Voor „Binnenhof" kwam royaal nieuw bedrijfspand gereed Spoedige maatregeien nodig om verschraiing van liet stadje Goeree te keren van weenen Restaurant .Jonbré' dirksland tel: 396 Spmmelsdijk 43e jaargang Vrijdag 2 juli 1971 No. 3999 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per tveek: dinsdag- en vrijdagavond MIDDELHARNIS: -k Specifiek bestemd voor iicliameiijk geiiandicapten Zonder dat het veel mensen zal zijn opgevallen is er op het industrie terrein achter de haven van Sommelsdijk een royaal nieuw bedrijfspand voor het Werkvoorzieningsschap „Binnenhof" gebouwd. Zozeer was er op de huidige werkplaats behoefte aan wat meer ruimte dat nog voor de officiële opening die in augustus wordt verwacht er een aantal werknemers aan het werk zijn gegaan. De opzet van deze nieuwbouw is weliswaar primair het ter beschikking hebben van meer ruimte maar niet minder de mogelijkheid de geestelijk gehandicapten te scheiden van de lichamelijk gehandicapten aan welke wenselijkheid tot dusver door het heersende ruimtegebrek geen gevolg kon worden gegeven. Zondagsdienst artsen inbraak in woning van de lieer L. Hokke Flinke hoeveelheid geld en sieraden ontvreemd VOOR MOOIERE bloemst|il(jes Fa. Kgi^TEWEG Zandpad - Sliddelhajiiis Z Geslaagden 4-jarige IVi.U.L.O. te Middeiharnis lAr Gem. bestuur studeert op alternatieve plannen van Stuurgroep •k Oude schuren aan de rand zouden plaats aan nieuwe woningen kunnen bieden Zolang ze geen nuttiger bestemming in de weg staan is het nog zo kwalijk niet dat de noord- en de westrand van het stadje Goedereede uit overwegend oude en bouwvallige landbouwschuren bestaan. Ze flatteren het stadsbeeld, vinden sommigen al blijkt dat dan meer door de kwantiteit dan door de kwaliteit te zijn. Nu het meer en meer duidelijk wordt dat kleinere kernen als Groeree geen grote aspiraties tot uitbrei ding mogen hebben, dat ze althans niet zullen worden gehonoreerd, nu vraagt het gemeentebestuur zich in alle ernst af of het geven van een nuttiger bestemming aan de door deze schuren bezette grond geen over weging verdient. Goedereede komt achter haar historische facade de verschraling nabij als er niet een spoedige ommekeer komt. De gestage bevolkingsafname moet een toename worden en de vergrijzing zal door een verjonging overtroffen moeten worden maar daar zijn huizen en daar is grond voor nodig modehuis ROTAN stoelen en tafels voor de meisje^- en jongenskamer. Licht van'gewicht. Zittejï heerlijk. yfÖNINGINRICHTTr^ POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 utir (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Hpt nieuv/e 'bedrijfspand heeft een to tale oppervlakte van 1350 m2, het bevat drie grote hallen van elk 200 m2 t.w. een montagehal, een machinehal en een hal voor buisartikelen (zonnestoelen, stretch bedden e.d.) Ook is er een groot ma gazijn, een uitstekende sanitaire voor ziening, de z.ig. natte afdeling met was- en douchegelegenheid, voor de gehandi capten aangepaste toiletten, dat alles ook voor rolstoelen bereikbaar via bre de deuren zonder drempels. In het nieuwe gebouw is er voorts een kamer voor de bedrijfsarts met zijn assistente en een prachtige ruime kantine waar Sien van den Nieuwendij k de scepter zwaait daar worden de boterhammetjes op een bordje met mes en vork geser veerd. Zindelijkheid en properheid zul len daar en in het gehele gebouw hoogtij gaan vieren. De meeste voorzieningen zijn op een! sterke uitbreiding berekend. Naast het gebouw is nog ruimte voor een ultbrei- OUDE TONGB -k Het restaurant tussen hrasfii dam. Van zaterdag 3 juli t.m. maandag 5 juli Kddelharnis-Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9 uur t.m. maan dagmorgen 8 uur heeft dient dokter v. d. Peppel, tel. 2117, Middelhamis. Divksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur heeft dien'st dokter Elvé, tel. 01877-1262. Flakkee Oost: Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 9 uur hebben dienst dokter de Jager, tel. 01875-301, Nieuwe Tonge en dokter Buth, tel. 01871-306, Den Bommel. ZONDAGSDIENSTEN TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Welters, Ouddorp, van 11—11.30 u, DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur zr. A. H. Stolk, tel. 1500, b-g-g. tel. 1767. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur t.m. maan dagmorgen 8 uur zr. den Hollander, tel. 01874-532. ^it Gele Kruis Achthuizen: Dienst heeft zr. Vrij, tel. 01871-312, Dg.g. 534. Goedereede: f juli heeftdienst mevr. Mijnders, tel. 01877-1434. 4 en 5 juli en avond- wenst zr. Pais, tel. 01878-321. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Minderhoud, tel. 01870-2897. ding met nogeens twee grote werkhal- len. Voorlopig zullen er 50 a 60 werkne mers in het nieuwe pand tewerk worden gesteld. In totaal telt „Binnenhof" zo'n tweehonderd werknemers die verspreid zijn over een aantal objecten waaronder ook de tuinderij Buitenhof" en de tim- merafdeling in het voormalige veilings gebouw. Ook bij de eUandelijke gemeen ten zijn er een aantal bij de plantsoe nendienst e.d. tewerk gesteld. De heer J. Tieks die door ziekte van de directeur als waarnemend directeur de leiding van het bedrijf heeft is hoogst tevreden over het team van medewer kers dat hem bij dat moeilijke werk met een sterk sociaal aspect terzijde staat. Niet enkel de leiding over een zo groot aantal tewerkgestelden met elk zijn eigen geaardheid vergt een grote OOLTGENSPLAAT Tot nog toe onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag in gebroken in de woning van Commisio- nair, de heer L. Hokke aan de Voor straat no. 6. Een aanzienlijke hoeveel heid geld en enkele sieraden zijn ont vreemd. De bewoners, de heer en me vrouw Hokke en hun zoon, die boven sliepen hebben niets van de inbraak gemerkt, 's Morgens bij het opstaan zag Hokke Jr. de ravage die was aange richt. De dader(s) hebben zich via de ach terdeur van de woning, die vanaf de Noord-Achterweg door een tuin te be reiken is, naar binnen begeven. Het slot was opengebroken. Uit een bureau, staande in een tussenkamer, (dat ook werd opengebroken) lagen alle papieren op de grond. Hieruit is het meeste geld meegenomen. In deze kamer werden ook enkele kasten geopend en een paar spaarpotten van de kleinkinderen leeg gehaald. Een' gouden herenhorloge en een ander horloge, die beiden op het bureau lagen zijn ook weg, eveneens enkele portemonnaie's en een doos met opgespaarde stuivers. Een salonkast in de voorkamer moest het ook ontgelden, maar hieruit werd alleen alles overhoop gehaald. Op de vloer was het overal een grote bende en de dader()s hebben wel op hun gemak gewerkt en alles nauw keurig doorzocht. Het is eert groot huis en van de inbraak hebben de bewoners dan ook niets gehoord. De politie heeft de zaak in onder zoek. Met speurhonden is er gewerkt en ook zijn er vingerafdrukken genomen. aandacht, ook het aantreldten van ge schikt werk vereist een niet aflatende attentie. Het werkvoorzieningsschap is de periode te boven waarin met alle soort werk genoegen moest worden ge nomen zoals het plakkeri van zakjes. Dhr. Tieks weet dat zijn werlmemers daarin geen voldoening vinden waarom er zoveel mogelijk en met succes op een hoger plan wordt afgestemd. Dat komt het besef van eigenwaarde ten goede en dat komt ook tot uitdrukking in de beloning die kan worden toege kend. Ook de exploitatie van de werk plaats ziet er om die reden aanmerke lijk gunstiger uit dan in de beginperiode. Het nieuwe gebouw zal de arbeids omstandigheden en de arbeidsvreugde die ook daar beleefd wordt zeker ten goede komen en wie zou daar niet van harte mee instemmen'? BOTJWMATERIAIBN- Dirfcsland Telefoon 1S33 éi^ A. met handel en jrans: Leo Kieviet, Sommelsdijk. Tony de Jonge, Dirksland. Lenie Visser, Middel- harnis. A met handel en wiskunde (zonder frans) Roeland Albrechts, Middelhamis. Krijn Jansen, Middelhamis. Atie Kamp, Ooltgensplaat. Maja van der Velde, Her kingen. A met wiskunde en frans Atie Strijdhorst, Nieuwe Tonge. A met Middenstand en frans Marietje Buskop, Ooltgensplaat. Cor- rie van den Doel, Sommelsdijk. Epi Groeneveld, Middelhamis. Toon Huizer, Herkingen. Jannie Kagchelland, Oolt gensplaat. Matty Kool, Middelhamis. Henk Koppelaar, Middelhamis. Jeanet Lokker, Den Bommel. Jan Maliepaard, Oude Tonge. Ko Mast, Den Bommel. Thea Matsinger, Dirksland. Magda Ni- pius, Sommelsdijk. Joke Noordijk, Her kingen. Ankie Peeman, Nieuwe Tonge. Jan du Pree, Den Bommel. Adrie van Ree, Ooltgensplaat. Eddy van der Sluys, Middelhamis. Corrie Vis, Middelhamis. Ina van der Vliet, Ooltgensplaat. Cobi Witvliet, Dirksland. Ar ja Wolfert, Dirks land. A met Middenstand en wiskunde (zon der frans) Maarten de Bloois, Ooltgensplaat. Bey- ke de Boer, Herkingen. Wim de Bonte, Ooltgensplaat. Ina van den Doel, Stad aan 't Haringvliet. Els van Groningen, Middelhamis. Nienke van der Kamp, Sommelsdijk. Dezsö Koppenaal, Middel hamis. Bram van Noort, Sommelsdijk. Jozien Tieleman, Middelhamis. Kees van der Welle, Den Bommel. Cockie Wesdorp, Middelhamis. B met Middenstand en frans Johan Beyer, Sommelsdijk. Aren Kop penaal, Langstraat. Piet Looy, Nieuwe Tonge. Atie Wolfert, Dirksland. 3 candidaten werden afgewezen. STELLEND AM Zang-succes. De Chr. Gem. Zangver. Soli Deo Gloria behaalde op het con cours te Laag Soeren op 26 juni 1.1. een mooie Ie prijs met 362 pnt. en lof van de jury. Ze kwamen uit in de ere afdeling onder leiding van dhr. C. C. V. d. Heuvel. Wie sommiger ambitieuze plannen heeft beluisterd zal verwacht hebben dat er binen afzienbare tijd voldoende uitbreidingsmogelijkheden aanwezig zou den zijn maar in het ontwerp Streek plan Zuid Holland Zuid wordt zwart op wit neergeschreven dat de Ideinere lï;ernen zoals Goeree zich maar moeten beperken tot hun huidige in wonertal. Ook wordt daarin verklaard dat aan Goeree-Overflakkee voorshands geen woonfunctie t.fo.v. de Randstad wordt toebedacht. Weliswaar heeft Goe ree nog het bestemmingsplan „Nieuwe Oostdijk" maar daar zullen overwegend forensen komen wonen zodat daar voor eigen bevolking maar weinig perspec tief inzit. Voorts had Goedereede een stout plan om in de toekomst Goederee de nog eens met Goeree-Haverihoofd te verbinden, nu echter de rem zo duide lijk wordt aangetrokken nu zal het pri mair in de kern gezocht moeten wor den. Ter ontsluiting van het bestemmings plan Nieuwe Oostdijk zal er bij het Bek-af een dam door de haven wor den gelegd en die dam speelt ook een belangrijke rol in de studie die een Stuurgroep met notoire deskundigen aan bovengenoemde materie heeft gewijd. De grondslag voor elk pla nologisch plan is het wegenpatroon dat ook in Goeree verbeterd kan wor den dankzij de te leggen dam, het ver keer kan zich via die dam en de te verbeteren Doelweg naar de noord en westrand van het stadje begeven. De Stuurgroep, waarin vertegenwoor digers van de Prov. Planologische Dienst van het Instituut Stad en Landschap, de hfd. ir. dir. van de Prov. Volkshuis vesting e.a. hebben een viertal alterna tieve plannen voorgelegd waaruit het gemeentebestuur haar keus kan maken. Reeds zijn door b. en w. een drietal bijeenkomsten gehouden waarop de be volking werd ingelicht eri daar werd wel eens een emotionele uitlating ge daan. Burg. Smith heeft daar weliswaar begrip voor maar anderzijds wil hij toch hier en daar ook vraagtekens zetten. Z.i. is het duidelijk dat de bedoelde landbouwschuren nauwelijks nog een landbouwkundige waarde hebben. Daar naast staat het feit dat er veel van die schuren bouwvallig zijn waardoor het kon gebeuren dat er vorig jaar één goeddeels in de tuin van de notaris terecht kv>?am. Van de zijde van het ge meentebestuur en ingevolge de Politie verordening zullen er, ter voorkoming van herhaling, preventieve maatregelen verlangd worden' maar zo kan ge vraagd worden wie is bereid hoge kosten te maken aan een schuur die 'geen functie meer heeft! Dan staan er ook een aantal woningen en burg. Smith begrijpt dat het voor de bewoners daar van niet gemakkelijk zou zijn daar na tientallen jaren gelukkig te hebben ge woond afstand van te doen. Er kunnen evenwel grotere belangen spelen' dan het eigen belang en het prijsgeven daarvan wordt door een goede koopprijs van het eigendom een eind goedgemaakt. Dat wenst burgemeester Smith bij al les voorop te stellen dat er niemand van de plannenmakers 'bezield is van de gedachte de slopershamer te heffen en een gedeelte van Goeree kaal te slaan om daarop nieuwbouw te kunnen plegen. Wel zit het ieder van hen voor Goeree in zijn geheel weer te laten functioneren en tot een levende gemeen schap te maken. Het creëeren van twee de woningen die enkel in de week ends bewoond worden lijkt daar eerder een remmende dan een bevorderende werking op te hebben. Het gemeeritebestuur verkent de mo gelijkheden en de wenselijkheden, ook de financiële mogelijkheden. De Minis ter van Volkshuisvesting heeft een cir culaire doen verspreiden waarin gewe zen wordt op de mogelijkheid dat waar de noodzaak van reconstructie aanwezig is gerekend kan worden op een bijdrage van 80 "/o in de kosten van de te verwerven panden terwijl ook de aangepaste arciütectuur zal worden vergoed. Voor Goedereede de gelegen heid eens orde op zaken te stellen. Daar bij gaat het niet om aantallen al is het STELLEND AM Goed nieuws van Muziekver. „De Hoop". Muziekver. „De Hoop" behaal de op 26 juni j.l. te Wamel (G.) in de afd. uitmuntendheid de enige Ie prijs met 288V2 pnt. op het concours, gehou den ter ere van het 75-jarig jubileum van de harmonie „Wilhelmina" te Wa mel. Kollekte. De straatkoUekte t.b.v. de muziekver. „De Hoop" en drumband Nieuw Leven" bracht 1.340,60 op. Be woners van Stellendam, dit is werkelijk fantastisch. Alle gevers hartelijk dank. De kollekte is nog niet iielemaal rond, er komen nog steeds giften binnen. U kunt, indien u om andere reden, geen kollektezakje heeft ontvangen', uw gaven storten op giro nr. 22252 van de Raif- feisenbank te Stellendam, t.g.v. ons nr. 1952. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerkdienst: Voor de Geref. Gem. hoopt 'maandagavond a.s. om half acht voor te gaan ds. Schipaanboord van Rotterdam-Z. DEN BOMMEL Lijstkollekte voor E.M.M. In ver band met nodige vernieuwing van het versleten instrumentarium van de mu ziekver. „E.M.M.", zal met gemeentelijke toestemming in de week van 5 t.m. 10 juli een lijstkollekte worden gehouden. Daar voor deze vernieuwing een zeer groot bedrag aan geld nodig zal zijn, willen wij ieder die E.M.M, een goed hart toedraagt verzoeken op deze lijst in te tekenen. Het bestuur hoopt in 1974, wanneer E.M.M, haar 40-jarig jubileum hoopt te vieren deze zware opgave met uw medewerking tot een goed einde te hebben gebracht. OOSTDIJK 53-61 vooruitzicht op zo'n 45 nieuwe wonin gen best interessant, veel meer gaat het erom dat Goeree weer functioneert. Mo menteel is 15 "/o van de inwoners van het stadje boven de 65 jaar waar tegen over de „toekomst" bestaat uit plm. 25 kinderen van O tot 4 jaar. Er moet in Goeree iets gaan gebeuren. De oude schuren zijn nog weinig fimctioneel; B. en Vit hebben er liever woningen voor in de plaats.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1