I Terugblik in het grijs verleden Moederdag is af...met een „Scepticisme van de vicot overwonnen W. RIKKEN n.v. a&lUe De tulpen bloeien BUIJSSE PFAFF KOLFF Raad Goedereede I (door HAN BOOMSMA) CEen jaar lang gratis „Burda"in de bus). ff Overweel en Struyk Complete Woninginrichting Melissant - Td. 01877-1502 of 01879 - 721 Uw Modehuis iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiniiiniiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Nylon stoort computers PFAFF NAAIMACHINEHUIS BERGEN OP ZOOM Korte-Meestraat 17 - Tel. 3 58 78 KOLFF - Middelharnis Bladz. 2 ^ILANDEN-NIEUWS'* Vrijdag 7 mei 1971 „We mogen geloven dat we het aan vankelijke scepticisme van de vloot heb ben overwonnen en dat men de eigen thuishaven als volwaardige markthaven is gaan zien", verklaarde j.l. donderdag avond burgemeester H. J. Smith toen hij Goerees Gemeenteraad presideerde. Die bewering kon voor de voorz. waarma ken aan de hand van recente aanvoer- cgfers van de gemeenteiyke vismgn. In de weken van april werd er telkens voor ver over de driehonderdduizend gulden aangevoerd en met trots kon de voorz. melden dat er op topdagen meer dan 100.000 kg. vis in de markt staat. De raad werd üi haar vergadering met de overigens geringe consequenties daarvan geconfronteerd. Uit het ruimtegebrek dat zich tenge volge van de stijgende aanvoer laat gelden Irwam n.l. het voorstel voort de kortgeleden geplaatste nissenhut (voor berging van kisten) in te richten tot verkoopplaats van vis. De nissenhut biedt een capaciteit voor de vangst van 4 5 vaartuigen. Noodzakelijk is het dan wel enkele provisorische voorzieningen te treffen t.w. het bekleden van de wanden met warmte isolerend materiaal en het aan brengen van een vloer. De totale kosten van beide voorzieningen worden ge raamd op 2500,Het werd door de raad beschikbaar gesteld. Wellicht zal de vis die in de nissenhut aangevoerd wordt het eerst, vroeg in de morgen, verkocht worden als de zonnewarmte zich nog niet laat gelden. Nieuwe verordening. De raad ging accoord met de veror dening op de heffing en invordering van rechten op de afslag van vis in de ge meente Goedereede.i Enkel had dhr. W. 't Mannetje (Visserijbelangen) een aan merking op art. 2 waarin werd bepaald dat inplaats van de vastgestelde S'/o maar iVa'/o geheven zou worden van de koopsom van niet voor menselijke con sumptie bestemde vis. „Het is misschien eerder een belang voor de gemeente dan voor de visserij verklaarde zich dhr. 't Mannetje maar de gem. heeft net zoveel kosten en werk aan de vis die niet als die wel wordt doorgedraaid". Dhr. 't Mannetje stelde daarom voor de 3% ook to heffen op doorgedraaide vis. Hij w^ees er daar bij op dat doorgedraaide vis toch nog een product oplevert, in Denemarken icijn er zelfs al eiwitten uit gewonnen. Ook wees dhr. 't Mannetje erop dat voor meerdere vissoorten de veilplicht gaat vervallen waarna de vissers die zich niet bij een producentenorganisatie aan sluiten met hun vis kunnen doen wat ze willen. Burgemeesters en wethouders namen de suggestie van dhr. 't Mannetje graag over. Ook de raad ging accoord. Bestenmiingsplan. Voor het „afmonteren" van het be stemmingsplan Ouddorp-Oost I, in wellc plan de voltooiing van 40 woningwet woningen en 33 drive-in woningen na dert, werd een krediet beschikbaar ge steld van 250.000,—. Opcenten personele belasting^ Indien er door het gemeentebestuur geen maatregelen zouden worden geno men dan zal ingevolge het van kracht worden van een nieuwe Wet per 1 juni a.s. de heffing van opcenten perso nele belasting vervallen. De opbrengst daarvan wordt in het laatste jaar ge raamd op 38.250,Weliswaar zullen de gemeenten in de vorm van een hoge re uitkering een compensatie ontvangen voor het wegvallen van deze heffing en de heffing opcenten grondbelasting maar die zal onvolledig zijn. De ge meenten hebben daarom de vrijheid de verordening opnieuw vast te stellen. De raad maakte van die gelegenheid gebruik waarmee de gem. inkomsten met 25.000,zullen worden verruimd tot aan de datum waarop de onroerend goed belasting zal worden ingevoerd. NATUURLIJK BIJ AnDDELHARNIS I De visserij van Middel- i harnis en Goedereede DEN BOMMEL Verzilvering vakantiebonnen van de Landbouw met opschrift t.m. 30 april '71 checsbonnen van het A.S.F. De bonnen dienen te worden ingeleverd op dmsdag en woensdagavond 11 en 12 mei a.s. na 7 uur, dit is de laatste inlevering. Inlevering bij penningm. N.C.L.B. H. de Jong, Anth.i v. Weelstraat 12, Den Bom mel. Nylon ondergoed is voor bedienend personeel van een moderne computer af te raden. Dat schrijft de Engelsman J. A. Eibner in een Technisch maandblad. Hij kreeg bijval van de directeur van het computercentrum van de imiversi- teit te Leeds. Bij wrijving van Nylon ontstaat statische elektriciteit. Hoewel deze elektriciteit voor de mens nauwe lijks merkbaar is, kan dit in onze ogen elektrische veld moderne computers sto ren en een programma in het honderd jagen. Ook synthetische vloerbedekking in ruimten waar computers staan opge steld, moet om die reden worden afge raden. Als men over een dergelijke vloerbedekking loopt ontstaat eveneens statische elektriciteit. Het van een stoel opstaan door een nylon ondergoed dra gende secretaresse bij een computer kan al voldoende elektriciteit ontwikkelen, om het mechanisme van de computer in de war te brengen. Maar dat is niet al- les.i Ook radar kan lelijke storingen veroorzaken als (bijvoorbeeld vliegtuig radar) die opsporingsapparatuur binnen een straal van enkele honderden meters van een moderne computer staat opge steld. Computers van het nu verouderde teletype model zijn minder gevoelig voor statische elektriciteit, aldus Eibner. Hartewens van elke moeder: een echte Pfaff. Hartewens, die elke vader kan vervullen. Het Pfaff-assortiment begint al hij f 279,-. El. Pfaff geeft moeder (voor moederdag) een waardevol extra geschenk op de koop toe 1 jaar lang gratis "Burda", het internationaal toonaangevende modeblad. Beste meisjes en jongens! Nu er een nieuwe maand is begon nen, gaan we weer over tot het plaatsen van een viertal raadsels. Voor nieuwe lingen wil ik nog wel eens zeggen, dat niet elke oplossing van een raadsel apart ingezonden moet worden. Het in zenden van de oplossingen gebeurt op het eind van de maand en dan ontvang ik al de oplossingen tegelijk. Ik maak het altijd eerst nog bekend wanneer al les kan opgestuurd worden. Nu komt dan het eerste raadsel van deze maand, MEIRAADSEL 1 1. Koning, die door de wijzen werd bedrogen; dat dacht hij tenminste. 2. Laat ons zien of komt om Hem te verlossen. 3,1 Onder dewelke was Maria 4. Uit heb Ik Mijn Zoon geroe pen. 5. Ander woord voor Gabbatha (Johannes). 6. En de verdorde terstond. 7. Eén van de discipelen van Jezus. 8. De vader van een discipel van Jezus. 9. Doch gij zult nietgenaamd worden, want Eén is uw Meester. 10. Een toenaam van een discipel van Jezus. Behalve vraag 5 is alles te vinden in het Evangelie naar de beschrijving van Mattheüs. De beginletters, van boven naar be neden gelezen, vormen de naam van een komende christelijke herdenkingsdag. Dit raadsel werd ingezonden door Leintje Minderhoud, Serooskerke- Vriendelijk bedankt, Leintje! OPLOSSINGEN I. G u R k s a A 1 e m a a S e i k GRASMAAND b o n A i r e k a A r s i N a D II. wentelde - gedaante - opgestaan - ontmoet - zagen - beving - gedaald ijdel - tegelijk. Wat zoekt gij den Levende b\j de doden. III. Goliath Ruth Othniël Tim- na Ezau Viervorst Elim Ruben Zofar Obadja Euty- chus Noach Delila Aholiab Gideon. Grote Verzoendag. IV. Heere Ik niet des eten dewijl eenzame steken des aangezicht Gij einden red als aangeschreven door graven stieren. Hinde des dageraads. V. wet ziel bekend goedertie renheid ijdelheid genadig lankmoedig looft want oor delen Rahab vertrouw ik Want de droefheid naar God werkt een onberouwelijke bekering tot zaligheid. Dat zijn ze dan. Nu kunnen jullie na gaan wat de uitkomst was van de raad sels. En nu maar met nieuwe moed be ginnen aan het nieuwe viertal in de maand mei. We zijn nu gekomen in de prachtigste maand van het jaar, de meimaand.. De zon heeft alles tot nieuw leven geroe pen. Natuurlijk doet de zon dat niet, maar de zon is ons gegeven tot licht en warmte, tot bewoonbaarheid van de aarde. Zonder zon, dan was er geen le ven mogelijk. De Heere heeft de zon uit het niet voortgebracht en bestuurt haar baan, zodat winter en zomer zich af wisselen. Het gelaat van het aardrijk wordt veranderd. Van de Vlaamse diditer Richard de Cneudt, die in 1877 werd geboren, laat ik nu een gedicht volgen: ZONNEFEEST O groene blaarkens, die den killen grond ontspruiten, lijk vreugdgedachten aan den afgetobden geest; o prille bloemkens, die haar teedren kelk ontsluiten, wat is de winter lang en zonder zon geweest! Nu dwaal ik met mijn droom vrij door den groenen buiten, waar 't groeiend leven stil mijn oude pijn geneest; de zon omhelst mij zacht, ik hoor de vogels fluiten, en 'k jeun mij als een kind in 't ruischend zonnefeest.... 'k Voel, trillend, in mijn ziel geheime vleuglen groeien, mijn lang-verdoken krachten zwellen naar het licht dat allerwegen kust mijn lachend aangezicht, en, van den druk bevrijd der grijze winterboeien vlijen zich eindeloos, ten zuivren horizon de velden aan het hart der jonge lentezon Jullie kunnen wel aan enkele woor den merken, dat het een gedicht van een Vlaming is. Een gedicht van dezelfde Vlaming is „Ik zing". Het is wel wat gemakkelijker te begrijpen, denk ik. Ik zing, omdat de vogels zingen, omdat het groen, aan eiken boom, mij wekt tot liefde en meigedroom, én duizend geuren mij doordringen. Ik zing, omdat mijn hart weer bloeit gelijk een roos in zonnegloren, en dat een wonderzoet bekoren uit elk geluid mij tegengroeit Ik zing, orndat de blauwe luchten doorspeeld van zoenend zonnegoud, zich vUjen aan het zwellend woud, dat blij ontwaakt, vol meigenuohten... Ik zing, omdat een nieuw Getij zich op den ouden winter entte... Ik ben de droomer van de lente, ik ben de doolaar van de Mei. Meisjes en jongens, het is nu weer ge noeg voor deze week. Voor allemaal de hartelijke groeten en tot volgende week, hoopt juUie OOM KO. OUDDORP Vakantiebonnen voor de Landbouw. Algehele inlevering met opdruk 1970- '71 op 10 en 11 mei 's avonds van 6-9 uur bij P. Bakelaar, Visserstraat 22, Ouddorp. Er zijn twee heel belangrijke docu menten uit het verre verleden van Mid- delharnjs waarover we U graag wat meer vertellen. Het eerste betreft de stichting van Middelhamis, dat begint dan op 1 februari 1465 „naar costume van het schrijven des Hofs en des Bis- doms van Utrecht is Middelharnis uit gegeven om tot een korenlamd bedijkt te worden door Jan, abt van het St. Mi- chielsklooster te Antwerpen, Arent van Helmont, prior van de Karthuizersorde buiten Antwerpen, Pieter van Katwijk, prior van het Sint Salvatorsklooster binnen Antwerpen, Jan Ruigrok van de Werve, Pieter Spiemagel en Pieter Manne Jacobsze, Heeren van Middel harnis, uit kracht van koop, bü hunne voorzaten, verkregen van Jonker Jacob van Gaasbeek, Heer van Strüen, op den laatsten november des jaars 1435". In een brief, die gevonden Js in een register van Putten en Strijen was het gors, waaruiit Middelharnis bedijkt zou worden, al bekend in 1355, want op St. Margrietendag van dat jaar kreeg Hughe Willemszoon van Zwanenburch verlof om te verkopen en te gebruiken of te doen gebruiken „moerdqken" ge legen op die MiddeUiarnisse. Het tweede, zeer belangrijke docu ment is de stichting van de visafslag te Middelhamis op 9 oktober 1598. Deze visafslag werd de bloei van Middelhar nis, met als hoogtepimt de jaren van 1750 tot 1790. Dan komt een grote poli tieke omkeer en een crisis over Europa, de Franse revolutie, de inlijving van Nederland bij Frankrijk de visserij vliegt.achteruit, na 1812 komt een lichte Verbetering, doch de visafslag wordt in de raadsvergadering van 14 aprU 1857 opgeheven. Over die vroegste geschiedenis van Middelharnis heeft dr. Verseput, die ja ren lang leraar in de geschiedenis aan de H.B.S. is geweest, een heel belang rijk hoofdstuk geschreven in zijn boek: Middelhamis, een eüandgemeente. Uit dit boek neem ik gaarne deze alinea op pag. 18 over: „Karel de Sïoute gaf op 14 dec. 1468 de nieuwe polder definitief in erfleen aan de kopers van 1435 of bij ontstente nis van deze aan hun rechthebbenden. De rechtverkrijgenden kwamen daar door in het bezit van de hoge, middel bare en lage Heerlijkheid, de verschil lende rechten zoals tienden, renten, mo len-, visserij-, jacht-, en veerrecht". En verder dit: „dat de haven van Middelharnis niet alleen diende voor de uitwatering, maar ook betekenis had als ligplaats van de vissersvloot, waarop de weitaart van Middelharnis gebaseerd was". Dat schrijft drj Verseput, naar aan leiding van poldermoeilijkheden, die de polder het Oudeland van Middelharnis met zijn buurpolders had over de uit watering in het begin van de 17de eeuw als de uitwateringssluizen van het Oudeland vernieuwd moesten worden. Middelhamis is ontstaan in een perio de van grote spanningen in deze landen. Er is onrust, de adel is verarmd, de „derde stand" is opgekomen en vraagt deelname (modern woord is nu inspraak) in regeringsbesluiten, het poUtieke den ken is niet als vroeger. Er zijn drie be langrijke uitvindingen gedaan, het eer ste is het vervaardigen van buskruit. Vocht men vroeger met pijl en boog, waren ridders geharnast (een harnas weegt omtrent 100 kilogram) en was het voetvolk tegen pijlen beschermd met maliënkolders, de uitvinding van van het buskruit had tot gevolg dat hamas sen en maliënkolders geen bescherming 'boden tegen musketkogels, dat het ge weld bij het oorlogvoeren sterk toe zou nemen en oorlogen heel anders gevoerd moesten worden. De tweede grote uitvinding was de boekdrukkunst. Was voor die tijd lezen en schrijven de kunst van enkelen, boe ken het bezit van adellijken en rijke mensen, en, omdat schrijfkunst prak tisch alleen bedreven werd in kloosters, de geschreven boeken die altijd kerke lijke literatuur waren, nu zou, door de boekdrukkunst een geheel nieuwe markt ontstaan voor boeteen, al begon de boek drukkunst ook met bijbeluitgaven, later worden het wetenschappelijke boeken en reisbeschrijvingen en in de 17de eeuw al schotschriften dat waren oppositie schriften tegen regering en kerk. De derde grote vinding waarover heel weinig wordt gezegd is het haring- kaken. Dit spreekt de grote massa niet zo aan. Het Wetenschappelijk genootschap Goeree en Overflakkee, dat helaas ter ziele schijnt te zijn, gaf in 1966 zijn me dewerking aan het verschijnen van een bizonder interessant boek van de heer F. den Eerzamen over zijn geboortestad Goedereede; het eiland Goedereede en Ouddorp. In de kerk te Ouddorp is Jan Machiel Duffel begraven vermeldt hij o.a. maar men heeft zijn graf niet in ere gehouden. Op zijn grafsteen stonden een visnet en een kaakmes afgebeeld men hield hem namelijk voor de uit vinder van het haringkaken. Als men met kaken bedoelt een bewerking aan de kaak het wegnemen der kieuwen en ingewanden dan zal die bewering foutief zijn, maar als men er mee wil zeggen, de haring gezouten in tonnetjes pakken voor de handel, is ze wel juist, want daarin was Duffel een der eersten. Bij werkzaamheden bij het aanleggen van de centrale verwarming is dit his torisch monument onder de grond ge raakt en helaas verdwenen.1 We kunnen op ons iiitgangspunt terug komen, dat is het begin van de visserij te Middelharnis. De polder het Oude land van Middelhamis had een sluis in de ringdijk rondom de polder. Er is een uitwatering, tussen slikken door loopt een uitwateringsgeul, het begin van de huidige haven van Middelharnis aan de Kaai. Het zal helemaal niet de bedoe ling geweest zijn er een grote haven te maken. We kunnen ons dit voorstellen, in die geul die met laagwater vanzelf sprekend bijna droog' loopt, worden kleine vissersbootjes gelegd. Middelhar nis bestond in de aanvang uit mensen, die gewerkt hadden aan de vlotte in poldering. In die jaren was het al gewoonte om veel vis te eten. Er kwamen vissers. Hun scheepjes moeten klein zijn ge weest, vooral platbooms. Je kunt af en toe wel eens een afbeelding zien van ergens een opgegraven schip uit de klei. Zo'n schip moet het geweest zijn. Ze ker hebben ze die scheepjes geroeid, en mogelijk al een klein sprietzeiltje ge voerd. Riet- en gorsland. De haven was een kreek-haven. Op het einde van de 16de eeuw dat is als de afslag gesticht wordt, moet deze 100 roeden lang zijn. Ik heb helaas niet kunnen vinden, hoe veel meter dat is, doch de haven wordt ingekort, doordat de stroom in het Ha ringvliet verlegd is geworden en pal langs Middelharnis loopt. Dan mondt de haven uit op de plaats, waamu de mest- kaai te Middelharnis ligt, dat is waar de Sommelsdijkse haven bij de Wilhel- minabrug zich bij de Middelhamisse haven voegtj De visserij van Middelhamis kan zich natuurlijk in de 16de eeuw niet meten met de grote visserij van Goedereede. In 1312 verkreeg Goeree van Geeraert heer van Voome en Burghgraaf van Zeeland een keur, die een aantal rechten waar borgde. Het belangrijkste was art. 35 waarin vermeld staan allen die van Westvoome ter zee varen, die moeten soecken haer markt ter Goeree, die dat niet en dade, hij verbeurde XXXscelhn- gen. En daarmede was Goedereede de enige marktplaats van Westvoome en van het huidige „Goeree" niet voor Voorn, zoals Overflakkee toen werd ge noemd. In 1680 verscheen een boekje van H. van Dam over het eiland Westvoome en de geschiedenis van de stad Goede reede. Daarin vermeldde hij dat ver scheidene koopvaardijschepen in 1503 van Goedereede handel dreven op En geland, Frankrijk, de Oostzee, Noorwe gen, en dat het op het einde van de 15de eeuw Goedereede al een bloeiende stad was. Nu combineren we de mededelingen, dat het haringkaken en het zouten van vis een uitvinding is van de vissers, die visten en laten we het wat uitgebreid neerschrijven tussen Biervliet (Zeeuws-Vlaanderen) en Goedereede. In Biervliet vindt men het kleine monu mentje voor WiUem Beukelszoon, maar met misschien veel meer recht zou in Goedereede een monument op de markt gezet kunnen worden voor de Goereese en Ouddorpse vissers uit de 15de eeuw die het haringkaken en het inzouten van vis uitvonden en tot zulk een per- fectie opvoerden, dat de stad Goederee de, door de export van die vis rijk werd Ik zou waarlijk niet weten door welke export-artikelen de stad Goedereede groot had kunnen worden. Het eiland is te klein om grote graan-overschotten uit te voeren. Er was geen lakenweverij in geen enkel boek wordt er iets over vermeld. Wel valt het op, dat Goede reede als rijke stad geen lid werd van het grote Hanze-verbond, dat waren de Duitse en Nederlandse steden die tesa- men een soort compagnieschap hadden gesloten over zeevaart. Goedereede kwam bhjkbaar niet in aanmerking, want de leden van het Hanze-verbond waren talrijk en voeren met hun sche pen naar Noorwegen, Oostzeelanden, Brugge en Gent en Antwerpen. De rijk- dom van Goedereede was de vishandel en, omdat dit zo exclusief geweest moest zijn, kwam er een snel verval, toen an dere landen de kunst van haringkaken en vis-inzouten afgekeken hadden en dit zelf gingen doen.i .Daarbij kwam vooral ook de verzanding van de haven waar door schepen moeilijk binnen konden komen. Maar dit alles neemt niets ai van onze bewondering voor de Goeree- ënaren van die tijd, die zo pittig de mo gelijkheid van geldverdienen hebben aangepakt. Neen, die visserij van Middelharnis in de 16de eeuw kan zich niet meten met de visserij van Westvoome. De scheepjes in de haven zijn maar klein, breed met een platvlak, dat, als het wa ter uit de haven was gestroomd met laag water, ze zonder kantelen op het sUk konden blijven liggen. De vissers verlieten met het begin van de eb bij hoog water de haven en keerden met het doorkomen van de vloed terug. De vis sers van Middelharnis waren dus echt riviervissers. Er moet in die 16de eeuw enorm veel behoefte aan vis zijn geweest. In het boekje van P. Verhoog Korte Geschie denis van de Zeevaart vertelt deze oud- commodore van de Holland Amerikalijn oud gezagvoerder van de Nieuw Am sterdam, die altijd door gescheven heeft over zeevaart en zeemansleven, en wel uiterst deskundig is: dat omstreeks 1563 in ons land 600 haringbuizen waren met notitie, 400 hiervan waren in Holland en 200 in Zeeland. Omstreeks 1600 waren er 1500 buizen in 1629 ruim 2.000 ha ringbuizen met 50.000 opvarenden. Hij komt dan tot de conclusie, dat er 3 maal zoveel mensen op het land bezig zijn voor de vissers te zorgen als kui pers, touwslagers, zeilmakers enz. Gevraagd: hoe dat nu allemaal zo kwam, wel, dan wijzen we op de tijden. We zaten dik in de tachtigjarige oorlog. Contact met de zuidelijke Nederlanden was niet wel mogelijk.i De Spaanse troe pen en de Staatsetroepen voerden tegen elkander akties. De Spaanse troepen roofden in het Brabantse land, er werd vee en graan gevorderd van de boeren. Een mogelijkheid om eten te verkrijgen was visvangst. Er was enorm veel vis in deze zeemondingen vandaar onze uit- druliking in het eerste artikel, Flakkee was een eiland in zee. Er was hier volop vis, haring werd gevangen en gezouten, katoeljouw werd gevangen en gezouten. Die vis werd opgehaald door schepen. Nu komen we vanzelfsprekend bij het oprichten van de afslag van Middelhar nis. Hoe is de toestand in 1598! In Zeeland is het verre van rustig. De Spanjaarden stropen er alles af. Er is maar één plaats, waar je zonder veel moeilijkheden vis kan gaan vangen, dat is in het Haringvliet. De vissers van Middelharnis zagen het nog niet zo. Er is nog al wat tegenkanting tegen de op te richten vls-afslag. Maar Baljuw en secretaris van Middelharnis zetten de oprichting door, 16 vissers tekenen -- sommigen die niet schrijven kunnen zet ten dan een bepaald merk of kruisjes als hun handtekening neer de afslag wordt een feit en vormt een begin van een bloeiend vissersbestaan in Middel hamis, gedurende een paar eeuwen. Middelhamis had een pienter gemeen tebestuur! voor veilige verzekeringen en lage premies. Bijzonder snelle sdiade- afwikkeling. Zeer scherpe tarieven voor autoverzekeringen en na 1 jaar schadevrij rijden reeds 20''/b korting. Financieringen. VOORSTRAAT 36 TELEFOON (01870) 2012 Byna een eeuw assurantie- agenten. S:SGSS5SSS5S!Sa5SS!S!S5S!SS!SSS!S!SS5S!^^ De tulpen bloeien Omdat de hele wereld van mijn Vader is, Ben ik zo blij dat Hij de tulpen weer laat bloeien.i Ze staan als fakkels in de tuin, ook als het donker is. Zie 'k in him vlam Zijn Vaderliefde gloeien. Hij reikt Zijn vreugde aan, wat mensen ook verklaren. Of met Zijn wereld doen. Hij biedt ons aan Zijn feest. Zijn goedheid straalt in tulpenkandelaren. Is onze tuin wel ooit zó mooi geweest? Als zo Zijn kind'ren eens als fakkels van Zijn zegen Te stralen stonden in Zijn wereldhof, Wat vreugde zou dat zijn, het danklied klonk ons tegen. Tot eer van Hem, die waard is alle lof! LANERTA

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 6