Hoogste punt bereikt bij bouw nieuw gemeentehuis Drinkwaterleiding vraagt uitbreiding waterwingebied in Ouddorp Postbestelling rond Ouddorp goeddeels gemotoriseerd nieuws nit Zeeland Warm" ontbaal voor jubilerende dokter B. EIvé te DirJcsland Sproeivliegtuig stort neer in bietenveld nabij DirICSland PlIoot (26) omgekomen Beroep aangenomen Jeugdige bromfietser in ziekenhuis Dinsdag 6 juli 1971 No. 4000 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond GOEDEREEDE Voor de tweede maal zijn degenen die ambtshalve bij de gemeente Goe- dereede zijn betrokken (bestuurderen en ambtenaren) aanwezig ge weest op het bouwterrein aan de Trambaan-Mariadijk waar het nieuwe „huis der gemeente" in aanbouw is. Vorig jaar, ongeveer een jaar ge leden, was t.g.v. het slaan van de eerste heipaal, gisteren, maandag, was het bereiken van het hoogste punt in deze bouw de aanleiding tot hun bezoek. In vergelijk met de vorige maal behoefden de dames en heren zich al veel minder op hun fantasie te verlaten, de vorm van het gebouw is duidelijk herkenbaar en zelfs konden ze al worden rondgeleid door de toekomstige werkruimten^ Ongeveer volgend jaar mei zal het nieuwe gemeentehuis in gebruik kunnen worden genomen. Snelle vordering Vlag in top Compliment Haringvlietwater - door hoog zoutgehalte - ongeschikt voor consumptief gebruik Plaatselijk Nieuws POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) S3 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Naar dat moment wordt al sinds de gemeentelijke herindeling in 1966 uitge zien, omdat het tegenwoordige secreta rie, gehuisvest in een voormalig be jaardenhuis, verre van aantrekliielijk en doelmatig is. Daarom kon burgemeester H. J. Smith zo enthousiast melding ma ken van de snelle vordering van de bouw, die aanvankelijk werd gestag neerd door een vertraagde leverantie van de stenen. Dat was zo vertelde de burgemeester de aannemer, fa. de Blok op een' verlies van 36 werkdagen komen te staan maar des temeer res pect dwingt het af dat de aannemer thans alweer een halve week voor ligt op het werkschema. Burgemeester Smith honoreerde die vlijt door dhr. Blok een enveloppe met inhoud te overhandigen t.b.v. zijn werknemers een geste die door dhr. de Blok gaarne werd geaccepteerd. staand op het hoogste plateau hesen burgemeester Smith met weth. J. Voogd gem. secretaris dhr. Vogelaar, archi tect dhr. Bier en dhr. de Blok met ver eende krachten de Hollandse driekleur en de Gemeentevlag in top ten teken van vreugde over het voorspoedige ver loop van de werkzaamheden, wellicht ook symbolisch voor de voortreffelijke samenwerking die tijdens de^e bijeen komst ettelijke m/alen werd geroemd. Archiaect Bier bleek daar al niet minder gelukkig mee en hij liet niet na burgemeester Smith te complimenteren met zijn kennis van de bouwkunde waarin de burgemeester ook een „hoog ste punt" lijkt te hebben bereikt. „Wij kunnen hem in elk geval niets meer wijsmaken...'' verklaarde hij bewonde rend", we krijgen nu zelfs zware critiek te verduren,...!" De werknemers over ziend verklaarde dhr. Bier het een vreugde in Goedereede te mogen wer ken, waar zo heeft hij geconstateerd niet enkel om de verdienste maar ook om het werk wordt gewerkt. Zinspelend op een eerder gemaakt vergelijk van het gemeentehuis met een bruid verklaarde dhr. Bier dat thans de bruid wordt gekleed en dat het be slist een bruid met een goed karakter zal blijken' te zijn. Namens de aannemer fa. de Blok en De Spirantis Spiralis oftewel de herfts- schroef orchis is er mede oorzaak van dat de Drinkwatermaatschappii te Mid- delharnis haar aanvrage tot het slaan van een vijftiental waterwin putten in Ouddorp heeft gewijzigd. Men had zich voorgesteld tien putten te slaan aan de Oostrand van de Westduinen maar de Commissie die de Minister omtrent de aanvrage adviseert meent dat het zak ken van het grondwater-peil in dit umeke gebied de daar aanwezige flora zou schaden. Zeer waarschijnlijk zou de Minister op dit onderdeel van de aanvrage negatief beschikken maar de Drinkwatermaatschappii ziet voorlopig van dit onderdeel af. De directeur, dhr. F. Ch. Geerling heeft zich overigens hogelijk over de uitspraak van de Commissie verbaasd. .,Ik weet nogal wat van de plantenwe- '■'^'d en ik ben als geïnteresseerde lid van drie verenigingen tot bescherming aaarvan maar dat advies gaat me toch 'leus te ver'', zegt hij wat verontwaar digd; hij heeft er dan ook protest tegen aangetekend. Urgentie Bij dat alles dringt zich de wenselijk- iieicl tot uitbreiding van het waterwin- fflogelijklieid steeds directer op. Aan het huidige waterwin-gebied mag maximaal 1" hiiljoen kubieke meters grondwater h worden onttrokken', vorig jaar "haalde" het bedrijf al 1,33 miljoen ^ubieke meters. De meest recente cij- tonen een toename van het water verbruik aan met 6 "/o welke gegevens eren dat er spoedig aanvullende water- win mogelijkheden geëxploreerd moeten kunnen worden. Vandaar de aanvrage om in Ouddorp in het gebied nabij de Kleistee en de Kriekel vijf putten te mogen slaan met een' capaciteit van 10 m3 per uur en de bouw in die omgeving van een automatisch pompstationnetje dat vanaf het grote pompstation in de Oostdijk bediend kan worden. Die mo gelijkheid geeft overigens nog maar de helft van de aanvankelijk voorgestelde uitbreiding met Va miljoen kubieke me ters per jaar. Haringvliet Vóór maart volgend jaar zal er be slist moeten worden in samenwerking met de maatschappij Zeeland voor welke definitieve oplossing zal worden gekozen. Omdat dan alle mogelijkheden om zoet grondwater uit de Flakkee- se bodem te putten aangewend zullen zijn zal men het moeten zoeken in N.W. Brabant, in de Biesbos of in het Ha ringvliet. Het aanvankelijke optimisme over de kwaliteit van het Haringvliet water heeft een gevoelige deuk gekre gen omdat uit de bemonstering geble ken is dat elke liter Haringvlietwater momenteel 660 m.g. keukenzout (nat- trium chloride) bevat. Dat maakt het water vooralsnog onbruikbaar als men weet dat de helft van deze concentratie nog juist toelaatbaar zou zijn. Het zoute water komt binnen via de Volkerak- sluizen en wellicht ook door het Spui. Het lijkt erop dat het Haringvlietwa ter voorlopig niet voor consumptief ge bruik geschikt gemaakt kan worden en dat heeft voor de Drinkwaterleiding de problematiek niet onaanzienlijk ver groot. Tieleman werd vervolgens gesproken door dhr. P. L. A. Tieleman te Melis sant maar hoe dhr. Tieleman ook zijn ibest heeft gedaan, voor de meesten 'bleef hij onverstaanbaar door het ge grom van de zware vrachtwagens die zand aanvoeren voor verhoging van het terrein, het duidelijkste bewijs dat er daar doorgewerkt wordt. In het kader van de motorisering van de briefpostbestelling is ingaande 5 juli j.l. de buitenbestelling van Ouddorp (inc. Goedereede) grotendeels gemotori seerd. Dit houdt in dat vanaf Goeree- Havenhoofd langs de noordzijde van de kop van het eiland tot aan „De Vrij heid" en omgeving de bestelling voor taan per auto plaats vindt. Hiermede is de motorisering van de toriefpostbestelling en de buslichting op het gehele eiland zo goed als voltooid. De bewoners langs de route kunnen op de gebruikelijke wijze met de chauf feur van de auto geld- en postzaken afdoen. Zij zullen even moeten wennen aan een aantal „nieuwe gezichten". De auto wordt n.l. gereden door personeel van het kantoor Middelharnis, hetgeen ook voor andere gebieden op het eiland gebruikelijk is. De bewoners in het betrokken gebied (en uiteraard ook elders) worden ver zocht te bevorderen dat de hen gerichte post volledig geadresseerd is. Dit ver licht de taak van het betrokken perso neel en voorkomt foutieve bestelling. MIDDELHARNIS Kerkdienst. Heden dinsdagavond 6 juli te 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. N. W. Schreuder van Goes. OITDDORP Kerkdienst. Voor de Ger. Gemeente hoopt a.s. donderdagavond om half acht voor te gaan ds. A. Hofman van Sche- veningen. NIEUWE TONGE Onze vroegere dorpsgenoot W. Arke- raats, kand. Theologie te Ouderkerk a.d. IJssel, heeft een beroep aangenomen' naar de Ned. Herv. Kerk te Zegveld. Hij bedankte voor Brakel, Bruchem- Kerkwijk, Ederveen, Heteren, Meerkerk, Molenaarsgraaf, Poederoyen, Randwijk, Scherpenisse, Tholen, Veen en Zetten- Andelst. OOLTGENSPLAAT Prijzen voor ponyclub. De ponyclub „De Flakkeese Ruiters" had een succes in Rockanje. Tijdens de j.l. zaterdag gehouden Streekwedstrijden kwam bij de afdeling dressuur voor pony's Teu- ni van Kempen Td. uit Oude Tonge met een tweede prijs uit de bus. Bij dressuur paarden behaalde de heer A. van Nieuwenhuijzen te Ooltgensplaat eveneens een tweede prijs. Kerkdienst. Woensdag 7 juli des n.m. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. J. van Vliet te Aagte kerke. Kerkdienst. Vrijdag 9 juli a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente voorgaan ds. E. du Marchie van Voorthuijzen te Urk. Zie verder de advertentie in dit nummer. Zangavond voor de kerktelefoon. Donderdagavond 8 juli van 89 uur zal de zangver. Jubilate een programma ver zorgen in de Ger. Kerk. Speciaal be doeld voor luisteraars van de kerkte lefoon. Maar ook belangstellenden zijn welkom. Drs. A. W. Meeder zal dit zanguur openen. De jeugdige bromfietser F. Moeren hout uit Achthuizen is in de nacht van zaterdag op zondag met een hersen schudding en een gebroken been in het ziekenhuis opgenomen'. Met zijn brom mer was hij op de parelleweg naar de Volkerakdam achter op een vóór hem rijdende auto gereden en op het kofferdeksel van die wagen terecht ge komen. OOSTFLAKKEE vrijstelling dienstplicht. De minister van defensie heeft aan de volgende per sonen vrijstelling van de dienstplicht verleend: Theodorus M. Pollemans te Oude Tonge voorgoed vrijstelling we gens broederdienst; Adrianus W. Luijen dijk te Oude Tonge tot 1 januari 1974, wegens een bijzonder geval; Karel J. v. d. Tonnekreek te Ooltgensplaat (nu Middelharnis) voorgoed vrijstelling we gens persoonlijke onmisbaarheid; Gerrit W. Tiggelman te Oude Tonge voor één jaar (bijz. geval) en Pieter van Driel te Oude Tonge voorgoed vrijstelling we gens persoonlijke onmisbaarheid. NIEUWERKERK Botsing. Zaterdagavond omstreeks half negen vond er een botsing plaats tussen een personenauto en een brom fiets. De heer J. C. D. uit Oosterland, bestuurder van een' bromfiets, kwam vanaf de Ooststraat en wilde de Stekel straat inslaan. Op dat moment echter, naderde uit deze Stekelstraat een per sonenauto, bestuurd door de heer C. K. uit Nieuwerkerk, welke tegen de brom fietser opreed. Hierbij werd de brom fiets licht beschadigd. Bij de botsing werd de duopassagiere, mej. C. J. v. d. M. uit Oosterland (17 jaar) gewond door glasscherven van een ruit. Door de botsing werd het meisje tegen een ruit gedrukt, waardoor deze sneuvelde. Het meisje liep hierbij snijwonden aan bei den benen op. Door de plaatselijke arts werd eerste hulp verleend. BRUINISSE Aanplant op drooggevallen platen Staatsbosbeheer schijnt er geen gras over te laten groeien, ofmisschien is dat juist wel de bedoeling. Nauwe lijks zijn eb en vloed uit de Grevelln- gen verdwenen, of men is aanplantings- werkzaamheden begonnen op de Paar- denplaat of Hompelvoet zoals deze zand bank bij Ouddorp ook wel genoemd wordt. De Hompelvoet bleef voor een gedeelte toch al droog bij gewone vloe den en is zoals bekend een groot vogel- broed gebied geworden, waar ook de Vogelwacht waakt (dag en nacht) over de bescherming van de oude en jonge vogels. Ook op de Veermansplaat zijn trac toren en biilldozers bezig, maar het werk is daar nog meer in een beginstadium, dat moet ook wel want de Veermans rug, viel niet in die mate droog, toen de getijden daar nog vrij spel hadden, dan de Hompelvoet. Dokter B. Elvé te Dirksland is gister avond op de hem aangeboden receptie t.g.v. zijn 25-jarig jubileum een wat men noemt „warm" onthaal te beurt ge vallen. Warm omdat de zaal van het Ver. gebouw „Onder de Wiek" vol stroomde met tientallen mensen en de temperatuur van een beginnend hoog- oventje aannam, warm ook omdat zo- velen het zo goed met hun arts bleken te menen en hem en zijn gezin van har te de hand kwamen drukken. Vader en moeder Elvé, zoons en doch ter 'hebben moedig stand gehouden maar het bleek alleszins de moeite waard. Zijn honderden patiënten klanten noemenden ze zich hebben zich niet onbetuigd gelaten met een ware bloe- menliulde en met prachtige geschenken. De aanbieding daarvan werd aange kondigd door een jeugdige T.V. nieuws lezer die zijn gehoor kond deed van het heugelijk gebeuren in Dirksland, waar voor de muziekver. „Amicitia" en de majorettes in volle s'terkte waren uit gerukt. Het comité Terwijl de puffende aanwezigen royaal op frisdranken werden onthaald pre senteerde dhr. A Troost te Melissant zich als voorzitter van een comité dat zich voor de spontane huldiging van de dokter heeft ingespannen Door dhr Troost werd gereleveerd hoeveel lief en leed dokter Elvé met zijn patiënten uit Dirksland, Melissant en Herkingen in de voorbije 25 jaar heeft gedeeld en' spr. wist hoezeer het de dokter verdriet doet wanneer hem een patiënt door de dood wordt ontnomen. Uit de woorden van dhr. Troost bleek ook dat het jubileum van dokter Elvé min of meer bij toeval werd ontdekt. Een ouderpaar uit Herkingen bracht dat aan het licht omdat hun zoon, M. de Geus, op 23 juni 25 jaar werd en juist hij was de eerste boreling die door de jonge arts Elvé ter wereld werd gehol pen! Dhr. Troost bracht hen voor deze attentie hulde waardoor het jubileum niet onopgemerkt voorbij behoefde te gaan. Spr. verheelde niet dat het nogal wat hoofdbrekens heeft gekost van de ingezamelde gelden een passend ge schenk aan te kopen, wat het ten'slotte geworden was werd in een fraai gedicht medegedeeld door mevr. Jongejan-Schip pers. Het bleek een fonkelnieuw kleuren T.V. toestel te zijn. Voor mevr. Elvé was er vervolgens een prachtig gouden hor loge en de twee dames die in Herkin gen en Melissant voor de afgifte van de medicijnen hebben gezorgd, mevr. Hui- zer en mevr. Koole kregen' beiden een prachtig bloemstuk aangeboden. Meerdere sprekers voerden daarop nog het woord waarna de avond met een hartelijk dankwoord door dokter Elvé besloten werd. NIEUWERKERK Neerbosch' cent. Dezer dagen werd ten bate van de stichting „Neerbosch" een bedrag van 122,09 opgehaald in Nieuwerkerk. Collectanten waren Katy Brouwer 43,61, Ansje van Dijke 28,10, Joke Stoutjesdijk 18,53, Janneke Hoogerland 31,85. Zondagsschool. Evenals andere jaren houdt de Herv. zondagsschool te Nieu werkerk „zomervakantie". Vorige zon dag werd voor het laatst zondagsschool gehouden'. Het is nu voor allen even „uitblazen" geblazen. Wanneer het nieu we seizoen zal aanbreken zullen de deu ren weer opengaan, wanneer precies, zal later worden medegedeeld. Een licht sproeivliegtuig van het type Piper Cub van" van Beeks luchtvaartbe drijf te Melissant is vanmorgen plm. kwart over vijf neergestort in een bie tenveld langs de Westdijk-Stoofweg, in de nabijheid van het mechanisatiebe- drijf „de Strijkpenning". De piloot, de 26-jarige B. J. Roodenburg uit Rotter dam, thans wonend Oostdijkseweg 103 te Goedereede werd levenloos in de ver wrongen cokpit aangetroffen. Dhr. Roo denburg laat een vrouw en een kindje van drie maanden achter. Hij was stu dent aan de Economische Hogeschool te Rotterdam, in de vakanties vloog hij voor van Beek. De Rijksluchtvaartdienst heeft van morgen een onderzoek naar de toe dracht van het ongeluk ingesteld, het lijkt aannemelijk dat het toestel tijdens het maken van een bocht is afgegleden. Tevoren had de piloot één baan getrok ken over een te sproeien gewas van de landbouwer D. K. den Baars, van de draaimanoevre keerde hij niet terug. Een voorbijganger ontdekte vanaf de Westdijk het neergestorte wrak en waarschuwde de politie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1