(em. Oostflakkee zit vijf jaar ge bonden aan financ. saneringsplan Vissersscheepje in iiaven i van Stellendam 43e jaargang Dinsdag 13 juli 1971 No. 4002 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Burgerij betaalt per jaar 9,- meer dan Ministeriële norm. Weinig waardering voor ontwerp Streekplan Z.-Holland-Zuid OOK vrmn GRAIVIIVSOFOON» PLATEÜ J. ZANDSTRA S0MB9ELSDIJK Meisje (21) stort zich van Spuisiyizen Liclitscilip 6oeree wordt door aytomaat vervangen AKZO wil fiuor in het iceyltenzout 11! I Brandweer ruicte I uit voor kampvuur Kleurrijk schouwspel in oude vesting Ds. A. Kok plotseling overleden POSTBOX 8 MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Somtnelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Echt niet van harte maar gewoon door de tinanciële nood gedwongen is de raad van Oostflakkee in haar gister avond gehouden vergadering accoord gegaan met de voorgestelde vaststel ling van ecni financieel saneringsplan. Daaruit bleek overigens dat de ge meente Oostflakkee haar gemeentena ren jaarlijks maar liefst 9,aan ge meentelijke belastingen méér uit de zak klopt dan de lang niet malse mi nisteriële normen dat vragen! B. en W. menen evenwel dat dit „ontegenzegge lijk zware offer" dat van de burgerij wordt gevraagd gerechtvaardigd is, in het bijzonder gelet op de voorgenomen investeringen voor de komende jaren. Wel geven B. en W. te kennen dat ook naar hun mening met het huidige hoge belastingpeil de grens van het mogelij ke is bereikt. Nadat de raad enige tijd in besloten zitting was geweest werd door dhr. Broekhoven, door de voorz. burg. v. d. Harst geïntroduceerd als expert op het gebied van de gemeentefinanciën, een kort resume gegeven van de inhoud en de intentie van het financieel sane ringsplan. Het opstellen van een bindend sane ringsplan bleek voorwaarde te zijn tot het toekennen van een extra uitkering uit het gemeentefonds,, Uit die opstel ling van cijfers bleek dat het totale te kort over de periode 1966-1969 zo'n 3V2 miljoen gulden heeft bedragen terwijl daar maar 3 miljoen aan aanvullende bijdragen tegenover heeft gestaan. De Ijedoeling van het saneringsplan is aldus dhr. Broekhoven in het tijdvak van de sanering (t.m. 1975) eerst de oude tekorten weg te werken ten koste van de begrotingen. Weliswaar zullen dan de oude tekorten zijn weggewerkt maar er zullen weer nieuwe tekorten zijn ont staan met welke mededeling dhr. Broekhoven de raad de illusie wilde ontnemen als zou ze na vijf jaar met een schone lei kunnen beginnen. „Als u de gelegenheid krijgt de hoogstnodige investeringen uit te voeren dan blijft u op een hoog tekort staan dat de 7 ton dicht zal benaderen" moest dhr. Broek hoven de raad voor ogen stellen. Structurele oorzaken. Voor zover nog nodig wenste dhr. Broekhoven de indruk weg te nemen als zouden de financiële moeilijkheden een gevolg zijn van een onjuist bestuur. Spr. wees de structurele oorzaken als ver oorzakende factoren aan: de gemeente Oostflakkee kreeg de lasten te dragen waarvoor de vroegere gemeenten wer den gesteld als gevolg van de ramp in 1953 en het inwonertal blijft stabiel waardoor er geen hogere uitkering uit het gemeentefonds kan worden ver kregen ofschoon de gemeente Oostflak kee qua oppervlakte de derde gemeente m Zuid Holland is. „Als Oostflakkee 12000 inplaats van 8000 inwoners had zou haar dat jaarlijks 400.000 extra op leveren en dan zag het er aanzienlijk Beter uit" rekende dhr. Broekhoven voor,, Uit het opgestelde financiële sa- nermgsplan waarin enkel de strikt noodzakelijke investeringen zijn ver meld moet aldus dhr. Broekhoven Wijken dat de gemeente Oostflakkee op grond van de financiële verhoudings wet blijvend moet worden begeleid. Argumentatie B. en VV. Ook B, en W. hadden het voorstel van een uitgebreid prae-advies voorzien waarin ze zich waar het ging om de structurele moeilijkheden niet onbe tuigd lieten. „De aanwezigheid van 4 kernen speelt de gemeente financieel gezien eveneens parten" tekenden B. en daarin: „als gevolg daarvan ontstaan Uitgaven die een normale plattelands gemeente van gelijke grootte niet heeft. Wet bestaan van deze kernen eist de aanwezigheid van 4 havens, 3 brand spuiten, veroorzaakt de kosten van 7 Begraafplaatsen, stelt de gemeente voor lasten van 2 zwembaden, heeft tot ge- J'Wg dat door de aanwezigheid van 17 weine scholen voor lager- en kleuter- oncierwijs de normvergoedingen voor net onderwijs ontoereikend zijn en Bezwaart haar (de gemeente) met extra uigaven i,v.m. een uitgebreid wegen- net Lichtpunten. j.Niettemin kunnen enige lichtpunten ten p^'^'^^e beeld wat verhelderen" He en a, en W. met een vleugje optimisme /^i-en: „de voorzichtig aangepakte "ouwactiviteit doet verwachten dat in J^°fende vijfjarige periode het in- "'-ertal op bescheiden wijze zal toene- len. Met enig voorbehoud wordt ge- acnc aan een toeneming met 200 in woners waardoor de inkomsten van de »uneente versterkt kunnen worden. In J'S en daarna zullen de resultaten van pl,'^6Skundige rapport over de dienst ™6entewerken door afvloeiing van 6 man personeel effect gaan sorteren en een en ander zal een gunstig effect voor de begrotingspositie meebrengen van plm. 225.000,maar zo geven B. en W. te kennen gevreesd moet worden dat een deel van dit bedrag zal moeten worden aangewend voor de in die vijf jaar ontstane nieuwe tekorten. ,,Wij verhelen niet aldus B. en W. dat wij de raad een somber beeld hebben geschetst van de financiële po sitie der gemeente, echter zijn wij ervan overtuigd dat wij op eigen kracht hierin in de naaste toekomst geen verbetering zouden kunnen brengen. Daarom ver trouwen wij zo vervolgen B. en W. dat de betreffende ministeries ruim be grip zullen weten op te brengen voor de zorgelijke financiële positie waarin de gemeente buiten haar schuld is geraakt. Zij mogen daarin aanleiding vinden de gemeente op zodanige wijze financieel te begeleiden dat zij in staat zal zijn niet alleen haar huidige voorzieningspeil te handhaven maar ook die verdere voor zieningen te treffen die een gezond leef klimaat bevorderen. De burgerij waarop een zware last is gelegd mag met recht hierop aanspraak maken", vinden B. en W. Begrepen. De raad bleek de moeilijkheden en de beperkte mogelijkheden helemaal be grepen te hebben en de daarop volgende bespreking bleef dan ook beperkt. „De Ministers hebben er zelf mede schuld aan" mopperde dhr. A. Kroon (P.v.d.A.) ze hebben de bouwstroom afgewezen en de tolheffing blijft nog maar steeds van kracht". Met dhr. Both was dhr. Kroon er wat bevreesd voor dat het nieuwe kabinet nog meer zal gaan besnoeien. De voorz. kon de heren er echter op wij zen dat de financiële verhouding niet afhankelijk is van een kabinet maar ge baseerd is op beproefde grondregels". De raad deed er voorts het zwijgen toe. Streekplan. Bij wat losse opmerkingen bleef het ook bij de bespreking van het voorlopig rapport van de Streekplancommissie Goeree-Overflakkee en gelijkertijd het Voorontwerp Streekplan Zuid-Holland- Zuid. Het mag bekend worden veron dersteld dat beide ontwerpen op essen tiële onderdelen van elkaar afwijken.. Terwijl het voorlopig rapport van de eigen streekplan-commissie schrijft over de wenselijkheid van een woonfunctie voor Goeree-Overflakkee legt het ont werp streekplan Zuid-Holland het ac cent op een recreatieve en agrarische toekomst. Daarom becommentarieerden B. en W. dit ontwerp als volgt: ,,Wij achten het discriminerend dat in het ontwerp streekplan Zuid-Hol land-Zuid enerzijds zeer grote na druk wordt gelegd op de wenselijk heid enerzijds een zo hoog mogelijk leefmilieu na te streven maar dat anderzijds waar het Goeree-Over flakkee betreft een conserverend beleid wordt voorgestaan. Er zal zo menen B. en W. in het streek plan Zuid-Holland-Zuid iets terug te vinden moeten zijn van een beleid dat daadwerkelijk gericht is op het opheffen van de geconstateerde te kortkomingen, opdat Goeree-Over flakkee niet te eeuwiger dage ten goede of ten kwade als reservege bied blijft functioneren". „Het zou aldus B. en W. interessant zijn nog eens kennis te nemen van de in de Memorie van Toelichting op de Wet herindeling gemeenten vervatte bloemlezing m.b.t. de hooggespan nen ontwikkelingsverwachtingen ter rechtvaardiging van de aanneming van dat wetsontwerp". Vaag en onzeker. Nadat de P.v.d,A. fractie haar be denkingen tegen het ontwerp Streek plan Zuid Holland Zuid (waarin het rapport van de Streekplancommissie nog niet is Ingepast) te kennen had ge geven waagde dhr. J. van Dam (S.G.P.) zich aan een algemene beschouwing waarin het ontwerp er al niet beter af kwam. „Als het over de ontwikkeling van Goeree-Overflakkee gaat is het vaag, onzeker en zwevend" verklaarde dhr. van Dam als zijn mening. Spr. con stateerde een remmende werking op de woningbouw en grote vraagtekens zette dhr. van Dam waar gesproken wordt over een stimulering van de land- en tuinbouw, sectoren waar z.i. geen enkele perspectief in zit. „Is het de bedoeling van de sociologen en de planologen om Flaltkee te laten doodbloeden?" vroeg dhr. van Dam zich dan ook af.i Spr. hoopte dat de gemeentebesturen van Goeree-Overflakkee niet als marionet ten zullen worden aangezien maar als volwaardige bestuurders op welke er kenning ze zeker recht hebben". Over de aangevoerde stimulering van de land en tuinbouw wilde dhr. C. de Vos ook zijn mening wel geven: „het plan lijkt wel tien jaar oud te zijn" ver geleek hij, „als je tien jaar geleden een stukje landbouwgrond gebruikte voor woningbouw leek het alsof je een stukje van het gouden kalf nam." De raad conformeerde zich geheel aan de bevindingen van B. en W. Sexuele voorlichting. De raad ging accoord met het voor stel een crediet van 4070,34 te veteren voor de aanschaf van leermiddelen t.b.v. de Openbare Lagere school te Oude Tonge. Daarbij inbegrepen was een post van 130,voor het program sexuele vorming, tegen welke post door dhr, J. van Dam (S.G.P.) ernstig bezwaar werd gemaakt. Dhr. van Dam verklaarde per soonlijk zo'n les op een lagere school te hebben bijgewoond waar hem was ge bleken dat de onderwijzer het schaamte- en eergevoel als taboe had afgewezen. „Dat wordt maar weggeredeneerd en daar heb ik ernstige bezwaren tegen", gaf dhr. van Dam te kennen. „Ook wij als college van B. eri W. hebben er wat tegenaan gekeken", be kende de voorzitter, „al schijnt het al gemeen aanvaard te worden. De sexuele vorming kan op zeer verschillende wijze worden behandeld, je kunt de kinderen ermee bederven en je kunt ze ermee vormen'', begreep de voorzitter. Omdat het ook voor het college een open vraag is in hoeverre zo'n voorlichting op de lagere school een gewenst effect zal ge ven', zal eerst tot aanschaffing van de dia-serie worden overgegaan, nadat col lege en raad zich t.a.v. het voorlichtings materiaal nader hebben georiënteerd. „Het zou mischien wel goed zijn niet de kinderen maar de ouders eens wat meer informatie te geven hoe ze hvin kinderen moeten voorlichtenoverwoog de voorzitter. Dhr. Kroon dacht er anders over: „de ouders gaan ermee accoord en wat moeten wij dan nog gaan betut telen?" Reconstructie Suissendijk. De Suissendijk te Oude Tonge, ds weg naar het recreatieterrein en het zwem bad kan eindelijk worden gereconstru eerd. G.S. hebben hun goedkeuring ge hecht aan het in april beschikbaar ge stelde crediet van 203.000,een jaar lijkse bijdrage van gO'/o zal verstrekt worden in de kosten van rente en af lossing van de reconstructie. Het college stelde voor de werkzaam heden onderhands aan te besteden en daartoe de fa.'s Bezuijen te Ouddorp en -N.V. Dijkers te Middelharnis uit te no digen. Voor een onderhandse aanbesteding bleek de raad maar weinig te voelen, hoezeer de voorz. ook aanvoerde dat het in de lijn van de redelijkheid en billijk heid zou zijn omdat genoemde bedrijven veelal ook ondergeschikte karweitjes voor de gemeente doen. „Het gevaar voor overvraging is niet aanwezig om dat strikt eerlijk en met open begrotin gen wordt gew^erkt," probeerde de voorz. „Openbare aanbestedingen hebben zich zelf in de praktijk overleefd en veelal wordt de wijsheid daarbij door de zui nigheid bedrogen." B. en W. hadden zich voorgesteld zo spoedig mogelijk tot aanbesteding over te gaan, temeer omdat de Dijkring Flak- kee verlangt dat het werk op 1 novem ber gereed zal zijn, maar de uitspraak van de raad dat er een openbare aanbe steding moet komen maakte die moge lijkheid aanzienlijk Kleiner. Enkel de heren wethouders Groenendijk en De Vos en dhr. Timmerman en van Dam spraken zich voor het voorstel van B. en W. uit. MffiDELHARNIS Kerkdienst. Heden (dinsdag) avond hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds„ Snoep van Vlissingen. Aan vang half acht. (voorber. H.A.). HERKINGEN A.s. woensdag 14 juli hoopt des avonds om half acht voor de Ger. Ge meente voor te gaan Ds. Stuijvenberg van Rotterdam. OUDDORP Kerkdienst: Woensdagavond half acht hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. C. Molenaar van Kapelle-Bie- zelinge. NIEUWE TONGE Kerkdienst: Voor de Ger. Gemeente hoopt donderdagavond om half acht voor te gaan ds. Mouw van Oudemir- dum. Een 21 jarig meisje uit Hilversum, al enkele jaren in hippie kringen verke rend, heeft zich zaterdagmiddag van de plm. twintig meter hoge sluizen in het Haringvliet gestort. Zij raakte daarbij een van de stalen schuiven waarna ze In het water terecht kwam. 's Middags werd haar stoffelijk overschot door de reddingsboot van Stellendam geborgen, maandagmorgen werd ze naar Hilver sum vervoerd waar de teraardebestel- ling zal plaats hebben. Zaterdagmorgen nog had wmr. Stro (voorheen te Ouddorp) het meisje op het strand van Rockanje gesproken. De politie was n.l. gebeld omdat het meisje zich niet van een door anderen gehuur de badcabine wilde verwijderen. Zij leek zeer depressief, ook de politie die haar met tact benaderde wist weinig van haar los te krijgen. Ook haar ouders hebben de laatste jaren nauwelijks nog contact met haar gehad. Wel vertelde ze de politie haar naam en naast een gefantaseerd verhaal verklaarde ze in een Utrechts kraakpand te wonen. De wachtmeester achtte geen aanleiding aanwezig om haar aan te houden of haar mee te nemen naar het bureau en liet haar verder zoals ze dat wilde met rust.i Later op de dag, kort na de middag is ze tot haar wanhoopsdaad ge komen. De controle naar de nog verbo den dam was juist verplaatst, anders zou ze de sluizen niet hebben kunnen bereiken. Het gebruik van verdovende middelen werd niet geconstateerd, wel bleek het meisje gebruikster daarvan te zijn. Ze was eind vorige week de Belgi sche grens overgezet. Tussen 19 en 29 juli zal het lichtschip Goeree vervangen worden door een on bemand automatisch stalen lichtplat- form. Deze tijd van het jaar is gekozen om dat voor het uitvoeren van het karwei ideale weersomstandigheden noodzake lijk zijn. Zit het niet mee met het weer, dan wordt de operatie verschoven naar ,9ugi.istus. Het nieuwe lichtplatform gaat het ministerie van Defensie ruim vijf miljoen kosten. Daar staat echter een jaarlijkse besparing van vier ton tegen over, doordat er geen bedienend per soneel meer nodig zal zijn. Het lichtplatform komt op dertig ki lometer uit de kust op vier holle poten te staan. Door de poten gaan eerst vier heipa len 30 tot 40 meter de zeebodem in. Daarna zal het kraanschip Challenger de bovenbouw (lichttoren, helicopter- dek, machinekamer en werkruimten) op zijn plaats tillen. Het nieuwe licht komt tweemaal zo hoog te zitten als dat op de Goeree, waardoor het tot op een afstand van zestien mijl te zien zal zijn.i Het geheel zal vanuit de semafoor van Hoek van Holland bediend worden. De Goeree komt, als het nieuwe plat form eenmaal in gebruik is, op het re servebankje. Het 48 jaar oude lichtschip dat nu als reserve dient, kan dan wor den gesloopt. De achttien man, die op de Goeree werkten krijgen ander werk bij het loodswezen en de betonning en ver lichting van de Nederlandse wateren. De AKZO zout-chemie te Hengelo heeft dezer dagen de suggestie bekend gemaakt fluor aan het keukenzout toe te voegen als alternatieve mogelijkheid in de plaats van het fluorideren van het drinkwater dat op veler verzet stuit. Er zou dan gefluorideerd zowel als onge fluorideerd zout in de handel kunnen worden gebracht waaruit de consument een vrije keus kan maken. Naast die keuzemogelijkheid als belangrijk plus punt heet het dat dit systeem aanzien lijk goedkoper zal zijn dan de water- fluoridering. In Zwitserland wordt al ja ren fluor aan het keukenzout toege voegd met als resultaat dat het tand- bederf in vier jaar met 22% werd te ruggedrongen. COMMENTAAR: De suggestie van de AKZO en daar mee de praktische mogelijkheid lijkt een geweldige oplossing te zijn voor het probleem waarvoor elk (gefluorideerd) waterleidingbedrijf zich geplaatst ziet sinds de Hoge Baad vorig jaar besliste dat bezwaarden tegen de waterfluoride- ring In de gelegenheid moeten worden gesteld ongefluorideerd water te be trekken. Overigeris lijkt het er verdacht veel op dat maar weinig bedrijven (lees: besturen) dat ook werkelijk als een probleem zien omdat voorlopig nog gezellig geconfereerd wordt over de mo gelijke bruikbaarheid van een ontlluori- deringsfilter dat nog in de miaak is. Wat we er tot dusver over gehoord hebben, is maar weinig hoopgevend. Duidelijk is al wel dat de kosten daarvan voor re kening van de gebruiker zullen komen. Nee, het bestuur van de Drinkwaterlei ding in Middelharnis toonde zich in 1962 zo vooruitstrevend door als eerste de fluoridering van het drinkwater bin nen te halen, laa't ze zich nu ook bij de eersten scharen die de nieuwe moge lijkheid serieus wil nemen en terwille van de vele bezwaarden ook willen toe passen. Bij de eersten zeiden we; Tekening van mevr.( Hermine Arends van Nugteren te Rotterdam; deel uitma kend van de expositie die deze week nog in de raadzaal te Goedereede te be zichtigen is. 1 OUDDORP M De „aanstichters" van een s groot kampvuur op het Ouddorp- g se strand hebben een originele s maar ook een afkeurenswaardige manier gevonden om een groot g publiek te trekken! Wie het ge- s daan heeft is niet bekend gewor- den maar feit is dat de brandweer vrijdagavond werd gealarmeerd omdat naar de boodschap luid- s de het Toppershoedje in brand 1 stond. De brandweer rukte met de s oude wagen uit, de nieuwe die op s de wekelijkse oefenavond erop uit g was werd opgeroepen en samen ging het in vliegende vaart op Toppershoedje af. Daar heerste g slechts gezelligheid en de rust van g een vredig vakantieoord tegen het g decor van de gloed van het knap- perende kampvuur. Zoals te doen g gebruikelijk werden de brand- weerwagens gevolgd door tiental- g len auto's, brommers en fietsers waarvan de bestuurders allemaal g een kijkje gingen nemen en zich rondom het kampvuur schaarden, Wee de portemonnee van de man g die de brandweer die poets ge- bakken heeft, hij zal zo'n vijf- s honderd guldens lichter worden g gemaakt, maar de dader zal wel s in het duister zijn opgegaan. De jongelui hadden van gemeente- g wege en van R.W.S. toestemming voor het aanleggen van een vreugdevuur, echter waren de g brandweer en de kustwacht er niet van in kennis gesteld. OOSTERLAND Dodelyk ongeluk Op vrijdagavond 9 juli vond in de om geving van het café-restaurant „Even Buiten", onder deze gemeente een ern stig verkeersongeval plaats dat het le ven heeft gekost aan de 59-jarige mevr. Jac. van Dienst-Hoogerhuis uit Sir Jansland. Ze was in gezelschap van haar man, dhr i A. v. Dienst, een fiets tocht aan het maken, en rijdend over de langzaamverkeersweg, wilden ze nog even een boodschirp in Oosterland doen. Mevr. V. Dienst stak plotseling de druk bereden Rijksweg 18 over, zonder vol doende op het verkeer te letten. Ze werd geschept door een auto van dhr. F. M. uit Rozenburg en zwaar gewond en hevig bloedend op het wegdek ge smakt. Dokter Speelman, die direct werd verwittigd van het ongeval, liet het slachtoffer onmiddellijk naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoe ren, waar ze enige uren later aan de bekomen verwondingen bezweek. wanneer een spoedige reactie uitblijft zullen we moeten constateren dat het nu bijna tienjarige fluorgebruik renunend heeft gewerkt op het beslissingstempo. OOLTGENSPLAAT „Zaterdagavond geen auto's parkeren op het parkeerterrein", aldus luidde een mededeling, aangeplakt aan de deuren van de „Don-Jon". Dit verzoek, dat overigens geen pro blemen veroorzaakte, werd door de kampbewoners van het Fort „Prins Fre- derik" gaarne ingewilligd, want als te genprestatie was er op het parkeerter rein een kleurrijk schouwspel te zien en was er tevens ook iets te horen. Speciaal ter ere van de 100 caravan- en tentbewoners gaf de plaatselijke Zangvereniging „Advendo" een concert, waarvoor het bestuur ook de muziek vereniging „Amicitia', de drumband en de majoretten uit Dirksland had uitge nodigd. „Advendo" operide de avond, o.l.v. de dirigent dhr. C. C. v. d. Heuvel. Vervol gens concerteerde „Amicitia" o.l.v. diri gent dhr. Zweerus en gaven de drum band en de majoretten een show weg, die evenals de zang en de muziek een luid applaus mocht incasseren. Behalve de talrijke fort-bewoners was er ook veel publiek uit De Plaat en van elders aanwezig. Gezeten op de bergen en heu vels had men een voortreffelijk over zicht en werd niets van het gebodene gemist. Na afloop werd het gezelschap in het restaurant Don-Jon" namens het kamp een consumptie aangeboden, dat op deze warme zomeravond zeer welkom was. De beheerder van het fort, dhr. KI. Baas verzocht ons namens de directie van het Recreatie- en Conferentie-oord „De Meeuw II'', dhr. W. P. van Spronsen te Brielle, de dank over te brengen aan allen die deze avond hun medewerking verleenden. Dhr. Van Spronsen kon zelf tot zijn spijt niet aanwezig zijn, maar deze spontane geste is door directie, be stuur en beheerder van „De Meeuw" ho gelijk gewaardeerd. prediltant der GerefGemeente Ds. A. Kok, predikant der Gerefor meerde Gemeente te Kootwijkerbroek is zondagavond vlak voor de aanvang van de prediking in de consistorie on wel geworden en maandagmorgen vroeg overleden. Ds. Kok kreeg een hersen bloeding en is toen direct naar het ziekenhuis te Amersfoort vervoerd en niet meer bij kennis gekomen. Hij is dus wel in het harnas van zijn dienst werk in het Evangelie gestorven. Ds. Kok geb. 12 sept. 1905, is op latere leef tijd predikant geworden. Hij doorliep de Theologische School te Rotterdam, werd in 1961 candidaat en in dat jaar be vestigd te Leerdam. In 1965 ging hij naar Poortvliet op het eiland Tholen en diende nu sinds 2 april 1969 de Geref. Gemeente te Kootwijkerbroek. De ou ders van mevr. Kok, de fam, Boogerman inmiddels overleden, zijn afkomstig van Goeree-Overflakkeej

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1