,,0ok de landbouw is debet aan lucht- en viraterverontreiniging" Jaarwisseling verliep zonder grote incidenten Plaatsellik nieuws Op nieuwjaarsdag felle brand in Sommelsdijk Hieuws yil Zeeland Ir. van Rossum voor C.B.T.B. afd.: Zolderverdieping van nieuwe woning in vlammen opgegaan Dinsdag 5 j ii uari 1971 No. 3950 CHR STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-H0LLAND3B EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond Gemeentewerkman bij opruiming gewond Ds. Pannekoek gaat vooruit ,-:»'$ POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Tel. (01870) 26 29 Na 6 uur (01870) 3362 Sommelsdijk Giro 167680 ABONNEMENTSPRIJS 4,— PER KWARTAAL ADVEKTEWTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tariet ,Als het om milieuverontreiniging j,„at lean ook de vaderlandse Landbouw niet vrijuit gaan," is welliciit een uit spraak die in landbouwersgelederen als een bom zal inslaan. Wie echter maan dagmiddag de inleiding van ir. van Rossum te Zeist, gehouden voor de afd. Flakkee van de CBTB, heeft aangehoord zal de waarheid daarvan niet willen ontivennen. Aan de hand van een op gehangen landkaart heeft ir. van Ros sum een uitstapje door ons geïndustri aliseerde landje gemaakt om talloze ke ren halt te moeten houden bij bronnen van verontreiniging. ,,We misdoen nog al '.vat, als we de hand ook in eigen boe zem steken komt die er melaats uit," was de spijtige constatering van dhr. van Rossum die een en ander in een Bijbels licht bezag. Tevoren was de bijeenkomst, gehou den in hotel Spee, door de voorzitter van de afdeling, dhr. E. van Putten ge opend met het voorlezen van Joel waar in wordt gesproken van het vergaan van de oogst des velds. In zijn ope ningswoord verklaarde dhr. van Putten het „gelukkig Nieuwjaar" aan het adres van de leden met enige schroom uit te spreken in de wetenschap dat velen van heri de toekomst weinig rooskleu rig inzien. Als voorz. van een christe lijk maatschappelijke organisatie kon dhr. van Putten evenwel wijzen op de steun die van God mag worden ge vraagd. Het was spr.'s overtuiging dat de landbouw nog aan velen plaats biedt en hij voorzag dat degenen die de strijd volhouden er gehard uit zul len komen. Ook wees dhr. van Putten eroD dat de Overheid in haar taak haar onderdanen te beschermen veel doet voor zowel de „wijkers" als de „blij vers" in de landbouw. De landbouwer heeft tot taak te zorgen dat zijn bedrijf modem blijft waarom spr. waarschuwde tegeri een mentaliteit in de sfeer van „'t zal mijn tijd wel duren". Een op gelopen aohterstand wordt niet gauw weer ingehaald" verzekerde spreker. Ook de landbouw! Na een korte explicatie over het be grip „milieu" (spr. bedoelde in zijn on derwerp het natuurlijk milieu, inclusief planten- en dierenrijk) wilde ir. van Rossum zich speciaal richten tot de lucht- en waterverontreiniging bij het veroorzaken waarvan de landbouw veel al direct of indirect is betrokken. In direct b.v. door de kunstmestfabrieken 'en grote vervuilers als strokarton- en aardappëlmeelfabrieken, de vele stook- inriohtingen van de groentenkassen' in het Westland en pas kan de landbouw haar handen in onschuld wassen wan neer ze voor dergelijke energie over schakelt op aardgas. „Alles wat er dan nog aan zwavelverontreiniging aanwe zig is is dan door de industrie veroor zaakt,'' was spr. logische gevolgtrek king. Frappant was het voorbeeld dat hij aanvoerde van de jonge tuinder die aan de hand van een daartoe die nend metertje wilde aantonen dat een in zijn amgev.ing gevestigde in dustrie debet was aan de afgifte van zwaveldioxyde. Het was evenwel een fluor-industrie die geen zwavel dioxyde uitstoot. Spoedig bleek dat de inderdaad hoge zioavelconcen- tratie veroorzaaikt was door de stook inrichting in 's mans eigen tuin derij. V/anneer straks de wet op de lucht vervuiling in werking kan treden zal uit een fonds aanwijsbare schade wor den vergoed. Aan de industrieën wordt dan eeri bijdrage daaraan ten laste ge legd terwijl ze verplicht worden aan de eisen te voldoen. Het Wetsontwerp heeft inmiddels de beide Kamers ge passeerd. Dhr. van Rossum wees erop dat Oosteuropa in veel mindere mate met het probleem van de luchtveront reiniging wordt geconfronteerd dan Westeuropa. Oosteuropa beschikt n.l. over planologische oplossingen door de w*fabrieken daar te situeren waar nauwe- ||lijks of geen mensen wonen terwijl het ""drukbevolkte Westeuropa is aangewe- 'zen op technische oplossingen. Schrikbarend! j Sahri'kbarend waren de cijfers die ir. van Rossum etaleerde over de „uit worp" van sulfaat enkel nog maar door electriciteitscentrales. In Amerika wer pen de electriciteitscentrales jaarlijks 50 kg. sulfaat per inwoner uit, in West Duitsland 25 kg. per inwoner per jaar en in Nederland is dat „nog maar" 15 kg. per inwoner per jaar. In 1975 zal dat cijfer in de V.S. zijn gestegen tot 160, in W. Duitsland tot 185 maar wat Nederland betreft mag worden verwacht i dat het tot dan bij 15 kg pe? inwoner i zal blijven, mede dankzij de wetten en I voorschriften. I Door verhoging van de schoorstenen ■kan al een belangrijke verbetering wor den bereikt. De afvalstoffen worden daardoor over een grotere oppervlakte verspreid en zelfs in een andere wind richting zoals dat in de omgeving van de Gelderse IJssel wordt ervaren waar men hinder heeft van luchtverontreini ging door de industrieën in het Ruhr- gebied. De luchtverontreiniging gaat der halve de landbouw steeds grotere par ten spele i! Gezien de aanwezigheid van een allu^niniumfabriek in het Sloege- bied en de indiistrieën in de Botlek wil de spr. niet uitsluiten dat de verontrei niging ook voor Flakkee een rol zal gaan spelen. Waterverontreiniging Aan de hand van Ezechiel 23 12 toonde dhr. van Rossum aan dat de waterverontreiniging al heel oud is. Daar staat immers geschreven: en uwe steenen, en uw hout en uw stof zullen zij in het midden der wateren werpen'." In ons land is sinds december de wet op de verontreiniging van het opper vlaktewater van kracht. De bevoegd heden van die wet liggen in handen van de Provincies die die kunnen dele geren aan de Waterschappen. De bij dragen die industrieën zullen moeten geven worden berekend naar het in woner equivalent. Spr. voerde daarbij aan dat ook de Natuurbescherming in dezen een belangrijke factor is en dat meermalen belangen' moeten worden afgewogen zoals thans het geval met de Ooipolder nabij Nijmegen. Precies on der de verkeersbrug maakt de Rijn een scherpe bocht en het wordt dringend gewenst de Rijn daar een andere loop s:even omdat de ür>hepen en duvveen- heden steeds groter worden. Veel van de schepen vervoeren giftige chemica- lieën en wanneer er een in moeilijkhe den komt zullen de gevolgen daarvan' in heel West Nederland merkbaar zijn.' Tegen de gedachte de Rijn aldaar ie verleggen door de Ooipolder, een na tuurgebied, is evenwel een sterk pro test gerezen. Een en ander samenvattend wees r.-. van Rossum erop dat God de mens de aarde gegeven heeft om te bebouwen; eri te bewaren, daarom mag de menï het niet van zichzelf verwachten maar van Hem die ook het werk in de land bouw kan zegenen. Spr. wekte daarom i ook op te strijden tegen geestelijke boos heden in de lucht; „God kan ook voci de landbouw anno 1S70 nog wonderen doen," zo besloot dhr. van Rossum. Vragen Van de na de pauze aangekondigd-'i discussiemogelijkheid werd door meer dere vraagstellers gebruik gemaakt O.a. werd de vervuiling van de Noord zee ter sprake gebracht in vjelk ver band werd geïnformeerd maar evt. mo gelij;fcheden dit tegen te gaan. Zowel d.- vervuiling als de mogelijkheid daar te gen op te treden wist ir. van Rossup aanwezig. Het was hem bekend dat ii"; Duitsland veel wordt gedaan aan de zuivering van de Rijn, dat het verbo den is afvalstoffen daarop te lozev. maar dat sommige schepen die de stof- feri ver in de Noordzee moeten dumper hun vracht soms al dicht bij huis „ver liezen". De Nederlandse Regering is be-' r voegd ook buiten de territoriale wate ren op het zgn. Continentale Plat daar- tegen maatregelen te nemen en het i-ï ir. van Rossum bekend dat aan de vooi bereiding daarvari wordt gewerkt. Interessant was ook de opmerking da er nu al onderzoek dient te worden ge pleegd om straks, bij het inwerking tre| den van de wet op de luchtverontreini ging aangerichte schade te kunnen aan-' tonen. Dhr. van Rossum kon daarop aniwooi, den dat daartoe een Rijks-meet-ne 1 wordt opgericht dat al in enkele pro vincies functoneert. De kosten' daarvai; moeten door het door de industrieën 1', vormen fonds worden gedekt. Over dif constructie kon dhr. van Rossum maai' weinig tevreden zijn, de daders mi-et-i^ï/- hier de politie gaan betalen Het was een interessante bijeenko: - die tenslotte door ir. van Rossum i dankgebeu werd beslote i Dankzij een nieuw toegepaste tactiek heeft de jaarwisseling in Middelharnis en Sonvmelsdijk rustig kunnen verlo pen. Alleen om 3 uur 's nachts toen po litie en brandweer het welletjes vonden en de vuren wilden doven moesten er nog wat klappen vallen eer het „pu bliek'' de blussers hun werk lieten doen. Dat was het geval in Sommelsdijk waar in de Oostkrakeelstraat een groot vuur was aangelegd. Omdat het zo goed als windstil was liep de houten Finse barak nauwelijks gevaar en de onder commandant van de brandweer, dhr. M. Peekstok die samen met de Rijkspolite patrouilleerde vond het niet nodig de jongelui in hun spel te storen, wetend hoe hun reactie zou kunnen zijn. Ook in Middelharnis waar voor de school- trap een groot vuur was aangelegd wer den de stokers ongemoeid gelaten. Die torand werd bevoorraad met autobanden, een oude Citroen 2 CV. die werd weg gehaald van het bedrijf van dhr. P. Klink aan het Kerkepad en toen de voorraden dreigden te worden uitgeput besloot men aan de sloop van de Wei straatjes te beginnen. Plm. half drie toen politie en brandweer redelijkerwij ze mochten aannemen dat alle goed willende elemeriten inmiddels te bedde lagen werd besloten het vuur te doven. Dat was de aanwezige jongelui niet naar de zin en een sneeuwballenvuur werd geopend. Even heeft de politie de lat gehanteerd waarop de rust spoedig in trad. In Sommelsdijk ging het er soortge lijk toe, ook daar werd een Lelijk Eend in vlammen gezet. Het wagentje was weggehaald van de opslagplaats achter de kaai van dhr. P. Klink. Deze Eend was nog redelijk goed, maar de vlam men maakten voorgoed een eind aan het bestaan van het automobieltje. Ook hier maakte de brandweer een eind aan de activiteiteri. Dat moest ook in Som melsdijk gebeuren met behulp van de sterke arm. Onderschept Eerder in de avond was het de po litie igelukt op de Dorpsweg een wagen met 25 autobanden te onderscheppen. De jongelui konden hun ogen nauwe lijks geloven toen ze door dit verras sende politie ingrijpen van het ene mo ment op het andere hun brandbare spul len kwijt waren. Been gebroken Al met al kan gezegd worden dat het nieuw toegepast systeem goed heeft ge werkt. De nieuwjaarswisseling zou dan ook inin of meer volmaakt zijn ge passeerd als niet de volgende dag een ongeluk was gebeurd. Bij het bergen van de restanten van een van de ver brande auto's kreeg de gemeentewerk man dhr. L. V. d. Doel het kantelende autowrak op een van zijn benen. Het been werd ontveld en brak. Dhr. v. d. Doel moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Aleer het gebroken been gezet kan worden' zal eerst de vlees wond moeten helen. Ook veel rumoer in Dirksland In Dirksland werd op de Heul, vlak bij de verkeersgeleider een groot auto- toandenvuur aangelegd. De brandweer en politie waren daar uiterst waakzaam i.v.m. de aanwezigheid van benbinepom- pen. Toen enkele brandweermensen de stapel brandende banden met een haak uit elkaar trok en de banden in de haven deponeerde steeg met een ge weldige vonkenregen ook een gewel dig gejoel op. Sneeuwballen ketsten op veler koppen en de politie had even handen vol werk de grootste oproer kraaiers tot bedaren te brengen. De ver- keersgeleiders werden in de haven' ge gooid en een spreekkoor liet zich min der vleiend uit over iedereen die op dat moment gewoon deed. Burg. Bos kwam later ook een kijkje nemen maar ook hij zal op dat moment geen pret tige indruk van de oud- en nieuwvier- ders hebben opgedaan. Toch was ook daar het rumoer betrekkelijk en deden zich geen grote incidenten' voor. Even min was dat het geval in Melissant waar traditiegetrouw werd. gestookt. KERKNIEUWS In „De Wachter Slons" lazen wij dat ds. Pannekoek, predt. bij de Ger. Gem. in Nederland, te Chilliwack in Canada, die wegens eerï beroerte in het zieken huis is opgenomen, lichamelijk goed vooruit gaat. SOMMELSDIJK Uitslag verloting t.b.v. het vrijwillig brandweercorps te Sommelsdijk. Prijzen: zijn gevallen op de volgende nummers: 179, 202, 183, 415, 115, 826, 605, 400, 691, 326, 136, 760, 362. HERKINGEN In onze gemeente zijn in 1970 over leden 5 m. en 4 vr. personen, elders overleden 1 m. en 2 vr. pers., totaal 12 personerï. De oudejaarsnacht heeft alhier een rustig verloop gehad, een hoop hout af komstig van de afgebroken woningen heeft men aangestoken hetwelk heel het dorp verlichtte en trok veel belangstel ling. MKLISSANT Hervatting repetities. De Chr. Gem. Zangver. „Laus Deo" hoopt op maandag 11 januari des avonds om 8 uur haar repetities te hervatten in „Melishof". Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. OOSTFLAKKEE Bevorderingen. Door burgemeester en wethouders van Oostflakkee zijn per 1 januari de volgende bevorderingen van kracht geworden betreffende per soneel werkzaam ter gemeente-secre tarie, kantoor technische dienst en So ciale Zaken: mej. J. C. Wolfert te Den Bommel tot schrijfster-typiste; de heren W. Donkersloot tot adjunct-commies A; J. C. Huisman tot technisch ambtenaar Ie klas; C. Pieterse tot adjunct commies A. en K. Sturris tot klerk, allen te Ooltgensplaat. OOLTGENSPLAAT Rommelig met Oud en Nieuw, Het algemeen verloop met de overgang van Oud- en Nieuwjaar kan als „rommelig" worden gewaarmerkt. Naast het vele vuurwerk dat werd afgeschoten was de jeugd op jacht naar alles wat los of half vast te grijpen was. Enkele vuilcon tainers werden met de nodige herrie door het dorp gereden: één kwam er in de Kaai terecht. Kruiwagens werden van stal gehaald en in diverse tuinen neergezet; fietsen werden van stand plaats verwisseld; poorten werden'uit gehangen; drogerijen gesloopt, althans van de latten ontdaan; een (oude) luxe wagen kwam aan de Beneden Molen dijk op z'n kant terecht en een oude piano ging in vlammen op. Dit muziek- l->stnj.ment was buiten het verenigings gebouw „'t Centrum" gezet. Het werd door de jeugd ontdekt en naar de Pr. Bèïnhardstraat gesleept. Met wat petro- lev!«l en een stel kisten ging alles in vlammen op vergezeld van een hevige vonkenregen. Politie en (loco)-burge meester stelden zich van de toestand op de hoogte. Na dit alles keerde te mid dernacht de rust weer. Cursus elementaire schoolkennis. Bij voldoende deelname zal op maandag 11 januari a.s. wederom begonnen worden met een cursus elementaire schoolken nis, hoofdzakelijk taal en rekenen. Het is een cursus voor iedereen tussen de 18 en 50, 60 jaar en zo men wil nog een hogere leeftijd. Met succes zijn ook vorig jaar deze lessen gevolgd en met een flinke groep deelnemers. De lessen worden gegeven in de O. L.i School, Weespad 35, alhier. Aanvang half acht. Het volgen van de cursus is gratis. In lichtingen zijn te verkrijgen bij de heer C. W. J. Geerts, tel. (01873) 214. Staart, bouw groepshuis Padvinderij, door burgemeester v. d. Harst. Zater dagmorgen 9 januari a.s. om 10.30 uur zal door burgemeester W. M. van der Harst de officiële handeling worden verricht, welke kan worden gezien als de start van de bouw van een groepshuis voor de Padvinderij, uitgaande van de Stichting L.i Bazerque, alhier. De plaats van het toekoihstige groepshuis is aan de Steigerdijk (ten Noorden van de ha ven) te Ooltgensplaat. Alle belangstel lenden zijn bij deze start hartelijk wel kom. De zolderverdieping en de vliering van een nieuwe DRIMA woning aan de Groene Zoom te Sommelsdijk zijn op de vooravond van Nieuwjaarsdag zo goed als geheel uitgebrand. De pasge bouwde woning werd sinds een zestal weken bewoond door de fam. J. H. Kor- teling. De naastgelegen woningen, be woond door de fam. C. Buscop en fam. Bakker, agent van de Rijkspolitie lie pen waterschade op. Ook de fam. Bus- cop zal haar woning enkele weken moe ten verlaten. Doordat de brandweer van Sommelsdijk zeer snel ter plaatse was en al 9 minuten na de brandmelding water gaf konden deze looningen wor den behouden. De fam. Korteling is met haar 3 kinderen direct na het gebeurde door kennissen gehuisvest, van gemeen tewege zal naar een tijdelijke woon ruimte worden uitgezien. Door de technische recherche die za terdagmorgen een onderzoek instelde is vastgesteld dat de brand is ontstaan op de vliering bij de kachel van de „Een goed leven moet voortkomen uit een goed en oprecht geloof, want, de rechtvaardige zal door ^jn geloof le ven. (Habakuk 2 4) en een waar ge loof in Christus is nooit gescheiden van goede werken. (Jac. 2 26). Maar, men moet op de werken niet bouwen, om daarmee de zaligheid te verdienen. Want, dat niemand door de Wet ge rechtvaardigd wordt is openbaar, (Gala ten 3 11) maar alleen door Christus. Want, indien de rechtvaardigheid door de Wet is, zo is dan Christus tevergeefs gestorven." (Galaten 2 21). Mattheus du Bois. BRUINISSE De gasboeien of lichtboeien die de vaarwegen op de Zeeuwse Stromen bij nacht markeren, zijn dure instrumenten. Het Loodswezen laat ze daarom optrek ken, wanneer ijsgang c.q. toesohadiging van .de lichtboeien kan worden ver wacht. Deze week zijn de lichtboeien op de Grevelingen, vanaf Bruinisse tot aan het schaar van den Osse opgetrok ken. Nieuwjaarsnacht te Bruinisse De overgang tussen Oud- en Nieuw jaar is op Bruinisse tamelijk onrustig verlopen, al heeft het de jeugd kenne lijk niet gebracht wat men er van ver wachtte. Men had namelijk volop auto banden verzameld en olie om zo moge lijk een nog groter vuur te stoken dan vorig jaar. De politie, die vorig jaar de gebeurte nissen uit de hand zag lopen, was ech ter ook paraat en had enkele uren' voor twaalven zo veel mogelijk opslagplaat sen van brandweer materiaal leeg ge haald. De jeugd koelde toen zijn opgepropte agressie maar met het gooien van sneeuwballen op vooral de jongere agen ten, maar deze hadden kennelijk hun les, om onder alle omstandigheden rus tig te blijven en de training om onder alle omstandigheden zijn evenwicht te bewaren goed geleerd. De training daar voor ontvangen bleek bewonderens waardig te kunnen worden toegepast, want wat 40 jaar vroeger, geleid zou heb ben en in die tijd ook wel leidde tot een fikse vechtpartij, had nu weinig of geen uitwerking, al was vroeger de neiging om het de politie lastig te maken zeker niet zo massal aanwezig. Zo ging het enkele uren rond de mu- ziektent en op enkele andere plaatsen en toen om half drie in de nacht de politie even weg was, velen waren toen al naar huis, gelukte het een groep jeugd toch nog, een -vuur voor de muziektent te ontsteken en het daarvoor geplaatste hekje en de beplanting te verbranden. De gemeentewerldieden blusten het ge val en toen was voor deze avond de pret uit. NIEUWEKKEKK Neerboschcent. De opbrengst van de aktie Neerbosch was als volgt: Katie Brouwer 34,93; Ansje van Dijke 16,15 Janneke Hoogerland 27,44; Joke Stout- jesdijk 8,17. Totaal 86,69. Rustige jaarwisseling. Ook de jongste jaarwisseling is in Nieuwerkerk zeer rustig verlopen. Voor zover bekend zijn er geen vernielingen aangebracht. Om streeks 12.00 uur 's Nachts werd een ogenblik de luidklok in de klokkestoel op de Kerkring geluid, en barstten de klappen los. Op nieuwjaarsmorgen be hoefden slechts enkelingen op zoek te gaan naar eigendommen die een straat of wat verder door grappenmakers wa ren achtergelaten. Schaatsen op de ijsbaan. Dank zij de ingetreden vorst is ook schaatsminnend Nieuwerkerk weer eens op het ijs ge weest. Al voor de kerstdagen trokken velen hun eerste baantjes op de ijsbaan bij het slingerbos, en bijna elke dag kon dat worden herhaald. De laatste dagen was het vooral gezellig druk op het ijs, de groten schaatste, terwijl de kleintjes op „Friesjes" hun vierkantjes krabbel den. Hoperüijk blijft het vriezen, zodat nog méér genoten kan worden op de schaats. Zo- zag de woning er de volgende dag uit. Het dak totaal weggebrand, de zolderverdieping verwoest en in de woonkamer een chaos als gevolg van de waterschade. centrale verwarmingsinstallatie. De kachel is niet zoals aanvankelijk werd aangenomen geëxplodeerd maar het is gebleken dat kampeerartikelen en tijdschriften die naast de kachel la- gen opgeborgen door oververhitting vlam hebben gevat. De vliering en het dak dat bij deze woningen niet uit planken maar uit vezelplaat bestaat brandderi af. Ook woedde de torand in de twee daaronder gelegen slaapka mers en de ouder-slaapkamer aan de voorzijde van de woning. Een kanarie pietje dat op een slaapkamer van de I kinderen stond heeft het leven erbij gelaten. Naast de bedden en kleren ging ook de administratie van dhr. Korteling verloren; dhr. Korteling is Vertegen woordiger van de uitgeversmij Kok te Kampen, zijn echtgenote is ondei-wijze- res aan de Geref. lagere school te Mid delharnis, zij werd per 1 oktober aan deze school nog benoemd. Omdat de wo ning nog niet gereed was woonde het i gezin tijdelijk in de woning van de wed. V. d. Valk aan de Verlengde Hoflaan. De familie Kortelings die in de woon kamer verbleef moest door omwonen den op de brand in hun woning worden geattendeerd. Hevig ontsteld verlieten de bewoners de woning terwijl de brandweer werd gewaarschuwd. Toen reeds was het te laat om aan behoud van de bovenverdieping te kunnen den- ken; het ging er nu voornamelijk om de beide naastgelegen panden te be schermen. Wel werden van een van de ze huizen het dak en de tussenmuur aangetast maar het vuur kreeg niet meer vat, de schade die ontstond is voornamelijk waterschade. In het heetst van het gevecht werd met 5 stralen ge werkt. Vooral aan de achterzijde sloe gen de vlammen uit het dak, de brand bestrijding moest dan ook vanaf het dak ter hand worden genomeri omdat de brandhaard van binnenuit niet meer te bereiken was. Zoals op de foto te zien is brandde het dak van de woning geheel af; de schade aan de woning, eigendom van de Woningbouwver.. „Sommelsdijk" bedraagt dan ook rond de twintigduizend gulden. De inboedel was tegen brand verze kerd. Wat niet door de vlammen werd aangetast liep fikse waterschade op, in de huiskamer stroomde het water langs de loanden en in het doorbuigende pla fond moest een gat worden gehakt om het water door te laten. Half acht was de brandweer de brand meester. Het korps van Middelharnis dat zekerheids halve ter assistentie was geroepen be hoefde geen dienst meer te doen. De vuurgloed die te zien was geweest trok honderden nieuwsgierigen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1