Burg. V. d. Harst steekt raad hart onder de riem Interessant programma voor 1971 Waterleidingbedrijf waaict tegen bordje „uitverlcocht" op de deur Raad Oostflakkee: Niet langer beleid van „pappen en nathouden" OP EEN BEEN W. RIKKEN N.V. 43e jaargang Dinsdag 12 januari 1971 No. 3952 <J;f'|l '1 eHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN VerscMfnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond iVleer belangstelling voor Galerie ,,De Welle'' s lAr O.m. expositie werk van amateurschilders -k Studie naar aanvullende waterwinmogelijkheid Contact bijeenkomsten gem. Dirksland kunt U niet lopen. Dat kunnen de meeste. naaimachines ook niet. Z u I k e wondermachines hebben wij nu ontvangen. We noemen ze de machi ne met de*„derde hand". Ze is niet de goedkoopste," maar wél iets heel bijzon ders, wat U nergens ter wereld vindt. Moet U eens laten- demonstreren NAAliblACHINEHUIS BURG. VAN DER HARST SPREEKT VOOR HOLL. MY SLAGERIJ LUIJENDIJK SCHOUDER KARBONADE 2,85 RIB KARBONADE 4,00 Coöp. Raiffeisenbank Ouddorp POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sammelsdjjk TeL (01870) 26 28 Na 6 uur (01870) 3302 Giro 167880 ABONNEMENTSPRIJS 4,—PER KWARTAAL, ADVKRTE3!^IEPRIJS 17 cent per mm. BJj contract Epeciaal tarlet Aan het begin van het nieuwe jaar heeft burgemeester W. M. v. d. Harst van Oostflaliltee de gemeenteraad wat moed ingesproken in de strfld om het gemeentelijk bestaan. Burg. v. d. Harst deed dat in zijn nieuwjaarsrede in de gisteravond gehouden raadsvergadering; de financiële positie van de gemeente lykt dit jaar gezond te kunnen worden gemaakt en de woningbouw is versterkt uit haar sluimering opgestaan. Een en ander was voor de raadsvoorzitter aan leiding te verklaren dat er in het ko mende jaar een beleid gevoerd gaat worden anders dan het „pappen en nat houden" waarmee tot dusver moest worden volstaan. Minder opwekkend was 's voorzitters constatering dat de terugloop van de bevolking zich ook in 1970 heeft voort gezet zodat Oostflakkee per 1 jan. nog 7921 inwoners telde. De weinig florisan- te gang van zaken van vorig jaar over ziend kon de voorz. zich indenken dat het voor een ambitieuze raad weinig aantreldcelijk is in een dergelijke situa tie te verkeren; hooggestemde idealen lionden weinig tot hun recht komen. Daarentegen moest wel met het nemen van een onsympathieke maatregel belastingverhoging worden begonnen. Ook al zijn de bij de gemeentelijke lierindeling geprofeteerde „grootse ont wikkelingen" niet uitgekomen, niette min wilde de voorzitter erin blijven geloven en zich erop voorbereiden. Woningbouw. Over de woningbouw kon de voorz. een opwekkend geluid laten horen. Er; zijn 299 woningen in aanbouw, c.q. in' voorbereiding waarvan 102 bejaarden woningen zijn „Zeer betreurenswaardig" vond de voorz., het feit dat R.W.S. bezig is met een studie over een nieuwe tra cering van de aan te leggen Rijksweg; de gepleegde ruilverkaveling zal daar mee een deel van haar functie verliezen en door de vertraging van de aanleg valt te vrezen dat de gevaarsituaties die er nu zijn vergroot zullen worden; in 1972 worden plm. 10.000 auto's per dag verwacht. Dhr. v. d. Harst besloot zijn Nieuwjaarsrede met de raad voor het komende jaar veel sterkte, gezondheid en zegen toe te wensen. Wederkerig werden aan de voorz. door dhr, A. Both namens de raad de beste wensen aangeboden. De agenda. De afhandeling van de agenda stelde de raad voor weinig problemen. Een aantal punten bleef dan ook onbecom- mentarieerd. Van dhr. S. Kamp te Oude Tonge werd aangekocht het pand Oostdijk 43; het pand zal worden gesaneerd. Ook werd aangekocht het pand Oostdijk 56 van mej.i J. M. Fluit. Met mej. Fluit werd door de beschikbaarstelling van «n krediet van 1660,— een oude re kening vereffend. In januari 1963 werd 1.1. de woning van mej. Fluit en het naastgelegen pand door een gasontplof fing gehavend. Het naastgelegen pand werd gesaneerd en mej. Fluit werd ge noodzaakt de vroegere binnenmuur die daardoor buitenmuur werd te laten be dekken. De Gascentrale bij wie de kos ten werden verhaald weigerde betaling waarom mej. Fluit de gem. aansprake lijk stelt. B. en W. achtten de claim te- r^cht aangezien de gemeente destijds de onmiddellijke veroorzaker was van de verandering. De raad voteerde het krediet. Na van een vlotte en plezierige onderhandeling met mej. Fluit te hebben gesproken herinnerden B. en W. aan «zeer moeizame en langdurige" onder handelingen omtrent de aankoop van een te saneren oude garage aan de 0.r Achterweg te Oude Tonge van de Fa. J' Kosten Zn. De vraagprijs werd door de raad te hoog bevonden en de koop werd afgewezen. Wel had dat voor de gemeente de consequentie dat ze een )ÏJ'iigekomen gevel moest betimmeren. Thans ging de fa. Kosten accoord met net compromis voorstel van B. en W.; Srondruil plus 1500,— als tegemoet koming in de kosten van de nieuwbouw, "^e raad ging daar gaarne mee accoord ^odat de bouwvallige garage kan wor den afgebroken. Norton. Een krediet van 9.469,— werd ge doteerd voor het aanbrengen van een weetal Nortonputten te Oude Tonge, n?dig voor een efficiënte brandbestrij- De putten komen nabij het Stoof- P'em en in de speeltuin nabij de C.C.H. Reinigingsdienst. De raad ging accoord met de voorge leide reorganisatie van de reinigings- ?J^nst. Dat houdt o.m. de omschakeling op plastic zakken die eenmaal per eek worden opgehaald. Per gezin wor- sc?!,^" gratis zakken per kwartaal be- zaïv gesteld. Wanneer er meer *kken nodig zijn zullen die gekocht 'nceten worden a 0,25 per stuk. Een krediet van 88.000,werd gevoteerd voor de aanschaf van 280.000 plastic- zakken en de aankoop van plm. 100 con tainers. Benadrukt werd dat de reinigings dienst slechts zakken mee zal nemen die van een keurmerk zijn voorzien. Plastic zakken van b.v. kunstmest zul len niet worden meegenomen. Reconstructie Molendijk. Een krediet tot 56.000,— uit het fonds dorpsuitleg werd beschikbaar ge steld t.to.v. de reconstructie van de Mo lendijk te Oude Tonge. De reconstruc tie is een gevolg van de uitvoering van het saneringsplan. B. en W. wijzen erop dat i.v.m. de ongunstige begrotingspo sitie daarmee enige tijd is gewacht maar dat er van de zijde van de bevolking sterke drang wordt uitgeoefend deze centrum.straat te verbeteren. De recon structie wordt voorlopig uitgevoerd vanaf de Voorstraat tot aan de Nieuw straat. Daarvoor zal 23.000,nodig zijn. I.v.m. de ter plaatse gesloopte wo ningen waardoor een open ruimte is ontstaan achten B. en W. het gewenst deze ruimte, gelegen voor de winkels, te verfraaien en een plein c.q.i terrasvor mig aanzien te geven. Het ligt in de be doeling daar een muur op te trekken en enkele vitrines te plaatsen. Op een vraag van dhr. A. Both ant woordde de voorz. dat plaatsing van de vitrines afhankelijk is van de belang stelling van de zakenmensen'; het moet als een experiment worden beschouwd in het streven aan de Molendijk een Lijnbaangedachte te geven. Voo-'-drGcfit N.V. Erago. Per 15 febr. gaat dhr. P. van Es op eigen verzoek zijn functie als com missaris van de N.V. Emgo beëindigen. Ter vervulling van deze vacature diende een voordracht te worden opgesteld met de namen van twee candidaten. B. en W. stelden' voor de namen van dhr. A. de Vos en dhr. J. H. van Dam daarop te- plaatsen. Alvorens het voorstel in behandeling te geven sprak de voorz. zijn waarde ring uit over de langdurige taakvervul ling door dhr. Van Es die mede-oprich ter is geweest van de EBOF in 1948. Dhr. Van Es heeft de fusie met de N.V, Emgo en van recente datum de fusie Emgo-Gascentrale mee begeleid; wij zijn hem voor zijn werk dank en erkentelijk heid verschuldigd" vond de voorzitter, waarmee de raad gaarne instemde. De stemming. De stemming werd wat gecompliceer der toen de P.v.d.A. fractie te kennen gaf tegen de candidatuur van dhr. A. de Vos te zijn i.v.m. de leeftijd van dhr. de Vos. De keuze werd overigens beperkt door de mededeling van de voorz. dat de candidaat beslist uit Ooltgensplaat moet komen of uit een buurtschap die vóór de herindeling bij Ooltgensplaat behoorde. Nog moeilijker werd het toen dhr. Van Dam te kennen gaf het liefst als candi daat te worden afgevoerd. „U hebt wel eens een ander geluid laten horen", verbaasde zich de voorz. Hij hield het er maar op dat „politieke wegen soms ondoorgrondelijk" zijn. Na enig heen en weer gepraat, waar uit o,m. bleek dat de voorz. in de Emgo zitting heeft voor Den Bommel, werd tot stemming overgegaan. De ijriefjes werden verscheurd oimdat dhr. Van Dam bleek te hebben meegestemd. Bij de eerstgehouden geldige stemming kwam dhr. C. de Vos (niet de voorgestelde A. de Vos) als eerste candidaat te voor schijn. In de tweede stemming behaalde niemand de gewenste meerderheid waarom teri derde male gekozen moest worden tussen de heren Moerenhout en A. de Vos; dlir. Moerenhout kwam als tweede candidaat naar voren. Opheffing weegbrug. Op advies van de Commissie Open bare Werken werd besloten tot ophef-; fing van de weegbrug te Ooltgensplaat en tegelijkertijd tot instandhouding van de weegbrug te Oude-Tonge. In principe ging de raad accoord met verkoop van de weegbrug. Desgevraagd zegde de voorz. toe naar wegen te zoeken om het functioneren van de brug door te laten gaan, maa' dan met particuliere participatie, zoais dat met succes in Den Bommel wordt toegepast. De gemeenschap kan geen offers blijven brengen voor de weinigen die nog van de brug gebruik maken, zo werd geoordeeld. Op de Voorstraat in Sommelsdük wordt de reeks tentoonstellingen van beeldende kunst in de Galerie „De Wel le" volgende week 15 januari voortge zet met een expositie van werk van Willem Brinkman. De Stichting „De Welle" heeft deze kunsthandelaar en kunstenaar uit Schipluiden uitgenodigd tot 6 februari zijn werk in de kunstzaal te laten zien. Galerie „De Welle" is, allereerst de woon- en werkplaats van het potten bakkers-echtpaar Jan en Antoinette Schoonbeek. Maar daarnaast is het sinds juni van het vorig jaar ook als kunstzaal een ruimte die voor het pu bliek toegankelijk is. Velen bezochten de Galerie van Jan Schoonbeek in het eerste half jaar van zijn bestaan. Er waren tekeningen, schilderijen, gouaches, kleine en grotere beeldhouwwerken te zien van kunste naars als Warner Kleijn en Claus Ber tram die op Flakkee wonen en van an deren. Werk van verschillend karakter, volgens velen ook verschillend van kwa liteit, maar dat is nu eenmaal te ver wachten bij de beoordeling van kunst, waarop alleen een persoonlijke reactie mogelijk is. Rond de eigenaar Jan Schoonbeek heeft zich in de korte periode sinds juni vorig jaar een groep belangstellenden geschaard. De belangstelling heeft sinds enkele maanden vaste vorm gekregen doordat men een soort supporterskring heeft opgericht die „Vereniging vrien den van Galerie de Welle" heet. Ook is opgericht de „Stichting de Welle" dit tot doel heeft voor de continuïteit van ten toonstellingen en andere activiteiten subsidie te verkrijgen en een fonds te vormen. De andere activiteiten in en om de Galerie zijn in het korte bestaan niet gering geweest.i Jan Schoonbeek tim merde in november een podium en maakte daarmee een voor Flakkee unie ke serie voorstellingen van de cabaret groep RIMRAM mogelijk. In de week voor kerstmis was er op de Dijk te Mid- delhamis een succesvolle markt waar men betaalbare kunstvoorwerpen en kunstnijverheidsartikelen kon kopen. De markt moest worden verlengd! Voor 1971 heeft de „Stichting De Wel le" nu een uitgewerkt programma dat de bedoeling heeft om niet alleen de in kunst geïnteresseerden te lokken maar ook hen die nooit een schilderij tentoon stelling uit eigen beweging zouden be zoeken. De Galerie wil meer zijn dan alleen een ruimte waar tekeningen en schil derijen hangen. Jan Schoonbeek en de leden van de Stichting de Welle onder leiding van dokter J. Wieringa te Mid- delharnis willen langzaam een mentali teitsverandering onder de bevolking. De schuwheid tegenover kunst moet veran deren in belangstelling. Behalve bekende beeldende kunste naars als Willem Hussem en Hans Koet sier zullen er daarom in 1971 in de Ga lerie De Welle ook totaal andere dingen te zien zijn. Er is een tekenwedstrijd voor de kinderen op de kleuterscholen gepland, die rond Pasen gaat plaats vinden. In de maand mei krijgen alle vrijetijdsschilders of zondagsschilders van het eiland gelegenheid him werk te tonen. Sinds enige tijd weet men dat juist het naïeve en spontane van deze „liefhebbers" de mooiste resultaten kunnen opleveren. OOSTFLAKKEE Weer 26 inwoners minder Op 31 dec. 1970 had Oostflakkee 26 inwoners minder dan op 31 dec. 1969. Het verloop en de achteruitgang van de bevolking is derhalve nog niet tot staan gebracht. Op 31 dec. 1969 bedroeg het aantal inwoners totaal 7947 (4038 man nen en 3909 vrouwen); er werden 133 kinderen geboren (61 m. en 72 vr.); er overleden 70 personen (39 m. en 31 vr.,); er vestigden zich 178 personen (82 m. en 96 vr.); er vertrokken 267 personen (123 m. en 144 vr.). Het aantal inwoners op 31 dec. 1970 bedroeg totaal 7921 perso nen (4019 m. en 3902 vr.). Er vertrokken veel meer personen dan dat er zich ves tigden en deze grote achteruitgang wordt ten dele opgevangen door het ge boorte overschot ten aanzien van het aantal overleden inwoners. RILLAND Overleden na slip door gladheid. De 27 jarige ongehuwde A. van Hoek is in het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom overleden aan de gevolgen van een ongeval. Door de gladheid was hij op de Stationsweg geslipt en tegen een boom gereden, waarbij hij zware verwondingen opliep. De maximum win-capaciteit van het waterwingebled te Ouddorp zal in plm. 1975 zijn bereikt zodat omstreeks die tijd het Waterleidingbedrijf met een "invullende oplossing paraat moet dtaan. Om de periode tot aan 1975 te kunnen overbruggen zullen er in Oud dorp nog een aantal putten moeten worden geslagen om de maximum toe gestane hoeveelheid van 2 miljoen ku bieke meter grondwater aan het wa terwingebled te kunnen onttreklten. De kosten van de 13 aan te leggen putten a 486.698,drukken zwaar op de be groting 1971 die j.l. maandagmiddag door het algemeen bestuur werd vast gestelde Urgent. Door de directeur van het waterlei dingbedrijf dhr. Geerling werd de ur gentie van de uitbreiding nog eens aan getoond met het gegeven dat de maxi mum capaciteit van 1,4 miljoen in het voorbije 1970 bijna werd bereikt met een afname van 1,33 miljoen kubieke meters. Gegeven het feit dat het ver bruik jaarlijks met 6"/o toeneemt is uit deze cijfers te concluderen dat dit jaar al over meerdere putten moet kun nen worden beschikt. Voor het slaan daarvan is echter nog geen vergunning ontvangen, wel is er kortgeleden nog een mondelinge bespreking geweest met een van de leden van Gedeputeerde Staten. „Wij kunnen het niet zover la ten komen dat we een bordje „uitver kocht" aan de deur moeten hangen", argumenteerde dhr. Geeriing. Transportleiding. Om de druk in Oude Tonge en Oolt gensplaat te verbeteren zal er een tran sportleiding gelegd worden vanaf de Watertoren te Dirksland via de Lorre- dijk. Bij het vaststellen van de diameter van deze leiding moest een wissel ge trokken worden op de toekomst van het aangrenzende gebied. In de berekening werd rekening gehouden met de reali sering van 2500 wooneenheden tussen de Grevellngendam en Battenoord in het kader van het recreatieplan van Sporthuis-Centrum. Over de kansen op realisering daarvan kon niemand van de bestuurderen zich concreet uitlaten. Desgevraagd zei burg. van Es van Mid- delharnis: „...het zal wel doorgaan al is nog niet bekend in welk jaar..." Ook heeft de nieuwe aan te leggen lei ding voldoende capaciteit om campings die evt. aangelegd worden te voorzien. Smaak verslechterd. Met spoed wordt gewerkt aan een studie die duidelijk moet maken van waar de aanvullende capaciteit die na 1975 nodig is betrokken moet worden. De voorkeur gaat uit naar Haringvliet- water waarom de kwaliteit daarvan steeds wordt bemonsterd.. Daaruit is ge bleken dat het Haringvliet al voldoende ontzilt is om drinkwater te kunnen le veren al speelt de vervuiling daarin een zeker niet geringere rol. Een alternatie ve mogelijkheid is om water uit de Biesbos te betrekken. Welke keuze ook zal moeten worden gemaakt, dhr. Geer ling kon nu reeds de verzekering geven dat het water er qua smaak op achter uit zal gaan. „Het Haringvlietwater zal kwalitatief te prefereren zijn" voorzag dhr. Geer ling, hij was dermate optimistisch dat hij verklaarde dat het nu al te drinken is om op de verbazing van de vergade ring daaraan toe te voegen:als je het tenminste steriliseert!" Overigens zal het wellicht zo zijn dat het van el ders aangevoerde water met het Oud- dorpse grondwater gemengd zal kun nen worden waardoor het water toch van een „prettige" kwaUteit blijft. Fluoridering. Door dhr. Villerius, vertegenwoordiger van de gemeente Middelharnis werd gereageerd tegen de post „chemicalieën" en de post fluorinstallatie. Onder „Che micaliën" wordt de aankoop van natri um silicofluoride a 1510,verant woord, onder de post „fluorinstallatie" een post van 250,voor vervanging van onderdelen. Ook dhr. T. van Dam te Ouddorp en dhr. D. Hoogzand te Mid delharnis spraken zich tegen de fluori dering uit. De voorzitter burgemeester Bos gaf daarop te kennen dat over enkele weken of maanden de uitslag wordt verwacht van een onderzoek naar de bruikbaar heid van een ontfluorideringsfilter. Dood water? „Als we de fluor specialist in onze gemeenteraad mogen geloven (dhr. Grinwis) dan krijgen we dood water bij gebruik van zo'n filter", legde dhr,, T. Arensman de voorzitter voor. „Ik wordt steeds verontruster, elke vergadering krijgen wij een kleine lezing en we zijn nu ook al een beetje gespecialiseerd", vond dhr. Arensman, wiens vraag door dhr. Geerling beantwoord werd. „Die ene miligram fluor die in een liter water zit werkt niet desinfecterend of steriliserend", verklaarde dhr. Geer ling. Dhr. Arensman bedoelde het ernstig toen hij zei: „En u bent ook voldoende deskundig om dat te beoordelen dacht u? „Bacteorologisch en chemisch ben ik er wel voldoende van op de hoogte", verantwoordde zich dhr. Geerling waar op dhr. Arensman antwoordde: „Waar het hart vol van is daar vloeit de mond van over, daarom bracht ik het maar even in het midden De begroting. De begroting 1971 sluit met een ge raamd voordelig slot van 49.937,Het zal worden toegevoegd aan een vernieu wingsfonds en een deel ervan zal wor den toegevoegd aan de Alg. reserve. Dit voordelige resultaat kan worden be haald dankzij een tariefswijziging, de vastrechtbedragen werden n.l. met 3,15 per kwartaal verhoogd. Deze wijzi ging geeft een meeropbrengst van f 142.000,Daarentegen zijn de vaste en variabele kosten voor 1971 t.o.v. 1970 met resp. 21,8 en 8,8''/i) gestegen. De stij ging van de opbrengst uit waterleve ring worden op 18,7% geraamd. Voorwaarde. De voorz, burg. Bos maakte bekend dat het Ministerie van Economische Za-- ken een vooi'waarde heeft gesteld bij haar goedkeuring aan de tariefswijzi ging. Die mag niet uitkomen boven de 15»/o. Gebleken is dat in enkele gevallen met name voor enkele kleine gebrui kers de verhoging meer dan 15% zal betekenen. Aan het eind van het jaar zal wanneer daarom wordt verzocht het teveel betaalde dienen te worden gerestiitueerd. Op donderdag 4 februari 1971, biedt het gemeentebestuur opnieuw gelegen heid tot het houden van een openbare contact-bijeenkomst met de bevolking van het dorp Melissant. Op 25 febr. wordt een dergelijke bijeenkomst in Herkingen gehouden. Personen van 18 jaar en ouder, die geïnformeerd wen sen te worden over algemene belangen enz., waarbij de gemeente is betrokken, worden gaarne verwacht. Deze bijeenkomst wordt gehouden te Melissant in het verenigingsgebouw „Melishof"; aanvang 19.30 uur te Her kingen in „Ons Huis" om half acht (op 25 februari). OUD-VOSSEMEER Auto van de dijk. Ten gevolge van de gladheid is donderdagmorgen op de Prov. weg een auto, bestuurd door W. H. uit St. Annaland, in een slip geraakt en van de dijk gereden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de auto werd zwaar beschadigd. Korte Meestraat 17 BERGEN OP ZOOM Tel. (01640) 3 58 78 BON: Voor gratis folders zenden aan Pfaff antwoordniunm'er 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats: - A.s. maandag 18 jan. 's avonds om 7.30 uur in „de Schakel" te Dirksland zal burg. v. d. Harst van Oostflakkee spreken voor de leden van de kring Goeree-Overflakkee van de Holl. My van Landbouw., Het gaat over planolo gie, streekplannen, structuurplannen enz. enz. kortom „alles waarmee de landbouw moeilijk raad weet", zo ver meldt de convocatie. Belangstellenden zijn op deze bijeenkomst hartelijk wel kom. MIDDELHARNIS Predikbeurt. Heden dinsdagavond 7.30 uur, hoopt voor de Geref. Gem. alhier voor te gaan student Hofman. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 13 ja nuari des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardenmiddag ge houden worden. Jaarvergadering Brandweer. De jaarvergadering van het brandweer corps zal plaats vinden vrijdag 15 janu ari a.s. des nam. 7.30 uur in Hotel „Hobbel". Naast de gebruikelijke jaar verslagen zal er een bestuursverkiezing gehouden worden. Aftredend zijn de heren Joh. de Vos en Abr. Duim, die beiden herkiesbaar zijn. Inlichtingen zullen worden gedaan over de te houden reis ajs. zomer. Jaarvergadering Jeugdverenigingen en Zendingskrans. De jaarvergadering van de Jeugdverenigingen van de Geref. Gemeente in combinatie met de Zen dingskrans is vastgesteld op donderdag 14 januari a.s. des nam. 7.30 uur in het kerkgebouw aan de Molendijk. Er zul len enkele onderwerpen worden behan deld er is zang van de zendingskrans en ook de jaarverslagen worden uitge bracht. Iedereen is hartelijk welkom. BOEDEL BIGGE OOLTGENSPLAAT 250 JAAR De Boedel Bigge te Ooltgensplaat be staat 250 jaar. Ter herdenking van dit feit wordt op maandag 25 jan., een sa menkomst gehouden, 's middags om half drie in het gemeentehuis te Oolt gensplaat. Voorzitter van de Boedel Bigge is burg. v. d. Harst, administra teur is dhr. P. Bom. STELLENDAM Ledenvergadering Oranjevereniging. Het bestuur van de plaatselijke Oranjevere niging heeft haar leden dringend opgeroepen de a.s. woensdagavond te houden ledenvergadering bij te wonen. Aanvang 8 uur in 't Haegse huus. Een van de agendapun ten is de bespreking over het dit jaar te houden feest, ook zal er bestuurs verkiezing worden ge houden. Uitslag verloting P.V. „De Duif' Stellendam. De prijzen zijn als volgt gevallen: 1757, 1508, 2120, 1295, 1005, 1032, 2190, 1586, 1920, 1525. Prijzen af te halen bij J. Koese, Schoolstraat 48. Gym. nieuws, het be stuur maakt bekend dat de meisjes- en jongens- groep van 4 jaar en 5 jaar wordt gehouden za- terdagsmorgens van 11 t.m. 12 uur, en de meis jes van 8 en 9 jaar van 10 t.m. 11 uur. HEEFT ALS REKLAME DEZE WEEK: Doorregen speklappen1,80 Magere Varkenslappen 4,20 Magere Runderlappen 4,50 BIEFSTUK TARTAAR 90 gram 0,99 SLAVINKEN per stuk 0,55 150 gram Snijworst 0,99 150 gram Gekookte worst 0,99 WOENSDAG 500 gram GEHAKT 2,50 hierbij pakje Margarine 0,12 SLA IN KOFFIE per pak 1,88 HERO ERWTENSOEP 1,49 literblik Gedurende de maand januari worden geen spaarbusjes geledigd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1