1^ ML Levensmiddelen en Slagerij ELECTRO WONINGINRICHTING TEXTIEL 1 CAMERA'S Nieuws 0.79 1.39 1.09 s- TELEURGESTELD... RUIL ZE IN W. RIKKEN N.V. 4 Croquettendeze week 0.98 t I Ook voor I Key Kramer nv OOLTQENSPLAAT Beter een Oranjevereniging dan een Oranjecomité Burgemeester icociit „Laantje van Hobbema" Doe uw voordeel in Flakicees enige wareniiuis OVEft UW ZiG-ZAG NAAIMACHINE .-voorde- moderne PFAFF zig-zag, lichtgewicht Wij ruilen allémerlten in. ooic vreemde Uitslag districtswed strijd Roode Kruis Aitijd 20 voordeel MOLENWEG 4 OUDDORP TEL. (01878) 5 97 (Dinsdag de gehele dag gesloten) 10 Eierenvan 1,59 deze weelc 1.29 2 balen Chipsvan 2,18 deze week 1.40 1 heel gesneden wit of bruin Brood 1 emmer Frietsaus 1 3/4 pot Augurken 1 I. blik Sperciebonen van 0,98 deze week van 1,55 deze week van 1,28 deze week van 0,79 deze week 0-65 5 Spijsbroodjes van 1,15 deze week 0.98 1 I. Vieux (Cognac) van 9,45 deze week 8>95 500 gram IVIager gezoute Ham deze week 3-75 500 gram Varkens File deze week 4.88 500 gram Ossestaart deze week 1.88 100 gram Palingworstdeze week 0.55 250 gram Leverworst (stukje) deze week 0*98 Dagelijks verse groenten tegen scherpe dag-pr ijzen Een greep uit ons assortiment moederdag cadeau's Mini Wasmachine Moolinex 115, Elektr. Frituurpan 99,50 Sapcentrifuge69, Broodrooster AEG 53,— Toiletkast met spiegel „Alibert" vanaf 49,50 Blikopeners vanaf38,75 Droogkap vanaf36,95 Vruchtenpers 32,50 Lady Shavers vanaf... 32,50 Mixers vanaf 26,90 Elektr. Wekkers vanaf 26,50 Messenslijpers 23,90 Elektr. Tandenborstels 22,50 Strijkijzers vanaf 22,50 Koffiemolens vanaf 16,25 Wees verstandig, kom naar de MASSA - MARKT t •r^^ Kijk naar onze TAPIJTEN, wij verkopen alleen merk tapijt, zoals: K.V.T., Kroon, Hilton, Keijzer, Intertest, Krommenie En toch scheelt het U honderden guldens. Na 6 uur volgens telefonische afspraak Tel. 01878 - 288 X IVIet als speciale verrassing voor moeder een grote beslagkom met deksel GRATIS Leuke Zomerjaponnen vanaf 12,98 Dames Blazers vanaf 29,98 Zomermantels vanaf 59,95 Kinder Jurkjes, maat 92 vanaf 4,98 Kinder Blazers maat 92 24,95 Parapluies9,98 Heren Shorts9,98 Heren Polo Truien14,95 Heren badstof Polo Truien 4,98 Heren Weekenders vanaf 8,98 Heren Jacks vanaf 25,03 Kinder Jacks, maat 92 vanaf 14,$S Korte Jongens Broeken vanaf 2,98 DEN BOIVIIVIEL Diaken C. van Sint Annaland begraven De burgerlijke gemeente diende hij 40 jaar t FOTOGRAFIE l J. ZANDSTRA I SOMMELSDIJE Ooltgensplaat UIT PB icsmceu Bladz. 4 „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 4 mei 1971 Adr. van Heelstraat 19, Maassluis Tel. (01899) - 2411 In ons PIjpasfalteringsbedrijf worden grote aantallen buizen tegen korrosie behandeld. Daarnaast fabriceert onze onderneming dakbedel<kingsmaterialen en andere asfaltprodukten. In verband met uitbreiding van onze pro- duktie zoeken wij voor de afdeling Pijpasfaltering. De werkzaamheden worden te Maassluis verricht in een twee-ploegendienst. (Dag- dienst van 7.00 tot 16.00 uur, nachtdienst van 22.00 tot 7.00 uur.) Ons bedrijf heeft een eigen C.A.O., die een goed loon en goede sociale voorzie ningen garandeert. Er ii r-.^n qunstige vervoersregeiino. Gelegenheid tot solliciteren op donder dag 6 mei a.s. 's avonds tussen 7.00 en 8.00 uur in het Gewestelijk Arbeidsbureau te Middelhamis, Hoflaan 38. Het is ook mogelijk om een telefonische afspraak te maken met onze afdeling Personeelzaken, de heer A. J. W. v.d. Veen (toestel 236). Deze geeft u graag alle ge wenste inlichtingen. Key Kramer behoort tot Cindu - Key Kramer nv „JuUie zingen vandaag voor heel Oost Flakkee, ooik voor de kinderen van Den Bommel, Oude Tonge en Achthuizen", aldus burgemeester W. M. van der Harst tegen de schooljeugd van Ooltgertsplaat, die met het onderwijzend personeel op Koninginnedag een aubade brachten voor het raadhuis. De burgemeester, die met de wethouders, namens H.M. de Koningin de zanghulde in ontvangst nam, vertelde dat alleen te Ooltgens- plaat de jeugd present was van alle dor pen van Oostflakkee. „Nu vertegenwoor 'digen jullie alle jongens en meisjes van onze gemeente", aldus de burgemeester, die deze activiteit toeschreef aan de Oranjevereniging ter plaatse. Op de an dere dorpen zijn er geen verenl'gingen, alleen maar comité's en die comité's doen het niet zo best als een vereniging. Op de raadzaal, waar na de aubade b. en w. met het bestuur van de Oranje vereniging bijeen kwam, ging de heer Van der Harst hier nader op in. Het grote gebrek van comité's bestaat uit het rouleren van comité-leden. Er is meestal geen leiding en het ene jaar neemt die het op en het andere jaar weer een ander. De vereniging van Ooltgensplaat be staat al meer dan 40 jaar en heeft al tijd best gewerkt. Ieder jaar wordt er een Oranjefeest georganiseerd en met het onderwijzend personeel van de di verse scholen komt er een leuk pro- NAAIMACHINEHTJIS Kortemeestr. 17 - XeL 01640-35878 BERGEN OP ZOOM BON voor gratis folders zenden aan PFAFF, Antwoord 102, Bergen op Zoom. Naam: Straat: Plaats: gramma tot stand. De gedachte bij de burgemeester om, er één vereniging voor Oostflakkee van te maken is bij hem wel weggeëbd. De aanwezigen geloofden ook niet dat het doeltreffend is en veel effect zal oogsten. Meerdere samenwer kingen in de loop der jaren zijn al stuk 'gegaan, aldus de conclusie van het ere lid en de erevoorzitter, de heer J. C. Birkhoff. De burgemeester maakte te- verts van de gelegenheid gebruik om mevr. M. L. Geerst-Quispel, die 25 jaar bestuurslid en tevens penningmeesteres- se van de Vereniiging is, hartelijk geluk te -wensen met dit feit. Veel werk is door haar verricht en ik kan niet be grijpen dat u voor alles tijd kan vin den, aldus spreker. Druk op de rommelmarkt Het totale programma werd vlot af gewerkt. De .kinderen Tverden op hun scholen getrakteerd en 's middags had den er kinderspelen plaats op de Voor straat, waarbij de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer P. Kamp de algehele leiding had. Hij is zijn carrière als omroeper wel mis gelopen. In de m.orgenuren' organiseerden de leden van de padvinderij een rommelmarkt op de Voorstraat. Dat bracht een grote driikte teweeg. Er was van alles te koop en de tent met oliebollen en poffertjes had gretig aftrek. Er was ook een uitge breide stand met schilderijen. Burgemeester Van der Harst had de dag van zijn leven. Hij kocht het be roemde Laantje van Hobbema. Of het een „echte" is weten we niet. Dat zal een expert moeten uitmaken. Zo te zien geloven we dat de padvinderij er wel de beste winst uit heeft gehaald. Autorit bejaarden Zaterdaigmiddag werden de bejaarden door de Oranjevereniging een autorit aangeboden door Noord-Brabant. Onge veer 70 personen gaven zich hiervoor op en de chauffeurs stelden hun auto gratis ter beschikking. Het Roode Kruis verleende haar medewerking en de Kolonne van het R.K.K. begeleidde het oonvooi. De gasten hebben een fijne reis gehad. OtJUDORP De districtswedstrijd van de Roode Kruis afdelingen die zaterdag 24 april in Ouddorp werd gehouden' geeft de volgende uitslag te zien. Ie werd Dirksland met 410 punten voor de ploeg en 165 punten voor de leider. 2e Stellendam met 366 pnt. ploeg, 128 voor de leider. 3e Middelhamis met 365 pnt. ploeg, 160 punten voor de leider. 4e Ouddorp met 345 pnt. ploeg, 165 punten voor de leider. De ploeg van Dirksland zal worden uitgezonden naar de Provinciale wed strijd die op 15 mei te Zoetermeer ge houden wordt. Silr ML „Het was een stüle man, die zijn weg altijd trouw heeft gegaan en zijn plicht deed voor de gemeenschap." Dat zijn enkele woorden die door burgemeester W. M. van der Harst en ds. J. Ouwen- dijk werden gesproken tijdens de be grafenis van de heer Comelis van Sint Annaland, j.l. donderdag op de Alge mene Begraafplaats te Den Bommel. Na een langdurige ziekte is de heer Van Sint Annaland op de leeftijd van 67 jaar maandag 26 aprü in zijn woning Pr. Bemhardstraat 3 te Den Bommel overleden. Een grote verscheidenheid van functies valt over de heer Van Sint Annaland niet te vermelden, maar wat hij gedaan heeft heeft hij voortreffelijk behartingd en zeer langdurig. Als di aken heeft hij de hervormde gemeente ter plaatse 32 jaar gediend en bij de burgerlijke gemeente was hij 40 jaar in dienst. De dienst der barmhartigheid was bij deze diaken in goede handen. „Trouw en goed", zoals ds. J. Ouwen- dijk het uitdrukte. Zijn werk bij de Technische dienst was veel omvattend. Hierbij is hij jaren beheerder van de begraafplaats geweest en heeft derhalve veel mensen' aan de aarde moeten toe vertrouwen. „Nu moeten wij hem zelf hier achterlaten", aldus burgemeester Van der Harst. In het Hearvormde Verenigingsge bouw, waaruit de begrafenis plaats vond sprak ds. Ouwendijk tijdens de rouw dienst over Ps. 84 3 ën 4. De broe ders van de kerkeraad droegen hun vriend en ambtsbroeder uit. Het voltal lige koUege van b. en w. van Oost flakkee was hierbij aanwezig, benevens de heren M. Goudkamp, A. Hogeveen, A. L. Munters en veel leden' van het personeel van de gemeente en de Tech nische dienst. Blijk van belangstelling gaven ook de kollege's van kerkvoogden en notabelen en verschülende oud-ker- keraadsleden van de hervormde ge meente. Enkele oud-predikanten van Den Bommel bezochten mevrouw Van Sint Annaland en de kinderen' in de dagen voor de begrafenis. Ds. Ouwen- dijk sprak op de begraafplaats de Ge loofsbelijdenis uit, terwijl ouderling, de heer J. D. Peeman namens de familie een woord van dank bracht voor de •belangstelling en het medeleven tijdens ziekte en na het overlijden. »4- Bejaardenmiddag. Woertódag 5 mei a.s. des nam. 4.30 uur zal de maande lijkse bejaardenmiddag gehouden wor den in „Elthato''. Tijdens deze bijeen komst zal het 12'/2-jarig bestaan her dacht worden en de gasten worden door het comité een broodmaaltijd aangebo den. Daarom het late begin orri 4,30 uur. Badseizoen start 15 mei. Zaterdag 15 mei a.s. gaan de poorten van het zwembad „De Singel" voor het publiek open. Kaarten' zijn alsdan aan de kassa verkrijgbaar. NED. HERV. KERK Beroepen te St. Annaland J. Kooien te Werkendam; Groenekan G. Veldjes- graaf te Wouterswoude; Veen A. v. Brummelen te Hierden; Bleiswij k T. Poot te Groningen; Huizen G. Würsten te Sprang. Aangenomen naar: Lunteren B. Meyndert te Woudenberg. Bedankt voor: Papendrecht B. Meyn dert te Woudenberg; Zwolle J.i Kooien te Werkendam; Utredht en Katwijk aan Zee A. V. Brummelen te Hierden; Neer langbroek A. Baars te Papendreöht. Oosterwolde: Na bevestiging door Ds. J. V. Sliedrecht van Ouderkerk aan de IJssel, met 1 Oor. 4 1, deed kand. H. Vreekamp uit Houten intrede alhier met een prediking over 1 Cor. 15 14. Herwijnen: Na bevestiging door ds. G. Voortman van Oud Vossemeer, met Joh. 15 1, deed Ds. D.i Heikoop, gekomen van Stavenisse, intrede met 2 Cor. 5 20. Ds. C. V. Dop te Amersfoort, ging wegens het bereiken der 65 jarige leef tijd met emeritaat. Hij bediende bij de ze gelegenheid het Woord uit 1 Tim. 1 12a. Ds. V. Dop werd in 1933 predikant te Hierden. Vandaar vertrok hij in 1936 naar Alkmaar en stond vervolgens te Voorthuizen (1929-1947) Ameide (1947- 1950) Huizen (1950 - 1957) en Amers foort. Ds. J. Hovius te Dordrecht, ging op 1 mei eveneens met emeritaat. Hij begon in 1933 zijn ambtelijke loopbaan in Jaarsveld en diende vervolgens de ge meenten Ouddorp-Hoogeveen en Dord- recht.i Poortvliet: De eeuwenoude kerk van Poortvliet wordt thans gerestaureerd. Men vermoedt, dat dit drie tot vier jaar zal duren. De gemeente komt in die tijd samen in een noodgebouw. De kosten worden geraamd op ongeveer een mil- lioen. GEREF. KERKEN Beroepen te Oldekerk G. Hanem^ayer te Bergum; Rotterdam H. Leyssen te Noordwijk. Bedankt voor: Axel H. VollmuUer te 's Gravenmoer. Ds. J. Dflkstra te Utrecht is uit zijn ambt ontheven. Ds. Dijkstra is 43 jaar, werd in 1954 predikant te Schermer- hom, vertrok in 1959 naar Klazinaveen en staat sinds 1964 te Utredit. Verontrusten: De Verontrusten in de GerefKerken hebben thans een Refor matorische Concentratie opgericht, on der voorzitterschap van Prof.i Dr. A. Troost. Zij zullen een eigen modaliteit gaan vormen binnen de Geref. Kerken, desnoods met noodgemeenten, waar er geen reformatorische prediking binnen de kerk meer is. Ook wil men een eigen opleidingsschool voor predikanten stichten. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Aangenomen naar: Den Helder J. Post te Pieterburen. Bedankt voor: Vlaardingen G. Mul te Deventer. Loppersum: Wegens vertrek naar Daarlerveen, nam Ds. G. Jansen af scheid van deze kerk, met Matth. 28 2U. Na bevestiging door Os. K. Wigboldus te Waardhuizen, deed hij intrede in zijn nieuwe gemeente met 2 Joh.i 1-3. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Utrecht A. Vergunst te Rotterdam; Uddel A. Hoogerlard te Werkendam. OUD GEREF. .GEMEENTEN Bedankt voor: Leersum E. du ivlarcliie van Voorthuyzen te Urk. OOLTGENSPLAAT Wie wil gedragen kleding misscii; Het Hervormde Evangelisatie Centrum te Rotterdam (vroeger „Het Visnet" ge heten) kan gedragen (en ook nie"*°' kleding gebruiken, mits in behoorlijs^ staat. Wie wü helpen? Tot en met maandag 17 mei a.s. kan een en ande worden bezorgd bij mevr. Kooman, Pi ter Biggestraat 9 te Ooltgensplaat. H^ werk van deze evangelisatie is in M"' den van de welbekende zuster M. P- Haaijer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 6