LEVENSMIDDELEN 1 kg witlof 4.98 3.88 0.99 0.95 1.25 1 0.85 15 pennie wafels 6 St. toiletzeep 1 bl. appelmoes 500 gr. chocola 1. 0.85 1.29 0.99 0.45 2.55 0.73 0.79 ELECTRO 245." 649." 1798." 185.- 126.- WONINGINRICHTING TEXTIEL Hsmeetennan Kmée^kche^èfe Dames, iet op uw centen; in de Massa-iMarlct tocii altijdri20%>oordeiiger! 440.' „EIIiANDEN-NIEUWS" GRANDIOZE OPRUIMING wegens verbouwing Verlichting met 15 korting Bedden boven de 40,- 20 liorting Bergmeubels met 25 korting Zie onze etalage en komt U vrijblijvend binnen, wij lichten U gaarne in over de lage prijzen voor het stofferen van uw meubels COMPLETE WONINGINRICHTING v/h Pijl Weststraat 5 Ouddorp Tel. 01878 - 288 IVIOLENWEG 4 OUDDORP (Dinsdags de gehele dag gesloten) TEL. (01878) 5 97 500 gram Varkens Filet 500 gram fijBte Riblappen 3 Hamburgers (fijn gekruid) 5 pakjes Dessert pudding 1 mooie Kaasstolp 3 kilogram Golden Delicious 100 gram Boereham 250 gram Leverworst (stukje) 200 gram NIerslunchworst 6 X 10 Zakdoekjes l^iele S 200 s,,Schoonzuiger'' Blijft bï'i ons BLAUPUNKT T.V 61 cm van 898,00 voor Blaupunkt T.V. 56 cm kleur van 2298,00 voor Holland Electro „Splendy^' Holland Electro „Sniffy" National Radio met visserijband «||a en lichtnet, van 228,00 voor |90b" Zie ook onze opruimings aanbiedingen. Bankstellen vanaf Complete eethoek (4 stoelen en tafel) met skai bekleed o^4 geen 310,00 maar Z41b" Bergmeubel vanaf 270h"" Tafelzeil zolang de voorraad strekt 5,00 Dekens speciale prijs vanaf 15,00 Bij alle matrassen een HOOFDKUSSEN GRATIS. Alle Scheerwollen Vloerbedekking vakkundig en gratis gelegd met latjes en ondertapijt ALLE NYLON TAPIJT 10 tot 30 voordeliger dan elders De prijzen worden deze week nog niet verhoogd met de B.T.W. Dames rokken vanaf 3,93 Speciale aanbieding Dames blouse vanaf 3,98 Kinder helanca pantalons vanaf 4,04 Dames twinsets 50 korting Dames japonnen vanaf 5,00 Dames jumpers vanaf 6,98 Jongens overhemd v.af 3,48 Kinderwantjes vanaf 1,48 Heren anklets 1,98 Heren zelfbinders met pochet6,98 Gebreide herentruien 19,93 Dames pantalons vanaf 14,98 Wollen sjaals 6,98 Jongens colbert vanaf. 5,00 Bladz. 2 Dinsdag 19 januari 1971. Beste meisjes en jongens! Het raadsel voor deze week werd in gezonden door Janneke Vroegindewelj uit Middelhamis. Hier is het: JANUABIRAADSEL 2 1. Eerste vrouw van Ahasveros. 2. Dal waar de Israëlieten een druiventros vonden. 3. Zoon van Simon van Cyrene,, 4. Vader van Johannes de Doper. 5. Ri vier in Damaskus. 6. Godin van Efeze. 7. Zoon van Saul. 8. In het land der baden de mensen Jezus, dat Hij van hen. wegging (Lukas 8). 9. Mene, mene, tekel, 10. Vader van Simson. 11. Filistijnse stad waar een tijdlang de ark heeft gestaan. 12.i Geboorteplaats van Saulus. 13. Koning van Israël die het ganse huis van Jerobeam sloeg. 14. Bij- vrouw van Saul. 15. Schoondochter van Naomi. 16. Zoon van Kena (Richt.). 17. Dal waar Nebukadnezars beeld stond. De beginletters van de gevraagde woorden vormen een gedeelte van de Spreuken van Salomo. Vriendelijk bedankt, Janneke! CORRESPONDENTIE Elly S. Rotterdam. Al is het niet zo lang geweest, toch heb je van het schaatsen kunnen genieten. Je moet er koude vingers en tenen voor over heb ben natuurlijk.! Het was fijn dat het in de vakantie viel. Nu is het geregeld de school weer die roept. Tjeerda V. Middelharnis. Nu weet ik wat een kerstcatechisatie is. Uit je schrijven merk ik wel, dat het leerzaam en gezellig was. En jullie gingen niet met lege handen naar huis. Je rapport is goed; rekenen is wat magertjes, maar niet onvoldoende. Als er een halfje bij komt, dan is het ook een mooi cijfer. Ria de V. Vrouwenpolder. Was het zingen mooi van het meisjeskoor? Dat zal jij niet zo gauw zeggen, maar je hebt misschien de een of ander er wel over gehoord. Is de kerstavond van de jeugdvereniging ook goed verlopen? Nu zijn al die bijzondere dagen weer ach ter de rug. En van sneeuw en ijs heb je ook kunnen genieten. Andrea de V. Sommelsdijk.i Jullie heb ben het ijs dichtbij, maar de dooi heeft er een einde aan gemaakt. Maar we zijn nog in januari, dus kan de vorst nog met kracht komen opzetten. Als je dit leest, rijd je misschien weer al. Is het niet meer doorgegaan op nieuwjaarsdag naar Waarde? Piet V. Middelhamis. Het was weer leuk om eens in Middelburg te zijn. Je was er dus ook toen de nieuwe brug zijn diensten moest gaan verviillen, en jullie zijn er natuurlijk óver geweest. In de tijd dat je weg bent is er al aardig wat veranderd. Ik denk dat Rinus wel blij was toen hij je zag. Sinds jouw weggaan heb ik niets meer van hem vernomen. Marijke van K. Ooitgensplaat. Na dat beetje sneeuw is er nog een heel pakje gekomen op sommige plaatsen. Vriezen heeft het overal gedaan. Heb je er van genoten? Vind je dat het jaar gauw voorbij was gegaan? Hoe vlug moet het dan wel niet gaan als je ouder mag worden! Een rapport met het laagste cij fer zeven vind ik heel goed. Kees K. Melissant.. Neen, dat was geen opscheppen, want wat is er nu mooier dan jonge levende kmkens, die geen ogenblikje stil zijn; echt levend en le vendig goed. Op deze manier wordt de liefde tot dieren aangemoedigd; dat is voor veel kinderen wel nodig. Het is op deze manier wel een echte kijkavond geworden. Maar de hut in het stro was ook heel mooi! Nella van 't H. H. I. Ambacht. Je hebt heel netjes gewerkt, Nella! Geen wonder dat er op je rapport een acht staat voor schrijven. Dat rapport mag er zijn, zeg! Er is niet één cijfer onder de zevenenhalfEn dan ben je nog wat achteruit gegaan, lees ik. Dat zal toch wel niet veel zijn. Greet de J. Ouddorp. HarteUjk gefe liciteerd met je verjaardag, Greet! Ik hoop dat er veel goede en gezonde ja ren mogen volgen. Over je rapport mag je tevreden zijn: ik zie niet één zwak plekje. Probeer het zo te houden. Wat moeten jullie veel boeken in vreemde talen lezenj Sterkte er mee. Maja W. Nieuwdorp. Een heel mooi rapport, Maja! Jij zal wel één van de eersten in de klas zijn, denk ik. Heb je het boek over Calvijn al gelezen? Dat is een brokje kerkgeschiedenis. Straks zal Petra al zonder box lopen. Je schrijft over een raadsel, maar het zit er niet bij. Vergeten in te sluiten misschien? Piet K. H. I. Ambacht. Je „laatste brief van het jaar" is een vol blad ge worden. Had je gemiddeld een acht? Dat is prachtig. Dan zal de test ook wel meegevallen zijn. Was het druk in de kerk toen de gezamenlijke verenigingen bij elkaar kwamen? Lenie de J. Ouddorp. Er zat haast achter bij het schrijven, want buiten lokte de sneeuw. Daar héb je je hart aan op kunnen halen, maar toen de school weer begon ging het dooien. Je rapportcijfers heb ik gezien.i Ik zou graag zien dat je voor handwerken een puntje hoger had. Zou dat mogelijk zijn? Nellie W. Den Bommel. Een heel goed rapport, Nellie! Daar zou ik best mee thuis durven komen. Is vader al aan het werk? En doet het geen pijn meer? Jou moet ik wel apart bedanken voor de heel mooie kaart met nieuwjaar. Marjan K. H. I. Ambacht. Zo gaat het nu: eerst schuitjes, later kunstschaat sen en dan tenslotte noren. Maar die zal Piet nog niet hebben, nu de dooi is ingevallen. Misschien heeft hij nog kans, want het is nog maar januari. Je ge slepen schaatsen liggen nu te wachten op nieuw ijs. Mattie R. Middelburg. Is het toch een mooi boekje? Het is zo'n vreemde titel; vind je ook niet? Fijn dat jij met je zusje naar Nieuwerkerk mochten. Heb jij een album vol met vreemde postze gels? Nou, dan ben jij een echte ver zamelaarster. Hanna de J, Ouddorp, Alvast hartelijk gefeliciteerd met de aanstaande ver jaardag van vader. Ik hoop dat hij die dag mag beleven en nog vele keren na dien. Jij vindt je vader al oud, denk ik. Jammer dat er twee vijfjes genoteerd staan. Zou het mogelijk zijn om die weg te krijgen? Klazina de V. Melissant. Ik heb die foto van de dierententoonstelling gezien, maar ik wist niet dat jij er op stond. En nu je versje: Voor mijn raadselnichtje! Besteed de kostbre tijd van dagen en van nachten, terwijl je in je krachten en niet versleten zijt. Het schijnt, jong en ervaren dat is niet wel te paren, maar 't is een valse schijn: men kan wel jong van jaren en oud van uren zijn. Januari 1971 Oom Ko Willy K. H. I. Ambacht. Er kon geen lang briefje af, maar ik weet in elk ge val dat het boek mooi is, en dat doet me genoegen. Heb je al tijd gehad om het uit te lezen? Je zal het ook nog wel eens herlezen, denk ik, als je gezond mag blijven. Janny de J. Ouddorp. Is het washand je al klaar gekomen? Het zal wel mooi zijn, denk ik, want voor handwerken heb je een goed cijfen De andere cij fers zijn ook mooi. Ik zie wel dat je goed je best doet op school. Jan de V. Melissant. Het is een mooi bijbeltje dat je kreeg bij het verlaten van de zondagsschool. Ik hoop dat je het vele jaren mag gebruiken. Heeft de mooie nieuwe IjsbaEin aan de verwach tingen voldaan? Het heeft niet lang ge duurd, maar de winter is nog niet voorbij. Leintje M. Serooskerke. Is het bor duurwerk nog klaar gekomen? Ik vrees er voor, want de kerstvakantie is een drukke vakantie, en dan komt er zo weinig van die dingen. De bijeenkomst van de jeugdvereniging en de club heeft lang geduurd, van vijf tot tien uur! Maar jullie moesten niet naar huis om te eten. Was het een heerlijk diner? René van D. Zoetermeer. Wat heeft Marijke alles netjes voor je geschreven! Dat moest ik eerst zeggen. En dan: Wat heb je veel geschreven! Er was ook nog al wat te vertellen, hè? Over dieren kun je moeilijk zwijgen. Mag de hond van de buren altijd met jou mee? Dan zal hij jou wel goed leren kennen en ge hoorzamen, vooral als hij een stukje worst krijgt. Het smakelijkste slikken ze zó maar in; ze gunnen zich geen tijd om eens echt te proeven. Allemaal de hartelijke groeten van OOM KO., P.S. Als ik het nog niet heb gedaan, dan nu: ik dank allen die mij in verband met de kerstdagen en nieuwjaar een kaart hebben gestuurd. Het was geweldig en mooi! BRUINISSE Het inwonertal van de gemeente Brui- nisse bedroeg op 31 dec. 1970 2449 per sonen, namelijk 1196 mannen en 1253 vrouwen. Op 1 januari 1970 waren dat 2432 personen namelijk 1186 mannen en 1246 vrouwen. Het nam toe door ge boorte met 51 (29 mannen, 22 vrouwen) en door vestiging ihet 91 pers. (41 man nen en 50 vrouwen). Het verminderde door overlijden met 19 pers. (16 mannen en 3 vrouwen) en door vertrek met 106 pers. (44 mannen, 62 vrouwen) totaal winst dus 17 personen. Er werden 21 huwelijken gesloten en geen echtschei dingen ingeschreven^ PP! Ass A Markt

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 6