Mentaliteits verandering door f luor Melissant krijgt zeer waarschijnlijk nog dit jaar aardgas van weenen Schitterend stukje Dhr. Joh. Tanis beëindigt raadslidmaatschap Sommelsdijk Voorspellende dromen... dirksland tel: 390 Zendingsveid in Rhodesia Beëdiging nieuwe secretaris dlir. B. Koibach GestoBen auto teruggevonden RestaurantJonbre' 43e jaargang Vrijdag 19 febmari 1971 No. 3963 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagaoond RAAD DIRKSLAND: SPREIEN maken uw slaapkamer véél mooier. I Exploitant „Grevelingen- dam" failliet i^ in Meiïssant nog goedkope grond voor bungaiowbouw ld/Hl H modehuis 3Viet vakantie naar het VOOR MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad - Middelharnis Verhoging broodprijs Autobedrijf A. S. VAN RÜMPT MOLENDIJK 85 STAD AAN 'T HARINGVLIET TEL. 01871 - 553 POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS gedactle en advertenties: Kantoor I.angeweg 13, BominelsdDk Td. (01870) 26 29 Na 5.30 uirr (01870) 33 82 Qiro 167830 ABONNEMENTSPRIJS 4.-. PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per nam. Bjj contract epedaal tartel ff Een van Amerika's prominente indus- Itrie-chemici, mr. Charles Elliott PER KINS werd door zijn regering na het beëindigen van Wereldoorlog II naar [Duitsland gezonden om de I. G. Farben ite ontmantelen. Onderstaande brief schreef Perkins Ivoor de Foundation for Nutritional Re- search, Milwaukee 3, Wisconsin op 2 oktober 1954 aan iemand die nadere in lichtingen vroeg over fluo^ridatie: U vraagt mij om nadere documenta tie" inzake mijn boek „De Waarheid Om- jtrent fluoridering" (The Truth about Fluoridation). In de jaren 1930 droomde Hitler van een wereld geregeerd door !het Pan Germanisme en de Nazi filoso fie. Duitse chemici werkten een duivels plan uit, dat hierin bestond dat over- i wonnen volkeren makkelijk onder con- Itrole gehouden konden worden: door massale FLUORIDERING van het drink water, waardoor o.a. vrouwen steriel konden worden gemaakt. Dit plan had als hoofdbestanddeel SODIUJVI FLUORIDE. Fanatieke ideolo gen in cUt land vertellen aan ieder die 't maar horen wil, dat drinkwaterfluori- dering slechts beoogt de tandcaries bij kinderen te bestrijden en het is de aan nemelijkheid van dit excuus, gevoegd bij de goedgelovigheid van het publiek en de hebzucht van autoriteiten en amb tenaren welke allen tezamen verant woordelijk zijn voor de huidige rage van waterfluoridering in dit land (U.S.A.). Een ding wens ik echter positief en duidelijk te stellen: de ware reden ach ter fluoridering is niet het tandbederf bij kinderen tegen te gaan. Als dit de ware reden was kon men het op veel goedkopere manieren doen, die buiten dien veel effectiever zijn. De ware reden achter waterfluoridering is om de weer stand van de massa tegen overheersing en vrijheidsberoving te verminderen... In het achterste deel van de linker her senkwab van het menselijk brein zorgt een klein gedeelte van het hersen'weefsel (zie „De werking van de Pijnappelklier" leer) voor het behoud van onze indivi duele vrijheidszin. Herhaalde dosering van ONEINDIG KLEINE HOEVEEL HEDEN Fluoride zal geleidelijk aan deze weerstand tegen onderdrukking breken doordat dit gedeelte van het her- senvv'eefsel langzaam wordt vergiftigd en verdoofd, wat de mens zich gemak kelijk doet onderwerpen aan de wil van diegenen die hem willen regeren Toen de Nazi's onder Hitler besloten tot de aanval op Polen wisselden de Duitse en Russische generale staven we tenschappelijke en militaire ideeën uit, plannen en personeel, en het plan voor massale controle door waterfluoridering werd hierbij toegepast. Ik werd over dit hele schema ingelicht door een Duits chemicus die een hoge positie bekleedde bij het reusachtige en invloedrijke I. G. Farben concern en in de Hitler Nazi-beweging van die tijd. Ik bevestig dit bericht met alle eerlijkheid en ernst van een wetenschapsman, die bijna 20 jaar bezig is met researchwerk op het gebied van chemie, biochemie, physiolige en pathologie van Fluoride: dit is wat ik wil zeggen; Iedereen, die gedurende een jaar of langer KUNSTIVIATIG GEFLUORI DEERD WATER heeft gedronken ZAL NOOIT IMEER,, MENTAAL OF FY SIEK, DEZELFDE zijn J. Wels (Overgenomen uit „Koers" d.d. 13 febr. 1971). V40NINGINRICHTIH<^; OUDDORP Over het onderwerp „Voorspellende "Tomen en daaraan verwante verschijn selen", zal prof. W. H. C. Tenhaeff ko- "T? sP^'eken voor de Volksuniversiteit ..Akademeia" te Ouddorp op donderdag lebr., sav. om 8 uur in de achterzaal -ffl hotel „de Gouden Leeuw". to^k!, '^°^^is van de arrondissements- Wp 1 te Amsterdam is de N.V. '.w.KM.A.", gevestigd te Amsterdam in Maat van faillissement verklaard, onder raiekkmg van de eerder verleende sur- oot^'^® ^a nbetaling. Genoemde N.V. is »K exploitant van het wegrestaurant l^.elmgendam", Parallelweg 1 te Tijdens de gemeenteraadsvergadering van j.l. dinsdagavond heeft dhr. T. van Prooflen melding gemaakt van zijn con statering dat de Gasomek, het bedrijf dat de aardgas-voorziening verzorgt, met een grote bokkesprong over IVIelis- sant lijkt te zijn gesprongen om eerst Stellendam van het gas te voorzien. „Krijgt Melissant het dit jaar toch ook nog?" luidde dan ook de vraag die dhr. van Prooyen aan het college stelde. De raadsvoorzitter, burgemeester Bos kon dat met vrij grote zekerheid toe zeggen. De directie van de Emgo heeft althans toegezegd dat naar die moge lijkheid gestreefd zal worden. Voor Her kingen ligt de zaak wat gecompliceer der waarom het minder zeker is dat ook dit jaar de pitjes in Herkingen op aard gas zullen branden. „Stellendam kwam eerder aan bod door een samenloop van omstandighe den", verklaarde ook wethouder A. C. van Rossum. Die omstandigheden ble ken o.a., de reconstructie van de Voor straat te zijn en het feit dat in het re creatieoord „Onder de Molen" de lei dingen al waren aangelegd, zodat direct na aanleg gas kan worden afgenomen. „De geringe animo om aan te sluiten BOUWMATEKIALEN Dirksland Telefoon 1333 heeft Melissant wellicht parten ge speeld", veronderstelde dhr. Hakken- brak maar de voorz. kon dat ten stellig ste ontkennen. „Als vertegenwoordigers van de gemeente hebben wij de belan gen van de gemeente beslist wel veilig gesteld", kon de voorzitter verzekeren. De raad besloot accoord te gaan met het storten van een eenmalig bedrag van 26.101,36 in het reservefonds van de Energie Maatschappij i.v.m. de aanslui ting op het aardgasnet van Melissant en Herkingen. Hamerstukken. Aan mevr. S. Tax-Stad, Groene Kruis weg 5 te Herkingen werd een strook grond verkocht, groot 215 m^, gelegen in het bungalowterrein aan het Schar- loopad. De grond ligt achter de woning van mevr. Tax, de prijs bedraagt f 33, per m^.i Ook werd accoord gegaan met het voorstel voorzieningen te treffen aan een gedeelte van de riolering in de Phi- lipshoofjesweg en vernieuwing van een gedeelte van de riolering in de Wer- nerlaan, dit in verband met de bouw van een bejaardenflat aan de Werner- laan. De grondprijs in het bestemmingsplan „Melissant-Beatrixlaan" te Melissant werd op voorstel van B. en W. vastge steld op 32,per m^. Op voorstel van B. en W. werd aan de afdeling Dirksland van de E.H.B.O. een subsidie verleend van 150,als tegemoetkoming in de reiskosten van de cursisten die ook Melissant en Her kingen komen. Van dhr.i H. van 't Hof werd aange kocht voor de prijs van 7.000,de woning Ring 19 te Dirksland. Deze wo ning ligt in de te saneren kom van het dorp. Ook besloot de raad zich te con formeren aan een landelijke regeling m.b.t. de subsidiëring van de school- melkvoorziening. Een krediet van 630,werd daartoe beschikbaar gesteld. Woningbouw. De raad kon volledig accoord gaan met het voorstel aan de woningbouw- ver. „Dirksland" de benodigde grond te verkopen in het bestemmingsplan „Me- lissant/Beatrixlaan" voor de bouw van 70 premiewoningen, bestemd voor de huisvesting van personeel dat werk zaam is in de bedrijven in het Euro poort- en Botlekgebied. De grondprijs bedraagt 32,per m^. Nog beschikbaar. Op de vraag van dhr. Hakkenbrak of met deze verkoop alle bouwgrond is uitgegeven verklaarde de voorzitter dat er nog enkele percelen bouwgrond be stemd voor bungaiowbouw beschikbaar zijn. Er wordt overigens hard gewerkt aan het gereedmaken van een nieuw bestemmingsplan dat ruimte zal bieden aan 240 woningen. Door dhr. D„ A. H. van Dis (C.H.U.) werd globaal berekend dat de bouw van de 70 woningen voor plm. 240 nieuwe inwoners zal zorgen, wat een toename van het inwonertal met 16% zal bete kenen. Dhr. van Dis hoopte dat er voor een continuïteit zal kunnen worden ge zorgd waarom hij erop aandrong zo spoedig mogelijk grond te verwerven. Het leek spr. gewenst dat Melissant elk jaar met plm. 15 nieuwe woningen wordt uitgebreid. De voorz. verwachtte dat aan dat verlangen kan worden vol daan. Momenteel zijn er 36 v/oningen in aanbouw, binnen twee jaar zal het nieuwe bestemmingsplan in fase van uitvoering zijn. Aankoop bouwgrond. De raad ging unaniem accoord met het voorstel tot aankoop van grond in het bestemmingsplan „Dirksland-Zuid" van Mr. J. Zaaijer te 's-Gravenhage voor de prijs van 170.000, Saneringsplan Herkingen. Voor een totaalbedrag van 176„612,20 kocht de raad een aantal percelen grond en panden t.b.v. het saneringsplan kom Herkingen. Aangekocht werden het perceel tuingrond achter de woning St. Elizabethstraat 4 voor 592,20 van de Herv. Kerk. Het pand St. Elizabeth straat 4 werd gekocht voor 14.000, Het pand St. Elizabethstraat 6 voor 19.795,het pand Scharloodijk 9 voor 12.030,—, de woning St. Elizabeth straat 8 voor 26.176,de wonin,,, Scharloodijk 14 voor f 23.350,—. Voorv; de panden Peuterdijk 1 voor 38.,235,- en Molendijk 2 en Scharloodijk 1 voor 42.434,—. Overdracht bevoegdheid. „Teneinde een vlottere gang van za ken te bewerkstelligen" stelden B. en W. de raad voor aan hen de bevoegdheid te delegeren gemeenteeigendommen aan anderen in gebruik te geven door o.a. verhuur en verpachting. B. en W. kwa men tot dit voorstel n.a.v. het feit dat door de gemeente aangekochte wonin gen in het saneringsgebied best nog enige tijd kunnen worden bewoond. Echter zou de raad steeds op een daar toe strekkend voorstel moeten beslissen. B. en W. gaven te kennen dat zij deze „macht" zouden willen uitoefenen naar door de raad te stellen regelen,. Die regelen werden voorgesteld door dhr. van Dis. Het moest volgens hem beperkt blijven tot te saneren woningen en van elke beslissing zouden B. en W. de raad in kennis' moeten stellen. Dhr. van Prooijen wilde graag de de legatie tot het jaar 1971 beperkt zien maar daar bleek de voorzitter weinig voor te voelen. „We willen het zeker niet voor een termijn korter dan drie jaar", gaf hij te kennen, er moet ook nog zoiets als ver trouwen bestaan. Wij zijn beslist geen huisjesmelkers en. we zitten niet te wachten op bevo'egdheden maar het De Mbuma-zending, die geld inzameld voor de Schotse zending in Rhodesia (waar zendeling Van Woerden werkt) organiseert een vakantie-reis naar dit zendingsveid. De reisleider zal zijn de heer A. de Redelijkheid, voorganger van de Hervormde Evangelisatie te Den Hulst (Ov.) Wij vernamen dat de reis, die per vliegtuig wordt gemaakt ongeveer acht tien dagen zal duren nl. van 26 april tot 13 mei. De deelnemers(sters) kunnen dan terug zijn, wanneer op zaterdag 15 mei a.s. te Utrecht de jaarlijkse zen- dingsdag gehouden wordt. Gezien deze data, kan het gezelschap twee zondagen op de zendingsposten' doorbrengen. Men hoopt dan tevens te kunnen verwezenlijken dat het H. Avondmaal er wordt bediend. De organisatie van deze reis is in han den van Van Blooy's Interkerkelijke Va kantie-reizen, in samenwerking met het Reisbureau States Express te Rotterdam. wordt te omslachtig om het steeds in de raad te moeten brengen". Het kan vlot ter en discreter" gaf de voorzitter de verzekering. De regelen zoals door dhr. van Dis gesuggereerd werden aanvaard. Over de periode van geldigheid werd men het ook eens, elke raad beslist voor haar zittingsperiode. HERKINGEN De letterlijk en! figuurlijk schitterende buitenlantaarn die de doe-het-zelver A. de Hoon uit Herkingen heeft gemaakt zou aan de gevel van paleis Soestdijk beslist niet uit de toon vallen. Toch zal hij straks de gevel van de woning van de fam. de Roon gaan sieren ten bewijze van 's mans knutselvaardigheid. Ongeveer een jaar geleden kreeg dhr. de Roon met zijn zwager H. de Geus een onbewoonbaar verklaard woninkje aan de Peuterdijk in gebruik en dat veran derde spoedig in een werkplaats waar de beide knutselaars, soms onder pro test van de resp. echtgenotes, vrijwel elke avond te vinden zijn. Een schitte rend bewijs van het vele dat er al werd gemaakt is de lantaarn, 16 kilo zwaar en, naar eigen ontwerp gemaakt van hoogwaardig chroom-nikkelstaal. De glans wordt verkregen door het materi aal op eert zeil geconstrueerd maclüen- tje te polijsten. De lantaarn werd voor zien van het nodige „lofwerk" in de vorm van blaadjes, bloemen en strik ken, kortom, het is een schoonheid ge worden. Zelfs de fitting in de grootste lantaarn werd opgelast om een kaarsef fect te verkrijgen. Terwijl dhr. de Roon de laatste hand aan zijn lantaarn le'gt is dhr. de Geus in de weer op de zelf geconstrueerde draaibank waarop een snelheidsmeter van een bromfiets het aantal toeren aangeeft. De bank is van een behoorlijk formaat, tussen de beide centers een ruimte van 80 cm. en een' draaihoogte van 22 cm. Als krachtbron fungeert een Miele wasmachinemotor. Er wordt metaal maar ook veel hout werk op gedraaid en tal van familie leden zijn al van een sierstukje voor zien. Wie er eens een kijkje wU nemen zal op de Peuterdijk 24 beslist wel wel kom zijn al moet men er niet in het zondagse pak heengaan. Een echte lief hebber zou het misschien klarspelen de exclusieve lantaarn die tegen alle weers invloedGii bestand is te pakken te krij gen. De talloze vrije uren en de snipper- dagen die er in zitten moeten er dan natuurlijk wel uitkomen. OUDDORP Aan het begin van ée vergadering vond de beëdiging en de installatie plaats van de vorig jaar 4 novem ber benoemde nieuwe gemeentese cretaris, dhr. B. Koibach, gekomen van Nieuwerkerk a. d. IJssel, In handen van de raadsvoorzitter legde dhr. Koibach beide eden af. Burge meester Bos wilde het, wijzend op de rijke betekenis van het ambt van gemeentesecretaris, niet slechts bij een formele handeling laten, doch dhr. Koibach ook in zijn nieuwe ambt „inleiden". Temeer deed de voorzitter dat met genoegen omdat de vacature een manco heeft bete kend in het functioneren van het ge meentelijk bestel. Spr. wees er dhr. Koibach op dat de Wetgever niet al le inhoud aan het ambt van ge meentesecretaris heeft gegeven, zelf dient men voor een inhoud en een vulling te zorgen op een manier die ieders tevredenheid kan wekken. Burg. Bos kon dhr. Koibach namens gemeentebestuur en -personeel alle medewerking toezeggen. „We hebben reikhalzend naar uw komst uitgezien en in uw benoeming heeft de raad haar vertrouwen in u uitgesproken", wees de voorzitter aan. „Uw taak strekt zich uit over het gt;hele ge meentelijk bestel, u verkeert nu nog in een vreemde omgeving maar wan neer u uw nieuwe woonpls.ats gaat lief krijgen is dat een stimulans voor uw ambtsvervulling", aldus de voor- De heer Joh. Tanis, S.G.P. vertegen woordiger in de gemeenteraad van Goe- dereede heeft voor zijn raadslidmaat schap bedankt. Waarschijnlijk zal zijn zetel worden bezet door dhr. M. van 't Geloof, autorijschoolhouder te Ouddorp. Dhr. van 't Geloof was destijds be stuurslid van de in Ouddorp opereren de Actiegroep. Zeer drukke werkzaamheden hebben dhr. Tanis genoopt van het raadslid maatschap af te zien. Dhr. Tanis kwam in 1962 in Ouddorps gemeenteraad, na de gem. herindeling, in jan. '66 nam hij voor de SGP zitting in de nieuwe raad tot hij eind 1966 te kennen gaf i.v.m. zijn studie te moeten bedanken. Vorig jaar stond hij overigens op veler aan drang weer candidaat en hij werd op nieuw gekozen om in september op nieuw zitting te nemen. Thans, na een half jaar heeft dhr. Tanis opnieuw moe ten bedanken. De nieuwe Simca 1100 van wet houder P. Groenendijk uit Oude Tonge die in de nacht van 28 ja nuari werd gestolen is j.l. dins dag in Rotterdam teruggevonden. De wagen had al die tijd langs de Maashaven gestaan. De Rotter damse politie had er tot dinsdag ijverig honnetjes op geplakt i.v.m. het feit dat de wagen verkeerd geparkeerd stondHet was iemand die enkele weken' ziek thuis was geweest die de politie tenslotte op de hoogte bracht. Toen de man weer naar buiten mocht ging hij eens een, kijkje nemen in de niet afgesloten wagen waarin hij de papieren op naam van dhr. Groenendijk vond. De Rotterdamse politie informeerde bij de politie te Ooltgensplaat en juist was dhr. Groenendijk daar aanwezig i.v.m. het 25-jarig jubi leum van Opperwmr. Veldman. Ook dhr. Groenen'dijk kon toen worden geluk gewenst. Hij heeft inmiddels zijn autorijlessen her vat zitter die dhr. Koibach met zijn gezin een goede tijd toewenste. „Het is niet enkel essentieel te streven naar promotie, vooral essen tieel is het in een bepaalde functie te doen wat van je verlangd mag wor den", gaf dhr. Koibach in zijn beant woording te kennen.1 Hij verzekerde alles te zullen doen om zijn functie waardig te mogen bekleden. Dhr. Koibach hoopte op een goede onder linge verstandhouding tot heil van de Dirkslandse gemeenschap. In de prettige ontvangst zag hij een goede belofte voor de toekomst. De voorz. maakte tenslotte van de gelegenheid gebruik dhr. Geelhoed hartelijk te danken voor de manier waarop hij als wnd. secretaris is op getreden. OUDE TONGE ■ii: Serveert alle binnen- en buitenlandse dranken. De minister van Economische Zaken is akkoord gegaan met een prijsverho ging, ingaande 22 februari a.s., van 1 cent per 800 gram groot-brood. De prijs van een half brood van 400 gram, alsmede van kleinbrood in stan daardverpakking van 400 gram, mag eveheens met 1 cent worden verhoogd. De minister heeft met deze prijsver hogingen ingestemd teneinde doorbere kening mogelijk te maken van recente bloemprijsstijgingen. OOLTGENSPLAAT Contactavond „Scouting Ooltgensplaat". Dinsdag 23 februari des nam. 7.30 uur is er in het Verenigings gebouw „'t Centrum" een Contactavond van de „Scouting Ooltgensplaat" van de L. Ba- zerquegroep van de Ned. Padvinderij, georganiseerd voor donateurs, ouders van de leden en andere belangstellen den. Op de agenda staan o.a. de jaarver slagen en het vertonen van dia's die tij dens de zomerkampen gemaakt zijn. Gaat horen en zien wat de padvinderij te bieden heeft en wat er in de loop van de tijd al gepresteerd is.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1