AAZIMAG AAGRUNOL Fa. J. flrensman Corné Dubbeld heeft 11 opa's en oma's B. en W. Dirksiand ernstige bezwaren tegen ontwerp Streekplan Pleatseliik nieüws Dit mag U niet missen! DIT JAAR EEN PRIMA UIEN-OOGST? Il 1: Raad vergadert woensdag: WONINGINRICHTING wegens trouwjapon 1.25 BOSLAND ZELFBEDIENING Prisma kijkers J. KEyVELAAÜ PREDIKBEURTEN TERUGKEER WARMTE I^A UITZONDERLIJKE JUNI-KOUDE Twee auto's totaii-loss Oude Tonge Nieuws uit Zeeland Ds» SciiraveEideel over de heer Terlouw vakantie G E S L O T EN Simca 1100 Boekbespreking Verkrygbaar bg: Telefoon (01871) 3 81 en 4 81, Den Bommd Vertegenwoordiger: Telefoon (01870) 3181 D. BI K K< K BlacLz. 2 .EILANDEN-NIEUWS' Vrijdag 2 juli 191 "1 ■vrijdag 2 j Come Dubbeld uit Nieuwe Tonge heeft elf opa's en oma's. Hij is één jaar geworden en ze zijn allemaal geweest. Hoewel hij zich nog niet helemaal be wust is van die weelde, geniet hij van het vele speelgoed, dat hij heeft ge kregen. Corné woont in Nieuwe Tonge met zijn 20-jarige vader en moeder. Van een oude woning heeft vader Leen, bijgestaan door verschillende grootva ders in velerlei lef tijdsklassen, een nieuwe woning weten te fabriceren. In die woning werd de eerste verjaardag van Corné gevierd en waren vijf gene raties bijeen. Van links naar rechts: betovergroot moeder, mevrouw Westdijk Hoog moed uit Ouddorp (84); Corné op haar schoot, achter de bank Leen Dubbeld, de vader van Corné, naast hem A. Westdijk (63) en mevrouw Dubbeld-Westdijk (39) Grote sortering in diverse prijsklasse Zandpad 32 Middelhairnïs ZONDAG 4 JULI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst, Capelle en 6 uur dhr. A. Terlouw. Extra koUekte Ef- fatha en Bartimeüs Ger. Kerk 9 en 4 uur dr. B. van Oeveren te Haren Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. M. Geleynse van Hilversum Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Ger. Kerk (vrij gemaakt) 10 en 4 uur lezen in de hal van de Ger. Lagere School, Sportlaan Buitengew. Wijkgem. i.w. 10.30 uur ds. H. D. van Hoogstraten. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. 'ds. A. v. d. Beek, voorm. bed. H. Doop Rem. Kerk 10 uur ds. H. N. Bierman, Breda. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur dr. C. Graafland van Amsterdam, en' 6 uur ds. H. N. van Hensbergen, nam. bed. H. Doop. Extra kollekte kerkvoogdij. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. A. van der Plas Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur dhr. A. Terlouw en 6 uur ds. J. den Besten, Huizen Ger. Kerk 10 uur lezen en 3.30 uur drs. A. W. Meeder Geref. Gem. (Beatrixlaan) 10 en 6 uur ds. L. Huisman van Vlaardingen. Extra kol lekte V. d. zitplaatsen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. M. B. V. d. Akker en' 6 uur ds. A. Kastelein, Strijen, voorm. bev. ambts dragers. Extra koUekte voor de zit plaatsen Ger. Kerk 10.30 en 6 uur dr. B. van Oeveren te Haren. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. W. van Gorsel en 6.30 uur ds. J. P. Verkade. OUDDORP Herv. Kerk 9, 11 en 2.30 uur ds. J. P. Verkade Ger. Kerk 9, 10.30 en 6.30 uur ds. I. Vergeer, in ver. gebouw Stationsweg Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Kerk 9.30 uur dhr. Maliepaard van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. de Jong en 2.30 uur ds. W. van Gorsel. Extra kollekte vrije zitplaat sen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. A. Kastelein, Strijen en' 6 uur ds. W. van Gorsel. Extra kollekte Pakistan Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur en 6 uur kand. v. d. Sluys, van Oude Tonge. Extra maan delijkse kollekte kerk Ger. 'Kerk 10 en 6 uur ds. Th. Weerstra Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Ouwendijk, voorm. bev. diaken Ger. Kerk 10 uur drs. A. W. Mee der en 7 uur ds. G. Haaksma te Klun- dert. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. Smit, Hilversum. Maand. kollekte voor de kerkvoogdij Ger. Kerk 9.30 uur lezen en 6 uur drs. A. W. Meeder, voorb. H.A. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen' Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. den Besten en 6 uur dhr. L. van Herk, Gouderak. (van onze weerkundige medewerker) In de meeste jaren wordt een eerste warm.teperiode in de voorzomer, gevolgd door afkoeling van de Oceaan. De met westelijke winden binnendringende kou dere lucht (soms tot diep op het con- tinen't) wordt vaak aangeduid met „Eu ropese moesson". Ook dit jaar is juni niet aan zo'n kou- inval onttrokken. Alleen was het effect daarvan sterker dan gewoonlijk, door dat de koude stromingen ons recht streeks van noordelijke breedten be reikten. Geruime tijd hield zich ten zuidwes ten van IJsland een hogedrutogebied op, dat zich uiteindelijk terugtrok tot een maximum op de Oceaan met centrum ten westen van de Britse eilanden. Aan de oostelijke flank van dit gebied, dat halverwege de maand tot over Groen land een sterke uitloper bezat, kregen noordelijke winden' vrij spel. Engeland was het eerste kind van de rekening met in Nottingham op een bepaald ogen blik de koudste junidag (9 gr. C. in twintig jaar onder zo een koude put in de hogere niveau's. De Benelux-landen kregen een fase later een kouwe beurt. Daarin had een depressie uit de Golf van Biscaje de hand: trok met sterke regens en een harde wind aan de kust over ons land naar Duitsland: resultaat 36 mm neer slag in Bussum. Engeland meldde de natste junimaand sedert het begin van de waarnemingen. Aan de achterzijde van de storing vond een langzaam herstel plaats. Het is een bekend verschijnsel, dat een te sterk doordrukken' van de „Euro pese moesson" gevaren voor het verde re weersverloop in de zomer inhoudt. Wanneer de hogedrukgebieden in Rus land en Skandinavië er n.l. al te zeer door geïmponeerd zijn geraakt, kunnen de depressies vele weken achtereen hun stempel blijven drukken op het weer in West- en Midden-Europa. Er zijn al enkele niet-officiële were- weer in juli er een zwaar hoofd in heb- beri. Profeet Lolke Pruiksma in Boksum 'bij Leeuwarden voorziet een natte ju- lim.aand met vooral in het zuidoosten van het land stortbuien met hagel en onweer, kennelijk meegedragen door een zuidwestelijke hoogtestroming aan de noordzijde van een Azoren-maxim.um, dat over Spanje naar het noordoosten vei'loopt. Zelf willen we op dit moment zo ver nog niet gaan. Het ds nl. ook denkbaar, dat de noordelijke circulatie van later in juni plaats maakt voor., w^armere stromingen uit oost tot zuid,' onderhouden door zich opnieuw^ vorm.eri de hogedrukgebieden! over Noord- Euro'pa en het continent. Laatste ontwikkelingen Na 100 mm meer juniregen dan ver leden jaar en een van de 5 koudste 2e junidekaden van deze eeuw, is eind vorige week de warmere lucht terug gekeerd, ingeleid door een zwak hO'ge- drukgebied, dat over Duitsland naar het oosten trok. Tegelijkertijd nam de de pressie-activiteit ten westen van de Britse eilanden echter al weer toe. Wel meer zomerse temperaturen dus (20 24 graden) maar nog steeds geen ver- trouwen'wekkende bestendigheid. (Nadruk verboden) A.s. woensdagavond om half acht zal de gemeenteraad van Dirksiand in openbare vergadering bijeen komen. Die avond zal de raad uit haar midden een nieuwe wethouder dienen' aan te wij zen in de vacature die ontstaat door het bedanken van dhr. D. de Bonte. Opnieuw zal de raad worden gecon fronteerd met de weinige armslag die 'haar gegeven blijft wanneer voorgeno men' investeringen niet door aanwijS'bare dekkingsmiddelen worden gedekt. Om die reden het ontbreken van finan cieringsmiddelen hebben G. S. thans bericht goedkeuring te onthouden aan de wijziging van de begroting waarin ten laste van de kapitaaldient een bedrag van 165,880,werd geraamd voor de uitbreiding van de openbare kleuterschool te Herkingen. Streekplan De raad zal tevens worden voorgesteld haar standpunt te bepalen m.b.t. het voorontwerp van het Streekplan Zuid- HoUand-'Zuid welk plan weliswaar nog een zeer voorlopig karakter draagt. B. en w. geven in hun toelichting te kennen ernstige bezwaren tegen het plan te hebben welke zij aldus samen vatten: 1. B. en w. vinden de koppeling van Goeree-Overflakkee aan de andere plangebieden bestuurlijk niet juist. De indruk wordt 'gewekt dat de belangen van het eiland onder geschikt worden gemaakt aan die van andere gebieden. 2. De belangstelling die Goeree-Over flakkee de laatste tijd krijgt als woongebied ten behoeve van de werkers in Rijnmond maakt een' nieuwe bezinning daarop ook in het kader van een streekplan noodzake lijk. Deze streek heeft immers be hoefte aan van buitenafkomende impulsen om tot grotere ontwikke ling te komen. Het voorontwerp gaat geheel voor bij aan deze belangstelling en ver toont eerder de sporen van zich daartegen te verzetten. De tendens is geheel die van conservering van het bestaande. B. en w. zien daarin een ernstige 'bedreiging van de leefbaarheid van deze streek. 3. Het voorontwerp geeft een over dreven waardering aan de ontwik kelingskansen! van het agrarisch 'bedrijf in deze streek, in verband met de ontzilting van de bodem. B. en w. slaan deze kansen minder hoog aan, en verwachten daarvan in elk geval geen stimuleringsmogelijk heid voor de leefbaarheid van de gehele streek. Het gehele voorontwerp werd door een lid van Gedeputeerde Staten tij dens een eerder gehouden toespreking als volgt samengevat: Het Eiland van Dordrecht 'krijgt een primaire woonfunctie. De Hoekse Waard krijgt een secun daire woonfunctie. Goeree-Overflakkee krijgt een agra rische en recreatieve functie. B. en w. menen dat deze hoofdstrek king voor deze streek en! hun 'gemeen te onaanvaardbaar is. Omdat deze hoofd strekking de leidende 'gedachte uitmaakt van het gehele plan is dit plan voor ons gevoel evenzeer onaanvaardbaar," zo geven zij de raad te kennen. /AMILIE Op de kruising Prov. weg afsla» i Grevelingendam had dinsdagmiddag een auto'botsing plaats waarbij twee perso. nenwagens totall-loss raakten. Het on geluk ontstond toen een Daf die werd I ingehaald door dhr. W. de Kiewit nii Ouddorp bij de afsplitsing plotselin» links-af sloeg, waardoor het Dafje doo' de Fiat van dhr. de Kiewit werd gel grepen. De inzittenden van de Daf, twee bejaarde echtparen uit Hellevoetsluis i werden met een taxi naar huis ge. bracht. sinds 1871 in sommelsdijl; THOLEN Geslaagd. Aan de huishoudschool De Oesterschelp slaagden voor het T exa men 3 jaar e.h.n.o: Corrie Bazen, Dine- ke Burgers, Nellie van Koeveringe, Cor rie Wessels, allen uit St. Annaland; Bep- pie van Tiggelen, Poortvliet; Ada van Houdt, St. Maartensdijk; Pieternel Oost dijk, Stavenisse; Sjaan Geluk, Coba Overbeeke, Hennie Schot en Anneke Steketee, allen uit Tholen. Voor het examen P diploma slaag den: Marijke Deurloo, Poortvliet; Paula Goudswaard, Oud Vossemeer; Anna v. 's Slot, St. Maarten'sdijk; Nellie de Graat St. Maartensdijk en Bea Quist uit Tho len. In het „Centraal Weekblad" schrijft ds. P. Schravendeel, gereformeerd pre dikant te Middelhamls, onder het ge- meente-nieuws een hartelijk woord n.a.v. het jubileum van de heer A. Ter louw. We laten het in zijn geheel volgen: Op vrijdag 28 mei bezocht ik met br. Krijgsman nameris de kerkeraad de af scheidsavond van de heer Terlouw. On der die naam zal hij bij de meesten van u het beste bekend zijn. Zeventien jaar lang heeft hij als godsdienstonderwijzer de Hervormde Kerk van Middelharnis gediend. Vrijwel dagelijks was hij met fiets in het dorp te vinden. Ik weet niet, of hij een register van al zijn bezoeken heeft bijgehouden maar het aantal loopt in de duizenden. Daarnaast had hij een vaste taak in het rusthuis en velen zullen hem ook in het ziekenhuis heb- 'ben ontmoet. Op een bepaald punt wil ik bovendien de aandacht vestigen. Door een kleine organisatie fout in de overigens voor treffelijk georganiseerde avond ontglipte mij de kans het al op die avond zelf naar voren te brengen. Bij verschillende interkerkelijke con tacten en' ook daarbuiten heb ik de heer Terlouw ontmoet als een man, die aan dacht had en luisteren wUde naar het geen buiten zijn eigen kring te berde werd gebracht. Dat betekent niet, dat hij alles slikte wat hij te horen kreeg, maar hij sloot zijn geest en hart daar voor niet bij voorbaat af. Het maakte ook, dat hij verdedigen kon. Behalve voor zijn trou-we zorg, die hij ook over de 'grenzen van de eigen gemeente heen ■bewees, wil ik hem. juist voor deze openheid en karaktervastheid een ere- saluut torengen. Ik meen, dat juist een „buitenstaan der" voor deze eigenschappen van de heer Terlouw aandacht vragen mag. De Schrift roept ons op onze voorgan gers te gedenken. Moge ook in dit op zicht de gedachtenis aan deze harde werker metterdaad in ere ge'houden worden. Ik merkte, dat het EUandennieuws soms aandacht 'besteedt aan 'de kolom men van het Centraal Weekblad. Moge lijk vindt ook dit eresaluut nog een weg naar zijn kolommen'. (Met genoegen, red. E.N.) DIRKSLAND Geslaagd. Uitgaande van de Vereni ging voor verbetering van het Modevak onderwijs is na afgelegd examen te En schede mej. M. van 't Geloof geslaagd voor costumière. OOLTGENSPLAAT Kollekte Rode Kruis weer hoger dan vorig jaar De huis-aan-huis-kollekte voor het Ned. Rode Kruis heeft opgebracht 2848,37, of 323,46 meer dan vorig jaar, toen 2524,91 werd ingezameld. Ge specificeerd ziet de opbrengst er als volgt uit: 1970 1971 Ooltgensplaat (kom der gemeente) 1828,75 2030,12 Langstraat 291,51 371,— Achthuizen 404,65 447,25 Totaal 2524,91 2848,37 Kollektanten en gevers worden na mens de afdeling vanaf deze plaats nog maals hartelijk dank gezegd. Kollekte Anjerfonds. Donderdag avond 8 juli a.s. zal er een kollekte gehouden worden voor het Anjerfonds, bestemd voor culturele- en sociale doel einden. Meerdere verenigingen in ons dorp hebben uit dit fonds al een bij drage ontvangen. Vijftig jaar getrouwd. Vandag (vrij dag 2 juli) herdenkt het echtpaar J, Bakelaar-van Eek, Galathesedijk 12 te Langstraat (post Achthuizen) het feit dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Concert op 't Fort. Zaterdag 10 juli a.s. zullen' enkele muziek- en zangver enigingen een concert verzorgen op Fort „Prins Frederik". Een en ander ten gerieve van de talrijke vakantiegangers campingbewoners. Nadere gegevens vol gen nog. STAD AAN 'T HARINGVLIET Vlucht Survilliers d.d. 26-6-71. Los 11.30 uur. Ie duif 14.35 uur. Afst. 318 km Sturris-Troost 1, 13. A. de Gans 2, 4. P. J. Huijzer 3. E. Trommel 5, 6, 16. Gebr, de Boed 7. Gebr. Visser 8, 15. G. Koppenaal 9, 10. B. Visser 11. Jac. de Vos 12, 14. H. v. d. Valk 17. ELEKTRISCH VERWARMD TAPIJT UIT AUSTRALIË Een Australische firma heeft een vast tapijt in de handel ge bracht, dat tevens als warmtebron kan dienen. De warmte wordt op gewekt in een speciaal weefsel van zeer dun koperdraad, dat zich tussen het eigenlijke tapijt en de onderlaag bevindt. Het weefsel is verwerkt in een zeer sterke katoen- en jutelaag; het tapijt wordt vervaardigd in oppervlakten van 3 x 1,5 meter (1000 watt stroomverbruik) of 1,5 X 1,5 meter (500 watt stroomver bruik). In een 1000 watt-„element" is 5 kilometer koperdraad verwerkt. Versehillende „secties" kunnen aan elkaar worden bevestigd en vormen dan een aansluitend ge heel; naar believen kunnen een of meer van deze secties op een stopcontact worden aangesloten. Het elektrische tapijt is volko men veUig, omdat de verwarming dankzij de grote lengte koper draad zeer gelijkmatig geschiedt. Zelfs zware meubelen hebben geen invloed op de werking. Wij zijn van 1219 juli ST. MELISSANT Groenterj- en Fruithandel HERKINGEN Te koop aangeboden een met toebehoren. Kleur wit. Maat 40. Te bevragen: W. VAN LENTEN B. C- Zaaflerl. 51 Tel. 1889 Dirksiand TE KOOP: I SPECIAAL bouwj. 1970. km.stand 11000 's Avonds na 6 uur en za terdags. D. V. d. BOK Hermansweg 13 - Ouddorp :i DANKBETUIGING Voor de vele felicitaties, bloemen en cadeaus, welke wij bij ons huwelijk mochten ontvangen, ook namens onze ouders, hartelijk dank. Leen era Pie Markwat-Roozemond Dirksiand, juli 1971. Paulina van Weellaan 11 100 gram Gelderse Worst 100 gram Boterhamworst 500 gram Snijbonen1,25 1 kg. export Tomaten j 1,— 500 gram Peulen 1,95 5 flessen Vruchtengfazeuse 2,50 TELEFOON 371 OUDDORP Francis A. Schaeffer: De God die leeft. (Bijbels christendom in de twintigste eeuw). Vitg, Buyten en Schipperheyn, Amsterdam, 1970. Prijs f 10, Laten we het maar gelijk vaststellen: dit is geen 'gemakkelijk boek, niet een 'boek, dat je zo even voor je ontspan ning leest. Er wordt van de lezers nogal veel gevergd, vooral veel kennis van het moderne theologische en filosofische denken. Het is dan ook geschreven voor mensen die, zoals het wel gezegd wordt „met zichzelf in de knoop zitten", die ten prooi zijn geworden' aan de twijfel, aan de intellectuele twijfel wel te ver staan. Het is de grote verdienste van Schaeffer, dat hij deze mensen wil op vangen, niet aUeen door deze en andere publicaties, maar ook doordat hij het Initiatief 'heeft 'genomen tot de oprich ting van „L' abri" (de schuilplaats). Er zijn thans in verschillende landen zulke toevluchtsoorden, waar mensen, die worden gefolterd door geestelijke en in tellectuele twijfels, worden „gerevali deerd". Die revalidatie bestaat dan voor namelijk hierin, dat hun (opnieuw) wordt geleerd hoe ze met de Bijbel moeten: omgaan. Dat vind ik ook van 'dit 'boek het meest positieve: de eerbied die eruit spreekt voor de Heilige Schrift als het Woord Gods. Hier is een man aan het woord, 'die onvoorwaardelijk wenst te 'buigen voor de Schrift, en die niet ge ïmponeerd is door de Sohriftkritie'k en nóg minder door het existentialistisch denken van onze tijd. Als ik ook iets negatiefs zou moeten zeggen, dan dit: Het boek doet een beetje methodistisch aan. Intellectuele twijfel wordt ten diepste toch niet over wonnen 'door intellectuele overredings kracht. Vaak werd ik 'bij het lezen van dit boek herinnerd aan wat Jezus heeft gezegd te'gen' Nicodemus: „Tenzij iemand wederomgeboren worde, hij kan het Koninkrijk Gods niet zien". Dat is de eerste en de enige remedie tegen de twijfel. Desondanks een waardevol 'boek, dat vele werkers in Gods Koninkrijk moes ten lezen en bestuderen. O. T. W. V. G. ST. MAARTENSDIJK Donderdag 8 juli sav. 7 uur hoopt voor de Oud Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. G. v. d. Breevaart van H.I. Ambacht. Nog niot mat zekerheid te zeggen natauri||kl Maw Mn zekerheid heeft u: VALSE MEELDAUW M BLADVLEKKENZIEKTE zullen de uien geen sohad* toebrangtn. Mits u es tenminste sffsülsf bssehsnab Neem geen risico's. Spuit mst ssn In ds praktUk bsprotfd «D betrouwbaar middel. Vraag AAZIMAG aan uw Isverancisr of aan N.V. AAQRUNOL - GRONINGEN - TEL 050-34041 iüankbaar IJnet ons tw^ ■Icregen- j ELISABET heeft A. Br M. Br ■pen Bomme Molendijk Ijlet dank a; iblijdschap I kennis van jons zoontje HUGO (I J. J. El Al I Nieuwe Ton „De Terp' Ipankbaar e: Iwij U dat G I een dochte jschonk. MARINii l^ij noemer IVIa J. OS£ M. L. Caroli Oude Tonge Arendsstr; 194( I D.V. hope I terdag dag te I wij 25 ja; het huw« I treden. M. V. d. G. V. d. W« Dirksiand Vroonw Gelegenhe teren: za a.s. des van 15.i30 in veren „Onder Dirksiand SSv3sSÏ5>.30^3' Voor de vel bewijzen ons betoond lijden van n ze moeder, en overgroQ JAN VAN GI echtge F. betuigen wi rechte dank F. Tromm kinderen, en achterl Middelharnij Wilgenlaai Sinds is mij Ond( Patrona ACHTHU

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 2