Een vogel- kolonie op het HeSiegats- plein Opspuiting voor Haringvlietdam vordert snel ZADEN gladiolen TELEURGESTELD... RUIL ZE IN ir DICKER'S ELITE OPROEP OVER UW ZiG-ZAG NAAIMACHINE? voor de moderne PFAFF ztg-zag lichtgewicht Wij ruilen.alle merken in,- ook vreemde PosiagentscBiap Herinneriragen aasi lis PREDIKBEURTEN PREDIICBEURTEN ZEELAND ir Morgen beziditigimg d^or pybli@k toegestaan IVIarktbericht Ver^ime-CoËicersi National Band of New Zeeland komt naar Steiiendam OesBaagden L.O.I.' artijen te Vlissingeii Voor al uw KOUDEKERKE Ongeval op het strand Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 17 juli 1970, Van. tijd tot tijd wordt men als na tuurbeschermer aardig in zijn hemd gezet. Voortdurend pleiten de mensen die 'bij de natuurbescherming werkzaam zijn voor uitgestrekte en rustige natuur terreinen waar de zo langzamerhand zeldzame stei'nsoorten als Visdiefjes. Grote Sterns en Dwergstems, alsmede de Kluten en Plevieren ongestoord kun nen broeden. Maar dan wordt je ineens geconfron teerd met het bijzondere geval dat mid den tussen de V\rerkzaaraheden die plaats vinden op het Hellegatsplein en direkte omgeving een kolonie Visdief jes nog vreselijk laat in de broedtijd gaat beginnen. Nadat de afgelopen jaren een kleine Visdievenkolonie zich wist te handhaven op de zandige en schelp rijke driehoek op het Hellegatsplein (direkt rechts waar de tweebaansweg overging in een vierbaansweg) was al gemeen de verwachting dat het dit jaar wel afgelopen zou zijn met deze, on danks alle drukte, zo suksesvolle groep vogels. De aanleg van de weg, in het kader van de aansluiting op noord-brabant bracht zoveel menselijke aktiviteiten in de vorm van grondverplaatsingen en machines dat zowel de oppervlakte als de onrust geen broedpogingen meer toe stond. Nu is gebleken dat deze vogels uiterst soepel hebben gereageerd op de aan tasting van hun broedgebied. Zij heb ben niet alleen een andere plaats opge zocht, maar 'bovendien hebben zij zich uitgebreid tot 125 paar (tot dit jaar al tijd 50 paar) en als klap op de vuur pijl hebben zich 4 paar dwergstems tussen de Visdiefjes gemengd en het ziet er naar uit met sukses. Zowel de Visdiefjes als de Dwerg stems zijn in Nederland zeldzaam tot uiterst zeldzaam. Als gevolg van de ach teruitgang van de kwaliteit van de ne- derlandse kustwateren is het voedsel in deze gebieden ook in kwantitatieve zin achteruitgegaan. Tevens zijn voor deze vogels een groot aantal geschikte broedplaatsen verdwenen. Combineert men deze twee negatief doorwerkende faktoren dan is het niet mogelijk te be grijpen waaraan de achteruitgang te ■wijten is. Dit soort vogels moet nu vaak genoegen nemen met tweederangs broed plaatsen. Waarschijnlijk zijn er daar nog zoveel voor hen gunstige faktoren aan wezig dat zij de plaatselijke onrust (die toch echt niet meevalt) maar op de koop toenemen. Het is echter niet te be wijzen, maar wij kurm'en toch wel aan- nemendat wanneer in zuidwest neder- land voldoende goede broedplaatsen waren, er geen sprake zou zijn van broeden van Visdiefjes en Dwergstems op het Hellegatsplein. Het zeldzaam- heidskarakter van dit broeden wordt misschien het beste geillustreerd met de mededeling dat dit het enige broedge- val van Visdiefjes is in het Hollands Diep- Haringvlietgebied. In de Greve- lingen is eigenlijk alleen maar de Hom- pelvoet van belang als broedplaats van Visdiefjes. Maar juist -begin juli is de daar aanwezige kolonie door het hoge water weggevaagd. Het is niet te bewijzen, maar het is best mogelijk dat een aantal van de daar aanwezige vogels opnieuw op het Hellegatsplein zijn begonnen. Met de D'wergsterns is het nog tries ter gesteld. Deze sterns vormen nu de vierde kolonie in nederland van deze soort. Er zijn twee kleine kolonies in het Veerse Meer en er is verder nog maar 1 kolonie in het Waddengebied. Bedenkt men daarbij dat 20 jaar gele den nog 400 paar van deze soort broed den op de Scheelhoek en dat dat één van de vele broedplaatsen in neder land was dan is het duidelijk dat wij op deze vogelsoort bijzonder zuinig dienen te zijn. Er wordt daarom gevraagd naar 1 een jongeman of jongedame met plezier in het natuurleven die be- reid is gedurende drie weken de- p ze kolonie te bewaken en indrin- s gers terug te sturen. De verdien- s ste is niet hoog. Slechts 200,g voor die tijd plus vergoeding van s de reiskosten. Zijn taak is niet s zwaar en voor een schuilplaats kan gezorgd worden. Mogelijk g kunnen ook drie vrienden of drie vriendinnen het met elkaar ver- delen. s Zij zullen gelegitimeerd worden M en het is goed te weten dat de J autoriteiten ter plaatse al mede- s werking hebben toegezegd. s Opgave bij J. G. Sennef, Jan van Beierenstraat 45 te Nieuwe m Tonge, tel. 01875 - 595. s Wie wil, bewijst de natuurbe- s scherming daarmee een grote s dienst. s HERKINGEN De P.V. „De luchtbede" nam deel aan een wedvlucht vanaf Bilzen, af stand 13S km., aank. Ie duif 11.25 uur. Uitslag was als volgt: J. Kievit 1, 2, 14, 16, 25, 40; H. Kievit 3, 8, 10, 23, 33, 34, 38; M. Volaart 4, 37; A. J. A. Volaart 5, 11, 31; C. Vreeswijk 6, 22; H. v. d. Ochtend 7; M. Huizer 9, 18, 19, 20, 21, 26, 28, 35, 36, 39; A. Soeteman 12, 27, 30; A. Riedij'k 13, 15, 24, 29, 32; A. Mole naar 17. Ook nam zij tevens deel aan een wedvlucht vanaf Orleans, afstand 457 km., aank. Ie duif 12.35. Uitslag J. de Geus 1, 4; A. Riedijk 2, 3, 5; M. 'Huizer 6, 8; H. Kievit 7, 9; A. Soeteman 10. Kortemeestr. 17 - TeL 01640-35878 BERGEN OP ZOOM BON voor gratis folders zenden aan PFAFF, Antwoord 102, Bergen op Zoom. Naam: Straat: Plaats: SOMMSLSDIJK I.v.m. vakantie van de postagent te Sommelsdijk gedurende de periode van 27 juli tot 8 augustus wordt het post agentschap tijdelijk ondergebracht in het pand Voorstraat 7, Sommelsdijk. De openingstellingstijden zijn ongewijzigd n.l. 09.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. OOLTGENSPLAAT Geslaagd. Uitgaande van de Mode vakschool te Haarlem, slaagde te Utrecht voor het examen Coupeuze- lerares, mevrouw C. de Vos-van Putten, Molendijk 51 en mej. Ina van Putten, Pr. Hendrikstraat 9, alhier.i INGEZONDEN: Geachte redactie Mijn vraag is of u dit stukje in uw blad wUt plaatsen. Daar ik heb gehoord dat er een standbeeld wordt opgericht m.b.t. de vroegere visserij, met nam.e van het koffiekokertje. Ik heb ook daar voor mijn bijdrage afgestaan. Daar wij zelf zijn groot gebracht bij de visserij in Middelharnis kunnen wij het zo goed begrijpen. Vooral die armoede die wij hebben meegemaakt, toen wij nog school gingen. Ik heb nog op de bewaarschool gegaan bij juffrouw Sonneveld en op de grote school bij meester Kuijpers en nog andere, de hoofdmeester was mijn heer de Jong. Dan gingen onze vaders zo'n 12 tot 14 weken naar de Noordzee om ka beljauw te vangen. Daar werd dan zou- tevis van gesneden. Dan kregen onze moeders 3,in een week, daar moest dan nog 1,25 huur af, wat eigenlijk niet kon. Mijn vroegere buurjongen en vriend die heette Marinus Jordaan, is verdronken gelijk met zijn vader en de vader van A. Boogerm.an. Dan kwa men wij uit school en bracht hij 2 ron de broodjes mede bij bakker Borgman op de Westdij k en ik bij Verbeek op de Spui, voor 14 cent een heel wit brood. Maar dat ging allemaal op de pof tot vader binnen kwam. Onder de vissers waren er die goed hadden gevangen, maar ook die slecht hadden gevangen. En daarom is een visserij net als een loterij, de een ver dient goud en de andere nog geen koper. Toen ik IIV2 jaar was ging ik van school na 6 klassen volbracht te heb ben. Ik wilde gaan varen, maar dat wilden ze thuis niet. Toen ben ik nog kleermaker en inzeper geweest 'bij Bas van den Berg op de Westdij k. Maar de laatste jaren voer mijn vader bij Jan de Konin'g en daar verdiende hij het zout in de pap niet zouden ze vroeger hebben gezegd. Vader ging daarom naar Maassluis, dat moest hij wel van armoede. En wat denkt u, wij woonden in de Visserstraat no. 6, toen de reder had gehoord dat vader op Maassluis zou varen was de andere dag al de oude Jaap van den Hoek aan de deur dat wij uit ons huisje gezet moesten worden. Ik wil daarmede aantonen hoe het vroeger er naar toe ging. Nu mijn moeder heeft de bakker altijd nader hand betaald. Toen ben ik toch gaan varen, in Maassluis hebben wij het wat beter gekregen. Maar ik zeg zo dikwijls, als onze moeders maar een zesde deel hadden gehad van wat nu krijgen had den ze wel met hun rokken omhoog gesprongen van blijdschap. Ik heb ook nog mede gemaakt dat wij in de grond werden geschoten. De Duit sers kwamen bommen leggen aan boord en wij waren met 2 loggers bij el kander. Eerst vloog de ene de lucht in en toen die van ons. Wij hebben toen 3 'dagen en nachten in de boot gezeten van vrijdag half drie 's middags tot maan dag half drie. Toen heb ik later weer gevaren op de visserij en grote vaart. En in 1926 ben ik een viszaak moeten beginnen wegens mijn gestel. Maar heb daar ook de kwade en na de oorlog de goede tijden mede gemaakt. Want wij begonnen met kwaliteit vis en groe ne haring te verkopen. De meesten von den het te duur, maar omdat ik het gelukkig heb kunnen uithouden heb ik het gewonnen met de kwaliteit. Maar het is altijd niet mede gevallen om kwaliteit vast te houden. Nu, ik ben zondag 76 jaar geworden en woon nu al 9 jaar in Vlaardingen, daar wij in Rot terdam te lang op een huis moesten wachten. Hartelijk gegroet in Middelharnis van A. Sala Gijsbert van Amstelstraat 232 Vlaardingen (West) ZONDAG 19 JULI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper, Dordrecht. Ex tra kollekte Bijbelgenootschap. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Schra- vendeel Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en C uur lezen Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10 en 16.30 uur kand. B. Gratz van IJsselmuiden Buitengew. Wijkgem. i.w. 10.30 uur ds. H. D. van Hoogstra ten. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur dr. C. Graafland, Amsterdam. Extra kollekte voor het Bouwfonds. Rem. Kerk geen dienst. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. L. J. Geluk en 6 uur ds. A. Kastelein, Strijen. Extra kollekte Zuiderzeefonds Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur kand. A. W. v. d. Plas en 6 uur ds. H. Kraaij Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. C. Molenaar uit Amsterdam-Noord. MELISSAIvTT Herv. Kerk 10 uur dr. E. F. Vergunst, Cap. a.d. IJssel en 6 uur kand. A. W. v. d. Plas Ger. Kerk 10 uur ds. J. de Hoop, Spijkenisse en 3.30 uur dhr. J. Benard. STELLBNDAM Herv. Kerk 10 uur ds. M. B. v. d. Akker en 6 uur ds. J. Smit, Putten. Extra kollekte voor de zitplaatsen. Voormiddag bed. H. Doop Ger. Kerk 10 uur kand. J. P. Don- dorp en 6 uur ds. J. de Hoop te Spij- koniES. GOICDEilEEDEIIerv. Kerk 10 uur ds. H. Kraaij en Ó.SO uur ds. W. van Gor- sel. Koll. Herv. Geref. jeugdwerk. OUDDOi^P Herv. Kerk 9 en 11 uur en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. v. d. Linden, Den Haag en 18.30 uur kand. Dondorp van Amsterdam. (Alle diensten worden in het ver. gebouw gehouden Geref. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Schans van Den Haag Ger. Kerk (Vrijge maakt) 14.30 uur in het kerkgebouw van de Doopsgez. Gem. aan de West straat kand. B. Gratz van IJsselmui den. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade, v.m. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. Extra kollekte Ondergrondse kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur student Bac van Moerka- pelle. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. A. Kastelein, Strijen en 6 uur ds. E. F. Vergunst. Extra kollekte Kinder bescherming Ger. Gem. 10 en 6 u. lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur, v.m. bed. H. Doop. Extra kollekte jeugdwerk Ger. Kerk 10 en 6 uur dhr. H. Benard Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Ouwendijk OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. Smit, Putten en 6 uur dhr. D. D. Konings, Putten. Extra kollekte Pastoriefonds. v.m. bed. H. Doop Ger. Kerk 9.30 en 6 uur prof. dr. J. Verkuijl, hoogleraar te Amsterdam Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur dhr. D. D. Konings, Putten. ZONDAG 19 JULI TH'OLEN Herv. Kerk 10 uur ds. C. Mul der, bed. H. Doop en 6.30 uur ds. M. V. d. Linden. In beide diensten ex tra collecte voor het Ned. Bijbelge nootschap Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Bokma Voorthuizen Ger. Gem. 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman en 2.30 uur lezen Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. C. Smits (USA) Ned. Prot. Bond geen dienst Herv. Ver. Kerkelijk Leven 10 uur ds. A. de Jong, Rotterdam. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. H. v. Kampen Geref. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. P. van Dijk Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur lezen en 14.30 uur ds. Smits, Clifton Ger. Gem. in Ned.lO, 2.30 en 6.30 uur lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. D. J. van Dijk, Woudenberg Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. Donderdag 23 juli 7 uur student A. v. d. Berg. STAVENISSE Herv. Kerk 10 en 6 uur eerw. heer Berger, Den Bosch Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen en 2 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur eerw. heer Damen. Deur- kollekte Kas Chr. Belangen. Donder dag 23 juli 10.15-10.45 uur ouderling Kloet, morgenwijding Oud Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Oud Ger. Kerk 9.30, 2 en 6 uur lezen Rehoboth Kerk 10 en 7 uur ds. K. M. Vogel. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 uur ds. M. v. d. Linden en 2.30 uur ds. C. Mulder. DeurkoU. Orgelfonds Ger. Gem. 9.30, 2 en 6.30 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur eerw. heer R, H. Kieskamp, kand. tot de Heilige Dienst te Utrecht Ger. Kerk 10 uur lezen en 2.30 uur ds. Bokma, Voorthiiizen Ger. Gem. 10 en 6 uur (voorb. H.A.) ds. A. de Blois, Dordrecht en 2 uur lezen (H. Cat.) ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uiu- cand. R. H. Kies kamp, Utrecht Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad. ANNA JACOBAPOLDER Ger. Kerk 10 uur lezen en 5 uur ds. v. d. Veer, Wil lemstad. NIBUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. H. V. d. Heuvel Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. G. Wamink, Slikkerveer Chr. Ger. Kerk 10 uur lezen en 3 uur ds. P. op den Velde Zierikzee. Ger Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Ommering Ger. Kerk 10 uur 'geen dienst en 3 uur onbekend Ger. Gem. 10, 2.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. A. van der Meer. Toen we dezer dagen een bezoekje 'brachten aan het Deltawerk te Stellen- dam hebben we ons opnieuw verbaasd over de snelle voortgang van de op spuiting van het zandlichaam tegen de door de kabelbaan gestorte barricads. Links op de foto is de donkere modder- zuil te te zien die het zand aanvoert en het punt vanwaar de foto werd ge nomen ligt ook al enkele tientallen me ters in het Rak van Scheelhoek. Mor gen, t.g.v. Vlaggetjesdag zal het be- Vrijwel tegelijk met de opening van het bloem.bollenveilingseizoen is de sta tistiek van het met gladiolen beplante areaal uitgekomen. De gladiolen hebben zich in de loop der jaren, na hyacinten, tulpen en narcissen weten op te werken tot „vierde hoofdsoort" en het veiling seizoen daarmee met enkele maanden verlengd. Tegen veler verwachting in is het areaal toegenomen met 6,7''/o, n.l. 6,8% knollen en 6,4''/o kralen. Het beslaat nu 2447 HA tegen vorig jaar 2292 HA. Sans Souci staat aan de top met 133 HA (V. j. 97 HA) en 35 HA kralen (y, j. 28 HA). Daarna komt Oscar met 122 HA maar dat was vorig jaar 142 en het kralenareaal is bijna gehalveerd. Friendship, Ben Trovato, Carmen, Euro- vision, Peter Pears (met de kralen van 14 naar 35 HA) en White Friendship vertonen een soms aanzienlijke uitbrei ding, maar Albert Schweitzer, Bloem fontein, Blue Conqueror, Elan, Flower- song, Life Flame en Perosi een meer of minder belangrijke inkrimp. Er is over de oogst nog niets te zeggen, en in hoeverre de bijzondere weersom standigheden in de eerste helft van dit jaar hierop invloed hebben uitgeoefend, is nog maar moeilijk te bekijken. Inmiddels is bij de Coöperatieve Bloembollenveiling H.B.G. te Lisse de eerste leverbaar-veiling van dit seizoen gehouden. Directeur C. J. Segers deelde mede dat de omzet van de veiling in het afgelopen boekjaar met ruim 6 mil joen gestegen tot 86 miljoen. Door de ingebruikneming van het nieuwe ge bouw der Vrije Bloemenveiling H.B.G. tot nog toe ondergebracht In het bloem bollenveilingcomplex) is ook het ruim tevraagstuk voor de bloembollen opge lost. De heer Segers deelde voorts mede dat in oktober een proef zal worden ge nomen met een nieuw soort veilingfust ter vervanging van de (ruim 600.000) veilingmanden thans in gebruik bij de drie grote veilingen. De belangstelling voor deze eerste le verbaar-veiling was bijzonder groot, de aanvoer nog niet, de grote stroom mdet nog komen. Hier volgen enkele noteringen: TULPEN Apeldoorn 9.75 - Bellona 15.15 - Dover 7.50 - Galway 10.00 Golden Apeldoorn ll.i85/8.60 - Golden Triumph 11.85/9.00 - Gudoshnik 10.30 - 9.00 Jewel of spring 10.15 London 8.25 Mirjoran 10.60 Oxford 7.85 Pink Trophy 11.65/7.40 Princeps 9.85 Prominence 12.45/9.70 Stresa 15.00. CROCUSSEN Grand Maitre 9/10 4.20 Glory of Sassenheim 4.20 Pickwick 10/11 4.70. Donderdag 23 juli wordt de eerste plant en telgoedveiling van dit seizoen gehouden. OOSTERLAND Evenals in verschillende naburige dorpen zou een aantal jongelieden hier ter plaatse, vooral nu in de vakantie- tijd, graag 'in de gelegenheid zijn „cross" te rijden op brommers. Het oog is ge vallen op het speelweidje achter de lagere scholen als oefenterrein. De rayoncommandant der rijkspolitie alhier verklaarde des gevraagd, geen bezwaar te hebben in deze sport voor jeugdige personen, ook onder de 16 jaar. Echter met dien verstande dat men met de oude vehikels niet op de openbare weg rijdt, en dat de omwonenenden geen hin der ondervinden van het geluid. Met de bouw van de twintig wo ningen in de van den Abeelestraat en de Suzanna Maria Loncquestraat is men zover dat de betonelementen voor de vloeren zijn aangevoerd. In de stro mende regen van dinsdag moesten ze door middel van een hoge bouwkraan van de auto's worden gelost om ze spoedig op hun plaats te brengen. Zoals bekend werden deze woningen ge bouwd voor rekening van de woning bouwvereniging „Beter Wonen" te Zie rikzee en bouwer is de fa. de Hartog en Zoon's Bouwbedrijf te 's Gravendeel- Zierikzee. Zaterdag 11 juli werd van de Verol- me helling de langste tanker ter we reld te water gelaten. Deze 348 meter lange tanker, de ESSO-EUROPOORT meet 25300 ton en is de derde die Ver- olme bouwt voor de ESSO reeds eerder kwamen de ESSO GAMBIA en de ESSO NEDERLAND gereed. Thans heeft de Verolme werf op dracht gekregen voor de bouw van 2 mammoettankers van 225.000 ton, die op de NDSM werf zullen worden ge bouwd. Op de werf in Alblasserdam zullen 2 buik-carriers worden gebouwd. De directeur van de werf, dhr, Schef- fer merkte op erkentelijk te zijn voor de hulp van de Nederlandse regering voor het bedrijf dat vorig jaar in ern stige liquiditeitsmoeilijkheden verkeer de. Door het beleid van de regering is het bedrijf in staat gesteld nieuwe op drachten te aanvaarden, w^aardoor de werkgelegenheid veilig kon worden ge steld. Zoals te doen gebruikelijk bij tewa terlatingen bij Verolme op Rozenburg v/as de werf voor het publiek openge steld. Van deze gelegenheid werd dank baar gebruik gemaakt. i Tijdens haar toernee door Europa zal de National Band of New Zealand een concert geven in de gemeentelijke Vis- hal te Steiiendam op 10 augustus a.s. Een en ander wordt georganiseerd door de culturele commissie te Steiiendam. De band telt 58 leden, welke geselec teerd zijn uit 220 beste leden van de over her en der verspreide bands in Nieuw Zeeland.1 Verschillende leden zijn dan ook kampioen-solist op hun instru ment. Deze bandleden verlaten ruim 2 maanden voor de bootreis huis en haard en gaan in een kamp, waar zij zich volledig kunnen concentreren op muci- ceren en marsen; tevens wordt hun ge leerd hoe zij zich als ambassadeur van hun land, moeten gedragen in andere landen. Van deze tijd gaan zij 3 a 4 weken concerteren in de verschillende steden van Nieuw Zeeland. Toen deze band 8 jaar geleden ook in Nederland optrad, hebben zij een ge weldige reputatie opgebouwd, wat gere sulteerd heeft in een radio- en t.v.-op- treden; tevens hebben zij toen een lang speelplaat gemaakt, welke u op het concertterrein kunt kopen. Tevens zal medewerking worden ge geven door een Maorie-groep, welke bepaalde volksdansen uit hun land zal uitvoeren. Lovende woorden zullen U niet inte resseren, daarom, noteer bovenstaande datum in Uw agenda. P. A. Kom te Nieuwe Tonge voor het examen Adspirant Bouwkundig Opzich ter Tekenaar deel II. C. Holster te Nieuwe Tonge voor het examen Bedieningsman in de prociesin- dustrie. A. G. de Jager te Steiiendam voor het examen Schakelcursus voor toela ting tot de (V.E.V.) B-opleiding vervolg cursus Elektrotechniek. Te koop: In goede staat verkerende langstellenden toegestaan zijn de spui- sluizen te bezoeken. Aan het eind daar van kan men een overzicht nemen over de opspuiting. Nu heeft het water er nog een beperkte vrijheid, straks zal het voorgoed kunnen worden geweerd. bouwjaar 1964. Tel. (01879) 582 In de Vlissingse binnenstad ontston den zaterdagavond wilde steek- er vechtpartijen tussen groepen Ambone zen, en een groep jongelui onder dt naam Skyriders en de politie. De Vlissingse politie werkte urenlang met dubbele sterkte en voerde keer op keer snelle charges uit met de wapen stok. De Ambonezen en de Skyriders staken met messen, sloegen met zwe pen, stokken kabeltouw, zelfs kwamen er fietskettingen en boothaken aan te pas. Enkele rechercheurs liepen ver wondingen op. De politiemensen slaag den er tenslotte in om de vechtlustigen uit elkaar te slaan. Een tweetal Skyri ders, waar de hele oproer om begonnen was, en enkele Ambonezen werden ge arresteerd. Dat dit niet naar de zin van de Ambonezen was bleek wel toen om streeks 11 uur het politiebureau door ongeveer 50 Ambonezen werd bestormd, Met grof geweld kon de bende uit el kaar gejaagd worden.i Volgens de politie zijn de gemoede ren van deze jongelui in een café aan de Walstraat opgehitst. Reeds de gehele week had het gerommeld en gebroeid. De hele rel vindt zijn oorzaak in een reeds jarenlang bestaande vete tussen Ambonezen en Skyriders. Beide groepen jongelui begrijpen overigens heel goed dat deze situatie niet kan blijven bestaan en zoeken naar een oplossing. De politie verklaarde desgewenst aan het gesprek te -willen deelnemen. OOLTGENSPLAA'Ti t^ (01873) 350 - 203 V-;y ZIERIKZEE Zierikzee heeft de laatste jaren op watersportgebied een stormachtige ont wikkeling doorgemaakt. De accomoda- tie heeft opnieuw een grote verbetering ondergaan door het gereedkomen van een 250 meter lange aanlegsteiger. Met de ingebruikneming van deze nieuwe steiger is de capaciteit van deze jacht haven nu 150 boten. Er dreigt evenwel in het top-seizoen toch nog een tekort aan ligplaatsen. Op het strand van Dishoek is een Til- burgse jongen door verstikking om het leven gekomen toen een onderaardse gang instortte. De jongeman die bij een Middelburgse familie logeerde was met enkele andere jongens druk bezig een tunnel te graven tussen enkele diepe kuilen. Tijdens dat graafwerk werd de jongen onder het zand bedolven.. Nadat men hem uitgegraven had hebben enkele artsen kunstmatige ademhaling en hart massage toegepast; deze hulp heeft echter niet meer mogen baten. ST. PHILIPSLAND Ongeluk. Onze dorpsgenoot ds heer G. Quist die als bouwwerk uitvoerder werkzaam is in Rotterdam, is dezer dagen tijdens het werk'met zijn rechter hand in een zaagmachine terecht ge komen waarbij de vier vingers van zU hand gescheiden werden. Tot heden wordt hij nog verpleegd in een ziekenhuis te Rotterdam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1970 | | pagina 2