IS aXB. afdeling Nieuwe-Tonge bestond veertig jaar Koninldljk zilver voor de heer II. Bruggeman te Sommelsdijk Ie toekomst ran de P.v.d.A. 2 jubilarissen bij N.V.V. te Ooitgenspiaat Dewerktuigendagen 'dam werpen hun schaduwen vooruit Plaatseliik nieuws nuto na slip totall-loss Be jaargang Dinsdag 16 februari 1971 No. 3962 CHR. STKEEEELAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR ïm ZUID-HOLLANDSE EN ZEEXJWSE EÏLANDEIN Verschijnt tweenuuil per u>e&kdinsdag- en vrijdagaixmd !n maken I Vij staan I m voor- itieteken.l b service ik maken I ezen i 2450,-I .-■leid 17.30 uür. KERKNBEUWS POSTBOX 8 - MIDDELHAENIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeiweg 13, SomméiBdtik (01870) 2629 Na 5.30 uur (01870) 3382 Giro 167S30 ABONNEMENTSPEIJS 4.-^ PER KWARTAAL ADVERTENTIEERIJS 17 cent per mm. Sj} contract Bjpedaal tarief. 700,- 1850,-1 975,- 2450,- f 5750,- 2750,- f 1750,- 5900,- 2450,- 4500,- 4950,- 2950,- 1450,- 2150,- 1750,- 1950,- 2450,- 3250,- u 4975 2150 4450 5975, 2150 4450 De verkiezingen voor de Tweede Ka- ,er van onze Staten-Generaal, die op .'oensdag 28 april zullen worden ge- 'ouden, werpen iiun schaduw reeds ver ■ooruit. De politieke partijen zijn de llectorale strijd begonnen en iedereen ie op dit terrein meeleeft, ziet met panning uit naar de uitslag van de itembus, want daarvan hangt af hoe èderland de volgende vier jaren be- ;uurd zal worden. Deze uitslag zal op [laar beurt nauw samenhangen met de terne en externe positie van alle deel- .emende partijen. Van de vijf grote partijen, die in aanmerking kunnen komen om in de landsregering mede de dienst uit te ma- :en, is zonder enige twijfel de Partij an de Arbeid de meest kwetsbare wat letreft de uitslag van de stembus en laardoor ook van de mate waarin zij laadwerkelijke invloed kan uitoefenen p de toekomstige richtlijnen van het te ormen kabinet. De situatie waarin de P.v.d.A. zich evindi is zonder overdrijving niets inder dan ernstig te noemen. Zij ver leert nog steeds onverminderd in een isistoestand. De leidslieden Den Uyl en ondeling stellen zich nog altijd hoog- artig op tegenover de confessionele partijen, maar wie de politieke ontwik keling tot dusver gevolgd heeft moet tot de conclusie gekomen zijn dat de feite- lijlce situatie in de socialistische partij zeer precair is. De oorzaak daarvan is dat de partij ;in tianden gekomen is van de groep die [zich presenteert onder de naam Nieuw- links. Deze richting wordt gevormd [door radicale socialisten voor wie de lolitiek van Vondeling en Den Uyl veel :e burgerlijk is. Schier geruisloos heeft ieze stroming de laatste jaren kans ge ien door haar activiteit een aanhang :e krijgen, die thans zo sterk is dat zij !e meerderheid in het partijbestuur 12 tegen 9 in handen heeft.i Daarbij ;is dan ook de nieuwe voorzitter de heer :Van der louw, een jonge radicaal. Op het jongste congres in het Am- terdamse R.A.I.-gebouw bleek dat de ;nkervleugel onder de afgevaardigden Iver in de meerderheid was. Als de naam [Drees werd genoemd joelde de schare :en als de N.A.V.O. werd afgekraakt brak een liartstoclitelijk gejuich los. Uit alles [bleek dat de gematigden in de minder- [heid waren zodat te verwachten is dat [straks, als na- de verkiezingen Van der louw het heft in handen heeft geno men, een duidelijk linkse koers zal wor-- :den gevaren. iVlen kan dus stellen dat 'de P.v.d.A. sterk in radicale richting is opgeschoven door de penetratie naar links. Het gehouden congres, hoewel op :zichzelf niet zo opzienbarend, is dus van [historische betekenis. Ofschoon de ontwikkeling zich al in !die richting bewoog is deze sterk ver sneld en verbreed door het uittreden ;van de beide zonen van Dr.. Drees uit de ipartij van hun vader, met name van diens naamgenoot, de thesaurier-gene- [raal van Financiën. Deze heeft zijn ichitterende en lucratieve positie op het [departement ingeruild voor het lijst- 'aanvoerderschap van de kleine en jonge 'groep van D.S. '70. Drees junior blijft :dus socialist democratisch socialist jVolgens de partijnaam, maar in rechtse ™hting: hij wil b.v. de belastingen niet ■verder verhogen en een zeer groot aan tal subsidies afkappen. Met name door de laatste desiderata zal hij ongetwij feld ook menige liberaal voor zich kun nen winnen. Wat de internationale po- Wiek betreft zal hij eveneens een ander standpunt innemen inzake het pro- en anti-Amerikanisme, dat in verband met de N.A.V.O.-politiek van zeer grote be tekenis is. De uitgesproken linkse groe- Pen zijn sterk anti en spelen dus het communisme bewust in de kaart. Het lijkt ons niet onwaarschijnlijk dat liet optreden van Drees junior een nieuw element in de Nederlandse poli- "ek, in mindere of meerdere mate een verschuiving onder de kiezers teweeg zal brengen. Wanneer zijn verwachting van vijf a tien Kamerzetels gerealiseerd wordt zal dit bijdragen tot een moge nde ombuiging van het regeringsbe- m meer rechtse richting, hetgeen |vele Nederlanders zullen toejuichen. In r- verschijnen van een nieuwe IPartij vragen voor- en tegenstanders taaarvan zich vanzelfsprekend af uit m 1 l'estaande partijen de stemmen ™eten komen. Men kan daarover wel .baan speculeren maar in feite tasten we t^ net duisterj De verleiding is echter fsroot om er toch op in te gaan. De ini- l'iatiefnemers zijn afkomstig uit de P.v. A^iA ^^1 2^^r waarschijnlijk, «at deze een aanmerkelijk deel van het «ezerskorps der jonge partij zullen uit- ^'aicen. Verder zal ook D'66 wel flink ™at veren moeten laten, omdat deze ™or menigeen op een teleurstelling is ^gelopen. Of de V.V.D. in deze rich- sm- 2;al lijden is moeilijk te zeg- erg veel zullen het er niet zijn, Want Drei per slot van rekening is de partij «s behalve democratisch ook socia listisch zodat de sprong wat al te groot zou zijn. vj^^u^ '^e drie christelijke partijen ver- "dchten we in dit opzicht geen noe- waard verlies. De hoofdmacht zal Icom f ■^•■^•'^■A- moeten komen. De toe- iaar partij, die al menig zepr ^an het teruglopen is en in een dom- ^'^Plorabele situatie verkeert zal van T actie-Drees en door het drijven mapi Nieuw-Links-Vleugel ook dit- ddi weer menige veer moeten laten., Van M- toekomst in moet als speelbal "n Wieuw-Links ziet het er voor haar maar donker uit. De afgelopen week werden op Goeree -Overflakkee door het N.V.V. 18 on derscheidingen uitgereikt, waarvan zes gouden en twaalf zilveren. In Ooitgens piaat kreeg dhr. d de Vos een gouden onderscheiding by zijn afscheid van de afdeling van de Algemene Voedings bond (De vroegere ANAB). Hij was meer dan veertig jaar bestuurslid ge weest en meer dan veertig jaar heeft hy er voor zorg gedragen dat de afdelings- kas tot op de laatste cent klopte. Hem werd de onderscheiding uitgereikt door de assistent districtbestuurder, dhr. Klaas Koornstra, die hem namens het N.V.V. hartelijk dankte voor het vele werk, dat hq voor de afdeling heeft ge daan. Ook dhr. R. van Putten en J. Duim ontvingen de onderscheiding wegens het 40-jarig lidmaatschap. De zilveren jubilarissen waren de he ren J. Kreeft, W. Kreeft, L. Huijer, C. Leijdens, W. de Vos en W.i Neels, terwijl dhr. A. Hotting postuum werd onder scheiden met het zilveren speldje, dat ten huize van mevr. Hotting werd over handigd aan de familie. De afdeling bestaat 51 jaar en de heer C. de Vos was vanaf het begin lid. De voorzitter van de afdeling, dhr. J. Duim prees de activiteit van dhr. De Vos, die in deze lange periode veel min- en plus punten heeft meegemaakt; spanningen op de arbeidsmarkt, stakingen, moeilijk heden met de werkgevers en de veran deringen in verband met het bekende loonartikel. „U hebt onze belangen een mensenleven lang behartigd. Het doet ons verdriet dat u heengaat, maar U en wij kunnen dankbaar zijn, voor wat U in de afgelopen 51 jaar voor de afdeling en voor de werknemer in het algemeen hebt gedaan. U hebt het „Broeders ver heft -U tot vrijheid" steeds voor ogen gehad. De toekomst is onzeker, maar wel weten wij, dat er een grote taak is weggelegd voor onze jongere generatie. Wij zullen vooi-tbouwen aan datgene, waarvoor jij gestreden hebt", aldus dhr. Duim. Dhr.i Koornstra sprak over dhr. De Vos en de andere jubilarissen, die uit de meest grijze ellende tot vakbonden zijn gekomen. Hij sprak over het vele, dat de nieuwe bestuurders wacht, waar van hij in het bijzonder het onderv/ijs onder de aandacht bracht. „De mens leeft niet alleen van brood. We moeten een deel hebben van de koek, van het onderwijs, dat slechts voor 6°/o van de jongeren uit de arbeidersklasse ten deel valt. Er valt genoeg te strijden. Het re centelijk verleden is daarvan een voor beeld. De werkende jongeren komen voor hun rechten op. Het tegenwoordi ge onderwijssysteem deugt niet. De gro te „middenlaag" in onze maatschappij bepaalt het onderwijssysteem. Het on derwijs en de cultuur worden zwaar ge subsidieerd, maar wat heeft onze ar beidende klasse daaraan? Wij betalen er wel de belasting voor, maar wij betalen de schouwburgstoel van de ander. Dat gene, wat we gezamenlijk opbrengen, moeten we samen verdelen en daarom zal onze generatie er hard aan moeten trekken. Pas nu begint de werkelijke strijd", aldus de heer Koornstra. In Nieuwe Tonge vergaderde de af deling van de AVB in Ons Dorpshuis. Zij vierde haar veertig-jarig bestaan, hetgeen men snot grote zekerheid vast kon stellen bij het hoofdbestuur, want van een archief in Nieuwe Tonge is na de watersnood van 1953 geen spoor meer te bekennen. Ook het aantal jubilarissen werd gemeld door het hoofdbestuur van het N.V.V. De voorz. van de afdeling, de heer Joh. de Jong kon daarom ook niet van het grijze verleden spreken, mede ook, omdat hij deze periode nauwelijks be wust heeft meegemaakt. Hij sprak van de Rode Bond, van de Arbeidersbond, de Moderne bond, de Landarbeiders bond, de ANAB en de AVB. Hij huldig de de mensen, die vanaf het eerste uur gewerkt hebben aan een betere toe komst voor de arbeidersklasse en gaf daarna graag het woord aan de bonds bestuurder, dhr. K. Koornstra. Hij noemde hen de pioniers en zei alle re den te hebben om tevreden te zijn. „Wij zijn geen loonslaven meer; we kunnen niet meer van de ene dag op de andere ontslagen worden; we hebben voldoende voedsel en ook wel enige zekerheid. Niettemin moeten we blijven opkomen voor de sociaal zwakkeren. De pioniers hebben bewust met de traditie gebro ken door te gaan organisaren, hetgeen allerlei moeilijkheden bij de werkgever voor de georganiseerde meebracht. Je werd doodgewoon op de keien gezet. Voor de jonge mensen is deze periode voorbij, maar als we een blik in het he den en de toekomst slaan, zullen we be merken, dat er nog zo heel veel werk ligt te wachten. We zullen er ons op moeten beraden op de structuren en or- ganisatievormen.i We zullen er iets op moeten vinden om het individu maxi maal aan zijn trekken te laten komen. Hij zal de mogelijkheid moeten hebben om zich te ontwikkelen. We staken niet alleen om het geld; veel meer om de so ciale aspecten, om de sociale zekerheid. De sociaal zwakkeren word geweld aangedaan door ze dag in dag uit, jaar in jaar uit, hetzelfde werk te laten doen. De mens vlucht uit dit structureel ge weld. Het is absoluut onwaar, dat je eerst gestudeerd moet hebben om mee te kunnen praten in een bedrijf", aldus dhr. Koornstra, die het woningbouwbe leid van minister Schut als „gefaald" noemde. „We zullen een vuist moeten maken, om tegen te gaan, dat er zonder ons weten en zonder onze medezeggen schap huurverhogingen en huurliberali- satie plaats vindt. We zullen dit soort praktijken in moeten perken. Dat niet-leden van een vakbeweging profiteren van het lidmaatschap van de leden, is niet juist. Het moet niet nood zakelijk zijn, dat men lid is van een vakbeweging om enige zekerheid te verkrijgen", besloot dhr. Koornstra, de afdeling feliciteerde en de heren C. Klapmuts, T. Bakker, C. van der Made, W. Tijl, P. Koppenaal en E. Oostdijk het zilveren insigne van het N.V.V. op de revers spelde. De heren J. Luchten- burg en D. Vijfhuizen ontvingen het gouden speldje. Een groot aantal sprekers van zuster afdelingen en andere afdelingen in het N.V.V. op het eiland voerden het woord en de voorzitter kon telkenmale een en veloppe aan de penningmeester over handigen. Wethouder M. van Eek voerde na mens het gemeentebestuur het woord. Hij moest onderschrijven, dat in de crisisjaren de werkgevers altijd wel een collega wisten, die minder behoefde te betalen dan de ander. Hij deelde mede, dat in de naaste toekomst 33000 mensen uit de landbouw af zullen vloeien. Hoewel nog dagelijks inschrijvingen binnenkomen, is op dit openblik al dui delijk dat de dit jaar op 12 en 13 mei te houden Werktuigendagen te Liempde weer de traditionele mijlpaal in het Ne derlandse landbouwjaar zullen vormen. Importeurs, handelaren en fabrikanten maken een gretig gebruik van de gele genheid, hun produkten tentoon te stel len én te demonstreren. Uiteraard staat de voortschrijdende mechanisatie weer in het middelpunt: er zijn weer nieuwe, nog sneller werkende machine.s, speciaal ook ten dienste van de veredelingslandbouw.i Men zal auto matische voedersystemen voor de var- kensmesterij, geautomatiseerde reini- gingsmachines voor het melkbedrijf en diverse sorteermachines voor de tuin bouw kunnen zien. Veel belangstelling zal er zijn voor de sorteer- en wasma chines, die in de aspergeteelt de arbeids- piek in deze tuinbouwtak wat minder scherp kunnen maken. Voor veehouders is de goedkope vier- rijïge houten ligboxenstal interessant. Daarmee kunnen, mogelijk onder de duizend gulden per koe, meer koeien worden ondergebracht en in de melk- kamer gemolken. In de 'bestaande stal len zullen de nieuwste kruisingsproduk- ten van de mestveehouderij te zien zijn en uiteraard is er voorlichting over de juiste huisvesting en verzorgingsmetho den. In de Ring, altijd het centrum van de belangstelling, zal de Rijksvoorlichtings dienst ditmaal speciale aandacht wijden aan de teelt van mais, zowel snij als korrelmais, voor de akkerbouwer van groot belang. Daarmee kan het teelt- plan worden uitgebreid en met behulp van deze produkten is het mogelijk méér vee te houden, dank zij het win tervoer van eigen akker. Het Consulentschap voor de Tuin bouw te Den Bosch zal zich specialise ren op voorlichting over de mechanisa tie van de vollegrondsgroenteteelt,, waaronder het machinaal rooien van aardbeien. Er zal worden gedemon streerd met een nieuw Amerikaans ap paraat, dat automatisch bonentouw spant en de in pot geteelde boomkwe kerijgewassen zullen de aandacht vra gen. Speciaal voor de kastelers, die dage lijks de druk voelen van de gestegen stookolieprijzen, wijdt men in de voor- lichtingskas ruime aandacht aan aard gasverwarming. Branders in allerlei uitvoering zullen worden getoond. Het is duidelijk dat importeurs en fa brikanten, waarvan sommigen nog zwij gen over de produkten, die zij willen tonen, er een eer in zullen stellen, de bezoekers van het „volledige" Liempde, alles zoveel mogelijk in werkende toe stand te demonstreren, zodat een bezoek MIDDELHARNIS Gevonden en verloren voorwerpen. GEVONDEN: Wit kinderwantje; groen kinderwantje; 2 bankbiljetten van 10,- en 1 b.b. van 5,goudkleurige porte- monnaie; 2 sleutels, aan plankje; rood etui met ritssluiting; b.b. van 10, bril met donker montuur; gladde gou den ring; gouden manchetknoop; bank biljet van 10,bruine lederen hand schoen; ring met 4 lipssleutels; bruine portemonnaie met inhoud; b.b. van 5,witte portemonnaie; autosleutel DAF; damesfiets merk „Pon". VERLOREN: doublé horloge met ny lon bandje; blauw kinderschoentje; blauwe damesfiets, merk „Victa"; He renhorloge met zwart lederen bandje; blauwe portemonnaie met inhoud; gou den halsketting met gouden vijfje; be- delarmbandje met diverse bedeltjes; bosje kwitanties; knipportemonnaie met 50,gouden machetknoop; 1 biblio- theekboek; 1 blauwe portemonnaie met inhoud; rode portemonnaie met knip- sluiting; nerts-bontmuts; herenhorloge, merk „Pontiac", met schakelband; gou den ketting-ring; donkerblauwe bad muts; grijze damesfiets, merk: „UNION" zwarte herenschoen; ring met drie sleu- j tels; 1 verz.i polis; bruine nylon dames- handschoen; geel-blauwe muts; oranje zwarte damesfiets; zwarte lederen por- te monnaie met inhoud; bruine kinder- portemonnaie; rode schooltas met schriften; gasaansteker, merk „Poppel". Inlichtingen om»trent vorenstaande voorwerpen op het groepsbureau der Rijkspolitie, Hof laan 52, te Middelhar- nis, telefoon (01870) 2444, op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uiir. HERKINGEN Geboren: Johannes Servaas z.v. J. F.i Melissant en J. v. Nimwegen. Dhr. Chr. Huizer Mz. was gekozen als ouderling der Geref. Gemeente en heeft hiervoor bedankt. Dhr. J. den Boer heeft als lid van het bestuur der Chr. Schoolvereniging op Geref. Grondslag bedankt, zodat in de e.k. ledenvergadering in deze vakature moet worden voorzien^ Op vrijdag 19 februari a.s. hopen de Verenigingen van de Geref. Gemeente haar gezamenlijke jaarvergadering te houden in het Kerkgebouw Onderlangs. Aanvang 8 uur. Deze avond staat onder ifciamg van de weleerwaarde heer Ds. P. Blok. STELLENDAM De Peugeot Stationwagen van dhr. B. de Gast te Dirksland is gistermorgen na een slip totall-loss geraakt. De be stuurder Jan de Gast liep bij het onge luk een lichte hersenschudding op. Dhr. de Gast had zijn verloofde mej. Ria van de Ree uit Stellendam thuis gebracht toen het ongeluk gebeurde. In de eerste bocht vanaf Stellendam raakte hij de vangrail waarna de wagen, na een aan tal buitelingen op de kop terecht kwam. Zo bleef de zwaarbeschadigde wagen in de wegberm liggen,, De voorzijde van het dak was geheel ingedrukt. OUDDORP Kerkdienst. Woensdagavond half acht hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan Ds. P. Blok van Dirksland (voor- taer. H.A.) terwijl a.s. zondag om half tien en half zeven Ds. Blok tevens hoopt voor te gaan (v.m. bed. H.A. en 's avonds nabetrachting). -- Uit het gestelde tweetal Ds. Venema van Zwijndrecht en Ds. Hakkenberg van Dordrecht werd eerstgenoemde be roepen. NIEUWE TONGE Kerkdienst. Voor de Ger. Gemeente hoopt a.s. donderdagavond 7.30 uur voor te gaan Ds. P. Blok van Dirksland (be- vest. ambtsdragers). OOSTFLAKKEE Vrijstelling dienstplicht. De minister van defensie heeft vrijstelling van dienstplicht verleend aan Theodorus J. Winkels te Oude-Tonge voor één jaar wegens kostwinnerschap; Jacob Ge braad te OudeTonge voor twee jaar we gens aanwezigheid van een bijzonder geval; Jacob A. van der Velden te Den Bommel voor één jaar wegens persoon lijke onmisbaarheid; Cornells L. Bom te Ooitgenspiaat voor één jaar wegens persoonlijke onmisbaarheid en aan Cor nells J. M. Lambert te Oude-Tonge voor twee jaar wegens aanwezigheid van een bijzonder geval. Voorlichting betreffende volkstelling. Betreffende het invullen van de formu lieren voor de volkstelling zal via de televisie voorlichting worden gegeven. Op vrijdag 19 februari a.s. is er een uit zending van nam. 6.00 tot 6.45 uur; deze zal worden herhaald op zaterdag 20 fe bruari a.s. nam. van 3.30 tot 4.00 uur. Beiden over Hilversum 1. Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen. De herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen in 1971 zal voor geheel Oostflakkee plaats hebben op vrijdag 26 februari a.s. van 9 tot 12 en 1 tot 5 uur te Den Bommel in de Brandweerkazerne, Beneden Oost dijk 20a. Keurloon moet ter plaatse wor den voldaaiu aan Liempde in elk opzicht een welbe- stede dag zal betekenen, die nog lang vruchten afwerpt bij de land- en tuin bouwers, die er prijs op stellen, bij de tijd te zijn en te blijven. I.v.m. zijn veertig jarig jubileum als bestuurslid van de Alg. Nederl. Bouw bedrijfsbond en ettelijke andere bezig heden is j.l. vrijdagavond dhr. A. Brug geman te Sommelsdijk onderscheiden met de Zilveren Eremedaille behorend tot de Orde van Oranje Nassau. Burg. Joh. van Es die hem de medaille op speldde constateerde dat de verdiensten van dhr. Bruggeman op het sociale, het culturele en het recreatieve terrein heb ben gelegen. Dhr. Bruggeman heeft n.l. jarenlang de nieuwe leden van „Sempre Crescen do" te Middelharnis geïnstrueerd, zelf was hij al op jeugdige leeftijd lid van de muziekvereniging.. Ook is hij al vele jaren lid van de hengelver. de Krammer en hij treedt bij wedstrijden op als hoofdcontroleur. Dat allemaal werd door burgemeester van Es nog eens gereleveerd op de bijeen komst die vrijdagavond in hotel Zaaijer werd gehouden. „Al is het vliegje nog zo klein, het werpt zijn schaduw op het plein", citeerde burgemeester van Es waarbij hij vergeleek dat er ook door de aktiviteiten van dhr. Bruggeman schaduwen vertrokken zijn van het plein van het gemeenschapsleven. Met genoegen deed spr. vervolgens medede ling van het besluit van H.M. de Konin gin aan dhr. Bruggeman de zilveren eremedaille toe te kennen. Dhr. van Es bood dhr. Bruggeman het Eremetaal aan vergezeld van hartelijke gelukwensen. Namens de Bond. Namens de Bond voegde de Alg. Se cretaris dhr,, H. C. Kaper zijn gelukwen sen daaraan toe. Ook dhr. Kaper sprak met waardering over het werk van dhr. Bruggeman als Bondsbestuurder heeft Dhr. Bruggeman wordt door burg. van Es gelukgewenst. gedaan. „U hebt uw portie wel meege daan in de moeilijkste omstandigheden", wist dhr. Kaper, „het is uw aanleg jon ge mensen te helpen leiden, u had eigenlijk schoolmeester moeten wor denSpr. benadrukte dat het stre ven van de Bond niet enkel materieel is maar dat de Bond de mensen wil hel pen meer aan het leven te hebben zoda nig dat het leven ook meer aan de men sen heeft". Spr. bood dhr. Bruggeman een enveloppe met inhoud aan alsmede het gouden N.V.V. insigne. „Daarmee bent u geslagen tot ridder van de ar beid", verklaarde dhr. Kaper. Dankwoord. Omdat dhr. Bruggeman tengevolge van een tweetal operaties moeilijk kan spreken liet hij een dankwoord voorle zen door de voorzitter van de afdeling Middelharnis, dhr., P. Boeter. Dhr. Brug geman memoreerde in een terugblik dat er in de eerste jaren van zijn bestuurs- lidmaatschap tot aan 1942 maar weinig werk aan de winkel was. Na de oorlog werd hij benoemd tot secretaris, de af deling, toen nog 45 leden groot groeide ras tot 155 leden. Met enige trots maakte dhr. Bruggeman melding van het feit dat hij veel klachten zelf heeft behandeld; de brieven die desondanks naar het hoofdbestuur gingen waren wel eens pittigDhr. Bruggeman besloot zijn dankwoord met dank te brengen voor de Koninklijke Onderscheiding en de gouden speld. Hij hoopte nog vele jaren de afdelingsvergadering als lid mee te mogen maken en te beleven dat de af deling nog eens 200 leden krijgt! OOLTGENSPLAAT Woning verkocht. Dhr. K„ H. van Klaveren te Rijsburg heeft een woning Stoofstraat 15, alhier, onderhands ver kocht aan de heer D. de Vos Jac.zn. Benoemd. In de Geref. Kerk wordt getracht het getal ouderlingen te ver groten. De kerkeraad zag te weinig keus om dubbeltallen te stellen. Van daar dat men twee personen tot ouder lingen benoemde, n.l. de heren L. A. van Drongelen Jz. en Adr. Kromdijk Ez. DIRKSLAND Beroepen. Ds. P. Blok heeft een be roep ontvangen naar de Geref. Gemeen te te Enfchuizen. PERSONENWAGEN ONDER AUTOBUS Een echtpaar uit Den Briel moest j.l. zaterdagmorgen in het Dijkzigt zieken huis te Rotterdam worden opgenomen nadat ze met hun auto kort na het pas seren van de Haringvlietbrug onder een naderende R.T.M.-bus waren gereden. Onbegrijpelijkerwijze had de Brielenaar een voor hem rijdende wagen ingehaald op een weggedeelte waar dat i.v.m. de onoverzichtelijkheid verboden was. De personenwagen raakte totall-loss. NED. HERV. KERK Beroepen te Waardenburg W. de Greef te Kamperveen; Hoevelaken, Nieuwerkerk aan de IJssel, Brakel, Schoonrewoerd en Zetten kand H. Vis ser te Epe; Nieuw Beijerland - Gouds waard - Groenekan - Tholen - Scherpe- nisns - Zegveld - Houten - Kesteren - IJsselmuiden en Randwijk kand. G., de Knegt te Delft; Oud Alblas kand. H. Kieskamp te Utrecht; Meeuwen kand. W. Gijsbertsen te Woudenberg; Olde- BIEZELINGE Ds. C. Molenaar van Amsterdam nam beroep aan naar Geref. Gemeente. Zoals bekend had ds. P. van der Bijl te Katwijk eerst een beroep aangeno men naar de Geref. Gemeente te Bieze- linge en daarna weer bedankt. Dit was een grote teleurstelling; er was reeds een huis voor hem aangekocht. Direct daarop is een beroep uitgebracht op ds. C. Molenaar van Amsterdam, die dit heeft aangenomen. Ds. C. Molenaar is in 1915 geboren te Herkingen en studeerde aan de Theo logische School te Rotterdam. In 1956 werd hij karididaat, nam een beroep aan naar Leiden, welke gemeente hij in 1960 verwisselde met Moercapelle. In 1967 vertrok hij naar Amsterdam-Noord. Sinds de institutie van deze gemeente in 1927 is dit de eerste predikant die de Geref. Gemeente te Biezelinge krijgt. Schorsing gevraagd. Er is veel deining ontstaan over het bedanken van ds. P. v. d. Bijl in de Geref. Gemeenten. Op de classis Am sterdam heeft men schorsing gevraagd; de predikanten van deze classis menen dat ds. V. d. Bijl niet behoeft te worden geschorst, maar alleen schuldbelijdenis zal moet endoen.. Ds. v. d. Bijl was we gens ziekte op deze classis niet aanwe zig. ^broek J. Noltes te Slikkerveer. Aangenomen naar: Wieringermeer A., Bergsma te Driessum; Hüversum J. Smit te Putten. Bedankt voor Hasselt A. Gooyer te Delft. Hollandse veld: Reeds eerder meldden wij moeilijkheden in deze gemeente, ver oorzaakt door de strijd der richtingen. Thans is de zittende kerkeraad, welke van Geref. Bondssignatuur is, geschorst en zal de classis doen, wat des kerke- raads is.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1