In bouw verzorgingsflat Dirksland hoogste punt bereikt selekt KRUIDER Kif%de^ho'e&f& Uitzonderlijke maartlcou meubel Toenemenil aantal sex-winkels aan de Belgische grens ell IJ e¥ên voorstellen UIT NET MUZIEl Coöp. voorz. P. D. Sieling hees de vlag in top. Een naam voor de flat WEERPRAATJE ^de selekt meubel kleurenfolder ligt voor u klaar P. NELISSE lEMEE ♦♦♦♦♦♦♦♦i TE K< [cultivat (walsen IU ook zoekt. Fa. Sollicitatie tel. (010) il Maj El Wij geve omdat e^f WELKC Vingt Bladz. a „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 12 maart 1971, Hjdag 12 maa Openheid Sex en dood De waarheid In onze tijd komen veel zaken, die vroeger onbesproken bleven of waar over alleen maar fluisterend gesproken werd, in de publiciteit. Neem bijvoor beeld de sexualiteit. Zelfs in gezinnen met opgroeiende kinderen zou men er vroeger niet aan gedacht hebben te spreken over de manier waarop een kind ter wereld komt. Kn de vraag waar de kindertjes vandaan komen, kon hoog stens in een kinderhoofd opkomen, maar zeker niet naar waarheid worden be antwoord. Het is goed, dat tegenwoordig meer eerlijkheid wordt betracht. De tra ditionele ooievaar of rodekool horen ze- ker in een christelijk gezin niet thuis., Als het even kan zijn de ouders ver plicht hun kinderen de waarheid te zeg gen, al moet dat natuurlijk wel op een verstandige manier gebeuren, en be hoeven zeker niet alle détails te worden besproken. En dat laatste is het nu juist. Naar mijn mening gaan vele ouders hierin over de schreef. En wanneer de ouders het niet doen, dan doen krant, tijd schrift, radio en televisie het wel. Laatst had ik eens het twijfelachtige genoegen, min of meer toevallig een uitzending (van de V.P.R.O.) te horen, waarin kin deren van de Lagere School elkaar sexuële voorlichting gaven! Ze noem den feüloos allerlei soorten voorbehoed middelen op en spraken zich uit over het voor en tegen van abortus! Het ge heel maakte op mij zo'n walgelijke in druk dat ik tenslotte de knop heb om gedraaid. En dit soort uitzendingen schijnt geen uitzondering, maar regel te zijn. Er is nu eenmaal geen dankbaarder onderwerp dan de „sex" en het gekste is nog niet gek genoeg. Maar ook over deze dingen kom je natuurlijk een keer uitgepraat. Wan neer alle „taboes" doorbroken zijn, zo als de voorstanders zich graag uitdruk ken, dan moet er een ander onderwerp worden aangesneden om de lust naar openheid te bevredigen. Als Ik zo diver se dag- en weekbladen doorsnuffel, dan lijkt het wel alsof men dat onderwerp gevonden heeft. Ik bedoel: de dood. Nu is er niets tegen, maar juist alles vóór, dat wij mensen worden gecon fronteerd met het feit dat we niet tot in alle eeuwigheid op deze aarde zullen blijven.; Het ligt wel in onze aard om te doen alsófDat komt, doordat de dood een vreemd element in onze sa- paenleving is. We zijn niet geschapen om te sterven, maar om te leven. En vandaar, dat de mens de neiging heeft om de gedachte aan de dood van zich af te schuiven en weg te duwen. Maar de gedachte aan de dood moet dan toch niet voortspruiten uit een vaag besef, dat we nu eenmaal van het toneel moeten verdwijnen en dat we ons maar in dat onvermijdelijke moeten schikken. Zó ver komen de heidenen ook nog wel, misschien zij juist eerder dan mensen die wonen in een geker stende omgeving en onder het licht van het Woord Gods. Zo op de beruchte ma nier van de dichter Willem Kloos, die een eeuw geleden de bekend geworden woorden neerschreef: „Men moet niet van het lieve dood-zijn ijzen En die kant gaat het wèl op, dacht ik. Men is hard bezig, de dood die volgens de bijbel een vijand is en blijft, te ma ken tot een vertrouwde vriend. Iemand die een einde komt maken aan ondraag lijk lijden. Iemand, die we zelfs, als hij al te lang wegblijft, mogen dwingen wat vroeger te komenHeel de discussie over de zogenaamde „euthanasie" is im mers niets anders dan een ingrijpen in de natuurlijke orde en een vooruitgrij pen op de tijd die God voor ieder mens bepaald heeft. Strak doorgeredeneerd kan dan ook de zelfmoord voor een on geneeslijk zieke de oplossing betekenen. Maar geen oplossing in de zin van de Schrift, die immers zegt: „Mijn tijden zijn in Uw hand". De vraag, die hierbij ook telkens weer opkomt, is: „Moeten we een ongenees lijk zieke voorbereiden op de mogelijk heid van sterven, of moeten -we hem of haar in de waan laten, dat hij of zij weer beter wordt?" Die vraag is sinds de televisieuitzending van Ds. Van der Meer, waarin hij zijn patiënt niet alleen voorbereidde op zijn naderend einde, maar waarin hij ook met hem sprak over het leven na dit leven, weer bij zonder aktueel geworden. Naar ik ge hoord en bemerkt heb is deze uitzen ding, die ik niet gezien heb, nogal om streden. Volgens sommige kijkers was hier nu eens een arts aan het woord, die eerlijk was tegenover zijn patiënt, vol gens anderen had hij deze zaak niet in de openbaarheid mogen brengen. Ik Iaat deze vraag nu maar rusten.i Ik wil trou wens het probleem niet opnieuw aan snijden, omdat we daarover in deze ru briek al eerder hebben nagedacht. Ik zou alleen dit wUlen zeggen: We mógen niet alleen, maar we móéten on ze naaste voorbereiden op het naderend einde, maar dan niet als een natuurlijk, onontkoombaar lot, maar als het gevolg van onze zonde. En dan in het licht van de bijbel, die wel spreekt over de dood als een vijand, maar als een overwon nen vijand voor hen die uit de dood overgegaan zijn in het leven. Maar van een sterfbed een show-business maken, desnoods met de microfoon en de tele lens erbij, neeTenslotte heeft een mens ook nog een zeker recht om. in zijn laatste uren alleen te zijn met zichzelf en met God. WAARNEMER. OUDDORP Kerkdienst. A.s. maandagavond 15 maart om 7,i30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente Eilhier voor te gaan ds. Mouw van Oudemirdvim. Beste meisjes en jongens! Het nieuwe raadsel voor deze week werd ingezonden door Jan en Kla^ina de Vogel te Melissant. Het is MAARTRAADSEL 2 Het geheel bestaat uit 48 letters en is een tekst uit het Boek Spreuken tus sen hoofdstuk 20 en 30. De gevraagde woorden zijn te vinden in Genesis tussen hoofdstuk 14 en 21. 1. De 6—31—11—35—13—34 —5—41—20 29 van uw huis. 2. En Abraham liep toe tot de 3314 10—39—19—44—43—28. 3. En stelden hem 22—15—40—3—37— 10 de stad. 4. Want hij 42—16-46—2—48—36—4 binnen Zoar te wonenj 5. En dwaalde in de woestijn 13038 —7—12—32—21. 6. Die uw 42—23—27—20—26—8—31 in uw hand geleverd heeft. 7. En grote 17—15—17—25—3—9—45— 28—18—25 viel op hem. Vriendelijk bedankt. Jan en Klazina! CORRESPONDENTIE: Riet J. Zandweg, Exuiningen. Je kan wel begrijpen, dat je antwoord in het kinderhoekje van 5 maart niet kan staan, als je brief de eerste maart ge schreven is. Zó vlug gaat dat niet. Zijn ze al bezig aan het verbouwen? Het zal wel mooi worden, maar daar moet je een poosje een fietstocht van Hansweert naar Kruiningen voor over hebben. Maar dat is wel gezond. 'Lies de V. Domburg. Ben je erg bUj met de mooie prijs? Dan ben ik ook blij. Gelukkig dat oma het weer goed maakt. Ik heb horen zeggen dat jullie baby, die jij moest dragen bij de doop, nogal heeft gehuild.i Is dat zo? Die kinderen weten nergens van af en zijn helemaal uit hun doen. Corry G. Borssele. Je postpapier, dat je verdiend hebt, is mooi. En je hebt het heel leuk versierd, zeg! Ik vind dat je veel mapjes verkocht hebt. Die sokjes zullen nog wel niet af zijn op school, want je krijgt niet elke dag handwer ken. Zijn jullie ondertussen al naar oma geweest? Lenie de J. Ouddorp. Dat hoor ik graag, dat je met plezier naar school gaat. Dat neemt niet weg, dat je ook wel gaarne een paar dagen vrijaf hebt. Ben je ook op het huwelijksfeest van oom Klaas en tante Lena geweest? Was het er druk? Het was er een mooie dag voor. Diny G. Borssele. Ik begrijp dat het hard leren is, maar je moet toch voor voldoende nachtrust zien te zorgen. Laat opblijven is altijd niet zo goed, want als het laat wordt, neem je niets meer óp. Ik hoop dat je slagen zal. Naar de mens gesproken, zal die dominee mis schien niet meer bij jullie komen.. Wel licht heeft hij dat ook wel gezegd. Kees K. Melissant. Het is een lang opstel geworden over de grote brand vlak bij jullie in de buiui:. De rondvlie gende vonken hadden ook jullie woning aan kunnen steken, nietwaar? Ik kan begrijpen dat Mina aan oorlog' dacht. Het is dan een hele consternatie in de nacht. Gelukkig dat Lenie van de hevi ge pijn zo spoedig is verlost en dat ze nu weer gezond is. Het is 13 februari een dag geworden om niet meer te vergeten; zeker voor oma en opa niet. Het is een groot voorrecht dat ze dat mochten beleven. Hajtmy K. Dirksland. Had je daar om gevraagd, om die witte muizen? Het is een cadeau, dat iedereen hiet wenst. Je bent misschien een grote dietenliefheb- ster. Het postpapier is ook prachtig; dat zie ik wil. Op oma's kroonjaar zal het ook wel druk (geweest zijn. Is ze nog goed gezond? Ineke G. Borsselci Toen ik zo oud was als jij, leerden de kinderen nog geen steno, dus weet ik er niets van. Ik zou dus maar geen brief in steno schrijven, want ik zal er niets mee kunnen doen. Ik had geen moeite met de vragen van de volkstelling, maar toch had ik nog iets vergeten. Je moet rekenen dat ik een dagje ouder word. Ik denk dat jij nogal wat mensen hebt moeten helpen. Greet de J. Ouddorp. Over krokus vakantie hebben meerdere kinderen ge schreven. De krokussen, die zo vroeg zich lieten zien, hebben een harde dob ber gekregen. Nu moeten ze in hun schulp kruipen, maar dat gaat niet zo gemakkelijk: ze zijn al te ver gevorderd met hun bloei. Wanneer is het examen voor typen? Doe je best maar! Andrea de V. Sommelsdijk. Waren die laatste raadsels zo moeUijk? Het is toch verstandig om in te zenden wat je er van gemaakt hebt, al is het dan ook niet volledig. De moed niet te gauw opge ven. Het is een gezonde fietstocht van jullie naar Den Bommel. Je hebt Ria toch niet de hele weg laten trappen? Hoe is het met je broertje gegaan? Is hij beter geworden? Piet V.I Middelhamis. Ik merk dat je je best kunt vermaken met je neef. Het vrije leventje is fijn, maar het duurt zo kort, hè? Jullie zitten wel ingesloten door ieraren en zo. Een knappe buurt, veronderstel ik. Steeds maar oefeningen op het orgel kunnen zo vervelend wor den, maar het moet. Bekende liedjes kunnen er iets leuks in brengen. Je rapportcijfers vind ik goed. Hanna de J. Ouddorp. Ja, alles gaat heel vlug. Daarom moet je van de tijd zien te maken wat er van te maken is; in jouw geval leren en nog eens leren. Straks hoop je de vruchten van dat le ren Straks hoop je de vruchten van dat leren te plukken, als je het mag bele ven. Tussen al dat leren zijn een paar dagen vakantie zeer welkom. Ria de V. Sommelsdijk. Hoe bevalt het op de fiets naar school? Je zou die kou in 'maart niet meer zo verwacht hebben, hè? Maar het is heel gezond voor je, want jullie zitten al lang ge noeg binnen. Is er al iemand anders be noemd op school? Vind je kennis der natuur een fijn vak? Ik ook, maar het is heel moeilijk om er boeiend les in te geven. Dan moet je wel veel liefde voor alles wat leeft hebben.1 Tjeerda V. Middelharnis. Ik merk wel In de bouw van het verzorgingsflat Flakkee te Dirksland die vorig jaar ju ni met het slaan van de eerste heipaal begon is woensdagmorgen liet hoogste punt bereilrt. Door de Voorz. van de op drachtgeefster, de Coöp. Ver. Verzor gingsflat „Dirksland", dhr. P. D. Sie ling werd ,als telien van vreugde de Hollandse drieWeur in top gehesen. W.aaneer de bouw geen vertragingen zal ondervinden kan het project in de cember a.s. opgeleverd worden waarna de bewoners nog voor Kerst him nieuwe flat zullen kunnen betrekken. Vooraf wachten de betrokkenen nog enkele hoogtepunten, half april zal het dak voltooid zijn, in mei wordt het ge- dat jullie een mooi uitzicht hebben over het polderland. Wat kun je mooiers be denken! Je kijkt de ruime velden in, waar aUes nog zo landelijk en natuur lijk is. Wat heb je mooi getekend in verband met Sarie's verjaardag. Fijn, dat je ook een boek verdiende voor je leren! Janny de J. Ouddorp. Eigenlijk is het nog wel wat vjroeg, maar toch feliciteer ik je met je komende verjaardag. Ik doe het nu maar, want het kan gebeuren, dat ik het anders vergeet. Ik hoop dat je die dag mag beleven en nog vele ja ren nadien. Was het gezellig bij oom en tante in Menheerse op hun feest? Is de juffrouw ondertussen al hersteld? Ria P. Vlaardimgen. Er is heel wat werk aan het oplossen van de raadsels, nietwaar? Tegen het schrijven van een brief moet je maar niet opzien. Dat is meer een leukigheidje dan een opdracht. Je schrijft maar in het kort wat er zoal is gebeurd. Deze brief is al bijzonder lang geworden. Het ging hoofdzakelijk over komende reizen., Ik hoop dat al die plannen voor jullie mogen verwezen lijkt worden. Voor je vader was het ook erg lastig om weken in het gips te zit ten met zijn arm. En dan voordien de pijn nog! Cobi J. Souburg. Je hebt een behoor lijke vakantie genomen met het kinder hoekje, maar gelukkig zie ik je weer. En dan ineens met een nieuw raadsel. Komt je broer misschien ook weer boven wa ter, of heeft hij geen zin meer? Het examen lijkt nog veraf te zijn, maar on gemerkt is die tijd er, als je het mag beleven. Ik wens je alvast sterkte toe. Je raadsel hoop ik in het vervolg wel te plaatsen; wanneer, dat kan ik nog niet zeggen. EUy S. Rotterdam. Hartelijk gefelici teerd met je verjaardag, EUy! Is alles naar je zin verlopen? Je vriendinnetje is haast even oud als jij; het scheelt maar een halve dag, heb ik uitgerekend. Was de smid uit Biggekerke blij met jullie foto, of heeft hij nog geen be richt gestuurd? Waar ergens waren jullie toen gelo geerd? Waren de laatste raadsels moei lijk? Ja, het zijn meestal de ingezonden raadsels, die moeUijk zijn. De kinderen doen het zichzelf dikwijls aan. Ik pro beer het meestal gemakkelijk te houden.i Jan D. Stad aan 't Haringvliet. Jij schreef in februari en het sneeuwde; ik schrijf in maart en ik zie het ook sneeu wen. De winter is niet zomaar voorbij! Februari was erg zacht, maar er kwam nog een felle staart aan deze winter. Het is maar goed, dat de groei wat belem merd werd, want anders zou alles té gul gegaan zijn, en de kou moeten we toch krijgen. Johan L. St. PhiJipsland. Gelukkig dat vader we^r kon gaan werken. Is je vis- senstand ondertussen al wat vermeer derd? Ik hoop dat het nu wat voorspoe dig mag gaan. Fijn, dat het met reke nen zachtjesaan de goede kant op gaat. Misschien kun je het straks wel zien op je rapport. Prijzen komen dikwijls heel onverwacht. Allemaal de hartelijke groeten van OOM KO., bouw glasdicht gemaakt en tegen Pink steren zal er een model-flat worden in gericht waar aspirant kopers een kijkje komen nemen alvorens tot de aankoop van een flat over te gaan. De verkoop. Overigens loopt het met de verkoop nog niet zo'n geweldige vaart. Van de 101 flatwoningen die er beschikbaar ko men zijn er momenteel 10 definitief ver kocht, voornamelijk aan inwoners van Flakkee. Voorts zijn er 20 serieuze ge- interesseerden van wie redelijkerwijs mag worden verondersteld dat ze tot aankoop van een flat zullen overgaan en met een twintigtal kandidaten wordt een eerste overleg gepleegd. Men verwacht stellig dat de belangstelling aanmerke lijk zal,stijgen w^anneer de flat meer ge stalte krijgt en men kan aanschouwen wat er allemaal geboden ■wordt.i Van de. 101 woningen zijn er 93 met 2 kamers en 8 driekamerflats, de laatsten zijn op 3 na verkocht. De bouwkosten van het gehele project bedragen 4,5 miljoen gul den, de flats varieeren van 60.000, tot 80.000,—. Rondom de flat komt een park van plm. 2 ha. De bouwer. Het project is ontwikkeld door N.V. Projectenontwikkelingsbureau voor Bouwnijverheid te Schiedam, de werk maatschappij is de IBB - KONDOR- GROEP N.V. Dhr. Hoomoed, directeur van het Projectenontwikkelingsbureau gaf in gebouw „Animo" waar de geno digden werden ontvangen een bloemle zing van de reeds in het project ver werkte materialen door de 55 werkne mers waarvan er 15 van Flakkee ko men, over wie dhr. Hoomoed overigens bijzonder tevreden kon zijn. Er zijn 307 heipalen de grond ingegaan, er zijn 160.000 stenen gemetseld, 2700 m^ beton verwerkt, 160 ton staal gebruikt terwijl er al 1500 m^ glas gezet is. De bouw vindt een bijzonder fortuinlijke voort gang.! Ook de voorbije winter heeft nauwelijks voor onwerkbare dagen ge zorgd zodat de bouwers iets op het schema zijn voorgeraakt. Alhoewel het project gestart is onder de naam „Verzorgingsflat Flakkee" lijken de a.s. bewoners toch prijs te stellen op een wat origineler naam voor hun toe- komstige home. Een suggestie om daar allemaal eens diep over na i te denken vond in elk geval grote i bijval. Een mevrouw stelde een naam als „De Uitkomst" voor maar men hoopt uit meerdere suggesties straks de meest ge- schikte naam te vinden. Mocht u f een naam op de lippen branden 1 dan kunt u die doorgeven aan dhr. P. D. Sieling. iiiiii SELEKT MEUBEL is mijn naam. Een nieuw meubelmeri< dat door de vele goede eigen- sciiappen boven alles uitsteekt want SELEKT MEUBELEN zijn afkomstig van de beste bin nen en buitenlandse fabrieken, SELEKT MEUBELEN worden uitgeselekteerd door deskun dige inkopers, SELEKT MEU BELEN kunt U in een aantal nederlandse meubelzaken kopen die uitgekozen zijn dit merk te voeren. SELEKT MEUBELEN munten uit door comfort en fraaie vorm geving, en bezitten een verant woorde degelijkheid. SELEKT MEUBELEN zijn betaalbare meubelen. Breng nu een vrijblijvend be zoek aan uw woninginrichter en vraag hem naar SELEKT MEUBELEN. U zult werkelijk verrast zijn. OOSTDIJK 53 - 61 SOMMELSDIJK Tel. (01870) 2467 (van onze weerkundige medewerker) Na een erg slappe februarimaand, waarin overigens de tuingewassen zich flink konden ontwikkelen en de trekvo gels welgemoed aan de weg terug be gonnen, is de winter nog eens uit zijn slof geschoten. De eerste decade van maart is er uitzonderlijk koud door ge worden met op veel plaatsen op het continent strenge vorst. Op het moment, waarop we dit stukje gereedmaken, zijn Volkel en Rotterdam in ons land de koudste plaatsen geweest, rapporteerde Essen 17 en is men in Helsinki al ge wend geraakt aan ochtendtemperaturen van om en nabij de 20 graden. Nu is vorst in maart niet zo bijzonder. Jaarlijks vriest het in ons land gemid deld op tien dagen, voor het Drentse Witteveen geldt zelfs een cijfer van 15.( Ook sneeuwt het wel meer. Het norma le aantal dagen in maart loopt uiteen van drie tot vijf. Het uitzonderlijke van de kou in be gin maart zit-em dan ook veel meer in de luchtdrukverdeling, die aanleiding heeft gegeven tot de grimmige kou. Do minerend element is een sterk hoge- drukgebied, waarin de barometers eerst 1060 en later 1050 mb. aariwezen. Het verplaatste zioh van Noord-Rusland naar Noord-Skandinavië en ontwikkel de daarbij een sterke uitloper over de Britse eilanden tot het zeegebied ten westen van Portugal, welke warme oce aandepressies de voet dwars zette. Zo'n respectabel hogedrukgebied vind je meestal niet in deze tijd van het jaar. Het komt eerder voor in december of januari, ook begin februari nog wel en is dan verantwoordelijk voor strenge winters. Bij lagedruk in het Midden- landse Zeegebied en bij de Zwarte Zee, konden noordoostelijke winden onge hinderd doorgaan met de aanvoer van zeer koude lucht naar ons land, waarin van tijd tot tijd sneeuwstoringen mee kwamen. Het was vooral de Oostzee, die wolkenvelden produceerde. Er zijn in deze eeuw nóg wel enkele gevallen aanwijsbaar, waar het flink winterde. In de eerste plaats grijpen we terug op maar 1947, toen tijdens de staart van een strenge winter op 3 maart in het noorden nog 17 graden werd gemeten. In maart 1931 was er net als nu sprake van een op zich zelf- staande koudegolf. Die liet in Wams- veld een kwikstand van 18 graden af lezen. In de stad Groningen was er toen een serie van vijf ijsdagen met maxi mumtemperaturen onder nul. Dat ook later in de tijd strenge vorst nog wel kan voorkomen, bleek in 1899. Nog op 24 maart wees de thermometer in De Bilt 12, die in Winterswijk 14 gra den Celsius aanj Terugkerend tot maart 1931later in de maand verzachtte een stei-ke warmtegolf het leed. Nederland viel van het ene uiterste in het andere. Op 20 maart werd in Maastricht met 23.3 gr. C. de recordlijst van 1911 op 0.1 graad na benaderd. We doen het er voor, wanneer ons over een dag of tien ook zo'n voorzo mers festijn te wachten staat (Nadruk verboden) iLUiiiiiiiiiiiiiuiiiuiiioiiiiuiuiiniiiiiiaiiUfliaiiHiiiiiiiiiw^ LANDBOUW MECHANISATIEBEDEIJF TEL. (01875) 216 NIEUWE-TONGE Burgemeester van Sluis verzet zich er tegen. In de grensplaats Sluis in ZeeuffS- Vlaanderen komen steeds meer sex- winkels. De Belgen staan in de rij 0^ alleriei lectuur met „bloot" te kopen. België kan men er niet voor terecht; uj Nederland kan men voor „bloot" te ku en te keur.i De burgemeester van Sluis stelt zic_ tot en met in de weer om aan de v^^_ tigingen van sex-winkels in ^U" °„s meente paal en perk te steUen. Voioe de wet blijkt hij er heel weinig tegen kunnen doen. Er staan nu weer eni6_ nieuwe vestiging van sex-shops op pel, waartegen hij zich met klem zet. Er is onder de sex-verkoop-tes standers een leuze ontstaan met een riant op het bekende „Bergen op f°"f, houdt u vroom" „Sluis, houdt u i^"' ^urgemeeste brengen ter Eomroandita: ^.a. Steijnlaï Kigediend t« Ivoor de bou^ Idouche-toalel Ibf'kend gem« fwijking 2,,van Ox. "Uoeld percee fetemd met d ^ag worden pyast te stelle •overwogen ■verlenen me Iwet op de l^id 8 van de lilvorens hi? ■ingaande 12 Igelegenheid ■liet verlener f hun college ,)rende t rizage gd iBurgemeeste Div. goede types ZA. GBEUl kan Gedurendi Prinses MJ Per 1 decJ bruto aan-ff wordt enkl Wonen o; wordt De eerste eenl Van hun een met 1 perdagen- Meisjes, dj maanden plaatst (de

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 6