IZendingspredikant ds. Kuyt in moeiliik- heden op WesMrian van weenen De 25.000ste bezoek(st)er in het zwembad te Stellendam Prijsverhogingen moeten op de verpaicking staan! Compositie van landbouwgereedschappen VEILING Golf van diefstallen in Ouddorp RestaurantJonbré" Ernstig ongeval op Grevelfngendam Sommelsdijk [3e jaargang Vrijdag 23 juli 1971 No. 4005 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Woning (1912) ingezet voor 91.000,- modehuis dirksland tel: 396 Zondagsdienst artsen VOUWBEDDEN TUINSTOELEN U gebruikt ze zowel 's zomers als in de winter ÉCyïbMINGINRICHT»*^ VOOK MOOIERE iiioemstukjes Fa. KORTEWEG f Zandpad - Middelharnis i tllEUWS POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk TeL (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. „Naar wij zojuist vernemen, verkeert ids. G. Kuyt, zendingspredikant van de iGereformeerde Gemeenten op West- llrian (het voormalige Nieuw-Guinea) in Imoeilüklieden. Uit een recente brief van [hem aan de Zendingsdeputaten bl^kt, Idat er een grootsclieepse aanval ver- I wacht wordt van de stam der Nipsam- Imers, in welk gebied hij sinds enige tijd j werkzaam is, op de nieuwe zendings- 1 post", aldus vermeldde het „Reformato risch Dagblad" in haar editie van 1 woensdag. Een van de helpers van ds. Kuyt, Idie afkomstig was uit het gebied van Landikma waar de zendingspredikant [eerder werkzaam was, is door een pljl- schot gedood. Dit is een voortvloeisel uit een ja- Irenlange twist tussen de stammen Nip- [samma en Kosarek. Ds. Kuyt heeft van mensen die in de omgeving van de zen- dingspost werken vernomen, dat de j mensen van Nipsamma sterk afwijzend tegenover hun komst staan en die heb ben gewroken op zijn helpers. Het is voldoende reden geweest om het Indo nesische gouvernement in te schakelen I dat een aantal politiemensen ter be- I scherming zou sturen. Evacuatie. Inmiddels is na overleg besloten, me- I vrouw Kuyt en hun kinderen vanuit het gevaarlijke gebied te evacueren. De bo- BOÜWMATERIALEN Dirksland Telefoon 1333 vengenoemde brief gedateerd op 2 juli j.l. vermeldt, dat de eerste po ging tot evacuatie met behulp van een politiehellcopter vsregens de slechte weersomstandigheden moest worden uitgesteld, maar dat de volgende dag een nieuwe poging zou worden onder nomen,, Uit het feit, dat de brief vrij spoedig ons land bereikte mogen we voorzichtig concluderen, dat de tweede poging geslaagd is, omdat het waar schijnlijk is, dat deze brief met de po- litiehelicopter is meegegeven. Mevrouw Kuyt zou dan op dit moment in Wamnea zijn, waar het voor de zending betrek kelijk veilig is. In de brief, die onder grote spanning is geschreven, bericht ds. Kuyt, dat hij op zijn post zal blijven en hij vraagt ernstig gebed voor hem en zijn inmiddels naar wij mogen aannemen van hem gescheiden gezin. -^ Tourneaos Giana of Victorie? OUDE TONGE OUDDORP Op de j.1.1 dinsdagavond gehouden verkoping van het pand Dirkdoensweg 19, van de erven Kr. Grinwis-Luime, heeft dhr. K. van Duijn te Rotterdam de overige bieders met een inzet van 91.000,ver achter zich gelaten. De koop bestaat uit een woonhuis mex schuur, gebouwd in 1912 en een opper vlakte grond van 1.42.10 ha. A.s. dins dagavond zal de afslag plaats vinden. h"p ^e boerderij van de fam. S' n f:°'"^'5weg aan de Oudelandsedijk e uoltgensplaat wordt sinds enkele acinclen gesierd door een merkwaar- ^'°"iPositie van allerhande gereed- wml^®'^ die op een boerenbedrijf ma 1 werden gebruikt. Het WaKsel werd niet door kunstenaars- 'dncien gewrocht maar door de vader Zn^t.^'"'- Korteweg, dhr. Colpa uit ^oetermeer, in zijn dagelijkse doen handelaar in goud en zilver en horloge maker. Op de boerderij van schoonzoon en dochter heeft dhr. Colpa wat ouds spullen bij elkaar gezocht en zijn schep pende handen hebben al die zaken tot een fraai tuinornament gecomponeerd. U kent waarschijnlijk de bestanddelen: een aardappelriek, een zeis, een hooi vork, een schop, een hoefijzer enz. Bijzonder origineel! Van zaterdag 24 juli tot maandag 26 juli JWiddelfiarnis-Sommelsdijfc; Van zaterdagmorgen 9 uur tot maan dagmorgen 9 uur heeft dienst dokter V. d. Wulp, tel. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 01877-1227, Dirksland. Flakkee Oost: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur hebben dienst dokter Kramers, tel. 01873-201, Ooltgensplaat en dokter de Jager, tel. 01873-301, Nieu we Tonge. ZONDAGSDIENSTEN TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Sypkens, Middelharnis van 9 tot 9.30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur zr. v. d. Nieuwendijk, tel. (01870) 2883. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur t.m. maan dagmorgen 8 uur zr. v. Wijk, tel. 01874- 289, b.g.g. 01877-1707. Wit-Gele Kruis Achthuizen: Dienst heeft zr. Anna, tel. 01873-577. Goedereede: 24 juli zr. Pais, tel. 01878-321, 25 en 26 juli en avonddienst mevr. Mijnders, tel. 01877-1434. i ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Tjebbes, tel. (01870) 2897. Hoezeer het zwembad te Stellendam in een behoefte voorziet blijkt wel uit het feit dat j.l.i dinsdagmiddag de 25.000 ste bezoek(st)er in dit seizoen kon wor den binnengehaald. Het bleek mevr. Human-Slot van Goeree-Haveniioofd te zijn die met haar dochtertje een frisse duik kwam nemen. Mevrouw Human heeft aan deze treffer een gratis jaar abonnement en een boeket bloemen overgeliouden, haar resp. overhandigd door wethouder L. Visser en badmees ter Snoei. Ten aanhore van een zwem en spartellustig publiek heeft dhr. Vis- Mevr. Human werd in de bloe metjes gezet, op de arm van de badmeester (links) haar dochter tje Ati en rechts weth. L. Visser.i ser er zijn blijdschap over uitgesproken dat het zwembad, gebouwd als instruc- tiebaö, zovelen van dienst kan zijn, vooral nu de Grevellngen door de afslui ting als zwemwater vervallen is. Dhr. Viser complimenteerde mevr. Human gaarne met het feit dat zij precies de 25.000 volmaakte en een hartelijk com pliment richtte hij ook tot badmeester Snoei voor het geven van de zwemles sen waardoor vele kinderen de zwem- kunst konden leren. Wethouder Visser zag in het vele gebruik ook een stimu lans voor het gemeentebestuur, en hij herinnerde eraan dat het bad, in 1966 geopend, in dat jaar 21.315 bezoekers kreeg, vorig jaar waren het er 23.616 en thans terwijl het seizoen nog tot me dio september duurt werd de 25,000 al gepasseerd, een vooruitgang waaraan het mooie zomerweer niet vreemd zal zijn. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillilliiiii;^^ T.o.v. gerechtsdeurwaarder H. L. van Kampenhout te Middelharnis zal het Veilingbedrijf „Scala", O.Z. Voorburgwal 149 te Amsterdam, Tel. (020) 24 46 23 d.d. DINSDAG 27 JULI 1971 in het Verenigingsgebouw, Stations weg 3 te Ouddorp, publiek a contant ter veiling brengen wegens ophef fing en liquidatie: A. Grote party zwaar verzilverde artikelen o.a,: Vazen, schalen, broodmanden, kandelaars etc. B. Zilver miniatuur speelgoed, Nederlands gekeurd. C. Antiek gezette sierraden met diamant en brillant. Dj Delftsblauw, wijntafeltjes, Zaanse klokken. E. Diverse slagwapens. F. Gouden en zilveren sierraden en horloges. G. Antiek en curiosa, Perzische tapijten. H. Partij Kristal oja.; glazen, vazen, schalen. I. Verlichtingsartikelen. en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Gelegenheid tot het inbrengen van goederen op de dag van de veiling tussen 18.00 uur en 19.00 uur. Veilingfcosten alleen na resultaat. Gelegenheid tot het geven van koopopdraohten, welke gratis worden uit gevoerd. Bahk/glrobetalingen worden als contante betaling geaccepteerd. De goederen zijn te bezichtigen op de dag van de veiling tussen 19.00 uur en 20.|00 uur. Aanvang van de veiling 20.00 uur. VEILINGDIRECTIE „SCALA". In Ouddorp heeft de Rijkspolitie in de afgelopen week'een golf van diefstallen moeten rapporteren. De-daders daarvan zullen moeilijk te achterhalen zijn om dat ze opgaan in het legioen van vakan tiegangers dat tijdens de huidige vakan- tiepiek aanwezig is. In het strandpaviljoen „de Zeester" van dhr. J. Flohil werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Niet onwaarschijnlijk is dat de daders al te voren een kantelraam hadden openge zet. Ze ontvreemdden voor enkele hon derden guldens aan klein geld en zetten een krat bier gereed om dat mee te ne men van welk voornemen ze toch nog hebben afgezien. Uit de auto van dhr. Spetter uit Rot terdam, geparkeerd op het terrein bij de strandovergang bij het Toppershoed je, werd een fototoestel en de inhoud van zijn portefeuille (plm. 450,ge stolen. Zowel de portefeuille als de ca mera waren door dhr. S. op de voor bank achtergelaten terwijl een van de voorraampjes niet goed sloot Uit een zomerhuisje op het recreatie oord Jonkerstee" werd dezer dagen een transistorradio gestolen waarvan de da ders onbekend bleven, zo ook de daders die uit het kippenhok van dhr. P,; Ver duin aan de Molenweg drie kippen, meenamen. Ook bromfietsen zijn niet veilig voor leden van het dievengilde. Ze namen een bromfiets mee van de parkeerplaats bij de „Zeemeeuw" nadat ze het slot hadden stukgeslagen. Later werd de brommer, ontdaan van onderdelen die ze hadden kunnen gebruiken, weer te ruggevonden. De moraal van dit alles is dat men niet voorzichtig genoeg kan zijn met het beschermen en veilig stellen van zijn eigendommen. Op de Rijksweg vanaf Oude Tonge naar de Grevelingendam, ter hoogte van het eerste viaduct, had dinsdagavond omstreeks 9 uur een ernstig ongeluk plaats. Een Bedford busje, met 7 inzit tenden uit Sliedrecht raakte bij een In haalmanoeuvre in de linkerberm, kwam vervolgens in de rechterberm en in de sloot terecht. Aan de overzijde van de sloot kwam de bus op haar zijkant tot stilstand. Drie van de inzittenden, de bestuurder met zijn vrouw en de echt genoot van een bevriend echtpaar als ook een baby van 1 maand oud moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De overige inzittenden, waaronder een baby van 3 maanden kwamen er met lichte verwondingen af. Een passerende ambulance bracht de gewonden in het ziekenhuis, ook de politiewagen ver voerde er enkelen. OUDDORP Kerkdienst: Voor de Geref. Gemeente hoopt a.s. zaterdagavond om 7 uur voor te gaan kand. Koster van Yerseke. MELISSANT Kerkdienst 25 juli Ger. Gemeente (Beatrixlaan) 10 en 6 uur kand. Koster van Yerseke. „De prijsvorming in Nederland is on doorzichtig. De betrokken departemen ten doen daar hoegenaamd niets tegen. In golven tegelijk overspoelen de on voorziene prijsstijgingen ons. De duurte dreigt dit jaar volledig uit de hand te lopen. Nederland gaat daarmee voorop in Europa. Dit is een levensgevaarlijke zaak, waarop onze economie stuk kan lopen. Wij vinden dat het de hoogste tijd is om de alarmklok te luiden. Wij eisen daarom dat alle verhogingen voortaan duidelijk bij de prijzen wor den aangegeven. Dat kan, als de rege ring het maar wil voorschrijven", aldus signaleert koopkracht, maandblad van het Consumenten Contact Orgaan. Technisch mogelyk. Technisch zien wij daarvoor weinig of geen moeilijkheden. Op verpakkin gen en op prijskaarten staan in de win kels voortdurend prijzen doorgestreept. Met daarbij de nieuwe prijs en ,,het voordeel". Op precies dezelfde manier is het mogelijk om prijsverhogingen aan te geven. Met de oude prijs doorge streept, de nieuwe prijs er naast, en de reden van prijsverhoging erbij. Zodat de consument kan zien waar zijn geld blijft, waardoor hij zijn uitga ven wat beter kan plannen. Zodat de Economische Controle Dienst de prijs bewegingen in de praktijk veel efficiën ter kan volgen. Zodat winkeliers ook niet ten onrechte voor prijsopdrijvers- op-eigen-gelegenheid hoeven te worden aangezien. Griezelige praktijk. Wij komen tot deze eis op grond van onze ervaringen met meldingen van prijsvei<hoginigen aan het ministerie van economische zaken. Begin dit jaar gaven wij er een honderdtal door, die wij had den binnen gekregen van het publiek. In het eerste nummer van KOOP KRACHT, in maart, gaven wij een overzicht van deze „dagoogst van het ministerie". Het heeft het ministerie enige tijd ge kost voordat men onze meldingen had gecontroleerd. Wij hebben thans een verantwoording binnen over ongeveer vijftig meldingen van prijsstijgingen. Het beeld dat hieruit naar voren komt, is dat de praktijk griezelig onduidelijk is voor de consument. „Andere redenen". Op het totaal van de vijftig behan delde meldingen heeft het ministerie in vijf gevallen de prijzen weer verlaagd. In een aantal gevallen zat het publiek er ronduit naast: men herinnerde zich oude prijzen van veel te lang geleden. In enkele gevallen moesten onrechtma tige prijsverhogingen worden toege schreven aan individuele winkeliers, dus niet aan fabrikanten of importeurs. OOSTDIJK 53-61 Maar nu komt het onrustbarende: in dertig van de vijftig gevallen keurde het ministerie de prijsverhogingen goed om „andere redenen" dan de B.T.W.-wijzi- ging van begin dit jaar. Duidelijk maken. In al die gevallen was er voor het pu bliek geen duidelijkheid geweest. Het kan niet ruiken of importprijzen zijn gestegen, of prijzen van grondstoffen, of „andere doorberekenbare kosten". Om maar een paar voorbeelden te noemen: Blend-a-med tandpasta ging van 2,95 naar 3,25 doordat de prijs in Duits land omhoog ging. Luiers van Albert Heijn gingen van 1,20 naar 1,30 tengevolge van geste gen inkoopprijs. iV Kab el j au v/filet van De Gruyter ging tussen oktober 1970 en december 1970 in etappes omhoog van 1,49 naar 2,09 door stijging van de importprijs. T^ Vütschrijvers van V. D. gingen om dezelfde redenen van 3,95 naar 4,50. Enzovoorts, enzovoorts. Het publiek ervoer dit alles in het al gemeen als geheimzinnige, niet te be oordelen duurtestijging. Waarom die struisvogelpolitiek met de prijzen? Laten we duidelijk worden. De toestand verslechterd snel", aldus bepleit „Koopkracht".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1