De Ambonezen Goeree's dokter Bulthuis jubileerde Zaterdag brandwcerwedstrijd te Melissant Plaatselijk nieuws Byrgerliike Stand geen telefoon on Stad bureau's Piekhuusnieuws gemaü (li) dood motor ongeluk Oud-Soiümeisdüker F. L Pen Officier Otanje Nassau 13e jaargang Dinsdag 8 september 1970 No. 3918 CHR. STKEIE3gELAD OF GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweenuuü per iwékdinsdag- en vnjdagatxmd ic GOEDEREEDE appelpiuksters l5Ï en een KANTOORKAST. D. VERBRUGGE POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SommèlBdijIk TeL (01870) 26 28 Na uur (01870) 3382 Giro 167830 JiSONMEMEMTSPEMS f 8,79 PER KWABTAAL ADVERTENTIEPRIJS 17 cent per mm. 3ij OTntract spedaal terlei. om de dramatische gebeurtenissen rond de residentie van de Indonesische ambassadeur in ons land enigermate te jjeorijpen is het noodzakelijk de politie- lie'achtergronden ervan na te gaan, waarbij dan allereerst de historie moet worden gereleveerd. Het gaat hierbij om de positie van de plusminus twintigdui zend Ambonezen, die nu al ongeveer twintig jaar als vreemdelingen uit een vroegere Nederlandse kolonie in ons iand wonen.; In het oostelijk deel van het grote eilandenrijk Indonesië, in het gebied van de Mjolukken, ligt ten zuiden van het eiland Ceram het kleine eiland Am- bon in de Banda Zee. De oppervlakte is slechts 760 km^, dus zo ongeveer als Goeree-Overflakkee. Het wordt door een diepe en mooie baai in tweeën ver deeld en op het zuidelijke deel ligt de hoofdplaats Ambon. Het eiland is berg achtig; de hoogste top is ongeveer 1000 m. en meermalen hebben zware aard bevingen veel schade aangericht. De belangrijkste cultuurgewassen zijn kruidnagelen en notemuskaat, koffie en cacao. De bevolking kenmerkt zich door een vrij donkere kleur, kroezig of gol vend haar, platte neus, dikke lippen en krachtige lichaamsbouw. De volkstaal is een soort Maleis. Het volk nam een bij zondere plaats in onder de Indonesiërs vanwege hun grote trouw aan het Ne derlandse gezag. Samen met de bewo ners van de nabijgelegen eilanden Boe- roe en Ceram worden ze ook Alfoeren genoemd. Zij zijn moediger en krijgs- haftiger dan de meeste andere volken van Indië. In 1512 kwam Ambon in handen van de Portugezen, de eerste kolonisators. Pas omstreeks 1600 was er contact met de Nederlanders: in 1605 werd Ambon door de Oostindische Compagnie vero verd. De Nederlanders sloten met de bevolking een verdrag voor de alleen- handel in Specerijen, waarbij echter dikwijls van misbruiken en willekeur sprake was: gedwongen aanplant, lage prijzen, vernieling van overtollige bo men etc. De Portugezen brachten de rooms- katholieke godsdienst mee, vanuit Ter- nate kwam de Islam binnen en de Ne derlanders op hun beurt verv/ij derden de kruisen en beelden en bevorderden de protestantisering. De Oostindische Compagnie zond vele predikanten uit, waardoor reeds toen op Ambon het Christendom gevestigd werd. De Am bonezen zijn altijd zeer trouw geweest aan het Nederlandse gezag. Doordat ze voortreffelijke soldaten waren, werden er in het Nederlands- Indische leger speciale bataljons Ambo nezen gevormd. In de Atjehoorlog en bij vele expedities in de andere delen van de Archipel hebben ze prachtige dien- stenbewezen.,1 Ook bij de politie waren ze zeer loyale dienaren van het Ne derlandse gezag. Daardoor kregen de Ambonezen evenals de Indo-Europeanen een sterk bevoorrechte positie boven de andere Indonesiërs. Ze werden daarom dikwijls beter bezoldigd. Naarmate ech ter later het Indonesische nationalisme groeide en daartegen meermalen door het Nederlandse gezag moest worden opgetreden, waarbij de Ambonezen ook goede diensten bewezen, groeide er een tegenstelling tussen hen en de andere Indonesiërs. Toen na de Tweede Wereldoorlog de revolutie van Soekamo tegen het Ne derlandse gezag uitbrak, is de tegenstel ling tot de Ambonezen zeer verscherpt. De militairen onder hen en vele anderen Kozen krachtig voor herstel van het Nederlandse gezag, Ze streden in de jaren 1946 tot 1950 zelfs met de hun ogen felheid in de politionele en zuive- nngsacties tegen de revolutionairen voor koningin Wilhelmina en de Neder landse vlag. Hierbij speelde echter ook «en grote rol hun pogingen om hun be voorrechte positie te handhaven. Daar stond uiteraard tegenover dat de Indo nesische nationalisten die voor de on afhankelijkheid, dus voor hun vrijheid TOchten, in de Ambonezen in feite volksverraders zagen en handlangers van een vreemd gezag dat zij haatten. Toen Nederland in 1949 gedwongen werd onder pressie van de Verenigde Naties zich uit Indonesië terug te trek ken en de soevereiniteit aan de Repu bliek Indonesia over te dragen lag het voor de hand dat de Ambonezen in een uiterst moeilijke positie kwamen. De Nederlanders poogden aanvankelijk van Indonesië een federatieve staat te ma- «en dus van deelstaten met een grote ™ate van zelfstandigheid, maar de lödslieden der republiek wilden een eenheidsstaat en dit dreven ze al Boedig na de soevereiniteitsoverdracht aoor. Toen kwamen de Ambonezen ui eraard in een precaire positie. Een «oep Ambonezen riep toen de zelfstan- Mge republiek der Zuid-Molukken uit, ?e zich van Indonesië wilde afscheiden. De regering-Soekarno beschouwde dit Is revolutie en wist door een militaire expeditie in november 1950 Ambon Poedig te veroveren, omdat ze over "leer moderne wapens beschikte. i^ang niet alle Ambonezen waren het ens met hun opponerende landgenoten. len belangrijk deel voelde zich Indone- ler en wilde een loyaal burger zijn en 'nedebouwer van de nieuwe staat Indo- n?""!' groep opposanten trok zich a de val van Ambon naar de woeste gebieden van het grote eiland Ceram lug. De overige Ambonese militairen, ie zich steeds' tegen de republiek In- onesia hadden gekeerd waren daar nu nmogeUjk; geworden en de enige op- 'ossing was dat ze naar Nederland wer den geëvacueerd. Ze werden hier met gezinnen in kampen ondergebracht, omdat ze bezwaarlijk in de Nederlandse samenleving konden worden opgeno men. In totaal waren het er toen rond 12.000. Doordat het kindertal hoog is, steeg het totale aantal tot momenteel 20.000. Het zal duidelijk zijn, dat het pro bleem van de Ambonezen in ons land bijzonder moeilijk is. De regering heeft lang gehoopt dat, als de gemoederen in Indonesië wat bekoeld zouden zijn, een terugkeer mogelijk zou worden., Dit schijnt echter uitgesloten daar niet te verwachten is dat ze daar rustige bur gers zouden worden. Nadat Nederland ook Nieuw-Guinea verloor is evacuatie daarheen onmogelijk. Het vraagstuk is dus buitengewoon moeilijk. Over 't algemeen heeft het Nederland se volk en met name het belijdende deel ervan steeds zeer met de tragiek der Ambonezen meegeleefd. Deze moch ten zich als trouwe vrienden van ons volk verheugen in de algemene sympa thie. Het feit echter, dat ze zich liier niet kunnen aanpassen en dat daardoor met name de jeugd gemakkelijk inci denten veroorzaakt betekent een steeds grotere verzwaring van het probleem. Wat er j.l. maandag in Wassenaar is af gespeeld zal wellicht van invloed zijn op de gevoelens van sympathie die de meeste Nederlanders tot dusver om trent heil koesterden. Het ligt voor de hand dat het zeldzaam brutale optreden der Molukkers en met name het koel bloedig doodschieten van een politie man in functie hun de sympathie van zeer vele Nederlanders zal doen ver liezen. Daarmee zullen ongetwijfeld de ge dachte en de wens gepaard gaan dat voor deze Zuid-Molukkers, die na twin tig jaar nog altijd vreemdelingen geble ven zijn in Nederland, een weg geopend mag worden om uit deze uitzichtloze ballingschap toch nog te worden be vrijd. Helaas lijkt het ons onmogelijk een bevredigende oplossing voor dit probleem te vinden wanneer zij blijven weigeren terug te keren naar hun eiland van herkomst. NASCHRIFT: In ons nummer van 25 augustus stond boven het hoofdartikel: Sint Eustachius. Achteraf bemerkten we dat de officiële schijfwijze is: Sint Eustatius. Het eiland heet naar een heilige van omstreeks 100 n. C. genaamd Sint Eustachius of Sint Eustathius. De naam is er door de Span jaarden aan gegeven. I.v.m. het 25-jarig bestaan van het brandweerkorps van Melissant zal dit korps, in samenwerking met de brand weercommandanten vereniging a.s. za terdag 12 sept. een brandweer wedstrijd organiseren die in Melissant gehouden wordt. De korpsen van Melissant (zon der mededinging naar een prijs), Dirks- land, Sommelsdijk, Ouddorp, Micidelhar- nis, Oude Tonge, Stad aan 't Haring vliet, Nieuwe Tonge en de P.T.T. zul len aan de wedstrijd deelnemen. Het object waar de brand bestreden moet worden wordt zorgvuldig geheim ge houden. De deelnemende groepen moe ten zich aan het ver. gebouw „Melis hof" melden en zij mogen het terrein van Melishof alleen verlaten als zij naar de startplaats worden gebraclit. De eerste ploeg start om 9.40 uur. De laat ste om 14.25 uur. Het publiek zal ter plaatse de deelnemende korpsen aan het werk kunnen zien. Om plm. half vier zal in „Melishof" de prijsuitreiking door burgemeester Bos plaatsvinden. De Ie prijs is een wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Prov. Brandweerbond, de 2e prijs een lauwertak, beschikbaar gesteld door de Command. Ver. en de 3e prijs een lauwertak, geschikbaar 'gesteld door het gemeentebestuur van Dirksland. Tevens ontvangt elke groep een herinneringsmedaille. De te houden wedstrijd zal in de volgende jaren her haald worden. Het alarm-nummer voor de wedstrijd dag is tel. 01877-1654. MIDDELHARNIS Voor diegenen die weer op engelse les willen komen en voor hen die hier nog geen gebruik van hebben gemaakt, willen we nog even de mogelijkheden noemen. Dinsdag 78 engelse les Ie jaars be ginners. Dinsdag 89 engelse les 2e jaars. Donderdag 78 engelse les 3e jaars. Donderdag 89 engelse les conver satie. Vrije expressie. De vrije expressie gaat weer begin nen op dinsdag 22 september van 79 uur. Dammen. Bij voldoende aanmeldingen zal er ook een nieuwe damclub beginnen en wel op donderdag 24 september van 78 uur, o.l.v. de heer v. d. Sluis. YERSEKE Oosterschelderace. Op de Ooster- schelde nabij Yerseke zal zaterdag 12 sept. a.s. een zeilwedstrijd, de Ooster schelderace, worden gehouden, welke wordt georganiseerd door de water sportvereniging „Yerseke"w OUDDORP De 21jarige bankwerker Huibrecht Cornells Roozemond Czn. is zondag avond plm. kwart voor twaalf bij een motor ongeluk om het leven gekomen. Hij reed die avond met zijn zware B.M.W. motor op de Oud-Nieuwlandse- weg, vanaf de richting Oosterweg. Vermoedelijk tengevolge van een te hoge snelheici raakte hij uit de flauwe bocht tussen „Duinlust" en de Koolweg. Sporen hebben uitgewezen dat de mo tor nog een afstand over het trottoir aflegde om vervolgens tegen een boom pje te rijden en over de kop te slaan. De jongem.an werd korte tijd later dood op het trottoir aangetroffen. Zij motor lag op de weg. Dhr. Kr. van Putten uit Sommelsdijk heeft het ongeluk horen gebeuren. Hij stond op deze stille avond op het parkeerterrein bij „Toppershoed je." Toen hij hoorde dat de motor ver ongelukte stapte hij onmiddellijk in om zich van het gebeurde op de hoogte te stellen. Hij kon helaas geen hulp meer bieden. Het medeleven met het getrof fen gezin is groot, drie jaar geleden ver ongelukte een 19-jarige zoon uit dit ge zin toen hij in Duitsland in een scheeps ruim viel. MIDDELHARNIS Uitslag P.V. de Reisdidf Middelhar- nis-Sommelsdijk vanuit Chiney. Gelost 7.45 uur. Aankomst eerste duif 10-34-23. Laatste duif 11-23-29. De prijzen: C. Vroegindeweij 1, 13, 23, 25, 32. A. Venburg 2, 4, 6, 16, 27. A. V. Groningen 3, 7, 19, 30. M. de Blok 4, 11, 15, 24, 29. J.' Vis v. Heemst 8. M. Kalkman 9, 10. P. v. d. Slik 12, 20, 26, 31. W. de Vos 14, 17, 21, 22, 28. J. Jongejan 18. A. Peekstok 33. Kerfcnieuiüs. Heden dinsdagavond om half acht hoopt student J. Koster te Yerseke voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan. HERKINGEN Parkeren verboden. Van gemeente wege is aan het begin van het plein der beide lagere scholen een bordje geplaatst, dat het verboden is op het plein de auto te parkeren. De politie zal bij overtreding procesverbaal afge ven daar het plein is voor de kinderen en niet als parkeerplaats dienende. A.s. zondag hoopt des v.m. 10 uur in de Herv. Kerk voor te gaan onze plaatsgenoot dhr. Groen en des avonds om zes uur de oud-predikant ds. B. J. Wiegeraad uit Bennekom. MELISSANT Kerkdienst. Woensdag 9 sept. hoopt voor de Ger. Gemeente in Nederland, om half acht voor te gaan ds. van de Woestijne. A.B. zondag hoopt voor de Geref. Gemeente (Beatrixlaan) voor te gaan des morgens om 10 uur en 's avonds om 6 uur student Kleppe van Capelle a. d. IJssel. In beide diensten extra kollekte voor de Theologische School. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 10 sept. a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. P. Blok te Dirksland. Oiid-in-woner overleden. Op de leef tijd van 81 jaar is na een langdurige ziekte in het ziekenhuis „Veldwijk" te Ermelo overleden, Elisabeth de .Tong, weduwe van Cornelis Willem Hobbel, wonende te Vlijmen (N. Br.). Op de Prot. begraafplaats te 's Hertogcnbosch had de teraardebestelling plaats. o Burg. Stand over de moand aug. '70. Geboren: Cornelis, zoon van C. Ver- hage en J. J. Bienefelt (Ouddorp); Ire ne, Patricia, dochter van W. J. Hoogen- raad en K. van der Mark (Ouddorp); Leendert Jacob, zoon van N. W. Troost en L. K. van der Klooster (Ouddorp); Grietje Elizabeth, dochter van Fr. Koe- se en P. van Dam (Ouddorp); Petra Moziena, dochter van A. Bezuijen en J. Hoek (Ouddorp); Miranda Evelyn, doch ter van H. Struijk en A. P. Grinwis (Stellendam)Johanna, dochter van J. C. van Oostenbrugge en M. Mosselman (Stellendam); Marinus Adrianus, zoon van J. W. Witte en L. A. Klink (Stel lendam); Anna Elizabeth, dochter van W. de Later en M. Troost (Stellendam). Christoffel, zoon van T. Breen en L. Hoek (Ouddorp). Geboren te Ditksland: Cornelis Hen drik, zoon van A. Spuij en M. Troost (Stellendam). Gehuwd: K. D. Polley, 29 jaar (So lingen, Duitsland) en N. H. Roos, 22 jaar (Goedereede)A. J. Orgers, 19 jaar (Goedereede) en E. C. Lokker, 18 jaar (Goedereede); G. Moerkerk, 20 jaar (Ouddorp) en L. M. van Koppen, 18 jaar (Ouddorp). Ondertrouwd: G. J. Kievit, 19 jaar (Stellendam) en P. Grinwis, 20 jaar (Ouddorp); Chr. Tol, 24 jaar (Ouddorp) en M. Moerkerke, 21 jaar (Ouddorp); R. Krins, 25 jaar (Waddinxveen) en P. M. van Dam. 20 jaar (Stellendam). Overleden: Maria Non, weduwe van A. van der Laan, 79 jaar (Goedereede); Jan Hoek, ongehuwd, 55 jaar (Ouddorp); Johanna van Heest, weduwe van L. P. Hanson, 69 jaar (Ouddorp); Wülem Mid- Aan het zilveren jubileum van dok ter J. H. Bulthuis, huisarts te Goede reede mogen dan j.l. zaterdag niet veel woorden zijn gewijd, de daden waren er niet minder om. In de achterzaal van Hotel „De Gou den Leeuw" werd het doktersgezin za terdagmiddag ontvangen door het co mité dat de huldiging op zich had ge nomen. Er was tevoren een inzameling van geld gehouden voor een passend ge schenk aan de jubilerende dokter en het moet gezegd, dat Goeree, de Oostdijk en Goeree-Havenhoofd zich daar daarbij niet onbetuigd hebben gelaten. Dhr. Jan Brugeman ontpopte zich de ze middag als spreekbuis van het comité dat namens de bevolking de dank over bracht aan de dokter op wie zoveel een Dokter Bulthuis (midden) met rechts zijn eerste patiënt, dhr. T. Roos en links de eerste boreling mej. S. Lokker beroep is gedaan. „U hebt 25 jaar uw best gedaan, laten wij dat nu eens vijf minuten doen," stelde dhr. Bruggeman hem voor. Prompt volgde er een stroom geschenken, gekocht voor de ingezamel de drieduizend gulden. Instrumentarium Waar de dokter misschien niet op ge rekend had was een gedeeltelijke ver nieuwing van zijn Instrumentarium; er kwam een bloeddrukmeter, een stethos coop en een verlostas te voorschijn („met wegwerp spullen" stelde dhr. Brugge- man vast) Voorts bood dhr. Bruggeman dokter Bulthuis een bureau met bureaustoel aan, een koffieautomaat, een autoradio en mevr. Bulthuis enkele tuinstoelen aan. De eerste patiënt, dhr. T. Roos en de eerste borelinge mej. Sprientje Lok ker vervulden ook een rol in de fees- telijldieden. Ondertussen dromden de Goereeërs de zaal binnen; aan hartelijke belangstel ling heeft het het doktersgezin niet ont broken. Ook de muziek kwam eraan te pas om het doktersgezin een serenade te brengen. De huldiging was kort en krachtig. Later aan het diner wer den de dokter nog hartelijke v^^oorden toegevoegd. Dringende werkzaamheden aan de te lefooncentrale Stad aan het Haringvliet (netnummer 01871) maken het noodza kelijk alle telefoonaansluitingen van dit telefoonnet tijdelijk buiten dient te stel len van vrijdag 18 september 1970 22.00 uur tot 19 september 1970 08.00 uur. In noodgevallen kan er getelefoneerd worden: a. in Stad aan het Haringvliet op het postkantoor, Nieuwstraat 41 (tijdelijk nummer 01870-3344) b. in Den Bommel bij mevr. N. Bak ker-Kwakernaat, Schaapsweg 10 (tij delijk nummer 01870-3355). De volgende aansluitingen blijven ge durende genoemde periode bereikbaar onder een tijdelijk telefoonnummer: Tijdelijk nummer Brandweer Stad aan 't Haringvliet 01870-3100 Brandweer te Den Bommel 01870-3200 Politie te Stad aan het Haringvliet 01870-3300 Politie te Den Bommel 01870-3333 E. Bouman, arts te Stad aan het Haringvliet 01870-2233 G. J. Buth, arts, te Den Bommel 01870-3233 Pastorie Herv. Gerneente te Stad aan het Haringvliet 01870-2744 Pastorie Geref. Kerk te Stad aan het Haringvliet 01870-2966 Pastorie Herv. Gemeente te Den Bommel 01870-3191 Pastorie Geref. Kerk te Den Bommel 01870-3266 Groene Kruis gebouw te Den Bommel 01870-3277 Postkantoor te Stad aan het Haringvliet 01870-3344 Mevr. Bakker-Kkakernaat te Den Bommel 01870-3355 delhoek, weduwnaar van J. P. Alleblas (Rotterdam) 77 jaar. Overleden te 's Gravenhage: Krijn v. d. Wende, echtgenoot van H. Soeteman, 81 jaar (Goedereede). Overleden te Dirksland: Cornelis Ta- nis, echtgenoot van C. Breen, 80 jaar, (Ouddorp). Ingekomen: K. P. Groos en gezin (Stel lendam) van Woerden; M. Mierop-van 't Geloof (Ouddorp) van Ridderkerk; I. Troost (Stellendam) van Rotterdam; J. M. Bilkes (Stellendam) van Dordrecht. Vertrokken: N. H. PoUey-Roos (Goe dereede) naar Solingen, Duitsland; C. van der Linde (Goedereede) naar Den Helder; T. Klepper (Ouddorp) naar Gou da; J. Ebblnk (Stellendam) naar En schede; J. J. Lugtenberg en gezin (Oud dorp) naar Middelharnis; A. C. Romp- Ulder en gezin (Ouddorp) naar Amster dam; J. Bezuijen (Ouddorp) naar Vlis- singen; M. Lokker (Ouddorp) naar Vlis- singen; A. Verwers (Stellendam) en echt genote naar Middelharnis. NIEUWE TONGE Bedankt. Ds. J. P. Verkade heeft j.l. vrijdag bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep naar Houten. Bij het neerleggen van zijn wethou dersambt in Enschede is dhr. F. A. Pen geboren te Sommelsdijk be noemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Dhr. Pen vertrok in 1927 uit Som melsdijk naar Enschede. In 1958 kwam hij daar in de raad en werd direct wet houder van financiën en bedrijven. Door burgemeester Vleer werd op de gehouden receptie met waardering te ruggezien op wat mede door dhr. Pen op gemeentebestuurlijk gebied is tot stand gebracht. In zijn antwoord aan de verschillende sprekers verldaarde dhr. Pen beduusd te zijn door de ontvangst van de On derscheiding. Ook sprak hij van ge mengde gevoelens om zoveel te moeten loslaten dat hem lief geweest is. MELISSANT Botsing. Maandagmorgen vond op de Nieuweweg kruising Kerkhof-weg een botsing plaats tussen twee auto's. De heer S. K. J. Tuinstra kwam uit de Nieuweweg, terwijl de heer C. v. d. Bosch van de Voorstraat kv/am en vóór de heer Tuinstra heen wilde. Een bot sing was onvermijdelijk. Alleen de heer Tuinstra had enige kleine verwondin gen. De materiële schade was aanzien lijk. BRUINTSSE Het aardgas op Schouwen Duiveland De N.V. Prov. Zeeuwse Energie Mij 'heeft aan de diverse gemeenten op Schou wen Duiveland een circulaire gezonden, waarin mededelingen worden gedaan over het aardgas in de verschillende kernen van het eiland. De maatschap pij verontschuldigt zich, door te stellen dat het ook voor haar niet gemakkelijk is data te stellen omdat het tempo van aansluiting door diverse factoren kan worden beïnvloed, terwijl het de vraag is of men zal kunnen beschikken over voldoende ondernemingscapaciteit. Men verwacht echter na aansluiting van Zierikzee in 1971 te kunnen werken met het volgende schema: 1971: Dreischor, Sirjansland, Brou wershaven, Zonnemaire, Kerkwerve, aanvang Brulnisse, aanvang Seroosker- ke, aanvang Noorcigouwe. 1972: Voltooiing reeds aangevangen af sluitingen, Nieuwerkerk, Haamstede, Scharendijke, Noordwelle aanvang Oos terland, aanvang Renesse. 1973: Voltooiing reeds aangevangen ontsluitingen, Ouwerkerk, Schuddebeurs Ellmeet, Burgh en Westenschouwen. Mosseltocht. Zaterdag 12 september zal de zeilvereniging Dordrecht en om streken haar traditionele jaarlijkse mos seltocht naar Bruinisse houden. Voor het eerst dit jaar zullen enige schepen van de v^atersportvereniging BRU de vloot uit Dordrecht, tot aan de Volke- raksluizen tegemoet varen, waarna men gezamenlijk naar Bruinisse vaart. 's Avonds zal op het parkeerteiTein van de jachthaven en aan boord van de Cascade een mosselmaaltijd worden ge houden, terwijl tevens de prijsuitreiking voor de 's middags gehouden tocht zal plaats vinden. De vijfjarige Petra Okkerse te Brui nisse werd, terwijl zij uit de Kleuter school kwam, aangereden door een brom fiets. Zij werd nadat de plaatselijke arts eerste hulp had verleend met een ge broken beentje naar het Zweedse Roo- de Kruis ziekenhuis vervoerd. ST. ANNALAND Zes bisam,ratten geschoten. In de Annavosdijk onder de gemeente Sint- Annaland schijnen nog al v/at bisam- ratten te zitten. Dit ondanks de land bouwer L. J. van Popermg, die met zes schoten ook zes bisamratten ving. Predikbeurt Ger. Gemeente. Zater dag 12 september 1970, sav. 7.30 uur de heer A. Bac van Moerkapelle. Burg. Stand over de maand aug. '70. Geboren: Ivo Leonard Willem Olav Hage. Huwelijken: Gerard Hage, 20 jaar en Jacoba Quist 18 jaar. Overlijden: Johannis C. van der Werf 76 jaar. Adriaan de Wilde, 80 jaar. Vestiging: Pieter den Engelsman van Scherpenisse. Vertrokken: Simon C. Slager naar Huybergen. Evert Kuijt met gezin naar Werkendam. Pieter H. Hilgeman naar Huizen N. Holland. Adriaan Scherpenis se naar Poortvliet. Abraham Dekker naar Gouda. Anny M. H. Droogers naar Nieuwveen. Cornelia J. Verhage naar Ridderkerk. Willem J. de Voogd-van der Straaten naar Dordrecht. Janna J. Snoep naar Dordrecht. Gevraagd: DEN BAARS „Oranjehof" - Dirksland TE KOOP: in goede staat een BROMMER 2 jaar oud. L4 Mooijaart Emmiastraat 11 Oude - Tonge Te koop twee Eendrachtstraat 49 Middelharnis Na 7 uur. gevraagd voor 11.000 kg plantuien. Tel. (01870) 2206

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 1