MASSA IVERKOOI 22 a In hei zicht van de Lange Jan Zomerconcert Dirksland Nieuws uit Zeeland Plaatselïik nieuws t f lOi KETCHUP KOOP prijsbewust! I JSILANDEN-NIEUWS" PREDIKBEURTEN Predikbeurten Geref. Gemeenten Prekenbundel wijlen Ds. G. Zwerus Marktbericht Raiffeïsenbank Middelharnis-Sommelsdijk passeert 22 miljoen aan spaargelden PREDIKBEURTEN .HEINZ" KOFFIEMELK CHOCO.MELK CINZANO ONTBUTKOEKi AROMA ZO GEMAKKELIJK ZO VOORDELIG! RAGOUTS SOEPEN ^KOFFIE f fc^ APPELTJES VISSTICKS FRUITMIX KOEKEN RIJST Bladz. 2 Vrijdag 18 juni igjj Een goede baan Examens Vakanties Alles is ZO' be trekkelijk in deze wereld. Wanneer kunnen we zeggen dat iemand het „goed" heeft. Die uitdrukking hoor je veel zeggen: ja, die meneer heeft het goed; hij heeft een goede baan; en meer van dat soort dingen. Heel vaak wordt onder „goed" verstaan: een flink salaris. Ken' vrouw had het over haar schoonzoon, „die het zo ver had gebracht in de wereld, en dan maar een gewone jongen. Tussen twee haakjes: hier heb je weer zoiets: een gewone jongen. Wat is dat voor per soon? Maar goed, toen de vrouw dat alles had gezegd, werd er als antVvoord op 'gegeven: En hoe staat het met de kerk; hij heeft toch zijn kerk verlaten eri is overgegaan naar een andere rich ting, die 'heus die van -de schoonmoeder niet was. Ja, wat moet je daarop zeg gen! Het gebeurt niet zo vaak dat de waarheid wordt gezegd; wel achter iemands rug, maar niet op de man af, vlak in het gezicht, zoals men dat noemt. In de regel zijn die mensen, wlen de schoen past, dan >gauw uitge praat, maar degene, die zo de waarheid durfde zeggen, staat dan niet oneer in een goed blaadje. Ze'gt raen een keer 'de waarheid op het 'kerkelijk terrein, door met gezonde kritiek te komen, of door een opmerking te maken, die an deren wel denken maar nooit zéggen, dan krijgt men de wind van voren', en wordt men beschouwd als een ketter die niet ,zo gezond in de leer Is; die het niet zo gauw neemt, en eigenlij'k maar„licht" is. Wij spreken ook zo ■graag over lichte en zware do-minees. Wie in staat is om dat alles zo uit te wegen vind ik heel knap, maar het is een griezelige bezigheid om. een ander op de weegschaal te zetten. Het beste is maar dat we onszelf wegen. Als God ons weegt, zal het bij de meesten gaan als bij Belsazar: gewogen, maar te Ucht bevonden. Laten we in dat opzicht lie ver aan ons eigen' gewicht denken. Trouwens, we hebben genoeg, aan ons zelf en hebben zoveel onkruid in onze eigen tuin, dat we geen tijd zouden mioeten hebben om het tuintje van een ander te wieden. Alles is zo betrekkelijk in deze we reld. Laten we toch ophouden om met onszelf zo op de voorgrond te treden. Laten we ons toch niet verheffen op hetgeen we toch ook maar gekregen hebben. Moeten we nu trots zijn en laag neerzien op anderen, die misschien een heleboel minder verdienen; die een mindere baan hebben? Het is maar de vraag wat we onder een goede baan verstaan. Wat is dat eigenlijk! Een goe de baan heeft hij of zij, die ijverig werkt om met ere door het leven te komen; die niet alleen' voor zichzelf zorgt, maar ook voor «en oude moeder of vader of een ander familielid, dat met veel tegenheden heeft te kampen. Een goede baan heeft hij of zij, die ook iets voor een ander willen doen, niet om er de man of de vrouw mee te worden, maar enkel uit naastenliefde. En dan wil men daar nog niet eens voor betaald worden; dan zou het niet zo zeer liefde zijn, maar weer het zoeken van zichzelf. Lateni we toch ophouden 'O'm te pochen op onze kinderen, die misschien op school goede vorderingen miaken, en door de examens heenroUen. De ouders hebben tochhet verstand niet gegeven en de wil om dóór te zet ten. Het is weer een tijd geweest van examens-doen en wellicht moeten er nog „onder het mes''. Het is wel een' typische uitdrukking :onder 'het mes! Een teken dat er iets niet in orde is. 'Het 'gebeurt dat een kind één punt min der heeft behaald dan" toelaatbaar is, met het gevolg dat het kind 'het be geerd diploma niet verkrijgt, tenzij er nog een jaar wordt opgegooid, om dan nog eens onderworpen te worden aan 'dat onderzoek. Zou een meisje met dat éne puntje minder dan móét, niet goed zijn in de verpleging straks? Nu is het meisje afgewezen en moet nog een jaar blokken. Had het kind een paar vragen rapper en beter beantwoord, dan was haar puntenlijst in orde geweest. Zijn er nu echt geen' andere maatstaven om te weten te komen of iemand voor dit of dat 'geschikt geacht wordt? Het schijnt wel van niet. Ik vraag me wel eens af, of het op vele scholen alleen maar gaat om klaar te maken voor de op'gaven van het exa men? Zijn er dan geen tekorten in het onderwijs, dat toch eigenlijk bedoeld moet worden om een kind af te leveren aan de maatschappij, om daarin een raadje te kunnen zijn in het grote ra derwerk van onze samenleving. Dan komeh er nog vele andere dingen ter sprake dan het pasklaar maken om ant woord te kunnen geven aan één „gek", die meer kan vragen dan 'honderd wij zen kunnen 'beantwoorden. Alles is zo betrekkelijk in deze ■we reld. Straks hoor je weer het opschep pen over de vakanties. Laten we toch op'houden O'in meewarig te doen tegen 'hen die het maar gezocht hebben in hun eigen land; die de tij'd hebben doorgebracht met het verbeteren van hun huisje; die in alle stilte hebben zitten hengelen; die nog nooit in het buitenland zijn geweest; die nog nimmer Spanje hebben bezocht, en meer van die soesa. Waarom moet ik persé naar het buitenland om mijn vakantie door te brengen? Waarom moet ik de rust zoe ken, mijlen ver van mijn woonplaats, zodat er een vliegtuig aan te pas moet komen, willen we niet te veel tijd ver liezen aan het reizen op zichzelf? Het is alles 'betrekkelijk. Ieder moet zelf weten hoe hij zijn vrije tijd door- 'brengt, en wijs zijn zij, die echt zijn uitgerust, om des te beter in staat te zijn om het werk, dat straks weer wacht, gewillig en getrouw te betrach ten. Want daar gaat het toch eigenlijk om: nieuwe krachten opdoen! Maar aan alles zien we, dat de opzet van de va kanties niet meer of nauwelijks wordt onderkend. Wij moeten er w^el aan den ken, dat ons leven in de maatschappij een leven! van werken is, of we daar zin in hebben of niet. Laten we blij zijn, dat we wat vrije tijd worden geschon ken, maar gaat dan in zo'n vakantie geen onzinnige dingen doen. En nog veel minder: gaat niet opscheppen over je verre reizen. In dat opzicht moeten we leren een toontje lager te zingen. En als we zien op mensen! in an'dere lan den, waar gebrek, angst en gevaar zijn, dan hebben we al genoeg om over na te 'denken, en dan kan het opscheppen over dit of dat "wel geremd worden. Dat laatste is hard nodig, want -we leven in een tijd, dat er veel mensen zijn, die denken meer te zijn dan een' ander; wijzer te zijn dan anderen; rij ker zijn dan anderen, en welke dingen al niet meer. Laten we daar asjeblieft' mee op houden, en laten we bedenken, dat we van ons doen 'en laten rekenschap zul len! moeten afleggen voor Hem, Die ons leven bestuurt, maar die ook al onze wegen gadeslaat. Wij mogen wel voor zichtig zijn om onszelf zo op de voor grond te schuiven, want als we dat doen dan beroven we God van Zijn eer. Wij leven niet omi onszelf te eren, maar, als het goed is, tot eer en ver heerlijking van onz'e Schepper. Als we 'dit alles zo nagaan, hebben we 'genoeg om rustig over na te den ken, 'en als het kon, te 'betrachten. Zwerver. ZONiDAG 20 JUNI NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. H. v. d. Heuvel Geref. Kerk 10 uur ds. De Valk te Middelhamis, 5 uur ds. Van der Kooij te Haamstede Chr. Geref. Kerk 10 uur lezen 3 uur ds. P. op den Velde te Zierikzee Geref. Gem.i 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. ■H. Ommering (Bed. H. Doop) en 6 uur 'ds. J. Zuiddam te Wissenkerke Ger. Kerk: 'diensten sam'en met de kerk van Nie'Uwerkerk aldaar. Ger. 'Gem. 10, 2.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur de heer A. van der Meer. ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk geen opgaaf Ger. Gem. 3 x lezen Oud 'Ger. Gem. 3 x ds. Mieras. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. J. Catsburg en 18.30 uur ds. J. Catsburg (Bijbel lezing Ger. Gem. 3 x lezen Ger. Gem. in Ned. 3 x lezenl SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur kand. H. A. Samson, deur- koUekte bijz. uitgaven Ger. Gem. 9.30, 2 en 6.30 uur kand. J. Verweij uit Den Haag. ZONDAG 20 JUNI 1971. WALCHEREN AAGTEKERKE 9.30 en 2 uur ds. J. van Vliet en 2 uur lezen. MELISKERKE 9.30, 2.30 en 7 uur ds. J. Cl Weststrate. MIDDELBURG (Centrum) 9.30 en 6.30 uur ds. G. A. Zijderveld en 2 uur le zen - Zuiderbaken 7 uur ds. J. van Vliet. OOSTKAPELLE 10 en 2.30 uur ds. N. W. Schreuder. VLISSINGEN 9.30 en 4.30 uiir (Johan- neskerk) lezen. WESTKAPELLE 9.i30, 2 en 6 uur lezen. ZOUTELANDE 9.30 en 2.30 uur lezen. THOLEN Buitenboord-motor gestolen. Uit een' weekendhuisje aan het Oudeland van de Rijswijkse arts S. is in de loop van vorige week een buitenlboordmotor ont vreemd. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Bouw kerk Geref. Gemeente. Naar ontwerp van archtitect J. Geluk uit Vlaardingen wil de Geref. Gemeente in de Dalempolder, nabij de MolenYlietse- dijk een nieuw kerkgebouw laten zet ten, waarvan de kosten op ruim 800.000,worden geschat. De benodigde 'grond is reeds aangekocht. Het ont worpen kerkgebouw kan plaats bieden aan 650 personen met daarnaast een! vergaderlokaal met 112 zitplaatsen, welk deel door een vouwwand te ope nen bij de kerk kan worden getrokken. Voorts komt er een ruime kerkeraads kamer, keuken en toiletten, benevens een ruime entree en een grote parkeer plaats. Het ligt in het voornemen in sep tember de 'bouw aan te besteden. Geslaagd. Voor het exanveri ULO-A slaagden te Bergen op Zoom de dames E. van der Boom uit Tholen, C. Geluk uit Scherpenisse, M. Moerland, St. An- naland, S. Scherpenisse uit St. Anna- land, T. Schot, Tholen, E. 'Slager, St. Maartensdijk, L. Vroegop St. Annaland, A. Aarnoudse, Oud Vossemeer en de heren L. Haverman, Oud Vossemeer, C. van Hemert, St. Maartensdijk, P. Hengst mengel, St. Maartensdijk, L. Ottevanger, Tlholen, A. Potappel, Scherpenisse. ST. PHILIPSLAND Geslaagd. Het huidige personeel van de Prinses Marijke kleuterschool, mej. Pippeling uit Axel (Zvl.) en mej. Abram se uit Anna Jacoba Polder slaagden de zer dagen op het examen in de pedago gisch academie te Middelburg voor hoofd kleuterleidster. OOSTERLAND Aan de Chr. Pedagogische Acade mie: „De Driestar" te Gouda slaagde dezer dagen voor onderwijzeres met hoofdacte, onze dorpsgenote mej. E. M. MIDDELHARNIS Beroepen. Uit het gestelde tweetal kand. J. Verwey uit Den Haag en kand. Koster uit Yerseke is laatstgenoemde bij de Geref. Gemeente alhier beroepen. Met lof geslaagd. De 20-jarige Bas Tamboer zoon van accountant L. Tamboer slaagde cum laude voor zijn candidaatsexamen Economie aan de Economische Hogeschool te Rotterdam. Geslaagd: De heer L. Tamboer Jr. slaagde voor het Branchediploma Varia- verzekering. DIRKSLAND Oude brillen kunt U inleveren bij mevr. Kardux-Hartog, B. C. Zaayer- laan 43, Dlrksland. HERKINGEN Sportdemonstratie. Op zaterdag, 26 juni 1971, zullen de leden van de gym nastiekvereniging een sportdemonstra tie geven. Deze zal -bestaan uit verschUlende oefeningen o.a. brug, bok, lange mat, bank, kast enz. Het spreekt vanzelf, dat elke presta tie 'beoordeeld moet worden naar de leeftijd. De leeftijdsgrenzen van 4-6, 6-8 en die van 8-12 en de groep meisjes doen dan 'gelijk examen en ontvangen tevens een diploma. De beste uit elke groep ont vangt uit handen van burgemeester Bos een medaille. Ook is er een wisselbeker beschikbaar voor de allerbeste. Voor het beoordelen van de prestatie is er een jury in het leven geroepen, bestaande uit: mej. S. Tanis, de heer Van Eist en de heer Arensman. De avond wordt besloten met het geven van een demonstratie door de herengroep. De avond begint om 7.00 uur. Bij goed weer op het voetbalveld en onder minder gunstige weersomstandigheden in het verenigingsgebouw „Ons Huis". OUDDORP Ger. Gemeente. Door de kerkeraad der Ger. Gemeente is voor een te be roepen predikant het volgende drietal gesteld: kand. Koster te Yerseke, kand. Kleppe te Capelle a.d. IJssel en kand. Verwey te 's-Gravenhage. In de boekbespreking over de preken bundel (6 vrije en feeststoffen) van wij len ds. G. Zwerus, getiteld: „Het heil is in Christus," uitgegeven ten bate van de nieuwen te bouwen' kerk te Slikker veer, hebben wij de adressen vermeld waar deze op Goeree Overflakkee ver krijgbaar zijn. Voor Dirksland hadden wij toen nog geen adres: de boekjes zijn te Dirksland verkrijgbaar bij de heer W. van Lenten, B. C. Zaayerlaan 57, Telefoon 1889. Vermeld hebben we toen dat voor Middelhamis en Sommelsdijk bij de leden der Geref. Gemeente door meisjes van de meisjesvereniging zal worden langs gegaan, waar men inmiddels mee bezig is. De boekjes kunnen te Middel hamis ook worden! afgehaald bij A. Vroegindeweij-Zwerus, Huis. artikelen, Westdijk 46, Telefoon 2637. De prijs is 6,90, fraai gebonden. De bundel is niet in de handel; de baten zijn uitsluitend voor de kerkbouw. Hoewel de aanvoer op de Vrije Bloe menveiling H.B.G. te Lisse iets begint terug te lopen, waren de perkplanten nog in behoorlijk kwantum aanwezig en voerden de boventoon. De prijzen lagen iets lager dan vorige week, want het seizoen! loopt af. Toch was er grote be langstelling van de zijde van de ko pers en voor goede kwaliteit werden zeer behoorlijke prijzen gemaakt. Hieronder enkele noteringen: Duizendschoon tot 115, Iris Impera tor 130-150, Geel 90-100, Engelse Irissen 1,65, Sim - anjers 18, Rozen Gamette 8,5-10 Zorina 8,5-14, Lyathrix 20-34, Freesia's 120-145, Lelies in diverse soor ten van 40 tot 85 cent. Gladiolen Life Flame 13-21, Carmen 18-34, Ma Joly 12-21, Spie and Span 14-22, Bon Voyage 16-24, Chrysanten 130-165. Stouten Jd., mej. Stouten is inmiddels per 1 juli a.s. benoemd als onderwijzeres aan de Rehobothschool te Rotterdam. Het beridit betreffende de toelating tot het predikambt van de heer A. vdn der Meer, tot op heden lerend ouder ling van 'de Oud Ger. Gemeente alhier, behoeft nog enige verbetering en aan vulling. De heer van 'der Meer werd n.l. niet geboren op 26 november 1920 zoals -werd vermeld Tnaar op 24 nov. van dat jaar. Voorts zijn er nu met deze vermeerdering van het predikanten-aan tal in de Oud Ger. Gemeenten 'geen acht, maar een' negental dienstdoende predikanten. Vergeten werd nog te ver melden 'ds. H. Wiltink te Doetinchem. Door het Aannemersbedrijf „Schou- wen-Dulveland" te Zierikzee is inmid dels begonnen aan het grondwerk ten toehoeve van de bouw van het scholen- cotmplex aan de van den Abeelestraat. Met een buldozer wordt 'de 'grond uit gegraven en aan de kan geschoven, zo ■groot als het hele gebouw zal worden. KRUININGEN Auto over de kop en in de sloot. Door f'ebrek aan rijervaring en onoplettend- eid kwam zondgmiddag de 23-jari'ge W. C. M. uit Rotterdam op de rijks weg 58 tussen Kruiningen en' Krabben- ■dijke met zijn auto in moeilijkheden. Hij was in de rechterberm gereden en door te wüd weg te trekken schoot de auto op de linkerweghelft, sloeg enkele ma len over de kop en kwam in. de sloot terecht. De bestuurder en 'de twee inzittenden de 21-jarige P. en diens 19-jarige ver loofde M. uit 's Hertogenb'Osch werden overgebracht naar het ziekenhuis Ber- zicht te Goes. Mej. M. had een hersen schudding en een hoofdwond, de ande ren konden na behandeling het zieken huis weer verlaten. De auto werd totaal vernield. De Coöp. Raiffeisenbank Middelhamis Sommelsdijk beheert momenteel al meer dan 22 mUjoen ingelegde spaar guldens! Dinsdagavond werd op het Bankkantoor de heer P. Verhage ont vangen die op 14 januari de 22 mil joen had volgemaakt. Dhr. 'Verhage is aan zijn rolstoel gebonden en hij wordt heus niet elke dag verwend, daarom was zijn gezicht één grote gUmlach toen de vice-voorzitter van de Bank, dhr. J. van den' Doel hem toesprak en een enveloppe met inhoud overhandigde. Met alle anderen bleek dhr. van den Doel ook wat verbaasd over de enorine groei van de Spaarbank, „ondanks alle narigheid in de landbouw". Daarom te meer wordt deze ontwikkeling in dank aan de vele spaarders aanvaard. Er is veel vraag naar credietverlening waar aan slechts voldaan kan worden wan neer er voldoende wordt ingelegd. Het bestuur stelt zich daarom noodzakelij kerwijs critisch op bij de toewijzing van leningen. Hoezeer de Spaarbank floreert werd ■geUlustreerd met de vermelding dat in 1966 noig 9' miljoen aan spaargeld was ingele-gd, in vijf jaar tijds werd dat 'be drag op 22 miljoen gebracht en als de voortekenen niet bedriegen zullen er nog dit jaar enkele miljoenen aan wor den toegevoegd. Alleen de rente over het rentetegoed overschrijdt al een miljoen gulden. 'De heer Verhage zal aan de groei blijven meewerken. Hij sprak de hoop uit dat de Bank nog lang en voor spoedig zal mogen voortbestaan. in de Nederlands Hervormde Kerk te De organisatoren van bovengenoemd concert, te geven door Sursum Corda uit Middelhamis met medewerking van diverse solisten, een strijkersensemble en klavecimbel op woensdag 23 juni om 8 uur, delen U mede dat de program ma's in voorverkoop niet bij de V.V.V. te Ouddorp te verkrijgen zijn, zoals foutief vermeld was in de krant van vrijdag j.l. De goede adressen zijn: Fa. Bernard en Zn.i muziekhandel, Kade 7-9, Middelhamis, Fa. W. J. Nieuwland, electr. art., Zomerstraat 10, Dirksland. Ter nadere informatie met betrekking tot het gezongen woord het volgende: De cantate „Lauda Sion Sai- vatorem" van Dietrich Buxtehude heeft betrekking op de lofprijzing „Prijs Sion, uw Redder, uw Aanvoerder en Herder in hynmen en liederen". De tweede door het koor uit te voeren cantate is „Alles was ihr tut" van Const. Chr. Dedekind (1628-1715: „Alles wat je doet met woor den of met werken, doe dat alles in de Naam van de Here Jezus. En dankt God de Vader door Hem". De prachtige can tate van Vincent Lübeck (1654-1740) „Hilf deinem Volk, Herr Jesu Christ" waarmee het concert besloten wordt, heeft tot tekst het volgende gebed: Help uw volk Heer Jezus, en zegen uw erfdeel. Houdt er de wacht over en verzorg het te allen tijd en verhef het hoog in eeuwigheid. Wij loven U dagelijks Here God en eren plechtig Uw naam. Behoed ons vandaag, o trouwe God voor alle zonde en misdaad.] Wees ons genadig Here God, in alle nood. Toon ons Uw barmhartigheid, zoals onze hoop op U gevestigd is. Op U hopen wij Heer, maak ons nooit te schande. Amen. Evenals van de cantates is de gehele tekst van de liederen gezongen door de solisten Bep Verolme, alt en Ted Schors- ke, bas, in het programma opgenomen, mét de Nederlandse vertaling. Laatst genoemde solist zingt behalve liederen van Bach 3 neger-liederen, waarvan de onderwerpen zijn: „Er is een balsem in Gilead, óm de gewonden te helen en om de zondige ziel te genezen". De tweede negro-spiritual gaat over de be vrijding van Daniël uit de leeuwenkuil en de derde over de opdracht van God aan Mozes om Israël uit Egypte te lei den. Genoemde programma-onderdelen worden afgewisseld door kamermuziek van Bach en Handel. Rest ons de hoop uit te spreken dat ook U deze avond aanwezig zult zijn. NIEUWE TONGE Kerkdienst. Maandagavond half acht 'hoopt voor 'de Ger. Gemeente voor te gaan ds. Hegeman van Tholen. Beroepen. Onze vroegere dorpsge noot, kandidaat W. Arkeraats is woens dag j.l. na 'gehouden colloquim in de Ned. Herv. Kerk beroepbaar gesteld. Intussen heeft hij reeds enige beroe pen ontvangen n.l. naar Meerkerk, Scherpenisse, Ederveen en Hetereri. ZONDAG 20 JUNI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. T. Cazander. Diaconiekol- lexte Pakistan. Extra kollekte fonds Chr. Belang en— Chr. Ger. Kerk, 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Ger. Kerk (vrijge maakt) 10 en 4 uur ds. H. van Ton geren van Maassluis in de hal van de Geref. Lagere School, Sportlaan Buitengew. Wijkgem. i.w. ds. H. D. van Hoogstraten en 19.00 uur. jonge- rendienst, cantine Toppershoedje, Ouddorp. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. kand. W. J. op 't Hof, Vlaardingen kollekte Pakistan Rem. Kerk 10 uur ds. G. Bloemendaal, Delft. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. B. J. Wiegeraad en 6 uur dhr. L. van Galen, koll. inwendige zending Ger Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij. Extra koll. Oost-Pa- kistan Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Cyso'uw, v.m. bed. H.A. en n.m. dankz. H.A Extra kollekte Pa kistan Ger Kerk 9 en 3.30 uur ds. R. Bakker, bed. H.A. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. B. v. d. Akker. Extra koU. Pastoriefonds Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Zijlstra. GOEDEREEDE Herv. 10 uur ds. H. Jon- gebreur en 6.30 uur lezen. OUDDORP Herv. Kerk geen opgaaf Ger. Kerk 9, 10.30 eri 18.30 uur ds. P. van Loon in het ver. gebouw Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Schans van Scheveningen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade. Extra koll. Intern Chr. handreiking Ger. Gem 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. G. V. d. End, Zalk. Extra kollekte kinderbescherming Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. A. W. v. d. Plas en 6 uur ds. H. Jongebreur Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Th. Weerstra. Kollekte Pakistan Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Ouwendijk. Extra kollekte Pa kistan Ger. Kerk 10.30 en 6 uur ds. R. Bakker, predt. voor Zending onder Israël te Rotterdam. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 eri 6 uur kand. W. Arkeraats. Extra koll. Varende Gemeente Ger. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. Blokland van Roosen daal Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. D. Scheepmaker. MIDDELHARNIS Bloedtransfusiedienst Nederlandsche Roode Kruis Op maandag, 21 juni a.s. houdt de af deling Middelhamis van het Nederland sche Roode Kruis weer haar jaarlijkse 'bloedafname-avond, ditmaal in de kan tine van de sporthal te Middelhamis, aanvang 6 uur nam. FLES normale prijs tijdelijke prijs If^ literfles „GOUDEN KAN" normale prijs [jg blik magere gesteriliseerd normale prijs [fig] 2gezinsfles „ORVETTA" SINAAS met zuiver bronwater fles echte WIT OF ROOD 'normale pi-ijs 350grams KLASSE A normale prijs r flesje „LIEBIG" voor soep en spij^ normale prijs 4 blik „unox" kippe-kalfs- of rundvlees IN DE PRIJSSLAG zakjes A.J.P 4 smaken normale prijs reuze :pak'pittige •LETOPirSOÓGRAM •-.iwmale-prijs 125gramszakj3 GEDROOGDE schijfjes of stukjes .ESKIMO" kabeljauw normale prijs fï 250gramszak zacht snoep IN DE PRIJSSLAG 0/„PAREIN" Z.4BAST0GNE heerlijk bros baal (2 lbs) droogkokende normale prijs OOLTGENSPLAAT Elfhonderd voor Pakistan. De kp'- lekte voor de Pakistaanse-vluchtelin- gen, gehouden in de hervormde kerK j.l. zondag na de avonddienst heeft 1.100,— opgebracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 2