Vergroting van de principiële invloed? gesloten IT' 28 a Ds. H. G. Abma (S.G.P.) beconmnentarieert actie: Eerste steen bankgebouw te Ooitgenspiaat Zeven Zuid-Afrikanen op rie Fort in Ooitgenspiaat Opbergmeubels RaiffefsenbiEilceii en de BoerenleeEtbank Kast P.S.P» affiches verwijderd Thuiswerlc Verdien dit iaar zelf uw vakantie 3 weibeestiës Voor kopje icoffie! 43e jaargang Dinsdag 27 april 1971 No. 3981 CHR. STREEKBLAB OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt txoeemad per weekdinsdag- en vriida^vofid m- 28 il Zendingsciag Ger. Gemeenten Op de fiets ter verkenning in Nederland Raad Goedereede Plaatspliïk m®uws t 7C.Ï )0i' a- rv. ef. paSTBOX 8 - MIDDSÏ.JIAKNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 82 Giro 167880 ABONNEMENTSPRIJS i,^ PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 eert ïier ar-si. fiSj contract speciaal tarief. p'' Morgen zullen de periodieke verkie zingen voor de Tweede Kamer gehou den worden. Het kabinet-de Jong dat bii zijn optreden door vele commenta tors vooral linkse geen lang leven werd toebedacht, heeft de „officiële" vierjarige zittingsperiode vol gemaakt en daarmee een naoorlogs record geves tigd We moeten teruggaan tot 1922 om een'kabinet te vinden het oorlogska- binet-Gerbrandy dat zonder parlement regeerde daargelaten dat zonder tus sentijdse crisis de normale vierjaarlijk se periode aan het bewind bleef. Ver vroegde kamerverkiezingen zijn ditmaal in tegenstelling tot 1959 eh 1967 dan ook niet nodig geweest. De huidige verkiezingsstrijd staat sterk in het leven van de blokvorming. Aan de ene kant hebben de partijen van het progressief akkoord zich aan eengesloten. Het Pak is inmiddels het laatste jaar wel wat vermaakt. Aan de linkerkant is er een stukje afgegaan doordat de PSP niet langer mee wilde doen. Maar.reöhts is er een aardige lap bijgekomen doordat D'66 nu eindelijk kleur heeft bekend. Oorspronkelijk re kende deze partij het tot haar taak om het hele Nederlandse partijstelsel te doen ontploffen. Bij de staten- en raadsverkiezingen van vorig jaar bleek echter dat haar explosief vermogen zeer beperkt was. De partij van van Mierlo heeft zich toen bewust tot de PvdA gewend om gezamenlijk de kiezers een alternatief te kunnen bieden voor de huidige regeringscoalitie. De aantrekkingskracht van het nieu we waarop destijds ook de PSP en de Boerenpartij omhoog kwamen heeft D '66 al voor een groot deel ver loren. De rol van „nieuwe partij" is in middels overgenomen door DS '70, de partij die er in slaagde de naam Drees aan haar te verbinden. Vergeleken met D '66 is DS '70 beslist wel een verbete ring. Het is de partij van de zuinige, realistische en anti-communistische so ciaal-democraten. Mede door de kritiek van Drees Jr. is het subsidiebeleid van CRM thans meer dan vroeger in dis cussie gekomen. Volgens verschillende enquêtes onder andere die van het Algemeen Dagblad zal DS '70 bij de komende verkiezingen behoorlijk aan slaan ten koste van de PvdA, maar ook ten koste van de VVD. Een program- pimt als bezuiniging op de overheids uitgaven moet immers ook wel tal'van VVD-kiezers aanspreken. Tegenover dit blok van de progressie ve concentratie staan de regeringspar tijen die dan weer uiteenvallen in ener zijds de drie confessionele partijen en anderzijds de WD. Alhoewel de samen werking binnen het kabinet vrij goed is verlopen, willen, de drie confessionele partijen zich bij de verkiezingen toch niet binden aan de VVD. Dit vooral ook om de kiezers op hun linkervleugel al te zeer af te schrikken. Het principe van de confessionele partijvorming is na de oorlog vooral door de P.v.d.A. systematisch bestreden. En dat niet zonder resultaat. Welhaast bij elke kamerverkiezing daalde het stemmenpercentage van de confessionele partijen. Het ging immers in de politiek aldus de PvdA niet zozeer om godsdienstige en culturele verschillen, maar om sociaal-economische kwesties. En inderdaad de sociaal-economische kwesties (wederopbouw( woningnood, industrialisatie, sociale verzekeringen) kregen na de oorlog erg veel aandacht; ons inziens te veel. De laatste vijf jaar zijn echter vooral ook kwesties op het gebied van de cul tuurpolitiek in het centrum van de be langstelling komen te staan. Men denke maar aan de pornografie, de abortus, de homosexualiteit, het subsidiebeleid van CRM, de openbare zedelijldieid, de ge- zagshandhaving, de vrije verkoop van anti-conceptionele middelen, het echt scheidingsrecht, de crematie en de staats loterij. Op deze punten werden de chris telijke grondslagen van ons volksleven ondergraven. Juist hier zou nu het on derscheid tussen een christelijke en een niet-christelijke politieke partij duide lijk naar voren moeten komen'. Duide lijker dan op het terrein van de soci aal-economische politiek, waar allerlei materiële belangen zo sterk een rol spelen. Toch is dit bij de grote confessionele partijen eigenlijk nauwelijks het geval geweest. De KVP, de AR en de CH volgden op een afstand de ont kerstenende tendenzen in onze maat schappij, in plaats dat zij trachten daar tegsr: een dam op te werpen. Geen van deze drie confessionele partijen stem den tegen het voorstel O'm de straf baarstelling van homosexueel verkeer met minderjarigen af te schaffen. De AR stemde op het laatste nippertje wel tegen de echtscheidingswet omdat bij amendement de echtscheiding nog mak kelijker werd gemaakt, maar de CHU en de KVP ^gingen unaniem accoord met de nieuwe regeling. Anders ligt dat met de kleine con- fessicnele partijen de SGP en het GPV. Daar is men zich de laatste jaren blijven verzetten tegeri de golf van zedelijke ontaarding die ons land overspoelt. Het is dan ook begrijpelijk dat deze partijen thans in toenemende mate verontruste kiezers uit de rechtervleugel van de AR en de CH tot zich trekken. In kerke lijk opzicht behoren deze verontrusten vooral tot de Gereformeerde-Bondsrich ting in de Hervormde Kerk, de Chris telijke Gereformeerde Kerken en de uiterste rechtervleugel van de Gere formeerde Kerken. De Gereformeerde Bonders verkiezen daarbij in het alge meen de SGP en de verontruste Ge reformeerden vooral het GPV. Ook de afschaffing van de opkomstplicht heeft voordelig gewerkt voor deze beide klei nen partijen. Van hun kiezercorps ble ven er minder thuis dan bij de andere partijen'. Zetelwinst zit er voor deze par tijen bij de komende verkiezingen dan ook wel in. Een moeilijkheid voor het GPV in dit opzicht is dat deze partij een kerkelijk gebonden partij is en wil blijven. Alleen vrij gemaakt-gereformeerden en de buitenverbanders dan nog weer uitge sloten mogen lid worden en kunnen op de kandidaterilijst worden geplaatst. Voor niet-vrijgemaakten die toch instem men met de politiek van het GPV is het NEV opgericht, het Nationaal Evange lisch Verband. Dit NEV maakt ook thans weer propaganda voor de lijst van het GPV, hoewel geen van haar mensen I die immers in de ogen van het GPV niet tot de ware kerk behoren ooit verkozen te worden en zij ook geen di recte inspraak hebben in de koers van het GPV. Toch heeft het NEV in haar comité van aanbeveling verschillende promi nente figuren weten bijeen te brengen, o.a. dr. M. J. Arntzen, mr. W. Beernink (een broer van de minister) en prof. dr. J. P. A. Mekkes. Ook heeft zitting in dit comité het Tweede-Kamerlid J. van de Brake uit Elspeet. De heer van de Bra ke werd in 1967 gekozen voor de Boe renpartij, maar ging het jaar daarop met Harmsen mee. Thans heeft hij ook daar mee gebroken en bevindt zich nu bij het NEV. Dit geval illustreert op nieuw de afbraak van de Boerenpartij, die nog geen vijf jaar geleden op haar hoogtepunt stond. De zeven Tweede-Kamerleden die in 1967 voor de BP werden' gekozen, heb ben zich inmiddels over niet minder dan vijf partijen verdeeld. Het aanbod van partijen en groepen is bij de komende verkiezingen bijzon der groot. In Amsterdam heeft men zelfs keuze uit 28 lijsten. In Zeeland en op Flakkee moet men het wel met een paar minder doen, maar de sortering is ook daar altijd nog behoorlijk uitgebreid. Uit meer dan 550 kandidaten heeft men de keus. Toch blijft dat het welzijn van ons volk alleen gediend is met het verkiezen van die kandidaten die zich ten volle richten naar Gods Woord. De zendingsdag van de Gereformeer de gemeenten zal op 30 april in de Ex- pohal te Hilversum worden gehouden. Tijdens deze bijeenkomst, die om half elf begint zullen twee zendelingen naar West-Irian worden uitgezonden, de he ren J. Louwers en H. Looyen. Zij zullen respectievelijk als technicus en als landbouwkundige het zendingsteam gaan versterken. Na het openingswoord van ds. H. Rijksen uit Gouda zullen achtereenvol gens ds. A. Vergunst uit Rotterdam, zendeling Commelin, ds. R. Boogaard uit Leiden', zendingsverpleegster L. Commelin en ds. A. Hoogerland uit Werkendam het woord voeren. Bussen van Flakkee De Flakkeese bezoekers van de zen dingsdag zullen gebruik maken van twee bussen die naar Hilversum rijden. De vertrektijden zijn als volgt vastge steld: Ouddorp, Raadhuis Melissant, Julianaweg Dirksland, Kerk Ger. Gem. Herkingen, Visbank Middelharnis, Muziektent Nieuwe Tonge, Molen Oude Tonge, Provinciale weg Ooitgenspiaat, Weespad Onderstaand geeft de S.G.P. voorzitter ds. Abma een verklaring van het stre ven de Kamerfractie te versterken met een juridisch bekwame Itracht, in de persoon van Mr. J. de Heer te Gouda die op de kandidatenlijst op de vierde plaats staat. Onder verwijzing naar de belangrijkheid van het mee-spreken (en raee voorbereiden) in de vaste kamer commissie komt ds. Abmia tot een dui delijke stellingname tegen de gevoerde voorkeurstemmenakticj De verklaring luidt: Wat is de taak van de kommissies? Wanneer een wetsontwerp of nota aan de Tweede Kamer wordt toegezon den, wordt dit stuk allereerst in han den gegeven van een vaste kommissie. Gaat het om een bijzonder onderwerp dan wordt de nota of het wetsontwerp in eerste instantie behandeld door een bijzondere kommissie. Deze kommissies hebben als taak om zeer pijnlijk en^areri heeft, dat geen van haar leden deskundig was op het gebied van het burgerlijk recht en het strafrecht. Daardoor had de S.G.P. geen lid in de Vaste Kommissie van Justitie, die juist met het oog op haar werkzaamheden geheel uit rechtskundi gen is samengesteld. De discussies heb ben hier dan ook een sterk juridisch karakter, dat door anderen rnceilijk te volgen is. Juist op juridisch terrein lagen in de afgelopen regeringsperiode een groot aantal voorstellen op het gebied van de zedelij kheidsy>fetgeving, die door deze kommissie in behandeling werden geno men. Het feit dat de S.G.P. niet ver tegenwoordigd was, werd nu nog des te meer als een' pijnlijk manco ervaren, daar we dientengevolge niet die invloed op de gang van zaken konden uitoefe nen, die we hadden gewenst. Als voor beelden kunnen genoemd worden het igelijksteilen van begrafenis en crema tie, het gelijkstellen van eed en belofte. zelfstandig de gehele voorbehandeling i j^^j. intrekken van artikel 248 bis van te regelen. Zo'n komimissie kan be langhebbende groepen of organisaties in gehoor ontvangen, kan mondeling overleg plegen met een minister of staatssecretaris, maakt een voorlopig verslag, bestudeert de memorie van ant woord, kan dan alsnog schriftelijke vra gen aan de betrokken minister stellen enz. Pas wanneer de kommissie in een eindverslag verklaart, dat de openbare behandeling genoegzaam is voorbereid, komt het v/etsontwerp of de nota terug bij de kamervoorzitter. Zodra er ruim te is, plaatst deze het onderwerp op de agenda voor de plenaire vergadering. Hoe wordt een kommissie samengesteld? Het bovenstaande maakt duidelijk dat het Wetboek van Strafrecht (homofi lie), het wijzigen van het echtscheidings recht, het openlijk ter verkoop aanbie den' van anticonceptionele middelen, het opheffen van de handehngsonbe- kwaamheid van de vrouw enz. De principiële achtergronden en onze taak. Al deze en meer andere punten had den een zeer principiële achtergrond. Juist op dit terrein heeft de S.G.P. naast een getuigende taak ook de opdracht om te idoen wat haar hand vindt om te doen om verder afglijden van God en Zijn Getuigenis tegen te gaan. Een van de middelen hiertoe is alles in het werk :e stellen om een eigen lid in de vaste In tegenwoordigheid van bestuur, raad van toezicht, architect, opzichter, uitvoerder en aannemers, heeft de heer Joh. Korte weg, in zijn kwaliteit als voorzitter van de Coöp. Raiffeisenbank, gistermiddag de eerste steen gelegd voor het nieuwe bankgebouw aan de Lange weg - Roode Kruislaan. Dhr. Korteweg releveerde de vlotte gang van zaken tij dens de uitvoering van dit werk en hij sprak de wens uit dat in dezelfde ver standhouding en hetzelfde tempo de bouw zal mogen worden voltooid. Na de officiële handeling Averden vele geluk wensen uitgesproken en als gev/oonlijk deze eerste steen met enkele consump ties bekrachtigd,, Architect van dit bankgebouw is de heer A. Koole te Ivïiddelharnis; hoofd aannemer de Firma C. Boeter en Zn. te Middelharnis en L. C. Dorsman te Ooit genspiaat. Kosten totaal 400.000,—. het werk van de kommissies zeer be- i Tvc,:-nmissie van Justitie te krijigert. Voor lanigrijk is. Vandaar dat ook de sa menstelling der kommissie van -groot belang is. Hoe wordt deze samenstelling nu geregeld? De normale vaste kom missies bestaan uit 15 leden. De verde ling van de lidmaatschappen heeft plaats in evenredigheid met de sterk te der frakties. Dit betekent dat iedere fraktie we laten voor de eenvoudig heid de plaatsvervangende leden buiten beschouwing in principe recht heeft op een tiende van het aantal van haar zetel. Nader uitgewerkt houdt dit in dat de K.V.P. (39) en de P.v.d.A. (34) samen 7 kommissieleden krijgen. De V. V.D. (17), de A.R. (15) en de C.H.U. (12) krijgen samen 5 kommissieleden. De tien kleine frakties D '66 (7), C.P.N. (5), P.S.P. (4), S.G.P. (3), B.P. (3). Groep Aarden (3), Groep Harmsen (3), Groep Goedhart (3), G.P.V. (1) en de heer Kronenburg (1) krijgen gezamenlijk 3 komrrlissieleden. vas tge- 6.30 uur 6.45 uur 6.50 uur 7.00 uur 7.05 uur 7.05 uur 7.10 uur 7.20 uur De S.G.P. en de kommissies. De verdeling van deze drie leden over de tien frakties heeft plaats vrij wel uitsluitend op grond van deskun digheid. Grote spreiding van deskun digheid birmen een en dezelfde frak tie geeft dus recht op meer lidmaat schappen en geeït mitsdien meer Invloed op het kamerwerk. Zonder nu in te gaan op alle kommis sies afzonderlijk, moet worden opge merkt, dat de S.G.P.-fraktie het als Zaterdag j.l. arriveerden op het Fort „Prins Frederik" te Ooitgenspiaat een groep Zuid-Afrikanen; vier meisjes en drie jongens in de leeftijd van ongeveer 23 jaar. Zij maakten een verkennings tocht per fiets en waren al maanden van huis. Het zevental had een afspraak gemaakt- om per fiets een lange tocht te gaan maken! en eens wat meer van de wereld te gaan zien. Ze wonen in Pre toria, Kaapstad, Port Elizabeth. Johan nesburg, etc. De verzamel-plaats was Kaapstad, waar deze studenten aan boord gingen van een boot, die hen in IIV2 dag naar Londen bracht. Aan boord werkten ze voor de kost en ook te Londen staken zij de handen uit de mouwen om geld voor hun verdere reis te verdienen. Zeven maanden bleven ze daar aan de arbeid. Vorige week ging van Londen naar Dover per fiets en van Dover namen ze de boot naar Oos tende (België). In totaal waren ze vier dagen onder weg en na Oostende was het doel Rot terdam. Van vrijdag op zaterdag werd bij een boer te Wissenkerke (Noord-Be veland) overnacht. Toen zaterdag de avond begon te vallen deden ze Ooit genspiaat aan om daar te overnachten. Op zoek naar een slaapplaats zagen ze het bord met verwijzing naar de Cam ping Fort „Prins Frederik". Vanzelf ver leende de beheerder, de heer KI. Baas hen onderdak. Verhalen van Hollandse emigranten Al spoedig had het gezelschap con tact met Plaatse jongeren, die hen be ter in het Engels verstonden dan in het Zuid-Afrikaans. Op een vraag van hen waarom zij speciaal Holland hadden gekozen voor hun reis, was het ant woord als volgt: „Wij hebben verleden jaar onze laatste examens behaald en' wij konden nu een trektocht beginnen om de theoretische kennis in praktijk te brengen. In Zuid-Afrika wordt veel gesproken over Holland en vertellen de Hollandse emigranten mooie verhalen over jullie land. Hierdoor voelden wij ons getrokken en zodoende zijn we nu hier verzeild geraakt." Een van de meis jes was in een der zalen van het fort druk bezig haar dagboek bij te werken. Na Rotterdam, waarheen men inmiddels is vertrokken staat Amsterdam op het programma. Welk land na ons land aan de beurt was wisten ze nog niet, mis schien Scandinavië of weüicht de lan den achter het ijzeren gordijn. Vol goe de moet met en veel energie Virerd de fiets weer bestegen naar De raad der gemeente Goedereede komt a.s. donderdagavond om half in openbare raadsvergadering bijeen. dit doel is een fraktielid nodig met een rechtsgeleerde opleiding. Vandaar dat Mr. J. de Heer op nr. 4 van de lijst staat. Geen versterking. Mocht via een voorkeursaktie ds. F. Mallan gekozen worden, dan zal nie mand twijfelen aan de integriteit van deze predikant af aan de getrouwheid van zijn getuigenis bij een plenaire be handeling van een onderwerp in de Ka mer. De waarschuwende stem in de kommissie zal echter dan weer ontbre ken en bij de voorbereiding van zeer prinicpiële onderwerpen zal de S.G.P. weer geen aandeel kunnen leveren. Bij alle waardering die wij hebben voor de persoon van ds. Mallan moet toch wor den opgemerkt dat bij een' eventuele ver kiezing van deze predikant het princi pieel getuigenis van de S.G.P. door de wijze van werken der Kamer niet zal worden versterkt, maar verzwakt. Dat kan toch moeilijk de. bedoeling van de kiezers zijn. Bovendien zou de fraktie dan twee predikanten tellen, waardoor de sprei ding van deskundigheid sterk verengd wordt en mitsdien de invloed in de Kamer wordt verzwakt. Ook dit kan moeilijk de bedoeling der kiezers zijn. Nimmer heeft voorgezeten om een be paalde kerk te bevoorrechten. Nimmer is gevraagd om een jurist van een be paalde kerk. Vv'el is door ons steeds ge attendeerd op de prinicpiële noodzaak van iemand met een rechtsgeleerde op leiding. Wanneer er in de kringeri van de Geref. Gemeenten in Nederland een jurist beschikbaar was geweest, was zijn kandidaatstelling zeker in aanmer king gekomen. Voor het overige mogen we verwijzen naar het hoofdartikel in „De Banier" van donderdag 22 april j.l. Namens het hoofdbestuur der S.G.P. de kommissie ad hoc, w.g. ds. H. G. Abma, voorzitter. HERKINGEN Kerknieuws. Heden dinsdagavond om half acht hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. Chr. v. d. Poel uit Yerseke, en a.s. zondag 2 mei hoopt in beide diensten voor te gaan ds. A. Ver- gunst uit Rotterdam, v.m. H.A. en sav. Nabetrachting. OOSTFLAKKEE Ophalen huisvuil. Op Koninginnedag (vrijdag 30 april) zal te Ooitgenspiaat en Achthuizen geen huisvuil worden op gehaald. Ook niet op een andere dag. Sluiting kantoren. Op Koninginnedag zal de gemeente-secretarie, de kantoren van de Technische dienst, de gemeente ontvanger en sociale zaken de gehele dag gesloten zijn. De zittingsuren van de gemeente-ontvanger te Oude-Tonge en Ooitgenspiaat komen te vervallen en worden ook niet naar een andere dag verzet. Uitslag stemming. De totale uitslag van de stemming van Oostflakkee voor leden van de Tweede Kamer wordt woensdagavond in het Verenigingsge bouw „'t Centrum" te Ooitgenspiaat bekend gemaakt. MIDDELHARNIS Op last van burgemeester en wet houders zijn donderdagavond de P.S.P. verkiezingsaffiches (naakte vrouw met koe) die die avond waren opgehangen' van de aanplakborden verwijderd. B. en W. handelden daarin conform het ver zoek van de S.G.P. raadsfractie die had gewezen op art. 110 van de Alg. Politie verordening dat luidt: „Het is verboden op of aan de weg, ter verspreiding, aanbeveling, aankon diging of bekendmaking van gedrukt of geschreven stukken of afbeeldin gen, op zodanige wijze te roepen of rond te gaan met zodanig —reclamemiddel dat daardoor het zedelijkheidsgevoel ge kwetst wordt." I.v.m. Koninginnedag op a.s. vrijdag zal het tweede nummer van ons blad deze v^eek op a.s. donderdag uitkomen. Correspon denten en adverteerders worden daarom verzocht ocpy en adver tenties vroegtijdig in te sturen. De krant zal ook donderdag wor den bezorgd, de postabonnees zul len het blad zaterdag ontvangen. Redactie Eilanden-nieuws OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Woensdag 28 april des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds,i C. Hegeman te Tholen. Bijverdiensten: o.a. vouwen, plakken, schrijven, sorteren enz. Werk wordt ook zelf door ons geleverd! Inlichtingen (postzegel in sluiten) Firma METALON Postbus 511 's-Hertogenbosch Te koop een teakhouten op- bergmeubel breed 1,25 en Hoog 1,10 m. 2 kinderledikantjes JN. TÏELEIVIAN Margrietlaan 4 - Melissant Telefoon 1291 illlülllllllllllllii op GOEREE - OVEKFLAKKEE zijn op 30 april (Koninginnedag) Ja, U als huisvrouw kunt die vele extra vakantiekos ten zelf bijverdienen. Op de tijden die u het beste uitkomen. Bel na 17.00 uur (01884) 1705 Te koop: 1 jaar oud. Tel. (01113) 483 De avondzittingen van de volgende banken wor- den gehouden op donderdag 29 april: M Raiffeisenbank Ouddorp Raiffeisenbank Stellendam en Goedereede Raiffeisenbank Melissant M Raiffeisenbank Dirksland Baiffeisenbamk Herkingen g Raiffeisenbank Nieuwe Tonge s M Boerenleenbank Oude Tonge s 1 Raiffeisenbank Ooitgenspiaat 1 Raiffeisenbank Stad aan 't Haringvliet 1 terwijl de avondzittingen van de Raiffeisenbank 1 1 Middelharnis-Sommelsdijk en de Raiffeisenbank 1 Oude Tonge en Raiffeisenbank Den Bommel wor- g den gehouden op woensdag 28 april a.s. Een hang en legkast zeer geschikt voor kinderkamer in mooie kleuren geschil derd H 1.55 m Br. 1.10 m en D 48 cm. JN. TIELEMAN I Margrietlaan 4 - Melissant I Telefoon 1291 t Voor een feestelijk EUCO KOFFIE per pak NU 2,09 NESCAFé GOUD 50 gram 2,46, 200 gram 8,70 KOFFIEMELK literfles 1,39 COMPLETA 89 cent ROOMBOTER SPRITS per zak 98 et. PALEISBANKET per zak 1,19 WALITEIXSLEVENSMIDDELEN SommelsdJük Voorstraat 41 Tel. 22 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1