een groot voorrecht, dat we gespaard gebleven zijn, want wat zijn er al ongelukken gebeurd! Het zou ook ons hebtoen kunnen tref fen, want we zijn elk openblik in ge vaar. Het verkeer roept telkens mensen, jonge en oudere, op het onverwacht uit het leven. Wij moeten elke dag be waard worden, of het vakantie is of niet. We hebben ieder ogenblik Gods be waring nodig, en we moeten elke dag wel bidden of de Heere ons wil behoe den voor een onverwachte dood. Bo venal, dat de Heere ons schenken mocht wat we nodig hebben om te le ven en te sterven. Hij kan in aUes voor zien en bij Hem zijn mtkomsten ook tegen de dood. We zijn weer een nieuwe maand be gonnen, en het spreekt vanzelf, dat we nu beginnen aan de augustusraadsels. Het eerste wordt deze week geplaatst. AUGUSTUSRAADSEL 1 1. Zoon van Jakob. 2. Een richtei> 3. Eén van de Medne profeten. 4. Naam van de koningen van E'gypte.i 5. Berg waar Mozes zijn kudde weidde. 6. Eén van de aanvoerders van David; sneu velde door Davids schuld. 7. Medewer ker en geestelijke zoon van Paulus. 8. Vrouw, die door Petrus werd opgeweld. 9. Zoon van Jozef. 10. Profeet in Davids tijd. 11. Discipel van Jezus. 12. Profeet in de tijd van Achab. 13. Vrouw van Ahasveros; ook Bijbelboek. 14. Profeet die twee koningen heeft gezalfd. 15. Getal van de leeftijd van Manasse toen hij koning werdj De beginletters van deze woorden vormen de naam van een feest in Israël. Dit raadsel werd ingezonden door Cor Goedegebuur uit Melissant. Bedankt, hoor Cör! OPLOSSINGEN I. VAKANTIE Augustus Klooster Abrikoos N o o r d w ij k Trommels Iedereen Edelhert II. Kinderhoekje, industrie, Nederland, droog, eend, Rijn, hooi, Overijsel, Edam, kalender, jarig, eiland, veu len, Amsterdam, Nijkerk, Oom Ko, oost, mol. Kampen, olifant. Kinderhoekje van Oom Ko. III. Vispoort, Aser, Kaïn, Abjathar, Ne- bukadnezar, Thomas, Isboseth, Er, Troost, IJdelheid, Debora. Vakantietyd. IV. Engeland, lerseke, Linge, Ameland, Naarden, Dinsdag, Eire, Noord, Noordelijke Ijszee, India, Edison, Uü, Werkloze, Sicilië. Eilanden-nieuws. V. AUGUSTUS hugenoot liGuster gerUsten klooster poolsTer visschUb landhuis CORRESPONDENTIE Henk Q. Tholen. Dat was je laatste brief, maar je kan niet blijven meedoen; vooral niet als je het druk gaat loijgen op school. Ik ben blij, dat je het altijd leuk hebt gevonden. Ik hoop dat het je verder goed mag gaan, en je broertje mag gerust je plaats innemen in het vervolg. Doe maar goed je best op de nieuwe school; daar heb je nooit spijt van. Ziezo, meer brieven zijn er op dit ogenblik niet in mijn bezit. De nieuwe stapel, met het juliwerk, moet nog ko- menj Ik hda nog wat ruimte en die zal ik vullen met iets, wat ik deze week las in „De kruisbanier", de evangelie bode voor Merksem. Daarin stond: WORDEN ALS EEN KIND. Onverwachts kwam het kleine Gaspar van zeven jaar moest plotseling worden opgenomen in het ziekenhuis. Als zovelen moest ook bij hem de blin de darm verwijderd worden. Toen hij de operatiezaal binnengere den werd, keek hij met angstige ogen rond. Met de openheid van een kind vroeg hij aan de chirurg: „Wat gaat u met me doen?" „We zullen die pijn uit je buikje eens even wegnemen", zei de dokter vrien delijk. „Maar ik heb helemaal geen pijn", zei Gaspar. „Neen, maar als we er niets aan doen, komt de pijn morgen weer terug en word je ziek". „Hoe gaat u de pijn wegnemen, dok ter?" „Je gaat gewoon slapen, Gaspar, en als je wakker wordt, is alles gauw ge beurd, en dan ben je gauw weer beter". „Ik heb helemaal geen slaap". „Dat komt wel, ik ga je in slaap ma ken, hoor, je voelt er niets van". „Ga ik werkelijk slapen, dokter?" „Ja, Gaspar, werkelijk". „Maar dan moet ik eerst bidden", zei Gaspar. Vóór iemand er op verdacht was, gleed hij op de grond; hij knielde en legde zijn handjes gevouwen op de raiw van de brancard. Het was doodstil in ds zaal. De chirurg, de beide assistenten, de zusters, niemand bewoog zich. AUeiJ keken naar dat kleine figuurtje in n» midden van de zaal. Helder en zuiver 'klonk zijn kinderstem: Ik ga slapen, ik ben moe. 'k Sluit mijn beide oogjes toe. Heere, houd ook deze nacht Over mij getrouw de wacht, 't Boze dat ik heb gedaan Zie het, Heere, toch niet aan.- Schoon mijn zonden vele zijn Maak om Jezus' wil mij rein. Dit kinderlijk gebed van Gaspar is het keerpunt geworden m het leven van de chirurg. Het liet hem niet meer los^ Hij is die avond neergeknield voor üou en heeft precies hetzelfde gevraagd: „Schoon mijn zonden vele zijn. Maak om Jezus' wil mij rein". Voorwaar zeg Ik u: „Zo wie het K-"' ninkrijk Gods niet ontvangt, gelijk e^i kindeken, die zal in Hetzelve geenszm» ingaan". Meisjes en jongens, het is voor aei- week nu genoeg. De vriendelijke groeten van Oom

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 6