EIIAHDEn - niEUWS I Voorkom diarree bij biggen DE VRIJBUITER R.T.M, bouwt hoofdkantoor te Zierikzee HANOMAG HENSCHEL „Trim U fit" Haven vol (feestelijke) schepen' ring- Unie NIEUWS ledenvergadering Hed. Fruittelers Organisatie 55.700 gebruikte auto's met BovaU' garantie veriioclit in 1970 Jaarvergadering C.P.I. te Delft W. RIKKEN N.V. Kerkconcerten 1971 Toestemming prijsverhoging ster Ice d ran Ie 2e blad Dinsdag 26 januari 1971 No. 3956 UIT PE KSJiKEM Blijven TOBBEN? Direkt INRUILEN- JA! OOK VOOR GRAMMOFOON PLATEN J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK Aatobedrgf A. i. VAN RUMPT MOLENDUE 85 STAD AAN 'T HARINGVLIET TEL, 01871-553 cent 1,45 ring Flak- andagmid' jn de vol- lurslid ge- ,r. P. M- Middeii- s te Som- Melissant, NED. HERV. KERK Beroepen te: Lunteren J. Schuurman te Putten; Dinteloord en Barneveld P. V Harten te Molenaarsgraaf; Hasselt A Gooyer te Delft; Dokkum T. Poot te Groningen. Vccnendaal: Wegens vertrek naar Nijkerk, nam Ds. S. v. Assenbergh af scheid van deze gemeente met een pre diking over Numeri 6 26. Meeuwen: Wegens vertrek naar Har- melen nam Ds. B de Graaf afscheid al hier De tekst bij deze gelegenheid was: Joh. 1 26. GEREF. ICERKEN Beroepen te Doetinchem J. Bloemkolk te Eindhoven; 's-Gravenzande en Mon ster T. Ausma te Lexmond. Aangenomen naar: Eindhoven P. de Jager te Rotterdam. Bedankt voor: Zwartebroek A. Hoog- kamer te Bolnes (nadere beslissing). Ambt neergelegd: Dr. M. J. Arntzen, Geref. predikant te 's-Gravendeel heeft zijn ambt neergelegd uit protest tegen de gang van zaken in de Geref. kerken. In een dienst, waarbij hij preekte uit Openbaringen 21 12, heeft hij zijn be sluit aan de gemeente medegedeeld. Het gaat hier over de stad Gods, welks fun dament is: Christus, het Lam Gods dat de zonden der wereld wegneemt. Deze dienst was zeer druk bezocht. Z. Eerw. liet in de prediking uitkomen, dat de uitspraken van de synode van Sneek, die vorig jaar November werd gehou den, het voor hem, om des gewetens wil, niet meer mogelijk maakten, verder het ambt van predikant in de Geref. Ker ken te bekleden. Dr. Arntzen werd in 1912 geboren en is dus 58 jaar oud. Hij werd in 1944 pre dikant te Ooegstgeest. In 1948 vertrok hij naar Anna Jacobapolder en sinds 1952 staat hij te 's-Gravendeel. In 1956 promoveerde hij tot doctor in de theo logie bij Prof. Dr. G. Berkouwer op een proefschrift over: „Mystieke rechtvaar digingsleer, een bijdrage ter beoordeling van de theologie van Andeas Osiander". Over het neerleggen van zijn ambt heeft hij thans een brochure geschreven „Een gewetenszaak". Deze is a 1, verkrijgbaar op postgiro 22960 van uitg.i Euyten en Schipperheyn te Amsterdam. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Ureterp R. Hoogsteen te Enumatil; Oost Flevoland L. Blokhuis te Wezep. Bedankt voor Den Helder J. Bomhof te Bergentheim. Harderwijk: Wegens vertrek naar Hoogeveen, nam Ds. H. Mostert af scheid met een prediking over 1 Cor. 15 58. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Murmerwoude kand. D. v. Vuuren te Doornspijk; Drogeham en Sliedrecht A. Otter te Dokkum; Hooge veen A.i Hilbers te Zwolle. Aalsmeer: Na bevestiging door zijn voorganger Ds. D. Biesma, te Veenen- daal, met 2 Tim. 4 2, deed Ds. J. Prins, gekomen van Rijswijk, intrede met 2 Cor. 2 14-16. Ds. M. S. Roos te Elburg moet enkele weken rusten i.v.m. een maagaandoe ning, Hij is herstellende. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Hilversum E. Venema te Zwijndrechtj Bedajikt voor: Enschede en Leerdam C. Wisse te Elspeet; Bodegraven en Hoogvliet J. V. Haaren te Amersfoort; 's-Gravenpolder en H. I. Ambacht A. Hoogerland te Werkendam. Capelle aan de IJssel: Wegens ver trek naar Zeist, nam Ds. G. v. d. Noort afscheid van deze gemeente met 2 Cor. 13 13. De afdeling Goeree-Overflakkee van Ned. Fruittelers Organisatie houdt hedenavond dinsdag 26 jan. om «i'J acht in hotel „BeUevue" haar Le denvergadering. Na de bestuursverkie- ^"ig zal door medewerkers van het R.T., C. het ziektebestrijdingsschema 1971 worden behandeld. voor 'n moderne PFAFF 2ig-?ag lichtgewicht naaimachine. Direkt doen, 't wordt al leen maar. duurder I NAAIMACHINEHUIS Eortemeestr. 17 - TeL 01640-35878 BERGEN OP ZOOM BON voor gratis folders zenden aan PFAFF, Antwoord 102, Bergen op Zoom. Naam: Straat: Plaats: Op donderdag 14 januari heeft de aanbesteding van het nieuwe Hoofd kantoor voor R.T.M, te Zierikzee plaats gevonden. De laagste inschrijver was Stegink N.V. te Vlissingen aan welk be drijf de bouw inmiddels gegund is. Het nieuwe Hoofdkantoor komt te staan aan de Oostzijde van het R.T.M.-emplace- ment in deze plaats. In het gebouw zijn tevens opgenomen het autobusstation en een restauratie welke laatste van hetzelfde type is als de in de twee voorgaande jaren geopende restauraties te Oude Tonge en te Heinenoord. Het nieuwe kantoor bestaat uit een centrale hal met aan beide zijden daar van een vleugel. In de ene beneden- vleugel is het plaatskaartenkantoor en de restauratie ondergebracht, in de an dere zijn kantoorruimten. De eerste verdieping is in haar ge heel gereserveerd voor kantoorruimten. De tweede verdieping ligt vrijwel uit sluitend boven de hal met enige uit breiding over beide vleugels en bestaat uit een zaal welke voor allerlei doel einden gebruikt kan worden. Zij is voorzien van een pantry welke door middel van een dienstlift in verbinding staat met de restauratie beneden, ter wijl er tevens een kleine bar is aange bracht. De zaal zelf heeft een opper vlakte van bijna 100 m^ van deze zaal uit heeft men een schitterend uitzicht op het oude Zierikzee. Het gebouw is tevens voorzien van een personenlift. De tien jaar geleden gebouwde ga rage op het emplacement wordt ver bouwd. De westzijde blijft garage; in het overige gedeelte wordt een aantal werkruimten gemaakt en een fietsen stalling. De bouw van het nieuwe Hoofdkan toor vergt ongeveer een jaar, zodat ver wacht mag worden, dat in begin 1972 het nieuwe Hoofdkantoor en autobus station in gebruik kan worden genomen. Daardoor komen dan ook de autobus halten dichter bij de voornaamste toe gang tot de stad te liggen. De Nederlandse automobilist ko per van een gebruikte auto wordt steeds meer „garantiebewust". Bedroeg het aantal uitgegeven BOVAG-garan- tiebewijzen in 1966 nog 33.120; in 1970 liep dit aantal op tot 55.700. Met ingang van 1 februari aanstaande zal het BOVAG-garantiebewijs opnieuw een voor de consument belangrijke wij ziging ondergaan. In bepaalde geval len krijgt namelijk de A.N.W.B.-B.O.V. A.G.-geschillencommissie de bevoegd heid de koopovereenkomst te ontbinden. De commissie die belast is met de arbi trage bij geschillen welke zich mochten voordoen tussen kopers en verkopers (in gevallen waarin het geschil niet langs minnelijke weg kon worden opgelost), heeft het tot dusver in de praktijk van haar werk als een beperking van haar mogelijkheden gevoeld dat zij niet be voegd was in bepaalde gevallen de ge sloten koop van een gebruikte auto te ontbinden. Dit betekent dat ontbinding van de koopovereenkomst mogelijk is als her stel van voor garantie in aanmerking komende defecten aan de gekochte auto praktisch onmogelijk is. Hetzelfde kan gelden voor gevallen waarin de kosten vanherstel gelijk zijn aan of meer bedragen dan de helft van de waar de van de auto. In een dergelijk geval is de verkoper van de gebruikte auto verplicht de wa gen terug te nemen en de betaalde koopprijs terug te betalen, onder aftrek van een redelijke vergoeding voor het gebruik dat de koper van de auto heeft gemaakt. In 1970 werden er 55.i700 BOVAG-ga- rantiebewijzen uitgegeven. Er werden 142 klachten ontvangen over de uitvoe ring van de garantie. In 84 gevallen kon de BOVAG door bemiddeling een min nelijke schikking tussen cliënt en be drijf bewerkstelligen. In 2 gevallen ge lukte dit niet, terwijl in 16 gevallen niets meer van de cliënt werd vernomen Vier gevallen behandeld door de ANW B-BOVAG-geschillencommissie, terwijl 40 klachten nog in behandeling zijn. De BOVAG propageert, evenals vorig jaar, het vragen van een BOVAG-ga rantiebewijs in het STER-reclamepro- gramma. Een televisiespot wordt van januari tot april 20 maal uitgezonden. DIRKSLAND Voor de conditietest die vorig jaar oktober door het Kon., Ned. Gymnastiek Verbond te Dirksland werd gehouden heeft een slechts matige belangstelling bestaan. Het bestuur van G.V. „Olym- pia" Dirksland gaat desondanks op nieuw zo'n test organiseren. Gehoopt wordt dat velen zich zullen opgeven, de test wordt eind februari gehouden. Voorts hoopt het bestuur dat er zullen zijn die ook na de test willen blijven trimmen tot verbetering van hun pres taties en ter bestrijding van Volksvij and no. 1, de hart- en vaatziekten. Op gaven kunnen worden gedaan bij A. Soldaat en L. Hameete. MELISSANT De op de dia-avond gehoudenkollek- te voor de Zending der Ger. Gem. heeft opgebracht 283,17. Er werd een grote hoeveelheid goede gebruikte kleding gegeven, welke naar de zendingsterrei nen zal worden verzonden. Ledenvergadering Ger. Gem. Vrijdag 5 febr. des avonds om half acht zal de jaarlijkse ledenvergadering worden ge houden ter verkiezing van kerkeraads leden en een predikant. Dubbeltallen voor ouderling A. van Dijk en M. Mo lenaar (aftr.) voor diaken B. Both (aftr.) en M. Sarelse., Ter beroeping van een predikant Is het volgende tweetal ge steld: Ds. A. Hoogerland van Werken dam en Ds. G. Schipaanboord van Rot- terdam-Z. Schippershuwelijk te Stad STAD AAN 'T HARINGVLIET De haven van „Stad" heeft mogelijk nog nooit zo vol met schepen gelegen dan vorige week vrijdag. Er kon er niet één meer bij. Ze lagen mannetje-aan-man- netje, groot en klein en allemaal feeste lijk versierd. De eer van al die drukte viel te beurt aan Nelly Ghijsels (21 jaar) en Bas Fierant (23 jaar), die samen van de ene boot (hun schip) in de an dere boot (het huwelijksscheepje) stap- tenj Familie, vrienden en bekenden, bij na allemaal schippers waren opgekomen om luister te geven aan deze grote dag. Nelly, een rasechte Stadse, is een dochter van de heer en mevrouw A. Ghijsels-Groenendijk, varende op het 315 ton metende m.s. „Nelmar", (vroeger op de „Neeltje"). Bas is een geboren Puttershoeker en zoon van de heer en mevrouw P. Pierant-v. d. Bree- vaart, varende op het 250 ton metende m.s. „Elma". Naast deze schepen lag een ander schip te wachten, het 364 ton metende m.s. „Delta", waarmede en waarop de jongelui een nieuw leven gaan beginnen. Ze gaan de internatio nale vaart op en gezien dat ze beiden van het water zijn zal het hun wel gelukken er iets goeds van te maken. Het huwelijk werd te Middelharnis, waarbij Stad aan 't Haringvliet behoort, voltrokken. Even na 3 uur kwam Je- liers - taxibedrijf met een mooie „slee" aan de haven. Geëscorteerd met een groot aantal volgauto's en onder grote belangstelling van de Stadse bevolking en de schippers werd de rit naar de ambtenaar van de burgerlijke stand gemaakt.1 In „Het Trefpunt" volgde een drukke receptie en een gezellige avond met veel gasten. Van hun tweetal heeft de familie Ghijsels nu één dochter af geleverd. De jongste dochter, zus Ria is^ nu bevorderd tot eerste matroos. Nelly Ghijsels wordt door Bas Fierant op de „Nelmar" lafgehiaald. ADDIE DE JONG begint de nieuwe serie op 30 januari a.s. Door de stichting kerkconcerten Goe roe en Overflakkee is voor het gehele jaar 1971 een serie orgelconcerten sa mengesteld, welke gegeven worden op iedere laatste zaterdag van de maand. In de maanden maart en september worden de concerten gegeven in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge, de overige concerten in de Grote Kerk te Middel harnis. Behalve 2 buitenlandse orga nisten (uit Engeland en Tsjejcho-Slowa- kije) treden verschillende bekende Ne derlandse organisten op, waar onder Simon C. Jansen, Piet Post en Stoffel van Viegen. Wanneer de restauratie van het historische orgel in de Hervormde kerk te Dirksland voltooid is, geeft Arie J. Keijzer aldaar een extra concert. De serie wordt geopend met een con cert op het orgel van de Grote Kerk te Middelharnis te geven door Addie de Jong, organist van de Goede Herder kerk te Rotterdam-Schiebroek. Zijn progranmia vermeldt werken van Schultz, J. S. Bach, Krebt, Boëllman (Suite Gotique) en De Wolf (passacaglia koraal en fuga over „Wie maar de goe de God laat zorgen"). Addie de Jong eindigt met een improvisatiej Alle concerten vangen aan om 8 uur. De toegangsprijs is 2,Voor de ge hele serie zijn abonnementen verkrijg baar 15,Folders waar de gehele serie op vermeld staat kunt U aanvra gen bij: mej. H. L. Kieviet, Oost-Kra- keelstraat 14 te Sommelsdijk of tele fonisch bij J. Dambruin (01870) 30 56. Abonnementen zijn ook aan de kerk verkrijgbaar, vóór het concert. „Wie zichzelf goed kent, wordt in eigen ogen gering, en vindt er geen ge noegen in door de mensen te worden geprezen." Thomas a Kempis. Op zaterdag 6 februari organiseert de Zuid-Hollandse Christelijke Plattelands Jongeren Organisatie in de „Stadsdoe len" te Delft haar jaarvergadering- toogdag. Het programma begint 's mid dags om 2.30 uur. In het middagprogramma de opening door de voorzitter, dhr. R. van Putten, een jaaroverzicht, een rede van Ds. J. van Verseveld uit Noordeloos, die zal spreken over „Moed voor kritisch den ken" en een soos waar men kreatief be zig kan zijn onder het thema „labyrinth van de gewenste wereld", m.m.v. de „werksohuit" uit Gouda. Tijdens de soos heeft men de gelegenheid voor een hapje eten. Het avondprogramma wordt gevuld door de cabaretgroep „Haasje Over" uit Almelo. De .minister van Economische Zaken heeft prijsverhogingen toegestaan voor hier te lande vervaardigde sterke dran ken. Deze verhogingen omvatten mede een compensatie voor bepaalde vóór 3 novembeT 1970 opgetreden externe kos tenstijgingen bij groot- en kleinhandel, voor de bijzondere loonkosten als om schreven in de Prijzenbeschikking goe deren en diensten 1970 en voor de per 1 januari 1971 verhoogde omzetbelas ting. In verband met laatstbedoeld ele ment en het uiteenlopen van de pu blieksprijzen voor gedistilleerd is het niet mogelijk de toegestane prijsverho ging in één uniform bedrag per liter aan te geven. Indien evenwel de pu blieksprijs op 3 november 1970 9,55 of LANDBOUW EN VEETEELT Jaarlijks worden in ons land acht millioen biggen geboren en nog steeds worden de aantallen varkens op tok en mestbedrijven groter. Dit heeft tot gevolg dat de behandeling vooral van het individuele dier meer op de achter grond komt en dat de nadruk nu meer wordt gelegd op maatregelen om ziekten in een groep dieren zoveel mogelijk te voorkomen. Want voorkomen is altijd nog beter dan genezen. Niettegenstaande uitgebreide hygië nische maatregelen, heeft men veel vuldig te kampen met maagstoornissen, welke zich openbaren door het optreden van diarree. De grote schade welke deze ziekte bij biggen jaarlijks veroorzaakt, neemt steeds grotere vormen aan. Bestrijding is dringend noodzakelijk. Zeer goede resultaten zijn bereikt door het toedienen van TRIBO-STOP in pasta vorm.i Dit nieuwe middel ter voorkoming en genezing van diarree, is voor het dier volkomen onschadelijk, het vee kan normaal worden gevoederd. Door toepassing van deze pasta ver liezen de dieren geen gewicht en zullen kalveren en biggen 14 dagen eerder slachtrijp zijn. Wil men een zo hoog mogelijk rende ment in de biggenfokkerij behalen, dan is het zaak geen middel onbeproefd te laten, want een gezonde veestapel is goud waard. meer bedroeg, doch niet meer dan 12,30 zal de publieksprijs in totaal met niet meer dan 40 cent per liter mogen stijgen. Laatstgenoemd bedrag wordt kleiner indien de publieksprijs per 3 november 1970 9,50 of minder bedroeg c.q. groter indien de publieksprijs per 3 november 1970 12,35 of meer bedroeg. Ja- Loon rzitter van van de V.V.OS, C. A. rerden be- in de le- op zang- van ;'iek"' n Utter, a'^ en vrienden weten toai dat we w«' i; voor d«' t leven vi» is het ster- an plaats c« preston. yERvOLGVERHAAL HOTSE HIDDES «loor Sibe van Aangium Je hebt gelijk", zei Jacob Wytzes. .Vertel ouders ons maar niets. Maar als je je ziet, doe ze dan de hartelijke Sroeten, Zeg maar, dat hun huis altijd '''aar staat". j, ^at heb ik gemerkt", zei Hotse warm. dank u hartelijk, Jacob en Aaltje". »^cn kom, dat is de moeite niet waard", aan P 3f' "I^oe ook de groeten allo ^°™eUus Everhardi. Zeg maar, dat f" Anjumers naar hem verlangen". t Was nu reeds donker. Maar 't was 5^f ^""^eravond. Duidelijk kon men de reKken der voorwerpen waarnemen. Rn-, ^Pen nu naast elkaar, Hotse en iakci ^^^ger. Hotse droeg in een rode oek de meegegeven eetwaren. "«artehjke mensen", zei Rooie Wie- „Jammer, dat ze rooms zijn". iVoorn ^twoordde Hotse. „Maar 't ben "J^*^ is, dat ze de Heer liefheb- f en de genade van de Here Jezus kennen.i En Jacob en Aaltje mogen dan nog in vele roomse dwalingen verstrikt wezen, ze zijn gelovige Christenen. Daar twijfel ik niet aan". „'t Zijn Paapsen en ik ben liever Turks dan Paaps". „Toch zijn er goede Paapsen", ant woordde Hotse. „Nou, ik weet dat jij een echte Geus bent. Maar anders zou ik twijfelen aan jouw trouw voor de goede zaak. Je komt toch met die Paapsen altijd be drogen uit". „Och", antwoordde Hotse, „Cornelius Everhardi heeft ons geleerd verdraag zaam te zijn jegens allen.i Ik stem je toe, de de Paapsen ons meestal haten. Maar er zijn goeden onder hen. Zoals Jacob en Aaltje en mijn eigen ouders heb je er nog velen". Ze liepen langs een landpad. „Komen we zo in Anjum?" vroeg Rooie Wieger. „Neen", antwoordde Hotse. „We la ten het dorp liggen. We gaan over Ezu- mazijl en Ee. Daar gaan we over het Dokkumer Diep". „Dan had 't schip ons daar ook heen kunnen brengen". „Ja, maar ik wou graag eerst Jacob Wytzes bezoeken. En 't huis van Heit en Mem". Rooie Wieger keek Hotse aan. 't Was echter te duister om Hotses trekken waar te nemen. Hij wist, dat Hotse on der zijn schijnbare ruwheid een diep ge voel verborg. „Heeft Wietske op de Prinsenhof gewoond?" vroeg hij.i „Ja", antwoordde Hotse. „Ze is als kind bij Jacob en Aaltje gekomen. De oude mensen hebben vreselijk geleden onder de dood van hun trouwe Wiets ke". „Waren jullie verloofd?" „Neen", zei Hotse. „Maar we hadden elkaar lief. Ik heb er nooit met iemand over gesproken. Dat kon ik niet. Maar nu is de bitterheid uit mijn ziel gewe ken. Door Gods genade! Toen ik Wiets ke vroeg, was ik een onverschillige jon gen. En daarom wees zij mij af. Ze had de Heiland lief. Zij bad voor mij". Hotses stem stierf weg. Hij fluisterde slechts. Dan zweeg hij. Na enige tijd vervolgde hij: „Zij had mij lief. Haar laatste woor den waren nog voor mij. Maar ze wees mij af uit trouw aan de Heiland^ De volgende dag werd ze gevangen ge nomen". „Vreselijk". Medelijden sprak uit Wie- gers stem. „En hebben Jochem en de kapelaan de hand gehad in haar gevan- gennemiag?" „Ja", antwoorde Hotse. „Jochem diende met Wietske, met Rients en mij op de Prinsenhof. Waarschijnlijk heeft hij haar -Verraden aan de kapelaan". „Dat hondsvot", siste Rooie Wieger. „Jij mag kunnen vergeven, maar als hij in mijn handen valt, is hij niet gelxik- kig, evenmin als die kapelaan". Ze waren het gehucht Ezumazijl ge passeerd en bevonden zich nu op de weg naar Ee. „En heb je al een plan gemaakt om je ouders te bevrijden?" vroeg Rooie Wieger na een pauze. „Mijn plan is nog niet helemaal klaar", zei Hotse. „We moeten eerst zien, dat we in het klooster worden opgenomen. In mijn omzwervingen van de twee en een halve maand, toen mijn schip ge bouwd werd, heb ik heel wat gehoord". „Waar ben je toen alzo geweest?" „Overal. Eerst heb ik onze makkers opgezocht, 't Duurde wel een we«k, voor ik de eerste trof, maar toen ging het gemakkelijk. Lolke je kent hem zeker nog wel? woont onder Rinsur.aageest, Hij kent het klooster Claerkamp goed. Hij komt er veel". „Wat?" Ongeveinsde verbazing klonk in Wiegers stem. „Als er één de Papen haatte, dan zeker Lolke. En nu komt hij vaak in het klooster? Hoe is dat moge lijk?" „Heel eenvoudig. Lolke haat de Papen, 't is waar. Maar hij is ten opzic^hte van de godsdienst onverschillig. Hij haat ze, omdat de pastoor in zijn geboorteplaats zijn ouders een stuk land heeft afge troggeld". „En wat doet Lolke nu in dat kloos ter?" „Wel hij schijnt zoveel als leveran cier te wezen. Geregeld levert hij er ha zen en konijnen en wilde eende.n". „Echt wat voor hem", lachte Rooie Wieger. „Maar ik wil wedden, dat hij de vetste zelf oppeuzelt. Geef hem trou wens eens ongelijk". „Nou, van Lolke krwam ik veel te weten", ging Hotse voort, zonder op de opmerkingen van Wieger in te gaan. „Hij sprak mijn ouders wel eens. Mijn vader werkt wel in de tuin en mijn moeder in de keuken. Ze mogen echter het klooster niet verlaten". „Wat is nu je plan, Hotse?" „Wel, eerst moeten we zien, dat we in het klooster opgenomen worden, zo als ik zo pas zei.i Dat zal wel gelukken, denk ik. En dan ja da nmoet ik pro beren mijn vader en moeder mee te krijgen. Maar ze moeten niet laten merken, dat ze mij kennen". „Ik weet niet, Hotse, of je dat wel ge lukken zal. Konden we niet beter met onze mannen een rooftocht gemaakt hebben? Ik hou ervan, erop in te slaan". „Ik durfde het haast niet aan", zei Hotse. „Zover van de kust af! Als alles ,goed gelukt, ja, dan zou het prachtig •wezen. Maar 't is gevaarlijk. En dat is nog het ergste niet. Tegen gevaar heb ik nooit opgezien. Maar wat bereiken we ermee? Ik wil niet meer mijn per soonlijke wraakzucht bevredigen, maar strijden voor de goede zaak". „Nu 't is een goede zaak, als je zo'n nest uitroeit", antwoordde Rooie Wie- :ger. „Dat kan het zijn", zei Hotse. „Maar zo licht bega je onnodige vsTeedheid". Ze waren het dorp Ee gepasseerd, 't Was nu geheel donker. De weg was eenzaam. Slechts een enkele boerderij stond in het land., „'t Is hier eenzaam", zei Rooie Wieger. „Ja", antwoordde Hotse. „Maar 't eenzaamste stuk hebben we nu achter de rug. Over het Diep wordt het beter". Ze kwamen bij het Diep aan. „Zou de veerman ons nog zo laat overzetten?" vroeg Rooie Wieger. „Ik denk van wel", antwoordde Hotse. „Je moet niet vergeten, dat hij dubbel veergeld mag rekenen na zonsonder gang en na twaalven driedubbel". „Dan moeten wij wel dubbel betalen". „Of driedubbel, 't Was al na tienen, toen we bij Jacob Wytzes vandaan gin gen en we hebben niet zo heel hard gelopen. Halloh wie hebben we daar?" Ze bleven staan. Uit een zijpad, dat zich door het land slingerde, kwam een man aanstappen. „Goedenavond", klonk het, ,,Ook goedenavond", antwoordden Hotse en Wieger. Zover de duisternis het toeliet namen ze de vreemde op. De donkerte belette hen echter meer te zien dan een vage gestalte. „Moeten jullie ook over het water?" vroeg de onbekende.i „Ja", antwoordde Hotse. „Dan kunnen we samen gaan". (Wordt vervctgê)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 5