EIIAnCEfl niEUWS Bouw verzorgingshuis te Ouddorp bereil(te lioogste punt DE VRIJBUITER TELEURGESTELD.., RUIL ZE IN W. RIKKEN N.V. 2e blad Dinsdag 27 april 1971 No. 3981 ir Burg. Smith „Gegadigden snoeten zicii spoedig aanmelden/ OVEttUW ZIG-ZAG NAAiMACHINE -voor de moderne PFAFF ilg-zag. lichtgewicht Wij ruilen aljé merken.In,;; ook vreemde! Oranjevereplging igen Flaatsolifk sd@uws Feestprogramma voor 30 april 1911 ff Het verzorgingshuis dat in Ouddorp door de Stichting voor IVtaatschappelijlc en Sociaal Werk in de gemeente Goe- dereede" wordt gebouwd is al dermate ver gevorderd dat het het complex vanaf de 3e verdieping overziend nog maar weinig fantasie kost zich voor te stellen hoe bijzonder mooi het gaat worden. Degene die een minder ontwik keld voorstellingsvermogen heeft wordt desgewenst door burgemeester Smith voorz. van de Stichting nog wat ver der geholpen op dat pad, dat voor velen kan leiden tot het betrekken van een fraaie woning in het verzorgingshuis. „Zet alstublieft in de krant dat gega digden voor een woning zich snel aan ons opgeven", zei burg. Smith vrgdag- middag nadat hij drie hoog de vlag had gehesen ter markering van het bereiken van het hoogste punt in deze voorspoe dige bouw. Daarvoor werden de aannemer, de onderaannemers en de ambachtsmensen dan ook uitvoerig bedankt. „Uit deze bouw blijkt een samenwer king, een verbondenheid, een wil en een eendracht om samen iets voor onze be jaarden te presteren", constateerde burgemeester Smith. In zijn enthousias me voor deze goede zaak had de burge meester nog meer kwalificaties bij de tiand: „er wordt met zorgvuldigheid en toewijding gewerkt", prees hij de man nen die deze middag een adempauze werden gegund overigens niet zonder het verzoek „de vaaart erin te houden" omdat de bepaarden op de gereedkoming staan te wachten! Daar in Ouddorp gaat het letterlijk op dat kosten noch moeite worden ge spaard om de bejaarden een plaats te geven op „de voorste plank", opdat ze in de maatschappij blijvend kunnen functioneren. Zowel over de kosten als over de moeite deed burgemeester Smith vi'ijdagmiddag een boekje open: Aannemersfirma Ligtendag uit St. Pliilipsland nam de bouw van het ver zorgingshuis aan voor een bedrag van 2.906.379,— de lift gaat 22.000,— kosten, de Centrale Verwarmingsinstal latie 494.291,en de electriciteitsin- stallatie 238.109,—. Samen een aan- neemsom van 3.660.779,.1 De bouw van het verzorgingshuis was door archi tectenbureau Bier te Waddinxveen be groot op 4100.000,—; de inmiddels ge bouwde 39 bejaardenwoningen op 1.313.670,en de tuininrichting op 46,324,—, afgerond een begrotingstotaal van 5.500.000,— Aan de totstandkoming van de bouw ligt zowel een ambachtelijke als een be stuurlijke vaardigheid ten grondslag. Het verzorgingshuis wordt gebouwd en de premiesector wat als consequentie heeft dat er financieel gepast en geme ten moet worden om de premiebeschik king niet te overschrijden. In dat kader leek het onafwendbaar dat de kozijnen van vurenhout zouden moeten worden gemaakt inplaats van het onverwoest bare, maar aanzienlijk duurdere hard hout, zoals men zich dat had voorgeno men. Toen tegenargumenten, zoals het agressieve klimaat, in Den Haag geen gehoor vonden werd een onderhouds- fonds gesticht waaruit de benodigde zestigduizend gulden werden geput. „U bespaart het in enkele jaren aan onder- houds- en schilderskosten", heeft de ar chitect verzekerd. Zo verging dat ook de kitchenettes, de keukentjes waarvan elke woning wordt voorzien. Er komt een stalen aanrecht, een kookplaatje en een koelkast waarin aan bederf onder hevige etenswaren kunnen worden be waard. ,,U bespaart het (de extra kos ten van de koelkast) uit aan personeels kosten die nu veel minder frequent etenswaren behoeven te verstrekken", was ook hier het argument. Zo komt een gebouw tot stand „van de bovenste plank" zoals het bestuur zich dat heeft voorgesteld, met 116 bed den, 8 twee-persoons kamers, 77 één- persoonsappartementen, 6 appartemen ten voor intern-personeel, 2 logeerka mers voor 2 personen en één voor 1 persoon.1 Voorts 3 ziekenkamers voor 2 personen en 2 isoleerkamers, een royale keuken waar electrisch gekookt zal worden, een grote recreatiezaal waar 's morgens en 's middags koffie en thee zal worden geserveerd, een ruimte voor therapie, een spreekkamer voor een arts de maatschappelijk werkster, wellicht een ruimte voor de kapper en voor ieder die straks in het verzorgingspakket een functie kan vervullen. Goed dat er ge dacht is aan woonruimte met aangepas te voorzieningen voor minder-validen en een kerkruimte waar voor plm. 70 per sonen zitplaats is. Een eetzaal is bewust achterwege ge laten om de bejaarden juist hierin alle privacy te gunnen. Het eten wordt aan de woning verstrekt zodat de bejaarden in alle rust zijn eten kan nuttigen, zoals hij dait altijd heeft gekund. Binnen het verzorgingstehuis zal een sfeer worden geschapen waarin de be jaarden zich thuis kunnen voelen. Het zullen geen lange eentonige gangen worden waardoor de bejaarden zich zul len verplaatsen; elke gang, elke vleugel krijgt een eigen identiteit. Op de bal konnetjes zal ruimte zijn voor een bloembakje, in het gebouw wordt zo veel mogelijk geprofiteerd van het na tuurlijke licht en wie een luchtje gaat scheppen kan dat doen in een fraaie tuin waarin waarschijnlijk een bijzonder mooie volière zal worden gebouwd. Wat het meest plezierige bij dit alles is is dat de deur voor minder draag- kraöhtigen niet gesloten blijft. „Elke Nederlander heeft recht op Bijstand", is de grondgedachte van de Algemene Bijstandwet en wie financieel niet in staat zou zijn maandelijks de kosten a 700,voor een éénpersoons- en 1100,voor een tweepersoons-apparte ment te voldoen behoeft in die finan ciële onmacht niet te berusten omdat de Bijstandwet daarin graag een handje helpt. Daarom tenslotte nogmaals de op roep van burgemeester Smith tot pri- y E R V OLGVERHAAL HOTSE HIODES door Sibe van Aangium Rap vlogen de matrozen in het want. t Duurde slechts kort, of „De Prinsen- hot" schoot vooruit. Maar ook op het Koopvaardijschip had men alle zeilen gehesen. Dit schip was echter zwaar ge duwd, „De Prinsenhof" haalde zien derogen in. Hotse liet weer een schot lossen. Maar de koopvaarder scheen er zioh niet aan te storen. ..Hij meent zeker nog te kunnen ont komen", zei Hotse. Hij was nu onder het bereik van Hot- «s kanonnen. De kanonniers stonden MJ de stukken. Zij brandden van ver- angen om de koopvaarder de volle laag '6 geven. ..Nog even geduld, mannen", zei Hot- „Vie moeten naast hem zijn". t Duurde niet lang, of Hotse was op eeiijke hoogte. „Vuur!" gebood hij. Een "evige slag volgde. Hotses schip helde reseiijk,, Dan hernam het zijn vorige 'tand. Kruitdamp belette het uitzicht. oen deze was opgetrokken, zagen ze, ■oe geweldig de koopvaarder gehavend as. Het roer was stuk en de grote mast *as gevallen. ...We behoeven geen kruit meer te ver- zei Hotse. „We zullen hem en- spiliei, teren". ,.f3P°^, stuurde „De Prinsenhof' aan de mo/ijde van de koopvaarder. De mees- dg f waren reeds vastgezet. Alleen t>e;aan stond nog. Langzaam dreven schepen tegen elkaar aan. ,.uat gaat gesmeerd". Ve.rgenoegd M t u^°^ handen. met hun enterbijlen pikten de matro- t„7'",'^et dek van het vreemd "'ë- Weldra sprongen ze over. in het dek van het vreemde vaar- 'ë- Weldra sprongen ze over. jj'^e^ behoefden echter niet te vechten. ^'paanse kapitein gaf zich onvoor- ■•-aelijk over. Onmiddellijk liet Hot se het gevecht staken. Hij deed een deel van zijn mannen op het vreemde schip overgaan. De bemanning van de koop vaarder werd in het ruim opgesloten. Alleen de scheepstimmerman en de bootsman bleven vrij. Zij hielpen Hotses mannen een hulpmast te plaatsen en het tuig en want zo goed mogelijk te her stellen. Hotses timmerman bevestigde een hulproer. Het oude was geheel ver brijzeld. Intussen had Hotse een onderhoud met de Spaanse kapitein. Deze was in het begin zeer gereserveerd. Maar Hotse stelde hem op zijn gemak. De Spanjaard scheen zioh te verwonderen. Eindelijk kon hij zich niet meer beheersen. „Ik begrijp het niet", zei hij. „Jullie zijn toch maar gewone mensen". „Maar wat meent gij dan?" vroeg Hot se op zijn beurt verbaasd.i „Onze priesters vertellen ons", zei de Spanjaard, „dat gij een verbond met de duivel gesloten hebt. En dat onder u baarlijke duivels zijn. De snelheid van uw schip schreven wij toe aan invloed van de boze". Hotse lachte hartelijk. ,,Ik zal u mijn schip tonen", zei hij. „Dan zult gij zien, hoe het komt, dat wij zoveel sneller zeilen dan gij". „De Prinsenhof" had zich losgemaakt van het Spaanse. Hotse liet zich met de Spaanse kapitein aan boord van zijn eigen schip roeien. De Spanjaard be keek het schip van onder tot boven. Hij viel van de ene verbazing in de andere. „Nu begrijp ik", zei hij, „waarom uw schip wel betoverd leek. Wat een schip!" „En nu wüt ge zeker graag aan land?" zei Hotse. Het gezicht van de Spanjaard betrok. „Wij zijn uw gevangenen", zei hij. „Gij zijt heel vriendelijk geweest, maar ik begrijp wel, dat ook ik, evenals mijn mannen gevangen „Stel u gerust", viel Hotse hem in de rede. „Gij moogt aan land gaan". De Spanjaard keek Hotse ongelovig aan.i „Ge schertst", zei hij. „Als gij bij ons gevangen waart, zoudt ge gewis op de galeien terechtkomen. Maar mijn man schappen „Die gaan met u aan land", viel Hotse hem in de rede. En zo gebeurde het. De bemanning van het Spaanse schip Nadat burg. Smith de vlag had gehesen voerde hij het woord tussen het bestuur en aannemers. NAAÏMACHINEHUIS Kortemeestr. 17 - TeL 01640-35878 BERGEN OP ZOOM BON voor gratis folders zenden aan PFAFF, Antwoord 102." Bergen op Zoom. Naam: Straat: Plaats: Vf yy en tot de ambachtsmensen. mair de eigen bevolking zich onverwijld als gegadigde op te geven. De diaconie ën van plaatselijke kerken die allen in de Stichting deelnemen zijn daar omtrent ook ingelicht, vervolgens gaat een schrijven naar de overige eilande- lijke gemeenten en als daar een onvol doende aanbod uitkomt dan zullen mensen van de overkant de gelegenheid geboden worden. De jaarlijkse exploitatiebegroting van het project zal de miljoen gulden bena deren en wellicht overschrijden. Het Bestuur heeft het daarom wenselijk ge acht een directeur aan te trekken aan wie het „consciëntieuze" beheer zal worden opgedragen. De Stichting pas in november 1967 opgericht heeft reeds nieuwe plannen in voorbereiding. Wellicht zullen er aan de overzijde van de Hofdijksweg opnieuw een aantal be jaardenwoningen worden gebouwd. Vanaf 1 oktober, wanneer volgens de planning de Centrale voorzieningen ge reed zijn, kan de eerste vleugel in ge bruik worden genomen en de eerste be woners kunnen worden toegelaten.. Dat gebeurt geleidelijk aan om het personeel gelegenheid te geven „ingespeeld" te ra ken. De tweede vleugel zal wellicht be gin volgend jaar gereed zijn al neemt de aannemer graag een maandje speling in acht. In dat geval zal het februari wor den. De opening kan volgend jaar april- mei worden verwacht. In de bouwkeet werd vrijdagmiddag het bereiken van het hoogste punt ook „gevierd" door het personeel. Als burgemeester Smith zich niet in hen heeft vergist dan laten zij zioh niet door een dreigende staking in de bouw beïnvloeden maar dan gaan ze door in de eendracht die er thans dik bovenop ligt. Ook het Bestuur getroost zich alle inspanning. Het valt hen ge makkelijk want het is voor een bevol kingsgroep aan wie we zeer verplicht zijn, de bejaarden, en daarom wordt het met liefde gedaan! GOEDEREEDE Uitloting obligaties Burgemeester en we'ohouders van Goedereede maken bekend, dat op 20 april 1971 zijn uitgeloot de volgeride 12 obligaties van de 4V4V0 geldlening groot 180.000,— de nummers 56, 73, 80, 86, 88, 105, 125, 157, 233, 265, 329 en 348. De betaling van de uitgelote obligaties zal tegen overgifte van de stukken met alle daarbij behorende niet verschenen rentecoupons geschieden ten kantore van de gemeente-ontvanger op of na 3 mei 1971, van 9 tot 12 uur. De verschenen rentecoupons kunnen eveneens op of na die datum en uren' ter verzilvering worden aangeboden. OUDDORP Met medewerking van de Muziekver. „Concordia" en „Drumband" Avec Es prit". 8.00 uur: Muziek vanaf de mu- ziekterit. 10.3011.30 uur: Muzikale rondgang, m.m.v. de Drum band. 14,00 uur: Aubade, met toe spraak van de burge- imeester, opgeluisterd met muziek en drum band, tevens tractatie aan de schoolkinde ren, (tegen inlevering van BON), 15,00 uur: Matiné voor kinde ren in het vereni gingsgebouw, 16.30 uur: Wedstrijd met fietsen en bromfietsen. 19,00 uur: Muziek concert te ge ven door „Concordia", 20,15 uur: Optocht met muziek en drumband. Lampi onoptocht, 21.30 uur: Concert met Dirigen ten-afwisseling. 22.30 uur: Sluiting! Programma voor vrijdag, 30 april 1971, ter geleigeriheid van de verjaardag van H,M, Koningin Juliana. Programma: 8.00 uur: Uitsteken van de vlaggen. 8.30 uur: Kinderspelen door de leer lingen van de kleuterschool en van de beide lagere scholen op het sport veld (Bij regenachtig weer op het schoolplein). Spelen o.a, kinderkruiwagensrace, busjelopen, zaldopen, autorace, hoe pelen, steltlopen, stoelendans, enz. 11,30 uur: Prijsuitreiking in de kan tine „De Ster", Middagprogram-mo, verzorgd door de voet b al vereniging Pupillentoernooi op het sportveld waar aan wordt deelgenomen' door ploegen uit Bruinisse, Dirksland (DES 67), .Klun- dert (VVN), Stad aan 't Haringvliet (SNS) en Herkingen (WH 55). 12.30 12.55 uur VVH55 - Bruinisse 12.55 13.20 uur DES 67 - VVN 13.20 13.45 uur VVH55 - SNS 13.45 14.10 uur Bruinisse - DES 67 14.10 14.35 uur VVN - VVH55 14,35 15,00 uur Show door de majo rettes met drumband van de mu ziekvereniging „Amicitia" uit Dirks land op het sportveld, 15,00 15,25 uur SNS - DES 67 15,25 15,50 uur WN - Bruinisse 15,50 16,15 uur Bruinisse - SNS 16.15 16,40 uur WH55 - DES 67 16.40 17.15 uur SNS - VVN Vanaf 14.30 tot 17,00 uur zal de muziek vereniging „Amicitia" met majorettes en drumband concerteren en musiceren op het trainingsveld, 18.30 uur: Gecostumeerd voetbal op het sportveld. Personen van 15 jaar en ouder die hier aan hun medewerking willen verlenen w^orden verzocht zich hiervoor op te geven vóór 28 april a.s. bij J. van der Groef, Kllnkerlafidsestraat 27 te Her kingen. Bij voldoeride deelname zal worden getracht twee wedstrijden te organiseren. Als scheidsrechter zal optreden E, van Mourik, werd overgebracht op „De Prinsenhof", Een deel van Hotses bemanning was overgegaan op de koopvaarder. Het schip was voorlopig hersteld, 't Voer nu naar Emden. Hotse zette koers naar Oostmahorn. 't Was al donker, toen hij daar aankwam. De bemanning van het Spaanse schip werd naar de wal ge bracht. „De Prinsenhof" bleef onder de kust voor anker. „Wieger zal wel komen", meende Hotse. En inderdaad, 't Liep tegen elven. Aan boord van „De Prinsenhof" staar den verscheidene paren ogen naar de dijk. „Een licht", riep een der matrozen,; „Kijk, weer". „Het is het afgesproken teken. Vlug, een boot!" Een boot roeide naar de wal. Onder aan de dijk was een palenrij. Daar ston den twee mannen. „Halloh, Wieger?" klonk het uit de boot. „In orde. Jan", antwoordde Wieger. De boot legde aan de palen aan. Wieger en Harm stapten er in. „Gelukkig, dat jullie er weer bent", zei Jan. „Waar zijn de anderen?" Wieger aarzelde. Dan zei hij zacht: „Dood. Arme kerels! Jammer wij konden niets meer voor ze doen". Zwijgend roeiden ze terug. Deze ruwe kerels hingen aan elkaar. Eindelijk ver brak Jan de stilte: „We hebben van daag nog een schip genomen", vertelde hij trots. „Onze Prinsenhof" haalde het gemakkelijk in",i Hotse stond op dek de beide mannen reeds af te wachten. „Waar zijn de an deren?" klonk ook zijn vraag. „Dood", antwoordde Wieger schuld bewust. Hotse zuchtte. Na enige tijd vroeg hij. „En heeft de pastoor zijn geld weer?" „We hebben 't gistermorgen vroeg bij hem thuis bezorgd", zei Wieger. „Gelukkig zei Hotse. „'k Hoop, man nen, dat jullie je nooit weer aan zo iets te buiten zult gaan. 't Is jammer voor onze makkers". Ze lichtten terstond het anker. De zei len werden gehesen. Ze voeren onder Schiermonnikoog langs. Een paar dagen later waren ze in Em den. Het Spaanse schip lag reeds in.de haven. Enige tijd later treffen we Hotse bij zijn ouders. Hidde en Brechtje waren blij hun zoon weer bij zich te hebben. Ze zaten gezel lig bij elkaar in schemerdonker., In de haard brandde helder het vuur. Nu en dan knapte een houtblok. Vlam.men dansten en wierpen grillige schaduwen op de wand. Het spinnewiel snorde. Op tafel stonden een paar stevige vetkaar- sen. Een dikke kat zat bij het vuur en spon behaaglijk. „Hè", zei Hidde, „wat hebben we 't nu mooi. Bijna weer zoals vroeger in Friesland. Kom, Brechtje, zet eens een kopje saliemelk". Hotse genoot van het huiselijk leven. Hier hoorde je niets van oorlog en ellen de. Brechtje dribbelde bedrijvig heen en weer om de saliemelk te bereiden. Daar naderden voetstappen. „Er komt nog volk", zei Hidde. „'k Hoop niet, dat 't om mij te doen is", zei Hotse. Hidde ging naar de deur. Hotse hoor de een blijde uitroep./ Dan druk spreken. De kamerdeur werd geopend. Nauwelijks zag Hotse de binnentredende, of hij sprong met een blijde uitroep op. „Cornelius Everhardi!" Met uitgesto ken hand liep hij op de oud-Pastoor van Anjum toe. Hotse straalde: „Wat ben ik blij u te zien!" Ook Hidde en Brechtje v/aren ver heugd. „Dit is een prettige verrassing", zei Hidde. Hij schoof een leunstoel bij het vuur. „Ontdoe u van uw mantel Eerwaarde. Toe, Brechtje, schenk ons gauw eens een kopje melk in. U drinkt zeker ook een kopje mee?" „Graag", antwoordde Cornelius Ever hardi. „Ik had gehoord, dat Hotse weer binnen was. Daarom kwam ik eens even aanlopen". ,,Dat is prettig", zei Hidde. „We zaten hier net gezellig bij elkaar. We zeiden: 't is haast zo, als in Anjum". „Ik heb een brief uit Anjum gekre gen van Jacob Wytzes", zei Cornelius Everhardi. „De zaak van het Evangelie heeft goede voortgang., Jacob Vv'^ytzes en Aaltje hebben de roomse Kerk ook ver laten". „Wat?" „Jacob en Aaltje ook." Verbaasd staarden Hidde en Brechtje de pastoor aan. „Ja mensen", zei hij, „als Gods Geest begint te werken, baat geen tegenstand. Jacob heeft de bijbel gelezen en toen zijn hem de ogen opengegaan voor de dwalingen der roomse kerk". „Maar zijn ze dan nu geen ketters?" vroeg Brechtje. Cornelius Everhardi glimlachte. „Ben ik een ketter, Brechtje?" vroeg hij. „U, Eerwaarde? Hoe komt u erbij?" „Welnu, en toch ben ik een aanhanger der nye lere. Maar dat wil zeggen, de oude leer. De leer naar Gods Woord. De aanhangers der nye leer willen naar al Gods geboden leven en vinden vrede door het bloed van de Here Jezus Chris tus". „En worden ze in Anjum met rust ge laten?" vroeg Hotse. „Zij nogal", antwoordde Cornelius Everhardi. „Maar anders woedt de ver volging er hevig, 't Is een geluk, dat de freule van Holdinge hen beschermt. An ders was het nog vreselijker. Er zijn al verschillenden gevlucht. Maar Sjouk van Holdinge doet, wat in haar vermo gen is voor hen. God geve, dat er bete re tijden mogen aanbreken voor ons ar me vaderland!" „Amen", zei Hotse. „Dat geve God. Maar ik vrees, dat ons volk nog door de diepte moet". „De wijze van strijd moet in elk geval veranderd worden. Ik wil niets aan de dapperheid van onze mannen tekort doen. Maar zoals 't nu gaat, gaat 't ver keerd. Ieder werkt op eigen manier. En het ontaardt vaak in roof en plundering, waarbij onschuldigen vallen". „Maar wij krijgen toch kaperbrieven van de Prins van Oranje?" wierp Hotse tegen. „'t Is waar", antwoordde Cornelius Everhardi. „En als het beperkt bleef tot het de Spanjaarden-schade-berokkenen -op-zee, was er niet veel bezwaar. Hoe wel ook dan nog te veel wreedheden be gaan worden en soms op mensen, die feitelijk onschuldig zijn. Maar vaak ont aardt het in plundertochten op het land. Dan moeten kerken en kloosters het ontgelden. En dat kan niet goed zijn", „Ik voel het ook zo", antwoordde Hot se. Verrast keek Cornelius Everhardi Hotse aan. Hotse zag die blik. „U zal zich misschien verwonderen, mij zo te horen spreken", zei hij. „Maar 't wordt mij meer en meer duidelijk, dat het zo niet gaat. Onze mannen verru- wen. Je wordt wel eens gedwongen din gen te doen, die je zelf veroordeelt. Maar de vraag is hoe moet het dan?" „In een oorlog geschiedt altijd veel verkeerds", antwoordde Cornelius Ever hardi. „Maar 't lijkt mij het best, dat alle geuzen zich aaneensluiten. En dat er goede leiding gegeven wordt. Ons volk heeft strenge tucht nodig. Het is hard nodig, dat degenen, die nu ver spreid werken, zich aaneensluiten". „En niet meer persoonlijke wraak zucht bevredigen, maar het landsbelang zoeken. En de zaak van de verdrukte gelovigen", zei Hotse. „Het zal een bange worsteling wor den" zei Cornelius Everhardi. „Want de vijand is zo machtig,. Maar onze Koning is de Heer der hemelen en der aarde. In Zijne kracht moeten wij strijden. En dan ons niet schuldig maken aan wreed heden. Men doet ze ons aan, maar laten wij tonen, dat onze strijd Godes is". „Dat wil ik", zei Hotse. „Nog meer dan thans. Ik heb er reeds lang over nage dacht, 't Volgend voorjaar wil ik de vloot van de geuzen opzoeken, 'k Heb het tot nu toe nagelaten, want nu ben ik helemaal mijn eigen meester". „Wij moeten leren ons zelf te ver loochenen, 't Is niet onze strijd, maar de strijd voor onze Koning. En als wij strijden, dan zal God voor ons strijden. Wacht" Cornelius Everhardi tastte in zijn zak „ik heb hier een lied pas gedicht". Hij haalde een papier te voorschijn. „Ik zal het u voorlezen". Hij trok de ene kaars naar zich toe. Dan las hij „Helpt nu u self, soo helpt u God Uit der tyrannen handt en slot, Benaude Nederlanden! Ghy draeght den bast al om u strot, Rept flucks u vrome handen! O Nederlandt, ghy syi belaên. Doodt ende leven voor u staan: Dient den tyran van Spangien, Of volght, om hem te wederstaan, Den Prince van Oraengien"., EINDE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 5