i Knappe prestaties op het Solistenconcours te Melissant Zwaar verkeer mag over Volkerakdam Veel belangstelling voor gehouden ,groene' tulpenveiling F.C.C, zaterdag- vliegers PiaatsBliik nieuws Verbod van sleepnetvisserii op het Grevelingenmeer t t Wie zag auto-ongeluk bij fichthufzen gebeuren 43e jaargang Dinsdag 18 mei 1971 No. 3987 ns C3HR. STREUKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEIN Verschijnt iweenuuü per weekdinsdag- en vrijdagavond 50-jarig jubileum xAmicitia" te Diricsiand PREDIKBEURTEN PREDIKBEURTEN aiz. na- s POSTBOX e - MIDDELHAENIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Soimnèlsdyk TeL (01870) 26 28 Na 5.30 uur (01870) 33 02 Giro ISTBSO ABONNEMENTSPRIJS 4,^ PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. BS contract epedeal tarief. MARRIE BIEMOND Dmven zonder prijskamp huiswaarts Afgelopen zaterdag zateri de duiven in Noyon, doch ofschoon het in Ne derland fraai zomerweer was, besloten de lossingsautoriteiten het risico van enltele mistbanJ5;en en regenbuien in België niet te aanvaarden. De duiven werden de dag daarop gelost en keerden begvmstigd door Wes tenwind met snelheden van 80 km. per uur ongecontroleerd naar hun hokken terug. „It is all in the game" daarom weer maar gehoopt op de volgende vlucht. Inmiddels meldden' zich al de volgen de duiven voor de titel „beste duif van het jaar". Het zijn degenen die op 2 vluchten al 2 maal 1 10 prijs vlogen: Te STELLENDAM Comb. Hoek met „491587"; J. Smit met „1240899"; Ary Spuij met „395706", „466741" en „1240567' J. L. Troost met „835952". Te STAD AAN 'T HARINGVLIET B. Visser met „1237251"; Gebrs. Visser met „1522186"; J., de Vos met „1237575". Te DIRKSLAND L. Arensman met „428874"; Joh. Wolfert met „428658" en met „838397"; A. Zoon met „691800". Te OUDDORP A. Klijn met „426121"; P. Mierop met „1235763". Wie zal na de volgende wedvlucht „Quirain" nog tot dit illustere gezel schappen 'behoren? Zij worden achter volgd door 27 duiven die éénmaal 1 10 en éénmaal 1 5 prijs vlogen. AUTOBELASTING IN VIER JAAR 300 MLN MEER De opbrengst van de motorrijtuigen belasting bedroeg in 1970 678 miljoen (in 1966 382 miljoen). Dat van de benzine-accijns was vorig jaar 1476 miljoen (in 1966 891 miljoen). Deze cij fers maakt minister Witteveen bekend na schriftelijke vragen van het S.G.P.r Tweede-Kamerlid Ir. H. van Rossum. De minister kon niet zeggen welk deel van deze opbrengsten aan de ver schillende verkeersvoorzieningen ten goede zijn gekomen, aangezien de op brengsten algemene dekkingsmiddelen zijn en niet in het bijzonder bestemd zijn voor de financiering van verkeers voorzieningen. Een verdeelsleutel voor verlceersvoorzieningen in de gemeenten zou volgens de minister alleen mogelijk zijn indien alle gemeenten over ver- Keers- en vervoersplannen zouden be schikken, maar dat is niet zo. in het verslag over de viering van het -"Harig jubileum van de muziekver. .^Amicitia» te Dirksland blijken een groot aantal zetfouten voor te komen. uaarvoor onze excuses, zeer spijtig dat het lezen daardoor bemoeilijkt wordt. "OK het onderschrift onder de foto Wijkt door elkaar te zijn gehaald. Er ™et staan: „Een van de geschenken, 6n grote concerttrommel, wordt over handigd. 3e van links dhr. Goudzwaard, Mast hem dhr. Koppenaal met zijn zoons en dochtertje, allen lid van Ami- «aa. Rechts, staand Op het podium be stuursleden van de vereniging. I Het zal zelden gebeurd zijn dat een 'jurjy applaudiseerde. nadat een solist zijn nummer gebracht had; zaterdagavond gebeurde dat op het Se muziekconcours dat in Melissant gehouden werd. Jo- han Beijer uit Sommelsdijk, die uit kwam in de Ere groep speelde zijn num mer op de piano zo volmaakt dat de juryleden Klip en van Bijnen na af loop spontaan opstonden en applaudi- seerden, Johan hoorde het niet en toen een van de juryleden opmerkte dat hij het nog wat beter moet „verkopen" be doelde hij te zeggen dat deze schuchtere jongeman zich nog wat flair moet aan meten. Uit de beoordeling die de heren ju ryleden op het rapport van Johan schre ven bleek de waardering nog temeer; zij schreven': „Mooie sprankelende muziek. Met veel waardering en genoegen naar dit bijzondere prachtige pianospel geluisterd. Fantastisch. Dit deed je goed om zo te horen „zingen" op een piano. Bravo!" Johan werd winnaar van de door de gemeente Dirksland beschikbaar gestel de wisselzuil met zijn score van 126 punten! Marrie Biemond uit SteUendam werd winnares van het traditionele concours. Zij mooht eveneens uit handen van burg Bos van Dirksland de wisselbeker in ontvangst nemen. Ook op haar rapport stond een goede jury-beoordeling en de heren verklaarden met genoegen! naar haar muziek te hebben geluisterd. Voor het concours bestond bij de jeugd een grote belangstelling. In de loop van de dag betraden ruim 150 jongeren, in de leeftijd van 718 het podium op om te spelen. Direct na de opening kon de parade der muzikan ten beginnen. Zowel in de middaguren als in de avond is er door de jeugd knap gemusiceerd en reeds in de mid dag ontstond een spanning die zich eerst in de latere uren van de dag zou ont laden. Immers dit jaar werd zoals op gemerkt voor het eerst een ere-groep ingesteld en de deelnemers uit deze 'groep, die op zich zelf een concours uitvochten beëindigden de dag met een grandioos concert. De uitslagen van het concours waren als volgt: Groep Zang Ie prijs: A. en N. de Vlugt, Sommelsdijk, (leraar G. Zoon) met Guter Mond, du gehst so stille, 112 punten. 2e prijs: Bert van Seters, SteUendam (leraar C. v. d. Heuvel) met Komt laat ons vrolijk zingen, 110 punten. (De jury duidde deze deelnemer aan als een tweede Heintje). 3e prijs: Marja van der Wal, Stellen- dam (leraar C. v. d. Heuvel) met Sport lied, 108 punten. Groep kleine instrumenten Afdeling A (tot 12 jaar) Ie prijs: Anja Hobbel, Den Bommel, (leraar J. C. Verdonk) alttolokfluit, met old Dance (Arden), 106 punten. Ie prijs: Lijnie Nagtegaal, MeUssant, (leraar C. J. Smit) blokfluit met Sara bande (Arden), 106 punten. 2e prijs: Klarie-Janne Polder, Middel- harnis, (lerares mevr. Van Dijk-Kruis) viool, met There lies the land, free, from care (Minuet), 103 punten'. Afdeling B (12 jaar en ouder) Ie prijs: Annet Tieleman, Dirksland, (leraar J. C. Verdonk) accordeon, met Little Surmy Boy (Smit), 110 punten. 2e prijs: Ria van der Spaan, Melissant, (leraar H. Wielaard) blokfluit, met Cou rante (Van Eyck), 109 punten. 3e prijs: Marjo Buscop, Sommelsdijk, (lera'ar J. C. Verdonk) accordeon, met A-moU Ouverture (Roosendaal), 107 punten. 3e prijs: Aocomelodica, Middelharnis, (leraar J. C. Verdonk) muziekgroep, met Iwan Knodrev (Verdonk), 107 punten. 3e prijs: Ollie B. Bommels Jeugdorkest, (leraar J. C. Verdonk) met La Festa Splendora (Kok), 107 punten. Groep Grote instrumenten Afdeling A (tot 12 jaar) Ie prijs: Wilma Abramse, Stad aan 't Haringvliet, (leraar J. van Dijk) el, or gel, met Dance Party, 109 punten. 2e prijs: Marinus van Loon, Oude Ton- ge, (lerares J. v. d. Berg) piano met Mei. Etude (Dean), 106 punten. 3e prijs: Anneke Koese, SteUendam, (leraar G. 't Jonk), el. orgel, met Jesy, joy of man's desiring (Bach), 104 punten Afdeling B (12 jaar en ouder) Ie prijs: Marrie Biemond, SteUendam, (lerares J. v. d. Berg), el. orgel met Concerto pour la nuit de Noël (Corelli), 114 punten. 2e prijs: Herbert Nieuwland, Middelhar nis, (leraar G. Zoon) piano, met Sona- tine (Kuhlau), 111 punten. 2e prijs: Ab van Lenten, Melissant (le raar H. Wielaard) el. orgel, met Etude (Dean), 111 punten. 3e prijs: Marijke de Vos, Sommelsdijk, (leraar G. Zoon) piano, met Für Elise (Van Beethoven), 110 punten. JOHAN BEYER Ere-groep Ie prijs: Johan Beijer, Sommelsdijk, (le raar G. Zoon) piano, met Impromptu op. 90 nr. 4 (Schubert), 126 punten. 2e prijs: Piet Westhoeve, Ouddorp, (le raar J. van Dijk) el. orgel met Partite diverse sopra: O Gott^ du frornmer Gott, variaties 1, 2, 3, 4, 6, 7 en 9 (Bach), 120 punt. 3e prijs: Anton Wolfert, Melissant, (le rares J. V. d. Berg) piano, met Pre lude in des, op. 28 nr. 15 (Chopin), 114 punten. Door burgemeester H. Bos werden, na het bekendmaken van de uitslagen, de prijzen uitgereikt. Deze wees in zijn toespraak op de belangrijkheid van het concours en hij complimenteerde de prijswinnaars zowel als hun leraren met de behaalde resultaten. De wisselprijs van het jeugdconcours werd uitgereikt aan Marrie Biemond. Deze behaalde het hoogste aantal pun ten (114) in het concours. De wisselzuil van de gemeente Dirks land, beschikbaar gesteld voor de win naar in de ere-groep, werd uitgereikt aan Johan Beijer (126 punten). Na de uitreiking van de prijzen werd nog het woord gevoerd door de voorzit ter van de Stichting Jeugd- en Vereni gingsgebouw. Deze dankte niet alleen de deelne mers doch eveneens de enthousiaste be zoekers. Tijdens dit concours deelde n.l. de Fa. Braber te Dirksland mede alle' 2e prijzen voor het concours toeschikbaar te willen stellen terwijl de horlogerie Tieleman te Dirksland alle Se prijzen schonk. Dit enthousiasme werd door de orga nisatoren op hoge prijs gesteld. (Hemelvaartsdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. J. T. Cazander Geref. Kerk 10 uur ds. P. Schravendeel Chr. Geref. Kerk 9.30 uur ds. P. Roos Geref. Gem. 10 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. v. d. Beek. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. van Henstoergen Ger. Gein. If) uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. H. Kraaij. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. A. Cysouw Geref. Kerk_9 uur ds. J. V. d. Klaauw, Rotterdam. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. M. B. V. d. Akker Geref. Kerk 10.30 uur ds. J. V. d. Klaauw, Rotterdam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur le zen. OUDDORP Herv. Kerk 7.30 uur ds. J. Catsburg Doopsgez. Kerk 7.30 uur dhr. Stek van Scheveningen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. J. P. Verkade. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. W. van Gorsel Geref. Gem. 9 uur student Bac. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur, koU. noodl. kerken en personen Ger. Kerk 9.30 uur ds. Th. Weerstra. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. J. Ouwendijk Geref. Kerk 10 uur ds. H. de Valk. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. A. W. V. d. Plas Geref. Kerk 9.30 uur drs. A. W. Meeder Ger. Gem. dienst op woensdagavond Oud Ger. Gem. 9.45 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. D. Scheepmaker. MIDDELHARNIS Weer diefstal van bouwterrein In het weekend is er een diefstal ge pleegd op het bouwterrein in de West plaat waar t.b.v. Ned. Herv. Stichting voor Geestelijk hulpbehoevenden een inrichting wordt gebouwd. Er werden enkele honderden meters kabel ont vreemd alsook gereedschappen voor een gezamenlijke waarde van tienduizend gulden. SOMMELSDIJK Inwisseling vakantiebonnen bouw vakken. Inlevering van de vakantiebon boekjes met de daarin geplakte zegels (14-21 mei niet plakken) voor bouwvak ken vindt plaats 25 en 25 mei a.s. van 79 (aur bij M. Driesse Prinsesselaan 5, Sommelsdijk, Tel. 01870-3065. De week van 1421 mei is voor het nieuwe boekje. DIRKSLAND Verloting Jeugdkoor Excelsior. Ie prijs 1267; 2e prijs 1386; 3e prijs 1122; 4e prijs 1301; 5e prijs 1080; 6e prijs 1458; 7e prijs 1465; 8e prijs 1038; 9e prijs 1130. Prijzen afhalen bij Nelleke de Bonte, Wilhelminalaan 36, Dirksland. OUDDORP Kerknieuws Ned. Herv. Gem. I.v.m. het ziek zijn van de eigen predikant ds. de Jong zal er op Hemelvaartdag 's avonds kerkdienst worden gehouden. In de dienst die om half acht begint hoopt ds. Catsburg van St. Maartensdijk (Zld.) voor te gaan. NIEUWE TONGE Inlevering vakantiebonnen voor de Bouwnijverheid, deze kunnen ingele verd worden op vrijdag 28 mei 's avonds na 6 uur bij de P.V. A. K. v. d. Doel, Westdijk 15a, Nieuwe Tonge. OOLTGENSPLAAT Huwelijksbevestiging. Woensdag 19 mei des nam.i 3 uur zal in de hervorm de kerk de huwelijksbevestiging plaats hebben van Jacob Johannes Braber K.z. en Tineke van der Vliet Fd. door ds. A. W. van der Plas. Kerkdienst. Woensdag 19 mei des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge- jTifente voorgaan ds. P. Blok te Dirks land. (dienst voor Hemelvaartsdag). Aanvragen visakten. Aanvragen voor diverse soorten visakten, seizoen 1971- 1972, kunnen vanaf heden ter gemeente- secretarie in behandeling worden ge nomen.. Het visseizoen wordt geopend op zaterdag 29 mei a.s. OOSTERLAND Onze dorpsgenote mej. Marja van der Maas Jac.d. slaagde dezer dagen aan de Christelijke Pedagogische Academie te Middelburg (Christelijke Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen) voor de acte onderwijzeres. Mej. van der Maas is inmiddels benoemd per 1 juni a.s. aan de Christelijke Nationale Rehoboth School voor basisonderwijs te Numansdorp. De veelbesproken Zoomweg, die be ging aan de Brabantse zijde van de Volkerakdam en die vooralsnog eindigt bij Dinteloord om straks te Antwerpen zijn eindpunt te bereiken, werd van daag 18 mei voor het verkeer open gesteld. Zonder vertoon en zonder fan fares. Die komen pas later als het ge hele werk tot stand gekomen is. Ook het zware verkeer mag van deze weg, en daarmee.van de Volkerakdam ge bruik maken. Wanneer een voortzetting van deze Zoomweg, die een directe verbinding tussen Rotterdam en Antwerpen en omgekeerd tot stand zal brengen, aangepakt wordt, is vooralsnog niet te voorspellen. Wel is bekend, dat aan de studie, die de uitvoering vooraf gaat, min of meer versnelde aandacht wordt gewijd. De kwestie is echter, dat links en rechts nog de nodige knelpunten aanwezig zijn, in casu wat het behoud van de bossen ten zuiden van Bergen op Zoom o.a. betreft. Hoe dan ook: het 10 km lange Zoom- weg-onderdeel dat nu in gebruik kan worden genomen kan nu reeds als een belangrijke verbetering voor het ver- De heer R. de Zwaan uit Dom burg herstelt voorspoedig van de verwondingen die hij opliep toen hij op de avond van woensdag 5 mei op de Provinciale weg nabij Achthuizen, ter hoogte van de kruising met de Lageweg na een uitwijkmanoeuvre in de sloot te recht kwam.. Het zijn nu de fi nanciële consequenties die dhr. de Zwaan zorgen baren omdat zijn wagen totall-loss werd. Hij ver zocht daarom tot deze oproep in de krant om bekend te worden gemaakt met de identiteit van de wagen die hem hinderde waar door hij zijn noodlottige manoeu vre moest maken. Misschien bezit de bestuurder van deze wagen, zeer waarschijnlijk een groene V.W. Variant, de eerlijkheid zich alsnog te melden, wellicht hebben andere weggebruikers deze wa gen gezien. Ook al kennen zij niet de identiteit dan gelieven zij toch contact op te nemen met dhr. R. de Zwaan, Lij sterhof straat 17 te Domburg. keer van Dinteloord naar Rotterdam v.v. worden beschouwd. Hoe lang het duren zal vooraleer aan het resterende deel begonnen wordt België heeft op zijn grondgebied kennelijk meer haast dan Nederland met het deel Dinteloord- grens is een vraag die nog op beant woording wacht. „Cobouw" BRUINISSE In verband met de afsluiting van het Brouwershavense Gat ^n de nodige bescherming van de visstand in het nu gevormde Grevelingenmeer is voor het tijdvak 10 mei 1971-31 mei 1971 is door de Minister van Landbouw en Visserij, (gelet op art. 5 van het Regle ment voor de Kustvisserij 1970, een ver bod uitgevaardigd voor het vissen met kuilnetten of andere sleepnetten in de Grevelingen en het Brouwershavense Gat, oostelijk van de Brouwersdam. Onder dit verbod valt ook het vissen met een mosselkor, omdat dit ook een soort sleepnet is. Zij die percelen heb ben of hadden en in de Grevelingen kunnen echter ontheffing krijgen, mits te voren aangevraagd, om op- hun per celen met de kor te vissen. SCHERPENISSE Kollekte voor Staphorst. De in de Geref. Gemeente gehouden kollekte voor hulp aan de slachtoffers van de kinderverlamming te Staphorst heeft 1621,opgebrscht.i ZEELAND DONDERDAG 20 MEI NIEUWERKERK Herv. Kerk/Geref. Kerk 10.15 uur ds. A. S. Rienstra (gezamenlijke dienst) Chr. Ger. Kerk geen dienst te Nieuwerkerk, wel dienst te Zierikzee om 9 uur Ger. 'Gem. 11 uur cand. Bak te Moer- kapelle Ger. Gem. in Ned. .9.45 uur lezen. J.l. vrijdagmiddag werd op een per ceel van dhr. A. de Wit te Sommels dijk door HOBAHO n.v. Hollandse Bloembollenhuis een op Flakkee weinig voorkomende groene veiling gehouden van te velde staande tulpen. De foto laat zien hoe groot de belangstelling van kopers en waarnemers was, er wer den voor de verkochte „regels", in to taal 850 roeden dan ook goede prijzen gegeven. Dat mocht ook worden ver wacht omdat de vóórverkopen die al plaats vinden voordat het veilingsei- zoen begint zioh door goede prijzen ken'merken. Wellicht wordt dat goede bod de heren kopers ingegeven omdat dit jaar ook voor de bloemen goede prijzen zijn gemaakt uit welke ontwik keling dan weer de verwachting wordt gedistilleerd dat die vraag ook volgend seizoen weer aanwezig zal zijn, ergo, dat de handel een goede vraag en een goede afzet van bollen zal bereiken. De tulpenteler neemt een groene vei ling te baat wanneer hij zijn „kraam" (het door hem gekweekte aantal rassen) wil veranderen, zoals dat ook bij dhr. de Wit het geval was. De teler blijft dan niet met restanten van partijen zitten', zoals hem dat op veilingen kan overkomen. Bij een dergelijke groene veiling c.q. openbare verkoping behoort de notaris aanwezig te zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1