Escort maokt eerste doelpunt In Mexico. KRUIDER's Zomerprijzen DE KEUKENSPECmUST polder Sint Adolfsland gaat „Grote Gat" verkopen aan Staatsbosbeheer Woninginrichting kanteideuren ,De Valk' l Nieuws ui! Zeeiand "^^If X Dit alles tegen zeer scherpe prijzen Ooitgensplaat ie Buitendijks gelegen gronden van het Rietveld en Gaiathee naar de Staat der Nederlanden Overweel en Struyk Complete Woninginrichting Melissant - Tel. 01877-1502 of 01879 - 721 Boeiend orgelspel in geslaagd leerSingenconcert C. KIEVIT Zn. Centrale Verwarming Ford Escort, wereldli^Iasse. Oostdijk 53-61 Sommeisdijk P&m WwlTwLilET Official Ford dealer Zandpad 13 A^iddelharnls Tel. 01870-2073 Vlotte regen Jasjes Aparte jurken Kleurige truien Aardige rokjes Nietige bikini's Tedere babykleertjes Innemende zonnel Eindeloze broeken speciaalzaak in Baby- en Jeugdkleding MODART N.V. POSBTiE KLEDING INGEZONDEN Het jubileum van „de Hoop^' -^ Electr. Boormachines Electr. Heggescharen Gereedschapkisten -^ Viskoffers Gras - kantscharen Verder alle hand- en hobby gereedschappen WINKELSVIEISJE BAKKERIJ WESDIJK Wilt u een keuken kopen? Dan eerst bij SNOEI aanlopen! De Stemgerechtigde Ingelanden van de polder „Sint Adolfsland" te Ooit gensplaat gaf op 10 maart 1971 het be stuur van genoemde polder machtiging om te onderhandelen over de verkoop van het z.g. „Grote Gat", gelegen in de polder Oudeland, te boek als een niet vruchtdragend bezit. Deze onderhan delingen hebben plaats gehad met Staatsbosbeheer. Het bestuur droeg er in een zeer vroeg stadium kennis van dat dit gebied te zijnertijd in het ont werp zijnde streekplan Zuid-Holland- Zuid als „beschermd natuurgebied" zou worden opgenomen. Over dit mooie stukje natuur, wat er groeit en leeft, moge het volgende die nen: het „Grote Gat" is ontstaan door een dijkdoorbraak van grote afmetingen. Deze doorbraak had plaats op 26 janu ari 1682, of 200 jaar na de indijking van de polder. De oppervlakte is circa 6,5 ha. Langs het open water zijn brede stroken riet- en zeggemoeras aanwezig, welke een groeiplaats zijn voor onder andere de smalle lisdodie, waterpunge, slanke witte waterkers, weidetorkmid, valse voszegge, zeebies, waterzuring en De jonge musicus Jan van Dijk, orga nist van de Grote Kerk te Middelharnis die de leerlingen uitvoering organiseer de, en zijn voornamelijk jonge leerling- organisten die deze uitvoering verzorg den kunnen op een geslaagd orgelcon cert terugzien. Een verscheidenheid van orgelmuziek van componisten uit diver se stijlperioden en van geheel verschil lend karakter konden wij tijdens deze uitvoering beluisteren. Vroeg- en hoog barokke orgelkunst waren vertegenwoordigd evenals de warm en speels klinkende Franse barok. De hedendaagse kerkmuziek uit de school van de Duitsekerkmuziek ver nieuwing van rond 1940 - '50, en een vrij moderne compositie uit de hedendaagse franse school. Deze samenstelling gaf aan het leerlingenconcert kleur en stijl.i De zeven deelnemers hebben allen hun beste beentje voorgezet, en hun mu zikaal en technisch kennen en kunnen ten gehore gebracht. De een slaagde daarin beter als de andere, de moeilijk- iieidsgraden liepen ook sterk uiteen maar in grote trekken genomen wisten zij hun keuze tot een goed einde te brengen. Han Visser uit Middelharnis had voor zijn deelname aan dit concert de fraaie en rustige van opbouw gecomponeerde Ciacona in d van Joh. Pachelbel gekozen De serie variaties gebouwd tegen een steeds terugkerend basthema werden met leuke registraties vertolkt, zodat tenslotte het werk een climax kreeg. W. Meulmeester organist van de Ned. Herv. Kerk te Dirksland hield het ook bij Pachelbel en speelde uit diens be roemde zeven choralpartiten, enige va riaties uit de bekende „Was Gott tut, das ist wohlgetan. Het tempo lag vrij laag, wat niet altijd gunstig was voor vertolking van de levendige variaties. Rinus Verhage uit Ouddorp speelde op muzikale wijze Bach's bekende prelu dium en fuga in G dur uit de 8 kleine preludiums en fuga's. Jan Both uit Den Bommel vertolkte met kleur en fleur de warme en speels- klinkende Noël no. 1 van d' Aquin. De nog jonge Piet Westhoeve uit Ouddorp (deze plaats was goed verte genwoordigd) gaf blijk over een gede gen techniek te beschikken in de ver schillende variaties uit de bekende par- teta „O Gott du frommer Gott" van Joh, Seb. Bach, en boeide ons tevens in de Ciacona in e moll van Buxtehude. Jan Bezuijen, de nog jeugdige organist van de Herv. Kerk te Ouddorp was eens in het repertoire van één der grote Duitse kerkmuziek-vemieuwers gedo ken, n,il, in dat van Hans Michellsen en had twee koraalbewerkingen gekozen, van geheel verschillend karakter. De iraaie, rustige trio over „1st Gott fur inich, so trete", en de van geheel andere opzet, n.l. de toccata over „Nun freut f^uch, lieben Christen g' mein". Dit werk liet vrij snelle pedaalpassages kreeg een gedegen en stevige aanpak in ritme en voordracht. Het muzikale spel heeft ons geboeid en het behoorde onder de hoog tepunten van dit leerlingenconcert. Leen Vijf huizen uit Dirksland had de opdracht dit concert af te sluiten. Voor ae keuze n.l. enige deeltjes uit „Dix- variaties pour orgue" van de e organist Jean Guillow te spelen. Huit trans. IS moed en doorzettingsvermogen nodig. vrij moderne werk dat sterk onder invloed staat van Olivier Messiaen, en ^e enige weken geleden overleden 85 jange beroemde organist Marcel Dupré. Doeide ons door de enorme muzikale ge ladenheid, de fraaie hedendaagse ritmen de steeds terugkerende motieven, it aan dit werk karakter gaven. Leen vijtnuizen maakte het tot een boeiend en muzikaal sluitstuk. M. T. Stolk. stekelvaren. Ook is er nog drassig gras land aanwezig met een vegetatie van zwak brak milieu, waarin optreden ruwe bies, aarbeiklaver, ronde rus, heel blaadjes, zeegroene zegge, zeegroene rus, gevleugeld hertshooi en andere. Het terrein is een broedplaats van de groe- te karekiet, de baardmees, snor, slob- eend en anderen. Het is een ideaal viswater, dat vroe ger het recreatie gebied was van no taris Chr. Akkermans. In het midden lag toen een eilandje waarop een huis je of blokhut was gebouwd. Koop van f 33.000,— Het Staatsbosbeheer heeft het be stuur laten weten dat zij in prin cipe bereid is om het eigendom aan te kopen voor de totaalprijs van 33.000,— oftewel circa 5.000,— per ha., een en ander onder voorbe houd dat, gezien de toestand van 's Rijksfinanciën en de afhankelijk heid Van de goedkeuring van het ministerie van C.R.M, vergunning zal worden verkregen, of dat deze mogelijk enige tijd op zich zal laten wachten. Het bestuur stelt de In gelanden voor tot verkoop over te gaan daar ook nu het reglement voor polderconcentratie geen rege lingen ontworpen zijn voor eventu ele niet-vruchtdragende bezittin gen. De opbrengst uit de verkoop van dit eigendom zal tezijnertijd ten goede komen aan alle eigenaren in de polder Sint Adolfsland. Nog 17.12.40 ha. slikken De „Geïntersseerden van de Rietveld- sche Polder" hebben buiten de hoofd waterkering nog een gezamenlijk be zit aan slikken liggen met een kadas trale grootte van 17.12,40 ha. Na de afsluiting van het Volkerak is de riet- groei door het zeer zoute water geheel teloor gegaan, en daarmede ook de in komsten van de rietopbrengst. Een jacht recht van de Gebr. Van Gorp brerigt jaarlijks 440,op. Het bestuur wil ook dit bezit overdoen en de meest be langhebbende instantie bleek de Dienst der Domeinen te zijn. Na een onder handeling in goede sfeer is er van be stuurszijde er met de meeste klem op aangedrongen, niet de gronden te schat ten alléén op hun huidige waarde, doch nu reeds de toekomstwaarde van de gronden in de prijs te verdisconteren. Voor de massa kan het bestuur een prijs van 57.000,(als bijzonder aan trekkelijk) ontvangen, wat neer komt op 3.328,47 per ha. De opbrengst komt tezijnertijd alle eigenaren van het Riet veld ten goede, wat een' uitkering be tekent van ruim 1.100,per ha. JVog 3.5 ha. gorsland Buiten de hoofdwaterkering van het polderdeel Galathee ligt nog een strook gors waarvan het eigendom berust bij de ingelanden van de Galatheepolder. De grens van dit gors staat niet vast, deze is wisselend door golfslag en komt steeds dichter bij de dijk te liggen; het water is automatisch Rijkseigendom. Bij de afsluiting van het Volkerak lag er naar schatting nog ongeveer 3,5 ha, gorsland. Als er overeenstemming over de verkoop van de Rietveld-slikken be reikt kan worden is de Dienst der Do meinen ook bereid dit eigendom over te nemen tegen een prijs van 9.000,— totaal. Alle eigenaren in dit polderdeel komen t.z.t, voor de uitkering van deze opbrengst in aanmerking. SOMMELSDIJK Telefoon (01870) 2609 OOSTBRLAND Ds. V, d. Meer beroepen. De heer A. van der Meer, lerend ouderling bij de Oud Ger. Gemeente alhier werd vorige week, na geëxamineerd te zijn door de Generale Synode van genoemde ker kengroep, gehouden te Ede, tot predi kant der Oud Ger. Gemeenten toegela ten en gerechtigd tot de Evangeliever kondiging en tot de bediening van de Sacramenten in die gemeenten'. Ds. Van der Meer is nu als zodanig beroepbaar ■gesteld en is inmiddels door de kerk van Oosterland beroepen als predikant dier gemeente. Arie van der Meer werd op 26 november 1920 te 's Gravenzande geboren en oefende eerst het schilders- vak uit. Hij was voordien geruime tijd ouderling van de Oud Gter. Gemeente te Monster en later nog enige jaren lerend ouderling aldaar In 1969 werd hij benoemd als oefe naar of lerend ouderling van de Oud Ger, Gemeente van Oosterland en hier bevestigd op 23 juli van dat jaar. Het aantal predikanten van de Oud Ger. Gemeenten is met de toelating van ds. van der Meer gestegen tot acht, nl. ds. L. Gebraad te Sint Philipsland, ds. C. Kamp te Grafhorst, ds. E. du Marchie van Voorthuijsen te Urk, ds. A. van der Meer te Oosterland, ds. M. A. Miras te Krimpen aan den IJssel, ds. J. van Prooyen te Stavenisse, ds. J. van der Poel te Ede en ds. J. Slager te Rijssen. Wanneer ds. van der Meer het beroep FORD ESCORT WINT WORLD CUP RALLYE. Betrouwbaar, Onverwoestbaar, Sportief! Dit bewijst de Ford Escort, overwinnaar in de zwaarste en langste rallye ooit gereden. Londen-Mexico, 26.000 km over het meest ruwe terrein ter wereld. Ford, óók teamprijswinnaar met vijf Escorts bij de eerste acht, terwijl slechts 24 auto's de finish haalden. Dat glazige kijkgat, het raam. Al te vaak stiefmoederlijk behandeld, tèch een belangrijk deel van uw interieur. Doe iets aan die kale holle ogen. Hang er een 'Luxaflex' jaloezie voor. Is er in 23 inspi- Erkend dealer rerende kleuren. Naar keuze in een glanzende of een satijn uitvoering; van zachte pastel- tot fijne accentlcleuren. 'Luxaflex' jaloezieën waar uw buren u om zullen benijden. Fabriek nieuwe door eigen import verkregen div. maten stalen kozijnen voorgemonteerd. Prijs 275,— incl. B.T.W. Julianalaan 21 - Tel. (01877) 13 33 - Dirksland Op werkdagen geopend tot 19.00 uur. Zaterdags tot 13.00 uurj OUDE TONGE Molendijk 23, Tel. 01874-454 g In Middelharnis ook ingang Spui 27, met grote parkeerplaatsI MIDDELHARNIS Westdijk, Tel. 01B70-2425 naar hier aannemt zal hij de eerste pre dikant zijn van de sedert 1845 bestaande Oud Ger. Gemeente alhier. De gemeente was al die tijd vacant. De scholenbouw aan de van den Abeelestraat. Een dezer dagen zal wor den begonnert met de bouw van een nieuw schoolgebouw alhier ter vervan ging van het huidige gebouw, staande aan de Groene Poort en gebouwd in 1904. Voordien! was sinds mensenheugenis de Lagere School gevestigd tussen de kerk en de toren in het gebouw, dat nu on der de naam van „de Conferentieka mer" als verenigingsgebouw dienst doet. De nieuw^e school, waarin zowel de Openbare als de Christelijke Basisschool onderdak zal krijgen, wordt gebouwd op een terrein voor de bestaande Sport zaal aan de van den Abeelestraat door de N.V. Aannemersbedrijf A. J. van der Heijen te Woerden, onder architectuur van het N.V. Bouwkundig Ingenieurbu reau Stuurman te Waddinxveen. Het wordt een hoogst rriodem schoolge bouw met een zevental lokalen en een plaats voor een achtste gereserveerd. Verder is er een gemeenschappijk lo kaal, door beide scholen te gebruiken. In de gangen komen toiletten, wasgele genheden etc. De realisatie van dit scholen'complex is in het kader van het scholenbouwteam „Midden Holland" en het wordt geen prefabouw doch gestsn- dariseerde scholen, aan alle eisen van het huidige schoolonderwijs aangepast. Zo zijn b.v. de eerste klas lokalen van beide scholen ingericht als speel-leer- lokaal, iets nieuws voor onze streek. Verder komen de toegangen van beide scholen, één aan de oostkant en de an dere aan de noordkant. In het midden komt een zgn. „Patio" ofwel binnen plaats. De uitvoering is zoals tegen woordig overal wordt toegepast bij scholenbouw; laagbouw, met veel licht eri lucht. De staalconstructie voor de bouw wordt geleverd en geplaatst door de N.V. Staalbouw Lether uit Gouda. Gepland wordt dat de eerste oplevering nog dit jaar zal plaats vinden, nl. me dio december. Met verwondering het verslag gelezen in uw blad van 15 juni over de mu- zielivereniging „de Hoop" te Stellen- dam. Heeft de heer Dekker hier niets in vergeten? Hij schrijft in zijn verslag dat het met deze vereniging niet altijd op rozen' ging. Dit heb ik meegemaakt want toen ik in 1919 op Stellendam kwam lag de ver eniging al een paar jaar stil. Met oud dirigent van Donge en de oud-leden D. Blokland, Joh. de Jager en J. L. Lokker werd besloten te pro beren, maar van Donge ging alleen maar accoord als ik de leerlingen op wilde leiden. Een jaar lang heb ik dit werk ver richt, daarna gingen wij naar een con cours op Voome en' Putten waar een Ie prijs werd behaald. Daar ik wel anderen vermeld zag wil ik dit even in herin nering brengen. A. Brug'geman, Sommeisdijk Floatat «w FAMILIE-BERICHTEIV in EUanden-nlen'vra Schoolstraat 36 nUddelhamis TeL (018 70) 22 94 gevraagd per 1 augustus a.s. KADE laiDDELHARNIS Gezien de steeds groter wordende vraag naar: KEUKENBLOKS, SPOELCOMBINATIES, BUFFET TEN, KEUKENKASTJES, WANDKASTJES, TEENA- GERKASTEN, LINNENKASTEN ENZ. hebben wij een huis ingericht voor al deze artikelen, om in al deze be hoeften te kunnen voorzien. Kom geheel vrijblijvend kyken, dat kost niets. BOUWMATERIALEN EN KEUKENHANDEL JULIANALAAN 21 TEL. (01877) 1333 DIRKSLAND Op werkdagen geopend tot 19.00 uur, zaterdags tot 13.00 uur!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 7