UIEN SPUITEN ORGA-REM I pasfoto's Hotse Hiddes KIES DITMAAL HET SPECIAAL HIEROP AFGESTELDE MIDDEL met een SPRUITREMMINGSMIDDEL voor bewaring tot ver in de zomer!? FinancisBl nverzichf Nieuws Kit Zee H.H. Landbouwers Fa.P. DEHEUS&ZN. NU ZOMESIPRIJZEN BONTiVIANTELS DE BONTKONING PLANTUITJES „De Oude Polders lozende op de haveii vaai KU\ spuiten op een gezond loof tegen het tijdstip van strijken (3-4 wk. voor 't rooien). 6V4 l/ha. ORGA-REM een Orga-produkt ORGA-PRODUKTEN: C. v. d. MEIDE N.V. - MIDDELHARNflS Talrijke aanvragen voor aansluiting telefoon in 1970 t OOK VOOR t X GRAMMOFOON- PLATEN I J. ZANDSTRA SOMMELSDIJE o Ook ¥Oor FOTOGBAFES 11 J. ZANDSTRA SOMMELSDIJE Hoe zlal uw einde zijn VERVOLGVERHAAL Bladz 2 JBILANDKN-NIBUWS^ Dinsdag 11 augustus i Wij kochten een zeldzame mooie partij nieuwe hydr. kipwagens in houten en stalen uitvoering, fabrikaat Daf 4-5-6 en 8 ton, welke wij voor zeer interessante prijs kunnen verkopen met vol ledige garantie. Doet uw voordeel, komt dat zien. Ook in zelflossende wagens mestverspreider met opvoer elevator zeldzame aanbieding. GREUP - Tel. (01860) 2643 of 's avonds 2553 GKIJP DE WINST!! 20»/«, 30»/o, 40«/o KORTING! Nu kopen en in de winter betalen. Duizenden korte en lange Bont kopen is een zaak van vertrouwen, 'n 3-ja- rig garantiebewijs is dat vertrouwen waard. Meer waarborg voor bont. Desgewenst zeer soe pele kredietservice. De grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland. Hoogstraat 97 - Rotterdam. Bq koop twee trein- retours vergoed. H.H. LANDBOUWERS Te koop aangeboden: N.A.K. gekeurd en geplombeerd. In prima export kwaliteit. Vrij van stengelaaltjes. Levering februarie of maart 1971. geleverd. Prijs nader overeen te komen. Beleefd aanbevelend, K. DE JONG Marijkelaan 21 - Dirksland Franco thuis 4 TeL 01877-1787 J GEREFORMEERDE BIJBELSTICHTING (handhaving Statenvertaling)) D.V. ZATERDAG 22 AUGUSTUS te Barneveld in de Geref. Kerk. Aanvang lialf elf. Bij voldoende deelname zal er een bus rijden. Opgave daartoe kan geschieden tot D.V. 17 aug. schriftelijk of telef. bij de volgende adressen: Ds. J. Pj Verkade, Kerkring 19 Nieuwe Tonge Tel. (01875) 217 Dhr. K. V. d. Ketterij, Steneweg 53, Middel- harnis. Tel. (01870) 3138 Dhr. P. Dingemanse, Voorstraat 3, Dirksland Tel. (01877) 1485 Dhr. B. Both, Marijkelaan 43, Melissant Tel. (01877) 1947 Dhr. L.I G. Mastenbroek, West Nieuwlandse- weg 4, Ouddorp, Tel. (01878) 786 Dhr. W. van Dam, P. Biggestraat 30, Oolt- gensplaat. Tel. (01873) 476 Het Streekcomité. Het Bestuur van I»? maakt bekend, dat de watergangen, vanaf de onderbemaling Paardegat in oostelijke richting, de z.g.n. Oude Dominé tot aan de heul St. Pie- tersweg, zullen worden uitgediept zodra de oogst 1970 is geschied. De aangrenzende belanghebben den dienen de uitkomende specie te ontvangen. Nieuwe Tonge, augustus 1970. J. Hj VAN STRIEN, voorz. N. GOEDEGEBUUR, sekr. A 870/32 Meer welvaart? Meer papier! Deze uitspraak lijkt in de praktijk te worden bevestigd. Dagelijks bereiken ons steeds dikker kranten, meer post, allerhande reclamedrukwerken. Op kantoren en bureaux, worden enorme hoeveelheden papier verbruikt.. Haalden we vroeger onze kruidenierswaren in een grauw-papieren zak, thans ligt al les afgewogen voor ons klaar, veelal in een fraai gekleurde kartonnen verpak king. Voorts valt een toenemend ge bruik te constateren van hygiënische papieren, keukenrollen, tissues en zo meer. Een rechtstreeks verband dus tussen welvaart en papier? Onderstaan de cijfers lijken ons vermoeden althans te bevestigen. Verbruik van papier en karton per hoofd der bevolking, in Engelse ponden (LBS) 1956 1968 1969 U.S.A. 432 551 576 Zweden 208 370 410 Canada 280 368 393 Nederland 117 265 298 Suriname 40 40 India 2 3 4 (Bron: Pulp Paper International) Vergelijking van Nederland met b.v. de U.S.A. biedt een hoopvol perspec tief voor de toekomst. Enige financiële gegevens van de acht ter beurze genoteerde ondernemingen die papier maken, er in handelen of het bewerken. Een korte toelichting per on derneming rondt het ontstane beeld van het verleden af en moge behulpzaam zijn bij het trekken van conclusies ten aanzien van de toekomst. Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der en Zonen had in 1969 een totale productie van 415.900 ton en is daarmede veruit de grootste Nederlandse papier producent.; Nog in een ander opzicht neemt de onderneming een unieke po sitie in en wel door het feit de enige binnenlandse fabrikant van couranten papier te zijn. Hoewel de buikproducten couran tenpapier en verpakkingspapier een langzaam dalend deel van de gehele productie uitmaken, ligt het absolute cijfer toch nog erg hoog, namelijk ruim OS'/o over het afgelopen jaar. Niet alleen is de winstmarge op buikproducten ge ring, maar ook de internationale con currentie, met name van de zijde van Zweden en Finland, speelt een belang rijke rol. De afzet van courantenpapier tegen een lonende prijs is sinds het einde van 1967 voor een groot deel verzekerd, middels een afname-contract met de Vereniging De Nederlandse Dagblad pers. De grondstoffenvoorziening wordt er echter niet gemakkelijker op, naar mate de exporterende landen een groter deel van de verwerking voor hun reke ning gaan nemen. Uitbreiding van het aandeel der hoog waardiger producten in het programma is met kracht ter hand genomen. Naast diversificatie en enkele ondernemingen is de samenwerking met de grote Ame rikaanse papieronderneming Crown Zellerbach van groot belang geweest bij het realiseren van dit streven. Deze sa menwerking heeft tot heden geresul teerd in drie joint ventures. Het overschakelingsproces op produc ten met een hogere toegevoegde waarde is niet zonder succes gebleven. De resul- tatenlijn is sinds 1965 duidelijk opgaand. Na de forse investeringen der afgelo pen jaren, zullen evenwel opnieuw gro te bedragen geïnvesteerd moeten wor den. Hoewel de rentabiliteit al verbe terd is, blijft deze nog onbevredigend. Het cijfer van de winstgroei is bij Van Gelder sterk geflatteerd als gevolg van het lage uitgangspunt. Voor 1970 is de Raad van Bestuur be paald niet optimistisch. Men verwacht een vrijwel onveranderde netto winst. Op de huidige K/W-verhouding lijkt het aandeel niet te duur.i Hoogwaardige kwaliteitspapieren worden geproduceerd door Gelderland Tielens. Deze kleinste van de drie pa pierfabrikanten ter beurze levert voor namelijk witpapier (houtvrij schrijf- en drukpapier). Daarnaast worden speciale papiersoorten vervaardigd, waarvan genoemd moeten worden postzegelpa pier, bankbiljetten- en chequepapier. De totale productie bedroeg vorig jaar 56.531 ton waarvan 42»/o werd geëxpor teerd. Afzetproblemen kent de onder neming niet, want de vraag neemt snel ler toe dan de productie. Dientengevol ge kunnen ook goede prijzen worden ge maakt. In 1965 werd begonnen met een technisch vernieuwingsprogramma, waar van jaar tot jaar de vruchten van worden geplukt. Om in de stijgende af zetmogelijkheden te kunnen voorzien is vorig jaar besloten om een tiende pa piermachine te installeren waardoor de productie op ca. 80.000 ton 's jaars zal komen. Tegen het einde van 1970 wordt deze in gebruik genomen. Om de fi nanciering van deze capaciteitsuitbrei ding sluitend te maken werd in mei j.l. een 8V4''/o converteerbare obligatielening uitgegeven, waardoor 7,8 min. in con tanten werd ontvangen^ Ook Gelderland Tielens werkt samen met een grote Amerikaanse onderneming. In 1969 werd een overeenkomst daartoe gesloten met Weyerhaeuser Company. De grondstof fenvoorziening is hierdoor voor een groot deel veilig gesteld, terwijl over bodige researchkosten worden verme den. Voorts werden enige belangrijke licenties verkregen, waaronder één in zake facsimile-papier. Het gebruik van dit reproductiepapier is snel stijgend. De vooruitzichten van Gelderland Tielens laten zich gunstig aanzien. Vol ledige bezetting van het productieappa raat lijkt voor 1970 verzekerd. Verwacht mag worden dat men na de capaciteits uitbreiding snel in het dan wat ruime jasje zal groeien. De rentabiliteit van het bedrijf is goed, de groei der resul taten eveneens. Gelet op de gunstige ontwikkelingen lijken de aandelen op de huidige koers niet te duur. Daar naast bieden de 8V4''/o convertibles even eens een goede kans, gepaard aan een aantrekkelijk rendement van ruim 7%, terwijl de conversiepremie nog geen 17°/o bedraagt. De grootste fabrikant van witpapier in Nederland is de Koninklijke Papier fabriek, die tevens één der grootste producenten in Europa is van machine- gestreken drukpapier. In 1969 werd een productie behaald van 216.700 ton. Naast het bedrijf in Maastricht heeft men een vestiging in Lanaken (België), waar de productie van machinegestreken papier in 1968 op gang is gekomen. De omvangrijke investeringen der laatste jaren zijn de interne financie ringscapaciteit ruimschoots te boven gegaan.i In 1965 evenwel werd nominaal bijna 17 min aandelen 300»/o onders- hands geplaatst bij één der grote grond- stoffenleveranciers, de Canadese Mac- Millan, Bloedel and Powell River Ltd., waarmede in een belangrijk deel der financieringsbehoefte was voorzien. De nieuwe papierfabriek te Lanaken is uiteraard zeer modern. Ook in Maas tricht werden nog aanzienlijke investe ringen gedaan teneinde een meer effi ciënte productie mogelijk te maken. Het personeelsbestand aldaar kon door de modernisering en rationalisatie geleide lijk worden ingekrompen. Om tot enige diversificatie te komen werd in 1969 samen met de grote Duit se Feldmühle A.G. het volledige aan delenpakket in de N.V. Papierfabriek Gennep (Page) overgenomen. Dit bedrijf levert voornamelijk toiletpapier en an dere hygiënische papiersoorten. Mede door de aanzienlijke uitbreiding van het aandelenkapitaal is de groei van de resultaten per aandeel slechts gering geweest. Het dividend ligt nog steeds op ongewijzigd niveau en werd ook nimmer aangevuld met een uitkering in aandelen. Over 1968 werd het tot W/o verlaagd, het jaar erna weer op 1270 gebracht. De rentabiliteit is vorig jaar iets toegenomen. Als uitbreidingsinves teringen vooreerst achterwege blijven mag een verdere verbeteringder renta biliteit worden verwacht, Bij de huidige koers komt het aandeel ons niet goed koop voor. Eind juni had de P.T.T. aan 93.200 aanvragen voor telefoonaansluiting voldaan. Dit is 55 procent van de ge plande produktie voor 1970 en 33.0000 meer dan in het eerste half jaar van 1969. De P.T.T. heeft zich dit jaar tot taak gesteld 170.000 aansluitingen te verwe zenlijken. Van de 123.900 wachtenden zullen op korte termijn 43.000 een tele foon krijgen. In de eerste zes maanden van dit jaar deed zich een „vraagexplosie" voor. (201.500 aanvragen tegen 152.500 in dezelfde periode in 1969). TOOGDAG GEREF. BIJBELSTICHTING Op de a.s. Toogdag van de Gerefor meerde Bijbelstichting die gehouden wordt te Barneveld op D.V. zaterdag 22 augustus zullen spreken. 1. Ds. J. van Haaren, Amersfoort; 2. Rev. T. H. Brown Londen (secr. Trini tarian Bible society); 3., ds. A. J. Wijn malen, Mlaartensdijk; 4. Pauze; 5. Ds. F. Mallan, Gouda; 6. Ds. H. van Leeuwen, Urk; 7. Ds. E. du Marchie van Voort- huysen, Urk. STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht Noijon, jonge duiven 1-8 -'70. H. Bevaart 1-5-6-7-12-23-28-43-45- 47; G. Koppenaal 2-4-11-16-30-31-32-54- 58-59; H. J. Bom 3-21-46-56; B. Visser 8 -27-36; F. v. d. Valk 9-15-17-18-22-33-37 -51; Jac de Vos 10-19-24-29-50-57. E. L.i Trommel 13; Gebr. Visser 14-26-44-49; H. V. d. Valk 20; Sturris-Troost 25-34- 35; Jac. v. Gurp 38-60; A. de Boed Jz. 39-40; J. de Boed 41; L. Moerenhout 42- 52; A. de Gans 48-33-55. LANDBOUWSCHAP STUURT BRIEF AAN PARTIJVOORZITTERS Het Landbouwschap heeft de voor zitters van de politieke partijen, die in de beide Kamers der Staten - Generaal vertegenwoordigd zijn, een brief gezon den. Daarin wordt gevraagd gedurende de komende regeringsperiode extra aan dacht te besteden aan de grote veran deringen, die de land- en tuinbouw in de nabije toekomst zal moeten onder gaan. Eerder dit jaar richtte het Landbouw schap zich per brief tot de Nederlandse regering. Daarop volgde op 1 juni j.l. een onderhoud met de minister-presi dent en enkele ministers. Verder bracht het Landbouwschap de sociale en eco nomische moeilijkheden van de land- en tuinbouw nog eens onder de aandacht van de fractievoorzitters van de poli tieke groeperingen in de Tweede Kamer. Tenslotte heeft het Landbouwschap dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de Europese Commissie, uitgenodigd tot een gesprek. Dit zal medio september of begin oktober plaatsvinden. INTERESSANTE HANDLEIDING VOOR DIEPVRIEZEN De laatste jaren is het gebruik van diepvrieskisten en -kasten sterk toege nomen. Maar maakt men er werkelijk goed gebruik van? De ervaring leert, dat vele gelukkige bezitsters van diep vriezers de mogelijkheden en beperkin gen van het apparaat niet helemaal kennen. Er worden daardoor nogal eens fouten gemaakt, waardoor de kwaliteit van de produkten sterk achteruit gaat. Om dat te voorkomen heeft het Voor lichtingsbureau voor de Voeding, Laan Copes van Cattenburch 44, Den Haag- 2011, in samenwerking met een aantal instellingen en instituten, een uitgebrei de, goed verzorgde uitgave laten ver schijnen. U kunt „Zelf diepvriezen" bestellen per briefkaart waarop aan de adreszij de 75 cent extra aan postzegels is bijge- plakti o THOLEN Kerknieuws. Door de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente werd een beroep- uitgebracht op ds.i C. den Boer te Zeist, Ds. D. Boer is 39 jaar oud en heeft i kinderen. Autobotsing. Een in de Oudelandse- straat geparkeerde auto van W. H. P. uit Kalmshout werd woensdagavond aangereden door een V.W. busje be stuurd door M. A. uit Tholen. De auto van de P. werd flink beschadigd. Werk ten onrechte uitgevoerd. De Economische politierechter te Mid delburg veroordeelde J.i B. tot een boete van 250,wegens het uitvoeren van electrotechnische karweitjes zonder daarvoor vergunning te hebben. Burg. Stand: Overleden 1 aug. Lein- tje Blaas 86 jaar weduwe van L. Kris- telijn; 5 aug. Sientje de Jonge 78 jaar ongeh. SCHERPENISSE Camping controle. Bij een controle door de rijkspolitie op de campings werd op een camping in deze gemeente 17 liter jenever aangetroffen. Proces ver baal werd opgemaakt en de controle wordt voortgezet. SINT MAARTENSDIJK Aanvullende toew^zing van 26 wo ningen. De gemeente St. Maartensdijk heeft van de provinciale toewüzing van woningen 1970 er nog 26 bijgekregen als aanvulling om in de behoefte te kun nen voorzien. De woningen komen in het bestemmingsplan West. Voltaire, de grote Franse revolutiepro feet, was een lichtzinnig spotter, die er niet om gaf welke redeneringen hij ge bruikte om zijn doel te bereiken. Op zijn sterfbed riep hij de Christus aan, Die hij zijn leven lang veracht had. Maar te laat! Hij gUde het uit van angst, zo erg, dat de omstanders bij hem wegvluchtten. Tegen zijn dokter zei hij: „Dokter, ik zal u de helft van mijn vermogen ge ven, indien u mij slechts zes weken leven schenkt". Toen deze antwoordde: „Mijnheer, gij kunt geen zes sekonden meer leven", kromp hij ineen met de vreselijke mtroep: „Dan ga ik naar de hel!'' Spoedig daarop blies hij de laat ste adem uit. Sibe van Aangium 10 Morgenochtend kunt ge deze gevan gene naar Leeuwarden brengen. Er is nog een gevangene, een ketterse maagd. Zij zit onder de toren. Ik verzoek u om een paar wachten. Er staan al twee man, maar ik vertrouw de dorpelingen niet. En voorts moet gij en uw volk maar intrek neimen in „het Grauwe Paard." De herbergier heeft uitste kend bier." „Dat komt wel in orde", lachte de aan voerder. „De ketters moeten het gelag betalen.'' „Natuurlijk. Bovendien ontvangt ge de zegen van de heilige Kerk. Het is een uitnemend werk, de ketters tot de Kerk terug te brengen of te straffen." Het bleef nog lang rumoerig in An- jum. Maar langzamerhand werd het stiller. Jacob Wytzes was naar huis ge gaan. Hij was droef gestemd. „De pas toor gevangen!" Dat kon toch niet. Als er één pastoor in zijn gemeente be mind was, dan was het •wel Cornelius Everhardi. Vanuit heel de omtrek kwa men de mensen 's zondags naar zijn preken luisteren, 't Is waar, Cornelius Everhardi preekte anders dan de mees te pastoors. Hij sprak vaak over de brieven van de Heilige apostel Paulus. Hij liet steeds uitkomen, dat de mens zalig wordt alleen door het bloed van de Heere Jezus Christus. Maar dat kon toch geen zonde wezen! Jacob Wytzes zuchtte. Als getrouwe herders zoals Cornelius Everhardi wer den gevangen genomen, wat moest er dan van de Kerk terechtkomen? „Hoe is 't in Anjum, Jacob?" vroeg Aaltje, toen haar man thuis was geko men. „Treurig," was 't antwoord. „De pas toor is gevangen, 't Hele dorp is in be weging. Er zijn soldaten gekomen an ders „Ze willen toch niet in opstand ko men? Als de pastoor gevangen is, dan zal hij toch ook wel kwaad gedaan hebben." „Hoe kun je dat zeggen, Aaltje? Is er één man meer meelevend en trouwer dan onze pastoor?" „Neen maar de kapelaan zei toch, dat de pastoor ketters preekte. En je weet zelf wel, dat hij bijna nooit de naam van de heilige maagd noemde. De kapelaan zei Aaltje aarzelde. Ze wist, dat haar man veel van de pastoor hield, en daar- en boven weinig met de kapelaan ophad. „Nu, wat zei de kapelaan?" „Hij zei laatst'', antwoordde Aaltje, „dat onze pastoor dn zijn jeugd te veel beïnvloed was door de afvallige Jelle Smit. Je weet, onze pastoor komt uit Jelsum." (Jelle Smit (Gellius Faber), pastoor te Jelsum, begon reeds in 1515 in Evangelische trant te preken. In het jaar 1536 verklaarde hij zich openlijk voor de hervorming). „Onze kapelaan mocht willen, dat hij ziilk een oprecht Christen was als de pastoor. Ik wU de ambtsdragers met eerbied behandelen, maar dan moet de kapelaan ook niet zo over de pastoor spreken. Dat staat hem niet netjes." „Heb je ook gehoord, waar Wietske is heengebracht?" „Zij zit onder de toren. Morgen zul len ze beiden wel naar Leeuwarden ge bracht worden." Het toleef stil in 't vertrek. Alleen 't snorren van het spinnewiel verbrak de stüte. Jacob Wytzes kon het einde lijk niet langer uithouden. Hij stond op ■en ging in de stal. Er moest iets gedaan worden, 't Was toch meer dan schandalig, dat de pas toor gevangen was. En Wietske! Jacob Wytzes balde de vuisten. „Jacob." 't Was Aaltjes stem. Jacob liep naar boven, (d.i. woongedeelte van de boer derij). „Wat is er?" „De meisjes wilden vanavond graag beide vrij om nog naar Anjum te gaan. 'k Dacht, 'k moet jou maar even vra gen. Is 't wel vertrouwd?" „Dat denk ik wel. Maar 't is al zo laat. En met die vreemde soldaten „Dat heb ik ook al gezegd.; Maar ze willen toch nog graag." „Nou, dan zou ik ze maar laten gaan." Dan kan ik eerder naar Hotse toe, overlegde Jacob Wytzes. Die arme jon gen zal wel honger hebben. De meisjes waren dan ook nauwelijk weg, of Jacob Wytzes begaf zich naar de kelder. Een trommel met eetwaren droeg hij onder de arm. Hotse keek verwonderd op, toen Ja cob Wytzes kwam. „Is het nu al acht uur?'' vroeg hij. „Neen," antwoordde Jacob Wytzes, „maar de meisjes zijn nog naar Anjum en nu kon ik ongemerkt komen." „De meisjes naar Anjum? Zo laat nog? Wilden ze naar Wietske... of... neen „Neen, dat niet direct," antwoordde Jacob Wytzes. „Maar er is vanmiddag nóg iets ergs gebeurd. Ze hebben onze pastoor gevangen genomen. Hij zit in 't rechthuis „het Grauwe Paard" gevan gen. Er zijn wel vijfentwintig soldaten gekomen, 't Hele dorp is in beroering. We wUlen allemaal graag onze pastoor helpen. Maar wat kunnen we doen?" Hotse was opgesprongen. „De pastoor ook gevangen! Maar dat zullen de Anjumers toch niet wülen!'' „Och, wat moeten wij doen? Ik heb me al suf geprakkizeerd." „Er moet iets gebeuren. Kan niet wachtik heb een plan." Hotses ogen schitterden. „Boer, ik moet vannacht naar Anjum. Er komt dan maar van, wat ervan komt." „Wat wil je dan, Hotse?" „Zou 'k het je wel vertellen, boer? Als je 't niet weet, loop je ook geen gevaar." „Dacht je, dat ik laf ben, Hotse? Ik wil zelfs graaig meehelpen." „Nou luister.'' Onwillekeurig liet Hotse zijn stem dalen. Ze spraken al zacht, maar Hotse begon nu te fluisteren. „Zoals u oök wel weet, is de kapelaan opgevoed in het klooster „Klaarkamp" bij Rinsumageest. Vandaar dat hij nog altijd in zijn schie- re (Grijze. De monniken in het klooster „Klaarkamp" droegen, evenals die van het klooster te Aduard en Termunten grijze pijen met zwarte kap. Bij Ter munten ligt nog een gehucht: „Grijze monnikenklooster". Het klooster „Klaar kamp" had als bezitting Schiermonnik oog (oog eUand) hij rondloopt. Als het slecht weer is, draagt hij die altijd en dan heeft hij meestal de zwarte kap over 't hoofd. Welnu, ik wil zien, dat ik één van zijn pijen krijg. Dan ga ik de pastoor bevrijden." Jacob Wytzes knikte nadenkend. „Maar loop jij dan zelf geen gevaar?" „Dat zal wel meevallen. Wij wisselen van kleren en ik blijf in plaats van onze pastoor, 't Mloet al gek lopen, als ik niet vrij kom!" ,3ïaar hoe kom je aan die pij?" „Die neem ik eenvoudig. Als 't niet goedschiks gaat, dan kwaadschiks. De kapelaan is alleen thuis waarschijnlp' Nu ja, de oude Sybrig is er ook nog, maar die telt niet mee". Nadenkend keek Jacob Wytzes voor zich. Hij kende Hotse. Als Hotse deze zaak begon, zou hij doorzetten ook. Maar dan kon de kapelaan slachtoffer worden, want Hotse was 'n doodgoede jongemanmaar min of meer onver schillig en ruw. Mocht hij dat aanmoedigen of toela ten? Maar heimelijk gunde Jacob Wyt zes de kapelaan een goede afstraffing' Eindelijk zei hij„Nu, je kunt het pro beren. Maar als de kapelaan jou her kent „Natuurlijk herkent hij mij. Ik moet dan onmiddellijk vluchten^ Maar oa' heb ik ervoor over". HOOFDSTUK 6 Behoedzaam sloop Hotse door het dorp. Jacob Wytzes had hem om acht uur uit de kelder gelaten. De boer had er op aangedrongen, dat Hotse nog een paar uur zou wachten. Maar Hotse had nen overtuigd, dat hij de tijd meer dan no dig had. (Wordt vervolg^l

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 2