t We kregen van alles, behalve meer gasten" van weenen Kon. onderscheiding voor J. Wesdorp te Stad Causerie van dhr. W. IM. Otten Inbrekers waren weer actief op Goeree-Overflakkee Burgerlijke Slanil (hina en Israël ff tel: 396 40 jaar werkzaam op bedrijf van fam. Vogelaar -^'■■3e jaargang Dinsdag 16 maart 1971 No. 3970 e!HR. SmEEKBLAD OP GEREPORMEERDB GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en orijdagfivond nz. .H. 2328 den o^;5„ te Berge" V.V.V. secretaris Joh. Koek te Ouddorp ie Aansporing tot actie om de boot niet te missen -k Ooic voorz. Komtebedde wii meer terreinen modehuis secretaris Kamer van Koophandel voor V.V.V. vergadering te Bruinisse Burgemeester Van Es voor „Arjos" art 11"lillllis I POSTBOX 8 - IMIDDEUIARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 38 B2 Gtro 167G80 ABONNEMENTSPRIJS i,-^ PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per bmb., Bij contract epedaal tarlel terrr land lelijk I ens s "BU TEN, ER- huis hoef- ANP „Denk en arnis va" 0-2 1-1 1-1 1-1 2-0 1-1 1-1 1-1 2 speeld'' yd tegen 14. r A. E. -to uit de <r De auto m ernstig De comtoinatie van deze twee namen het opschrift van een lioofdartikel zal moedelij k voor menigeen enigszins luister zijn. Hier worden een reus en 11 dwerg met elkaar in relatie ge acht en bovendien liggen beide zover it elkaar, dat men niet direct enig ver- veronderstelt. Toch is dit wel de- jk aanwezig. Evenals de Russen voe- jn de Chinezen overal ter wereld waar ;e kansen zien een intensieve activiteit 'im hun communistische propaganda te roeren ten einde zo de gehele wereld tot !e rode ideologie te brengen en tegelijk 'aardoor de mogelijkheid te scheppen de nog vrije delen van de wereld in te lijven in de machtssfeer van de beide uitrarode superstaten. Kéii van deze operatieterreinen is het nabije Oosten, anders gezegd de Arabi- sclic wereld. Dit is door de stichting van Ie staat Israël een gebied geworden dat eer explosief is. De Israëlische regering die Ihans door de enorme veroveringen in de zesdaagse oorlog van enkele jaren geleden grote delen van Egypte en Jor danië onder haar macht heeft, blijkt niet van plan te zijn al het veroverde grond- scfcied weer te zullen prijsgeven bij een eventueel vredesverdrag. De Arabische staten Icunnen blijkbaar hun aartsvijand Israël niet overweldigen en daardoor is er voor de grote rode wereldmachten een unieke gelegenheid om via militaire hulp in dat gebied hun invloed te ver groten. Steeds meer en meer blijkt, dat niet alleen de Russen, maar ook de Chi ne/en er een vinger in de pap willen heliben. Verleden jaar september landden op het vliegveld van Damascus, de hoofd stad van Syrië, drie grote transporttoe stellen met Pakistaanse registratiete- kens. Ze kwamen uit Karachi, de hoofd stad van dit land. De passagiers waren Chinezen, die geboekt waren als tech nici". De vracht moest doorgaan voor een inzending van Peking voor een in- (ernalionale handelsbeurs in Damascus. Het grootste deel ervan was echter voor de Palestijnen bestemd. Chinese vlieg tuigen hadden het van Peking naar Karachi vervoerdj Het grootste deel be stond uit automatische wapens, radioap- paratuur, munitie, bazooka's (lichte an- ji-tankwapens die raketten verschieten). De technici bleken officieren, die als in structeurs moesten optreden in de Ara bische Jegers. Alles werd naar Noord- Jordanië gebracht, waar al een aantal Chinese instructeurs werkzaam was bij de Palestijnse guerrillatroepen. De anti tankwapens bleken zeer gevaarlijk voor lie troepen van koning Hoessein. Radio - Peking heeft ook Arabische uitzendingen, die via relay-zenders in Albanië, welks communistische leiders pro-China zijn, ook de Arabische landen bereiken. Bij de begrafenis van presi dent Nasser van Egypte beloofde de af gezant van Mao-Tse-Toeng sterke steun aan de Arabische landen „in hun strijd tegen het Amerikaanse imperialisme en het Israëlische zionisme". Ook de klei nere communistische landen van Oost- Europa leveren oorlogsmateriaal aan de Arabische landen, terwijl de Sovjet-Unie speciaal Egypte steunt. Volgens de Chi nezen gaat het niet alleen om de twee miljoen Palestijnen, maar om de hon derd miljoen Arabieren. Deze moeten niet bang zijn voor grote verliezen vol gens de Chinezen, China heeft voor zijn bevrijding miljoenen mensen verloren, maar nochtans is het nu alweer overbe volkt! Het zijn met name de Chinezen die het Midden-Oosten via de radio be- invloeden in het Arabisch, Perzisch, Turks, Engels en Frans. China heeft zeer grote belangstelling voor het grote Arabische schiereiland en met name voor de Perzische Golf. Daar worden ook over zee clandestien wapens aangevoerd van Chinese her komst, Er wordt beweerd dat er in Pe king querrilla-strijders opgeleid wor den om de leiders te worden van een heweging, die de bedoeling heeft in die streek een „Volksrepubliek van de Ara bische Golf" te vormen. Ook het beken de Koeweit zou daarbij moeten behoren. In die streek bevindt zich het gebied waar één van de grootste oliereserves van de wereld is, dat dertig procent van de hele wereldproduktie levert. Het is geen wonder dat de belangstelling van de Chinezen zich zo intensief richt op «eze streken. Een ander motief voor deze Chinese Delangstelling is de geweldige rivaliteit van de Volksrepubliek China met de hovjet-Unie in weerwil van het feit dat ze beide communistisch zijn.i Het is wel gebeurd dat Russische journalisten in ïemen rode propaganda uitdeelden en kort daarop Peking een vliegtuig vol correspondenten van het grote Chinese nieuwsagentschap erheen stuurde, die op ruime schaal het beroemde „Rode ie" van Mao uitdeelden. Daarin en ook in de andere propaganda van Pe king worden heftige aanvallen op de Kussen gelanceerd, die uitgeinaakt wor- aen voor neo-imperialisten etc. Zij gaan flaarbij zelfs zo ver dat ze Moskou be- uchten van het sluiten van een monster verbond met de Verenigde Staten om oaardoor het Midden-Oosten samen te wien wat de politieke maoht en invloed Detreft. Trouwens in heel het Midden- wsten vertonen de Chinezen een grote «mteit. Chinese thee, textiel, speel goed etc. is er zelfs tot in Marokko tegen «ge prijs verkrijgbaar. '^o doen de Chinezen niets anders dan "un produkten exporteren en tegelijk ok zorgen ze voor export van de revo- utie. Bovendien azen ze op de geweldi- Olievoorraden, die aanwezig zijn in de ,j f'en rond de Perzische Golf. Israël 'o' midden in dit Westaziatische gebied heeft er dus groot belang bij hoe de ^ernoudingen zich daar zullen ontwik- Wie mocht menen dat het met het re creatiegebeuren in Ouddorp een flinke vaart loopt kon j.l. vrijdagavond op de Alg< Ledenvergadering van de V.V.V. een totaal ander geluid vernemen. Daar verkondigde de V.V.V. secretaris dhr. Joh. Koek kennelijke waarheden waar uit moest blijken dat er sinds een vijf tal jaren slechts een groei van SVo valt waar te nemen, derhalve een ontwikke ling met een slakkengangetje. „Daarom geen tijd voor zelfgenoegzaamheid", be toogde dhr. Koek die alle hens aan dek riep om te zorgen dat Ouddorp de boot niet gaat missen; de 10.000 toeristen die nu jaarlijks in Ouddorp verblijven hadden er z.ii. al twintigduizend kunnen zijn. „Onze vereniging bestaat wel bijna veertig jaar maar de werkelijke kans tot ontwikkeling van de streek is nog maar enkele jaren oud", signaleerde dhr. Koek in zijn jaarverslag om vervolgens onafhankelijk van de mening van het bestuur een beschouwing te geven op het Ouddorpse recreatiegebeuren dat volgens dhr. Koek de wind mee heeft gehad. Over de „resultaten" zei hij „We hebben mooie brede wegen, zelfs al met stoplichten, we hebben flinke parkeerterreinen, parkeerver boden, eenrichtingsverkeers-bepalin- gen, straks hebben we een geweldig gemeentehuis, we hebben recreatie belasting, dure containei-s en riole ring, maar wat hebben we niet - We hebben geen terreinen en geen zomerhuizen om meer gasten op te vangen „In 5 jaar tijds is het aantal gasten met S'/o toegenomen", moest dhr. Koek weinig tevreden vaststellen; „we kun nen er nu 10000 hebben maar dat hadden er al lang 20.000 moeten zijn". „Liefheb bers genoeg maar we hebben geen ter reinen en die terreinen die er nog zijn worden helaas niet bebouwd, een storm achtige ontwikkeling zou niet toe te juichen zijn maar evenmin is dat het ge val voor het slakkengangetje waarin het nu gaat". Ontstellend gebrek. Overigens „zonder goedkope kritiek te willen uitoefenen op personen of in stanties" signaleerde dhr. Koek een ont stellend gebrek aan zomerhuisjes langs de kust. „Honderden aanvragers moeten worden teleurgesteld terwijl er in Oud dorp ruimte voor hen isdat is van bevoegde zijde erkend", voerde dhr. Koek aan", als we een blik naar Schou wen werpen dan kunnen we zien dat we „nergens" zijn". „Daarom geen zelfgenoegzaamheid maar zorgen dat we de boot niet missen, we zullen zeer aktief moeten zijn", maande dhr. Koek de vergadering. Overigens bleek het de Ouddorpse V.V.V. vereniging aardig naar den vle ze te zijn gegaan wat het ledental be treft. Dhr. Koek kon gewagen van een gezonde groei waardoor het leden aan tal tot 514 is gestegen. Voor het komen de seizoen heeft de Vereniging voor twaalfduizend guldens drukwerk afge nomen in de vorm van een nieuwe fol der waarom dhr. Koek constateerde dat het niet aan het propagandamateriaal ligt dat het aantal gasten niet nog groter is. Scherpe daling. Een scherpe daling moest geconsta teerd worden wat betreft het aantal te lefonisch en schriftelijk gevraagde in lichtingen, in 1970 waren het er maar liefst 475 minder dan vorig jaar, voorts werden er zo'n 400 persoonlijke inlich tingen minder gevraagd. Als vermoede lijke oorzaak van die verminderde be langstelling werd door de administra teur dhr. Hameeteman het ingevoerde parkeerverbod en het eenrichtingsver keer aangewezen. Ook aan deze gege vens zal het bestuur alle aandacht be steden. „Wij zullen de bevordering van het vreemdelingenverkeer zeker niet uit het oog verliezen", aldus dhr. Koek. Gematigder. De voorz.i dhr. J. C. Komtebedde was tevoren in zijn beschouwing wat gema tigder gebleken. Dhr. Komtebedde maakte een zo nauwkeurig mogelijke balans op tussen het tijdstip van ope ning van de Haringvlietbrug en de ko mende openstelling van de Haringvhet- dam en Brouwersdam. Spr. trok daarin de conclusie dat na dat tijdstip in 1964 het aantal caravans in Ouddorp enorm was toegenomen en dat het aantal zo- merwoningen met 250 a 300 stuks was vergroot, voornamelijk tengevolge van het plan „Onderdemolen" te Stellendam en „Alexanderpark" te Ouddorp. Ook de week-end recreatie is aldus de constatering van dhr. Komtebedde enorm toegenomen. Hij verwachtte dat de grote drukte in 1972 zal ontstaan en spr. vond het de hoogste tijd worden dat plannen als „de Kriekel" en de Klepper stee van de grond komen. Voor het ove rige achtte hij Ouddorp „mudvol". In de sluiting van de Brouwersdam zag hij een toeristische attractie van de eerste orde om tegelijkertijd te moeten constateren dat de verkeersvoorzienin- gen daarheen onvoldoende zijn. M.b.t. het schoonhouden van het strand komt de vereniging voor steeds hogere kos ten en er is nog onvoldoende bekend over het functioneren van de reddings- brigadej Verontreiniging. „Ernstig bezorgd" verklaarde dhr. Komtebedde zich over de verontreini ging van de Noordzee; hij betreurde het zeer dat er een wezenlijk gevaar dreigt en spr. hoopte dan ook dat de Overheid al het mogelijke zal doen om de ver ontreiniging zoveel mogelijk in te per ken, opdat de kust-recreatie niet in ge vaar komt. B.M.W. en Hanomag dealer garage van Rumpt heeft Stad gisteren weer eens wat laten zien. Met de nieuwe kraan die een giek heeft van dertig meter werd een B.M.W. op zo'n 25 me ter hoogte gehesen. Dat hoefde natuur lijk niet maar het blijkt te kunnen. De wagen staat gereed, voor alle moge lijke heiskarweien. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben inbrekers weer hun slag gesla gen' in Sommelsdijk. Nieuwe Tonge en in Ouddorp. Ook in Zierikzee werd die nacht ingebroken op een identieke ma nier zoals dat hier werd gedaan n.l. door het indrukken van een ruitje. Bij slagerij Luijendijk te Sommelsdijk werd uit de kassa in de slagerij een bedrag van plm. 75,ontvreemd. Vanuit de zaak van zuivelhandel Quist te Nieuwe Tonge werd de kassa meegenomen met waarschijnlijk een inhoud van enkele duizenden guldens. In Ouddorp brachten ze een ongewenst bezoek aan de nood- winkel van de fa. van Koppen v/aar naar schatting een' bedrag van vijfhon derd guldens aan bankbiljetten en klein geld werd gestolen. Opnieuw de waarschuwing 's avonds de kassa's leeg te maken en het geld op een veilige plaats de nachtkluis van de Bank op te bergen. De in brekers zullen steeds actiever worden! GEMEENTE GOEDEREEDE Burgerlijke Stand over februari 1971. GEBOREN: Cornelia, dochter van A. J. Orgers en E. C. Lokker (Goedereede) Kaatje, dochter van E. van der Wende en H. Klijn (Ouddorp Z.H.); Jan Maar ten Cornells, zoon van C. H. van Es en K. A. van Oostenbrugge (Stellendam); Jannetje Grietje, dochter van P. W. Meijer en J. G. Breen (Ouddorp Z.iH.); Pieter zoon van C. van der Klooster en B. van Egmond (Ouddorp Z.H.); Roelof, zoon van B. du Pree en M. M. Olieman (Stellendam); Kommer, zoon van J. Hameeteman en E. de Vogel (Ouddorp Z.H.); Jannetje Teuntje, doch ter van S. Keijzer en H. van Driel (Stel lendam). Geboren te Dirksland: Kaatje Grietje Johanna, dochter van E.i P. Grinwis en N. Hameetman (Ouddorp Z.H.). ONDERTROUWDI. de Bruin, 26 jaar ,'Middelharnis) en J. Venneman 18 jaar (Ouddorp Z.H,); K. van Splunter, 25 jaar en C. K. Meijer 19 jaar (beiden te Goe dereede). OVERLEDEN: Mietje Troost, echtge note van P. van Dam, 55 jaar (Stellen dam); Dina Tanis, weduwe van K. Mas tenbroek, 92 jaar (Ouddorp Z.H.); Bella van Seters, ongehuwd, 80 Jaar (Stellen dam); Kommer Witte, ongehuwd, 72 jaar (Ouddorp Z.iH.). Overleden te Dirksland: Jacoba de Graaf, echtgenote van S. Jansen, 79 jaar (Stellendam). INGEKOMEN: P. W. G. M. van den Bosch, (Stellendam) van Den Helder; M. Vlietland-Boshoven, (Stellendam) van Ridderkerk; J. Tanis en echtgenote, (Ouddorp Z.H.) van Rotterdam; C. van- Heiningen (Stellendam) van Rotterdam; Mw. C. L. Toornvliet, (Ouddorp Z.H.) van Rotterdam; H.i Sepers en echtgeno te, (Stellendam) van Dordrecht; J. Mas tenbroek en echtgenote, (Ouddorp Z.H.) van Zwijndrecht. VERTROKKEN: D. Hoogzand (Oud dorp Z.H.) naar Rotterdam; J. G. Sie- gers-Koek (Ouddorp Z.H.) naar Zuur- dijk (Gem. Leens); Mej. K. S. Pijl (Oud dorp Z.H.i) naar Rotterdam; J. van Soest (Stellendam) naar Hilversum; Mej. J. J. Lodder (Ouddorp Z.H.) naar Rotterdam; Mej. T. Zuidveld (Ouddorp Z.H.) naar Rijswijk Z.H. Landbouwer P. W. Vogelaar uit Stad aan 't Haringvliet heelt wel eens anders over zijn (oud) werknemer -Taap Wes dorp gedacht dan hij nu doet. Dat be kende hij zaterdagavond toen hij dhr. Wesdorp, zijn vrouw en gezinsleden een receptie aanbood in „Trefpunt" t.g.v. het 40 jarig dienstjubileum van „Jaap". Die schijnt het er wel eens naar te heb ben gemaakt dat dhr. Vogelaar hem niet zo'n plezierige vent vond, omdat hij nog al eens een minder prettig karweitje voor de „hoofdknecht" moest doen of wanneer hij tot veler vermaak zonder „spijkerzeelje" terug kwam. Al die plezierige voorvalletjes die het leven voor werkgever en werknemer, gedurende de voorbije 40 jaren hebben veraangenaamd werden door dhr.i Vo gelaar nog eens smaakvol opgedist in een hartelijk dankwoord aan zijn jubi lerende werknemer. Volhartig kon dhr. Vogelaar verzekeren dat wijlen zijn va der Dirk Vogelaar er heel goed aan had gedaan om 40 jaar geleden Jaap Wes dorp als hoofdknecht aan te nemen, ook al was die toen nog maar 28 jaren jong. Gauw was gebleken dat Jaap zijn werk meester was en dat het opzicht over twintig paarden en 3 knechts bij hem in goede handen was. Enerzijds herinnerde dhr. Vogelaar zich het grote gevoel voor humor, anderzijds wist hij van aanpakken en optreden wanneer er gewerkt moest worden, zeker wanneer een van de knechten er niet al te veel mee op had! Niet onvermeld bleef dat dhr. Wes dorp „op een 'kwade keer", dat was in 1947, van baas had willen veranderen en, nog trots op zijn overredingskracht, herinnerde dhr. Vogelaar zich Jaap te hebben bepraat; hij werd chauffeur op de aangeschafte Caterpillar rupstrekker. Zonder ooit nog te willen veranderen 'heeft dhr. Wesdorp vervolgens zijn veer tig dienstjaren volgemaakt. Ook mevr. Wesdorp die zowel op het land als in het huis van de fam. Vogelaar was bij- gesprongen werd daarvoor hartelijk dankgezegd. Dhr. Vogelaar onderstreep- De heer W. M. Otten, secretaris van de Kamer van Koophandel te Middel burg hield te Bruinisse voor de V.V.V. afdeling, een causerie over Schouwen Duiveland en de recreatie e.g. de in dustrialisatie. In zijn beschouwing noemde hij het probleem loaarvoor het Noordelijkste eiland van Zeeland zich gesteld ziet eigenlijk een bevolkings probleem. Met zijn 24000 inwoners, komt het er 60.000 tekort als men dezelfde maat staf aan legt als voor geheel Nederland geldt, waren die 60.000 er wel en had den die allemaal werk dat zou het mid den en kleinbedrijf floreren als nooit te voren. Er is dus nog ruimte op Schouwen Duiveland, deze ruimte kan benut wor den door huizen te bouwen (een taak voor een vooruitstrevend gemeentebe stuur). Industrie trekt mensen aan, an derzijds zuUen een aantal merisen uit de Randstad de industrialisatie daar ontvluchten en Schouwen Duiveland als woongebied willen kiezen. (Kansen voor de Middenstand). Evenals de heer van der Weele had ook hij gehoord van het beschikbaar stellen van een krediet voor een nat industrieterrein in Brui nisse. Lopend op de Hiswa, had hij een kennis ontmoet, die goede moed had dat ook, voor het andere grote project de tweede jachthaven spoedig een kre diet zou los komen'. Maar meer kon hij 'hiervan niet zeggen. Over de recreatie mogelijkheden liet spreker zich optimistisch uit. Wethouder Jumelet wilde bij de be spreking van de beide onderwerpen toch wel een goed woord spreken voor het beleid van B. en W. van Bruinisse en de stroefheid tussen Gemeentebestuur en Middenstand begreep hij niet goed. Bruinisse was een der eerste gemeen ten in Nederland, die een Commissie voor het Bedrijfsleven instelde zoals de heer van der Weele had aanbevolen. Bruinisse begon reeds eert aantal ja ren geleden met zijn plannen voor de jachthaven, andere recreatiemogelijkhe den in 'de Stelhoek, en de subsidie voor het nat industrieterrein is een bewijs dat men ook op industrie heeft ge mikt. Dat de agrarische bevolking geen grond beschikbaar stelt voor de recre atie kan niet aan het gemeentebestuur worden verweten, was het anders dan kwam de recreatie wellicht vlugger van de grond, reeds jaren geleden praatte de middenstand om naast de 48 zomer- woningen die Bruinisse al heeft (ook door de zorgen van het gemeentebe stuur) andere zomerwoningen te bou wen, maar er gebeurde niets op dit ge bied. Maar in de Westhoek en in Brou wershaven bouwt Kavero. Als de heer Otten stelde een goed gemeentebestuur zorgt voor woning bouw dan dacht Jumelet, dat ook Brui nisse op dit gebied zijn uiterste best had gedaan. Men kan moeilijk het Gemeentebe stuur van traagheid beschuldigen als de instanties die het moeten doen, in casu de Haagse Ministeries (Bruinisse had als eerste een eigen Interdepartementale commissie) niet opschieten, hetzelfde is te zijn dank met het aanbieden van een fraaie Philips radio en een zilveren ta- felaansteker. Eremedaille. Ook uit de aanwezigheid van burge meester Joh,i van Es was het bijzondere karakter van de bijeenkomst gebleken. Burgemeester van Es maakte, na het uitbrengen van zijn felicitaties melding van het feit dat het H.M. de Koningin had behaagd aan dhr. Wesdorp de bron zen Eremedaille behorend tot de Orde van Oranje Nassau toe te kennen welk eremetaal dhr. van Es de jubilaris met graagte opspeldde. Voorts sprak de voorz. van de C.B.T. B. afdeling dhr. van Putten die de jubi laris het diploma overhandigde. Dhr. H. Sohilperoort te Ooltgensplaat (zwager van dhr. Vogelaar), dhrj P. van Dam (collega van de jubilaris) en dhr. D. Vo gelaar (zoon van de werkgever lieten zich evenmin onbetuigd, waarna dhr. Wesdorp in een hartelijk dankv/oord van zijn grote dank blijk gaf. Perspectief, over dit onderwerp zal burgemeester van Es van Middelharnis het zijne zeggen op een vergadering van de „Arjos", die gehouden zal worden op donderdag 18 maart a.s. des nam,, 7.30 uur in het hervormde verenigings gebouw aan de Voorstraat te Stad aan 't Haringvliet. Op deze avond zal ook aanwezig zijn Rien Weststrate (voor zitter Arjos Zuid-Holland) van wie men allerlei vragen kan stellen over de „Ar jos" de A.R.P. en alles op politiek ter rein. Toegang vrij. MIDDELHARNIS Kerknieuws. Donderdag 18 maart a.s. hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. G. Mouw van Oudemirdum. Aanvang half acht. Zondag a.s. 10 en 6 uur ds. G. A. Zijderveld van Mid delburg. SOMMELSDIJK De zangavond 12 maart j.l. gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk ten bate van het Turkana-weeshuis en spontaan aangeboden en verzorgd door 5 koren met hun dirigenten, de heren Zoon en van Dijk, mag bijzonder ge slaagd genoemd worden. Ontroerend klonk in dit verband het „Roept uit aan alle stranden". De koUekte is een ge weldige verrassing geworden 911,25. OOLTGENSPLAAT Lek iin waterleiding. Door een groot lek in de hoofdleiding van de Waterlei ding is er de laatste dagen ernstige stag natie geweest in de toevoer. Er zat geen druk op de leiding en veelal lieten de kranen het afweten; er kwam weinig of geen water uit. Vorige week is al naar het lek gezocht en gister (maandag) is het gevonden, aldus een woordvoerder (ster) van het waterleidingbedrijf, toen wij naar de stand van zaken informeer den. het geval met de grote opzet langs het gehele Grevelingen'bekken, men verga dert daarover in Den Haag samen met de Schouwse en Flakkeese burgemees ters maar men vordert niet en burge meester Boersma stelde terecht dat het de Regering was, die in gebreke bleef, niet de Gemeentebesturen. Mevrouw van Leeuwen-Sieling was het ten dele met de heer Jumelet eens, maar meende van haar kant toch ook, dat het gemeentebestuur vaker aan al lerlei Haagse bellen moest gaan trek ken. Het Gemeentebestuur berust mis schien te veel in de bestaande toestand. Na mevrouw van Leeuvi^en gaveri nog enkele anderen hun zienswijze op wat eigenlijk wel zou moeten gebeuren. De heer de Looze bracht het gerucht over de 75000,op het tapijt. De heer van der Weele zou in Den Haag ver nomen hebben, dat voor Bruinisse f 75000,was beschikbaar gesteld, door een of ander Ministerie, maar niemand op Bruinisse weet waar die zijn geble ven. De heer van der Weele gaf een nade re toelichting, er op neer komend, dat hij nooit over 75000,had gesproken, maar over een subsidie en daarmede de subsidie van het nat industrieterrein had gedoeld, iets wat de voorzitter van de Midderistandsvereniging bestreed. De heer Maaskant (voorzitter Mid denstand) vond dat ook het gemeente bestuur wat al te vlug van stapel was igelopen, in deze zaak. Gemeentesecretaris B. de Groot gaf een resumee van de gang van zaken (er werd gesuggegeerd dat de Gemeente 75000,had ontvangen) dat eiste dus maatregelen van de kant van de ge meente, hij hoopte dat deze avond er toe zou mee werken, dat de misverstan den tussen gemeente en Middenstand zouden worden opgeruimd. Eensgezind moet aan de toekomst van Bruinisse worden gewerkt. Na nog wat discussies over en weer, werd de vergadering door de voorzit ter gesloten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1