Aandacht voor de ondergrondse kerk! Raiffeisenbank gaf Rijnreis cadeau l NIEUWS Middelharnis: jsji^m^ Dienstenceutrum voor bejaarden wordt morgen opengesteld Dhr. Tb. ¥an Biert 25 jaar bij de Post Geen bot-pants op de Cbr. Mavo te Mfddelbarnis Voorlopig wordt tol- Plaa!sel|ic niiiiws 43e jaargang Dinsdag 23 maart 1971 No. 3972 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en mijdagavond ZENDINGSAVOND VAN DE GEREF. KERKEN VAN VIT PS KSnKSK Vermagersn door fietsen POSTBOX e - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 B2 Sommelsdijk Giro 167B30 ABONNEMENTSPRIJS 4,-^ PER KWARTAAL ADVERTENTïEPRLTS 17 c<«nt per bqto- BJj ccmtract speciaal tarief. Wij zijn geneigd weer zo spoedig te vergeten. Het is nu weer al enkele ja ren geleden, dat het boek van ds. Ri chard Wurmbrand; „De Ondergrondse Kerk" een deel van de Westerse chris tenheid even heeft opgeschrikt uit de oevaarlijke slaap, die ze zich meent te kunnen permitteren. Een alarmsignaal van achter het ijzeren gordijn en van achter het bamboe gordijn bereikte ons. En we luisterden. Maar Het klinkt allemaal zo ongelooflijk. Als we dit serieus moeten nemen, heeft het voor ons zulke grote konse- kwenties. Wordt Wurmbrand niet overal aan gevallen? Is het vandaag de dag nog zo erg als enkele jaren geleden, waarover Wurm brand schrijft? Inderdaad het klinkt ook ongeloof lijk, dat er vandaag de dag nog duizen den christenen worden gemarteld vol gens de meest geraffineerde en afschu welijke methoden het klinkt ook on gelooflijk, dat er in onze dagen nog mensen gekruisigd worden en levend begraven het klinkt ook ongelooflijk, dat er momenteel duizenden moeders zijn, die hun kinderen hun liefde niet kunnen bewijzen, omdat die hun van het hart gescheurd zijn en ver van huis en haard een staatsopvoeding krijgen, waar ze niet meer „religieus geïndoktri- neerd" worden, en het klinkt ook on gelooflijk, dat er kerkelijke leiders en top-functionarissen van de Wereldraad van kerken zijn, die niets minder dan pionnen zijn van de communistische ge heime politie. Als het waar is, wat Wurmbrand zegt (en mèt hem zeer vele getuigenissen uit het Oosten vandaan, die er waarlijk niet om liegen!), - als dat waar is, dan is het hoog tijd, dat we voor de vervolgde christenen eens een grotere plaats in ruimen in ons gebed (ook in het ambte lijk gebed, in de kerk!!). Dan is het hoog tijd dat we eens alles op alles gaan zet ten om de gezinnen van de martelaren ook materieel te ondersteunen. Dan is het hoog tijd, dat we werken zolang het dag is, met inspanning van alle krach ten, om ook in de communistische lan den de boodschap van Christus te laten klinken. En hoewel er in ónze ogen wei nig mogelijkheden zijn gelooft u dat God van de „wereld" uit Johannes 3 16 éénderde deel zou uitzonderen? Ge looft u dat dit niet zou gelden voor de 800 miljoen Chinezen uit Rood-China? David sprong met zijn God over een muur, en drong met Hem door een ben de— zou er voor die God een ijzeren en een bamboe-gordijn bestaan? God heeft op vaak bijzondere wijze deuren geo pend voor de zendingsorganisatie „Je sus to the Communist world", waarvan ds. Wurmbrand direkteur is. Allerwegen wordt Wurmbrand aange vallen, en wordt hij voor leugenaar uit gemaakt. Hij wordt aangevallen op de methodes van de ondergrondse kerk en op de methodes van zijn zendingsorga nisatie, die immoreel zouden zijn,. De kerk mag niet ondergronds zijn zegt een ander ze moet altijd „belijdende gemeente" zijn, en zo gaat de reeks van aanklachten en beschuldigingen onver minderd voort. Een ware lastercampag ne gaat er tevens mee gepaard. Het is de bedoeling van dit artikel niet, hierop in te gaan. Alleenlaten we eens aanPaulus denken; Galaten 6 17; „Nie mand doe mij moeite aan, want ik draag de littekenen van de Heere Jezus in mijn lichaam". Mag u tenslotte m.b.t. de ondergrond se kerk nog de volgende teksten ter overweging gegeven worden: 1 Petrus 4 12, 13. 2 Timotheus 3 12. (Let op het woordje „allen"; hebt u zich wel eens afgevraagd hoe groot uw aandeel is, in dit lijden?) 1 Korinthe 12 .-26 a. In de Bijbel staat een verhaal over tien maagden. Vijf waren er wijs, en vijf Waren er dwaas. Samen sliepen ze, toen w de nacht de roep klonk: de Bruidegom Komt, gaat uit Hem tegemoet! Zullen wij bereid zijn Hem spoedig te ontmoeten? Ik bedoel: zal Hij ons vin den als de getrouwe dienstknecht? De Heere Jezus heeft gezegd: Arbeid zolang het dag is, want de nacht komt, m welke niemand werken kan. De bedoeling van dit artikel is, op nieuw luv aandacht te vragen voor „De ondergrondse Kerk". In éénderde van fle Wereld leven de christenen onder een «voorstelbaar zwaar kruis. Schrijf hen met af, en vergeet ze niet. iJe bedoeling van dit artikel is ook, en- ^'e bouwstenen aan te dragen voor de «ond van het aktie-comité „De Onder- |rondse Kerk",, Dan komt dhr. W. van j/i"^«ï'*urg, medewerker van I.C.C.C. j J^f "'erland (voorheen evangelist van e Ueref, Gemeenten, in Merksem, Bel- 81*:) iets meer vertellen over de Onder- b ondse Kerk en over de zendingsaktivi- bra i organisatie van ds. Wurm- vraa^^"^^ is er dan gelegenheid hem AaoïT stellen en met hem van ge- hart r" Wisselen. IEDEREEN wordt mak uitgenodigd deze avond mee te ru.. op vrijdag 26 maart 1971, in de fl',"^'e"Jk Gereformeerde Kerk te Mid- "«naniis, aanvang half acht. Het programma zal alsvolgt zijn: Opening door ds. F. Roos; Zang door de verenigingen: Com nu met Sangh (Oude-Tonge) Sursum Corda (Middelharnds) Jubilate Deo (Middelharnis). Rede door dhr. W. van Kranenburg over: „De Kerk in de vervolging"; Gelegenheid tot het stellen van vragen Zang door de zangverenigingen Sluiting door ds. A.i van de Beek. Er zal tevens gelegenheid zijn tot het kopen van de boeken van ds. R. Wurm brand. Het aktie-comité ,,De Ondergrondse Kerk" (Goeree-Overflakkee). MIDDELHARNIS De heer Th. van Biert volgens postdirecteur H. J. G. van der Laan een man die een sigaar opsteekt als anderen uitrazen heeft er 25 postale dienst jaren opzitten. Te zijnen huize werd hij gisteren door dhr. v. d. Laan waarde rend toegesproken terwijl hem ook het. zilveren insigne en een gratificatie wer den uitgereikt. Onder andere was dhr. van Biert al twintig jaar in de landbouw werkzaam voordat hij in 1946 als hulpbesteller bij de P.T.T.i in dienst trad. Over het dienstverband van de jubilaris kon dhr. van der Laan thans getuigen dat dhr. van Biert meer getoond heeft dan van hem mocht worden verwacht, „we heb ben goed geboerd met van Biert" stelde de directeur tevreden vast. Dhr. v. d. Laan liep daarbij wat vooruit op de komende benoeming van een hoofdbe steller en een assistent - hoofdbesteller welke eerste functie voor dhr. van Biert lijkt te zijn weggelegd. Voor het vele werk dat dhr. van Biert vooral als opvolger van dhr. Stoffel Looij voor de P.T.T. te Middelharnis heeft gedaan werd hij hartelijk dankgezegd. Ook mevr.i van Biert die haar raan veelvuldig aan het bedrijf heeft moeten afstaan werd daarvoor hartelijk be dankt en bedacht met een prachtige plant. GOEREE - OVERFLAKKEE Op donderdag 1 april a.s. hoopt ds. L. R. Krol, de voorzitter van de Rwanda- kommissie, voor de Geref. Kerken van Goeree-Overflakkee iets te vertellen over de stand van zaken op de zendings- gebieden. Hij zal niet alleen spreken, maar ook het een en ander laten zien. En dan vooral met betrekking tot de zending in Rwanda. Ook kunnen er vra gen worden gesteld. Deze avond is bedoeld voor alle le den van de kerkeraden en de zendings kommissies. Ook gemeenteleden, inklu- sief de catechisanten, zijn van harte welkom. De avond begint 8 uur n.jn. Plaats: De Jeugdhaven, bij de. Geref. Kerk, Mid delharnis. Op de Chr. Mavo te Middelharnis is het de leerlingen niet toegestaan hot- pants te dragen. „Ze komen hier om te leren en niet om de mode aan te geven" is destellingname van de dir. dhr. J. van Hoorn welke hij ook vorige week hanteerde toen hij een in hot-pants ge kleed meisje naar huis stuurde om iets netters aan te trekken. Al eerder had de directeur het meisje over de kleding waarin ze op school verscheen onder houden maar ze had zich de waarschu wing niet aangetrokken. NED. HERV. KERK Beroepen te: Driessum P. v. d. Heu vel te Hagestein; Vinkeveen C. v. d. Broek te Weesp; Meerkerk Jj Smit te Soest; Nieuwerkerk aan de IJssel A. Ro mein te Wezep; Idem A. Gooyer te Delft; Putten C. den Boer te Zeist. Aangenomen naar: Jaarsveld kand. P. Molenaar te Lunteren; Stolwijk J. de Raad te St. Annaland. Bedankt voor: Lunteren A. v. Brum- melen te Hierden; Goudswaard, Mole naarsgraaf, Neerlangbroek, Randwijk, Stavenisse en Zegveld P. Molenaar, kand. te Lunteren; Dordrecht en Zwolle A. Gooyer te Delft. Jaarvergaderingen: De Bond voor In wendige Zending hoopt op 20 maart haar jaarvergadering te houden in het Jaarbeurscongresgebouw te Utreclit. Aanvang 10.30 uur. Aan de orde is o.m. de verkiezing van een nieuwe voorzitter, door het tussentijds bedanken als zoda nig door Ds. H. G. Abma. Een referaat „Het apostolaat in de grote stad" zal gehouden worden door Dr. C. Graafland van Amsterdam. De Gereformeerde Bond houdt haar jaarvergadering op 11 mei in het gebouw voor K. en W. te Utrecht. Verdwazing: In een tijd, dat in Rot terdam-Centrum het met de kerk zó slecht gaat, dat de Koninginnekerk moet worden gesloopt en eerlang ook de Noorderkerk zal gaan verdwijnen, ter wijl verschillende predikantsplaatsen wegens gebrek aan financiën moesten worden opgeheven, is dezer dagen een nieuwe predikantsplaats gesticht voor het z.g. „city-pastoraat". Hierin werd beroepen Ds. A. J. Hoorn te Vlaardin- gen, die dit beroep ook aannam.i Ver schillende dagbladen zoals „De Rotter dammer" en het Algemeen Dagblad" besteedden uitvoerig aandacht aan deze aangelegenheid en indien meii de com mentaren moest geloven, zou Rotterdam thans het „summum" op godsdienstig terrein in deze predikant ontvangen. Zondag 7 maart j.l. werd hij bevestigd door Ds. A. v. d. Heuvel, secretaris van de Wereldraad van Kerken, in de St. Laurens, welke in deze dienst ten min ste 500 ledige plaatsen aanwees. In de bevestigingsdienst werd niet uitgegaan van een bepaalde tekst, maar gesproken over de stad. Gewezen werd op Kaïn, die de eerste stad stichtte, op David, die Jeruzalem bouwde en Abram, die weg trok uit de stad en op de stad der toe komst. De mens werd in deze preek om schreven als een „super-aap" en na drukkelijk werd gewaarschuwd voor mensen, die zich houden aan „confes sies". De volkskerk werd aangeprezen als een kerk voor iedereen, waar ook leder „zijn rechten" heeft. Daarna werd overgegaan tot het be vestigen van de nieuwe predikant door het omhangen van een paarse „stola". In de intree-dienst, die direct daarop volg de, werd evenmin ingegaan op een be paalde tekst, doch deze bestond uit wat losse gedachten over de kerk, die de hele dag open moet zijn, waarin men creatief bezig moet kunnen zijn, met een soort „markt", waar men God kan ont moeten. Ook deze preek kwamen de mensen, die vasthouden aan de belijde nis er niet best af. We moeten, aldus Ds. v. Hoorn, open staan voor de uitstorting van de Heilige Geest (alsof dit niet op de grote Pinksterdag is geschied) en de „toepassing" van de preek was: bui ten blijven degenen die vroom zijn. En dat zijn dan degenen die niet met de moderne prediking mee kunnen en nog vast houden aan de reine verkondiging van het Woord, die een tekst willen ho ren verklaren en toepassen, „Het Gere formeerde Weekblad", waarin deze im pressies staan, besluit met de verzuch ting: „Arme kerk, arme dienaren, die met zulk een boodschap tot de mensen moet. Hoort toch des Heeren Woord en zeg het de rechtvaardigen dat het hun wél zal gaan en de goddelozen, dat het hun kwalijk zal gaan. Wee de herders, die naar dit Woord niet spreken, het bloed der zielen wordt straks van uw hand geëist". GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuw Weerdinge W. Praamsma te Stratford; Grijpskerke G. Oppedijk te Delft; Maassluis, Uithoorn en IJmuiden I. Meyer te Winschoten; Hellevoetsluis H. Rang, kand. te Am sterdam; Kampen J. Baayen te Tree beek; Midsland (Terschelling) E. v. 't Riet te Midsland; LoUum J.i de Vries kand. te Lollum. Aangenomen naar: Midsland E. v. 't Riet te Midsland; Lollum kand. J. de Vries te Lollum; Hengelo W. Mulder te Gorinchem; Dokkum W. Netjes te Lut- ten (vroeger te Stellendam). Dr. M. J. Arntzen te 's Gravendeel, welke onlangs zijn ambt neerlegde en zich onttrok aan de Gereformeerde ker ken, voert op het ogenblik besprekingen met de kerkeraad der Geref. Kerk Vrij gemaakt (buiten verband) te Barend- drecht. Het is te verwachten dat Dr. Arntzen zich hierbij gaat aansluiten. Hij heeft reeds enkele malen in deze ker ken gepreekt o.ia. te Zwijndrecht. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Den Helder J. Post te Pieterburen; Burlington (Canada) M. Brandes te Hengelo. Aangenomen naar Wormer A. Koers te Gorinchem. Bedankt voor: Brouwershaven en De Bilt J. Rijneveld te IJmuiden. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Sliedrecht G. Buys te schoten; Boskoop W. de Joode te Rot- Vlaardingen en F. den Butter te Bun- terdam en J. Kruis te Zwaagwesteinde. Beroepen te Haamstede W. de Joode te Roterdam,; Bedankt voor Hoogeveen A. v. d. Veer te Nieuwe Pekela; Wildervank A. Broersma te Goes. Ds. J. Beertjes te Thesinge, zal wan neer hij zijn doctorale studie heeft af gemaakt, naar Israël vertrekken, waar hij naar toe wordt gezonden door de deputaten voor de Evangelieverkondi ging. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veen C. de Ridder te Nunspeet; Utrecht A. Hoogerland te Werkendam; Sheboyan (Canada) L. Kie- boom te Norwich; IJsselmonde E. Vene- ma te Zwijndrecht; Hoogvliet J. West- strate te Meliskerke. Aangenomen naar 's-Gravenpolder L. Vogelaar te UddeLi Bedankt voor Enkhuizen F. Blok te Dirksland; Klaaswaal A. Bregman te Rijssen; Terwolde P. Hionkoop te Kam pen; Goudswaard J. Weststrate te Me liskerke; Oosterland C. Wisse te Elspeet. OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Giessendam C. Smits, chr. geref. predikant te Clifton. Voor de eerstvolgende jaren ziet het er nog niet naar uit dat de toltarieven van de Zeelandbrug verlaagd kunnen worden. Dit zei gedeputeerde M. J. van Poelje tijdens de vergadering van de Provinciale Staten van Zeeland,^ De provincie heeft in het afgelopen jaar 1,75 miljoen moeten bijpassen om de begroting van de N.V. Zeeuwse Brugmaatschappij die de Zeelandbrug exploiteert, sluitend te maken. Verder is G.S. bang dat als men te veel aandringt op een voortijdige over name door het rijk van de Zeelandbrug de minister van verkeer en waterstaat nog weinig animo zal hebben om een nieuw tolobject in Zeeland tot stand te brengen. Daarmee zou de door Zeeland zo gewenste vaste oeververbinding over de Wester-Schelde in gevaar kunnen komen. Ook voor de Haringvlietbrug zal het provinciaal bestuur van Zeeland geen stappen ondernemen om te komen tot opheffing van de tol. Het nieuwe Dienstencentrum voor be jaarden, gebouwd aan de Doetincliemse- weg te Middelharnis zal morgen woensdag officieel worden geopend door burg. Joh. van Es van Middelhar nis. Het centrum wordt na die dag het domein van de bejaardenconsulente mej. Antoinette Warnaer te Dirksland die er hard aan gaat werken de doel stelling van de Stichting Dienstencen trum in de praktijk gestalte te geven. Daartoe zal ze zich in de beginperiode voornamelijk nog moeten bezighouden met het aïtas'ten van de behoeften en verlangens die er onder de bezoekers van het centrum zullen blijken te leven. Mej. Warnaer, aan wie de bejaarden ongetwijfeld een gezellige en onderhou dende hostess krijgen, stelt zich veel van haar nieuwe werksfeer voor. Binnen de statutaire bepalingen kunnen een reeks van activiteiten worden ontplooid: „het organiseren van activitei ten welke zijn gericht op de bevor dering van contact tussen bejaarden onderling, tussen hen en personen van andere leeftijdsgroepen; het or ganiseren van vormende en ontspan nende activiteiten t.b.v. bejaarden,en het bevorderen dat dergelijke activi teiten door bejaarden worden geor ganiseerd, voorts het geven van voor lichting en adviezen op maatschap pelijk terrein aan bejaarden, het ver schaffen van verschillende vormen van hulp en dienst aan bejaarden, in overeenstemming met de behoefte daaraan ter plaatse. Morgen gaat het Dienstencentrum offi cieel van start. Het staat dan wagen wijd open voor alle mogelijke activitei ten t.b.v.i de bejaarden uit de gehele ge meente. In Duitsland heeft men weer eens uitgerekend hoe men over tollig gewicht kan wegwerken door te gaan fietsen; regelmatig fietsen wel te verstaan. Wie 9 ki lometer in matig tempo aflegt, verbruikt door verbranding on geveer 230 gram. Wie 22 kilometer doorpeddelt, werkt circa 720 gram weg en wie daarbij een aantal heuveltjes neemt kan op een ge wichtsvermindering van 780 gram rekenen. Omdat men zittend be weging neemt, vraagt dit boven dien minder inspanning dan ver schillende andere sportieve pres taties. Wie om een vergelijking te geven, een uurtje hout gaat zagen verliest maar 50 gram aan over tollig lichaamsvet; bij een wan deling van een uur is het resul taat een vermindering van 70 gram. Wie echt resultaat wil zien kan dus beter op de fiets stappen. MIDDELHARNIS Bedankt. Ds. Hoogerland van Wer kendam heeft voor het beroep naar de Gereformeerde Gemeente alhier be dankt. Predikbeurt: A.s. woensdag hoopt ds. P. Blok van Dirksland een predikbeurt waar te nemen in de Gereformeerde Gemeente alhier. Aanvang 7.30 uur. STELLENDAM LICHTMAST OMGEREDEN. In de nacht van vrijdag op zaterdag is door een tot dusver onbekend gebleven automobilist een lichtmast die langs de verkeersweg stond omvergereden. Wel werden in de nabijheid daarvan aller lei attributen gevonden, een schoen, een brooddoos e.a. maar de dader is nog niet bekend geworden. De politie te Ouddorp zou tips van passanten die de wagen hebben gezien zeer op prijs stel len. E.H.B.OJ WEDSTRIJD TE OUDDORP Door de Kring Flakkee der Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. wordt a.s. zaterdag 27 maart een selectie-wedstrijd georgani seerd, welke gehouden zal worden in het Verenigingsgebouw te Ouddorp. Aanvang 2.30 u. De leiders der ploegen loten om 2.15 uur voor de volgorde. Er zullen 9 a 10 ploegen mee spelen.t NIEUWE TONGE Kerkdienst. A.s. woensdagavond 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente al hier voor te gaan student Bac. Aanvang 7.30 uur. DEN BOMMEL Ouderavond O.L.S. De jaarlijkse ouderavond van de Openbare Lagere School „Prins Maurits" te Den Bommel is vastgesteld op vrijdag 26 maart a.s. in de aula van de school. Aanvang 8 uur Voor deze avond worden behalve de ouders ook uitgenodigd: de leden van de Ver. voor Openbaar Onderwijs (Volksonderwijs), oudleerlingen en hun ouders. Interkerkelijke Paaszangdienst. D.V. op donderdag 1 april a.s. hoopt men een interkerkelijke Paaszangdienst te hou den in de Ned.i Herv. Kerk, aanvang 's avonds half acht. Medewerking verle nen het Kerkkoor „Met hart en stem" en het kinderkoor „De jonge stem", onder leiding van F. H. Wessels. Liturgie en meditatie ds. A. W. Meeder en ds. J. Ouwendijk. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 25 maart a.s.i des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. T. van Stuij- venberg te Rotterdam. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Dhr. A. Blok uit de Pr. Margriet straat te Middelharnis is gisteravond op het kantoor van de Raiffeisenbank „Middelharnis-Sommelsdijk" uit de bus gekomen als de winnaar van de geheel verzorgde Rijnreis voor 2 personen. Met vele andere had dhr. Blok deelgenomen aan de puzzel „Grensgevallen", die door de Raiffeisenbank in de gemeente was verspreid i.v.m. het bereiken van de 21 miljoen gulden aan ingelegde spaargel den. Dat gebeurde medio januari door dhr. A. Zweerus die daarvoor op de al gemene ledenvergadering al met een nieuwe fiets werd bedacht. De opzet van de puzzel was aan de hand van gete kende plaatjes uit te vissen welk land er mee bedoeld en welke valuta in dat land gebruikt wordt. Dhr. J. Doornbos die de prijzen uitreikte vertelde dat er naast veel goede oplossingen ook veel verkeerde inzendingen werden ontvan gen. De tweede prijs een bedrag van 200,werd gewonnen door dhr. C. Jongejan uit de Pr. Irenestraat, de 3e prijs een bedrag van 100,ging naar Sommelsdijk naar dhr. J. Breeman. Voorts werden nog een aantal kleinere geldprijzen toegekend. Ook de school jeugd is in het kader van deze aktie aan het werk gezet. Voor hen werd een kleurwedstrijd georganiseerd,! BRUINISSE 2500 ste Inwoner. Op 17 maart werd te Bruinisse de 2500 ste inwoner inge schreven. Op 31 december had Bru 2449 inwoners, een groei van meer dan 50 in^ woners in 2V2 maand, waaraan natuur lijk het Bejaardenhuis niet vreemd is. Maar niet alleen het Bejaardenhuis, ook door een ander vestigingsoverschot zit er groei in de Bruse bevolking. Aardgas. In verband met het over schakelen van propaangas op aardgas in de gemeente Zierikzee, zal op vrij dag 26 maart 1971 op het stadhuis te Zierikzee een bijeenkomst worden be legd. Woningbouw. Dezer dagen komt het 1000e huis gereed, dat door de Firma de Hartog uit 's-Gravendeel op Schouwen Duiveland is gebouwd. Dit feit zal wor den herdacht op een bijeenkomst in Mondragon op vrijdag 2 april 1971.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1