EIIAtlDEn - niEUWS Huishoudschool „De Molen wiek" liet op ouderavond ool( leerlingen aan het woord Denk aan de waterleiding INSPECTEUR BUITENDIENST De Flahkeese jeugd Burgerlijke Stand KOLFF TELEURGESTELD.., RUIL ZE IN gezien door de bril van Han en Rien Boomsma 3e blad Vrijdag 20 november 1970 No. 3939 I INGEZONDEN: Sommelsdijk KOLFF - Middelharnb Plaafselifk nieuws ÓVEft UW ZIG-ZAG NAAIMACHINE r voor de- moderne PFAFF zig-zag, lichtgewicht Wij ruilen alle merken in,;: ooi< vreemde f P. NELISSE AIVISTERDAIVI-ROTTERDAM BANK N.V. te IVIIDDELHARNIS en ZIERIKZEE zoekt voor de „MAHUKO"-afdelingen. een De „Mahuko" is een dochteronderneming van de Amsterdam- Rotterdam Bank N.V., die zich bezig houdt met de financiering van duurzame huishoudelijke artikelen, bedrijfsuitrustingen, auto's etc. De aan te stellen kracht krijgt na opleiding als voornaamste taak de acquisitie, die gericht is op de handelsrelatie's, zoals de taillisten, garagebedrijven etc. Voor deze ,f unctie zoeken wij contact met ambitieuze candidaten die aan de volgende eisen voldoen: -^ leeftijd 25 30 jaar tenminste in het bezit van een MULO-dipIoma Commerciële aanleg i^ Rijbewijs B.E. Wij bieden: Een zelfstandige werkkring met goede toekomst mogelijkheden, prettige werksfeer, behoorlijk aanvangsalaris en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties schriftelijk te richten aan: District-personeelfunctionaris Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. Heuvelring 90, Tilburg. pe laatst gehouden ouderavond werd «eorganiseerd in verband met het uit roepen van 1970 tot het jaar van het onderwijs door de Unesco. Uitgenodigd ifjTen de ouders, de kontaktkommissie, Je leerkrachten en de klassevertegen- TOordigsters van alle klassen. Aanwe zig waren 72 personen, waarvan onge veer de helft ouders. De avond werd geopend door dhr. Vleeshouwer, direkteur der school. Na een welkomstwoord voor alle aan wezigen leidde de heer Vleeshouwer de bespreking in door enkele zaken aan de orde te stellen waarover deze avond wel en niet gepraat zou worden. De klassen hadden middels hun ver tegenwoordigsters vragen opgesteld over de gang van zaken in en om de school, welke zij voor zich van belang vonden. Uit de brugklassen kwamen o.a. de volgende vragen aan de orde. 1. Is het niet mogelijk dat we een vrouwelijke leerkracht voor gymnastiek krijgen. In de discussie bleek wel, dat zowel ouders als leerkrachten en ook wel de leerlingen de didaktiek en de persoon lijke houding belangrijker vonden dan het feit man of vrouw.i 2. Is het niet mogelijk dat wij meer gymnastiek, meer kreatieve vakken krijgen? De leraar gymnastiek was het met deze wens volkomen eens en wees er op, dat zowel in Frankrijk als in Ne derland eksperimenten aan de gang zijn, waarbij blijkt, dat de leerresultaten beter worden wanneer elke dag één uur B'mnastiek (turnen en spel) gegeven wordt. De heer Vleeshouwer merkte wel op, dat het nu al een zeer moeilijke zaak is om leerkrachten en zaalruimte fe krijgen en dat dit bij uitbreiding van het aantal gymlessen helemaal een ho peloze zaak wordt. 3. Waarom moeten we bij droog weer altijd naar buiten in de pauzes. In de eerste plaats kreeg dhr. Vleeshouwer hierover het woord. Het is zo dat de ruimte van zo'n school veel te klein is voor het aantal personen, zodat de lucht „bedorven" is. Om rtu toch redelijke prestaties te krijgen moeten de leer lingen buiten „frisse" lucht opdoen. De leerlingen geven op dit probleem feite lijk zelf antwoord door hun vele klach ten over hoofdpijn e.d. Ook de ouders stonden zeer positief egenover dit punt, sommigen wilden elfs zover gaan; weer of geen weer, naar buiten. 4. Een heel probleem vormde ook de vervoersmogelijkheden. De school be trekt haar leerlingen uit een gebied met een straal van 20 km. Het streekver voer is echter meer ingesteld op de aan sluitingen met de grote stad dan op de begin-tijden van de diverse scholen. De direktie van het vervoerbedrijf verleent "^^eer weinig medewerking. Over dit punt ontstond een zeer levendige bespreking, "ok van de zijde van de ouders.i 5. Heel interessant was de vraag: Waarom mag onder een praktijkles de radio niet aan? Omdat feitelijke bezwa ren hiertegen niet aan te voeren zijn, werd gesteld dat dit met „inspraak" leerlingen/leerkrachten moet worden opgelost. De problemen van het 3e jaar (3e jaars leerlingen) lagen wel wat anders, daarbij kwam vaak aan de orde het waarom van allerlei maatregelen of het ontbreken daarvan. 1. Ook het ontbreken van diverse leermiddelen kwam aan de orde, zoals een afwasmachine, een emailleeroven e.d. Bij de meeste van deze punten was het ontbreken van de benodigde finan ciën de reden waarom deze artikelen niet of nog niet kunnen worden aange schaft. 2. Uniformen zijn voor deze meisjes niet de meest begeerde kledingstukken. Er worden blauwe blouses en witte schorten gedragen in de lessen huishou delijk werk en koken. De ouders, zowel vaders als moeders waren vóór het be houd van deze kleding. Het is ook een taak van de school de leerlingen op te voeden tot goed hygiënische gewoonten. 3. Ook een schoolvereniging is een van de wensen van de 3e jaars. Gesteld werd, dat door de leerkrachten zeker alle medewerking zal worden verleend, maar dat de opzet van de leerlingen uit moet gaan. Daar de tijd ging dringen werden nu de ouders in de gelegenheid gesteld over de punten uit de folder hun me ningen en wensen kenbaar te maken. Over het aantal uren kreatieve vak ken waren de meningen zeer uiteenlo- pend.i Een der ouders wilde de leerlin gen dit zelf laten beslissen, terwijl iemand anders vond dat 8 uur kreatieve vakken per week toch al heel wat was. De heer Vleeshouwer zag in het verder verhogen van dit aantal uren wel be zwaren, daar de eisen aan de theoreti sche kennis wel verhoogd, maar niet verlaagd worden. En het diploma aan het eind van de kursus uitgereikt, zal toch zijn waarde moeten behouden. Wat betreft het in overleg met de ouders maken van leer- en werkplan nen, vonden de ouders zich niet des kundig genoeg en vertrouwden dit graag aan de school toe. Ook hier zou alleen sprake kunnen zijn van medewerking van de geïnteresseerde ouders en ouders van slechte leerlingen zouden dit eerder willen dan ouders van goede leerlingen. Daar het inmiddels kwart over elf ge worden was, sloot de heer Vleeshouwer de vergadering, vaststellend, dat er niet genoeg tijd geweest was om alle zaken uitvoerig te bespreken en dat daarom over een paar maanden weer een der gelijke avond georganiseerd zal wor den; met dank aan alle aanwezigen voor de positieve benadering van de za ken rond school en leerling. BRUINISSE Subsidie voor Standplaatswagens visverkoop. Het is eigenlijk wel een beetje triest, nadat de heer W. van den Ouden te ruinisse zijn viszaak op slot deed, nie- and te Bruinisse meer met een vis- aak is begonnen. Want vis wordt op Bruinisse toch eel gegeten en in een echte vissers- laats, zoals Bruinisse toch nog steeds terwijl de recreatie hand over hand oeneemt. Minder bekend is misschien dat het inisf,erie van Landbouw een premie eeft in de aanschaffingskosten van een standplaatswagen voor de verkoop van VIS en visproducten. Nodig is dat de gehele werkweek een aste s1:andplaats wordt ingenomen. De bijdrage in de kosten moet worden ezien als een aanmoedigingspremie, om e ondernemer over het dode punt heen 6 helpen bij zijn beslissing om in een epaalde wijk te gaan werken. Geen ijdrage kan worden verleend in geval- "n waarin reeds een standplaatswagen besteld of geleverd voordat toewij- fflg van een bijdrage van het Minis- ""'- is verkregen. De standplaatswa- moeten wel naar de eisen des tijds orden ingericht, in de wagen moeten anwezig zijn een al dan niet uitschuif- are toonbank, voorzien van een glas- pstand, een werkbank een bergkast, J5 koelkast of ander koelmeubel, een erging voor afval een wasbak met af- een watertank, of eventueel een aste aansluiting op de waterleiding, erging voor eventuele gasflessen en oldoende verlichtingsornamenten. Geen bijdrage kan worden verleend dien het een vervanging betreft van "n oude wagen, terwijl ook geen bij- fagen worden gegeven indien in de agen patates frites worden bereid of "«kocht. bijdrage zal niet meer kunnen be hagen dan 1/3 van de aanschaffings- oster met een maximum van lO.OOO,-., ta de bijdrage vallen wel de kosten oor de bijbehorende inventaris, zoals oelapparatuur, bak installaties, afzuig- nstallaties en luchtreinigingsappara- .ui"; aanrecht, fontein, spoelbak, ver- cntlng en binnenbekleding, zomede de ansluitkosten van de in de wagen aan- ezige apparatuur. ^wogelijk dat zij die straks met hun osselbedrijf wensen te saneren, iets «1, in de mogelijkheid als hier aan geven. De gemeentesecretaris de heer de Groot verstrekt desgewenst nog Mere inlichtingen. voor veilige verzekeringen en lage premies. Bijzonder snelle schade afwikkeling. Zeer scherpe tarieven voor autoverzekeringen en na 1 jaar schadevrij rijden reeds 20''/o korting. Financieringen. VOORSTRAAT 36 TELEFOON (01870) 20 12 Bqna een eeuw assurantie agenten. SCHAAKVER. „DE ZWARTE PION" TE MIDDELHARNIS Uitslagen d.d. 16 november Ie afdeling: C. Vis N. V. Bracht 1—0 G. de Jager C. Poortvliet 1O W. Peeman C. Littel 1—0 M. L. V.I d. Waal J. de Jager V2V2 A. C. Baas P. Lesuis 1-0 2e afdeling: A. V. Loon Addy Visser 1O J. Noordijk C. v. d. Groef V2—V2 D. Hoogzand M.i Moerland 1O J. de Wit J. Kruik 0—1 Braber J. Non 0—1 R.S.B. 13 november: Europoort 5 Zwarte Pion 1 4i en 2 afgebroken partijen. OUDDORP Bouwvakkers, U kunt voor de aan staande feestdagen 35 dagzegels inleve ren op zaterdag 21 november van 2 tot 6 uur. Bij uw plaatselijke vertegenwoor diger: Joh. Hameeteman, Oosterweg 41, Ouddorp. GEMEENTE GOEDEREEDE Wijziging ophalen huisvuil Ouddorp. I.v.m. de dankdag voor het gewas zal het huisvuil op maandag 23 nov. tp.v. dinsdag 24 nov. worden opgehaald. Het is in feite niet verwonderlijk dat er artikelen geschreven worden zoals ds. Van Hoogstraten gemeend heeft te moeten doen. We leven momenteel in een tijd van afval en verval en daar zijn deze artikelen een duidelijk kenmerk van. Het is helaas te verwachten dat het zo mogelijk nog erger zal worden. De normloosheid op geestelijk en maat schappelijk terrein neemt angstwekken de vormen aan. Welbewust draagt men revolutionaire theorieën uit om als God het toelaat, kerk en maatschappij te gronde te doen gaan. Veelal gebeurt dit dan ook nog onder het mom van „bezorgdheid". Al deze ondermijnende aktiviteiten banen de weg voor verscheuring van anti-christelijke machten. De hoogge roemde oecumenische eenheid zal in de toekomst blijken te zijn een vijande lijke eenheid tegen de Kerk des Heeren. Die de naam van Christus noemt, sta af van ongerechtigheid. Maar we zien in onze dagen dat zelfs de geestelijke leidslieden de ongerech tigheden propageren. Het is te hopen dat ds. Van Hoogstra ten van deze dwaalwegen mag terug keren.! Daartoe mocht er nog gebed voor hem opgaan. Gode tot eer en zijn ziel tot zaligheid. Barneveld. H. van Ginkel. Kottemeestr. 17 - TeL 01640-35878 BERGEN OP ZOOM BON voor gratis folders zenden aan PFAFF, Antwoord 102, 1 Bergen op Zoom. Naam: Straat: Plaats: VOORKOM NU BEVRIEZING STRAKS Hebt u een koud huis? Controleer dan nu vast of de hoofdkraan van uw wa terleiding goed sluit, zodat u straks als het gaat vriezen niet onverwacht met een bevroren waterleiding komt te zit ten. U vindt de hoofdkraan in een meter- put onder de voordeurmat, of onder de mat voor de achterdeur, in de kelder of in de meterkast. Misschien wel in een meterput buiten. Hoe ziet u nu of de hoofdkraan goed afsluit? Als u de kraan dichtdraait en het aftapkraantje opent, mag er uit het aftapkraantje dat vlak bij de hoofd kraan zit, geen water spuiten. Dit kraan tje moet u na de proef wel weer goed sluiten! Ook is het goed, na te gaan of het tocht in de ruimte waar die hoofdkraan zich bevindt. Tocht is de grootste vij and van waterkranen en watermeters. Maak daarom in de herfst kieren en tochtnaden nabij de hoofdkraan en wa termeter dicht. Dat wil niet zeggen, dat alle ventilatievoegen in uw huis afge sloten moeten worden, maar alleen die bij de hoofdkraan en de watermeter, als u die tenminste hebt. Ook al hebt u de meter met wollen lappen „ingepakt", hij moet natuurlijk gemakkelijk afleesbaar blijven en, even als de hoofdkraan, goed bereikbaar. Ligt de meterput buiten, dan kunt u het beste de put afdekken met een stro- mat en een plastic zak gevuld met stro of oude kranten. Bij heel strenge vorst moet die hoofdkraan bovendien nog extra worden toegedekt om bevriezing te voorkomen. In twijfelgevallen kunt u nu beter even contact opnemen met uw water leidingbedrijf.; Roemenië LANDBOUW MECHANISATIEBEDRIJF TEL. (01875) 216 NIEUWE-TONGE De afstand Kronstadt - Boekarest is maar 174 km. Dat betekent dat we bij tijds in Boekarest waren. De reislelding verontschuldigde zich, dat we geen plaats hadden kunnen krijgen in een van die modernste toeristenhotels, dat we ons tevreden moesten stellen met een goed hotel in de binnenstad, en we konden dit alleen maar opperbest vin den, want in een modern toeristenhotel, misschien ergens aan de buitenkant van de stad, zit je ver van het hart van de stad vandaan, en nu zaten we er mid den in. We gingen direct na aankomst ons gereed maken om een verkennings wandeling te maken in dat hart van de hoofdstad, waar landerhalf millioen mensen wonen. Die eerste indruk was, dat Boekarest aan dezelfde kwaal lijdt als Den Haag. De straten van de binnenstad zijn veel te nauw. Als provinciaal van Flakkee mag je eigenlijk niet zeggen tegen de hoge heren van Den Haag, dat ze hun stad maar knap benepen hebben ge bouwd. De Venestraat, de Spuistraat, de Lange en Korte Poten heel gezel lige winkelstraten zijn veel te nauw. Tot voor kort wrongen zich dan nog allerlei auto's door die straten heen, en dat maakte de chaos eigenlijk nog veel groter. Kort geleden ontdekten we, dat er „wat aan gedaan wordt" zoiets van een rijverbod voor auto's, maar een chaos is het toch in onze hofstad als er een paar grote vrachtauto's overdag hun lading komen lossen bij de winkels. Aan Den Haag moesten we wel den ken in Boekarest, want daar is die bin nenstad net zo nauw. Ook daar wrin gen zich de auto's door het voetgangers verkeer. Ook daar zijn de winkels in die straten, en, als er geen Roemeense op schriften waren, dan zou je denken, dit zou Den Haag kunnen zijn.. Ze waren er alleen bezig om nog een tunnel aan te leggen als ik goed begreep voor auto verkeer onder een der hoofdstraten door omdat het kruispunt te gevaarlijk was geworden. Boekarest deed gezellig aan. Wandelen door dat stuk binnen stad, tot je opeens komt bij een groot plein, waar politie je verbiedt de rech terkant van het plein te nemen. We worden herinnerd, we zijn vlak tegen de 23ste augustus aan, het is dan 25 ja ren geleden dat men in Boekarest op stond tegen de militaire dictatuur van maarschalk Antonescu, opstond tegen de voortzetting van de oorlog aan de zijde van Duitsland. Dat betekende dat de Russen ingehaald werden als bevrij ders, het betekende ook, dat sindsdien Roemenië „invloedsgebied" is van Rus land, en dat het aangesloten is bij het Oostpact. De politie laat wel toe, dat we de ge bouwen mogen fotograferen, de rege ringsgebouwen. Er is een Russische de legatie aangekomen en we zagen de heren in zwarte wagens arriveren om het grote feest mee te maken. De wacht wordt met groot ceremonieel betrokken, de Duitse paradepas is voor het leger in Rusland en Roemenië niet afgeschaft, het wordt in een langzaam tempo uit gevoerd, met krijgshaftig armgezwaai en hakkengekletter. Of men daar nu veel vreugde heeft aan al dat wapenge kletter moeten we maar raden. Er zijn vlaggen en spandoeken opgehesen, er staan grote portretten van de minister president en de andere ministers opge steld, wij gaan een postkantoor opzoe ken, zien postzegels te verkrijgen voor vrienden, die postzegels verzamelen, maar het loopt zo vreselijk langzaam aan het loket je, waar een hele reeks andere vreemdelingen ook postzegels willen kopen dat we het zonde vinden van onze tijd, om daar te blijven. We lopen de straat verder in, er zijn ge zellige cafe's er is een antiquariaat van boeken, waar zowaar een Lateinse uit gave ligt uit 1650 over de stad Alkmaar. Doch de winkel met ansichtkaarten is gesloten wijn kan je er kopen tot des avonds laat, ansichten en boeken na zes uur niet meer. De volgende morgen zijn we per auto bus een rondrit door de stad wezen doen. We weten dat al ver voor onze jaartelling deze streek bewoond werd, maar eerst in 1459 wordt de stad in een document genoemd, dan is er een vorst die er woont en de naam van Vlad draagt. We laten alle oorlogen maar de rij passeren, het voornaamste is te we ten dat het land zich met Rusland aan sloot in 1877 in een strijd tegen de Tur ken en dat de stad Boekarest in 1878 hoofdstad werd van een onafhankelijk Roemenië. De economische geschiedenis vanaf die tijd is niet bepaald er een om te juichen. Regeren is een hele kunst en men schijnt in het begin na de Turk se bezetting nogal egoïstisch bestuurd te zijn door een aantal vooraanstaande families. De landbouwers waren er niet al te best en dan economisch gespro ken aan toe,- De families hebben heel wat geld bij elkander vergaard en leef den er goed van in Boekarest. Je kunt, als je nu komt in de buitenwijken goed zien dat er een zekere klasse-wel vaart is geweest, er staan grote huizen, het is er ruim van bouw opgezet. Zo nauw als de binnenstad is, zo ruim is het hier. Onze gids heeft jammer genoeg te weinig ervaring met de mensen uit het westen om aan te voelen, wat zij het meest interessant vinden. Een groot sportveld is wel aardig, maar sportvel den vinden we overal. Het is niet zo groot als b.v. het Peyenoord-stadion. Het imponeert ons niet. We hebben heel andere interessen, maar we zitten tegen de 23ste augustus, men maakt zich klaar om die dag feestelijk te vieren met de Russen, die gekomen zijn en nu ergens in een of ander regeringspaleis wel wodka zullen drinken over de goede af loop. Door al die feestelijkheden, die parades-in-spé moeten we hele omwe gen maken, kijk daar heb je het ge bouw van de militaire academie al weer jonge mensen die parade moeten gaan houden we rijden langs de grote regeringsgebouwen, het staatscircus en de gids en dat is overal hetzelfde als je in een ontwikkelingsland of Oost- Europa komt de moeten je brengen bij hun geweldige nieuwe gebouwen, in de trant van West-Europa of Moskou. Dus rijden we naar de nieuwe woonwij ken, zoals we die al zagen in het indu striegebied, grote flatwoningen. Er ko men nu meer verhalen erbij, wat het veel interessanter maakt. Er komt ant woord op de vraag, wat kost het wonen in zulk een flat. Een flat kost vanaf 20,tot 50,per maand. In Nederlands geld dan omgerekend. Dat lijkt weinig, en we weten intussen al, dat een werkman per week 50, verdient,! Is zijn functie hoger, dan vanzelfsprekend meer. Als je dus 200,verdient, kost je woning je 20, We kwamen niet te weten, wat je voor die 20,krijgt. Is het een ééniamer- flat met eigen keuken en eigen W.C.. Of is het alleen een kamer, met W.C. en keuken in gezamenlijk gebruik met je vijf of tien medebewoners van je woon laag. We hebben geen tekening of uit leg gekregen. Men kan ook een flat ko pen, deze kost 5.000,Dat is een koopje maar alweer de vraag, wat krijg je ervoor? Het is, zoals een Ne derlander me zei, men is gewend daar zeer eenvoudig te leven. Alles kost en dat betekent de prijs van brood, vlees, kleren schoenen, in Roemenië net zo duur als in Nederland. Maar en we geven ten volle dit compliment aan de Roemenen ze zijn bizonder netjes gekleed en ze weten uitstekend met dit luttele bedrag rond te komen. Boekarest is een stad, waar je zeker 3 dagen zou moeten verblijven onze reisploeg was het er gloeiend over eens. We hadden gerust minder kunnen luie ren aan het strand van Mangalia, en meer in Boekarest kunnen blijven. Er is een hele massa te zien, wat we niet konden gaan bekijken, omdat het pro gramma vermeldde, dat we om 1 uur weer door moesten reizen naar de kust. Er is in die landen achter het IJzeren Gordijn altijd een geweldige vrees, dat we te veel zullen zien van het land zel- vej We hebben stadsrondreizen gedaan in Warchau, Sofia in Praag is men vlotter er mee in Moskou hetzelfde liedje, men mag wat van de stad zien, maar niet te veel. En juist die hoofdste den zijn interessant. Boekarest heeft mooie musea, zelfs een museum van het Roemeense dorp dus een openlucht tentoonstelling van oude gebouwen maar er was geen tijd voor. We aten tenslotte in een restaurant in een groot park, waar we een uurtje konden wan delen, thee drinken of koffie of een bor rel pakken. Je kon er zelfs een kano huren en je zag de stad met hier en daar een wolkenkrabber in zijn silhouet. De grootste wolkenkrabber was van de communistische uitgeverij. In de middag reisden we verder. Er was onweer in de lucht, het werd zwaarbewolkt en zelfs koud. We moes ten over de Donau heen, met een grote veerboot. Dan zie je, dat Roemenië energiek bezig is zich op te bouwen, er is een hele grote brug in aanbouw, je mag er niet bijkomen, maar het wordt er een met grote overspanningen en misschien wel 20 meter boven het water. Zijn we aan de andere kant van de Do nau, dan kom je in het gebied, waar vroeger vooral de Turken woonden, hun nazaten willen nog net wonen als hun voorvaderen, ze wonen in hutten en de gids vertelt, dat deze mensen weigeren electriciteit in hun huizen, weigeren waterleiding aan te laten leggen, liever putwater drinken met alle gevaren van dien. Dit verschijnsel het niet willen aannemen van de moderne beschaving met zijn mogelijkheden komt meer voor. In Indonesië zag ik indertijd nog de Koeboes en andere volkeren, die niets van de beschaving willen weten, in de binnenlanden van Sumatra en op Borneo nog lopen met schaamgordel en met pijl en boog jagende, in Kenia de Massai, die willen blijven leven als hun voorvaderen, eveneens met schaamgor del en speer. Maar mettertijd zullen ze toch van in zicht moeten veranderen, de klok kan men niet achteruit zetten! Zeker niet in Roemenië, waar het „vergeten Turks gebied", nu sterk ge ïndustrialiseerd wordt en overal fa brieken gebouwd worden! SINT ANNALAND Burgerlyke stand over oktober 1970. GEBOREN: Heijboer, Jannetje Hele na, Weststraat 1; Moerland, Richard, Raiffeisenstraat 2; Matze, Leendert Jo hannes, Anna van Bourgondiëstraat 25. HUWELIJKEN: de Vos, Pieter, oud 24 jaar en de Witte, Pietemella Lientje, oud 20 jaar. Woonplaats: Stavenisse. Elenbaas, Johannes Jacob, oud 27 jaar en Bolier, Cornelia Laurina, oud 19 jaar. Woonplaats: Sint-Annaland. van Dijke, Marinus Pieter, oud 22 jaar en van Iwaarden, Jannetje Adriana, oud 20 jaar. Woonplaats: Sint-Annaland. Mol,, Huibrecht Karel, oud 21 jaar en Stols, Iza, oud 20 jaar. Woonplaats: Poortvliet. VESTIGING: Vermeulen e.v. Kaas- hoek, Cornelia W., J. van Sint-Maar tensdijk naar Tuinstraat 20; Droogers, Johanna A. M. van Bodegraven naar Kloosterstraat 25; Hage, Jacobus G. met gezin van Oud-Vossemeer naar Anna van Bourgondiëstraat 35; van Oeveren, Cornells van Krimpen a. d. IJssel naar Weststraat 17; Scherpenisse w.v. Robbe, Geertje van Amsterdam (met zoon) naar Nieuwstraat 17; Tolenaars, Johannes C. met echtgenote van Rotterdam naar Tienhoven 53; Westerlaken, Pieter van Oud-Vossemeer naar v. d. Bosstraat 27; Vlasblom, Christina G. met kinderen van Oud-Vossemeer naar v. d. Bos straat 27; de Vos e.v. Uijl, Willempje C. van Stavenisse naar Tienhoven 51. VERTREK: de Witte e.v. de Vos, Pie temella L. van Ooststraat 15 naar Sta venisse; Gunst, Marinus J. van School straat 14 naar Rotterdam; Goedegebuu- re, Isabella A. van Bierensstraat 25 naar Goes; Goedegebuure, Johanna van Bie rensstraat 25 naar Oudenbosch; Stols e.v. Mol, Iza van Klippelstraat 11 naar Poortvliet. Verhuizingen binnen de gemeente: Dorst, Adriaan van Molendijk 25 naar Tienhoven 55; Bolier e.v. Elenbaas, Cor nelia L. van F. M. Boogaardweg 10 naar Langeweg 5a; Elenbaas, Johannes J. van Oude Zeedijk 10 naar Langeweg 5a; van t Hof, Jacobus met echtgenote van Havenplein 1 naar Tienhoven 57; van der Jagt, Cornells met echtgenote van Tuinstraat 22 naar Tienhoven 59; Goe degebuure, Abraham P. met echtgenote van Tuinstraat 20 naar Tienhoven 63; Rijstenbil, Bastiaantje E. w.v. van Dijke van Tonhuisstraat 1 naar Tienhoven 65; Steketee, Jacobus C; met echtgenote van V. d. Bosstraat 27 naar Tienhoven 67; Goedegebuure, Jacob J. met gezin van Langeweg 7 naar Tienhoven 69; van Dijke w.v. van Houdt, Adriana met dochter van Ring 54 naar Tienhoven 73; van Vessem, Adriaan van Julianastraat 18 naar Tienhoven 43; van Dijke, Mari nus P. van Schoolstraat 29 naar Tuin straat 22; van Zwaarden e.v. van Dijke, Jannetje van Weststraat 35 naar Tuin straat 22; Uijl, Pieter C. van Klooster straat 21 naar Tienhoven 51.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 9