EiiAnoEn - niEUWs Vergadering Suiker Unie {(ring Flaidiee Vakantiebonnen ontvreemd FORD TRANSIT 1971 Wan hier en daar /n hei zicht van de Lange Jan Plaatselifk nieuws Verkiezing van 5 icringbestuursieden 2e blad Vrijdag 22 januari 1971 No. 3955 DAMMEN Ettense Veemarkt De omwisseling van de aandelen werkcoöperaties in aandelen Suiker Unie is door de grote medewerking van de leden een overtuigend succes ge worden. Wij hebben in ons blad hierover reeds breedvoerig geschreven. Na deze eerste stap moet een tweede stap vol gen, namelijk de bemanning van de ver schillende organen van de Suiker Unie. Dit is niet mogelijk zonder de stem van alle leden, Het bestuur van de Sui ker Unie heeft daartoe in alle zeventien leringen een kringvergadering uitge schreven. De leden in de kring Flakkee worden opgeroepen tegen maandag 25 januari a.s. des nam. 2 uur in het Ver enigingsgebouw „De Schakel" te Dirks- land. Deze kringvergadering is van het grootste belang voor de opbouw van de nieuwe structuur van genoemde Unie. De kringcommissie heeft verschillende malen vergaderd om te komen tot een zo goed mogelijke voorbereiding. Krlngbesturen en ledenraadsleden. In de Suiker Unie is tot nu toe alleen het bestuur voltallig. Dat was ook nood zakelijk terwUle van de continuïteit in de leiding. In de in de maanden januari en februari te houden kringvergadering gen zullen krlngbesturen met kringvoor zitters en ledenraadsleden moeten wor den gekozen.i De ledenraad zal kort daarna de Raad van Toezicht moeten kiezen en het bestuur moeten aanvullen. Het totaal aantal ledenraadsleden in de zeventien kringen wordt gesteld op 62, het aantal kringbestuursleden op 90. Deze zijn evenredig over de 17 kringen verdeeld. Flakkee. De kringcommissie Flakkee bestond tot nog toe uit de heren: G. J. Buth (voorz.), J. N. van Es, K. van Es, drs. K. C. van Kempen, C. A. van Loon, A. H. Mijs en d Stehouwer. De kringcom missie stelt voor op de aanstaande maandag te houden vergadering 5 kring bestuursleden te kiezen. Voor de sprei ding van de kringbestuursleden zou Flakkee in drie gebieden kunnen worden verdeeld. West: Ouddorp, Goedereede, Stellen- dam en Melissant. Midden: Dirksland, Herkingen, Mid- delharnis en Sommelsdijk. Oost: Nieuwe Tonge, Oude Tonge, Stad aan 't Haringvliet, Den Bommel, Achthuizen en Ooltgensplaat. Eén kringbestuurslid zou uit West kunnen komen. Uit Midden en Oost ieder twee. Hoewel de aanwezigen op deze vergadering volkomen vrij zijn na men van kandidaten te noemen heeft de kringcommissie gemeend van haar zijde ook namen te mogen noemen en wel voor iedere vacature twee namen, wel ke door de vergadering naar believen kunnen worden aangevuld. Van de zijde van de kringcommissie worden de vol gende kandidaten voorgesteld, (Alfabe tische volgorde): West Flakkee: P. M. Biemond, Stellendam en J. Breen Jr. te Goedereede. Midden Flakkee: K. C. van Es, Sommelsdijk; A. H. Mijs, Sommelsdijk; C. Stehouwer, Melissant en Cl J. de Rooij, Melissant. Oost Flakkee: J. Breure, Achthuizen; J. N. van Es, Oude Tonge; J. P. Jacobs, Achthuizen en C. A. van Loon, Oude Tonge. Na de schriftelijke verkiezing van de kringbestuursleden zal uit dezen een kringvoorzitter worden gekozen, die volgens de statuten automatisch lid is van de ledenraad. Drie ledenraadsleden. Volgens de statuten heeft de kring Flakkee recht op drie ledenraadsleden. Na de verkiezing van de kringvoorzit ter zullen derhalve nog twee ledenraads leden moeten worden gekozen. De kring commissie stelt voor deze twee leden raadsleden uit het dan zojuist gekozen kringbestuur te kiezen. Bovenstaande procedure houdt in dat de ledenraads leden tevens kringbestuurslid zijn. De kringcommissie is van mening dat aan deze koppeling de voorkeur moet wor den gegeven, aangezien de ledenraadsle den op deze manier het best geïnfor meerd zijn. Het spreekt vanzelf dat deze krimg- vergadering van buitengewoon veel be lang is, omdat de leden voor het eerst in de gelegenheid zijn om door verkie zingen hun vertegenwoordigers en be stuurders aan te wijzen. Daarom wor den de leden opgewekt deze belangrijke vergadering van de (hun) Suiker Unie bij te wonen. De vergadering zal worden geleid door de voorzitter van de kring- comniissie, dhrj G. J. Buth. De toekomst is donker De weg van het gebed. Als we gehoord en gelezen hebben wat de toekomst verwachtingen zijn voor het nieu we jaar, dan heb ben we opgemerkt dat de toekomst muziek in mineur klinkt. Hoe zou het ook anders kunnen: wat van hoge God af valt, móét vallen. Wie God verlaat heeft smart op smart te vrezen. Als we het nieuwe jaar weer op de oude manier hebben aangevangen en proberen voort te zetten, dan is er geen lichtpunt mogelijk. Dat is geen opge wekt geluid voor het opkomend ge slacht, dat die donkere tijd moet door maken. Wij kunnen er ons gemakkelijk van afmaken door te zeggen met de tensen: „Après nous Ie deluge" (na ons de zondvloed), maar dat getuigt van bitter weinig liefde, en de liefde is het, oie alles in het reine brengt en voor de Moeilijkste problemen een oplossing Vindt. Lees maar eens met grote aan dacht wat Paulus aan de Korinthiërs schrijft (1-13)! Als die liefde tot God en Jot onze naasten ontbreekt, dan belan den we in een situatie, waarvan dezelf de apostel schrijft aan Timotheüs (11-3): weet dit, dat in de laatste dagen ontstaan zullen zware tijden. Want de mensen zullen zijn liefhebbers van zich- zelven, geldgierig, laat dunkend, ho vaardig, lasteraars, den ouderen onge- noorzaam, ondankbaar, onheilig. Zon der natuurlijke liefde, onverzoenlijk, ^ohterklappers, onmatig, wreed, zonder 'oide tot de goeden, verraders, roeke loos, opgeblazen, meer liefhebbers der ^vellusten dan liefhebbers Gods; hebben de een gedaante van godzaligheid, maar de kracht derzelve verloochend heb- oen». Uit deze opsomming blijkt dat de apostel in zijn tijd de tijd, die we nu "eleven, heel duidelijk afgetekend heeft SKien. Hij raakt er niet over uitge drevenhet vloeit uit zijn pen. Het is en niet anders! saA dingen, die opge- j "1" Worden, één voor één met aan- acht lezen, dan is er niet één woord at te Veel staat; het klopt precies op ^s tijd, en we moeten onszelf maar ns corrigeren, om tegen de uitwassen 'e strijden in Gods kracht. zulv het opkomend geslacht dat in tt* een tijd volwassen wordt of al vol- iiai^^^" is! Hoe kunnen zij door zo'n be- Wo rt"^^ tijd geralcen zonder besmet te rden door de listige omleidingen van "e duivel! ''h hoe staat dè kerk daar tegenover? Aan de ene kant wil men het Evangelie laten gelden alleen op het maatschappe lijk terrein: men moet medemenselijk zijn en ale ellende trachten weg te ne men in het eigen land en in de landen die ver af zijn, de minderontwikkelde gebieden. De mensen in deze landen moeten opgetrokken worden tot het peil waarop wij zijn terecht gekomen, in- plaats van eerst dat volk bekend te ma ken met de grote afstand tussen God en hun ziel. Want dat zal het eerste moe ten zijn, een buigen voor Hem, Die he mel en aarde heeft geschapen; een ken nisneming van het falen van de afgoden en het alleen wagen met Hem, Die alle macht bezit in hemel en op aarde; van Wie al het goud en het zilver is dat de aarde bevat. En aan de andere zijde is er een groep mensen, die de schouders ophaalt voor dat medemenselijke en tevreden is met hun eigen kleine kring. Inplaats van de mensen op te roepen tot gebed vanwege de zware tijden en de drieste opkomst van het beest uit de afgrond, maken ze ruzie over een woord uit de Bijbel, dat de één zo en de ander op een an dere wijze uitlegt. Zij brengen hun kostbare tijd door met elkander te ver ketteren en zichzelf op de borst te slaan en te zeggen: „Bij ons is de ware leer, die naar de godzaligheid leidt". Ook deze „godsdienstige" mensen gaan mank aan het euvel, waarvan de apostel schreef: zonder natuurlijke liefde, want als er werkelijk liefde was, dan zou men schouder aan schouder staan om sterk te zijn in de strijd tegen de grote afval, die zich overal baan breekt; onverzoen lijk: al moet ze in hun binnenste er kennen dat het is zoals hun tegenpartij zegt, toch volhouden, want zij willen niet capituleren; hebbende een gedaan te van godzaligheid: als de godzaligheid er werkelijk was, dan zou men het goe de voor elkander zoeken en niet rijk en verrijkt zijn met een gemaakte bevin ding, die alleen moet dienen tot ver blinding van de ogen van anderen, op dat deze zouden zeggen: „Zie, wat een godzalig mens!" Wie het dichtst bij God leeft, heeft God lief en ook zijn naasten. Dat móét blijken uit de vruchten. Een boom kan wel vol in zijn bladeren zitten, maar tussen al dat groen zijn geen vruchten te bekennen. Wat schieten we dan met zo'n boom op. Zulke bomen worden door Jezus vervloekt, zoals de vijge boom, en er kwam geen vrucht meer in der eeuwigheid. Wat moeten wij dan doen? Als Ne- hemia! Lees dat boek eens met aan dacht. Hoe groot was de ellende, maar één weg bleef open, de weg van gebed: „Och, Heere, God des Hemels, Gij, grote en vreselijke God! Die het ver bond en de goedertierenheid houdt dien, die Hem liefhebben, en Zijn geboden houden. Laat toch Uw oor opmerkende, en Uw ogen open zijn, om te horen naar het gebed van Uw knecht, dat ik De P.T.T.-Opsporingsdienst te Am sterdam stelt sinds november 1970 op verzoek van het Sociaal Fonds Bouw nijverheid een onderzoek in naar de ver missing van correspondentie inhoudende vakantiebonnen. Het gaat hier om bonnen tot een waarde van ongeveer 50.000, Uit het onderzoek is gebleken dat enige Utrechtse bestellers bij deze zaak zijn betrokken. In verband hiermede zijn 4 arrestaties verricht. Het onder zoek wordt voortgezet. POSTGIRO-SERVICE NU OOK IN Gr. BRITTANNIë EN LUXEMBURG De Postgiro breidt per 1 februari zijn betaalkaartenservice in het buitenland uit tot Groot Brittannië en Luxemburg. Daarmee komt het aantal Westeuro- pese landen waar Nederlandse reizigers op vertoon van hun gegarandeerde giro betaalkaarten op de postkantoren hun contant geldvoorraad kunnen aanvullen, op een totaal van acht. In het Verenigd Koninkrijk (Engeland met de kanaaleilanden Guernsey en Yersey; Wales, Schotland en Noord- lerland) kan men na 1 februari op alle zogenaamde Crown Offices 15 (plm. 130,ontvangen op vertoon van de girobetaalkaart en een Nederlands pas poort als legitimatie. In Luxemburg is de girobetaalkaart goed voor 2000 Lfr. contant (plm. 145,De onderhande lingen van de Postgiro om de regeling ook uit te strekken tot België en Zwit serland bevinden zich in een ver ge vorderd stadium. De reeds eerder toe getreden landen: West-Duitsland 100 DM (plm. 100,—), Frankrijk 200 Fr. (plm. 130,—), Denemarken 200 Dkr. (plm.; 100,—). Noorwegen 200 Nkr. (plm. 100,—) en Finland 100 F. Mk. (plm. 88,—). DIRKSLAND Dhr. J. C. Kole 35 jaar van „Excel sior". Dinsdag 12 jan,, j.l. hield de Gem. Zangver. „Excelsior", dirigent A. J. Groen haar jaarlijkse vergadering. Na afloop van het officiële gedeelte deelde de voorziter mee, dat de vergadering een jubilaris in haar midden had, n.l. dhr. J. C. Kole. Deze was 35 jaar lid en 25 jaar penningmeester der vereniging. Na mens bestuur en leden werd de jubila ris een gouden ring aangeboden. In al die jaren is ook heel wat geld door zijn handen gegaan. De voorzitter wenste hem nog vele gezonde jaren toe en nog lang lid van onze vereniging. Hierna bleven zij nog gezellig bijeen. OOLTGENSPLAAT Geslaagd. Dhr. L. J. Korteweg J.zn. te Delft slaagde aan de Technische Ho geschool, aldaar voor het examen Schei kundig ingenieur. Dhr. Korte weg woon de vroeger Oudelandsedijk 6, alhier. CONTACTAVOND GEMEENTE OOSTFLAKKEE De reeks contactavonden voor dit sei zoen voor de bevolking van de gemeen te Oostflakkee wordt gesloten met een contactavond in het dorp Ooltgensplaat op donderdag 28 januari a.s., des avonds om half acht, in het Verenigingsgebouw „'t Centrum", Van Weelstraat 10. Huis aan huis zullen deze week in Ooltgensplaat uitnodigingen van het ge meentebestuur worden bezorgd om deze contactavond bij te wonen. Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" te Sommelsdijk - Middelharnis van maandag 18 januari. Het eerste 10-tal van D. en Z. speelde voor de Zeeuwse Dambond te Kapelle tegen het eerste 10-tal van deze plaats. D. en Z. won deze belangrijke wed strijd met 12 - 8. Voor de onderlinge competitie speelden. AfdeUng II: G. Knöps F. Vis 2—0 J. Verbiest M. v. Lente 0—2 C. Zoon A.( Krijgsman 0—2 H. Noordijk W. v. Dongen Afdeling UI: 0—2 L. v. d. Stad A. Jongejan 0—2 H. Verolme A. van Gulik 2—0 S. Vis I. Mackloet 1—X Op de veemarkt van 20 januari 1971 werden aangevoerd 113 runderen, 5 st. kleinvee en 3 paarden.i Het aanbod van runderen was groot, de handel oplevend en de prijzen oplopend. Het aanbod van slachtvee was ruimer met vlugge han del en de prijzen als vorige week. PRIJZEN: melk- en kalfkoeien 950 - 1600; guste koeien 700 - 1100; kalfvaar- zen 800 - 1250; pinken 500 - 750; gras kalveren 275 - 475; paarden 700 - 1000; vette koeien 3,60 - 4,00 per kilo geslacht. heden voor Uw aangezicht bid, dag en nacht, voor de kinderen Israels, Uw knechten; en ik doe belijdenis over de zonden der kinderen Israels, die wij te gen U gezondigd hebben; ook ik en mijns vaders huis, wij hebben gezon digd". Wie voert mij met een vaste hand tot in het hart van 's vijands land? O God, die ons verstoten had, trek met ons uit, wijs ons het pad, want merisenhulp is ijdelheid.! Nu God ons bijstaat in de strijd is elke heldendaad te wagen. De vijand wordt door Hem verslagen. ZWERVER. Onder het motto: „Hebben wij de Transit tè komfortabel gemaakt?" in troduceert Ford de 1971 Transit serie bestelwagens. Dit motto geeft in simpele woorden aan, dat de op het eerste gezicht slechts weinig veranderde Transit serie zoveel detailverandering heeft ondergaan, dat de meeste modellen een personenwagen -luxe evenaren. Inderdaad evenaren, immers het ver anderde vooraanzicht, het vernieuwde ventilatiesysteem, de nieuwe pedaalop hanging, de nieuwe bekleding, veilig- heidsbekleding op het dashboard, enz., enz., waren tot nu toe alleen in perso nenauto's te vinden en behoren nu tot de standaard Transit uitrusting. Los van deze vernieuwingen, die „al leen" het komfort van bestuurder en passagier verhogen, zijn er ook veel technische verbeteringen aangebracht. Zo is bij alle modellen een nieuw veer- systeem aangebracht wat, tezamen met nieuwe „low profile" banden, tot gevolg heeft dat de modellen met korte wiel basis dermate zijn verlaagd, dat de to tale (onbeladen) hoogte beneden de 2 meter is gekomen. Een andere verbetering is o.a. het in voeren van een 2 liter V-4 motor, die een vermogen ontwikkeld van 80 DIN pk; tegelijkertijd is de tot nu toe bij de lichtste typen toegepaste 1,3 liter mo tor vervallen en vervangen door de reeds succesvol toegepaste 1,5 liter V-4 motor van 60 DIN pk. Toch zijn ongetwijfeld de hoogtepun ten van de nieuwe serie de introduktie van een stalen „style side" Pick-Up, de volkomen nieuwe laadbak, die kan wor den gemonteerd op alle chassis/cabine modellen en de totaal vernieuwe Bus en de veel luxere Custom Bus. Tevens heeft Ford van deze gelegen heid gebruik gemaakt een begin te ma ken met een totaal nieuwe type-aan duiding voor zijn totale serie bestelwa gens.! Deze type-aanduiding. Ford Transit 75, 100 en 125 voor de enkellucht model len en 130, 150 en 175 voor de dubbel- lucht m-odellen, op de achterzijde van alle Transit modellen aangebracht. Ford is ervan overtuigd met de 1971 Transit serie de meest komplete en kom- fortabele serie bestelwagens ooit uit gebracht, aan te kunnen bieden. THOLEN Opening nieuwe brug. De nieuwe brug over de Eendracht (Schelde Rijn kanaal) zal, naar vernomen werd, 29 januari worden geopend voor het ver keer. Met auto tegen de brug. Zaterdag avond reed de heer P. B. met zijn BMW aan de Brabantse zijde tegen een pijler van de brug. Waarschijnlijk is hij door verblindheid wat van zijn baan afgeweken en te laat geremd. De naast hem zittende M. v. D. kreeg inwen dige kneuzingen en moest zich onder doktersbehandeling stellen. De auto werd flink beschadigd. Botsing. Op de provinciale weg naar Poortvliet is maandag een personenauto op een dwars over de weg staande vrachtauto gereden. De personenauto werd totaal vernield. De vrachtauto was van de firma Hermans waarvan de be stuurder bemerkte, dat hij te ver was doorgereden aan het adres waar hij de goederen moest lossen. Hierop keerde hij de wagen: op de weg waardoor de personenauto er tegen botste. De in zittenden, de heer K. werd licht gewond en door dokter Th. A. Bos verbonden. Inbraak bij Centrale Dienst. In het kantoor van de Centrale Dienst Ge meentewerken aan de Molenvlietsedijk is tussen vrijdagavond en zaterdagmor gen ingebroken, wat zaterdagmiddag door de directeur, de heer P. A. Boot werd ontdekt. Door het indrukken' van een ruit aan de achterzijde waren de ongenodigde gasten binnengekomen. In de kantoren werd alles overhoop ge haald, doch er werd niets vermist. Een kleine transistorradio en het zgn. „kof- fiepotje" met enig kleingeld was waar schijnlijk de moeite van het meenemen niet waard. De technische recherche van de rijks politie nam afdrukken van vingers en voeten. OUD VOSSEMEER Heler van jachtgeweer gezocht. De rijkspolitie is op zoek naar een heler van een jachtgeweer, dat een Belg onlangs is kwijtgeraakt. Toen jager G. uit Oud Vossemeer zijn pas gekochte jachtge weer liet registreren merkte de politie op, dat dit een geweer was, dat een Belg uit zijn auto mistte. G. had het geweer gekocht van B. uit Tholen, die het op zijn beurt weer van H. uit Roosendaal had overgenomen. Ik had het gekocht van iemand uit Halsteren. De politie zoekt nu nog naar de onbekende uit Halsteren'. ST. PHILIPSLAND „De Christelijke Opvoeding" Op de op 15-1-'71 gehouden ouderavond welke door de voorzitter ds. Gebraad geopend werd, sprak de heer Florijn uit Gouda over het onderwerp Chris telijke Opvoeding. Het is aldus spr. geen zaak van praten. Het doel van de Christelijke opvoeding is de Ere Gods. Van een christelijke opvoeding m.oet de Heere Jezus Christus het middelpunt zijn. De kinderen die aan de hoede van een christelijke opvoeder zijn toevertrouwd, behoren in hem, het beeld van Chris tus te kunnen zien'. Het Ie beginsel van een christelijke opvoeding is gehoor zaamheid, het 2e liefde. De christelijke opvoeding kent ook de straf. Bij het ontvouwen van de grondbe ginsels der christelijke opvoeding, noemt spr. die blijkbaar geen vreemde ling in Schotland, vele voorbeelden van zelfverloochenende genade van Schot se oudvaders. De diepgevoelvoUe wijze van voor dragen en het noemen van de kleinste bijzonderheden in de gebeurtenissen rond het leven van Schotse geloofshel- den zoals Robbert Blusch Livinstone en Henderson lieten niet na, dipe in druk op de hoorders te maken. Wij mogen verklaren, dat hun oor deel unaniem zeer gunstig is, o.i. heeft Planbureau ziet inflatie aanhouden Ook de komende kabinetsperiode 1 (1971-1975) zal de inflatie onverminderd voortduren. De spanning tussen mid delen en bestedingen zullen aanhouden. In een gisteren speciaal verschenen no ta van het Centraal Planbureau wordt de vraag gesteld of een „zekere bij sturing" op middenlange termijn niet gewenst is. In de voorspellingen van het Cen traal Planbureau komen de volgende ontwikkelingen voor: Een nominale loonstijging van 7.5 of 10 procent, die na correctie voor prijsstijgingen, belastingen en sociale lasten neerkomt op een verhoging van het reeël beschikbaar loon van 3 of 4 percent per jaar. De investeringen van het bedrijfs leven die sterker bij matige loonstij ging nog veel sterker zullen toe nemen'. Verkorting van de arbeidsduur tot 40 uur per week in de industrie waar door een zeker produktieverlies ont staat. 1.9 miljard meer voor uitgaven van het rijk. Groei van de, woningproduktie door het toenemen van de investeringen in de woningbouw. Toeneming van de sociale lasten, waardoor het werknemersaandeel met 0,8 percent per jaar en het werkge versaandeel met 0,9 percent per jaar zal toenemen. De prijsstijging zal voor de con sumptie 3 of 4 percent per jaar be dragen. De nota van het Centraal Planbu reau is op verzoek van de Tweede Ka mer samengesteld. Zo is ook gevraagd uit te rekenen wat de gevolgen zouden zijn van een toeneming van de collec tieve voorzieningen met f 500 miljoen per jaar, die uit extra omzetbelasting gefinancierd zou moeten worden. Uit de nota blijkt dat financiering van de ze 500 miljoen uit de omzetbelasting ongunstiger uitkomt dan wanneer zij uit de inkomstenbelasting gefinancierd zou worden. Wat 'het arbeidsaanbod betreft is re kening gehouden met de verlenging van de leerplichtige leeftijd op 1 augustus 1971. Dit op zich zal de spanning op de arbeidsmarkt doen toenemen en het lijkt gewettigd dat de immigratie van gastar beiders met 15.000 per jaar zal blijven aanhouden. Hierdoor zou in 1975 het aantal in ons land werkzame gastar beiders 150.000 bedragen. De inkomstenverdeling zal in 1975 verder verschoven zijn ten gunste van het looninkomen ten koste van het zg. overig inkomen. Een en ander is na tuurlijk wel afhankelijk van de ont wikkeling van de conjunctuur. de heer Florijn D.V. de weg geopend, voor een volgend bezoek aan St. Phi- lipsland. Het hoofd der school de heer Dorre- stein memoreerde het verloop van het schooljaar 1970, waarna ouderling Noordlaoek eindigde met dankgebed. OOSTERLAND Verbreding van polderwegen in dis trict Ooster- en Sirjansland. In afwach ting van het tijdstip dat verschillende drukbereden weggedeelten in de polder Oosterland definitief zullen worden ver breed, o.a. de Lage Rampertse Weg etc, is men momenteel van het Aannemings bedrijf M. van der Velde te Bruinisse bezig deze wegen' voorlopig te verbre den door middel van slakkenmeel en plaatzand. Het steeds drukker wordend autoverkeer eist breder wegen en voor al "wanneer brede, wegen elkaar moe ten passeren, ontstaan er vaak moeilijk heden, omdat men dan met twee wielen de meest zachte berm inmoet. Naar wij vernemen worden deze wegen eerlang met bitumen verbreed. De verschillende collecteibusjes van de jongedames, die rondgaan ten' bate van de Stichting „Valkenheide" (de Hameva) brachten in het afgelopen vierde kwartaal van 1970 op de mooie som van 84,92. De leiding berustte bij mevr. van der Werf-No uwen. Een dank woord aan hen die dit park permanent willen gedenken met een gift, en aan de leiding en de collectanten, is zeker op z'n plaats. Autobotsing bij de Blauwe Keet. Maandagmorgen omstreeks half zeven had op de rijksweg 18, dicht bij de Blauwe Keet, een autobotsing plaats. Een personenauto, bestuurd door de heer B. L. Boogert uit Ouwerkerk, ge komen uit de richting Zierikzee, stond voorgesorteerd om de weg naar Sir Jansland in te slaan. Deze auto werd niet, of te laat opgemerkt door de heer W. M. W. Boorsma uit Zierikzee, die met zijn personenwagen eveneens uit de richting Zierikzee naderde. Een he vige botsing was het gevolg, waarbij beide wagens zwaar worden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De rijkspolitie stelde een onder zoek in naar de toedracht van het on geval. KAPELLE Geldbedrag uit woning gestolen. Uit een bureaulade in de woning van de heer K., firmant van een loonbedrijf, werd zondagmiddag door onverlaten en'- kele duizenden guldens gestolen. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. OM OVER NA TE DENKEN „Een christen is een zeer vrije heer over alle dingen, aan niemand onder worpen; een christen is een zeer diens vaardige dienstknecht van allen, onderworpen aan allen. Het gebed is „Christianorum bom- barda" der Christenen zwaar geschut. „Het is beter bewaard te blijven in de pekel van tegenheden, dan leggen te rot ten in de honing van voorspoed. Ralph Vennig. „De waardigheid en het gezag van dè Heilige Schrift wordt niet alleen door openbare vijanden, maar ook door ge veinsde vrienden bestreden." Franciscus Ridderus.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 9