Deze week: aanbiedingen uit onze BEDDEN-AFDELING I pasfoto's Nieuws DE WATERGEUS met iedere week nieuwe koopjes! Burgerlijke Stand 1 TELEURGESTELD... RUIL ZE IN RIKKEN N.V. Polyether MATRASSEN van Ie klas merk: „DRAHA'' aan beide zijden doorgestikt. Met fleurige ijzersterke damast. 1-persoons: 80 x 100 normaal 117,50 nu 20% korting voor: 94," 1-persoons: 90 x 190 normaal 130,nu 20% korting voor: 1@4,— 2-persoons: 120 x 190 normaal 180,nu 20% korting voor: 144,— 1-persoons Polyether-matras 80 x 190 EXTRA KOOPJE:29,93 Uit onze afdeling: DAlVIES-KOi^FEKTiE Diverse series ZOIVIER-JAPONNEN voor halve prijs VERDER TAL VAN ANDERE KOOPJES Profiteer van de unieke aanbiedingen Telefoon 01870 - 2052 t- .....1 ;fe£;'...i -^ Onze WOLLEN DEKEN AANBIEDING blijft nog van kracht, zolang de voorraad strekt Koopt U 1 deken op de normale prijs20% korting Koopt U 3 of meer dekens, op iedere deken zelfs30% korting Nu tijd om dekens te kopen voor de a.s. winter. Onze partij-aanbieding HERENKOSTUUMS EEN DAVEREND SUKSES Hierin nog beperkte voorraad. Haast U Normale prijzen: 275,— 295,— 325,— UU 169.-OU 198,- IVilDDELHARNIS BANH met m 625,— m BERG in groen Queei gestoffee Dokter J. L. Braber te Dreischor schreef geschiedenis van zijn geslacht Ook voor FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDIJi; Overheid ontraadt eten van mosselen Donderdag orgelcon cert In Grote Kerk te Zierikzee UIT Oe KWnKEH OVER UW ZiG-ZAG NAAIMACHINE? 'voorde. moderne PFAFF zig-zag. lichtgewicht Wij ruilen alle merken,in,: ook vreemde! Tholen Zwaai met 2 gel 644,— m BEDD l-pers. 7: 2-pers. 1' [OPKL/I gesl4 VAN AFW I. DOG' KAI\ salonv VERVOLGVERHAAL Bladz. 2 JEIt.ANDEN-NIEUWS'" Dinsdag 13 juli 1971. 32 13 Jt Grote verbouwings-opruiming 1 i Verschenen is de geheel herziene druk van het boek „Zes eeuwen gesclüedenis van het (Flakkeese) geslacht (Den) Bra ber., eertijds in Brabant geheten „De Vrome". Het boek is van de hand van de heer J. L. Braber, arts te Dreischor en bev.at de genealogie van zijn geslacht. Het TDoek is mtgegeven door de heer Braber zelf en gedrukt bij de N.V. La- kenman Ochtman te Zierlkzee. „Zes eeuwen geschiedenis" is met deze aan vulling een bijzonder werk geworden dat diep respekt afdwingt voor de speurzin en het schematisch vermogen van de auteur, die men met zijn boek een levenswerk kan toeschrijven", aldus de recensent in de Zierikzeese Nieuws bode. Twintig geslachten. In een inleiding schrijft de heer Bra ber dat de stamreeks met vier oudere generaties kon worden verlengd, in vergelijking met een eerste bescheide ner uitgave in 1951, dank zij fraaie ar chiefvondsten in Etten (Brabant). De oudst bekende voorvader van de fami lie werd medio 1300 geboren. Sommige stamreeksen zijn nu 20 geslachten lang geworden. Met zekerheid is komen vast te staan dat de achternaam (Den) Braber, als samentrekking is ontstaan uit het woord Brabander. In 1580 n.l. vestigde een voorvader zich te Stad aan 't Haringvliet.i Hij werd vernoemd naar zijn land van herkomst (Brabant) en zo is uiteindelijk de naam Braber ontstaan. Spanjaarden en wolven. In een apart hoofdstuk meldt de au teur talrijke bijzonderheden uit Etten, het land van herkomst en over Stad aan 't Haringvliet. Heel vaak trouwens beperkt hij zich niet tot namen, maar geeft bijzonderheden, die de moeite waard zijn. Deze bijvoorbeeld (bij Cor nells Willemes de Vrome (geb. 1554): Intussen w^as de tachtigjarige oorlog be gonnen. De dorpsrekening te Etten over 1569 maakt reeds melding van daar ge legerde Spaanse en Italiaanse troepen. Het verblijf op het platteland werd daardoor bijzonder onveilig, zodat de bevolking langzamerhand vertrok. In deze tijd waren er in de Baronie ook veel wolven, die in strenge winters, als ze de stallen haalden". Illustratie. Een werk als het onderhavige op de voet volgen is natuurlijk onmogelijk, maar reeds het doorbladeren en bekij ken geeft een wonderlijk inzicht in de mogelijkheden van naarstig genealogisch onderzoekingswerk. Het is ge-illustreerd met talrijke platen, facsimUé en notari ële stukken, familieportretten en af beeldingen van verschillende familie wapens. Het vormt specimen van „hoe het m-oet" met een stamboom en de Drei- schorse arts heeft zich met dit briljante werk verplicht aan velen, inzonderheid aan de leden van zijn duidelijk uitge breide en eeuwenoude famUie. Nadat de mosselverkoop en -export donderdag al was gestaakt, heeft de rijksoverheid vrijdag het eten van mosselen afgeraden. In een communiqué van het ministe rie van volksgezondheid en milieu hygiëne en van het ministerie van landbouw en visserij wordt geadviseerd rauwe en gekookte mosselen, en ook zelf verzamelde schelpdieren, niet te consumeren. Verwacht wordt dat de vergiftigings verschijnselen, die de mosselen veroor zaken omdat ze giftig plankton opnemen bij ander weer tot het verleden zullen behoren. MEUSSANT Kerkdienst: Woensdagavond half acht hoopt voor de Ger. Gemeente (Bea- trixlaan) voor te gaan ds. Mouw van Oudemirdum.1 MELISSANT Kerkdienst. Donderdagavond half acht hoopt voor de Ger. Gemeente in Nederl. voor te gaan dsj Mallan van Gouda. De organiste van de Hervormde Kerk van Kruiningen, Marieke Kok is leer linge van Adriaan Kousemaker en An dre Verwoerd. Al enkele malen ver zorgde zij een radiobespeling. Op donderdag 15 juli, aanvang 20.00 uur kunt U deze organiste beluisteren tij dens haar concert op het Kam van der Meulenorgel (1848) in de Grote Kerk te Zierikzee. Haar programma vermeldt werken van o.a. Bach, Reger, Stanley en wordt besloten met 2 koraalbewerkingen van Cor Kee. GEMEENTE GOEDEREEDE Loop der bevolking over de maand juni 1971. GEBOREN: Carola Jantina, dochter van C. van der Wende en C. Mierop (Goedereede)Maarten Leendert, zoon van J. Tanis en N. E. Troost (Ouddorp (Z.H.); Gerrit Hendrik, zoon van: P. H. van der Kamp en T. Meijroos (Stellen- dam); Elizabeth Maria, dochter van: D. Grinwis en M. Bosland (Ouddorp Z.H.); Jan Willem Aart, zoon van A. B.i Mud en E. A. de Leeuw (Stellendam); Eliza beth Cornelia, dochter van C. E. Pad mos en KI. E. Aleman (Ouddorp Z.H.); Lissy, dochter van G. J. Werff en B. Ot- tens (Stellendam); Laurens Johannes, zoon van A. Arenas Mangas en A. H. Kreling (Ouddorp Z.H.); Léjan zoon v. C. Breen en J. Westdijk (Ouddorp Z.H.). Geboren te Dirksland: Cornells zoon van: D. Bruggeman en M. de Mooij (Stellendam); Raymond, zoon van W. Flohil en J. W. Doejaaren (Ouddorp Z.H.); Adriaantje Aagje, dochter van: W., Aleman en B. Tanis (Ouddorp Z.H.). GEHUWD: KI. M. Grootenboer, 22 jaar (Dirksland) en L. Both, 17 jaar (Stellendam); L. Akershoek 25 jaar (Ouddorp Z.H.) en G. Aleman, 19 jaar (Ouddorp Z.-H.); L. Grinwis, 23 jaar (Ouddorp Z.H.) en E. Breen 18 jaar (Ouddorp Z.H.); J. W., van Dongen 23 jaar (Middelharnis) en K. H. Melissant 21 jaar (Stellendam); M. H. Bruggeman 23 jaar (Goedereede) en L. J. Flohil, 21 jaar (Goedereede); KL Ihrman, 22 jaar (Ouddorp Z.-H.) en M. Breen, 22 jaar (Ouddorp); R. Akershoek, 29 jaar (Oud dorp Z.H.) en W.I Voogd 21 jaar (Oud dorp Z.H.). ONDERTROUWD: A. Witvliet, 20 jaar (Dirksland) en: N. M. van der Spaan, 17 jaar (Stellendam); C. J. Ha- meeteman, 25 jaar (Ouddorp Z.H.) en: P. de Vogel 20 jaar (Ouddorp Z.H.); W. van 't Geloof, 22 jaar (Ouddorp Z.H.) en B. Mierop, 19 jaar (Ouddorp Z.H.); K. Breen, 20 jaar (Ouddorp Z.H.) en E. Mierop 19 jaar (Ouddorp Z.H.); L. van den Doel, 22 jaar (Middelharnis) en G. J. de Jong, 20 jaar (Dirksland). OVERLEDEN: Klaas Verduijn, echt genoot van A. Ihrman, 72 jaar (Oud dorp Z.H.); Nicolaas van Wezel, echt genoot van Kl.i Roon 77 jaar (Stellen dam); WUlem van 't Geloof, echtgenoot van H. Heerschap, 83 jaar (Ouddorp Z.H.); Aren Meijer, ongehuwd, 93 jaar (Ouddorp Z.H.); Jan den Eerzamen, echtgenoot van C. Roos, 72 jaar (Goe dereede); Jan Grinwis, weduwnaar van G. Voogd 81 jaar (Ouddorp Z.H.); Krijn Mierop, ongehuwd 69 jaar (Ouddorp Z.H.); Elizabeth Breen, echtgenote van M. Vlietland, 77 jaar (Ouddorp Z.H.); Krientje van der Bok, weduwe van Klink, 63 jaar (Ouddorp Z.H.,). Overleden te Dirksland: Jacob Lok ker, echtgenoot van J. Tanis, 72 jaar (Goedereede). INGEKOMEN: H. van den Oever en gezin (Goedereede) van Rotterdam; W. J. Zonneveld (Ouddorp Z.H.) van Noordwijkerhout; KI. M. Grootenboer (Stellendam) van Dirksland; M. J. Hoek (Goedereede) van Rotterdam; J. C. Flo hil (Gtoedereede) van Rotterdam; J. W. Oostendorp en echtgenote (Goedereede) van Rockanje; A„ H. C. Goense (Oud dorp Z.H.) van Den Helder; D. C. Tanis- Koppenaal (Ouddorp Z.H.) van Wad- dinxveen; H. Knöps en gezin (Ouddorp Z.H.) van Middelharnis; Pr. L. Driessen (Ouddorp Z.H.) van Rotterdam; G. J. Stortelers (Ouddorp Z.H.i) van Rotter dam; J. W. Westenberg (Ouddorp Z.H.) van Rotterdam; G. J. Loor (Ouddorp Z.H.) van Rotterdam; M. Schot-Ceton (Ouddorp Z.H.) van Nieuw-Lekkerland; R. P. de Graaf (Ouddorp Z.H.) van Am sterdam; J.i W. van Dongen (Stellendam) van Middelharnis; J. A. P. van der Have en gezin (Ouddorp Z.H.) van Rot terdam; Kr. van der Klooster (Ouddorp Z.H.) van Den Haag; St. Visser (Oud dorp Z.H.) van Vlissingen; J. Marinissen en gezin (Goedereede) van Middelharnis. VERTROKKEN: L. van Beek-van Eek (Stellendam) naar Leusden; J. L. P., G. Korthals (Ouddorp Z.H.) naar Den Hel der; C. J. Donkersloot en echtgenote (Goedereede) naar Rotterdam; P. Stniijk (Goedereede) naar Middelharnis; A. de Blok (Stellendam) naar Rotter dam; A. Wageveld (Goedereede) naar Rockanje; L. A. Akkerman (Ouddorp Z.H.) naar Callantsoog. THOLEN Burg. Stand. Geboren: Margriet He lene dr. van N. J. G. Jansen en P. Rietveld; Marco zn. van A. Hage en M. Goedegebuure. Overleden: Abraham Cornells de Hond, 60 jaar, echtgenoot van C. Schot. NED. HERV. KERK Beroepen te Hattem kand. D. Broe- ren te Ridderkerk; Aangenomen naar Zegveld kand. W. Arkeraats te Ouderkerk aan de IJssel; Hilligersberg W.i v. Kooten te Harder wijk. Bedankt voor Brakel, Bruchem, Eder- veen, Heteren, Meerkerk, Molenaars graaf, Poederooyen, Randwijk, Scher- penisse, Tholen, Veen en Zetten kand. W. Arkeraats; Nieuwerkerk aan de IJs sel en Zwolle A. v. Brummelen te Hier- den; Amersfoort H. v. Slooten te Nij- kerk; Nieuwerkerk en St. Annaland A. den Hertogh te Ede; Woudenberg D. v. d. Berg te Huizen. GEREF. KERKEN Beroepen te Leeuwarden G. Gerritsen NAAEVLACHINEHXnS Kortemeestr. 17 - TeL 01640-35878 BERGEN OP zoom BON voor gratis folders zendea aan PFAPF, Antwoord 102, Bergen c^ Zoom. Naam: Straat: Maate: te papendrecht; Bameveld J. Radstaak te Berkum; Lutten J.i ten Hart te Vlaar- dingen; IJmuiden J. Bel te Hoek van Holland; Sellingen G. v. Doornik kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Dedemsvaart C. de Ruyter te Wagenborgen; Sellingen kand. G. v. Doornik te Amsterdam; Heemstede L. Herlaar te Weesp; Bui tenpost J. Jonker, legerpredikant te 't Harde; Leeuwarden G. Gerritsen te Pa pendrecht; Maassluis A. v. d. Woude te Lisse; Bussum R. Strijker te Utrecht.i Bedankt voor: Surhuisterveen en Zwagerveen J. Jonker te 't Harde; Grijpskerk G. Gerritsen te Papendrecht. Overleden: In de ouderdom van 79 jaar overleed Ds. L. Wijnia, em. pred. te Driebergen. Hij werd in 1917 predi kant te Wateringen en vertrok in 1921 vandaar naar Murmerwoude, waar hem in 1941 emeritaat werd verleend. In 1946 stelde hij zich opnieuw beroep- baar en diende de kerken van Kolhorn (1946-1950) en Zevenhoven (1950-1957). GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Bunschoten R. Urban te Ferwerd; Arnhem G. Mul te Deventer. Enschede: Na bevestiging door Ds. N, Drost aldaar, met 1 Joh. 1 1-4, deed Ds. A. Kooy, gekomen van Emmen, in trede met Openbaringen 14 6 7. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Dokkum en Wormerveer kand. G. Bom te Apeldoorn; Zaandam J. Jonkman kand. te Hilversum; De venter en Oost Flevoland J. Plantinga te Rozenburg. Bedankt voor: Rotterdam-W. D. Slag boom te Dordrecht; Rijnsburg M. Vliet- stra te Werkendam j GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor: Gouda D. Hakkenberg te Dordrecht. GER. GEM. IN NEDERLAND Beroepen te Utrecht M. v. Beek te Opheusden. Kindervakantiespel. Op een terrein aan de burgemeester Van der Hóeven- straat werden onder leiding van de heer Mabelis twee legertenten overeind gezet, die door het leger ter beschik king waren gesteld voor kindervakan tiespel. De organisatrice Mevr. Goor- den-Hermes deelde mede, dat het kin dervakantiespel zal worden gehouden van 19 juli gedurende 2 weken. Geslaagd. De heer H. Bout slaagde te Den Haag voor het examen eerste stuurman grote handelsvaart. Kerknieuws. Kand. W. van Arl?e- raats heeft bedankt voor het beroep naar de Herv.i Gem. te Tholen. J Met grote lankbaarheid len wij U ke eboorte van I JANNETJE ^ij noemen h K. V. d. M. V. d. loedereede, 12 favenhoofd KOOP: 1 met ombou Tel< (018' Wegens van 19 t.i Kaps Nhterdorp 12 Met dankl kinderen op 16 juli leden getro Op d tot gf „Jeug Sommelsdij Binnenwf an 21 juli to arts te So Waarnemin andere d Medicijnen week late ongeman zoe J?t of zonde Iiddelharnis Tel. (018 schrijven a< Schudd Nobelstriaat 'e koop: ^2-5 m lang CARAVAK !>laakweg, (01106 door Sibe van Aangium 21 Allen zagen Hotse bewonderend aan. Dus daarvoor was hij een kleine week afwezig geweest. „Treslong zit in de ijzers", zei Hotse. „En de Commissaris van de Prins dringt er wel op aan dat wij samen gaan, maar zo dat niet mogelijk is, heeft hij er na tuurlijk geen bezwaar tegen, dat ieder afzonderlijk zich inspant de vijand af breuk te doen. Ik stel jullie dus voor, dat wij uitvaren en evenals verleden jaar de vijand schade zoeken te berok kenen". „Bravo!" riepen allen geestdriftig./ „Dan gaan we weer varen. Gelukkig!" „En dan nog iets", ging Hotse voort. „Johan Basius, de Commissaris van de Prins, wil gaarne voor zijn meester der tig procent van de buit ontvangen. Tot nu toe droeg ik ook wel veel af aan de Prins, maar er v/as geen regel. Nu is het zo, dat wij staan onder bevel van de Prins. Ik heb kaperbrieven van hem ontvangen. Dertig procent van de op brengst is voor onze meester. Voortaan voeren wij de Geuzenvlag en de Prin senwimpel. Ook heb ik gevraagd naar het oordeel van Basius over het beroven van kerken en kloosters. Daartoe heb ben we geen opdracht. Maar Basius liet dit over aan het inzicht en het geweten van ons. Nu heb ik daar ernstig over nagedacht. Plunderen en moorden mo gen de mannen van Hotse Hiddes niet. Maar ik heb er geen bezwaar tegen om, als we weten dat ergens schatten ren teloos liggen, deze de vijand te ontne men en aan te wenden tot heil van ons land". „Dus mogen we ook kerken en kloos ters plunderen?" vroeg Rooie Wieger, terwijl zijn ogen schitterden. Hotse glimlachte. „Je bent in je hart een echte rover", zei hij.i „Roven en plunderen naar hartelust mag je niet. Wij zullen echter, als we weten, dat er gens schatten aanwezig zijn, over een tocht daarheen in de krijgsraad beslis sen. Om vier uur is het vloed. Ik moet vanmorgen nog naar Roobol. Zorgt, dat het schip klaar is. Om vier uur varen we uit. En nu aan 't werk, jongens". Er heerste een echt gemoedelijke toon op Hotses schip. Hotse was eigenaar en schipper. Maar hij overlegde heel veel met zijn makkers. Hij liet zich thans roeien naar het schip van Roobol. Deze zat in de kajuit. „Ah Hotse", groette hij joviaal, „zet je en drink een glas wijn mee". Zijn rood gezicht toonde, dat hij al te veel van het edele vocht had genomen. „Nu, eentje", zei Hotse.i „Maar ik ge bruik niet al te veel wijn. Want ge kent het spreekwoord hè: „Als de wijn is in de man, is de wijsheid in de kan". „Och kom", zei Roobol, „we zijn geen oude vrouwen". Ze zaten tegenover elkander. Op tafel prijkten zilveren bekers en een zilveren schenkkan. „Ik ben bij Treslong geweest", begon Hotse. „Wat!" Roobol sprong letterlijk over eind. „Ben jij daar geweest? Dat is toch onmogelijk?" „Ik ben bij hem geweest", zei Hotse rustig. „Ik wou hem bevrijden. Hij wei gerde echter. Dus behoeven we verder geen moeite te doen". „Die beroerde graaf", bulderde Roo bol, terwijl hij zijn beker inschonk, „maar wat mankeert Treslong?" Hotse haalde de schouders op. „Hij wou niet". „Dus ik vaar nu maar weg". „Ik blijf", zei Roobol, „met de beide schepen". Hotse ging staan. „Wat nou?" zei Roo- bol.i „Wou je nu al weg? Je bent er pas. Kom, drink nog eens". „Neen, dank je", zei Hotse. „Ik moet nu weg". Roobol was een dappere kerel, maar een ware woesteling, die meer dronk dan wenselijk was. Dat was trouwens onder de Geuzenaanvoerders iets heel gewoons. Hotse vormde in bijna elk op zicht een uitzondering. „Nou", zei Roo bol, „dan moet je 't zelf weten". Hij deed Hotse uitgeleide. Bij de reling nam hij afscheid. „Tot ziens, Hotse Hiddes", „Gods zegen, Einjeur Roobol", zei Hotse. De roeiers brachten Hotse spoedig naar „de Prinsenhof" terug. De kok had het middageten reeds bereid. Na het eten ging Hotse slapen. Hij had de laatste nacht geen oog dicht ge daan. „Roep mij om kwart over drie", gebood hij zijn kajuitsjongen. Het was zacht weer en er woei een kalm briesje.i De golven kabbelen. Vro lijk danste „de Prinsenhof" op de gol ven. Hotse had alle zeilen laten bijzet ten. En hoewel het niet hard woei, had „de Prinsenhof" toch nog een aardige gang. „Wat een pracht schip", zei Hotse te gen Rooie Wieger. „Je kunt er alles mee". Hij wreef zich in de handen. „De oude is in een beste stemming", zeiden de matrozen. Inderdaad was Hotse in een beste stemming. Lang had hij gepeinsd over de te volgen gedragslijn. Maar na zijn gesprek met Johan Basius was hem een last van de schouders gevallen. Hij zag thans zijn weg voor zich lig gen. Geld zien te krijgen voor de zaak van de Prins, was eerst zijn taak. En dan zo spoedig mogelijk zich verenigen met de anderen. Maar daartoe moest hij wachten op Treslong. Zolang deze ge vangen zat, moest hij zelf iets onderne men. Ze voeren over de Wadden. Hotse had deze keer niet over de Noordzee de koers genomenj „We blijven binnen de eilanden", had hij tegen de stuurman gezegd. In de verte zagen ze de kustlijn van Friesland. „Hier ben ik toch nog beter thuis, dan op de Groninger wad den", zei hij tegen Rooie Wieger. „Niets geen wonder", zei Wieger. „Kijk", zei Hotse, terwijl hij naar het zuiden wees, „daar heb je Oostmahorn". Nu was het nog tamelijk onbekend. Maar 't zou niet lang duren of de Schans op Oostmahorn zou door Entens van Mentheda beroemd worden. „Oostmahorn?" vroeg Wieger. „O ja, de haven van Anjum, jouw geboorte plaats hé. -Dat blijft altijd trekken, man". Hotse antwoordde niet. Hij staarde in de verte. Daar lag Anjum. Vanuit de verte kon Hotse het stompe torentje duidelijk onderscheiden. Vreselijk had het dorp en de kerk met toren vóór an derhalf jaar van de Allerheiligenvloed geleden. Een, groot deel vruchtbare grond lag nu weer open voor eb en vloed. De kerk was gedeeltelijk inge- stort.i Maar Hotse had gehoord dat ze veel groter zou herbouwd worden en dat de toren dan een spits zou krijgen. Daar in Anjum had hij zijn jeugd doorgebracht. Gelukkige jaren waren dat geweest. En toen was hij als knecht bij Jacob Wytzes gekomen. Daar had hij Wietske ontmoet. Hotse zuchtte. Wietske o, hij had haar lief gehad met al de liefde van zijn groot hart. Maar Wietske was verbrand door de Inkwrisitie. Onwillekeurig balde Hotse de vuisten. Maar neendat mocht niet. „Mij komt de wrake toe" spreela God. „Heer vergeef me", bad Hotse, „en leer mij toch te vergeven. Gij vraagt immers: „gelijk ook wij vergeven. Maar o God, 't is zo moeilijk". Hotse bedroefde zich over zichzelf. Was hij zo weinig gevorderd op de weg der heiligmaking? Hij zuchtte. Maar dan richtte hij het hoofd omhoog.^ „Christus is voor mij gestorven", fluisterde hij. „God neemt mij toch aan tot Zijn kind- 't Is enkel genade". De kust vergleed. Daar heb je ai Paesens, het kleine gehuchtje, waar slechts armelijke vissers woonden. Aan stuurboord lag Wernerooy net eiland der monniken, naar hun gnjze pijen de Schiere monniken genoemd. Dan doemde aan de Friese kust al Wie- rum op met zijn oude kerkje, dateren de uit de achtste eeuw, de geboorte plaats van Ludger. „Jonge, wat hebben we 't mooi voo. 't lapje", verbrak Wieger Hotses ge- dachtengang. „De wind zit nog in zuid-oosten, maar hij krimpt ^steeo meer. Straks is hij nog vlak oost". „Ja, jammer genoeg", zei Hotse. {VJordt vervoW

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 2