HLÜjLLUJ Flakkee in het jaar 2000 Gasexplosie in de Pr. Bernhardstraat Kost het ziekenhuis in 1980 f 500,— per dag Zestal Statenleden vormen „Comité Tolvrij- making Haringvlietbrug'^ Lek gevonden Nieuws uit Zeeland :n! OP ÉÉN BEEN W. RIKKEN N.V. 43e jaargang Dinsdag 19 januari 1971 No. 3954 li I St. CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GROISTDSLAG VOOR DE ZUID-HOLILANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemad, per weekdinsdag- en vrijdugavond „Luisteren naar muziek'^ Herdenking 2S jaar bestaan Qeref. Gemeente Nota met argumenten gaat woensdag naar de minister Ds. J. Pannekoek overleden Aanrijding in dichte mist G.S. gaan met de gemeentebestu ren praten over wooH'- wagencentrum Groei chemische industrie jaarlijks circa 8,5 procent OOLTGENSPLAAT Steekvlam van twee meter. iAr Riooldeksels de lucht in. Profiteert wassen en watergolven 4.S0 z®sfierhiiis|e Wij gaan met de prijzen van het varkensvlees mee Keurslagerij VROEGOP OM OVER NA TE DENKEN DE GENADE IS GEEN PLANK, MAAR EEN ROTS! Bruinisse raderen", POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langewég 13, Sonunelëdijk TeL (01870) 26 2B Na 6 uur (01870) 33 GS Giro 167BS0 ABONNEMENTSPRIJS i,—< PER KWARTAAL, ADVER^J^rNTBEKRUS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Op een bijeenkomst in Den Haag heeft de economisch direkteur van het St. Antoniusziekenhuis in Utrecht, dr. L.i P. de Jong, als zijn verwachting uitgespro ken, dat bij een gelijkblijvende ontwik één verpleegdag in het ziekenhuis 5Q0^_ betaald zal moeten worden. Wij lazen van het betoog van dr. de Jong een samenvatting in „Protestantse Ge zondheidszorg". De behoefte naar ziekenhuisverple- ging neemt volgens hem onder invloed van milieuverslechterende factoren steeds sneller toe. Zolang de patiënt be reid en in staat blijkt te zijn de stijgen de premies van zijn ziektekostenverze kering te voldoen, zolang is er alleen maar sprake van een bewust aanvaarde relatief sterke stijging van een deel van zijn consumptiepakket. Als belangrijkste oorzaken van de kostenstijging noemde dhr. de Jong de toepassing van nieuwe ontwikkelingen in de medische wetenschap en techniek, waardoor het individu steeds betere le venskansen wordt geboden met een ver ruiming van het welzijn als gevolg, het opheffen van negatieve aspecten van de welvaartsstaat door de inschakeling van cardulances en de oprichting van hart- bewakingsafdelingen met speciaal opge leid personeel bij een toenemend aantal hartüifarcten, speciale voorzieningen voor het steeds toenemend aantal ver keersongelukken, de uitbreiding van functieonderzoeken in verband met de toenemende milieuverontreiniging, ter wijl de invloed van neurosen en psycho sen niet alleen een zwaardere druk legt op de betrokken afdelingen, maar ook op andere. De zich wijzigende maatschappij eist voorts de eis tot „up to date" blijven, ook van alle andere dan de strikt me dische en verpleegkundige functies. Loonstijging en loonkosteninflatie slaan hier volgens hem hard toe. Als prijsverhogende factor noemde de heer De Jong verder het gebrek aan eigen vermogen van de ziekenhuizen. Dit betekent dat ook de in het zieken huis permanent aanwezig activa vrijwel geheel met vreemd vermogen worden gefinancierd, waarbij de ziekenhuizen de prijs van de rentevoet opdrijven, omdat zij voor het alternatief de pa tiënt een mindere zorg geven dan moge lijk is niet mogen kiezen. Door de groei van de activiteiten lenen de zie kenhuizen steeds frequenter om op reeds aangegane leningen te kunnen af lossen. De roep om een ziekenhuisbank houdt het gevaar in van geldverspilling, in efficiency en verstarring, zodra de bank geheel gericht moet zijn op het aantrek ken van geldleningen om op geldlenin gen te kunnen aflossen. Dr. De Jong achtte het de hoogste tijd, dat een premieverhoging tot stand komt om te voorzien in de minimale behoefte aan eigen vermogen van het zieken huiswezen. Deze premie zou men als een :edwongen spaarpremie kunnen om schrijven met het doel de quasi collec tieve voorziening gezondheidszorg aan een zodanig eigen vermogen te helpen dat de continuïteit van de bestaande i wij ze van zorg wordt verzekerd. Door dit quasi collectieve karakter van de gezondheidszorg zou dan tevens wor den meegewerkt aan de vorming van aatschappelijk vermogen en zou de prijs van de dienstverlening verminde- ;ren met de rente plus kostenfactor over m, eigen vermogen.j Dit zou op langere termijn niet alleen een verantwoorde 'belegging zijn (omdat het om gezond- jneidszorg gaat), maar ook een winstge- [vende, omdat de kostenbesparing op ange termijn de kostenstijging zou gaan overtreffen. De vermogensverschaffer e premiebetaler zou dan n.l. zijn [rentevergoeding in de vorm van een lagere verzekeringspremie ontvangen. Er zal inderdaad wat moeten gebeu ren om de kosten van de ziekenhuizen zo laag mogelijk te houden en een van de belangrijkste faktoren daarbij is de rentevoet. Wij hebben indertijd ver voordat gesproken werd over de Bank voor ziekenhuisbouw de gedachte ge opperd de bij de postcheque- en giro- dienst onder berusting zijnde gelden tegen een rentevoet van bijv. 5"/o in ziekenhuisbouw te beleggen. Dit was vóór de postcheque- en girodienst de rentevergoeding invoerde. Want er zal wat dienen te gebeuren wil de ziekenhuisvoorziening in ons land geen onbetaalbare zaak worden. Als het waar is wat dr. De Jong voorspelt, dat in 1980 één dag ziekenhuisverpleging 500,gaat kosten, dan zijn wij al een eind op weg om van een optimale ge zondheidszorg een karikatuur te maken. Want de kosten van de gezondheids zorg kunnen niet ongestraft ongelimi teerd worden opgevoerd. Er zal een be paalde verhouding moeten blijven be staan tussen het inkomen en de premie, die jaarlijks voor ziekenfonds- of zie- kenkostenverzekering moet worden be taald. Nu is het natuurlijk wel zo, dat men enerzijds deze uitgaven als onvermijde lijk ziet, maar anderzijds toch eigenlijk niet bereid is zeker niet als men ge zond is om daarvoor andere zaken te laten staan. Staatssecretaris dr. R. J. H.i Kruisinga heeft daar bij herhaling op gewezen. De vraag rijst hoe de gezond heidszorg zo goedkoop mogelijk kan worden gehouden, zonder dat echter de zorg als zodanig daaronder lijdt. Eén van de mogelijkheden het be schikbaar komen van gelden om de zie kenhuisbouw te financieren is hier boven reeds aan de orde gesteld. Een andere mogelijkheid is om het is door ons meer gezegd de zieken huisvoorzieningen aan te passen aan de behoeften van de patiënt, d.w.z. dat niet voor elke patiënt dat dure bed in het superziekenhuis nodig is, maar dat bijv. voor de observatie en de nazorg kan worden volstaan met bedden in een verpleegtehuis. Dit verpleegtehuis zal natuurlijk wel aan bepaalde eisen moe ten voldoen, maar behoeft anderzijds geen kostbare apparatuur te bezitten. Er zijn nog meer mogelijkheden: geen ziekenhuizen die vergeleken kunnen worden met een Hilton hotel maar bijv. in semi-permanente bouw enz. Waar een wil is, is een weg. Die weg is er, maar de wil ontbreekt vaak! „Luisteren naar muziek" is de titel van de inleiding die dhr. C. M. Sluiters te Schiedam zal houden voor de leden van de Culturele Commissie te Melis sant. De avond wordt gehouden op vrij dag 22 jan. a.s. om 8 uur in „Melishof".; De lezing zal worden toegelicht met fragmenten uit bekende en minder be kende muziek. OOLTGENSPLAAT Donderdag 21 januari a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. P. Blok te Dirksland. In deze dienst, waarin bevestiging van ambtsdragers zal plaats hebben, zal ook het 25-jarig bestaan van deze gemeen te worden herdacht. 43 Zes Statenleden van verschillende politieke overtuiging uit de Staten van zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Hol- 'wa vormen gezamenlijk het Comité "ivnjmaking Haringvlietbrug, welk W)nntc morgen, woensdag, operationeel wordt. Dan wordt de pers volledig van M streven en de argumentatie van het ^ormte op de hoogte gesteld terwijl aan il Minister van Verkeer en Waterstaat n andere gezagsdragers een nota zal worden verzonden. Streven van het mite dat haar aktie geheel los van ^•j eenmansaktie van burg. Kastelein Cen ^f~- is de Minister ertoe te bewe- sn de Haringvlietbrug per 1 juli van vpn *i"^ over te nemen en daarbij te- '"^ns de tolheffing op te heffen. Leden. j. Leden van het Comité zijn de heren a'(, t ^- ^- Peijl, Kloetinge (ook lid van Gn/^ltS'ie Kamer) Dr. E. J. Prins te "^s, dhr. D.I J. Boot te Willemstad, Mr. H. H. Maijer te Breda, érs. M. Epema- Brugman te Puttershoek en dhr. J. J, C. la Fleur te Middelharnis. Argumentatie. Al is de inhoud van de opgestelde nota nog niet bekend gemaakt, duide lijk is dat de enorme besparing op de bouwkosten van de brug in 1962 ten opzichte van het jaar 1970 waarin het Rijk wellicht tot de bouw zou zijn over gegaan daarin zal worden aangetoond. Een sterk argument voor tolvrijmaking van de route naar Zeeland via de Zoom- weg is de verwachting .dat de Moerdijk route daardoor belangrijk ontlast zou worden. Op deze drukste weg van Ne derland is het vooral in de namiddag dringen geworden. Vermeld zij nog dat het Rijk, warmeer ze de brug overneemt niet gelijk met 41,2 miljoen op tafel be hoeft te komen, ze kan de geldleningen continueren die indertijd tegen zeer gunstige voorwaarden konden worden afgesloten. kunt U niet lopen. Dat kunnen de meeste naaimachines ook niet. - Zu Ike wondermachines hebben wij nu ontvangen. We noemen ze de machi ne met dé,'„derde hand". Zé is niet de goedkoopste, maar wél iets heel bijzon ders, wat U nergens ter wereld vindt. Moet U eens laterr demonstreren NAAI^ACHINEHUIS Korte Meestraat 17 BERGEN OP ZOOM Tel. (01640) 3 58 78 BON: Voor gratis folders zenden aan Pfaff antwoordnummer 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: - Plaats: Op 54-jarige leeftijd is vrij plotse ling overleden ds. J. Pannekoek, pre dikant bij de Ger. Gemeenten in Ned. te Chilliwack in Canada. „De Wach ter Slons", het blad van deze kerk- groep, vermeldde vrijdag nog, dat zijn toestand vooruitgaande was en zijn spraak weer was teruggekomen. Begin decem^ber werd hij namelijk getro.ffoi door een beroerte. Ds. Pannekoek is geboren 14 oktober 1916. Hij was eerst landbouwer te Zie- rikzee, kreeg roeping voor predikant en werd daartoe opgeleid door dr. C, Steen- blok en ds. F. Mallan. Op 12 oktober 1965 werd hij predikant te Terneuzen. In april 1970, dus nog maar negen maanderï geleden, vertrok hij naar Chil liwack, Canada. Hij hield vooraf 2 af- scheidspredikaties; één te Gouda op 16 april 1970 over Joh. 21 18 en 19 en in zijn eigen gemeente te Terneuzen op 19 april over Judas 24 en 25. De intree- predikatie te Chilliwack was op 23 april 1970 over het laatste vers van Matth. 28. Ds. Pannekoek laat een vrouw en 11 kinderen achter, waarvan er één is ge huwd. De jongste is 3 jaar. De overle dene wordt in Canada ter aarde besteld. Zijn enige zuster met haar man, dhr. en mevr. Kik die te Zierikze wonen', zijn er heden dinsdag heengereisd, in gezel schap van ds. F. Mallan. De begrafenis zal woensdag plaats hebben. In zijn inleiding voor de Hall. Mij. van Landbouw, heeft burg. W. M. v. d. Harst van Oostflakkee gisteravond o.m. gewezen op het werk van de subcom missies die aan de totstandkoming van het streekplan werken. Daarbij noem de hij ook enkele cijfers die interessant genoeg zijn om ze door te geven. Wanneer de bevolking van Goeree- Overflakkee vanaf 1970 miet 5''/o per jaar gaat groeieri dan zullen er in het jaar 2000 al over 30 jaar! op Goeree-Overflafckee 150.000 inwoners zijn. Dat is het aantal waarboven de meerderheid van de streekplancommis sie zeker niet zou willen uitgaan. Behoeften Voor een dergelijk 'groot inwonertal zullen er nogal wat voorzieningen no dig zijn; t.w.: 70 gymlokalen (nu zijn er 13), 90 sporterreinen (nu zijn er 19), 40 tennisbanen, 11 zwembaden, 4 zieken huizen en 46 .660 woningen zullen moe ten worden bijgebouwd. Er zullen' 109 scholen moeten zijn, niet vermeld werd hoeveel kerken, wel zal er voor 931 ambtenaren en 176 politiemensen werk aan de winkel zijn. OOLTGENSPLAAT Vijftig jaar getrouwd. Vrijdag 22 ja nuari a.s. herderikt het echtpaar J. Duim-Fun, Pieter Biggestraat 19, al hier, het feit dat zij 50 jaar geleden zijn getrouwd. In het verenigingsge bouw „'t Centrum" zal men van 45 en van 7.309.00 uur het echtpaar, (dat nog een 'goede gezondheid geniet) en hun kinderen met dit bijzondere feit kunnen feliciteren. STELLENDAM Tijdens de dichte mist van vrijdag avond zijn in de Fortuinweg twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het on geluk gebeurde toen' mej. L. van Oos tenbrugge in 'haar Fiat linksaf sloeg om de inrit naar de boerderij van haar vader op te rijden. Ze werd aangereden door de wagen bestuurd door K. Breen uit Ouddorp die aan een inhaalmanoeu vre bezig was. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land willen op korte termijn besprekin gen met gemeentebesturen in de Hoek- sche Waard, op Voorne-Putten' en Goe- ree-Overflakkee beginnen over de in richting van een regionaal woonwagen centrum. G.S. hebben dit meegedeeld in hun antwoord op vragen uit provinciale sta ten 'bij de schriftelijke voorbehandeling van de begroting. Zij vinden de verw^e- zenlijking van het beleid ten aanzien van de inrichting van centrale en regio nale woonwagencentra intussen nog maar moeizaam vorderen. Het grote struikelblok blijkt steeds het vinden van geschikte terreinen te zijn. De verwachting is dat de toekomstige uitbreiding van chemische industrie op ongeveer dezelfde voet zal doorgaan als in de afgelopen jaren. Aldus een mede deling in het blad van Esso. De meeste oropT^ose*-^ ''^'ocv ^- v'orolc'^a'^ciel in che micaliën gaan in de richting van een jaarlijks groeipercentage van 8 a 8,5"/o Binnen de chemische industrie zal ech ter de grote groep van produkten aan merkelijk ho'gere groeipercentages te zien geven: 10 a 12 pet., terwijl de groot ste toeneming in de plastics en in de kunststoffen wordt verwacht van 12 a 14 pet. OOSTERLAND Jaarvergadering der Chr. Vrouwen vereniging „Martha"., De Chr. Vrouwenvereniging „Martha" alhier hield op donderdagavond 14 jan. j.l. haar jaarvergadering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk, onder leiding van de presi dente, mevr. Ommering-Korpel, waarbij veel leden aanwezig waren. Het is een verlate jaarvergadering omdat in no vember 1.1., de datum waar dit steeds op plaats vindt, door omstandigheden met ziekte enz. geen doorgang kon vinden. De presidente sprak een welkomst woord tot de leden en nadat gezongen was Gez. 265 1, 3 en 4 ging zij voor in gebed. Voorlezing volgde van enige ver zen uit Lukas 10, handelende over de gelijkenissen van Jezus, w^aarover mevr. J. Stoutjesdijk-Borst later een inleiding hield. Hierna volgde het jaarverslag door de secretaresse, mej., A. E. Boot waaruit bleek dat de vergaderingen in het afgelopen jaar goed werden be zocht en dat er verschillende leerzame lezingen werden gehouden al dan niet verlucht met lichtbeelden. De jaarlijkse verenigingsreis werd ondernomen op 4 juni met een bezoek aan onze zuider buren begunstigd door prachtig zomer weer, 38 personen namen hieraan deel. Van 11 juni tot 10 september werd va kantie gehouden. Een aktie door de ver eniging gehouden ten bate van de Stich tingen Meer en Bos te Haarlem, de in richtingen voor lijders aan vallende ziekte, werd een succes. Een tweetal trouwe leden ontvielen de ver. door den dood, t.w. mevr. J. Cappon-Boot en me vrouw K. van der Maas-van 't Hoff. Door 18 leden werd de Ringdag te Zie- rikzee bezocht en op 24 november gin gen zo ongeveer alle leden op bezoek aan de zustervereniging te Bruinisse. Verder was in dit jaarverslag sprake van twee Kerstfeestvieringen door de ver. in 1969 en in 1970, zulks omdat het jaarfeest was uitgesteld tot na de jaar wisseling. Omdat de volgende jaarver gadering in november a.s. de ver. haar 25-jarig bestaan hoopt te herdenken is ditmaal de vergadering maar sober ge houden.; Tweemaal werden weer kerst bakjes rondgebracht voor zieken en be jaarden. In het afgelopen jaar heeft één lid menen te moeten bedanken en twee leden moesten worden gemist door overlijden. Vier nieuwe leden konden worden ingeschreven zodat het aantal met één vermeerderde. Uit het financi eel verslag door de penningmeesteresse mevr. R. Steenpoorte-van der Weele bleek dat er een nadelig saldo in de kas was ontstaan mede een gevolg dat er twee kerstfeestvieringen hadden plaats gevonden in het tijdvak van het verslag. De presidente dankte de twee bestuurs- Een al twee jaar aanwezige gaslek- kage in de Pr. Bernhardstraat-Pieter Biggestraat, waar al verschillende keren over is gereclameerd en waar al meer dan eens naar is gezocht, heeft zondag avond voor zes uur de bewoners al daar de schrik op het lijf gejaagd. Een enorme knal, tot ver in de omtrek te horen, bewees voor de zoveelste maal dat er een teveel aan gas in dit dorps- deel aanwezig is. De heer Jaap Buth Wz. zag in een straatkolk voor de wo ning van de heer A. J. van Oosterom aan de Pr. Bernhardstraat beweging van vlammetjes, die spelenderwijs door het rooster heen kwamien. In de dicht bijzijnde telefooncel aan het Weespad waarschuwde de heer Buth het hoofd gemeentewerken en de commandant van de brandweer, de heer Jac. de Vos. Onderwijl deed zich de explosie voor. Uit de rioolkolk kwam er een' steek vlam van ongeveer twee meter. Van de in de omgeving aanwezige straatkolken vlogen de deksels de lucht in, terwijl van een zgn. inspectieput een deksel van 50 kg werd opgelicht en naast de put terecht kwam, In de huizen van de omwonenden werden gootsteen-, dou che- en w.c.-deksels de ruimte inge- slingerd en veroorzaakten veelal een grote rommel. Oorzaak? Naar de oorzaak wordt al heel lang gezocht, zo deelde een employe van het gasbedrijf ons mede. De hoofdleiding in de Pieter Biggestraat, Pr. Bernhard straat of mogelijk ook van het Weespad is ergens kapot. Door dit lek stroomt het gas in de hoofdriolering van de strateri. Voor de feestdagen heeft men een stuk oude leiding in de Pr. Bern hardstraat buiten werking gesteld, maar Maandagmorgen is men direct verder gaan zoeken, maar daar het gas de rio lering in stroomt is het heel mogelijk om het lek te vinden. Het kan zelfs van heel ver weg komen. Al geruime tijd ,zijn er klachten geweest. In de huizen kan men dikwijls de gaslucht sterk waarnemen. Ongeveer IV2 jaar geleden, zijn Lenneke Hotting en vorige zomer Leo Snaauw in de douche's onwel ge worden. Volgens de arts door aanwezig heid van gas. De explosie is nu vermoe delijk oorzaak van een weggeworpen brandend peukje sigaret. Door de tech nische dienst werden zondagavond de straten afgezet; de bewoners hebben die nacht niet al te best geslapen. Men hoopt dat het lek spoedig zal worden gevonden. Zo juist vernamen we van de Gas- centrale dat het lek is opgespoord; het bleek aanwezig in een leiding die de Pr. Bernhardstraat kruist. Het zal di rect worden igerepareerd zodat voor her haling van een explosie niet meer be hoeft te worden gevreesd. thans v/eer van onze spe ciale winteraanbieding, elke zaterdag in januari Dameskapsalon A. REINHOUD Ouddorp - Tel. 592 Te huur gevraagd: 6 persoons, aan zee. Tijd: 26-6 tot de 10-7. G. Ronuners Harteveldlaan 8 - Utrecht Geboortekaartjes worden by ons direct gedrukt. Vele variaties. Uw adres hiervoor is: GEBRS. DE WAAL Tel. 27 29, Sommelsdijk lllllll Deze week bieden vsrij U aan: 500 gr. magere speklappen van 2,08 voor 1,88 500 gr.i haas- of ribcarbonade v. 4,50 voor 4, 500 gr. hamlappen van 5,28 voor 4,75 500 gr. halscarbonade van 3,50 voor 3, LET OP: 1 kg gezouten krap 6, 1 kg gezouten ham 7, 1 kg gezouten hiel 4,50 Voor de boterham ook prijsverlaging: 100 gr. ham, nu 0,80 100 gr. gekookte krap nu0,88 100 gr. Rosbief 1,38 100 gr. Rookvlees 1,38 Koop nu vlees voor uw diepvries! Vóór- of achtervoeten, eerste kwaliteit tegen interessante prijzen. Alles Ie kwaliteit en eigen fabrikaat; 'beleefd aanbevolen: OUDDORP leden voor hun gedegen verslagen. In de pauze werd koffie met gebak geserveerd Mevr. L. van 't Hoff-van der Maas de clameerde de Boeken des Bijbels in rijm en mevr. K. Nikerk-van der Haven le verde een stukje proza getiteld: „Een uitgestoken voet". Mevr. ten Klooster droeg een gedichtje voor: „Worden als een kind" van Ds. O. Jager. Tussen de ze bijdragen, die goed tot hun recht kwamen, werd van tijd tot tijd gezon gen met orgelbegeleiding door mevr. Jj Capelle-Beije. Hierna werd deze oer gezellige avond besloten door het zingen van Gez. 300, waarna de presidente eindigde met dankzegging. Het was een bij uitstek goed geslaagd jaarfeest der Chr. Vrouwenvereniging: „Martha". „De Genade is geen plank in de grote zee, waarop wij grote mensen drijven mogen; maar zijzelf is een grote zee van algenoegzaamheid, daarin, zonder plank! Sla tot splinters die plank van ijdele hoop der zelfredding, die zee in, in de armen van des Heeren goedertierenhe den! Die in het diepst ondergaat, vindt zich uit de diepte het eerst opgehaald, het hoogst gezet. O, wij muggen op dat water!" De Genade is geen plank, maar een heerlijke, koninklijke, van alles wei voorziene bodem; een koningsschap, het rijkste, het machtigste oorlogsvaartuig; de Genade is een rots! Een rots die niet wankelt, daarheen! Dr. H. F. Kohlbrügge. Er is de laatste weken een overvloe dig aanbod, van jonge mosselen (de oude en grotere kwaliteit is zeer schaars Dit aanbod wordt ten dele veroor zaakt, door kwekers die mosselen heb ben op de Grevelingen en die daar voor geen vervangende percelen bezit ten, om deze mosselen te verzaaien. De in de Grevelingen gegroeide mos selen, zouden normaal tot het volgen'de jaar blijven staan, als deze zeearm niet in de zomer zou worden afgesloten. Wanneer het w^aar is, dat in de maan den maart t.m. mei met de definitieve afsluiting wordt begonnen, dan zal de ze afsluiting juist in het stille gesloten seizoen een feit worden. De mosselen zullen in het eventuele nieuwe seizoen dan niet meer kunnen worden gele verd. Vandaar dat men' de mosselen nu probeert te verkopen. Indien een mogelijkheid zou kunnen worden gevonden, om de op de Gre- velingenpercelen staande mosselen ook nog in het volgende seizoen te kunnen afleveren, door vertraagde afsluiting of anderszins dan zou voor de mosselkwe kers veel kunnen worden gewonnen (een grotere mossel zou kunnen worden geleverd en de aflevering zou meer gespreid kunnen plaats vinden. „De rechte weg om de hoogte, diepte, breedte en lengte van Gods goedheid te leren kennen is: met schaamte en leedwezen de lengte, breedte, diepte en hoogte van onze verdorvenheden te zien en te kennen." Richard Greenham „Zo iemand geen troost in God ge voeld en nochtans in Hem gelooft en door het geloof op Hem wacht, die heeft waarlijk een groot geloof". Rlchard Greenham

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1