1 bruidsfoto's l Bij verdeling van overlieidsgeld worden gemeenten lienadeeld m Acht I llktie voor de werkers aan de weg Plaatseliiii nieuws Politie versleepte caravans MAROM 7UH PRMZEN AIJMPIA6ER ROOKWORST „mox" S/VIAD r-'i Eilanden-nieuws er Ie grenspaa CKIE VIT In. B. ®n W. Middelharnis: Voor 1971 post onvoorziene van f 5.60 per inwoner God zal hen zelf Ds. Buddingii Nieuws uit Zeeland Jubileum J. Deist bij R.T.A/i. I PLATEN JeenkyedieY t 0®k voor t ~7^ FOTOGRAFIE J^ ZANDSTRA SOMMELSDIJK THA^BQER - M ddelharnis Centrale Verwarming C.P.il. met film over reddingswezen PREDIKBEURTEN Een abonnement op Eilanden- nieuws kost U sitchts 0,39 cent of één sigaar! -per week. bevestigen en schragen INGEZONDEN Overweel en Struyic Complete Woninginrichting MeUssant - Tel. 01877-1502 of 01879 - 721 X OOK VOOR t X GRAMMOFOON- J. ZANDSTRA I SOMMELSDIJK geen luxe 3«evia^fijes Qeenloezogim LITERBUK APPEL- MOES. 3/4UTEflP0T UTERBLIK op zujaye siroop „REINE VICIÜRIA" UTERBLIK OVERRPPE sappigéi.OLBA" GELDERSE PONDsne^ ZUUR KOOL hssHtjk(^*i-'tvofïstjè POT INHOÜt?' 210 GPtAM ZURE KARIN® PCiïaSSTÜKS POT ZURE »wia zandvry met sn'pperoi' ,0E BEÜKELAER" iLOKA CHOCOLADE BtSKWlE familiebericW Bladz. 2 JEILANDEN-NIEÜWS" Vrijdag 20 november i Het ziet er naar uit, dat Israël weer gaat deelnemen aan de onderhandelin gen met Egjrpte onder leiding van de Zweedse diplomaat Jarring. De Israë lische premier, mevrouw Meir, heeft de zer dagen verklaard, dat haar land wel wenst te praten, zonder vast te houden aan de eis, dat de raketbases bij het Suezkanaal worden verwijderd. De in richting van deze installaties was tot nu toe het struikelblok voor de onderhan delingen tijdens het bestand, dat voor enige tijd is verlengd. Men kan in de verklaring van me vrouw Meir een verzoenend gebaar zien, omdat Israël naar vrede en rust ver langt. De Israëli's w^ensen zekerheid, dat zij veilig kunnen leven, zondoer de •dreiging van oorlog of querilla-activi- teiten. Premier Meir heeft een beroep gedaan op de nieuwe Egyptische lei ders om niet in de fout van het verleden te vallen om Israël aan te vallen. Het is wel opmerkelijk, dat deze ver klaring is vooraf gegaan door het uit lekken van geheime besprekingen, wel ke zouden zijn gevoerd tussen koning Hoessein van Jordanië en de Israëlische vice-premier Allon. Het bericht is van Israëlische zijde wel tegengesproken, maar het weekblad Time, dat het bericht heeft verspreid, is doorgaans goed in gelicht. Er zal heus wel een grote kern van waarheid in zitten. Dat Hoessein de Palestijnse commando's liever kwijt dan rijk is, is bekend. Hij wil van de steeds terugkerende strubbelingen in zijn land af. Hoe het ook zij, er bestaat een grote kans, dat Israël en Egypte weer met elkaar in gesprek komen. Dat is op zichzelf al belangrijk. Veel hangt al van de houding van Egypte en vande Russische leiders, die het vuurtje in het Midden-Oosten goed hebben opge stookt. Zullen zij Egypte tot een ander inzicht kunnen brengen? Dan zal ook Israël zeker bereid zijn geen starre hou ding blijven aannemen t.a.v. het bezet houden van de veroverde gebieden. Bonn en Warschau Polen krijgt zijn zin. West-Duitsland heeft de Oder Neisse-grens erkend. Zonder enig officieel overleg loopt de regering van de Bondsrepubliek voor uit op het vredesverdrag, dat nog steeds niet is gesloten. De Poolse regering heeft steeds verklaard dat de Oder Neisse-grens voor haar de kern vormt van een eventueel te sluiten verdrag uit West-Duitsland. De combinatie Brandt-Schul, die met de oosterburen goede maatjes wU zijn, is door de Poolse leiders een overeen komst als 't waren afgedwongen. De tekst van het verdrag wordt nog ge heim gehouden tot na aanstaande zon dag, waarop men in Beieren naar de stemubs moet. Brandt hoopt op deze manier de kiezers zodanig te beïnvloe den, dat de liberale partij om Scheel niet verder afbrokkelt. De meerderheid in de Bondsdag wordt zeer klein en een tegenvallende stembusuitslag is de deel staat Beieren kan een versterking van de CDU betekenen. De leiders in het Kremlin te Moskou kunnen weer glimlachen over het be reikte resultaat, dat geheel in de lijn van de Sovjet politiek t.a.v. West- Duitsland ligt, n.l. om de NAVO-part ner langs geleidelijke weg trachten los te weken om de westerse mogendhe den en het aan het oostelijk blok te binden, eerst losjes, doch straks steeds vaster. Ramp De grote overstromings- en stormramp in Oost-Pakistan heeft een golf van deernis in de wereld ontketend. Het is ook nauwelijks te geloven, dat deze ramp zulk een omvang heeft, als uit de berichten blijkt. In ons land denken wij dan weer terug aan de stormramp in 1953. Welk een leed heeft deze niet ge bracht, doch bij het horen van het do dencijfer in Oost-Pakistan moet men toch wel ontzet staan over de gevolgen van deze storm. Men zegt zo gauw: och wat hebben de natuurelementen toch een kracht. Maar wij mogen als christenen niet ver geten, dat ook hier Gods hand in was. Leert psalm 95 ons niet, dat ook de zee en de wind van Hem zijn, Die het heel al beheert? De H. Schrift heeft ons bovendien voorspeld, dat dergelijke rampen de men sen zullen treffen. Het Boek der Open baringen houdt het ons voor, dat 'aard bevingen, ziekteepidemies, hongersnoden enz. het naderende einde voorspellen. Maar Johannes laat erop volgen, „maar nog is het einde niet". Het zijn alle voorbereidingen van de Koning der ko ningen. Ook met deze rampen wil hij de zondige mens tot bekering roepen. Boven dit alles staat geschreven: Mara- natha, Jezus komt. Maar de massa is het volgende week alweer vergeten en •wordt dan weer door andere feiten in beslag genomen. Totdat de maat bij de Heere vol is. MIDDELHARNIS ZINGT De Evangelische Omroep hoopt vrijdag 27 november a.s. om 19.04 uur over Ne derland I een T.V. reportage van ge meente- en koorzang in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis te verzorgen. Medewerking verlenen: Het Gerefor meerd Gemengd Koor „Com nu met sangh" uit Rotterdam o.l.v. Dirk Jansz, Zwart, organist Arie Keijzer, Trompet tist: Wim Hardebol. 't Is zei Jas van Pietje Alweer hetzaalfde liedje Stokvis weer un goeien Dus helder wit in doejen Dan an stikken snieje 't Is voor un man of drieje Dus mar un klein gezin Juust, pakt die mar in Mar niet in un krante Want hie 's voor mun tante In dan zeit ze, Jas Had die vaant gien tas Of un stik pappier 't Liefst heit ze vis van hier Want die vind ze lekker Mar noe word het gekker 't Geld „'k wou 't voor je passé" Leid tuus nog in de kasse Mar dat komt wel oké Geef toch die vis mar mee Ik stortet op de bank Tot ziens, en hartelijk dank. INGEZONDEN: Geachte redactie. Gaarne een plaatsje in uw blad voor het volgende. Als automobilist die dagelijks ge bruik maakt van de wegen op GOEREE -OVERFLAKKEE heb ik dikwijls res pect voor de wegwerkers van de PRO VINCIALE WATERSTAAT, wanneer wij deze mensen in weer en wind be zig zien aan het onderhoud van de we gen, dat toch voor de veiligheid is voor ons als autobestuurder. Nu juist weer in de tijd van het ver voer van suikerbieten, ziet men ze be zig aan het schoonmaken van de paal tjes langs de wegen om de reflectors schoon te maken. De vangrails hoe zien ze er niet uit ze worden weer schoon gemaakt, en dat alles bij regen en wind Zij zorgen dat wij bij avond de kanten van de wegen goed kunnen zien. Laten wij eens denken aan de afgelopen win ter, bij de vele sneeuw en ijzel die wij geliad hebben. Wanneer wij 's morgens gebruik gingen maken van de wegen, waren ze al bestrooid met zand of pe kel, voor onze veiligheid. Meermalen heb ik gehoord dat ze niet op bed kwa men omdat het 's nachts weer ge sneeuwd had. Zouden wij als autobestuurder niet meer respect voor deze mensen moeten hebben, en juist deze een maal per jaar gedenken, met de kerstdagen of Nieuw jaar. Ik denk b.v. aan grossiers en win keliers die er toch belang bij hebben om de goederen bij hun afnemers te brengen. Voor alle akties wordt gege ven, Schoolfeesten, bazars, enz. enz. WIE is genegen met ondergetekende contact op te nemen om tot actie te ko men voor deze mensen. Ik geloof wan neer wij hiervoor een kleinigheid over hebben, wij een goede daad zouden doen aan de mensen die voor onze veiligheid zorgen. Met dank voor uw plaatsruimte. L. v. d. Weide, Tel. 2014, Middelharnis.. SOMMELSDIJK 1 Telefoon (01870) 2609 MIDDELHARNIS Kijkavond. Vrijdagavond 20 novem ber houdt de Prinses Ireneschool voor buitengewoon onderwijs haar kijkavond in de school aan de Hobbemastraat 4 te Middelharnis van half zeven tot acht uur. ledere belangstellende is van har te w^elkom. HERKINGEN Verkoping. De bij afslag gehouden openbare verkoping door notaris Hem- penius van het woonhuis met aanbeho- ren aan de Westdijk 13 te Dirksland het welk was ingezet op 15.000,door de heer C. Vroegindewij te Middelhar nis, is door dezelfde afgemijnd op 15.650,—. MELISSANT Herdenkingsdienst. Zaterdagavond 21 november wordt in het kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente (Beatrixlaan) een herdenkingsdienst gehouden ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan der gemeente. In deze dienst, welke om 7 uur aanvangt, hoopt voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. OOLTGENSPLAAT Oud Geref. Gemeente. Woensdag 25 nov. a.s. des nam. 2.30 uur en 's avonds 7 uur zal in het kerkgebouw van de Oud Geref. Gemeente Dankstond voor het Gewas gehouden worden. Voorgan ger is ds. L., GEBRAAD van St. Philips- land. Zie verder de advertentie in dit nummer. Noodslachting. Van de veehouder J. W. Korteweg werd een jonge koe (pink) uit nood geslacht. Doordat het dier ver zekerd was en het vlees goedgekeurd, bleef de schade beperkt. Op de eerstvolgende bijeenkomst van de Chr. Plattelands Jongeren Organisa tie, a.s. vrijdag 27 nov. om 8 uur in „Onder de Wiek" te Dirksland zal door de K.N.Z.H.R.M. een interessante film worden vertoond over het reddingswe zen. „Redding bij Latrabjarg", is de ti tel van de hoofdfilm. Bezoekers zijn welkom. Nu Middelharnis voor het eerst na de gemeentelijke herindeling voor 1971 een sluitende begroting heeft geeft dat alle reden om de financiële toekomst wat rooskleuriger in te zien maar een te groot optimisme wijzen B. en W. in hun aanbiedingsbrief bij voorbaat van de hand met de restrictie dat een reëel aanwezige post „Onvoorziene" van 70.000,geen eindeloos perspectief biedt. „Met beperking en wijsheid ge hanteerd geeft het aldus B. en W. toch mogelijkheden om enige noodzake lijkheden en wenselijkheden tot uitvoe ring te doen komen". B. en W. houden overigens nog ernstig rekening met de mogelijkheid dat o.,a. uitkeringen uit het gemeentefonds bij de definitieve vast stelling ongunstiger voor de gemeente zullen uitvallen dan geraamd waarom voorzichtigheid geboden blijft. En zo'n tegenvaller is een hogere uit gave voor rente van 74.000,waardoor de oorspronkelijke post Onvoorziene van 144.287,72 wordt gereduceerd tot een bedrag van 70.000,wat neer komt op het zeer aanvaardbare bedrag van 5,60 per inwoner. Ter vergelijk voeren B. en W. aan dat de vorige be groting (1970) sluitend kon worden ge maakt met een post onvoorziene van 37.000,nadat de plaatselijke belastin gen werden verhoogd. Het stemt B. en W. daarom tot voldoening dat thans, zonder verdergaande verhoging van de eigen belasting een sluitende begroting kan worden verkregen. De uitgaven van de gewone dienst zijn voor 1971 ge raamd op 8810.598,Voor 1970 was de raming 8136.933,groot, een stij ging derhalve van 673.665,en terecht constateren B. en W.i dat die gunstige positie in belangrijke mate aan de in komstenkant moet worden gezocht. Meer inkomsten. Een meer inkomst c.q. mindere uit gave t.o.v. vorig jaar vertonen de hoofdstukken Volkshuisvesting, Eigen dommen, Bijz. kleuteronderwijs. Socia le Zorg, Belastingen, Uitkering gemeen tefonds en kasvoorzieningen. De uitke ring uit het gemeentefonds is voor 1971 maar liefst 179.515,hoger geraamd dan vorig jaar. De post Sociale Zorg werd belangrijk gunstiger doordat met ingang van 1971 zekere kosten van So ciale zorg van de gemeenten naar het Rijk zullen worden overgeheveld. Eigen belastingen B. en w. geven in hun aanbiedings brief een gespecificeerde opsomming van de opbrengst van de eigen belastingen en heffingen. Enkele daarvan zijn de keur- en slachtlonen 135.500,straat belasting 420.000,reinigingsrechten 137.800,—; personele belasting 106. 560. De belasting opbrengst per inwoner sal in 1971 85,42 bedragen, in 1966 was dat nog f 54,10. De „opbrengst'' per inwoner zal in 1971 t.o.v. 1966 met plm. SS'lo gestegen zijn. Financieringspositie B. en w. wijten het aan het door de Overheid ingevoerde systeem van cen trale financiering dat de financierings positie van de gemeente steeds moeilij ker zal worden. De gemeenten mogen n.l. niet zelf vaste geldleningen aan trekken maar kimnen uitsluitend met toestemming van de Minister geldle ningen sluiten bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten welke toestem ming slechts in zeer bepaalde gevallen wordt verleend. B. en W. zeggen daar over: „hierme is een zeer effectief instrument geschapen om de in in vesteringen van de gemeente in te perken en te belemmeren. Dit heeft er in de voorbije jaren al toe geleid dat de gemeentelijke investeringen onevenredig zijn gedaald terwijl de nationale investeringen voortdurend stijgen. In hun beschouwing constateren B. en w. een levensgroot probleem: „Landelijk is een stijging van de investeringen en een vergroting van de productie capa citeit, de productiemiddelen en de con sumptieartikelen te constateren. Bij een stijging van de economische groei be hoort zonder meer een stijging van de gemeentelijke voorzieningen zoals aan leg van wegen, rioleringen, straatverlich ting, gas, water, licht, vervoer, onder wijsvoorzieningen, woningen voor de groeiende bevolking, recreatie, milieu bescherming e.d." Dit alles zal van de gemeenten niet alleen veel inzicht, inspanning, tijd en werk eisen, maar ook veel geld. „Wij zijn ervan overtuigd aldus b. en w. dat bij de verdeling van het beschikbare geld de gemeenten (het zachtste eitje) worden benadeeld. En dit gaat niet zozeer ten koste van de ge meenten als organen maar ten koste, nu al, van de gehele samenleving. Happy-end In de wetenschap van de financiële beperktheid schotelen b. en w. de raad dan ook geen urgentieprogramma voor; in de begroting zijn dan ook geen uitga- Ven voor nieuwe kapitaalswerken ge raamd. „Ze zullen aldus b. en w. al naar de behoeften en al naar de mogelijkhe den bij afzonderlijke voorstellen aan de raad worden voorgelegd. Overigens geven b. en w. aan de aan biedingsbrief een happy-end. „Nog niet zoveel jaren geleden werd het betreurd dat het met de industrie vestiging op ons eiland maar niet wilde vlotten. De wens om het pendelen te beperken speelde hierbij een grote rol. Het komt ons voor dat wij, in het licht van de huidige omstandigheden, alleen maar blij kunnen zijn dat zich op Plak- kee geen igrote industrieën hebben ge vestigd. Daardoor beschikken wij nu nog over de schone luoht waar velen ons om benijden." ZONDAG 22 NOVEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. T. Cazander Ger. Kerk 10 uur ds. P. Schravendeel en 6 uur ds. Th. Weerstra Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur dhr. Ouwerkerk van Nieuw- poort Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 16 uur ds. M. van Daaren, Vlaardingen Buitengew. Wijkgem. 10.30 uur ds. v. Hoogstraten. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. V. d. Beek. voorm. bed. H. Doop. Extra kollekte Generale Kas Rem. Kerk 10.30 uur ds. Wery uit Rotter dam. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij, v.m. H. Doop en nam. voorber. H.A. Extra kollekte fonds Chr. belangen Ger. Gem. 10 en 6 u. lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur kand. W. Arkeraats en 6 uur ds. A. Cysouw Ger. Kerk 9 en 3.30 uur ds. J. v. d. KJaauw. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. B. V. d. Akker, voorm. bed. H. Doop. Ger. Kerk 10.30 en 6 uur ds. J. V. d. Klaauw. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. J. P. Verkade en 6.30 uur ds. L. J. Geluk. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Kerk 10 en 15.30 uur lezen Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezenDoopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. v. d. Dool uit Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 2 en 6 uur ds J. P. Verkade. Extra kollekte voor de kerkvoogdij Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur kand C. A. V. d. Sluijs en 6 uur ds. A. W. V. d. Plas Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. H. Jongebreur. Extra koll. Varende Gemeente Ger. Kerk 10 uur ds. Th. Weerstra en 6 uur ds. P. Schravendeel Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Ouwendijk, v.m. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk te Middelharnis. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. A. W. V. d. Plas en 6 uur ds. P. Vermaat, voorm. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. Koll. noodlijdende gem. en pers. Ger. Kerk 9.30 uur lezen en 6 uur drs. H. R. Stroes, perdt. bij „De Jeugdhaven" te Rotterdam Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 en 6 uur 'dhr. D. Scheepmaker, v.m. dankstond gewas en arbeid, nam. voorber. H.A. Dit is de titel van een L.P.-grammo- foonplaat voor stereo en mono, die kort geleden uitgekomen is. Deze plaat be vat een opname van een op 4 april 1970 in de Hervormde Dorpskerk te Capelle aan den IJssel gegeven concert, onder leiding van de bekende organist Aad van der Hoeven. Op deze plaat is opge nomen samenzang van de Hervormde Gemeente te Capelle aan den IJssel- West (Psalm 87 en Psalm 122), als ook vijf koorwerken, gezongen door het Prinsekerkkoor te Rotterdam. Vier or- gelwerken worden vertolkt door Aad van der Hoeven, o.a. de prachtige Toc cata uit de Suite Gothique van Boëll- mann. Het koraalvoorspel van God zal hen Zelf bevestigen en schragen, uitge voerd door de organist Addie de Jong completeert het geheel. Deze plaat is niet in de handel, maar wordt U toegezonden, na schriftelijke bestelling bij de heer P. Noomèn, Pau- lus Potterlaan 14, Capelle aan den IJs sel. U kunt uw bestelling ook telefonisch opgeven (tel. (010) 332836 of na 19.00 uur, (010) 224048). Betaling geschiedt na ontvangst der plaat d.m.v. een bij de plaat ingesloten giro-stortingskaart. De prijs bedraagt 12,90 1,50 ver zendkosten.. Voor dit bedrag ontvangt U dan niet alleen een grammofoonplaat van bijzonder goed gehalte waaraan U steeds weer veel genoegen zult hebben, maar bovendien steunt U door uw be stelling het restauratie-fonds van de Hervormde Wijkgemeente-West te Ca pelle aan den IJssel. (predikant Ds. E. F. Vergunst). De opbrengst van deze plaatverkoop komt namelijk geheel ten goede aan de restauratie van de Wes- terkerk, om welke reden wij Uw be stelling hoopvol tegemoetzien. Geachte redactie. Met belangstelling nam ik kennis van de artikelen van dhr. van Wallenburg betreffende de merkwaardige ds. H. J. Budding. Alleen wil ik er nog aan toevoegen dat ik niet vermeld vond dat deze predikant op het eind van zijn leven op een dwaalweg is gekomen door dat hij toen de Drieënig Gods loochende. Dit was diep te betreuren. Verder de mededeling dat generlei waarde kan worden gehecht aan zijn portret, ook door U overgenomen in ons blad, om dat ds. Budding zich nimmer uit heeft laten tekenen nog fotograferen of wat ook. Hij zag hierin n.l. grote zonde. Deze niets gelijkende tekening werd gemaakt enige jaren na zijn heengaan, en door personen die hem goed hebben gekend en jaren bij hem hebben ge kerkt, veroordeeld als totaal niets ge lijkend. Wilt U bovenstaande nog eens vermelden in Eilanden-nieuws van a.s. zaterdag s.v.p. Bij voorbaat U dankend uw Corr. te Oosterland A. Capelle Kerkstr. 6. BRUINISSE Dinsdagmiddag werd aan boord van het motorsohip Schouwen Duiveland, liggend aan het Luitje, in de haven van Zierikzee, het feit herdacht, dat het 25 jaar geleden was dat de heer J. Delst, chef exploitatie van de R.T.M, in dienst trad bij de R.T.M. Het heeft de heer en mevrouw Delst op de daarbij gehouden receptie echt niet aan belangstelling ontbroken, want iedere maatschappij (tot uit de verste uithoeken van ons land) die zich bezig houdt met het openbaar vervoer, was op deze receptie vertegenwoordigd. Ve len deden hun gelukwensen vergezeld gaan van bloemen of van een cadeau. Natuurlijk was ook het personeel van In aanwezigheid van de Rijkspolitie zijn gisteren een aantal grote sta-cara- vans weggehaald van het terrein voor de z.g. Boca hal aan de Stationsweg te Oude Tonge; De caravan handelaar A. J. van Rossum te Ooltgensplaat diri geerde de door de politie uit Rotter dam ontboden caravan-taxi naar het voor-terrein van het Eilanden-Centrum waar de caravans tijdelijk werden ge stald. De aanwezigheid van de caravans op het Boca terrein was in strijd met de Provinciale verordening tot bescherming van het landschapsschoon, een door dhr van Rossum aangevraagde ontheffing is hem niet verleend. Tijdens een vorige week gehouden controle was dhr. van Rossum door ambtenaren van Prov. Waterstaat gesommeerd dat de caravans j.l. donderdag verwijderd moesten zijn. Toen dat die dag niet het geval bleek verscheen de caravan taxi en werden de kostbare caravans verplaatst. Dhr. van Rossum voelt zich door deze maatregel in zijn bedrijfsvoering be lemmerd; de caravans mogen n.l. niet zichtbaar zijn vanaf de openbare weg terwijl hij ze juist aan elke passant wil tonen. In de korte tijd dat dat mogelijk was is de belangstelling rtiet uitgebleven. de R.T.M, in verschillende regionen ver tegenwoordigd, terwijl de heer Delst als Schouwen-Duivelander van origine, niet alleen de gelutewensen kreeg van de burgemeesters van ons eiland, maar ook van diverse notabelen op het eiland, die de heer Delst, al vele jaren hebben ge kend, nog eer hij in dienst trad bij zijn maatschappij. Vele begroetingen van oude bekenden in de lange stroom, die het echtpaar Delst hun gelukwensen kwamen aanbie den, voor het genoemde echtpaar een onvergetelijke huldiging. SCHERPENISSE De collecte gehouden in de Ger. Gem. voor de school alhier heft opgebracht de som van 465,68. m is het blad voor uw

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 2